Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) TomWexX válasza leslieke (#1200) üzenetére


TomWexX
addikt

15-20k

Más: Valaki kipróbálta már a win10-et? :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1202) duvi válasza leslieke (#1200) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha valóban elakarod adni, akkor tedd fel 15K-ra, értelmes alkuval megdobva.

(#1201) TomWexX
Beregisztráltam az összes gépünkre, de én mindig kivárok az új rendszerekkel. Minimum 3 hónapot várni szoktam, hogy kiderüljenek a rejtett hibák is.

[ Szerkesztve ]

(#1203) consono válasza TomWexX (#1201) üzenetére


consono
nagyúr

Én insiderként az első build óta használom a tableten. Most az elsődleges géen is felupdateltem a 8.1-et, semmi gondom nincs vele. Egyedül a Virtualboxot kellett megfrissítenem, minden más telepített progim fut, megmaradtak a beállítások, minden. Látványos üzemidő eltérést sem látok, szép, jó.

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1204) TomWexX válasza consono (#1203) üzenetére


TomWexX
addikt

Nekem kb. 5 éve van fent a 7, így illene már egy tiszta telepítést csinálni. Ha frissítek, lehet beállítom hogy csak a fájlokat hagyja meg, minden mást töröljön..

Duvi: Én is várok még vele, pláne hogy nekem még nem dobta fel frissítés lehetőségét. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1205) duvi válasza TomWexX (#1204) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem muszáj megvárni az ütemezett updatet :N
How to force Windows to start downloading the Windows 10 update files

(#1206) TomWexX válasza duvi (#1205) üzenetére


TomWexX
addikt

:R

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1207) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Köszi a válaszokat!

Win10: céges gépen már jelzi, de még nem frissítem...előbb teszteljék mások.. :)) na meg a menni kell minden céges alkalmazásnak is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1208) TomWexX válasza duvi (#1205) üzenetére


TomWexX
addikt

Kipróbáltam, mindent úgy csináltam ahogy le van írva, de nem műxik. :F

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1209) duvi válasza TomWexX (#1208) üzenetére


duvi
nagyúr

Csak olvastam róla, de nem próbáltam ki, hogy valóban működik-e ez a megoldás. Lehet, hogy megszüntette ezt a kiskaput a MS, mert túlterhelték a szerverüket a sok erőltetett lekéréssel :F

(#1210) TomWexX válasza duvi (#1209) üzenetére


TomWexX
addikt

Na röviden, tömören sikerült rábírni egy kis regedit hack-el hogy felajánlja a frissítést, viszont maga a folyamat sikertelen lesz. 2x is próbáltam, valami nem tetszik neki úgyhogy marad a teljes újrahúzás. Szegény jelenlegi win 7 úgyis már 6 éves. :) ...de előtte akkor már veszek egy ssd-t. :))

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1211) duvi válasza TomWexX (#1210) üzenetére


duvi
nagyúr

Az SSD lesz az igazi élmény ;) Boot sebesség látványosan felgyorsul.

(#1212) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nos, úgy tűnik 15K-ért eladta keresztfiam a telefont.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1213) consono válasza leslieke (#1212) üzenetére


consono
nagyúr

Így múlik el a világ dicsősége...

Nekem meg tegnap megjött az új céges telefonom, végül egy Lumia 830-at választottam. Megint hazaértem :) És van némi Wave feelingje a telefonnak, a fém keret körben, meg az üveg is az az érzés... Persze a hátlap nem az, de nem lehet telhetetlen az ember. Ja, és ugyan olyan jó fényképeket is csinál :D

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1214) duvi válasza leslieke (#1212) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem jól jártál a 15K-val :K

(#1213) consono
Gratula az új versenyzőhöz! Win 10 mikor jön rá? :D

(#1215) Aryes válasza consono (#1213) üzenetére


Aryes
nagyúr

...és ugyanúgy nincs rá semmi program. ;]
(Csak irigykedek. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#1216) consono válasza duvi (#1214) üzenetére


consono
nagyúr

Köszönöm! Hivatalosan valamikor ősszel jön a Win10, de már fent van az Insider program, csak egyelőre még visszafogom magam :)

aryes: ami a Wave-re volt is elég volt, most azért más nagyságrendről beszélünk ;)

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1217) leslieke válasza duvi (#1214) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi! Keresztfiam járt jól igazán. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1218) Aryes


Aryes
nagyúr


:)

(#1219) consono válasza Aryes (#1218) üzenetére


consono
nagyúr

nice!

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1220) duvi válasza Aryes (#1218) üzenetére


duvi
nagyúr

Jó szórakozást (hacsak nem dolgozni mentél ki, az exhibitor alapján) ! :D

[ Szerkesztve ]

(#1221) Aryes válasza duvi (#1220) üzenetére


Aryes
nagyúr

De, dolgozni. :)

(#1222) duvi válasza Aryes (#1221) üzenetére


duvi
nagyúr

Remélem, hogy marad egy kis időd nézelődni is a sok újdonság között :)

(#1223) consono


consono
nagyúr

Mi a furcsaság a képen?

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1224) s4tch válasza consono (#1223) üzenetére


s4tch
veterán

Antutu win10-en?! És ezt így hogy? :DDD

(#1225) consono válasza s4tch (#1224) üzenetére


consono
nagyúr

Jaja :) Ennyit tolt a Lumia 830-am. A legfrissebb win 10 mobile preview van fent, amire lehet apk-t telepíteni, viszonylag egyszerűen. Mondjuk sok minden (még?) nem megy, mert nem mennek a Google play szolgáltatások. Mondjuk azt nem látom mire jó ez az MS-nek, aki droidos alkalmazásokat akar, használjon droidiot. A project Astoria nem is erről szólt eddig, hanem, hogy a fejlesztők egyszerűen portolhassák a meglevő alkalmazásaikat, gondolom be lesz majd zárva ez a lehetőség a végleges W10M-ben...

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1226) s4tch válasza consono (#1225) üzenetére


s4tch
veterán

"Mondjuk azt nem látom mire jó ez az MS-nek"

Mármint hogy csatlakozhat a 2 életképes alkalmazás-ökoszisztéma egyikéhez, és esetleg meggyőzheti azzal is a droidosokat, hogy a playből megvásárolt alkalmazásaikat áthozhatják a csempés eszközre is? :)

Egyébként elég klassz a win10. Vettem édesanyámnak egy Chuwi Vi8-at (dual boot tablet bagóért), a win10 nagyon közel áll felhasználói élményben a droidhoz. Azért első körben utóbbival adtam oda anyámnak a kütyüt, de ha nagyobbak lennének a gui elemek, és lenne firefox, ami modern ui módban is fut (lesz ilyen), akkor lehet, hogy a windows lenne a jobb választás egy asztali windowshoz szokott, nem éppen geek felhasználónak is.

(#1227) consono válasza s4tch (#1226) üzenetére


consono
nagyúr

A Win 10-zel kapcsolatban egyetértek, tableten már a 8.1 is jó volt. Mondjuk az Edge még fejlődhet eleget, leginkább a gesztusokat (meg az adblockot) hiányolom belőle. A Metrós IE volt a legjobban használható wines touch browser amit használtam. Az asszony 90%-ban csak azt használja, ami még nekem is fura :D

A droidos appokra visszatérve: miért jó a felhasználónak az, hogy WM-on futtatja az androidos appokat nem natívan droidon? Én ezt a részét nem értem...Mondjuk a teljesítmény rendben van, ez látszik az Antutuból is, SD400-on kb ennyit tolnak az Androidos telók is. Hát, majd meglátjuk..

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1228) Aryes válasza consono (#1227) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát, mondjuk azért, mert egy Android telót sem adtak még ki pureview kamerával? ;)
Vagy vki jobban utálja a google ökoszisztémát a microsofténál, szabadulna a gyári kémszoftverektől, stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#1229) consono válasza Aryes (#1228) üzenetére


consono
nagyúr

Ez mondjuk igaz :)

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1230) TomWexX


TomWexX
addikt

Windows 10 kérdés:
Szerintetek win10-re fel lehet telepíteni win7-es alaplap (chipset, lan, realtek audio stb.) drivereket? Az alaplapom felett sajnos már eljárt az idő (gigabyte p35 ds4), és a win7 a legutolsó op. rendszer amire kiadták a drivereket. Most beszereltem egy ssd-t (samu evo850) amire feltenném a win10-et. Alaplap cserére jelenleg nincs keretem, de tervbe van véve hogy majd egyszer... De az nem most lesz. :N

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1231) consono válasza TomWexX (#1230) üzenetére


consono
nagyúr

Elvben igen, mennek a régi driverek is. Igaz, 8-asnál régebbivel nincs tapasztalatom.

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#1232) Aryes válasza TomWexX (#1230) üzenetére


Aryes
nagyúr

Próba-cseresznye! :) Amihez nincs driver, nem úgy volt, hogy a Microsoft ír sajátot, ill. az update talál vmi kompatibilist? Én win7-en jártam nemrég úgy, hogy egy Fu-Si webkamerához nem volt, csak xp driver, erre az update talált hozzá vmi HP-hoz valót, azóta azzal muzsikál.

(#1233) TomWexX válasza consono (#1231) üzenetére


TomWexX
addikt

+aryes
Köszi, holnap feltelepítem. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1234) TomWexX válasza TomWexX (#1233) üzenetére


TomWexX
addikt

Na felraktam, úgy néz ki megy minden. :)) Egy-két nem fontos driver (pl. Raid vezérlő) borult csak ki, hogy ő ezt az op.rendszert nem ismeri. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1235) ABal válasza TomWexX (#1234) üzenetére


ABal
őstag

Eddig mik a tapasztalataid? Tetszik?

Én is kíváncsi vagyok már rá, de meg akarom tartani a W7-et is. Utána kell olvasnom a kettős futtatás lehetőségének.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1236) Aryes válasza ABal (#1235) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha megtudsz róla vmit, szólj, mert én is azért nem frissítek. Úgy tudom egyébként, hogy a frissítés után nincs jogod a 7et tovább használni.

(#1237) TomWexX válasza ABal (#1235) üzenetére


TomWexX
addikt

Eddig nagyon bejön, ssd-vel hasít mint a szél. :) Igaz én tiszta telepítést csináltam, mivel egyrészt új winyóra ment fel, másrészt a win7 már 5-6 éve fent volt, úgyhogy ideje volt már egy 0-ról indulásnak. (arra nem térnék ki hogy hogyan aktiváltam, mert még büntit kapnék... de majd valamikor megveszem :) )

aryes: Úgytudom hogy frissítés után van lehetőség visszaállítan a win7-et, ha esetleg nem jön be a 10.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1238) Aryes válasza TomWexX (#1237) üzenetére


Aryes
nagyúr

De én ugyanazon a gépen szeretném felváltva használni a kettőt, két külön partícióról, úgy, hogy a belakott rendszert békén hagyom, és egy másik partícióra teszek win7-et (eredeti oem licenc-szel), majd azt aktiválás után frissítem win10-re. Vagy klónozom a mostanit, csak az a baj, hogy kisebb a másik partíció és emez meg majdnem teli van a rendszerrel. :)

(#1239) ABal válasza Aryes (#1238) üzenetére


ABal
őstag

Én is hasonló koncepcióban gondolkodom: nekem eleve W7 van a gépen, amit a géppel előtelepítve kaptam. Ezt egyelőre nem bántanám, de megnézném, hogy muzsikál a 10-es. Ehhez jönne jól ha a két rendszer párhuzamosan is megférne egymással. Ha tetszik, és hibátlan, akkor egy sima telepítéssel felraknám a 10-est, de ha nem, akkor megmaradna a jól bevált W7-em, és nem vesztenék semmit.
Hogy liszensz szempontpól ez mennyire kivitelezhető, azzal még nem vagyok tisztában.

Találtam ezt a cikket, de ez azzal kezdi, hogy - a mentések után - tömörítsem a W7-et. Nálam a C: partíción még 270 GB felhasználható hely van. Arra elméletileg simán felrakhatom, nem? Van itt valami megszorítás a telepítés pontos helyét illetően?

Mit tudtok erről?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1240) ABal válasza ABal (#1239) üzenetére


ABal
őstag

[link]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1241) Aryes válasza ABal (#1240) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kipróbálod?

(#1242) Aryes válasza ABal (#1240) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na elolvastam, elég fura, nekem ebből sem világos, hogy ezzel a tool-lal hogy lehet frissíteni egy meglévő rendszert másik partícióra. A tool-t letöltöttem, elindítottam, de két opció van: frissítem ezt a pc-t (nem csinál boot lemezt), vagy másik gépet frissítek (csinál boot lemezt, de akkor hogyan aktivál/ellenőrzi a licencet?).

(#1243) ABal válasza Aryes (#1242) üzenetére


ABal
őstag

A cikk sajnos számomra elnagyoltabb, mint amire számítottam. Ez alapján én nem mertem nekiállni, de most megdobtak melóval, úgyhogy egyelőre nem a Windows lesz a teendőlista tetején.

Majd körülnézek még - egy kicsit alaposabban - de az biztos, hogy a most szépen belakott W7-et nem kockáztatom semmilyen csilli-villi újdonságért.

A licensz jó kérdés, és a másik tényező, amiért először szépen elolvasok mindent.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1244) Aryes válasza ABal (#1243) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát én tuti, hogy felteszek egy win7-et a másik partícióra, aktiválom, és azt fogom frissíteni. Elvileg (fizikailag) megmarad a belakott win7-em, de, hogy aktivált marad-e, azt nem tudom... Viszont ha véletlenül aktiválatlan lesz, nem esem annyira kétségbe, úgy kb 4 évig aktiválatlanul használtam a win7-et, a háttérképen lévő vízjelen kívül semmi más gond nincs vele. :)

(#1245) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Tud valaki ajánlani Dell tablet szervizt BP-n?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1246) ABal válasza leslieke (#1245) üzenetére


ABal
őstag

Sajnos semmilyen Dell cuccom nem volt eddig, és hallomásból sem ismerek egyet sem.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1247) duvi válasza leslieke (#1245) üzenetére


duvi
nagyúr

Nincs személyes tapasztalatom, de ők hivatalos Dell márkaszerviz és tablettel is foglalkoznak: C Szerviz Kft. DELL Hivatalos szerviz központ

Szervizeink elérhetősége és nyitva tartása:
1134 Budapest, Lehel utca. 12.
2040 Budaörs, Vasút u. 15.

Nyitva tartás:
H – CS: 8:30 – 17:00
P.: 8:30 – 16:00

Notebook, PC, nyomtató, tablet bejelentése: 06 1 451 35 80 vagy szerviz@chs.hu vagy 06 80 016 157

[ Szerkesztve ]

(#1248) leslieke válasza duvi (#1247) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi! Ezt megnézem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1249) leslieke válasza ABal (#1246) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem is mostanában lett/lesz Dell cucc.
Elvileg jövő héten végre megérkezik az új noti is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1250) TomWexX


TomWexX
addikt

Kérdés: Milyen telefont vegyek a páromnak? Egy kikötése van, nagy legyen a kijelzője. :) Az se baj ha nem 300k-ba kerül. Mostanában elmaradtam mobil fronton, nem tudom melyik teló a bestbuy most...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.