Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) consono válasza Aryes (#950) üzenetére


consono
nagyúr

Vegyél egy olcsó tabletet inkább 4.3/4.4-el! Ha már az ideális telefon megvan ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#952) Aryes válasza consono (#951) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem mondasz ám hülyeséget. :)
De félek, hogy olcsó tabletbe nem tesznek 4.0 Bluetooth Low Energy-t, és nekem pont ez kellene...
Befizettem magam egy ilyenre, és most derült ki, hogy nincs mivel vezérelni. És ma meghozta a postás, és szétb.sz az ideg, hogy nem tudom kipróbálni. :DDD
De január közepe felé kapok egy ilyet, ezen már kitkat van, csak a BT nem tudom, hogy BLE kompatibilis-e benne. Tablet helyett talán jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#953) consono válasza Aryes (#952) üzenetére


consono
nagyúr

Wow, ez tetszene a fiamnak is, meg nekem is :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#954) Aryes válasza consono (#953) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lehet eladom. :DDD
Azért elég durva, hogy
- már egy technik készlet maga rohadt drága, amibe be tudom építeni
- hozzá néhány lego motor egy kisebb vagyon
- a kocka is drága, bár én mint early adopter kb féláron vettem
- és akkor vegyek hozzá egy új telefont, amivel tudom irányítani. De nem ám akármilyet, vagy iphone-t, vagy valamelyik csúcs samsungot, mert a kliens program csak ezeket támogatja.

:W :W

Ha mindez megvan, építhetsz belőle egy rc modellt, amit kb 3-6ezer ftért megkapsz kompletten, persze azt nem lehet átépíteni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#955) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Lesz itt Tizen, csak ki kell várni:

Hamarosan debütál a tizenes Samsung Z1

:DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#956) s4tch válasza leslieke (#955) üzenetére


s4tch
veterán

Odaszeretkezős hardver :DDD Mondjuk a piac 99%-át nem a geekek teszik ki, úgyhogy jó áron, szép formával, jó kijelzővel akár kelendő is lehet. India bővülő piac, ott az elérhető ár rengeteget számít.

(#957) duvi válasza leslieke (#955) üzenetére


duvi
nagyúr

"Hamarosan..." Vajon hány szinonimát tudnak még kitalálni Samuéknál? ;] Ez a hardver szerintem még Indiában is ciki lesz :N Mi történt a régebben emlegetett izomkolosszussal? Van egy sandám, hogy a Tizenből is ki fog hátrálni a Samsung. Ennek első jele ez minimalista (és még nagyon finom voltam...) hardver.

(#958) TomWexX válasza leslieke (#955) üzenetére


TomWexX
addikt

Hát ennél még a 4 és fél éves veterán wave-em is jobb telefon. :Y 3 megapixel? :O Tejóég...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#959) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Kellemes karácsonyt fórumtársak!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#960) anrab válasza leslieke (#959) üzenetére


anrab
addikt

Neked is és mindenkinek kívánok Én is boldog karit! :)

(#961) Aryes válasza leslieke (#959) üzenetére


Aryes
nagyúr

Boldog karácsonyt mindenkinek! :)

(#962) TomWexX


TomWexX
addikt

Boldog 🎄 - t mindenkinek!

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#963) duvi


duvi
nagyúr

Én is csatlakozom a jókívánságokhoz!
Békés Boldog Karácsonyt kívánok az összes Zseblakónak! :)

(#964) consono


consono
nagyúr

Merii kurisumasu ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#965) Aryes válasza consono (#964) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hai soudesu!

(#966) TomWexX


TomWexX
addikt

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#967) Aryes válasza TomWexX (#966) üzenetére


Aryes
nagyúr

BÚÉK! :)

(#968) leslieke válasza TomWexX (#966) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

BUÉK!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#969) consono


consono
nagyúr

B.Ú.É.K. !

"In God we trust. All others must bring data"

(#970) leslieke válasza leslieke (#968) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ja és az új telefon is bírja a hideget a farmerzsebben. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#971) duvi


duvi
nagyúr

Én is csatlakozom a jókívánságokhoz! :K BÚÉK!

(#972) TomWexX válasza leslieke (#970) üzenetére


TomWexX
addikt

Az én tabom mindent kibír! :P (kop-kop)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#973) anrab


anrab
addikt

csak kiragadtam egy részletet:
"Tárhely: 16/32GB eMMC ROM / microSD slot (up to 2TB)
RAM: 2GB DDR4 RAM"
Chipset: Qualcomm® Snapdragon™ 810 processor with 2 GHz-es 64-bites, nyolcmagos
LG G Flex 2
hát nem semmi

(#974) leslieke válasza anrab (#973) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Már csak az akksi-nek kellene ezekhez fejlődnie.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#975) anrab válasza leslieke (#974) üzenetére


anrab
addikt

hát igen. a gyors töltéssel már elértek valamit de a kapacitás és méret nem megy még nekik.

(#976) s4tch


s4tch
veterán

BUÉK mindenkinek!

Ha már szóba került a töltő-téma: qualcomm quick charge 2 kompatibilis töltőt tudtok olyat, ami nem kerül 35-40 dollárba? Vagy mindegy ezeknek, csak adjon le a töltő 2A körül, és gyors lesz a töltés?

[ Szerkesztve ]

(#977) duvi válasza anrab (#973) üzenetére


duvi
nagyúr

"Tárhely: 16/32GB eMMC ROM / microSD slot (up to 2TB)" WTF :F :Y
Valami sántít nekem ezzel a 2TB-al. MicroSDXC kártyákból, tudtommal128GB a jelenlegi maximum. Már ennek is durva ára van (kb.34K) Egy 2TB-os SSD cirka 1,5 milla. Én az elírásra szavaznék, mert ez így elég impossible ;]

(#978) anrab válasza duvi (#977) üzenetére


anrab
addikt

jogos! :N

(#979) s4tch


s4tch
veterán

Tyű, android appok a tizen! :Y :C

(#980) duvi válasza s4tch (#979) üzenetére


duvi
nagyúr

A cikkből kiemelve néhány apró részlet:
1."az androidos appokat is kezeli majd"
2."A Samsung első, Tizen operációs rendszerrel telefonjának árusítása szinte akármelyik pillanatban megkezdődhet Indiában."
3."A megoldás mindenképpen dicséretes, ám azt a fejlesztők is kiemelik, hogy a folyamat az átlagosnál jobban megterheli az akkumulátort."
4."Ugyan a Tizen eleinte a felsőkategóriás Android eszközök ellenfele lett volna, ám a befektetők többsége kihátrált a fejlesztés támogatása mögül, így a Samsungnak is az alsó kategóriára kellett koncentrálni."
Az egész Tizen storyból kéne csinálni egy filmsorozat forgatókönyvet és simán lenyomná a "legjobb" Brazil szappanoperát is :DDD

(#981) Aryes válasza duvi (#980) üzenetére


Aryes
nagyúr

:DDD

(#982) leslieke válasza duvi (#980) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:C :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#983) Aryes válasza leslieke (#982) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én meg el is felejtettem írni, hogy vettem egy tesco-s op3n dott tabletet 15ezerért. Szuper kis cucc! :)

(#984) duvi válasza Aryes (#983) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula az új szerzeményhez :) ! Kérhetünk egy kis leírást+képeket hozzá?
Paraméterek, erősségek, gyengeségek...

(#985) leslieke válasza Aryes (#983) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat, leírás és beszámoló jöhet. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#986) Aryes válasza duvi (#984) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát itt vannak róla képek, meg teszt is, csak a személyes véleményemet írom:
Nagyon szép, igényes készülékház (fém hátlap+üveg -- nem gorilla vagy hasonló,csak sima üveg), 8"-os, 1024x768-as IPS kijelző (amoled rajongó szemmel is szép, kontrasztos, erős fényű kijelző, napsütésben is gyönyörűen látszik, bár nem a legjobb IPS, mások szerint kicsit fakók a színei, meg kicsi a DPI -- lol, 15ezres tabletről beszélünk :DDD /), 4.4.2-es android, 1G ram, x86-os intel proci. Ez utóbbi miatt sok android app nem kompatibilis, viszont a héten futtattam rajta debian+wine alatt total commandert, szóval lehetnek még ennek a procinak előnyei is. :)
A wifi erős (bár sokszor ledobál, itthoni wifiről nem, de utcán, munkahelyen, upc wifree-vel elég gyakran, okára még nem jöttem rá), az akksi jó (állítólag 4400mAh-s).
Miért volt mégis leárazva (novemberben ugyanez még 30ezer volt!)? Mert rengeteg a gyári hibás (rendszerfrissítéskor meghal (!), sípol, recseg a hangszóró, nem jól működik a hangerő gomb), az enyém eddig ezekből egyiket sem produkálta (kop-kop-kop), meg a 8G belső memóriából csak 1,6G szabad hely van alapból, gyári állapotában. :W Ennyi kompromisszumot hoztam.
Rosszul van partícionálva a belső memória, 2G system, 1,5G cache, 1G logs (!!!), 2G data, és ebből vesz el az sdcard is (emulált). Viszont vannak jelek, hogy talán vállalkozó kedvű tulajok át fogják partícionálni az egészet. :DDD

(#987) duvi válasza Aryes (#986) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi az infókat :R Ennyi pénzért jó vétel volt :K
Szolgáljon sokáig hibamentesen!
KitKat miatt menyire problémás a külső SD használata?
Root nélkül, már alapból elég sok minden le van tiltva :(

[ Szerkesztve ]

(#988) Aryes válasza duvi (#987) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszönöm! Remélem én is hogy sokáig fogja bírni.
Nemtom milyen lehet root nélkül. :DDD Két nap után rootoltam.
Amúgy tudtommal a kitkat enged sd-re telepíteni, de csak a saját mappájába a programnak (android/data/xxx).
Külső sd-re meg már a jb se engedett, csak ha a gyártó felokosította.

(#989) TomWexX


TomWexX
addikt

Nem fogy jól a tizen... Ki gondolta volna.. :U

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#990) duvi válasza TomWexX (#989) üzenetére


duvi
nagyúr

Jövőre már ebből is csak egy futó emlék marad... :( Ennyi belefektetett energiával és pénzzel, hol tarthatna már a bada és a Wave család? :W

(#991) leslieke válasza duvi (#990) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

+1!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#992) TomWexX válasza duvi (#990) üzenetére


TomWexX
addikt

Hát igen! Ez nekem is eszembe jutott... Nem is értem hogy samsungék hogy gondolták ezt. :F

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#993) leslieke válasza TomWexX (#992) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Rosszul, maradni kellett volna a badánál és azt fejleszteni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#994) ABal


ABal
őstag

Megérkezett a váltás...

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#995) TomWexX válasza ABal (#994) üzenetére


TomWexX
addikt

:C
Ideje volt már...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#996) duvi válasza ABal (#994) üzenetére


duvi
nagyúr

Elérkezett a várva várt pillanat! Gratula az új versenyzőhöz! :C :DD
Egyúttal kérnénk szépen a szokásos bemutatót, mint új szerzeményről ;)

(#997) leslieke válasza ABal (#994) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#998) s4tch válasza ABal (#994) üzenetére


s4tch
veterán

Szép tepsi, használd egészséggel!

...meg persze írj a benyomásokról valamikor. Jó lesz most is :C

(#999) ABal


ABal
őstag

Még nagyon új a kapcsolat, nincs egy napos sem, de dúl a szerelem. :B

Nagyon jó a minőségérzete, a rendszer gyors, akadással nem találkoztam. Alapból rajta van egy halom funkció, amit a tabletre még a Play-ről kellett letöltenem. Van dupla koppos kijelző ébresztés/altatás, profilok, ébreszt kikapcsolt állapotban is. Tegnap délután szedtem le a töltőről, azóta gyakorlatilag folyamatosan nyomkodom. Most vagyok 3,5 óra képernyőidőnél és 64%-nál, igaz, hogy a sim még nincs benne, mert abból micro kell, és azt ma cseréltetem. Annyi mindenre van beállítás, hogy csak pislogok, és tátom a számat. Ez a tablethez képest is egy új világ.
Tokot egyelőre gyárit kapott, de nem tartom benne, mert gyönyörködni akarok. A hátlap egészen különleges, de gyanítom, hogy kopásra hajlamos lesz, ezért hordozni majd mindenképpen bebugyolálva fogom.

Szegény Wave meg úgy néz ki mellette, mint valami töpörödött izompacsirta. Simán ráfér a kijelzőre, és dundi mint egy töltött galamb.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1000) Aryes válasza ABal (#999) üzenetére


Aryes
nagyúr

Gratulálok, öröm Ilyen elégedett vásárlót olvasni. :)
Ha sim kerül bele azért jócskán bele fog harapni a kijelzőidőbe, nálam ez minden új készüléknél így volt. De ezt csak az irigység mondatja velem. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.