Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) s4tch válasza ABal (#999) üzenetére


s4tch
veterán

Nagyon sokan vettek ilyen telefont, lesz hozzá sokáig szoftveres támogatás. A tiéd kínai vagy európai verzió?

(#1002) ABal válasza s4tch (#1001) üzenetére


ABal
őstag

64GB Sandstone black global

Most is írja, hogy van új OTA, de egyelőre nem foglalkozom vele.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1003) ABal válasza Aryes (#1000) üzenetére


ABal
őstag

A 6 órát 30%-on léptem át, de ebben már tényleg van minden (wifi, BT, telefonálás, böngészés, GPS, email szinkron, Viber és nagyon sok szenvedélyes tapizás). Jó lesz ez nekem. Szerintem két napot simán átível nálam, főleg amikor már belakom és megtanulom lelőni a feleslegesen futó dolgokat a háttérben. Egy csomó dologról azonban fogalmam sincs. Még a végén kénytelen leszek elolvasni a használati útmutatót :U :)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1004) Aryes válasza ABal (#1003) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szenvedélyes tapizás. Újra fiatalnak érzem magam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1005) TomWexX válasza ABal (#1003) üzenetére


TomWexX
addikt

A háttérben futó dolgokat ne lődd le, és akkor nem fog merülni. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1006) TomWexX válasza TomWexX (#1005) üzenetére


TomWexX
addikt

Helyesbítek, merülni persze fog, csak nem annyira. :P
Annyi a lényeg hogy nincs értelme azokat piszkálni, főleg egy ilyen erőműnél, majd a rendszer kilövi azt ami neki nem kell.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1007) ABal válasza TomWexX (#1006) üzenetére


ABal
őstag

Akkójó. Már éppen elkezdtem volna tanulmányozni, hogy mire is való a Greenify.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1008) TomWexX válasza ABal (#1007) üzenetére


TomWexX
addikt

Én használtam greenify-t, illetve a P6-on most is fut, de a jó Isten se tudja megmondani hogy segít-e vagy sem. :F Régen hibernáltam minden merítő appot, közöttük a gyáriakat is, most már csak a viber van rajta a listán. Azt vettem észre ha nem a gyári rendszer fut a telón, akkor hajlamos a gugli play + a hozzá kapcsolódó sok hülyeség beragadni és leszívni az aksit, ott volt értelme ezeket hibernálni, de ha érintetlen a rendszer akkor nincs ilyen gond. Erre a tabom a példa, nincs még root-olva sem, és mégis gyönyörűen működik, nem merül hirtelen sokat, nem akad be semmi. Egyedül a beágyazott reklámok idegesítenek, de sajnos azok eltüntetésére megint csak root jog szükséges.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1009) ABal válasza TomWexX (#1008) üzenetére


ABal
őstag

Hallgatok rád, és bízom benne, hogy a Cyanogenmodnál tudják mit csinálnak. Eddig egyébként nincs panaszom. Most jött le egy kisebb frissítés, de már írja, hogy van egy újabb is azóta. Na de előbb megnézem, hogy ezzel mi változott. Pöpec masina ez. Nagyon bejön.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1010) consono


consono
nagyúr

Leslieke! Ez téged érdekelhet:

[link]

"In God we trust. All others must bring data"

(#1011) leslieke válasza consono (#1010) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi! Érdekel!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1012) leslieke válasza consono (#1010) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Megvárom a Meizu MX4-et! :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1013) s4tch válasza leslieke (#1012) üzenetére


s4tch
veterán

Az már régen kint van - viszont tudtommal nincs rá ubuntu. Hogy fog ez kinézni: kihoznak egy ubuntus verziót, esetleg más hardverrel, vagy a meglévő MX4-ekre is fel lehet majd rakni az ubuntut?

(#1014) consono válasza leslieke (#1012) üzenetére


consono
nagyúr

Meg azért lehet, hogy az első szoftver frissítést is meg kellene várni :) Tényleg, appstore van már, menyi, milyen alkalmazás lehet? Ha jól emlékszem ez is QT-s, mint a Jolla...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1015) leslieke válasza s4tch (#1013) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lesz Ubuntus verzió, gyárilag telepítve. Legalábbis volt ilyesmi hír anno. Gondolom a korábbiakhoz meg majd jön telepítő...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1016) leslieke válasza consono (#1014) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem főtelefonnak kell. Az már megvan, az L925 szépen bevált.

Alkalmazásboltról nem tudok semmit.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1017) consono válasza leslieke (#1016) üzenetére


consono
nagyúr

Nézegettem, de nem látszik webről az app store, vagy csak béna vagyok :) Mindenesetre HTML5 és natív alkalmazások is készülhetnek, de egyelőre sok minden (facebook, twitter, stb.) csak a mobil webes nézet alkalmazásba csomagolva...

A Lumia nem csodálom, hogy bevállt, jó kis telefon az!

"In God we trust. All others must bring data"

(#1018) leslieke válasza consono (#1017) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, rengeteg telefonálok, e-mail, stb.. és így is bőven marad benne energia estére.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1019) duvi válasza consono (#1010) üzenetére


duvi
nagyúr

Friss infók Aquaris E4.5-ről: Pár hét múlva jön az Ubuntut futtató mobil

(#1020) Aryes válasza duvi (#1019) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tetszős. :) Talán mégsem galaxy A3-at veszek idén. :)

(#1021) duvi válasza Aryes (#1020) üzenetére


duvi
nagyúr

Várjuk ki a végét! Sok múlik a támogatottságon és a kompatibilitáson. Az biztos, hogy jót tenne a begyöpösödött piacnak egy kis vérfrissítés :K

(#1022) leslieke válasza duvi (#1021) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Várjuk ki a végét!

:K +1!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1023) Aryes válasza duvi (#1021) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem értem, hogy mitől kérdéses a támogatottság. Linux programok rogyásig vannak a repoban, telefonos appoknak (legalábbis amíg nem lesz elég natív alkalmazás) meg ott lesz az alien dalvik. Ha jól tévedek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1024) duvi válasza Aryes (#1023) üzenetére


duvi
nagyúr

"Nem értem, hogy mitől kérdéses a támogatottság."
Pl. hány országban lesz kapható, bekerül-e a szolgáltatói kínálatba, lesz-e szervizhálózata. Az, hogy rogyásig vannak Linux programok, az még nem jelenti azt, hogy mindegyik futni is fog a telefon hardverén. Vagy a Dalvik 100%-ban képes fordítani? Ebben a témában eléggé nulla vagyok :B

(#1025) consono válasza Aryes (#1023) üzenetére


consono
nagyúr

Lesz rá alien dalvik egyáltalán? Mert ha igen, akkor a droidos alkalmazásokkal nem lesz gond, most is azt használom egy csomó mindenhez (játékokhoz is), a Jollán jól megy a dolog :K
A linuxos desktop alkalmazások futtatásában én speciel nem nagyon hiszek, egészen más a kis kijelző, érintésvezérléssel, mint a nagy egérrel/billentyűzettel...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1026) Aryes válasza consono (#1025) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem ha jollán megy, ezen is fog. Vagy gyárilag, vagy okosba'. :)
Ebben a telóban milyen soc van, arm vagy x86? És a jollában?
szerk: ha jól látom arm mindkettő. Ha más nem, vki csak átportolja az alien dalvikot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1027) consono válasza Aryes (#1026) üzenetére


consono
nagyúr

Ay alien dalvik kereskedelmi termék, nem nyílt szoftver :) Ha tejel a Canonical akkor lesz, ha nem, nem lesz. Persze csinálhatnak másik, hasonló progit, mint ahogy a Blackberry is csinálta, nem olyan nagy dolog ez más, Windowson is van egy csomó futtatókörnyezet (vagyis inkább emulátor).
Persze, ahogy látom ők nem is nagyon az alkalmazásokra mennek rá, hanem a "scope"-okra, ami nekem nagyon tetszik, persze ki kellene próbálni, hogy lakva milyen... Kár, hogy még mindig tetszik a Jolla ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1028) Aryes válasza consono (#1027) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát akkor olcsón megveszem tőled a jollát és lehet újat próbálni. :D
Aztán mik azok a scope-ok?

(#1029) consono válasza Aryes (#1028) üzenetére


consono
nagyúr

:) Egyelőre még kivárok!

A scope-okról meg ennyit!

"In God we trust. All others must bring data"

(#1030) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Na, ez már érdekesebb lehet:

Meizu MX4 Ubuntu Edition Specs:
5.3-inch IPS LCD display (1920 x 1152, 418ppi)
Octa-core MediaTek MT6595 chipset
2GB RAM
20.7 MP rear camera, 2MP front-facing
16GB built-in flash storage
[link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1031) duvi válasza leslieke (#1030) üzenetére


duvi
nagyúr

Van benne anyag rendesen :K Csak ez a péklapát méret ne lenne... Az integrált 16 GB belső memória vajon bővíthető külső memkarival?

(#1032) ABal válasza leslieke (#1030) üzenetére


ABal
őstag

Ez nagyobb, mint az emlékeim szerint általad preferált méret.

Én abszolút nem ismerem a Linuxot. Miben lesz ez más, mint mint a többi OS?

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1033) leslieke válasza ABal (#1032) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Röviden: jobb. Hosszabban: sokkal jobb. :D

Telefon méret: Igen, kicsit nagyobb, mint kéne, de ha jó lesz a rendszer, akkor veszek egyet. Már ha jó áron kapható lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1034) leslieke válasza duvi (#1031) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem eddig elég volt a 16GB.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1035) consono válasza leslieke (#1030) üzenetére


consono
nagyúr

No, ez már jobban tetszik, de nekem elég lenne 4.5" 720p is...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1036) s4tch válasza leslieke (#1030) üzenetére


s4tch
veterán

Szóval pont ugyanaz, mint a normál MX4. Állítólag a bq droidos verziójára is fel lehet tolni az ubuntut, és ezzel is ez a helyzet.

(#1037) Aryes válasza consono (#1035) üzenetére


Aryes
nagyúr

A sailfish launcher meg azóta is jön, lassan két éve nem képesek egy bétát se kiadni. Androidra telepíthető sailfishről meg nem is beszélve. :(

(#1038) consono válasza Aryes (#1037) üzenetére


consono
nagyúr

Dehogy nincs béta! Végleges is van! Ehun e! Csak témázva van..., de legalább benne van a ToonsTV, amit sehogy sem bírok kivadászni belőle, pedig csipáznám :D

Droidra telepíthető is van valamilyen formában, ha jól emlékszem Nexus 5-ön megy, de ebbe végképp nem ástam bele magam...

Nekem egyre jobban tetszik ez az Ubuntu-féle mobil rendszer, de jó lenne látni, hogy mi van a marketban, meg úgy egyáltalán jó lenne kézbe fogni és piszkálgatni kicsit...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1039) Aryes válasza consono (#1038) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azistenb+ mióta keresem a playen, sosem dobta ki, és tuti, hogy november óta is néztem, és nem dobta ki. Na ha elalszanak a gyerekek, letesztelem. :)

(#1040) consono válasza Aryes (#1039) üzenetére


consono
nagyúr

Hajrá! :) Fogalmam nincs, hogy milyen a port, nincs itthon olyan droidos teló, amiben elég RAM lenne, hogy kipróbáljam ...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1041) Aryes válasza consono (#1040) üzenetére


Aryes
nagyúr

Volt 5 percem, feltettem. 5 percig bírtam. :) Home gomb megnyomása után 30mp (!) volt, míg a főképernyőre dobott. :) Lehet egy újraindítás után gyorsabb lett volna (nem), de ennyi idő alatt is kiderült, hogy nem tetszik. Kár volt két évet várnom rá. :)

(#1042) consono válasza Aryes (#1041) üzenetére


consono
nagyúr

:D ezek szerint nem az igazi a port, biztosan a 2GB RAM hiányzott ;)

Ja, megtaláltam az Ubuntus Appokat, legalább is valami webes repozitorit:

https://appstore.bhdouglass.com/

814 app már van, ami nem nem is olyan rossz ilyen kis idő alatt...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1043) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ez így jól néz ki:

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1044) consono válasza leslieke (#1043) üzenetére


consono
nagyúr

Így van! Egye fene, megszoknám, hogy ekkora ;) Már csak valami Android kompatibilitási layer kell, hogy menjen a Waze meg a VPN tokengenerálóm, és nekem jöhetne is!

"In God we trust. All others must bring data"

(#1045) ABal


ABal
őstag

Nocsak... Vannak itt még lehetőségek, úgy látom.

Más:
Úgy néz ki, megvan mit csinálok 12-én este. :)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1046) consono válasza ABal (#1045) üzenetére


consono
nagyúr

Láttam reggel én is a képet, el is gondolkodtam... Főleg, hogy egy majdnem kész Ubuntu is van rá (csak a wifi nem megy talán)... Csak az a baj, hogy az Alien Dalvik csak Jollán megy, nem adják a Nexusos SailfisOS-hez sem...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1047) ABal válasza consono (#1046) üzenetére


ABal
őstag

Én azzal is elégedett vagyok, ami most fut rajta, de jó látni, hogy ilyen is van.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1048) s4tch


s4tch
veterán

[link]

Bada teszt! Vagy tizen, tökmindegy, de teszt! Végre itthon is kapható!!!44!!!!

:C

Sorry, benéztem: ez bizony egy gyenge droid. :(

[ Szerkesztve ]

(#1049) leslieke válasza s4tch (#1048) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1050) TomWexX


TomWexX
addikt

De nagy csend van itt. :U
Próbálok akkor témát hozni: Ma volt időm és megnézegettem az új samsung telefonokat, (S6, S6 edge, alpha, a5-7) és meg kell mondanom hogy ezek már igencsak tetszetősek, az anyaghasználat is fasza. :K Az edge eléggé odab_sz! Az új lollis táccsviz is jóféle, most már nem vettem észre semmi akadást. A tab-ommal is tökéletesen meg vagyok elégedve, bár itt még a novát használom, de ha kijön a lolli akkor biztosan kipróbálom a gyári launcher-t. Még a végén visszatérek a márkához mobil fronton is...
Egy negatívum: Az árcédulával baromira elszállt a samsung... :(((

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.