Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) TomWexX válasza leslieke (#150) üzenetére


TomWexX
addikt

Őőő... Nem! :DDD

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#152) consono válasza duvi (#147) üzenetére


consono
nagyúr

4.5"-on minek a full HD? Nem értem én ezt ... Meg 4 magos Krait??? OK, droidon kell a 4 mag, de WP-n semmi olyan nem jut eszembe, ahova a 2 nem elég... OK, péniszpótléknak max, de arra meg 8 magos droidot kell venni 6"-os kijelzővel :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#153) leslieke válasza consono (#152) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Csak azért kell, hogy ne mondhassák azt, hogy elavult a WP alatt a hardver.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#154) consono válasza leslieke (#153) üzenetére


consono
nagyúr

Ez mondjuk jogos, rosszul mutat a boltban a paramétereknél...

"In God we trust. All others must bring data"

(#155) leslieke válasza consono (#154) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Plusz a későbbi frissítéseknél se lehet akadály a hardver avultsága.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#156) duvi válasza consono (#152) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem is elég a 720P ekkora kijelzőre (sőt jobb mint a FHD, a kedvezőbb fogyasztás miatt). Viszont a többi hardver elemből, inkább legyen az erősebb belepakolva az időtállóság miatt. Két, három év múlva is használható marad ez a hardver az újabb rendszerekkel is. Szerintem igenis számít , hogy 1,5 vagy 2,2 GHz a proci, 1vagy 2 GB RAM, 2300 vagy 2500 MHz aksi, minél nagyobb belső tárhely ...stb legyen benne ( a nyolcmagos proci persze már irreális kategória egy mobilba). Másrészt ennek tuti csillagászati kezdőára lesz. Ezért is tegyék csak bele az erősebb és jobb komponenseket :K

[ Szerkesztve ]

(#157) TomWexX válasza leslieke (#145) üzenetére


TomWexX
addikt

Nem is kell átírni. Az így jó! :)
(időben reagáltam erre is)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#158) leslieke válasza duvi (#156) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha csillagászati kezdő ára lesz, akkor ezt se a megjelenéskor venném meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#159) leslieke válasza TomWexX (#157) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jobb későn, mint soha. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#160) duvi válasza leslieke (#158) üzenetére


duvi
nagyúr

Ne legyen igazam de én minimum 150K-ra saccolom a független induló árat.

(#161) Aryes válasza duvi (#156) üzenetére


Aryes
nagyúr

Android alá már a négymagos is felesleges, két maggal jobban fut minden. ;)

(#162) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ma már másodjára váltottunk nevet. Vissza az eredetire.

ha kell OFFtopik azt a lokálban kell létrehozni.

Legyen?

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#163) duvi válasza Aryes (#161) üzenetére


duvi
nagyúr

És ez így marad a jövőben is? Jönnek a 64 bites procik és rendszerek. A jövő alkalmazásait simán megírhatják négymagos támogatásra.... Ennyi tartalék szerintem nem árt. Én nem szeretem fél évente cserélgetni a telefonjaimat. Legalább két évet szolgáljanak ki rendesen.

(#162) leslieke
Részemről maradhat a zsebes topic név :K .

(#164) leslieke válasza duvi (#163) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Muszáj volt, itt nem lehet OFF topik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#165) s4tch válasza consono (#154) üzenetére


s4tch
veterán

...és a vevő vagy márkanevet, vagy specifikációt vesz :)

Tényleg, azt nem tudod véletlenül, Jollán mennyire működnek a droidos appok?

(#166) consono válasza s4tch (#165) üzenetére


consono
nagyúr

Sajnos ebben is van igazság...

Jolla meg a droid? Én csak hallomásból tudok erre válaszolni: azt mondják, hogy az ingyenes alkalmazások mennek, játékok is, de a fizetőseket, még ha meg is vetted őket csak trükközve lehet feltenni. Persze a Play Store-t is csak trükközve lehet feltenni, szóval ez nem meglepő... Ami még érdekes, hogy úgy tűnik van valami védelem az Alien Dalvikban, mert több helyen is előjött, hogy a warezolt apk-k nem települnek, vagy ha települnek is, nem indulnak el. Meg azokkal az appokkal is vannak bajok, itt-ott, amik mennek, pl. a Skype egy verzióval ezelőtt tökéletes volt, lehetett telefonálni meg videozni is, de többeknél az utolsó Sailfish frissítés óta csak chatelni lehet rajta.... De ha kerül a kezembe Jolla egyszer, akkor tutira beszámolok első kézből is;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#167) s4tch válasza consono (#166) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi előre is! Kifejezetten szimpatikus a felület, illetve az, hogy hardverhez van igazítva az oprendszer, nem pedig amolyan '80-as évekből lopott windows-fílinggel rágányolja a gyártó a hardverre a droidot, aztán bétatesztelteti a vevőknél.

Amúgy vettem egy kínai izét (Hongmi), hétfő hozza a DHL, kíváncsi leszek rá, egyáltalán rosszabb-e bármiben, mint az itthoni okostelefonok (iPhone4, Sony Mini Pro, Sony P, Vodafone mittudoménmi 3, Lumia 800, Samu Ace3).

(#168) duvi válasza s4tch (#167) üzenetére


duvi
nagyúr

Kérhetnék majd a Hongmi-ról egy kis beszámolót? Mennyiért sikerült rendelned? 30K körüli árakról olvastam eddig. Annyiért nagyon megéri :K ! Ráadásul MIUI V5 felülettel adják, ami szintén jól hangzik.

(#169) s4tch válasza duvi (#168) üzenetére


s4tch
veterán

Itthon a 3G-s verzió újonnan nem áll meg 30-ból, vámmal-áfával belekarcol az 50-be. A spanyol ibuygou pl. 170 euróért adja, a kínai shopban 200 dollár. A 3G nélküli változatot lehet 120-130 dollár körül kifogni, az - ha megúszod a vámot, áfát - talán belefér a 30-ba.

Hétfőn hozzák ki, írok róla szívesen. Igazság szerint mocskosul várom :D A barátnőmnek vettem próbából, ha nem tetszik neki, akkor meghirdetem. Nekem a MI3-ra fáj a fogam, a Hongmi jó lesz arra, hogy leteszteljem a Xiaomi minőséget, meg persze a MIUI-t.

(#170) duvi válasza s4tch (#169) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen a 3G nélkülire gondoltam a 30-as árnál. Nem is tudtam, hogy szállítanak európai 3G hálózatra is belőle. Úgy tudtam, az csak a hazai (kínai) hálózat kiváltsága. Hazai 3G-vel szerintem megéri még az 50 ropit is :K .
A MI3 nagyon ütős darab! Ráadásul szép is. Ajánlottam lesliekenek is, az elődjével egyetemben. Sajnálatos dolog, hogy nincs hazai forgalmazója a Xiaomi-nek. Engem csak a garanciális ügyintézés tart vissza a próbától. Bekerülne szolgáltatói kínálatba, szerintem KO-val kiütnék a sok "nagynevű" céget.

(#171) s4tch válasza duvi (#170) üzenetére


s4tch
veterán

Mondjuk ez a piac-korlátozósdi eddig a Xiaomi döntése volt. Úgy tűnik, nyitnak Európa felé is, úgyhogy 1-2 éven belül biztos lehet szolgáltatóknál is kapni.

A szervizháttér tényleg majrés, ez tény.

(#172) leslieke válasza duvi (#170) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szép telefon. :K

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#173) TomWexX válasza duvi (#170) üzenetére


TomWexX
addikt

+1 a MI3-ra! Szerintem jelenleg a piac legjobbja a MIUI-val együtt.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#174) consono válasza TomWexX (#173) üzenetére


consono
nagyúr

Úgy látszik MIUI fan club lettünk :) A legjobb droidos ui/ux szerintem is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#175) leslieke válasza consono (#174) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Átnevezzem megint a topikot? :DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#176) consono válasza leslieke (#175) üzenetére


consono
nagyúr

:D

"In God we trust. All others must bring data"

(#177) ABal válasza TomWexX (#173) üzenetére


ABal
őstag

Nekem is tetszik!

leslieke: Mindig nevezd arra a topikot, amiről éppen a legtöbbet írunk! ;)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#178) leslieke válasza ABal (#177) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:C Kivágnak a modik...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#179) ABal válasza leslieke (#178) üzenetére


ABal
őstag

MIért raktad OFF-ba? :D A végén azért vágnak ki, mert offolod az offtopikot :DDD

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#180) leslieke válasza ABal (#179) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Reflexből lett off.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#181) s4tch


s4tch
veterán

Megjött a Xiaomi Hongmi. DHL szállította, múlt hétfőn adták fel Hong-Kongban, szerdán megnyilatkoztattak az árról, pénteken levámolták, hétfőn (tegnap) kihozták. Megérte azt a kb. 8 font többletet, amennyibe a sima kínai posta került volna.

Magáról a telefonról is kialakult néhány kezdeti benyomás 5-6 óra nyomkodás után. Először a negatívumok:
- nagy
- egy ponton recseg a hátlap
- a vezérlő gomboknak nincs háttérvilágítása

Ennyi :DDD Ebből a recsegést - ahogy az Xperia P alsó kupakjánál - némi papírral, szigszalaggal meg fogom tudni oldani. Pozitívumok:
- nagy ;] Éppen kezelhető méret, gépelni egy álom rajta. A barátnőmnek vettem, a 4 collos céges telefon (Vodafone saját márkás akármi) után mondta is, hogy ezen még nem gépelt félre.
- Állat a kijelző. Nem full HD, de akárhogy meresztem a szemem, nem látok szőröket, szögletesedő betűket, egyszerűen ebben a méretben ez a felbontás több mint elég. A betekintési szögek, a színek és a fényerő is rendben vannak, ilyen egy tisztességes IPS. Nyugodtan oda lehet tenni a nagyobb márkák mellé, a Sony Z-nél pl. biztosan jobb, hiába gyengébb a felbontása. A fényereje elmarad az Xperia P-től, de attól minden elmarad... Szóval zsír.
- Gorilla Glass vagy valami nagyon hasonló borítás van a kijelzőn. A Wave kijelzőjéhez nagyon hasonlít a tapintása, abszolút hihető, hogy GG van rajta.
- Ha nem épp a hátlap recsegős pontját fogod meg, hibátlan a minőségérzet. Fémes érzetet nem hoz, de a műanyagok között kimondottan kellemes, pl. a SGS4 vagy az LG G2 csúszós, sima műanyagjainál kellemesebb tapintású.
- Gyors, és tényleg kurvagyors, nem csak éppen elegendő. Minden azonnal nyílik meg, a böngészésnél az otthoni wifi a szűk keresztmetszet, nem akadnak a programok, nagyobb (20-30MB-s true pdf magazinok) dokumentumok sem fektetik meg. Ezt tudja most a droid középkategória: eljutottunk egy teljesen használható szintre.
- A MIUI - ahogy korábban többen írtátok - tényleg marha jó. Szép, gyors, semmi fölösleges csicsa, minden beállítható, rengeteg kapcsoló, gyorsbeállítás van. Talán a Nova gesztusai hiányoznak picit, de lehet, hogy azokat is meg lehet oldani.
- Elfogadható a kamerája. Nem fotózom telefonnal, van rendes DSLR itthon, de az elsőre feltűnt, hogy éles, normálisan szaturált képeket készít. Egy régi Canon kompakt van itthon, azt a szintet fényben majdnem hozza. Ja, és a barátnőmnek a kamera gomb sem hiányzik: egyrészt az iPhone-on (amit korábban használt) sem volt kamera gomb, másrészt a hangerő gombokat be lehet állítani úgy, hogy lehet velük fotózni.
- A szoftver nincs teleszemetelve haszontalan bloatware-rel, és a kínaiak rátették a play store-t, így egyből le tudtam húzni a barátnőmnek szükséges programokat (ami gmail, youtube, viber, szótár, és 1-2 játék).
- Elfogadhatóan szól fülhallgatóval.
- Erős lesz az akksi. 5-6 óra tömény nyomkodás után ment le 50% környékére a töltöttség. Nem mondom, hogy végig ment a kijelző, de az már látszik, hogy ezt nem kell naponta tölteni.

Franc se gondolta volna, hogy egy noname kínai gyártó termékével kapcsolatban az első szó, ami eszembe jut, a "kiforrott" lesz.

(#182) duvi válasza s4tch (#181) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula az új szerzeményhez! Látom nagyon korrektül zajlott a szállítás is. A pro és kontra tulajdonságok nagyon meggyőző eredményt hoztak :K Talán a vezérlő gombok háttérvilágításának a hiánya ami tényleges negatívum. Ezek után mit tudhat egy MI3? Eddig is sejtettem de ez megint csak megerősítette bennem a gondolatot, hogy isten irgalmazzon a "nagy nevű" gyártóknak és imádkozzanak, hogy minél később törjenek be az európai piacra a kínaiak :D ! Köszi a friss infókat és használjátok sokáig örömmel a Hongmit!

(#183) leslieke válasza s4tch (#181) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Gratula az új szerzeményhez!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#184) s4tch


s4tch
veterán

Köszi, urak.

(#182) duvi: "Ezek után mit tudhat egy MI3?"

Na ja. Az unibody ház miatt az még vonzóbb, úgyhogy ha beválik a Hongmi, és nem fossa össze magát a szoftver 1-2 hónap alatt (ami "jó" droidos szokás...), akkor veszek egy MI3-at. Annak csak az ára határeset, kvázi gari nélküli készülékként a Hongmi ára még elmegy, de bő 2x annyiért már meggondolja az ember, mit vegyen.

(#185) duvi válasza s4tch (#184) üzenetére


duvi
nagyúr

"Annak csak az ára határeset, kvázi gari nélküli készülékként a Hongmi ára még elmegy, de bő 2x annyiért már meggondolja az ember, mit vegyen."
Ez valóban jogos érv :K Az elődje viszont jóval barátságosabb áron kapható már itthon is: Xiaomi MI-2
Vagy kintről kb. 65 + áfa + postaköltségért.

[ Szerkesztve ]

(#186) TomWexX válasza s4tch (#184) üzenetére


TomWexX
addikt

Grat a hongmihoz! :)
Nekem a MIUI kb. október-november óta van fent a P6-on, azóta 1x csináltam wipe cache/dalvik-ot, ezzel együtt soha nem fagyott le, nagyon stabilan fut azóta is a telón, pedig ezt nem is maga a xiaomi csinálta. Mármint a telefont. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#187) s4tch válasza duvi (#185) üzenetére


s4tch
veterán

A MI-2s is tetszik erősen, csak azt nem tudom, nem találnám-e kicsinek, és mennyire tetszene saját telefonként valami, ami nem fém házas. Amúgy ez is best buy, alig gyengébb, mint a Sony Z1c, és kijön fele annyiból... Az itthoni ár mondjuk elég erős.

(#186) TomWexX: ja, és teljesen más chipset van a P6-ban ezekhez képest. Fene tudja, kezdem elveszteni a hitem a nagyobb gyártókban. Felmerül a kérdés, miért van szopás a legtöbb neves gyártó készülékeivel, és ezek a noname kínai kimondhatatlan nevű szirszarok miért működnek rendeltetésüknek megfelelően...?

(#188) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Itt a Xiaomi Hongmi MA-s tesztje is: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#189) s4tch válasza leslieke (#188) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi a linket. Nagyjából megerősítik a tapasztalataimat.

(#190) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ubuntu mobilok a középmezőnyben :DDD

A drágább és emiatt erősebb hardverű telefon érdekes lehet számomra, főleg a dokkolós megoldással.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#191) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Geeksphone Revolution mobil Ubuntu és Sailfish rendszerekkel dual-bootban: [link]

A hardver:
Intel Atom Z2560 @ 1.6GHz
1GB RAM
4GB Flash Storage
4.7-inch qHD IPS display (960 x 540 resolution)
MicroSD card slot
Cameras: 8MP (rear), 1.3MP (front)

Ár: 222 €

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#192) consono válasza leslieke (#191) üzenetére


consono
nagyúr

Azért az a duál boot nem olyan mint PC-n :) Legalább is a jelenlegi állapotban biztosan nem (Droid és FFOS), nem is nagyon tud az lenni. A duál boot náluk azt jelenti, hogy flashelhetsz rá droidot is meg FFOS-t is. Jó lenne, ha tényleg jönne a Sailfish OS, meg au Ubuntu is, akkor tényleg Geek's phone lenne :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#193) leslieke válasza consono (#192) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Aha, akkor ezt jól félreértettem...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#194) duvi válasza leslieke (#191) üzenetére


duvi
nagyúr

Első ránézésre tisztes iparos munka, elfogadható árfekvéssel (kb. 72K hacsak itthon nem "kerekítik fel"). Van benne minden ami feltételezhetően elegendő egy linux futtatáshoz. A kijelző méret és technológia szerintem tökéletes. A fogyasztás rovására ugyan de nem bánnék egy 720-as felbontást, ekkora kijelző méreten. Az Intel Atom prociról még nincs elegendő infónk ezzel a rendszerrel, tehát ez zsákbamacska(fogyasztás és teljesítmény).Remélhetőleg jól optimalizálják majd a rendszert hozzá...Kíváncsian várjuk :K

[ Szerkesztve ]

(#195) consono válasza leslieke (#193) üzenetére


consono
nagyúr

A terv a rendes multiboot, hamarosan jöhet az is, de ahhoz lehet, hogy kicsit karcsú lesz a 4 GB...

duvi: sok atomos droidos teló van már, meg kellene nézni a fórumjaikat, de most lusta vagyok :) A problémát inkább a kompatibilitás jelentette az elején, de aztán lett jó ARM emu.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#196) duvi válasza consono (#195) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, a droidos Atomokról olvastam pár cikket és hozzászólást (pl.ZTE Grand X In). Nem igazán sikerült az optimalizáció :N Éppen ezért is írtam, hogy "ezzel a rendszerrel". Kérdés, hogy mennyire fogja elkötelezni magát az Intel és a Canonical egymás iránt. Az Intel ugyanis, mint tudjuk a Tizent is támogatja ami szintén linux alapú OS (lesz, ha elkészül ;] ). Arra gondolok a fentiekkel kapcsolatban, hogy kelleni fog egy chipset ide is, mint az android esetében a Qualcomm Snapdragon. Hiába készülnek/tek MTK, Intel Atom, HiSilicon ... chipsetes megoldások a droidos platformra, egyikük se ér fel a Qualcomm megoldásával. Nem hiszem, hogy ugyan olyan jól meg lehet oldani az optimalizálást többféle chipsetre. Ezért itt is kelleni fog egy kiemelkedő partner, aki maximálisan elkötelezi magát az OS és a kapcsolódó készülékek mellett.

(#197) leslieke


leslieke
Jómunkásember

WIn 8.1 alatt is van Intel Atom táblagépben. Ha egy kis szerencsém van, akkor hamarosan lesz is a kezemben egy ilyen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#198) duvi válasza leslieke (#197) üzenetére


duvi
nagyúr

Na ott tuti nem lesz gond az OS vs. chipset optimalizációval :DDD .

(#199) consono válasza duvi (#196) üzenetére


consono
nagyúr

Ez azért egy generációval újabb Atom, de persze lakva ismeri meg az ember... Mondjuk jó árban van egy gyárilag rootolt telefonhoz, amin ráadáasul te döntöd el, hogy milyen rendszert futtatsz. Ha lesz rá SailfishOS is, akkor a TOH-t leszámítva egyértelműen nyerőbb nekem, mint a Jolla!

Tényleg, ha már Atom, meg nyílt platform: lehet már rá Windowst telepíten? XP-nek elég lenne... :D

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#200) leslieke válasza duvi (#198) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Áh, elnéztem. :B Intel® Core i5 proci van a tabletben.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.