Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) TomWexX válasza Aryes (#650) üzenetére


TomWexX
addikt

Aham! Na ez nem volt egyértelmű. :B
Azt nem tudom hogy olyan modul van-e?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#652) Aryes válasza TomWexX (#651) üzenetére


Aryes
nagyúr

Amúgy meg hülye vagyok, mert ezalatt már rég ráguglizhattam volna. Fáradt vagyok. :)

(#653) s4tch válasza Aryes (#648) üzenetére


s4tch
veterán

Azt tudom, hogy a Sonynál többet hoz a réven, mint amit elveszt a vámon. Érezhetően gyorsabb vele a telefon. A MI3-nál 2GB RAM van, ennél inkább a kényelmi többlet az érdekes.

Fel tudnád tenni valahová a wiui-féle hosts fájlt? Kíváncsivá tettél, de ha nem muszáj, nem tölteném le a komplett ROM-ot miatta.

[ Szerkesztve ]

(#654) Aryes válasza s4tch (#653) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tessék.
Közben rootoltam, be is tettem a hosts fájlt (a wiui félét egyelőre). A greenify-t sztem meghagyom holnapra. :)

(#655) s4tch válasza Aryes (#654) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi! Hétvégén megnézem, változik-e valami a memóriahasználatban.

A greenify-t fogod csípni, jó cucc olyan telefonokon, ahol vagy a hardver, vagy az akksi korlátozó tényező. A MI3 egy monstrum, ezt nem fogja meg semmi az általam használt dolgok közül, ezen sok hasznát nem látom, de a Sonyn nélkülözhetetlen volt.

[ Szerkesztve ]

(#656) Aryes válasza TomWexX (#651) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na feltettem a greenify-t, irtózatos pusztítást végeztem a google szolgáltatások közt. :DDD Most kiderül, hogy működőképes maradt-e a telefon. :DDD

(#657) Aryes válasza Aryes (#656) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na ez jó. Meg akarok szabadulni az analytics szolgáltastástól, hogy ne fusson folyton a háttérben és szívja az akkut. Rootolom a telót, kifizetem a greenify-t, tiltom az összes rejtett szinkront, a google play-t meg a szolgáltatásait, erre kiderül, hogy azért nem tudom tiltani a kib...tt analytics-et, mert a greenify használja a háttérben, emiatt ha kilövöm, rögtön újra is indul. :W
Ilyenkor mi van? :U

[ Szerkesztve ]

(#658) TomWexX válasza Aryes (#657) üzenetére


TomWexX
addikt

Nekem olyan nincs is a Greenify listájában. :F

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#659) Aryes válasza TomWexX (#658) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát a google play szolgáltatásokat akartam hibernálni, és a hib. programok listában ott van külön, hogy nem lehet hibernálni, mert a greenify használja.
De azóta azért kiderült, hogy így is lassabban merül, mint greenify nélkül. :)
Talán nem kérem vissza a pénzt. :)

(#660) TomWexX válasza Aryes (#659) üzenetére


TomWexX
addikt

Én ezeket hibernáltam és így ha nem piszkálom, fél naponként esik 5 %-ot az aksi. ;)
(Na nem ilyen hosszú a kijelzőm, csak összevágtam. :D )
Na persze azt hozzáteszem hogy én találtam a WSM tools-hoz (xposed alternative) egy NetworkLocation fix modult ami megint csak kordában tartja a guglit. A Wakelock detector is ezt mutatta legfőbb merítőnek anno.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#661) Aryes válasza TomWexX (#660) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nemtom hogy csinálod, nálam óránként minimum 1%-ot merül, kivéve, ha lekapcsolom a szinkront és a netet...
Amúgy ma leszedtem a greenify-t teljesen, tegnap reggel óta 100%-os ébrenlétben volt a telefon, nem ment le deep sleepbe, este újraindítottam, reggelre 35%-ot esett a töltés. Ilyet greenify nélkül is tudok. :) Vmi súlyos baj lehet velem. :)

(#662) s4tch válasza Aryes (#661) üzenetére


s4tch
veterán

Nézd meg wakelock detectorral, mi ébreszti fel a telefont, aztán lehet azt is hibernálni, esetleg gyomlálni.

A Samsungokat tömik tele leginkább bloatware-rel, nem is értem, annyi szarral hogy működhet egyáltalán egy telefon. Van a családban egy Ace 3 LTE, jó kis kütyü lenne, de gyári állapotában, kvázi csak telefonálásra és e-mailre használva fél nap (!!!) alatt lemerül. Rootolni nem is akartam, így csak simán letiltottam a programok egy részét: újságos, zene, s-jegyzet, mittudomén. Így másfél napot bír azonos használat mellett. 65 éves a tulaj, nem kedveli alapvetően a kütyüket, tényleg csak akkor veszi kézbe a telefont, amikor muszáj. User error kizárt, kivéve, ha user error telefonálni és e-mailt olvasni egy Samsunggal. ;]

Anno volt egy tab 10.1 nálam vagy másfél évig. Szép kijelző, jó összeszerelés, Tegra 2-es chipset, két mag, 1 GB RAM. Kétféle ROM működött jól rajta: CM/AOKP, ami teljesen ki volt pucolva, vagy a gyári, bloatware-től megszabadított ROM. A gyári, módosítás nélküli szoftver rettenetes volt egy hét után. Igaz, ennél a tabletnél az nVidia legalább annyira ludas volt a problémákban, mint a Samsung.

(#663) Aryes válasza s4tch (#662) üzenetére


Aryes
nagyúr

Néztem, de azt írja wakelock main használja a legtöbbet a procit. Az mi?

(#664) TomWexX válasza Aryes (#663) üzenetére


TomWexX
addikt

Wakelockban bekapcsoltad az advanced módot?
Csinálj egy képernyőkép mentést róla, úgy jobban látjuk a részleteket.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#665) Aryes válasza TomWexX (#664) üzenetére


Aryes
nagyúr

Persze, bekapcsoltam. Nem tudok screenshotot csinálni, már visszaállítottam a három nappal ezelőtti állapotot.
Fura ez az egész. Nekem eleve csak a google szolgáltatásokkal volt gondom, azért tettem fel a greenify-t, de mindent lehet vele hibernálni, amit amúgy is tudtam tiltani az alkalmazások menüben, csak a gugli cuccait nem. 3rd party programokhoz meg jó a free verzió is. :) Szal most megnézem anélkül hogy viselkedik.
Arra is gondoltam, hogy a letiltott alkalmazások miatt kerül wakelockba a telefon, ezért visszaállítottam minden alkalmazást, de még rosszabb lett.
Kértem refundot a play-től/fejlesztőtől, még a 7 napon belül vagyok. Ilyet úgyse csináltam még. :)

(#666) TomWexX válasza Aryes (#665) üzenetére


TomWexX
addikt

De a menüben való tiltás és a grennify-ben lévő hibernálás nagyon nem ugyanaz. :F De te tudod... Én greenify nélkül nem szívesen használnék egy droidot sem.
Egyébként a gugli cuccait is lehet hibernálni, legalábbis nálam ott vannak a listában.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#667) Aryes válasza TomWexX (#666) üzenetére


Aryes
nagyúr

Persze tudom, de nekem pl se a google+, se a Gmail, se a hangover stb nem kell még nyomokban sem. Se a Samsung összes aksizabáló hülyesége. 37 alkalmazás van most totálisan tiltva, egyikre sincs szükségem még időnként sem. Most már, hogy rootolva vagyok, törölhetném is, de így tisztább a dolog, nem szeretem a vért. ;]
Arra gondoltam, hogy emiatt került folyton éber állapotba, de inkább az lehetett, hogy a google szolgáltatásokat akarta folyton hibernálni, de azok folyton visszajöttek. De ez csak tipp... Persze, felajánlja a google szolgáltatások hibernálását, de nálam valójában egyiket se tudta valóban hibernálni, mind ott volt, hogy "függőben" vagy hasonló. Nem baj, most valamiért megint sikerült beállítani alacsony fogyasztásra, kérdés, meddig marad így.

(#668) s4tch válasza Aryes (#667) üzenetére


s4tch
veterán

"hangover"

:C :DDD

(#669) Aryes válasza s4tch (#668) üzenetére


Aryes
nagyúr

:DDD

(#670) duvi


duvi
nagyúr

Nem fogjátok elhinni, hogy mi történt! ;]
A dél-koreai vállalat törölte a moszkvai fejlesztői konferenciáját és ezzel együtt elhalasztotta az első Tizen-alapú mobiljának premierjét is.
Kezdem azt hinni, hogy ez az egész egy nagy Patyomkin project :DD

(#671) leslieke válasza duvi (#670) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Vicc.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#672) consono válasza duvi (#670) üzenetére


consono
nagyúr

Hát nem ezt mondom évek óta? :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#673) duvi válasza consono (#672) üzenetére


duvi
nagyúr

:DDD

(#674) TomWexX


TomWexX
addikt

"Milyen tabletet vegyek?" kérdésem következik. :)
Jelenleg úgy néz ki hogy Q4 elejére tervezem a vásárlást.
Eddig a Mi pad volt az egyetlen kiszemelt, viszont azt olvastam hogy hiába bivaly a tegra k1, mégsem optimalizálnak rá + nagyon melegszik. Na meg most olvastam a Samu Galaxy Tab S 8.4 tesztjét is, ami nem rossz (de nem is tökéletes) cserébe qrva drága.
Mindenre nyitott vagyok ami jó, erős és olcsó. Egy fő kikötés: Lehessen rá MIUI-t rakni. :)
Várom az ötleteket. :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#675) anrab válasza TomWexX (#674) üzenetére


anrab
addikt

(#676) anrab válasza anrab (#675) üzenetére


anrab
addikt

(#677) TomWexX válasza anrab (#675) üzenetére


TomWexX
addikt

Köszi a tippet, de a padfone nem játszik. :N Egyrészt van egy a családban, így ismerem a nyűgjeit, másrészt mindenképp különálló tab kell, mert a P6-tól még nem válnék meg.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#678) anrab válasza TomWexX (#677) üzenetére


anrab
addikt

:)

(#679) leslieke válasza TomWexX (#674) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nexus 8 :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#680) TomWexX válasza leslieke (#679) üzenetére


TomWexX
addikt

Olyan van? Vagy lesz? :)

Szerk.: Közben olvasom a hírt...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#681) leslieke válasza TomWexX (#680) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#682) duvi válasza TomWexX (#677) üzenetére


duvi
nagyúr

Próbáljunk meg szűkíteni. Pc építésnél is mindig ezzel kezdem. Mennyi a max keret és mire kell?

(#683) TomWexX válasza duvi (#682) üzenetére


TomWexX
addikt

Munkahelyen+otthon netezésre, másodlagosan játékra, e-könyv olvasásra, esetleg sorozat nézésre. (másra nem is jó egy ilyen kütyü :D )
A keret pedig minél kisebb, annál jobb. :) 100k-nál többet nagyon nem szeretnék kiadni rá, arra ott lesz a kocsi nagy szervize. :((

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#684) Aryes válasza TomWexX (#674) üzenetére


Aryes
nagyúr

Erre tuti van MIUI. :)

[ Szerkesztve ]

(#685) TomWexX válasza Aryes (#684) üzenetére


TomWexX
addikt

Akkor már megvárom a N8-at. Bár a pletykák szerint abban is Tegra K1 lesz, amit megint csak mindenki szid. :F Tényleg ennyire szar az nvidia (hétköznapi használatra) vagy ez csak egyfajta divat?
Amit linkeltél, abban is nvidia van...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#686) duvi válasza TomWexX (#685) üzenetére


duvi
nagyúr

Nálunk egy régi, Transformer Pad Infinity céges tabet van itthon. Ebben is Tegra dolgozik és semmi gondunk vele :N

(#687) leslieke válasza TomWexX (#685) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

N7-ben is az van, nincs vele gond.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#688) TomWexX válasza leslieke (#687) üzenetére


TomWexX
addikt

Akkor viszont maradhatok az eredeti tervnél is. :) (mi tab) Kár hogy erről nincs MA teszt. :F
Mindenesetre megvárom a nexus 8-at is, remélem jól árúsítják majd.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#689) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Szuper ez a WP, szinte naponta jönnek az új frissítések az alkalmazásokhoz. :C Pedig még mindig csak 4 nem gyári app van fent. :))

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#690) Aryes válasza leslieke (#689) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nézőpont kérdése. Szerintem meg rosszul megírt programok, amiket képtelen a szerző rendesen kijavítani, minden javítás után új hibák jönnek elő, ezért a napi frissítés. ;]

(#691) leslieke válasza Aryes (#690) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

De legalább javítják. :P

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#692) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Magyarország térkép már kétszer frissült azóta, hogy megvan a telefon.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#693) Aryes válasza leslieke (#691) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tulajdonképp Te most ugye a badához hasonlítod a telefont, ezért ez a meglepetés? :)

(#694) s4tch válasza Aryes (#693) üzenetére


s4tch
veterán

:DDD :C

És tényleg, minden viszonyítás kérdése.

(#695) duvi


duvi
nagyúr

Az a lényeg, hogy leslieke (is) megtalálta végre a Wave utódját ;)

(#696) leslieke válasza Aryes (#693) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mivel az volt az előd, ahhoz hasonlítom.

Egyébként látom az N7-en, hogy droidon is jönnek a frissítések rendszeresen. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#697) duvi válasza TomWexX (#688) üzenetére


duvi
nagyúr

Tomnak találtam egy tablet gyűjtőoldalt, ahol lehet szűrni az igények szerint:
http://www.tablet-arak.hu/

(#698) Aryes válasza leslieke (#696) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor jó, mert így már értem. :DDD

(#699) TomWexX válasza duvi (#697) üzenetére


TomWexX
addikt

Köszönöm! :R

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#700) consono


consono
nagyúr

A Xiaomi lopja a felhasználók adatait?

[link]

"In God we trust. All others must bring data"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.