Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) ABal


ABal
őstag

Ha most keresnék telefont, én is megvenném... de elégedett OnePlus One tulajként ez még nem esedékes. :)

Ha valamelyikőtök vesz, egy beszámolót majd írjatok!

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1602) Aryes válasza TomWexX (#1599) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem tűnik vmi masszívnak a rögzítése. :) De egy vékony tok helyett egész jó alternatívának tűnik.
Szilikonból nincs ilyen hasonló?

(#1603) TomWexX


TomWexX
addikt

Nos Uraim, az imént megvettem a One+ 3-at Black aprikot tokkal, remélhetőleg pénteken hozza is a DHL futár. Hosszú hét áll előttem... :DDD

Ilyen lesz a tokkal együtt:

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1604) consono válasza TomWexX (#1603) üzenetére


consono
nagyúr

\m/

"In God we trust. All others must bring data"

(#1605) duvi válasza TomWexX (#1603) üzenetére


duvi
nagyúr

Jól választottál :K Kitartás erre a pár "rövid" napra! :D

(#1606) leslieke válasza TomWexX (#1603) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jól néz ki, grat!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1607) Aryes válasza TomWexX (#1603) üzenetére


Aryes
nagyúr

Használd egészséggel! :) Gondolom nem kell kérni, hogy beszámolj a tapasztalatokról!

(#1608) s4tch válasza TomWexX (#1603) üzenetére


s4tch
veterán

Húúú, tényleg metál :DDD Várjuk a beszámolót!

(#1609) TomWexX


TomWexX
addikt

Természetesen be fogok számolni róla. :K

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1610) TomWexX


TomWexX
addikt

Csúszik a szállítás, elméletileg csak hétfőn kapom meg a telót..

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1611) duvi válasza TomWexX (#1610) üzenetére


duvi
nagyúr

Kitartás! Legalább szabad lesz a hétvégéd :D

(#1612) Aryes válasza duvi (#1611) üzenetére


Aryes
nagyúr

Minek? Úgyis esni fog. Ez az új trend. ;]

(#1613) leslieke válasza Aryes (#1612) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ne is mond, kirándulást tervezünk asszonnyal, de lehet, hogy úszás lesz a vége..

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1614) Aryes válasza leslieke (#1613) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nézitek a motorcsónakversenyt a Hungaroringen? :DDD

(#1615) leslieke válasza Aryes (#1614) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerencsére nem. El tudtunk menni libegőzni, itt Lilafüreden nem volt eső.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1616) TomWexX


TomWexX
addikt

DHL-nek egy hatalmas feketepont! :((( Egész nap itthon várok rájuk, majd kb 10 perce jött az sms hogy sajnálják hogy nem tudtak elérni, ők megpróbálták.
Egyből hívtam az ügyfélszolgálatot hogy helló, itt várok, de már nem tudtak mit tenni, a futárt már nem érik el. Csak holnap jön a csomag. Hurrá, ma ráértem volna vele foglalkozni, holnap már dolgozom egész nap. :(

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1617) s4tch válasza TomWexX (#1616) üzenetére


s4tch
veterán

Fasza... Irányítsd őket hozzám, én itthon leszek egész héten :DDD

(#1618) TomWexX válasza s4tch (#1617) üzenetére


TomWexX
addikt

Ha holnap se kapom meg, akkor hozzád irányítom. :D
Egyébként jó hír hogy már van is rá official CM13, meg Miui 8, a bootloader gari vesztés nélkül nyitható, tehát a jövőben lesz mivel romolgatni vele. :) Viszont egyelőre nem fogom piszkálni, marad minden gyári, még rootolni se fogom... Egyelőre... :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1619) leslieke


leslieke
Jómunkásember

nekem tegnap megérkezett az Apple Watch, most ismerkedünk.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1620) duvi válasza leslieke (#1619) üzenetére


duvi
nagyúr

Neked is gratula az új szerzeménybez! ☺ Honnan jött az ötlet? Kíváncsiság, vagy jó lehetőség volt?
Tomnak meg szurkolunk, hogy a "szegény elveszett futár" végre odataláljon hozzá! ☺

(#1621) leslieke válasza duvi (#1620) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi. Kíváncsiság és jó lehetőség is volt. Belső és külső kollégáknak is van, láttam mire lehet használni, így aztán belevágtam. Még egy jó szíjat kell hozzá venni, mert ez a műanyag nem túl szép.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1622) TomWexX


TomWexX
addikt

Na a mai DHL futár ügyes volt, az imént vettem át a telefont. :))

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1623) leslieke válasza TomWexX (#1622) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat megint. Jó játékot hozzá.. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1624) duvi válasza TomWexX (#1622) üzenetére


duvi
nagyúr

:C Türelmesen várjuk az ismertetőt!

(#1625) consono


consono
nagyúr

Gratula az új játékszerekhez mindkettőtöknek! :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1626) TomWexX


TomWexX
addikt

Sajnos a héten nem lesz sok időm vele foglalkozni, most csak annyit tudok mondani hogy qrva gyors! Sőt, még annál is gyorsabb! :)
Összeszerelés pedig perfect.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1627) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Na első nap után máris nagyon hasznos volt, vezetés közben kétszer is tudtam telefonálni vele.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1628) TomWexX


TomWexX
addikt

Rövid beszámolóm következik:
Ez a telefon egyszerűen kurva jó! Brutálisan gyors, és hihetetlenül prémium érzés kézbe venni. :Y
Bővebben majd talán jövőhéten tudok róla beszámolni. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1629) duvi válasza TomWexX (#1628) üzenetére


duvi
nagyúr

Elsőre ez is elég meggyőző :D A lényeg, hogy jól választottál!

(#1630) duvi válasza TomWexX (#1628) üzenetére


duvi
nagyúr

Pont hozzád igazították az aktuális updatet :D OnePlus 3 update

(#1631) TomWexX válasza duvi (#1630) üzenetére


TomWexX
addikt

:))
Már jelzi a frissítést, de még nem volt időm felrakni..

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1632) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Elektromos kazánnal van valakinek tapasztalata?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1633) leslieke válasza leslieke (#1632) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Senki?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1634) Aryes válasza leslieke (#1633) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én azt se tudtam, hogy van ilyen. :DDD

(#1635) leslieke válasza Aryes (#1634) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van, árammal is lehet fűteni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1636) Aryes válasza leslieke (#1635) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tudom, légkondival szoktunk mi is. De kazán? Mi a kérdés amúgy?

(#1637) duvi válasza leslieke (#1632) üzenetére


duvi
nagyúr

Sajna hozzá se tudok szagolni a témához :(

(#1638) Aryes


Aryes
nagyúr

Szász Emese :R

(#1639) TomWexX válasza Aryes (#1638) üzenetére


TomWexX
addikt

Köszönjük Emese! ;)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1640) Aryes válasza TomWexX (#1639) üzenetére


Aryes
nagyúr

:))

(#1641) leslieke válasza Aryes (#1636) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Aha, ez is árammal fűti fel a vizet a rendszerben. Nálunk padlófűtés meg néhány faliradiátor van, az ezekben keringő vizet nem gázkazán, hanem elektromos kazán fűtené fel.
Nekem azért érdekes téma ez, mert jövő napelemlet akarok beszerezni és akkor kvázi ingyen lenne az áram a fűtéshez is..

A kérdés az lenne, hogy ha használ valaki ilyet, akkor mi a véleménye róla.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1642) Aryes válasza leslieke (#1641) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem télen sosem fogsz annyi energiát kivenni a napelemből, hogy felmelegítse a házad. Ha így lenne, akkor elég lenne az ablakon besütő nap is (ami 100% hatékonysággal adja át az energiát a lakásodnak, szemben a napelemek 20-30%-os hatásfokával), hogy ne kelljen fűteni. Kivéve, ha nullenergiás házad van. Az van?
Sokkal több értelme lenne a napkollektoros fűtésrásegítésnek, ahol a fűtővizet átvezeted a vákuumcsöveken, és csak az előmelegített vizet kell fűtened.
Az elektromos kazán egyébként fűtőszálas vagy hőszivattyús? Mert ha fűtőszálas, akkor ha már vett árammal fűtesz, sokkal több pénzedbe fog kerülni a kis hatékonyság miatt. Mint írtam korábban, árammal csak hőszivattyúval (légkondi) érdemes fűteni, mert annak 100% közelében van a hatékonysága, de nálad ez a padlófűtés miatt ugye nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#1643) leslieke válasza Aryes (#1642) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Télen a nyáron megtermelt energiával lehet fűteni.
Ez úgy működik, hogy nyáron "felhalmozod" az energiát", amit télen elhasználsz, ehhez megfelelő óra kell, ami kettős mérést végez:1, betáplált energia, 2, elhasznált energia. Évente egyszer leolvas a szolgáltató és az eredmények megfelelően kell fizetni, ha kell fizetni.. jól méretezett napelem mennyiséggel ez közel 0 Ft-ra kihozható,

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1644) Aryes válasza leslieke (#1643) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jól méretezett napelem árából ma még kb. 25 évnyi villanyszámlát ki tudsz fizetni. Amit kb 20 évente meg fogsz ismételni a napelemek elöregedése miatt.
Tévedés ne essék: én nagyon is támogatom a megújuló energiát, de amíg ennyire magasan tartják a napelemek árát, nem éri meg. Ha kapsz rá vmi jó kis támogatást, persze más a helyzet.
Te kiszámoltad már? Hány kW-os kazán kell a fűtéshez, és mennyibe kerül az ezt kiszolgáló napelem?
Én (ha lesz egyszer saját házam és egy csomó napelemre fordítható pénzem) inkább passzív vagy nullenergiás házat építenék belőle. :)

[ Szerkesztve ]

(#1645) leslieke válasza Aryes (#1644) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, ezen már én is gondolkodtam. De azért is kérdeztem, mert többen gondolkodni jobb. :)

Kazánra 24kwh-os mondott az ezzel foglakozó cég, mindennel együtt bruttó 600K az ára. A kazán szabályozható, 3 fokozatú.

Napelemre is van infóm, ez br 1,8 milla lenne, 4,5 kW-ot termel egy évben. A mi mostani fogyasztásunk, 1800-2000 W körül van évente, a maradék mehetne a fűtésre.

A ház sajnos nem passzív vagy nullenergiás, B minősítést kapott.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1646) Aryes válasza leslieke (#1645) üzenetére


Aryes
nagyúr

Valami nem stimmel a mértékegységekkel. 4,5kW(h?) egy évben kevesebb, mint az autóm akksija. 2000W(h?)/év pedig szintén kevésnek tűnik. Ha 2000kWh, az kb. annyi, mint nekünk.

A kazánnal kapcsolatban van vmi számítás, hogy éves szinten mennyit fog fogyasztani? Nekem a 3,6kW-os klímám nyáron egy meleg napon 10-12kWh-t fogyaszt. Ha ebből próbálok számolni, napi 60-80kWh is lehet egy 24kW-os kazán napi fogyasztása. Az egy hónapban 2400kWh, egy fűtési szezon alatt (kb. 4 hónap) 9600kWh.
De lehet, hogy a valósághoz semmi köze annak, amit írtam. :DDD
1,8 millió forintból durván 50000kWh áramot tudsz venni. Ebből teljes 5 évig tudnál fűteni villannyal. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1647) consono válasza Aryes (#1646) üzenetére


consono
nagyúr

Az az 5 év nem sok... Akkor tényleg érdemes elgondolkodni a napelemen. Én is rágódok ezen egy ideje, mármint a napelemen, hogy kinullázzam a villanyfogyasztást, fűteni nálam gáz van. Én ahogy kalkuláltam kb. 1.5 misi befektetéssel kb. tudnék annyi áramot termelni, hogy éves szinten nullára jöjjek ki, ráadásul 5-6 év alatt ugyanígy visszajönne a napelem ára. Lassan az asszonyt is meggyőzöm :) Már szóvá tette, hogy új céges kocsinak hibridet kértem, meg a napelem mániám, mi lett velem?

"In God we trust. All others must bring data"

(#1648) leslieke válasza consono (#1647) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Milyen céges kocsid van?
Jövőre cserélni akarok és szóba került a hibrid nálam is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1649) Aryes válasza consono (#1647) üzenetére


Aryes
nagyúr

Félreértettél, a fűtésre értettem az 5 évet. Ha a család egy évi villanyfogyasztása 2000kWh, 1,8 millió Ft -> 45000kWh -> 22,5 évi villanyfogyasztás! 20 év alatt a napelemek hatékonysága 80% alá csökken, nem beszélve a kiegészítő elektronika (inverter, akkumulátorok) esetleges meghibásodásáról, a javítással, cserével járó egyéb költségekről.
Ha egy 1,8M értékű napelem 4500kWh áramot termel egy évben, a fűtés évente elvisz 10000kWh-t, egyéb fogyasztás még 2000-t, kijön, hogy az elektromos kazán miatt így is évi 7500kWh áramot kell venni az áramszolgáltatótól.
Ki kell számolni, hogy egy jó hatásfokú kondenzációs (gáz/vegyes tüzelésű) kazánnal + hőszigeteléssel 20 év alatt mennyivel jönne ki jobban anyagilag.

(#1650) consono válasza leslieke (#1648) üzenetére


consono
nagyúr

Most még a hónap végéig egy Peugeot 207 SW-t hajtok, de még augusztusban megjön az új, egy Toyota Auris kombi hibrid. A cég támogatja a környezet barát választást, én meg régóta álmodoztam hibridről, így jött össze :)

@aryes: nehéz ezt jól kiszámolni, mert nem lehet reálisan tervezni 20 éves távlatban az energia árakat (mondjuk azt sem, hogy meddig kötelezi a szolgáltatót az állam, hogy megvegye a kistermelőktől az áramot...). Jelenértéken lehet valamit mondani, de bele kell venni az egyenletekbe a jövőt is: mi marad a gyermekeinknek a világból, mire felnőnek? Ha "csak" 20 évre is tervezek, akkor is megérheti a dolog...

"In God we trust. All others must bring data"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.