Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Aryes válasza consono (#600) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jó, de nekem nincs tabletem! :) És nem is lesz. Erre a célra a telefonomat használom.
Úgy érzem szoftveresem qva jól sikerült ez a készülék, eddig legalábbis minden kritikus pontban ezt tapasztalom, a félkész, soha be nem fejezett s3 mini után. És miui ide vagy oda, sajnos a xiaomi ebből a szempontból (stabilitás) igencsak rosszul teljesített. Remélem később sem csalódok.

Viszont egy hibát találtam itt is... :( Kicsit foltos a kijelző. Eddig nem tűnt fel, vagy most jött elő, vagy mással voltam elfoglalva, de a szürkés/közepes színek közepes fényerőnél egyik oldalon kékbe, másik oldalon kicsit pirosba hajlanak. Utoljára a wave-en tapasztaltam hasonlót. Hiába no, régi elavult kijelző technológia... :)

(#599) TomWexX: Dejszen ezt a samsung billentyűzete is tudja! Első dolgom volt kikapcsolni. :D Mint a következő szó felajánlást. Nekem ne turkáljon a facebook fiókomban, meg amúgyse írtam oda egy a4-es oldalnál többet összesen, mióta fent vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#602) TomWexX válasza Aryes (#601) üzenetére


TomWexX
addikt

A lényeg az hogy nekem nagyon nagy segítség a swiftkey ezen funkciója. :K Samsungot én a közel jövőben biztosan nem fogok venni, igaz a kövi telefonon még fogalmam nincs hogy mi lesz, most egy mi pad-en töröm az agyam, ha egy olyat beszerzek akkor a P6 még biztosan marad jó ideig. Tehát samu billentyűm nem mostanában lesz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#603) Aryes válasza TomWexX (#602) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lehet egyszer kipróbálom.
A wave után én is azt mondtam, hogy nem kell Samsung, ehhez képest úgy látszik függő lettem... ;]
Amúgy nem tudom megérteni, hogy miért utálják sokan annyira a táccsvizt, tény, hogy nagyon belenyúlnak a rendszerbe, de ezen a telón nagyon egyben van az egész. Az is tény, hogy tegnap 32 rendszerprogramot tiltottam le, hogy ne lopják az erőforrásaimat, pl az összes "samsung"-gal kezdődő appot. :D

(#604) TomWexX válasza Aryes (#603) üzenetére


TomWexX
addikt

A Samsung belül nagyon jó, de a bazári fröccsöntött recsegő-ropogó ócska műanyagot nem tudom elfogadni. Volt pár samu teló a kezemben, de ez mindnél ilyen volt. Ha ezen változtatnak, + elkezdenek végre SZÉP telefont gyártani, akkor újra lesz esélye nálam...addig nem.

"Amúgy nem tudom megérteni, hogy miért utálják sokan annyira a táccsvizt....tény hogy ez....tény hogy az...." :DDD Akkor erre nekem már nem is kell válaszolni. ;]
Egyébként nekem nem tetszik a grafikája/kinézete+nincs szükségem a samu sok semmit érő appjára....ennyi.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#605) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A T9 szerintem az egyik legjobb dolog a telefonokban. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#606) Aryes válasza TomWexX (#604) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én pont így voltam a miuival is, ott is vagy 20 appot tiltottam. Ez touchwizfüggetlen dolog. :)

(#607) TomWexX válasza Aryes (#606) üzenetére


TomWexX
addikt

Ez az esetek többségében valóban igaz, bár a P6-ra portolt miui-n csak 2 dolgot kellett letiltanom, a MI-pop-ot és az assist-ot. A többi számomra hasznos cucc, azokat használom. Nekem olyan a miui mint neked a táccsviz, függője vagyok, bár a kettő nem ugyanaz. Az egyik egy komplett CWF, a másik csak egy UI. ;)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#608) Aryes válasza TomWexX (#607) üzenetére


Aryes
nagyúr

:)

(#609) s4tch válasza Aryes (#584) üzenetére


s4tch
veterán

Hát akkor veled örülök :C Az biztos, hogy az S2 baromi jól sikerült, több ismerősöm használja évek óta. Gyakorlatilag tökéletesre reszelt ROM-ok vannak rá, nekem tényleg csak az árával van gondom. (Meg a Samsung életérzéssel - bár attól szerencsére elég könnyű megszabadítani.)

(#603) aryes: "32 rendszerprogramot tiltottam le" :C na látod, pl. ezért nem csípem a Samu életérzést. Anno a Tab 10.1-en sokkal jobban futott bármelyik AOKP/AOSP/CM, azokat nem fogta meg semmi beépített szirszar.

A MIUI-ban mit tiltottál? A MI3-on lévő multilang ROM-ban nekem a MIKey app a fölösleges, de azt sem kell tiltani, ugyanis simán eltávolítható.

(#610) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Rövid értékelés: minden szempontból megérte a váltás. :))
Hosszabb értékelés hamarosan.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#611) duvi válasza leslieke (#610) üzenetére


duvi
nagyúr

A felütés jó, akkor már nagy baj nem lehet :)

(#612) Aryes válasza s4tch (#609) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mindent tiltottam, ami miui/xiaomi specifikus, a biztonságon kívül (engedélykezelés). Vagyis az automata frissítést, a backupot, felhő szinkront, még a témakezelő appot is, nemtom mindet leírni, már nem emlékszem, de mindent, ami bent volt a futó alkalmazások listában, és nem én indítottam el. Szóval csak a Google szolgáltatások maradtak. Úgy, mint a Samsungon. Ahol gyárilag lehetőség van fagyasztani appokat root nélkül is, mint a miui-n, a jelly bean óta. Én ugyanis az akkuidőre izgulok, más a szintetikus tesztek eredményeire, vagy magok számára, vagy dpi-re stb. :)
Két nap alatt két hibát találtam, amit leszámítva eddig tökéletes a szoftver, Samsungtól ilyen jót még nem láttam.
Az egyik hiba, hogy ha 6mpixelben fotózom, vmi fura okból egy csík van a kép alján, de teljes 8megapixelnél meg nincs ott. Ez fura. Nem hiszem, illetve remélem, hogy nem hardveres téma. Azt meg kibírom, hogy nagyobb felbontásban kell fotóznom. A másik: ma újraindítás után 30%-ot merült a telefon, minden ok nélkül, és fel is forrósodott. A médiaszkenner processz csinálta, valószínűleg. Mikor végzett (vagy kilőttem? nem tudom már), visszaállt a normális működés. De ez alap android processz, CM-ban ugyanúgy működik, mint a miuiban. :)
A csiricsáré touchwizt meg komázom, nekem a színektől jó kedvem lesz. A kék-fekete holo témától tiszta depi vagyok, a metro/modern ui egyhangúságától dettó. :)

[ Szerkesztve ]

(#613) leslieke válasza duvi (#611) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tovább csúszik az értékelés, mert tegnap megjött a 8.1-es frissítés, így a 8.0 egy heti tapasztalatáról nincs értelme írni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#614) Aryes válasza leslieke (#613) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tök jó, akkor gyakorlatilag most kaptál egy új telefont. :)

(#615) leslieke válasza Aryes (#614) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bizony, bár amit egy hét alatt megismertem, azt most kereshetem máshol. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#616) duvi válasza leslieke (#613) üzenetére


duvi
nagyúr

Türelmesen várunk :K Közben kijött az utódod tesztje is. (Lumia 930). Nagyon jól sikerült! Egyre jobb lesz a WP rendszer. Ha nem lenne ez a csempés design, fontolóra venném a 930-at :) Még pár év és egyenrangú versenyző lesz a WP-ból.

(#617) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Samsung Z premier megint elhalasztva. Vicc. :W

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#618) leslieke válasza duvi (#616) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Korábban én is viszolyogtam tőle, de könnyen meg lehet szokni ezt is.

A Lumia 930 valóban nagyon szép lett.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#619) ABal


ABal
őstag

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Nokia Lumia 925.
Friss vétel volt, új gazdája hamar megszerette, szívébe zárta. Napról-napra többet tudott róla, egyre rutinosabban kezelte.
De jaj! A szenvedélyes ismerkedés közepette megfeledkezett valamiről: az ígéretről, amit bajtársainak :B tett még korábban.
Nosza, hogy ne várassa őket tovább, hozzá is fogott gyorsan az ígért beszámolóhoz:

"Kedves Topiklakók!"

...

Innen tied a pálya leslieke. Kéretik valós adatokkal behelyettesíteni a fennmaradó részt. Előre is köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#620) TomWexX válasza ABal (#619) üzenetére


TomWexX
addikt

:DDD :D

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#621) leslieke válasza ABal (#619) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Meglesz, remélem már holnap lesz időm megírni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#622) consono válasza leslieke (#621) üzenetére


consono
nagyúr

:) Nálad is holnap kezdődik a szabadság?

"In God we trust. All others must bring data"

(#623) leslieke válasza consono (#622) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Olyan nekem alig jut a nyárra.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#624) Aryes


Aryes
nagyúr

Igaz, engem senki sem kérdezett :B de be kell valljam, nekem az s2 plus eddig 100%-osan bevált! Már másfél éve boldogabb lehetnék, ha előbb meglépem. És fura, de legjobban a gyári fw miatt válik be, ami azért poén, mert ha sima s2-t vettem volna annak idején, arra tudtommal ki se jött hivatalosan a 4.2.2 jb, legfeljebb főzött formában.
Talán kitkat-et soha nem adnak ki rá, de amiatt meg azért nem szomorkodom, mert nem menne rajta a kedvenc böngészőm. :(
A merülést meg az egyik Google (!) szolgáltatás okozza, talán vmi analytics, sajnos nem tudom tiltani, csak az összes Google szolgáltatással együtt, viszont indítás után ki tudom lőni legalább. Erre kéne vmi végleges megoldás, és teljes lenne a komfortérzetem. :D

[ Szerkesztve ]

(#625) duvi válasza Aryes (#624) üzenetére


duvi
nagyúr

Örülök, hogy bevált az S2+ :K A Google szivatás nem csak nálad megy. A P6-nál is találkoztunk gyors merüléssel a kugli szolgáltatásai miatt. Főleg a Google+ szokta megkajálni az aksikat. Szerencsére root nélkül is tiltható, így nálunk nem okoz gondot. Szerintem ha rootolnál, akkor te is hozzáférnél és véglegesen letilthatnád a számodra fölösleges Google appokat.

(#626) consono válasza Aryes (#624) üzenetére


consono
nagyúr

Na, jó ezt hallani!

"In God we trust. All others must bring data"

(#627) Aryes válasza duvi (#625) üzenetére


Aryes
nagyúr

De ez nem egy Google app! Ez maga a "google play szolgáltatások" nevű app. Ha megnézed a futó szolgáltatások listát, lesz belőle minimum 2-3, mind egy app alá tartozik. Ha egyet tiltok, mindet tiltom, nem lesz pl szinkronizálás.
És hiába lövöm ki, most néztem, újraindult... Mondjuk fél napig nyugton maradt...

(#628) TomWexX válasza Aryes (#627) üzenetére


TomWexX
addikt

Greenify!
Azon belül a google play áruházat, a googke címtár és naptár szinkront lehibernálod és ezután a világmindenség a helyére áll. :) Nélkülözhetetlen app androidra.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#629) Aryes válasza TomWexX (#628) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lehet az lesz. De nekem a naptár szinkron amúgy pont kell. :)
Tegnap utánanéztem ennek az analytics szolgáltatásnak, ami annyira meríti a telót, hogy mi ez. Arra jó, hogy ha elindítottam egy alkalmazást, és úgy van megírva, a fejlesztője otthon látja a gépén, hogy "1ember használja éppen" a programját. Biztos nagyon hasznos dolog, de a google k...a anyját, hogy kitalálta, meg ahogy megvalósította... :/
Na ez hiányzik a miuiból, hogy ott le tudom korlátozni, hogy egy app mit csinálhat és mit nem. Ezt a jogosultságkezelést utólag nem tudom rátenni valahogy a telóra?

(#630) TomWexX válasza Aryes (#629) üzenetére


TomWexX
addikt

A naptár szinkron nekem is kell, ezért fagyasztom Greenify-vel. ;) A szinkront átengedi, viszont utána nem pörgeti feleslegesen a procit.
Most milyen droid van az sgs2+-on?Tudtommal ez a jogosultság kezelő a KK-ban is alapból benne van.
szerk.: Közben látom hogy 4.2.2...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#631) s4tch válasza Aryes (#629) üzenetére


s4tch
veterán

Vannak erre appok, pl. ez itt: Privacy Shield

Egyébként meg: [link]

;)

[ Szerkesztve ]

(#632) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Anno ezt írtam a Wave 3-ról:

Wave 3 tulajdonosként az eddigi tapasztalataim:

Hívás: van gyorshívó funkció; a beszédhang érthető és tiszta. Van gyorshívó funkció a Wave 3-as Bada 2-ben: Beállítások -> Hívás -> Gyorshívó gombok.
A fizikai hívásgombokat kiváltó érintős gombok érzékenysége jó, elsőre érintésre reagál.
Névjegyek: rendben megjelennek, a nevek közti görgetés gyors, Wave 1-ről szépen átment az összes.
GPS: 10 mp alatt jel az ablakban állva is, panel első emeletéről "kilógatva" a telefont.
Samsung Apps: első indításkor frissült, egyébként gyors megjelenés, gyors letöltés, kicsit más elrendezés.
Internet: Wifi-n és 3G-n is szélsebesen töltött be. Memória elfogyás nincs. Sortördelés nagyon jó. A beépített RSS is gyors és használható. Maximum 5 oldal (index, nemzetisport, origo, mobilarena, f1hirek) nyitható meg a böngészővel gond és hiba nélkül.
Naptár: a névjegyeknél felvett szülinapok szépen átkerültek, ebben van a legkisebb változás az 1.2-höz képest. Új eseményhez több jelzés is megadható. Dátumra ugrás nincs.
E-mail: gmail és hotmail levelek letöltéséhez e-mail cím és jelszó megadása elég, és már jönnek is le a levelek.
SMS: az üzenetek megjelenítése rendben van, de nem találom, hogy hol lehet beállítani (lekorlátozni) az ékezetes betűk mellőzését. Nincs is ilyen, azaz ékezet nélküli szöveggel lehet kihasználni a teljes üzenethosszt.
Akkumulátor: az eddigiek alapján kb. 2-3 naponta kell majd tölteni, de ez erősen függhet a használat mennyiségétől és típusától is.
Polaris Office dokumentumkezelő gyors teszt: xls, doc, pdf, txt fájlokat próbáltam, fájlokra bökve a program mindet megnyitja. Az első kettőt szerkesztő módban is megnéztem. A szerkesztés előtt a Polaris Office átmozgatja egy csak általa elért helyre. Szerkesztés után is ide lehet menteni. A kész fájlt a Polaris Office menüből indításával lehet "kimenteni" a telefon memóriájába vagy a memóriakártyára.
Kijelző:
- betekintési szög: szinte vízszintesen is látni a kijelzőt.. persze így meg nem lehet olvasni.
- színek szépek, élénkek, a szövegek jól olvashatóak.
- fényerő: 1-10-ig lehet skálázni, én 3-ason használom, nem szeretem ha vakít. van automatikus fényerő állítás is, illetve energiatakarékos mód is bekapcsolható. a fényerőt böngészés közben külön lehet állítani.
- méret: az első 2 napban volt furcsa a Wave1 3,3"-os mérete után.. most már fordítva van. az a furcsa, hogy az a telefon kisebb.

Negatívumok:
Az SMS-nél jelzett automatikus ékezettelenítés sok és gyakori üzenetet íróknak lehet gond.
A felülről lehúzható menüsor picit akadozik.
Zenefelismerés, hangprofilok, hangosodó csengőhang nincs.
És az örök elégedetlenkedők, bada-káromlók vesszőparipája: nincs sok alkalmazás. (ezek a hiányosságok ugye egyéni megítélés kérdése, nekem spec. nem hiányzik.)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#633) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Erre a mintára hajazva következzen a Lumia 925 és a WP 8.1 értékelése:

Hívás: van gyorshívó funkció; a beszédhang érthető és tiszta. A tárcsázó okés, teszi a dolgát. Saját csengőhang állítható, így ez is pozitívum.
Névjegyek: rendben megjelennek, a nevek közti görgetés is gyors, de a nevekre ugrás ABC szerint is 2 bökéssel megvan., Wave 3-ről szépen átment az összes.
GPS: gyors és pontos, az engedélyezett alkalmazások hamar találnak jelet. A navigáció tesztelése még hátravan.
Áruház nagyobb a választék, mint eddig volt, bár túl sok app nem érdekel továbbra se.
Internet: Wifi-n és 3G-n is gyorsan betöltődnek az oldalak. Memória elfogyás nincs. Sortördelés nagyon jó. Az IE használható az általam látogatott oldalak esetében.
Naptár bőséges állítási lehetőség, a csempés megjelenítés extra és hasznos.
E-mail: a levelek letöltéséhez e-mail cím és jelszó megadása elég, és már jönnek is a levelek. A levélírás is rendben van.
SMS: Ide is szépen átjöttek a korábbi üzenetek. A beszélgetés nézetet már korábban megszoktam, így az nem volt újdonság. A T9 nagyon jó, szinte kitalálja mit akarok írni. :)
Akkumulátor: az eddigiek alapján kb. 2 naponta kell majd tölteni.
Kijelző:
- betekintési szög: szinte vízszintesen is látni a kijelzőt.. persze így meg nem lehet olvasni.
- színek szépek, élénkek, a szövegek jól olvashatóak.
- méret: kellett ez a 0,5"-os ugrás. :DDD
Zenelejátszó: nagyon szépen szól, és tudja ami nekem kell.

Gyári alkalmazások:
Sport: ez egy hasznos app nekem, de lehetne több felvehető liga/bajnokság is. Pl. hiányzik belőle Európa egyik legjobb bajnoksága is, az NBI. ;]
Időjárás: annyira részletes adatokat ad, hogy abban el lehet veszni. A záróképernyőre tehető időjáráskép jópofa.

Csempék:
Gyorsan megszoktam (fekete háttéren kék színek), a 8.1 alatt kisebbre állítva még üres is maradt a képernyő és már kint van minden fontosabb, használt alkalmazás csempéje

Negatívum:
Nincs. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#634) duvi válasza leslieke (#633) üzenetére


duvi
nagyúr

Ezzel mindent elmondtál :DDD : Negatívum: Nincs.
Még1x gratula a jó választáshoz!
Az értékelésedet olvasva, számomra megint jó irányba billent a WP megítélés mérlege.
Pár kérdés:
-hogy boldogul a különféle videó formátumokkal?
-böngészőkből van letölthető alternatíva?
-milyen a fényképekről és videókról a saját értékelésed?

[ Szerkesztve ]

(#635) leslieke válasza duvi (#634) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi. :K

-hogy boldogul a különféle videó formátumokkal?
Nem tudom, nem próbáltam.

-böngészőkből van letölthető alternatíva?
van, de mind az IE motorját használja, tudtommal.

-milyen a fényképekről és videókról a saját értékelésed?
Fényképek: szép képeket lő, videót nem próbáltam. Ezekre nekem amúgy is ott van a Panasonic TZ5.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#636) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Íme egy kép a szarvasi Arborétumban található mamutfenyőről:

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#637) TomWexX válasza leslieke (#636) üzenetére


TomWexX
addikt

Köszi a beszámolót és örülök hogy ennyire bejön a wp. :)

Ez a kép viszont nem sikerült túl jól, elég fátyolos és homályos a teteje. :P

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#638) leslieke válasza TomWexX (#637) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Erős napfényben készült.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#639) Aryes válasza s4tch (#631) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jó vicc. :) Azt hiszem nagy duzzogva csak rootolom a telómat, megtetszett a hekkelés a xiaomival. :DDD

(#640) duvi válasza Aryes (#639) üzenetére


duvi
nagyúr

Esetleg egy CM vagy MIUI, ha már rootolsz? :D Megoldaná a merülés problémádat.

(#641) Aryes válasza TomWexX (#630) üzenetére


Aryes
nagyúr

Megvetted a greenify-t? Eléggé belenyúl a rendszerbe, nem veszélyes? Régebben olvasgattam róla, miui alatt fel is tettem a free verziót kíváncsiságból, de nem mertem aktiválni ezt a fagyasztós részt, mert írta, hogy alfa vagy béta állapotú... Bár tudom, hogy sokan használják. Asszem az xposed keretrendszert kell hozzá feltenni, de arra meg tán azt írta, hogy miui alatt nem működik, nem is erőltettem tovább...

(#642) Aryes válasza duvi (#640) üzenetére


Aryes
nagyúr

Dejszen mondom, hogy nekem a samsung rom kell! Na. :P
Teszek egy próbát a greenify-jal.

(#643) TomWexX válasza Aryes (#641) üzenetére


TomWexX
addikt

Persze hogy megvettem, az egyik leghasznosabb app droidra. Egyáltalán nem veszélyes, ez nem úgy fagyaszt mint egy TB. ;) Célszerű béta teszternek jelentkezni G+-on, akkor a kísérleti funkciókat is elérheted. (bár ez már lehet hogy a fullban is megvan) A full verzióhoz bizony xposed kell, és az is igaz hogy ez a keretrendszer a miui-val nem kompatibilis, viszont erre találták ki a wsm tools-t. Az a miui-s xposed. Látszik hogy még korántsem ismerted ki a miui világát. :P

Ezek a lehetőségek vannak a kísérleti funkciókban:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#644) Aryes válasza TomWexX (#643) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi. :)
Most már negyedik generációs samsungos és harmadik generációs touchwizes telefont nyúzom. Azért ez nem múlik el nyomtalanul. A miui jó is meg szép is, de azért a honvágy az honvágy. :D

Erre az xposed rendszerre nincs vmi permission manager szerűség?

[ Szerkesztve ]

(#645) s4tch válasza Aryes (#641) üzenetére


s4tch
veterán

Nem sok fizetős programot vettem meg, a greenify az egyik. (Titanium backup, tunein radio, nova launcher prémium verziója, hd widgets, valamelyik office program, ilyenek vannak. Navit warezolom. :B )

Teljesen veszélytelen. Egy dologgal tudsz kárt csinálni: lefagyasztasz egyes rendszeralkalmazásokat, így különböző szinkronizációs műveletek nem feltétlenül működnek maguktól; ezt hamar észre lehet venni, kiolvasztod a programot, és ennyi. A program nem töröl, nem végleg fagyaszt, olyan nincs, hogy nem indul el miatta a rendszer, vagy összeomlana a telefon. Használd bátran. Megy egyébként MIUI-n is, bár itt kisebb szükség van rá, mint a nem túl erős akksival szerelt előző telefonomnál.

Xposed kell hozzá, de az xposed amúgy is egy jópofa dolog, egy csomó hasznos modul van hozzá.

Ja, ha már lesz root, cwm, ezt ne hagyd ki. Univerzális hirdetésblokkoló, kegyetlen jó, főleg régi telefonokra tenném kötelezővé. A droidot többek között a hirdetések fogják meg. Ezt telepítve olyan hatást érsz el, mintha felhúznád a procit.

(#646) Aryes válasza s4tch (#645) üzenetére


Aryes
nagyúr

A hirdetésblokkolót kihagyom, a legutóbbi miui romból, amit használtam, ki fogom szedni a hosts fájlt, na abban benne van a világ összes hirdetési oldala, 3 hétig egy darab reklámot se láttam, nem is tudatosult bennem, hogy ez van, míg az egyik app rámszólt, hogy nem szép dolog reklámblokkolót használni. :DD

(#647) TomWexX válasza Aryes (#644) üzenetére


TomWexX
addikt

Miért akarsz permission managert xposedhez? Az konkrétan mindenbe belenyúl, de ha ezt szabályozni akarod akkor összeborulhat minden. Viszont ne félj tőle, alapjáraton nem bánt. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#648) Aryes válasza TomWexX (#647) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezt gondold át még1x. :)

(#645) s4tch: közben megnéztem, a wiuiban 700kbyte-os host fájl van, amit linkeltél, abban meg egy 16megás. :Y Nem sok az? Ha memóriába tölti, azért, ha minden link megnyitásakor végigolvassa, akkor meg azért...

[ Szerkesztve ]

(#649) TomWexX válasza Aryes (#648) üzenetére


TomWexX
addikt

Nekem nincs üldözési mániám, így én ezt így gondolom. Az xda-ban megbízok,és az xposed onnan való. ;)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#650) Aryes válasza TomWexX (#649) üzenetére


Aryes
nagyúr

Arra gondoltam, hogy nem az xposed-ot akarom megregulázni, hanem azzal akarom a feladatot végrehajtatni. ;) Annyit tudok csak, hogy sok mindenre jó, sok modul van hozzá, a greenify csak az egyik ilyen modul ezek közül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.