Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) TomWexX válasza leslieke (#1200) üzenetére


TomWexX
addikt

15-20k

Más: Valaki kipróbálta már a win10-et? :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1202) duvi válasza leslieke (#1200) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha valóban elakarod adni, akkor tedd fel 15K-ra, értelmes alkuval megdobva.

(#1201) TomWexX
Beregisztráltam az összes gépünkre, de én mindig kivárok az új rendszerekkel. Minimum 3 hónapot várni szoktam, hogy kiderüljenek a rejtett hibák is.

[ Szerkesztve ]

(#1203) consono válasza TomWexX (#1201) üzenetére


consono
nagyúr

Én insiderként az első build óta használom a tableten. Most az elsődleges géen is felupdateltem a 8.1-et, semmi gondom nincs vele. Egyedül a Virtualboxot kellett megfrissítenem, minden más telepített progim fut, megmaradtak a beállítások, minden. Látványos üzemidő eltérést sem látok, szép, jó.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1204) TomWexX válasza consono (#1203) üzenetére


TomWexX
addikt

Nekem kb. 5 éve van fent a 7, így illene már egy tiszta telepítést csinálni. Ha frissítek, lehet beállítom hogy csak a fájlokat hagyja meg, minden mást töröljön..

Duvi: Én is várok még vele, pláne hogy nekem még nem dobta fel frissítés lehetőségét. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1205) duvi válasza TomWexX (#1204) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem muszáj megvárni az ütemezett updatet :N
How to force Windows to start downloading the Windows 10 update files

(#1206) TomWexX válasza duvi (#1205) üzenetére


TomWexX
addikt

:R

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1207) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Köszi a válaszokat!

Win10: céges gépen már jelzi, de még nem frissítem...előbb teszteljék mások.. :)) na meg a menni kell minden céges alkalmazásnak is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1208) TomWexX válasza duvi (#1205) üzenetére


TomWexX
addikt

Kipróbáltam, mindent úgy csináltam ahogy le van írva, de nem műxik. :F

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1209) duvi válasza TomWexX (#1208) üzenetére


duvi
nagyúr

Csak olvastam róla, de nem próbáltam ki, hogy valóban működik-e ez a megoldás. Lehet, hogy megszüntette ezt a kiskaput a MS, mert túlterhelték a szerverüket a sok erőltetett lekéréssel :F

(#1210) TomWexX válasza duvi (#1209) üzenetére


TomWexX
addikt

Na röviden, tömören sikerült rábírni egy kis regedit hack-el hogy felajánlja a frissítést, viszont maga a folyamat sikertelen lesz. 2x is próbáltam, valami nem tetszik neki úgyhogy marad a teljes újrahúzás. Szegény jelenlegi win 7 úgyis már 6 éves. :) ...de előtte akkor már veszek egy ssd-t. :))

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1211) duvi válasza TomWexX (#1210) üzenetére


duvi
nagyúr

Az SSD lesz az igazi élmény ;) Boot sebesség látványosan felgyorsul.

(#1212) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nos, úgy tűnik 15K-ért eladta keresztfiam a telefont.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1213) consono válasza leslieke (#1212) üzenetére


consono
nagyúr

Így múlik el a világ dicsősége...

Nekem meg tegnap megjött az új céges telefonom, végül egy Lumia 830-at választottam. Megint hazaértem :) És van némi Wave feelingje a telefonnak, a fém keret körben, meg az üveg is az az érzés... Persze a hátlap nem az, de nem lehet telhetetlen az ember. Ja, és ugyan olyan jó fényképeket is csinál :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#1214) duvi válasza leslieke (#1212) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem jól jártál a 15K-val :K

(#1213) consono
Gratula az új versenyzőhöz! Win 10 mikor jön rá? :D

(#1215) Aryes válasza consono (#1213) üzenetére


Aryes
nagyúr

...és ugyanúgy nincs rá semmi program. ;]
(Csak irigykedek. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#1216) consono válasza duvi (#1214) üzenetére


consono
nagyúr

Köszönöm! Hivatalosan valamikor ősszel jön a Win10, de már fent van az Insider program, csak egyelőre még visszafogom magam :)

aryes: ami a Wave-re volt is elég volt, most azért más nagyságrendről beszélünk ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1217) leslieke válasza duvi (#1214) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi! Keresztfiam járt jól igazán. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1218) Aryes


Aryes
nagyúr


:)

(#1219) consono válasza Aryes (#1218) üzenetére


consono
nagyúr

nice!

"In God we trust. All others must bring data"

(#1220) duvi válasza Aryes (#1218) üzenetére


duvi
nagyúr

Jó szórakozást (hacsak nem dolgozni mentél ki, az exhibitor alapján) ! :D

[ Szerkesztve ]

(#1221) Aryes válasza duvi (#1220) üzenetére


Aryes
nagyúr

De, dolgozni. :)

(#1222) duvi válasza Aryes (#1221) üzenetére


duvi
nagyúr

Remélem, hogy marad egy kis időd nézelődni is a sok újdonság között :)

(#1223) consono


consono
nagyúr

Mi a furcsaság a képen?

"In God we trust. All others must bring data"

(#1224) s4tch válasza consono (#1223) üzenetére


s4tch
veterán

Antutu win10-en?! És ezt így hogy? :DDD

(#1225) consono válasza s4tch (#1224) üzenetére


consono
nagyúr

Jaja :) Ennyit tolt a Lumia 830-am. A legfrissebb win 10 mobile preview van fent, amire lehet apk-t telepíteni, viszonylag egyszerűen. Mondjuk sok minden (még?) nem megy, mert nem mennek a Google play szolgáltatások. Mondjuk azt nem látom mire jó ez az MS-nek, aki droidos alkalmazásokat akar, használjon droidiot. A project Astoria nem is erről szólt eddig, hanem, hogy a fejlesztők egyszerűen portolhassák a meglevő alkalmazásaikat, gondolom be lesz majd zárva ez a lehetőség a végleges W10M-ben...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1226) s4tch válasza consono (#1225) üzenetére


s4tch
veterán

"Mondjuk azt nem látom mire jó ez az MS-nek"

Mármint hogy csatlakozhat a 2 életképes alkalmazás-ökoszisztéma egyikéhez, és esetleg meggyőzheti azzal is a droidosokat, hogy a playből megvásárolt alkalmazásaikat áthozhatják a csempés eszközre is? :)

Egyébként elég klassz a win10. Vettem édesanyámnak egy Chuwi Vi8-at (dual boot tablet bagóért), a win10 nagyon közel áll felhasználói élményben a droidhoz. Azért első körben utóbbival adtam oda anyámnak a kütyüt, de ha nagyobbak lennének a gui elemek, és lenne firefox, ami modern ui módban is fut (lesz ilyen), akkor lehet, hogy a windows lenne a jobb választás egy asztali windowshoz szokott, nem éppen geek felhasználónak is.

(#1227) consono válasza s4tch (#1226) üzenetére


consono
nagyúr

A Win 10-zel kapcsolatban egyetértek, tableten már a 8.1 is jó volt. Mondjuk az Edge még fejlődhet eleget, leginkább a gesztusokat (meg az adblockot) hiányolom belőle. A Metrós IE volt a legjobban használható wines touch browser amit használtam. Az asszony 90%-ban csak azt használja, ami még nekem is fura :D

A droidos appokra visszatérve: miért jó a felhasználónak az, hogy WM-on futtatja az androidos appokat nem natívan droidon? Én ezt a részét nem értem...Mondjuk a teljesítmény rendben van, ez látszik az Antutuból is, SD400-on kb ennyit tolnak az Androidos telók is. Hát, majd meglátjuk..

"In God we trust. All others must bring data"

(#1228) Aryes válasza consono (#1227) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát, mondjuk azért, mert egy Android telót sem adtak még ki pureview kamerával? ;)
Vagy vki jobban utálja a google ökoszisztémát a microsofténál, szabadulna a gyári kémszoftverektől, stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#1229) consono válasza Aryes (#1228) üzenetére


consono
nagyúr

Ez mondjuk igaz :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1230) TomWexX


TomWexX
addikt

Windows 10 kérdés:
Szerintetek win10-re fel lehet telepíteni win7-es alaplap (chipset, lan, realtek audio stb.) drivereket? Az alaplapom felett sajnos már eljárt az idő (gigabyte p35 ds4), és a win7 a legutolsó op. rendszer amire kiadták a drivereket. Most beszereltem egy ssd-t (samu evo850) amire feltenném a win10-et. Alaplap cserére jelenleg nincs keretem, de tervbe van véve hogy majd egyszer... De az nem most lesz. :N

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1231) consono válasza TomWexX (#1230) üzenetére


consono
nagyúr

Elvben igen, mennek a régi driverek is. Igaz, 8-asnál régebbivel nincs tapasztalatom.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1232) Aryes válasza TomWexX (#1230) üzenetére


Aryes
nagyúr

Próba-cseresznye! :) Amihez nincs driver, nem úgy volt, hogy a Microsoft ír sajátot, ill. az update talál vmi kompatibilist? Én win7-en jártam nemrég úgy, hogy egy Fu-Si webkamerához nem volt, csak xp driver, erre az update talált hozzá vmi HP-hoz valót, azóta azzal muzsikál.

(#1233) TomWexX válasza consono (#1231) üzenetére


TomWexX
addikt

+aryes
Köszi, holnap feltelepítem. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1234) TomWexX válasza TomWexX (#1233) üzenetére


TomWexX
addikt

Na felraktam, úgy néz ki megy minden. :)) Egy-két nem fontos driver (pl. Raid vezérlő) borult csak ki, hogy ő ezt az op.rendszert nem ismeri. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1235) ABal válasza TomWexX (#1234) üzenetére


ABal
őstag

Eddig mik a tapasztalataid? Tetszik?

Én is kíváncsi vagyok már rá, de meg akarom tartani a W7-et is. Utána kell olvasnom a kettős futtatás lehetőségének.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1236) Aryes válasza ABal (#1235) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha megtudsz róla vmit, szólj, mert én is azért nem frissítek. Úgy tudom egyébként, hogy a frissítés után nincs jogod a 7et tovább használni.

(#1237) TomWexX válasza ABal (#1235) üzenetére


TomWexX
addikt

Eddig nagyon bejön, ssd-vel hasít mint a szél. :) Igaz én tiszta telepítést csináltam, mivel egyrészt új winyóra ment fel, másrészt a win7 már 5-6 éve fent volt, úgyhogy ideje volt már egy 0-ról indulásnak. (arra nem térnék ki hogy hogyan aktiváltam, mert még büntit kapnék... de majd valamikor megveszem :) )

aryes: Úgytudom hogy frissítés után van lehetőség visszaállítan a win7-et, ha esetleg nem jön be a 10.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1238) Aryes válasza TomWexX (#1237) üzenetére


Aryes
nagyúr

De én ugyanazon a gépen szeretném felváltva használni a kettőt, két külön partícióról, úgy, hogy a belakott rendszert békén hagyom, és egy másik partícióra teszek win7-et (eredeti oem licenc-szel), majd azt aktiválás után frissítem win10-re. Vagy klónozom a mostanit, csak az a baj, hogy kisebb a másik partíció és emez meg majdnem teli van a rendszerrel. :)

(#1239) ABal válasza Aryes (#1238) üzenetére


ABal
őstag

Én is hasonló koncepcióban gondolkodom: nekem eleve W7 van a gépen, amit a géppel előtelepítve kaptam. Ezt egyelőre nem bántanám, de megnézném, hogy muzsikál a 10-es. Ehhez jönne jól ha a két rendszer párhuzamosan is megférne egymással. Ha tetszik, és hibátlan, akkor egy sima telepítéssel felraknám a 10-est, de ha nem, akkor megmaradna a jól bevált W7-em, és nem vesztenék semmit.
Hogy liszensz szempontpól ez mennyire kivitelezhető, azzal még nem vagyok tisztában.

Találtam ezt a cikket, de ez azzal kezdi, hogy - a mentések után - tömörítsem a W7-et. Nálam a C: partíción még 270 GB felhasználható hely van. Arra elméletileg simán felrakhatom, nem? Van itt valami megszorítás a telepítés pontos helyét illetően?

Mit tudtok erről?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1240) ABal válasza ABal (#1239) üzenetére


ABal
őstag

[link]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1241) Aryes válasza ABal (#1240) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kipróbálod?

(#1242) Aryes válasza ABal (#1240) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na elolvastam, elég fura, nekem ebből sem világos, hogy ezzel a tool-lal hogy lehet frissíteni egy meglévő rendszert másik partícióra. A tool-t letöltöttem, elindítottam, de két opció van: frissítem ezt a pc-t (nem csinál boot lemezt), vagy másik gépet frissítek (csinál boot lemezt, de akkor hogyan aktivál/ellenőrzi a licencet?).

(#1243) ABal válasza Aryes (#1242) üzenetére


ABal
őstag

A cikk sajnos számomra elnagyoltabb, mint amire számítottam. Ez alapján én nem mertem nekiállni, de most megdobtak melóval, úgyhogy egyelőre nem a Windows lesz a teendőlista tetején.

Majd körülnézek még - egy kicsit alaposabban - de az biztos, hogy a most szépen belakott W7-et nem kockáztatom semmilyen csilli-villi újdonságért.

A licensz jó kérdés, és a másik tényező, amiért először szépen elolvasok mindent.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1244) Aryes válasza ABal (#1243) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát én tuti, hogy felteszek egy win7-et a másik partícióra, aktiválom, és azt fogom frissíteni. Elvileg (fizikailag) megmarad a belakott win7-em, de, hogy aktivált marad-e, azt nem tudom... Viszont ha véletlenül aktiválatlan lesz, nem esem annyira kétségbe, úgy kb 4 évig aktiválatlanul használtam a win7-et, a háttérképen lévő vízjelen kívül semmi más gond nincs vele. :)

(#1245) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Tud valaki ajánlani Dell tablet szervizt BP-n?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1246) ABal válasza leslieke (#1245) üzenetére


ABal
őstag

Sajnos semmilyen Dell cuccom nem volt eddig, és hallomásból sem ismerek egyet sem.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1247) duvi válasza leslieke (#1245) üzenetére


duvi
nagyúr

Nincs személyes tapasztalatom, de ők hivatalos Dell márkaszerviz és tablettel is foglalkoznak: C Szerviz Kft. DELL Hivatalos szerviz központ

Szervizeink elérhetősége és nyitva tartása:
1134 Budapest, Lehel utca. 12.
2040 Budaörs, Vasút u. 15.

Nyitva tartás:
H – CS: 8:30 – 17:00
P.: 8:30 – 16:00

Notebook, PC, nyomtató, tablet bejelentése: 06 1 451 35 80 vagy szerviz@chs.hu vagy 06 80 016 157

[ Szerkesztve ]

(#1248) leslieke válasza duvi (#1247) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi! Ezt megnézem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1249) leslieke válasza ABal (#1246) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem is mostanában lett/lesz Dell cucc.
Elvileg jövő héten végre megérkezik az új noti is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1250) TomWexX


TomWexX
addikt

Kérdés: Milyen telefont vegyek a páromnak? Egy kikötése van, nagy legyen a kijelzője. :) Az se baj ha nem 300k-ba kerül. Mostanában elmaradtam mobil fronton, nem tudom melyik teló a bestbuy most...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.