Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Aryes válasza duvi (#1899) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az szép! :o Azt hittem, ezt csak exynos-szal lehet elérni. Fejlődik a samsung, hurrá! :DDD
Az always on display-t használod?

(#1902) #33253120 válasza duvi (#1899) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szintén S7....
Nekem az Ericsson T10 óta nem volt olyan telóm ami ne merült volna le minimum egyszer naponta. :D
És ez sem kivétel.
Persze ez felhasználói hiba, ha azok futnának rajta mint anno a spicán amit aryes-től vásároltam akkor biztosan tovább bírná. :) Mellékzönge még, hogy az előző elsődleges telefonom egy Galaxy S5 Mini volt. Azt is etetni kellett naponta 1-2 alkalommal. De mióta másodtelefonként teljesít szolgálatot a kb 30 hónapos készülék púpos akkuval is tud 3-4 napot... :) Szóval nálam az S7 majd csak akkor tud sok óra kijelzőidőt, ha másodtelefonná süllyed a következő hűségciklus végén. :D

aryes: Én használom az AOD-t.

[ Szerkesztve ]

(#1903) duvi válasza Aryes (#1901) üzenetére


duvi
nagyúr

Az Európai modellek Exynos rendszerchipet kapnak :K Csak éjjelre kapcsolom be az always on display-t.

(#1904) Aryes válasza duvi (#1903) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ebbe beletrafáltam. :DDD Azt hittem, snapi van benne. És éjszaka hány százalékot merül így a teló? Mert az A3 (6) úgy 0-1%, állandó wifivel és szinkronizálással is, gondolom a tiétek is, aod nélkül. Úgy hallottam óránként úgy kb. 1%-ot fogyaszt az aod. Mi az igazság? ;]
Azért imádkozok, hogy az N-es frissítéssel mi is megkapjuk, különben kénytelen leszek A3(7)-re váltani, csak emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#1905) Aryes válasza #33253120 (#1902) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azt a telót én hogy szerettem... volna... ha lett volna rá rendes FW. És hányszor visszasírtam, amíg a wave-vel sz.ptam. :DDD

(#1906) duvi válasza Aryes (#1904) üzenetére


duvi
nagyúr

Ma éjjel megnézem neked. Én elég rapszódikusan használom. Van amikor éjjel is megy minden funkció, van amikor lekapcsolom a wifit. Aod csak éjjel fut.

(#1907) leslieke válasza Aryes (#1904) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az A5 semmit nem merült tegnap éjszaka. Most 96%-on áll, 15 órája volt töltve utoljára.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1908) #33253120 válasza Aryes (#1905) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tavaly Júniusig(?) Eddig üzemben volt valami CM6 alapú rommal. :)

[ Szerkesztve ]

(#1909) Aryes válasza leslieke (#1907) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az komoly, akkor tényleg úgy működik, ahogy vártam? Úgy 7 éve hiányzik ez a funkció, mióta lecseréltem az utolsó nokiámat...
duvi: köszi előre is!

(#1910) Aryes válasza #33253120 (#1908) üzenetére


Aryes
nagyúr

:Y Az igen. Nyugodjék békében. :)

(#1911) leslieke válasza Aryes (#1909) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt azért hozzá kell tennie hogy az AoD nálam ki van kapcsolva.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1912) Aryes válasza leslieke (#1911) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ja, ezt az apróságot tényleg nem említetted... :DDD

(#1913) leslieke válasza Aryes (#1912) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Így első ránézésre nekem nincs hasznom belőle, ha bekapcsolom.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1914) Aryes válasza leslieke (#1913) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ööö... nézd meg újra... :DDD

(#1915) leslieke válasza Aryes (#1914) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Oké főnök! :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1916) #33253120 válasza Aryes (#1914) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mi érdekel az AOD vonalon? Amit tudok S7-en megnézem... Bár éjszaka majdnem mindig töltőn kell lennie, mert egy Vodafone mifi a fő netem amivel 00:00-06:00 között free a download, és amit letöltök akkor, azt a többi napon a Telekomos korlátlan böngészés opcióval "seedelem" :)

(#1917) leslieke válasza #33253120 (#1916) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Wow, de trükkös megoldás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1918) Aryes válasza #33253120 (#1916) üzenetére


Aryes
nagyúr

:DDD

(#1919) #33253120 válasza leslieke (#1917) üzenetére


#33253120
törölt tag

Kénytelen vagyok, mert mikrohullámú netem volt amíg közé nem nőtt egy fa... :)
A nagy nemzeti internetet meg majd 2018-ban hozzák...

(#1920) leslieke válasza #33253120 (#1919) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az még odébb van egy kicsit.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1921) duvi válasza Aryes (#1909) üzenetére


duvi
nagyúr

AOD letesztelve 5+ órás ciklussal. Wifi és szinkronizálás végig bekapcsolva. Nem egész 1%-ot kajál óránként:

(#1922) duvi válasza Aryes (#1909) üzenetére


duvi
nagyúr

Tegnapi, napközbeni adatok, állandó wifi és szinkronizálás mellett. Kijelző után a böngésző volt a második legnagyobb fogyasztó:

(#1923) Aryes válasza duvi (#1921) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszönöm szépen, szuper vagy! :) Akkor ezt tényleg elég jól megcsinálták.
Kérdés, hogy egy kb. kétharmad/fele akkora akksival ez mennyit fog jelenteni. Éjszaka nem zavar a fénye? Egy haverom nokia 808-asa (szintén amoleddel) eléggé be tudja világítani éjszaka a szobát.

(#1924) leslieke válasza Aryes (#1923) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Legalább nem mész neki a bútoroknak éjszaka. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1925) duvi válasza Aryes (#1923) üzenetére


duvi
nagyúr

Egyáltalán nem zavaró. Ráadásul elég jól testreszabható:

(#1926) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Rájöttem miért nem jó nekem az aod!
A telefon egész éjjel lent van a konyhában. A hálóban csak az iPhonenak van helye. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1927) leslieke


leslieke
Jómunkásember

3 nap után még 50%-on áll az akksija a galaxynak.
Úgy érzem haverok leszünk. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1928) duvi válasza leslieke (#1927) üzenetére


duvi
nagyúr

Az szép, de nem nagyon hajtod, ha ennyire jól bírja :D

(#1929) leslieke válasza duvi (#1928) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Telefon+e-mail.
Másra amúgy sem kell.
Arra jobb telefonom van. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1930) consono válasza leslieke (#1929) üzenetére


consono
nagyúr

A jobb telefonról jutott eszembe, lehet, hogy a nyáron én is átruccanok iPhone-ra, a 6S is választható telók között van. Csak az a baj, hogy az S7 Edge is :)
Persze lehet, hogy addigra bekerül a Blackberry Mercury is, akkor meg lőttek az iPhone-nak...

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1931) leslieke válasza consono (#1930) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bőség zavara.
6S nagyon jó, de minimum a 64 gigást vedd, ha azt választod.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1932) #33253120 válasza consono (#1930) üzenetére


#33253120
törölt tag

Legutóbb, amikor hűség vége felé jártam elgondolkoztam egy iPhone-on....
Végül annyi matek riasztott vissza, hogy újra meg kellene vásárolni alkalmazásokat amiket a play-ben már kifizettem... Az jelentősen megdobta volna az árat.

(#1933) consono válasza #33253120 (#1932) üzenetére


consono
nagyúr

Szerencsére ez nem túl nagy probléma, viszonylag keveset költöttem droidon. WP-n többet :D

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1934) Aryes válasza #33253120 (#1932) üzenetére


Aryes
nagyúr

Téged meg az isten éltessen! :)

(#1935) #33253120 válasza Aryes (#1934) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszönöm. :)

(#1936) leslieke válasza #33253120 (#1932) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, ez a nagy átok, ha rendszert akarsz cserélni.

Isten éltessen!!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1937) consono válasza leslieke (#1936) üzenetére


consono
nagyúr

Tényleg az tud lenni, de droidra talán még 1000 Ft-t sem költöttem el :) Ráadásul iPhone-ra is van már jó pár appom, mert egy darabig volt iPod Touchom.
Az a legjobb, hogy ez a céges teló lesz, tényleg választhatok majd egy adott keretig bármit, nem az én zsebemre megy ;]

T_chris, boldogot!

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1938) leslieke válasza consono (#1937) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor bele kell vágni. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1939) #33253120 válasza consono (#1937) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez mondjuk érdekes dolog... Vannak appok, vannak akciók, pár év alatt ha az átlag bundle hoz 15-99-199-399 Ft befektetés mellett a valós 599-9999Ft árhoz képest valamit az nem fáj.... Volt olyan app amiért 1Ft-ot fizettem, de valós áron talán 1999Ft lett volna...
De ha egy másik platformra mennék, akkor tuti hiányozna valami app akár azokból is amit évek óta nem használtam. :D
Meg vannak technikai vackok is. Pl a limbo, ami jó pár éve nem elérhető a playből, csak azoknak akiknek jó időben volt meg. Baromira jól lehet vele sok népszerű .iso-t bootolni.
Meg ott van az IGO is, meg ilyesmi...
Nekem talán a sok bundle keretében elment vagy 20-30e Ft. Lehet nagy részét nem használom, (de mondjuk a limboval kifejezetten sokat szórakozom) de akkor is ottna lehetőség amiért újra fizetni kellene....

(#1940) consono válasza #33253120 (#1939) üzenetére


consono
nagyúr

Az a helyzet, hogy a kölök pár játékát, meg néhány segédprogit leszámítva tényleg nem költöttem mobilon alkalmazásra pénzt. Navi csak online van fent (Waze, Google Maps), médiát streamelek, emellett csak 3-4 kisebb játék van elütni az időt. Nincs már időm, meg kedvem a folyamatos telefon piszkáláshoz, többek között ezért is merült fel az iPhone...

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1941) s4tch válasza consono (#1940) üzenetére


s4tch
veterán

"Nincs már időm, meg kedvem a folyamatos telefon piszkáláshoz, többek között ezért is merült fel az iPhone..."

Dettó... De a jack csatlakozó elhagyását nem tudom figyelmen kívül hagyni. Rengeteg zenét hallgatok mostanában telefonról, és a lightning forszírozása egy szimpla aljas üzleti húzás, azzal végképp elvesztettek.

(#1942) Aryes válasza #33253120 (#1939) üzenetére


Aryes
nagyúr

A limbo pc emulátorra gondolsz? A saját sourceforge oldaláról ingyen elérhető.

(#1943) TomWexX válasza s4tch (#1941) üzenetére


TomWexX
addikt

Már én is leszoktam a telefon buzerálásról, a One+3 a mai napig érintetlen, se custom kernel/főzött rom, se root, se semmi, full gyári rendszer, persze abból a legfrissebb és tökéletesen működik mióta megvan. :) Semmi nem késztet arra hogy neki álljak romolgatni, szerencsére az újabb droidok már rendesen működnek.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1944) #33253120 válasza Aryes (#1942) üzenetére


#33253120
törölt tag

Arra hát.
:)
Nekem még a playből is elérhető. :)
Te is tudod, hogy gyakorlatban ha egyszer ráokéztál egy appra, akkor örökre a tiéd, akkor is ha visszavonják a publikus áruházból.
Amúgy aranyos kis cucc, és mára vannak olyan erős telefonok amelyeken talán van értelme. :)

Szerk. Onnan a friss apk nem kompatibilis az S7-el.

[ Szerkesztve ]

(#1945) Aryes válasza #33253120 (#1944) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én tegnap, hogy írtad, kíváncsi lettem és a play-ről telepítettem. :)
Letöltöttem az apk-t, amire azt írta, hogy hiba történt a csomag elemzésekor. Ekkor a "telepítés" gomb melletti "google play" gombra nyomva bedobott a play-be és ott volt, hogy "nem végleges" vagy hasonló szöveg, és simán engedte onnan telepíteni.
Hogy mire használom, azt még nem tudom..

[ Szerkesztve ]

(#1946) consono válasza s4tch (#1941) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam a jack dugó hiánya nem dealbreaker, leginkább a kocsiban, BT-n hallgatok zenét... Mondjuk ez sajnos amúgy is csak elméleti probléma (bár augusztusig változhat), mert az iPhone 7 még nincs a kategóriámban a választható céges telók között, csak a 6S.

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1947) #33253120 válasza consono (#1946) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
Először megszokásból felháborodtam rajta, utána rájöttem, hogy mióta nincs rádió a telefonokban azóta gyakorlatilag nem is használok vezetékes fülest.

Gazdasági, és kényelmi okokból jó ideje BT fülesem van. Előtte havi szinten tépkedem a 6-8000Ft-os füleseket, de az AudioTechnica szakadás biztos madzagja is csak 3-4 hónapot bírt 13000Ft-ért....
Most van több mint fél éve egy Samsung Level U PRO (előtte próbáltam sok mást is) ami igaz, hogy 30 volt, de legalább nem kell havonta fülest vennem... :)

Szerk.
A kényelmi ok először a bicikli volt. Ott gyakran van kormányon az S7, mert tracking, vagy útinfó kijelzés megy.
Ahhoz meg nem jó a vezetékes.

[ Szerkesztve ]

(#1948) leslieke válasza s4tch (#1941) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van átalakító :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1949) #33253120 válasza leslieke (#1948) üzenetére


#33253120
törölt tag

De az ilyen vagy töltök, vagy zenét hallgatom megoldás ha jól tudom. :(

(#1950) s4tch válasza leslieke (#1948) üzenetére


s4tch
veterán

...ami ronda, nem különösebben jó a hangja, sérülékeny, fogyóeszköznek drága, és egyébként is baromság. Az ezer éve bevált felállás (telefonba bedugom a fülhallgatót, kvázi-szabvány 3,5mm-s jack van mindegyiken, és közben a telefont lehet tölteni, nem kell átalakító) nekem tökéletesen megfelelt, és nem fogok egy erősen profitorientált cég mondvacsinált "fejlesztése" miatt lemondani az otthoni fülesek, fejesek magától értetődő használatáról. A jack eltüntetését egyetlen tényező motiválta: a lightning csatlakozó licencdíja. Más lenne, ha nem hallgatnék éjjelente családbarát módon zenét, akkor szóba jöhetne az i-vonal, de ez csak még egy ok arra, hogy ne vegyek almát.

Megnéztem kíváncsiságból, most egy iPhone 7-et a szolgáltatómtól 220 :DDD ezer forintért kapnék 2 év előfizetésre az aktuális díjcsomagommal. Ezért kapnék 32 GB bővíthetetlen tárhelyet, max. a nap végéig használható akksit (ami hidegben még gyengébb, Öcsém 6S-ét télen napi 2-3 alkalommal kellett tölteni), egy jó kamerát, egy gyors oprendszert és némi prémium dizájnt, és esetleg ha jól választok színt, akkor nem pattog le róla a festék, vagy nem karcolódik rommá attól, hogy kézbe veszem. Ja, és egy kártyás a telefon, jack aljzat nélkül, relatíve kis kijelzővel. A mostani telefonom 64 gigás, nap közben sosem kell tölteni, tud 2 SIM-et (hivatali+maszek kártya), ahogy mutattam, kb. úgy néz ki és olyan minőségű, mint egy iPhone, és van rajta jack aljzat. Mindez 80e alatt, hűség nélkül. Egyszerűen egy iPhone jelen pillanatban nekem túl sok kompromisszum lenne, túl kevés előnnyel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.