Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Aryes válasza consono (#1700) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát ez vállalkozásnál lehet, hogy így van, nem tudom. De abban egyet értünk, hogy matricának lenni kell valahol, vagy a gépen, vagy az office telepítő lemez borítóján (vagy a számlára ragasztva :) ). És akkor van kód és újra lehet telepíteni.

(#1702) ABal válasza Aryes (#1699) üzenetére


ABal
őstag

Igen, van kódmatrica a gépben.

Egyelőre még olvagatok és nézelődök a témában. Talán nem is annyira reménytelen a helyzet, de egyelőre nem akarok nekiugrani. Majd ha biztos leszek a dolgomban.
Szerencsére van egy másik gép a háztartásban. Vicces módon három hete az ment gallyra, és az én gépemen vészeltük át a javítás idejét. Most fordult a kocka.

Azt meg lehet csinálni, ha minden más befuccsol, hogy a másik gépünk telepítőlemezéről, de az én kódommal aktiválva rakom újra a W7-et? :B Így persze elveszne az Office.

consono: Igen, a recovery miatt majrézok. Azt kéne újra elérnem.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1703) consono válasza ABal (#1702) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ha az a telepítő nem specifikusan a másik géphez készült, akkor menni fog a telepítés, csak majd az aktiválásnál a te matricádon levő kódot kell megadni. Így viszont a driverek miatt szívni fogsz, legalább is jó rá az esély, bár le lehet tölteni a gyártótól. Elvben az Office kódját is ki lehet menteni, ha nem indul el a gép akkor is, a vinyót egy másik gépre felldugva:

http://www.howtogeek.com/206329/how-to-find-your-lost-windows-or-office-product-keys/

"In God we trust. All others must bring data"

(#1704) ABal válasza consono (#1703) üzenetére


ABal
őstag

Köszönöm! :R

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1705) duvi válasza ABal (#1704) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha kell, akkor rudok küldeni eredeti Win7 isot (abból könnyű bootos pendrive-ot készíteni). Ahhoz tuti jó lesz a serialod. Akár találkozhatunk is, ha úgy jobb.

(#1706) ABal válasza duvi (#1705) üzenetére


ABal
őstag

Köszi neked is, duvi!

Előbb megpróbálom visszaállítani az eredeti állapotot, aztán ha az nem megy, akkor jelentkezem.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1707) Aryes válasza ABal (#1706) üzenetére


Aryes
nagyúr

Már csak egyet árulj el: mi az a dinamikus kötet és miért kellett Neked? :)

(#1708) ABal válasza Aryes (#1707) üzenetére


ABal
őstag

Csak ki akartam próbálni.

Jobb lett volna előtte pl. ezt elolvasni, mert akkor bele sem vágtam volna.

Ahogy a South Parkban mondják a végén: "Ma megint tanultunk valamit."

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1709) Aryes válasza ABal (#1708) üzenetére


Aryes
nagyúr

Most jutott eszembe: win7 telepítőlemezről indítva a gépet, a javítás menüvel szerintem van esélyed, hogy helyreállíthatod az eredeti állapotot adatvesztés nélkül. Persze ha azóta nem módosítottad a lemezt, és nem írtad felül a rendszert.

(#1710) ABal


ABal
őstag

Ezt a posztot már egy másik gépről írom, mert annak ellenére, hogy a múltkori mentőakció sikeres volt, valami driverhiba miatt rendszeresen lefagyott a gép, így aztán végül mégis szerviz lett belőle. Mivel nem nagyon biztattak, nekem meg kellett a gép, ezért tegnap vettem egy másikat, és kicsit nyugodtabban várom ki, hogy mi lesz annak a másik történetnek a vége.

Egyébként, ugyanúgy vásároltam, mint az autómat: jobbat vettem kevesebb pénzért, mint amit eredetileg kinéztem. Ezidáig sikertörténet. Remélem, hosszú távon is az marad.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1711) duvi válasza ABal (#1710) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula az új géphez! Legalább valami jó is kisült ebből a történetből :) Mit tud az új gép?

(#1712) ABal válasza duvi (#1711) üzenetére


ABal
őstag

Ezt a gépet vettem meg, csak az egy terás HDD-t lecseréltettem erre itt. Ez a masina süvít és teljesen hangtalan. A Windows 10-zel meg csak összebarátkozom valahogy.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1713) Aryes válasza ABal (#1710) üzenetére


Aryes
nagyúr

Múltkori mentőakcióról írnál részleteket? :)

(#1714) duvi válasza ABal (#1712) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez nagyon baráti ár volt :Y Papírok is voltak a géphez? Nehogy szerviz esetén kellemetlen meglepetések érjenek...

(#1715) ABal válasza duvi (#1714) üzenetére


ABal
őstag

Oka van annak, hogy ennyi, bár lehet, hogy az összessel én sem vagyok tisztában. Mindenesetre, a gép nem magyar piacos, használt, és burkolati sérülés van rajta. Már leellenőriztettem a HP-nál, és december 24-ig van rajta gari. Ezeket el is mondta az eladó.
Életemben először vettem használt gépet magánszemélytől, ezért aztán illúzióim nincsenek, de remélem, hogy nem nyúltam mellé. A srácnak csupa pozitív értékelése van. Ezidáig nagyon meg vagyok elégedve. Az ár verhetetlen volt.

aryes: Rövidre zártam a dolgot, és beszereztem egy szoftvert, ami gyakorlatilag két kattintással helyre rakta a C meghajtómat. Sajnos, csak rövid időre élvezhettem az előnyeit, mert mint írtam, más hiba lépett fel, és eljött a szerviz ideje.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1716) ABal válasza ABal (#1715) üzenetére


ABal
őstag

Mit gondoltok a Note7 ügyről? A Wave és a GT7.7 óta először fordult meg a fejemben, hogy lehet, hogy visszatérnék a Samsunghoz, ha ilyen minőségű készülékeket gyártanak. Erre, tessék...

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1717) duvi válasza ABal (#1716) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem a legjobbakkal is előfordul ilyen malőr. Szerencsétlen Note7 lett a fekete bárány, mivel ez az akksi ügy tényleg komoly probléma. Ettől még van egy csomó ajánlott típusuk. Pl. az S7 széria hatalmas siker.

(#1718) leslieke válasza ABal (#1716) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem is csak pech az egész. Családban szinte mindenkinek Samsung van es nincs velük gond! Bár egyik sem olyan jó, mint a szifon. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1719) s4tch válasza leslieke (#1718) üzenetére


s4tch
veterán

Pechnek nem mondanám, inkább egy irgalmatlan beszállítói, minőségellenőrzési hiba. Ettől még lehet jó telefon az S7/S7 Edge - annak, akit nem zavar, hogy ha egy szobában tartózkodik a telefonjával, máris tele a készülék ujjlenyomattal. ;]

Egyébként nekem a mostani, túl biztonságos Samsung rendszerek nem tetszenek. A mókolás gyakorlatilag nullára csökkent, nincs hivatalos CM az S7-re, így nekem ez annyira nem pálya. A kijelzők gyönyörűek, az S6/S7 és az A-sorozat formaterve is bejön, szoftveresen viszont mást keresek. Pl. valami olyasmit, mint a Oneplus 3.

Ja, a közös badás idők óta még nem volt két telefonom egy márkából: azóta a Sony P és a Xiaomi Mi3 szolgált. Utóbbi még mindig zseniális, de lassan cserélek. Mivel muszáj két kártyás telefont vennem, és szeretném, hogy jól szóljon fülhallgatóval a telefon, valószínűleg a Meizu Pro 5/Pro 6 párosból veszem valamelyiket. A 6 gyönyörű és használható méret, az 5 mindent tud, de egy rohadt nagy tepsi, úgyhogy még ezt le kell játszanom magammal. :D

(#1720) ABal válasza duvi (#1717) üzenetére


ABal
őstag

Nekem kifejezetten a Note7 tetszett meg, mást nem vennék a Samsungtól, hiába jók vagy gyönyörűek a telefonjai. A jegyzetelős és egyéb okos funkciók, valamint, hogy nagyobb kijelzőt kapok kisebb testben (mint a OnePlus One) nagyon bejönnek.
Na, mindegy, nem arról van szó, hogy holnap mentem volna megvenni, csak ez a készülék újra felkeltette bennem a birtoklási vágyat.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1721) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Tervezi valaki nevet váltani itt?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1722) duvi válasza leslieke (#1721) üzenetére


duvi
nagyúr

:N

(#1723) Aryes válasza leslieke (#1721) üzenetére


Aryes
nagyúr

Igen. Szeretnék Aryes lenni. :)

(#1724) consono válasza Aryes (#1723) üzenetére


consono
nagyúr

Nagy A-val? Ugyan már... :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#1725) Aryes válasza consono (#1724) üzenetére


Aryes
nagyúr

Problem? :DDD

(#1726) consono válasza Aryes (#1725) üzenetére


consono
nagyúr

Semmi, nem szóltam. Csak körülnéztem a neveknél itt a ropicban :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#1727) duvi


duvi
nagyúr

Itt is sok szeretettel köszöntjük a Samsung Galaxy A3 topik újdonsült Topikgazdáját, aryes mestert :D :C

(#1728) Aryes válasza duvi (#1727) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy! :)
Ajánlgattam consono kollégát is, de azt mondták, nem elég aktív. Pedig én is csak látszólag vagyok aktív, valójában 90%-ban hülyeségeket írok vagy épp leoltok vkit, mert hülyeségeket írt. :DDD

(#1729) TomWexX válasza Aryes (#1728) üzenetére


TomWexX
addikt

Én két topiknak is gazdája vagyok, egyszer már le is csesztek hogy nem szólok hozzá heti szinten. :N De úgy nehéz, ha valaki feltesz egy kérdést, rá fél órára meg is válaszolja valaki. Akkor én miért szólja hozzá? :D

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1730) leslieke válasza duvi (#1727) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat!! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1731) s4tch válasza Aryes (#1728) üzenetére


s4tch
veterán

:C

Durva az akksiideje annak a kis izének.

(#1732) consono válasza Aryes (#1728) üzenetére


consono
nagyúr

Tényleg nem vagyok :) "Újonc" is vagyok, meg gondom sincs a telóval. Ja, meg időm is alig van mostanában, nem, hogy írni, olvasni sem...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1733) ABal


ABal
őstag

Micsoda ünnepi hangulatba csöppentem. Akkor én is gratulálok!

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1734) Aryes válasza ABal (#1733) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi! :DD

(#1735) Aryes


Aryes
nagyúr

Hivatalosan is PH addikt lettem. :DDD

(#1736) duvi válasza Aryes (#1735) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratulálok a függőség eme fokához :D :C
Bár a zsebgazdánktól még így is fényévekre vagyunk :DDD

(#1737) Aryes válasza duvi (#1736) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszönöm! :DDD
Már ez is nagy dolog nekem, már nagyon untam, hogy ősember vagyok. :DDD

(#1738) leslieke válasza Aryes (#1735) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1739) leslieke válasza duvi (#1736) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jövőre el akarom érni a jómunkásember rangot. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1740) consono válasza Aryes (#1735) üzenetére


consono
nagyúr

grat! :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1741) ABal


ABal
őstag

Ez már személyi kultusz! ;)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1742) leslieke válasza ABal (#1741) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kinek? :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1743) s4tch


s4tch
veterán

Segítség, szerintem elment az eszem. :D Vennék a francia amazonon egy telefont: Meizu Pro 6, céges számlára itthoni és nemzetközi árakat nézve röhejes, átszámítva kb. 72-74 ezres áron, újonnan, 2 év garival. És itt szarozok a "passez la commande" gomb fölött, mert nincs rá MIUI/CM/egyéb, és mert viszonylag apró az akksija. Pedig fém házas, amoled, fasza dac + fejhallgató erősítő, gyors, szép, jó méretű, dual sim, a gyöszös akksi kivételével minden, amit akarhatok egy telefontól...

:Y

(#1744) Aryes válasza s4tch (#1743) üzenetére


Aryes
nagyúr

És miben tudunk segíteni? :DDD
Ne tedd! Mindig hallgass az első megérzésedre.

[ Szerkesztve ]

(#1745) s4tch válasza Aryes (#1744) üzenetére


s4tch
veterán

Hát győzzetek meg pro vagy kontra... :D Mit ne tegyek?

(#1746) Aryes válasza s4tch (#1745) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha hezitálsz, inkább ne vedd meg. Az ember első megérzése általában a jó megoldást súgja.

(#1747) duvi válasza s4tch (#1743) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha annyira tetszik, akkor behúzol mellé egy hordozható bika akksit és félnaponta töltöd :D Én nem vennem meg a helyedben :( Vannak alaptulajdonságok,amik eleve meghatározó tényezők.
Nálam kiemelt prioritást élveznek:
- Jó minőségű kijelző
- nagy tárolókapacitás (bővíthető legyen)
- jó minőségű kamera
- akadásmentes futtatás
- minimum egy napig bírja az akksi (saját használattal) + legyen 5 óra aktív kijelzőidő
- atombiztos wifi

[ Szerkesztve ]

(#1748) s4tch válasza duvi (#1747) üzenetére


s4tch
veterán

Azért egy napot jó eséllyel kibírna. Hasonlók a szempontjaim, nagyjából mindnek meg is felelne a Pro 6.

Aryes: első látásra szerelem volt a típus, a kétségek később jöttek. De akárhogy nézem, nincs tökéletes készülék a piacon, bármelyiket ízekre tudom szedni. Ez meg ahhoz képest, hogy mennyibe kerül, szép, minőségi, gyors, masszív, amit akarsz - csak az akksi kicsi kissé, és a flyme nem egy miui...

(#1749) Aryes válasza s4tch (#1748) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mi a különbség a miui és a flyme közt? Nekem egyformának tűnnek...

Hát, a szerelemről meg mind tudjuk, hogy vak... ;]

[ Szerkesztve ]

(#1750) duvi válasza s4tch (#1748) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha nem is sokan, de a pH-n is van egy pár felhasználója. Nézz be hozzájuk és érdeklődj a személyes tapasztalataik iránt. Talán segít a döntésben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.