Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Aryes válasza consono (#1700) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát ez vállalkozásnál lehet, hogy így van, nem tudom. De abban egyet értünk, hogy matricának lenni kell valahol, vagy a gépen, vagy az office telepítő lemez borítóján (vagy a számlára ragasztva :) ). És akkor van kód és újra lehet telepíteni.

(#1702) ABal válasza Aryes (#1699) üzenetére


ABal
őstag

Igen, van kódmatrica a gépben.

Egyelőre még olvagatok és nézelődök a témában. Talán nem is annyira reménytelen a helyzet, de egyelőre nem akarok nekiugrani. Majd ha biztos leszek a dolgomban.
Szerencsére van egy másik gép a háztartásban. Vicces módon három hete az ment gallyra, és az én gépemen vészeltük át a javítás idejét. Most fordult a kocka.

Azt meg lehet csinálni, ha minden más befuccsol, hogy a másik gépünk telepítőlemezéről, de az én kódommal aktiválva rakom újra a W7-et? :B Így persze elveszne az Office.

consono: Igen, a recovery miatt majrézok. Azt kéne újra elérnem.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1703) consono válasza ABal (#1702) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ha az a telepítő nem specifikusan a másik géphez készült, akkor menni fog a telepítés, csak majd az aktiválásnál a te matricádon levő kódot kell megadni. Így viszont a driverek miatt szívni fogsz, legalább is jó rá az esély, bár le lehet tölteni a gyártótól. Elvben az Office kódját is ki lehet menteni, ha nem indul el a gép akkor is, a vinyót egy másik gépre felldugva:

http://www.howtogeek.com/206329/how-to-find-your-lost-windows-or-office-product-keys/

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1704) ABal válasza consono (#1703) üzenetére


ABal
őstag

Köszönöm! :R

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1705) duvi válasza ABal (#1704) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha kell, akkor rudok küldeni eredeti Win7 isot (abból könnyű bootos pendrive-ot készíteni). Ahhoz tuti jó lesz a serialod. Akár találkozhatunk is, ha úgy jobb.

(#1706) ABal válasza duvi (#1705) üzenetére


ABal
őstag

Köszi neked is, duvi!

Előbb megpróbálom visszaállítani az eredeti állapotot, aztán ha az nem megy, akkor jelentkezem.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1707) Aryes válasza ABal (#1706) üzenetére


Aryes
nagyúr

Már csak egyet árulj el: mi az a dinamikus kötet és miért kellett Neked? :)

(#1708) ABal válasza Aryes (#1707) üzenetére


ABal
őstag

Csak ki akartam próbálni.

Jobb lett volna előtte pl. ezt elolvasni, mert akkor bele sem vágtam volna.

Ahogy a South Parkban mondják a végén: "Ma megint tanultunk valamit."

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1709) Aryes válasza ABal (#1708) üzenetére


Aryes
nagyúr

Most jutott eszembe: win7 telepítőlemezről indítva a gépet, a javítás menüvel szerintem van esélyed, hogy helyreállíthatod az eredeti állapotot adatvesztés nélkül. Persze ha azóta nem módosítottad a lemezt, és nem írtad felül a rendszert.

(#1710) ABal


ABal
őstag

Ezt a posztot már egy másik gépről írom, mert annak ellenére, hogy a múltkori mentőakció sikeres volt, valami driverhiba miatt rendszeresen lefagyott a gép, így aztán végül mégis szerviz lett belőle. Mivel nem nagyon biztattak, nekem meg kellett a gép, ezért tegnap vettem egy másikat, és kicsit nyugodtabban várom ki, hogy mi lesz annak a másik történetnek a vége.

Egyébként, ugyanúgy vásároltam, mint az autómat: jobbat vettem kevesebb pénzért, mint amit eredetileg kinéztem. Ezidáig sikertörténet. Remélem, hosszú távon is az marad.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1711) duvi válasza ABal (#1710) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula az új géphez! Legalább valami jó is kisült ebből a történetből :) Mit tud az új gép?

(#1712) ABal válasza duvi (#1711) üzenetére


ABal
őstag

Ezt a gépet vettem meg, csak az egy terás HDD-t lecseréltettem erre itt. Ez a masina süvít és teljesen hangtalan. A Windows 10-zel meg csak összebarátkozom valahogy.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1713) Aryes válasza ABal (#1710) üzenetére


Aryes
nagyúr

Múltkori mentőakcióról írnál részleteket? :)

(#1714) duvi válasza ABal (#1712) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez nagyon baráti ár volt :Y Papírok is voltak a géphez? Nehogy szerviz esetén kellemetlen meglepetések érjenek...

(#1715) ABal válasza duvi (#1714) üzenetére


ABal
őstag

Oka van annak, hogy ennyi, bár lehet, hogy az összessel én sem vagyok tisztában. Mindenesetre, a gép nem magyar piacos, használt, és burkolati sérülés van rajta. Már leellenőriztettem a HP-nál, és december 24-ig van rajta gari. Ezeket el is mondta az eladó.
Életemben először vettem használt gépet magánszemélytől, ezért aztán illúzióim nincsenek, de remélem, hogy nem nyúltam mellé. A srácnak csupa pozitív értékelése van. Ezidáig nagyon meg vagyok elégedve. Az ár verhetetlen volt.

aryes: Rövidre zártam a dolgot, és beszereztem egy szoftvert, ami gyakorlatilag két kattintással helyre rakta a C meghajtómat. Sajnos, csak rövid időre élvezhettem az előnyeit, mert mint írtam, más hiba lépett fel, és eljött a szerviz ideje.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1716) ABal válasza ABal (#1715) üzenetére


ABal
őstag

Mit gondoltok a Note7 ügyről? A Wave és a GT7.7 óta először fordult meg a fejemben, hogy lehet, hogy visszatérnék a Samsunghoz, ha ilyen minőségű készülékeket gyártanak. Erre, tessék...

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1717) duvi válasza ABal (#1716) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem a legjobbakkal is előfordul ilyen malőr. Szerencsétlen Note7 lett a fekete bárány, mivel ez az akksi ügy tényleg komoly probléma. Ettől még van egy csomó ajánlott típusuk. Pl. az S7 széria hatalmas siker.

(#1718) leslieke válasza ABal (#1716) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem is csak pech az egész. Családban szinte mindenkinek Samsung van es nincs velük gond! Bár egyik sem olyan jó, mint a szifon. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1719) s4tch válasza leslieke (#1718) üzenetére


s4tch
veterán

Pechnek nem mondanám, inkább egy irgalmatlan beszállítói, minőségellenőrzési hiba. Ettől még lehet jó telefon az S7/S7 Edge - annak, akit nem zavar, hogy ha egy szobában tartózkodik a telefonjával, máris tele a készülék ujjlenyomattal. ;]

Egyébként nekem a mostani, túl biztonságos Samsung rendszerek nem tetszenek. A mókolás gyakorlatilag nullára csökkent, nincs hivatalos CM az S7-re, így nekem ez annyira nem pálya. A kijelzők gyönyörűek, az S6/S7 és az A-sorozat formaterve is bejön, szoftveresen viszont mást keresek. Pl. valami olyasmit, mint a Oneplus 3.

Ja, a közös badás idők óta még nem volt két telefonom egy márkából: azóta a Sony P és a Xiaomi Mi3 szolgált. Utóbbi még mindig zseniális, de lassan cserélek. Mivel muszáj két kártyás telefont vennem, és szeretném, hogy jól szóljon fülhallgatóval a telefon, valószínűleg a Meizu Pro 5/Pro 6 párosból veszem valamelyiket. A 6 gyönyörű és használható méret, az 5 mindent tud, de egy rohadt nagy tepsi, úgyhogy még ezt le kell játszanom magammal. :D

(#1720) ABal válasza duvi (#1717) üzenetére


ABal
őstag

Nekem kifejezetten a Note7 tetszett meg, mást nem vennék a Samsungtól, hiába jók vagy gyönyörűek a telefonjai. A jegyzetelős és egyéb okos funkciók, valamint, hogy nagyobb kijelzőt kapok kisebb testben (mint a OnePlus One) nagyon bejönnek.
Na, mindegy, nem arról van szó, hogy holnap mentem volna megvenni, csak ez a készülék újra felkeltette bennem a birtoklási vágyat.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1721) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Tervezi valaki nevet váltani itt?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1722) duvi válasza leslieke (#1721) üzenetére


duvi
nagyúr

:N

(#1723) Aryes válasza leslieke (#1721) üzenetére


Aryes
nagyúr

Igen. Szeretnék Aryes lenni. :)

(#1724) consono válasza Aryes (#1723) üzenetére


consono
nagyúr

Nagy A-val? Ugyan már... :D

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1725) Aryes válasza consono (#1724) üzenetére


Aryes
nagyúr

Problem? :DDD

(#1726) consono válasza Aryes (#1725) üzenetére


consono
nagyúr

Semmi, nem szóltam. Csak körülnéztem a neveknél itt a ropicban :D

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1727) duvi


duvi
nagyúr

Itt is sok szeretettel köszöntjük a Samsung Galaxy A3 topik újdonsült Topikgazdáját, aryes mestert :D :C

(#1728) Aryes válasza duvi (#1727) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy! :)
Ajánlgattam consono kollégát is, de azt mondták, nem elég aktív. Pedig én is csak látszólag vagyok aktív, valójában 90%-ban hülyeségeket írok vagy épp leoltok vkit, mert hülyeségeket írt. :DDD

(#1729) TomWexX válasza Aryes (#1728) üzenetére


TomWexX
addikt

Én két topiknak is gazdája vagyok, egyszer már le is csesztek hogy nem szólok hozzá heti szinten. :N De úgy nehéz, ha valaki feltesz egy kérdést, rá fél órára meg is válaszolja valaki. Akkor én miért szólja hozzá? :D

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1730) leslieke válasza duvi (#1727) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat!! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1731) s4tch válasza Aryes (#1728) üzenetére


s4tch
veterán

:C

Durva az akksiideje annak a kis izének.

(#1732) consono válasza Aryes (#1728) üzenetére


consono
nagyúr

Tényleg nem vagyok :) "Újonc" is vagyok, meg gondom sincs a telóval. Ja, meg időm is alig van mostanában, nem, hogy írni, olvasni sem...

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1733) ABal


ABal
őstag

Micsoda ünnepi hangulatba csöppentem. Akkor én is gratulálok!

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1734) Aryes válasza ABal (#1733) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi! :DD

(#1735) Aryes


Aryes
nagyúr

Hivatalosan is PH addikt lettem. :DDD

(#1736) duvi válasza Aryes (#1735) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratulálok a függőség eme fokához :D :C
Bár a zsebgazdánktól még így is fényévekre vagyunk :DDD

(#1737) Aryes válasza duvi (#1736) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszönöm! :DDD
Már ez is nagy dolog nekem, már nagyon untam, hogy ősember vagyok. :DDD

(#1738) leslieke válasza Aryes (#1735) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1739) leslieke válasza duvi (#1736) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jövőre el akarom érni a jómunkásember rangot. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1740) consono válasza Aryes (#1735) üzenetére


consono
nagyúr

grat! :)

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1741) ABal


ABal
őstag

Ez már személyi kultusz! ;)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1742) leslieke válasza ABal (#1741) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kinek? :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1743) s4tch


s4tch
veterán

Segítség, szerintem elment az eszem. :D Vennék a francia amazonon egy telefont: Meizu Pro 6, céges számlára itthoni és nemzetközi árakat nézve röhejes, átszámítva kb. 72-74 ezres áron, újonnan, 2 év garival. És itt szarozok a "passez la commande" gomb fölött, mert nincs rá MIUI/CM/egyéb, és mert viszonylag apró az akksija. Pedig fém házas, amoled, fasza dac + fejhallgató erősítő, gyors, szép, jó méretű, dual sim, a gyöszös akksi kivételével minden, amit akarhatok egy telefontól...

:Y

(#1744) Aryes válasza s4tch (#1743) üzenetére


Aryes
nagyúr

És miben tudunk segíteni? :DDD
Ne tedd! Mindig hallgass az első megérzésedre.

[ Szerkesztve ]

(#1745) s4tch válasza Aryes (#1744) üzenetére


s4tch
veterán

Hát győzzetek meg pro vagy kontra... :D Mit ne tegyek?

(#1746) Aryes válasza s4tch (#1745) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha hezitálsz, inkább ne vedd meg. Az ember első megérzése általában a jó megoldást súgja.

(#1747) duvi válasza s4tch (#1743) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha annyira tetszik, akkor behúzol mellé egy hordozható bika akksit és félnaponta töltöd :D Én nem vennem meg a helyedben :( Vannak alaptulajdonságok,amik eleve meghatározó tényezők.
Nálam kiemelt prioritást élveznek:
- Jó minőségű kijelző
- nagy tárolókapacitás (bővíthető legyen)
- jó minőségű kamera
- akadásmentes futtatás
- minimum egy napig bírja az akksi (saját használattal) + legyen 5 óra aktív kijelzőidő
- atombiztos wifi

[ Szerkesztve ]

(#1748) s4tch válasza duvi (#1747) üzenetére


s4tch
veterán

Azért egy napot jó eséllyel kibírna. Hasonlók a szempontjaim, nagyjából mindnek meg is felelne a Pro 6.

Aryes: első látásra szerelem volt a típus, a kétségek később jöttek. De akárhogy nézem, nincs tökéletes készülék a piacon, bármelyiket ízekre tudom szedni. Ez meg ahhoz képest, hogy mennyibe kerül, szép, minőségi, gyors, masszív, amit akarsz - csak az akksi kicsi kissé, és a flyme nem egy miui...

(#1749) Aryes válasza s4tch (#1748) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mi a különbség a miui és a flyme közt? Nekem egyformának tűnnek...

Hát, a szerelemről meg mind tudjuk, hogy vak... ;]

[ Szerkesztve ]

(#1750) duvi válasza s4tch (#1748) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha nem is sokan, de a pH-n is van egy pár felhasználója. Nézz be hozzájuk és érdeklődj a személyes tapasztalataik iránt. Talán segít a döntésben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.