Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) leslieke válasza ABal (#1350) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Majd meglátjuk mit hoz a jövő. Az biztos, hogy most mindhárom rendszert egyszerre tudom tesztelni. és még mindig ott van az Ubuntu rendszere, amiről eddig csak olvastam, de jó lenne kipróbálni is.

Vagy épp a Tizen. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1352) Aryes válasza consono (#1340) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mennyiért vetted és honnan? Mert 3 dollárért én is vennék egyet. :)

(#1353) consono válasza Aryes (#1352) üzenetére


consono
nagyúr

3-ért vennék 5-öt is :) De annyiért mostanában nem lesz Pi... Mini ház+Pi 0+kábelek:

1x Pibow Zero for £3.33 GBP each
1x Raspberry Pi Zero + Adaptors for £6.67 GBP each

Subtotal : £10.00 GBP
VAT : £2.00 GBP
Shipping : £4.00 GBP
Total : £16.00 GBP

"In God we trust. All others must bring data"

(#1354) s4tch válasza consono (#1353) üzenetére


s4tch
veterán

Melyik webshopban találtál belőle? Ahol én láttam, ott jóval drágább volt.

Amúgy elég lehet ez egy USB-s dvb-c tuner fogadására? Set top boxot váltanék ki vele.

(#1355) consono válasza s4tch (#1354) üzenetére


consono
nagyúr

Innen van :https://shop.pimoroni.com/ Lehet, hogy jól jártam, hogy megrendeltem rögtön, mikor megláttam :) Minden másról majd akkor tudok beszámolni, ha itt lesz a cucc.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1356) s4tch válasza consono (#1355) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi!

(#1357) consono válasza s4tch (#1356) üzenetére


consono
nagyúr

Valaki itt: http://mobilarena.hu/tema/raspberry_pi/hsz_16017-16017.html hasonlóval próbálkozik.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1358) consono


consono
nagyúr

Megjött a Pi 0 :D

Sajnos jövő hét előtt nem nagyon lesz időm piszkálni :/

"In God we trust. All others must bring data"

(#1359) Aryes válasza consono (#1358) üzenetére


Aryes
nagyúr

Küldd el nekem, majd én piszkálom. :DDD

(#1360) consono válasza Aryes (#1359) üzenetére


consono
nagyúr

Mire eljutok a postára, meg mire odaér, már én is rá fogok érni ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1361) s4tch válasza consono (#1358) üzenetére


s4tch
veterán

Kütyüüüü :DD :C

Használd egészséggel! Gondolom, elsősorban valami Pi topikba fogod írni a tapasztalataidat; azért ha van érkezésed, jöhet ide is.

(#1362) duvi válasza consono (#1358) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula az új játékszerhez! Most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy mire lehet érdemben használni ezeket az apróságokat :)

(#1363) consono válasza duvi (#1362) üzenetére


consono
nagyúr

Pár órás játék alapján egészen sokra :) GUI-ba bootolva 70-80 mega RAM-ot eszik a raspbian, marad az alkalmazásoknak kb. 400 mega. A sebességet leginkább az SD sebessége limitálja, viszonylag gyorsan eljut a GUI-ig, de egy Libre Office indítása azért egy pillanat. Amúgy viszont meglepően pörgős, jobb mint amit vártam :) Lenyűgöző, hogy a linux mennyire jól fut ilyen limitált hardveren is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1364) duvi válasza consono (#1363) üzenetére


duvi
nagyúr

Milyen linuxot és GUI-t használsz? 70-80 mega RAM-ot eszik GUI-val együtt :Y Az nagyon durva! (mondom ezt linux laikusként)

(#1365) s4tch válasza duvi (#1364) üzenetére


s4tch
veterán

Írta, hogy raspbian fut a kütyün.

(#1366) duvi válasza s4tch (#1365) üzenetére


duvi
nagyúr

Sorry, még soha az életben nem találkoztam vele. Nem is tudtam, hogy ez oprendszer :B Na most befogom a kuglit és inkább olvasok, mintsem buta kérdésekkel bombázzak :D

(#1367) Aryes válasza duvi (#1366) üzenetére


Aryes
nagyúr

Persze, hogy nem találkoztál vele, ez egy ARM-re fordított rasp(berry de)bian. Ha jól mondom. :)
Francba, hogy lecsúsztam róla, amint újra kapható lesz, rögtön rendelek egyet magamnak.

(#1368) consono válasza Aryes (#1367) üzenetére


consono
nagyúr

Jól mondod, ez a Pi-ra készített debian alapú disztribúció. Alapból LXDE a grafikus felulete, ez x86-on is keveset eszik.

A Pi zéró gyakorlatilag "kapudrog". Megmutatja milyen jó tud lenni egy olcsó számítógép, de nem véletlenül $5. Nagyon hiányzik legalább még egy USB port illetve az ethernet. USB HUB nélkül nehéz elkezdeni dolgozni vele, mert vagy egér, vagy billentyűzet. És netet akkor nem is adtunk neki. Persze ha nem desktopot, hanem beágyazott rendszert csinálunk, akkor ez csak apró kellemetlenség, rádug az ember egy USB-s wifit vagy ethernetet és ssh-n eléri. Na, ez lesz a következő, ha megjön majd az adapter :D

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#1369) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Megérkeztek az új játékszerek! :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1370) duvi válasza leslieke (#1369) üzenetére


duvi
nagyúr

Mindenkinek elő karácsonya van? :D Neked is jó ismerkedést az új kütyükhöz!

(#1371) leslieke válasza duvi (#1370) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi. Eddig tetszik.
Gyors a rendszer nagyon.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1372) Aryes válasza duvi (#1370) üzenetére


Aryes
nagyúr

Magyarországon a télapó december elején jön, nem tudtad? ;) Nekem például új lakást hozott. :DDD

(#1373) leslieke válasza Aryes (#1372) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az se rossz.
Az nekem jövőre érkezik meg, mert az eladó bankja bénázik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1374) duvi válasza Aryes (#1372) üzenetére


duvi
nagyúr

Akkor tényleg jó nagy puttonya van az öreg fehérszakállúnak :Y :D Sok Boldogságot az új lakáshoz! :)

(#1375) consono


consono
nagyúr

Mindenkinek sok boldogságot a mikulás ajándékokhoz:)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1376) Aryes válasza duvi (#1374) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszönöm! Bár igazság szerint akkor lehetne új lakásnak hívni, ha lett volna régi, dehát ez az első (saját). :)

(#1377) leslieke


leslieke
Jómunkásember

iPhone 6s belakva, eddig nagyon tetszik, kezdem megszokni. Gyors nagyon.

Lumia 925 átkerült asszonyhoz, így azt is továbbra is nekem kell kezelni.. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1378) s4tch válasza leslieke (#1377) üzenetére


s4tch
veterán

Használd te is egészséggel! Én is gondolkodom egy almán, bár ennyit nem szívesen fizetek kütyüért, de ahhoz, amire mostanában használnám a telefont, valószínűleg elég jól passzolna:
- upnp/dlna/airplay control point
- vezetékes összeköttetés autóhifivel
- zenehallgatás fej/fülhallgatóval

Főleg a 2. pont elég necc: van pár androidos telefon, ami tud ilyet, de Sonykban nem bízom, még egy Samsungot nem feltétlenül szeretnék, az LG G3/G4 nem tetszik, úgyhogy kb. marad a Honor 6 (szoftveres támogatás gyengécske), LG G2 Flex (erre sincs semmiféle moddolt ROM, ha esetleg gáz lenne a gyári rendszerrel), vagy a HTC One M8 (a kamerája nem érdekel, ez nagyjából tökéletes lenne, nem is értem, miért nem vettem még meg :DDD ). No mindegy.

----------------------------------------------

Viszont van, amiben teljesen elakadtam. Kéne egy kütyü, amiben van:
- DVB-C tuner
- hálózati médialejátszó SMB támogatással

Egy Dune-t találtam, de azt csak ruszki szolgáltatóknál lehet kapni, illetve vannak 3-400 euróért drága megoldások. Még ez a Samsung BD lejátszó lenne egy kompromisszumos megoldás, de a DLNA filmekre nem a haverom. Ha van valakinek ötlete, megköszönném. Lassan ott tartok, hogy olcsóbb lenne a butatévét eladni, és venni egy DVB-C képes okosat...

(#1379) Aryes válasza s4tch (#1378) üzenetére


Aryes
nagyúr

Samsung okostévét tudom neked ajánlani. Nagyon jól használható a videólejátszó része is, egyetlen bajom van csak, hogy dlna-n keresztül nem jegyzi meg a pozíciót, ha félbe hagyom a filmet (usb-ről viszont megjegyzi). A routeren fut a dlna és a torrent szerver, így minden letöltött cucc azonnal játszható a lakásban bárhol. :)

(#1380) leslieke válasza Aryes (#1379) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Milyen routered van?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1381) leslieke válasza s4tch (#1378) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi. Nem volt olyan drága, mint a boltban. :)

Amúgy eddig igazán tetszik. Lassan megírom a hosszabb véleményt is, csak legyen rá idő.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1382) Aryes válasza leslieke (#1380) üzenetére


Aryes
nagyúr

Asus rt-n14u. Régi modell, van tőle jobb és okosabb is, de nekem pont jó amit tud és olcsó is volt. :)

(#1383) consono válasza Aryes (#1379) üzenetére


consono
nagyúr

Ezzel én is egyetértek, nálunk is Samsung Smart TV van, DLNA-n gépről, illetve dirket USB-s vinyóról nézünk filmeket, médialejátszásra nincs igazán semmi gond vele. Mondjuk a "smart" funkciói fasorban sincsenek, de hát nem új a készülék.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1384) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nálunk is Samsung Smart TV van és DLNA-n nézzük a filmeket. Nagyon jó megoldás ez.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1385) Aryes válasza consono (#1383) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekünk tökéletesen elég a youtube kliens, mint smart funkció, két év alatt semmi, de semmi más smart funkció nem hiányzott. Néha még bepróbálkoztam a böngészővel, kizárólag azért, hogy videót nézzek más videómegosztó oldalról is, volt, mikor sikerült is. :) De pl az indavideoról bármit játszottam eddig, kb 5 perc után megállt és kifagyott a browser. :) Sajnos az enyém még nem tizenes, úgyhogy ez már így marad.
Amúgy hétfőn megvolt a költözés, a digivel áthelyeztettem a netet. Át is szerelték, de egész tegnap estig nem volt net a routeren, nem látta a kábelt, a laptopom viszont igen, így a digi nem foglalkozott velem, azt mondták, ha a gépen van net, akkor részükről a fáklyásmenet. Három nap alatt mindent megpróbáltam, míg végül egy barátom szétszedte a folyosón a kábelcsatornát, és kiderült, hogy a srác, aki bekötötte a netet egy használt (?) UTP toldót épített be, ami valószínűleg kontakthibás volt, lötyögött benne a csatlakozó, törött volt, és szigszalaggal volt körbetekerve, hogy ne essen szét. Megyek a digihez ajtót letépni.

[ Szerkesztve ]

(#1386) s4tch


s4tch
veterán

Köszi a válaszokat! Az a bajom a tévécserével, hogy egyrészt alsó hangon 150 rongy, másrészt pont a Samsungoknak a képe nem igazán tetszik az olcsóbb tévék között. 2013-as Sony és egy öreg Pana plazma van otthon, ezek csodásak, 200 alatt nem láttam még Samsungot, amire elcserélném. De nem csak én vagyok ezzel így, pl. édesanyámnak ugyanaz a 2013-as Sony volt, mint nekem (csak kisebb méretben), kapott helyette egy 5 collal nagyobb, 2015-ös smart Samsungot, mégis azóta kéri vissza a Sonyt.

Na majd letesztelem a Samu médialejátszóját, hogy tud-e rendesen feliratokat kezelni dlna-n keresztül. NAS-on vannak a filmek, minidlna a dlna szerver, a Sony viszont nem jeleníti meg a feliratokat, ezért tartom még a dedikált médialejátszót mindkét tévé mellett. Ha a Samu dlna kliense okosabb, mint a Sonyé, az mindenképp elgondolkodtató lesz: remélhetőleg abba a blu-ray lejátszóba is ugyanaz került, és akkor azzal se lenne gond a feliratokkal.

[ Szerkesztve ]

(#1387) leslieke válasza s4tch (#1386) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Na majd letesztelem a Samu médialejátszóját, hogy tud-e rendesen feliratokat kezelni dlna-n keresztül. NAS-on vannak a filmek, minidlna a dlna szerver

Kezeli a feliratokat (srt). minidlna-val küldöm a filmeket én is a tv-re, csak nem NAS-ról, hanem notebookról.

Az 5" nem volt nagy ugrás, nem elég látványos.

Én 46"-ról ugrok majd 65"-re. Az már látványos lesz, és az utódnak is egy Samsung TV-t néztem ki.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1388) s4tch válasza leslieke (#1387) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi, jó tudni, hogy a Samu látja a feliratokat. Nálam a Sony ilyen szempontból nem tökéletes, csak az mkv-be ágyazott feliratokat kezeli dlna-n keresztül, viszont a sorozatoknál szokásos, külön fájlban tárolt srt-ket nem jeleníti meg.

Itt most nem a méretkülönbség a lényeg a tévéknél, egyszerűen a Sony W605-höz képest a hasonló árú Samsungnak látványosan rosszabb a képe, bárhogy variálok kontraszttal, fényerővel, telítettséggel.

65" már nem kicsi valóban; melyik típust nézted ki?

(#1389) Aryes válasza s4tch (#1388) üzenetére


Aryes
nagyúr

Minimum 300hz-es, 6400 vagy afölötti szériát nézz, ne a gagyit. Nekem egy 40f6500 és egy 32h6400 van és mindkettőnek gyönyörű a képe, a kicsinek talán még szebb, azért, mert kicsi.
De lehet, hogy a legjobban egy hdmi stick-kel járnál, kodi-val, 30ezer körül már jót tudsz venni, csak utána kell nézni, meg lehet szükség lesz némi utólagos hűtés-moddingra.

[ Szerkesztve ]

(#1390) leslieke válasza s4tch (#1388) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

csak az mkv-be ágyazott feliratokat kezeli dlna-n keresztül, viszont a sorozatoknál szokásos, külön fájlban tárolt srt-ket nem jeleníti meg

A Samsung pont fordítva csinálja. a beágyazott feliratokat nem kezeli. Legalábbis az én TV-m ilyen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1391) consono válasza leslieke (#1390) üzenetére


consono
nagyúr

Az enyém kezeli mindegyiket :) Ez is elég öreg már... 32EH5300 vagy mi.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1392) Aryes válasza consono (#1391) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az enyém is mindenféle feliratot kezel, talán még azt is, ami a film mellett külön mappában van.

(#1393) leslieke válasza consono (#1391) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

De jó, akkor lehet firmwaret kellene frissitenem a TV-n.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1394) duvi válasza consono (#1391) üzenetére


duvi
nagyúr

Szintén zenész :) A tied nagytesója van nekünk: UE40EH5300 és ez is mindenevő :K Mkv-ba ágyazott felirat ugyan úgy megy, mint a mellékelt srt fileok.

(#1395) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Anno írtam egy ilyet a Wave 3-ról: [link]

Ennek mintájára ugyanez, csak rövidebben iPhone 6s-re:

Hívás: van gyorshívó funkció; a beszédhang érthető és tiszta.
Névjegyek: Hotmail fiókból szépen lejöttek, mind megvan.
GPS: gyors, mint a villám!
Apps Store: kánaán, minden van.
Internet: Wifi-n és 3G-n is szélsebesen töltött be. Memória elfogyás nincs.
Naptár: Hotmail fiókból szépen lejöttek, mind megvan.
E-mail: gmail és hotmail levelek letöltéséhez e-mail cím és jelszó megadása elég, és már jönnek is le a levelek.
SMS: na ezeket nem tudtam áthozni a Lumiáról, bár annyira nem is törtem magam utána. Jól működik.
Akkumulátor: az eddigiek alapján hétköznap kb. 2 naponta kell majd tölteni, hétvégén 3 naponta is elég.

Kijelző:
a színek szépek, láthatóság rendben.

Negatívumok:
azt még nem találtam.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1396) leslieke válasza consono (#1391) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

&duvi:

Milyen firmware van a készüléken?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1397) leslieke válasza leslieke (#1395) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Eszembe jutott egy negatívum: nincs SMS kézbesítési jelentés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1398) duvi válasza leslieke (#1396) üzenetére


duvi
nagyúr

Samsung UE40EH5300 TV és a jelenlegi firmware verziója: 001032

(#1399) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1400) Aryes válasza leslieke (#1399) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi, és viszont! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.