Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Aryes válasza leslieke (#546) üzenetére


Aryes
nagyúr

Használd egészséggel!
És akkor most légyszives cserélj avatárt. ;)

(#552) duvi válasza leslieke (#546) üzenetére


duvi
nagyúr

Éééés elérkezett a nagy nap!
Látom jól matekoztál és a jövő hétből instant buy lett :D
Gratula a várva várt 925-höz :C
Sok örömöt és jó ismerkedést hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#553) leslieke válasza Aryes (#551) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi.

Avatar marad. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#554) leslieke válasza duvi (#552) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jaja. Általános iskolában matek tagozatra jártam. Jól jött az ott megszerzett tudás. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#555) Aryes válasza leslieke (#553) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pingvin és WP? Ez pofátlanság. :DDD

(#556) duvi válasza Aryes (#555) üzenetére


duvi
nagyúr

Kollaboráns pingvin avatar :DDD

(#557) leslieke válasza Aryes (#555) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A notin Ubuntu van, onnan a avatar. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#558) SpaceKombajn válasza Aryes (#555) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Akkor ez PingWin :)

spacetime

(#559) Aryes válasza SpaceKombajn (#558) üzenetére


Aryes
nagyúr

PWin + WinP :DDD

(#560) consono válasza leslieke (#546) üzenetére


consono
nagyúr

Grat az új telóhoz!

"In God we trust. All others must bring data"

(#561) leslieke válasza consono (#560) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi, már egész jól sikerült belakni.

Lassan megírhatom a a bada nekrológot..

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#562) s4tch válasza leslieke (#561) üzenetére


s4tch
veterán

Gratula, használd egészséggel!

(#563) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Lassan jön az értékelés. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#564) Aryes válasza leslieke (#563) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az jó, ha mosolyogsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#565) Aryes


Aryes
nagyúr

Eladtam a Xiaomit. :O Jó volt, szép volt, de külön boldogabbak leszünk. :)

Most megvárom a Samsung Z-t, addig nem veszek új telót. :D

(#566) leslieke válasza Aryes (#565) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Meddig volt meg?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#567) Aryes válasza leslieke (#566) üzenetére


Aryes
nagyúr

24 napig.
Azt mondod vegyek Nokiát? :D

[ Szerkesztve ]

(#568) consono válasza Aryes (#567) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, nem tartott sokáig a szerelem :) Ennyi ideig a WP-vel is ellennél!

"In God we trust. All others must bring data"

(#569) leslieke válasza Aryes (#567) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A hiváslista van olyan béna,mint a badán, de a többi,amit eddig láttam,az tetszik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#570) Aryes válasza consono (#568) üzenetére


Aryes
nagyúr

A szerelem nem múlt el, csak átalakult szeretetté. :DDD
Végülis azért adtam el, mert túl nagy és nehéz volt. Nem esett jól használni. Azt hittem elbírok egy 4,3"-os készülékkel, de tévedtem. Ezt a problémát nem tudtam romcserével megoldani. :N

(#571) consono válasza Aryes (#570) üzenetére


consono
nagyúr

Pedig a 4.3" annyira nem is nagy, a Prada is akkora... Valld be, hogy csak a Samsung életérzés hiányzott! ;]

"In God we trust. All others must bring data"

(#572) Aryes válasza consono (#571) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hiszed vagy sem, de beletrafáltál! :D
Legjobban hiányzott a fizikai gombbal hívásfogadás, de sok apró dolog, amiket megszoktam a touchwizzel, és hiányoztak. Pl mikor némán van a telefonom, a rezgés is ki van kapcsolva, de ha hívnak, megrezzen a telefon egy pillanatra a zsebemben, számtalanszor vettem már így észre elmulasztott hívást.
Amúgy a szélessége még hagyján, de vastag és baromi súlyos készülék, egyszerűen fájt tőle az ujjam, ha fél kézzel kellett tartani.
Egyéb bosszantó dolgaival, amiket már kiveséztem itt a topikban ezért nem írom le mégegyszer, úgy gondoltam, hogy jobb, ha most kiszállok, így nem sokat vesztettem az üzleten.

[ Szerkesztve ]

(#573) consono válasza Aryes (#572) üzenetére


consono
nagyúr

Végül is jogos, más örül neki, te meg várhatod a “karácsonyt” megint.

"In God we trust. All others must bring data"

(#574) Aryes válasza consono (#573) üzenetére


Aryes
nagyúr

BB z10-et honnan tudok szerezni? Jól tudom, hogy annak elég jó a kamerája és az üzemideje?

(#575) duvi válasza Aryes (#574) üzenetére


duvi
nagyúr

A MA tesztben nem nagyon dicsérték a kamerát:
"A képminőség sokat fejlődött a korábbi BlackBerry készülékekhez képest, de a végeredmény még mindig csak az elmegy kategóriában van, azaz 2013-ban nem kimondottan gáz ilyen fotókat lőni, de a konkurencia azért előrébb jár. A képek elég zajosak és részletszegények, nem túl kontrasztosak és színekben sem különösebben gazdagok."
A topikban viszont megoszlanak a vélemények a kamera minőségéről. Ezen kívül több usernél előjött valami kamera hiba, amivel szívnak.

Sajnálom, hogy nem jött össze az MI2S :( Remélem nem buktál sokat az eladással!

(#576) consono válasza duvi (#575) üzenetére


consono
nagyúr

Ráadásul már az üzemidejét is elkezdték szidni... Meg azért nem mai csirke már. LG-ben nem gondolkodsz?

"In God we trust. All others must bring data"

(#577) Aryes válasza duvi (#575) üzenetére


Aryes
nagyúr

2000/5000ft, attól függ, hogy a szállítást hozzáadom-e, meg a szilikon tokot, ami nálam maradt. Ennyi belefér. :)
Igazából azt tudta, amire vártam, sajnáltam eladni, de sajnos az utóbbi 4 évben, mióta ingyen/olcsón telefonálok, fontos lett a telefon funkció, meg a praktikus méret, és ezekben nem tudott megfelelni. Legjobban amúgy azt sajnálom, hogy pont az eladás előtti nap
jöttem rá, hogy hogy lehet a beszédminőséget elfogadhatóvá tenni, de akkor már eldöntöttem az eladást. Hátha szerencsém lesz és kiadják álmaim telefonját. :)

consono: túl drágák, és/vagy nagyok, és még a csúcsmodelleknek is csapnivaló a kamerájuk, a kisebbeknek meg még az s3 minitől is rosszabb... Egy SGS II kéne nekem valahonnan, de a föld alól se tudok már szerezni. :(

[ Szerkesztve ]

(#578) Aryes válasza Aryes (#577) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lehet a végén SGS 2 plus lesz? :)
Tudok egy boltot, ahol van (volt?). Még a xiaomi előtt olvastam róla itt a mobilarénán, és elvette a kedvem, de jobban belegondolva a kamera is, a kijelző is ugyanaz maradt, csak a SOC változott... Custom rom viszont tuti nem lesz rá. :DDD

(#579) duvi válasza Aryes (#578) üzenetére


duvi
nagyúr

Apámnak SGS 2-je van (Waveről váltott ő is). A kamera elsődleges prioritás volt számára, ezért választottuk anno. Nagyon jó vétel volt:K Iszonyú jó képeket lő. Két év alatt egyszer volt szervizben (garis jav volt), deep sleep miatt. Szerintem újonnan már nem lehet szerezni. Használtat meg nem ajánlanék.
Csak nekem van olyan érzésem, hogy a régebbi telók jobbak voltak kamera terén? Wave, Wave II, SGS 2... Manapság csak a megapixel háború zajlik, de a képminőség már gyengébb. Talán a Nokia WP készülékei viszik most a prímet, kamerában :F .

SGS 2 Plus még kapható pár helyen.
Viszont kifutó darab. Én inkább kihagynám már :(

[ Szerkesztve ]

(#580) consono válasza duvi (#579) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, szerintem ez is többé kevésbé a nosztalgia inkább... A Wave generációjáánál volt minőségi ugrás a mobilos fényképezésben, ami látványos volt, azóta meg már megszokta a szemünk. A Lumiákban is változó a fényképező rész, de ugyan ezt el lehet mondani a Sonykra, Samsungokra is.

aryes: jó, hogy telefonálni, meg kamerának kell a teló, de ennyire "visszamenni" nem lenne zavaró? Lag, meg minden...

"In God we trust. All others must bring data"

(#581) Aryes válasza duvi (#579) üzenetére


Aryes
nagyúr

"egyszer volt szervizben (garis jav volt), deep sleep miatt."
Nem akart felébredni, vagy miért? Örök álomra szenderült? :DDD

A kamerát illetően pont ez a véleményem nekem is, és az okát is sejtem.
A régebbi telefonoknál még nem volt ez a vékonyság-őrület, mint ma, és simán elfért egy rendes optika egy rendes méretű érzékelő lapkával. Ráadásul megapixel őrület sem volt, a pixelek is nagyobbak voltak.
Ma hiába tudnak fejlettebb, érzékenyebb cmos lapkákat gyártani, a fent említett hátrányok minden fejlesztést nulláznak.
A htc jó irányba indult el az ultrapixellel, ha ezt a sony csinálta volna, tutibiztos, hogy remek lett volna, a htc nem tudom hogy tudta ennyire elqrni. Amúgy sztem az S2-ben is sony modul van, mint az MI2s-ben, még az is lehet, hogy ugyanaz. :)
Talán hülye vagyok, de az s2 plus-t bizony megveszem, ha találok 60ezer körül. :)

(#582) s4tch válasza Aryes (#581) üzenetére


s4tch
veterán

Hülye semmiképp nem, de kicsit erős ár ez egy másfél éves telefonért, ami egyébként egy kb. 3 éves telefon hangyányi ráncfelvarrása. Én barátkoztam volna picit még a Mi2-vel, főleg, ha fontos lett volna a fényképezés: egész sokat ki lehet hozni a Mi2-ből.

-----------------------

"Ontopik": a tizenes telefon tovább csúszik. Ki gondolta volna :DDD

(#583) consono válasza s4tch (#582) üzenetére


consono
nagyúr

Most meg vagyok lepve :) Aryes, akkor még tényleg belefér még egy teló a Galaaxy Z elé ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#584) Aryes válasza s4tch (#582) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nemtom, egyelőre úgy érzem, hogy megért 58ezret. :)

Tudod a szerelem olyan, hogy nehéz racionális magyarázatot adni bizonyos dolgokra. :U :W

- Tavaly, két héttel azután, hogy két év hűséggel vettem az s3 minit 76 ezerért, az edigitalnál 80 ezerért s2-t lehetett kapni függetlenül, egy db. ajándék akkumulátorral. Azt hittem agyvérzést kapok, mikor megláttam... Most egy kicsit megnyugodtam...
- Amoled fetisiszta vagyok, ennek rgb mátrixos amoled kijelzője van, szerintem a legjobb 4,3" panel, amit venni tudtam. Igaz wvga, de legalább keveset fogyaszt (?) és nem erőlködik vele a rendszer.
- A kamerája 3 éves, de nem találtam jobbat ilyen árkategóriában. Az MI2s-é egy picit mintha jobb lenne, talán az BSI ez meg nem, a SGS3 minihez képes egy álom a videója. Igaz lassított felvételt nem tud, de valahogy túlélem... ;]
- Kisebb teljesítményű, mint a MI2s. Na és? Az MI2s sütötte a kezem, 43 fokra képes volt magát felfűteni... Megöregedtem, már nem játszom. :D
- Most flasheltem fel erre a másfél éves telóra egy 2014 májusi 4.2.2 androidot (sima s2-re tudtommal nem jött ki hivatalosan), amit nem volt képes a samsung az s3 minire kiadni (részben önhibáján kívül, mert megszűn a SOC gyári támogatása). Erre vártam egy éve. Kb. minden benne van, amire szükségem van.
- Megmaradt a samsung életérzés. :C
- Van egy év garanciám, amihez nem kell hajóra tennem a telómat...

Ne rontsátok el a kedvem, hadd örüljek még egy picikét. :D

consono: Mire az ideér... :) Meg ki tudja mi lesz benne.

[ Szerkesztve ]

(#585) leslieke válasza s4tch (#582) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jól éreztem,hogy nem érdemes tovább várni. Ráadásul jól is választottam. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#586) duvi válasza Aryes (#584) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula az új versenyzőhöz! :C Ez gyorsan ment. Remélem jobban beválik mint a Xiaomi! Mint fentebb írtam, az S2 nagyon bevált apámnak és nem akarja lecserélni, pedig lejárt már a hűsége is. Legyen benne sok örömöd és szolgáljon sokáig! :)

(#585) leslieke
Még tartozol egy beszámolóval ám! ;]

[ Szerkesztve ]

(#587) leslieke válasza duvi (#586) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lesz is,csak nincs időm megírni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#588) Aryes válasza duvi (#586) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azt remélem tudod, hogy majdnem hajszálra erről lett koppintva az MI2s? Szemből mintha ugyanaz lenne a kezemben! :) Ugyanúgy ráhajlik a képernyőre az oldalfal, és ugyanúgy a kijelző felé összetart kissé, amitől kicsit nehéz az asztalról felemelni. Még a szilikontokba is pontosan beleillik, ami a nyakamon maradt. :D Lehet bele is teszem, csak sajnos ki kell vágni, mert gombok meg lyukak máshová esnek.
Viszont 20 grammal könnyebb, és vékonyabb is. Sajnos azt olvastam a fogyasztása magasabb, mint a sima s2-nek. A többi tapasztalatot majd később, még a kártyáimat se raktam át.

(#589) Aryes válasza Aryes (#588) üzenetére


Aryes
nagyúr

Van rajta OTG támogatás. :))

(#590) duvi válasza Aryes (#589) üzenetére


duvi
nagyúr

Az mindig jól jön, mert mint közismert: "helyből sose elég" :D

(#591) consono válasza duvi (#590) üzenetére


consono
nagyúr

Én ezt az OTG mániát sosem értettem, OK, plussz hely, de hogyan használod? Úgy videózol pl. hogy lóg róla a pendrive vagy a vinyó???

"In God we trust. All others must bring data"

(#592) Aryes válasza consono (#591) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pendrive bedug, filmet átmásol, megnéz, letöröl.
Amúgy mire jó még:
- digitális kameráról utazás közben kártyaolvasóval képeket áthúzni
- billentyűzet, egér
- állítólag printert is lehet rádugni, majd ha nagyon-nagyon nem lesz mit csinálnom, lehet kipróbálom
- usb-s külső DVD-ről tudsz másolni (lemezt írni nem hiszem, hogy tud :D )
- ...

(#593) duvi válasza consono (#591) üzenetére


duvi
nagyúr

Erre a megoldásra gondoltam OTG-nél. Nem kell lógnia semminek és kis helyen elfér :)

(#594) Aryes válasza duvi (#593) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ilyet rendeltem én is, még a xiaomihoz. ;)

(#595) consono válasza Aryes (#592) üzenetére


consono
nagyúr

Pont ezek a funkciók azok, amiket nem értek :
- hogy kerül a pendrive-ra a film? Felmásoltad? Miért nem direktben?
- miért a limitált memóriájú telóra akarsz a fényképezőgépről menteni?
- minek egér és billentyűzet a telóra?
- direkt fénykép nyomtatást még csak, csak megértem, de egyébként...

Szerintem ez mind olyan funkció, amire a számítógép való, nem a telefon. Kényszer helyzetben elképzelhető, hogy jól jön, de nekem eddig még soha nem kellett egyik sem. Mondjuk én mindenhova géppel járok a bulizásokat leszámítva...
Egy tabletnél sokkal inkább a látom az OTG hasznát, ami tud notebook replacament lenni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#596) Aryes válasza consono (#595) üzenetére


Aryes
nagyúr

Képzeld el, hogy elutazol pár napra, de nem akarsz gépet vinni magaddal ilyen-olyan okból.
Az android majdnem teljesen képes kiváltani egy laptopot, ezt Te is tudod.
- Szóval akarsz vinni egy csomó filmet, zenét, de nem fér rá mind a telefonra. Tudod cserélni menet közben. Meg is tudod osztani, pl kapsz egy filmet vkitől, nem kell bluetoothon átküldeni egy 1gigás filmet, csak kikapja a telefonból az sd kártyát, én meg bedugom ebbe, és mehet a másolás. :C
- Miért a telóra akarok másolni? Pl hogy elküldjek egy fényképet mobilneten a buszon ülve. ;)
- Minek billentyűzet? Mert tablethez minek árulnak? Minek vegyek 10-15ezerért angol kiosztású bluetoothos billentyűzetet, amikor veszek 2ezerért egy összetekerhető gumi keyboardot teljes magyar billentyűzettel? Ez is a tervem amúgy. ;) Szállodában előkapom a bőröndből, leterítem és megeh a fórumozás.
- Minek az egér? Poén. :DDD

(#597) TomWexX válasza Aryes (#596) üzenetére


TomWexX
addikt

Mióta swiftkey-t használok, sokkal gyorsabban írok, mint egy szimpla billentyűn. ;) Konkrétan kitalálja helyettem hogy mit akarok írni.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#598) Aryes válasza TomWexX (#597) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem még vannak saját gondolataim. ;]
13 éve írok hozzászólásokat mobilról, van benne rutinom. ;) Amíg gombos nokiám volt, t9-cel gyorsabban írtam, mint qwerty-n. A Samsung swype-os billentyűzete nagyon jó volt régen, utána nagyon rossz, és most a 4.2-ben újra nagyon szuper! De azért néha most már terhes ez a szarakodás, többet ülök géphez ha valamit írni kell.

(#599) TomWexX válasza Aryes (#598) üzenetére


TomWexX
addikt

A swiftkey a saját gondolataimból teszi ki a lehetőségeket. :P Ezeket a fb fiókomból, gugli fiókomból és az sms-ekből nyúlja le. Ez nem egy T9 szótár, azt ki nem állhatom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#600) consono válasza Aryes (#596) üzenetére


consono
nagyúr

Jó, de majdnem minden indokod tabletre vonatkozik, nem telefonra ;) Egy 4"-os telefon nem vált ki semilyen gépet...

Persze minden mások vagyunk, máshogy használjuk a dolgainkat, elfogadom, hogy neked ez hasznos lehet. Én mindenhova géppel megyek, munkaköri kötelesség.

"In God we trust. All others must bring data"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.