Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) sto1911


sto1911
veterán

Az Asusnak van olyan kontaktja, ami nem iranyit vissza a magyar supporthoz? Pl. egy kozponti europai support? Gondolom ha irni akarok nekik, akkor a megfelelo orszag supportjahoz tovabbitjak, ami nekem most nem megfelelo.

(#11702) Gery15


Gery15
addikt

Itt nincs egy olyan lista a gyári cuccokról, amiket nyugodtan lehet törölni?

HyperX

(#11703) assemble válasza Gery15 (#11702) üzenetére


assemble
addikt

Mire gondolsz, ilyen felesleges programokra amik csak a helyet/memoriat foglaljak? Nexus-okon nincs ilyen, azok tisztak :)

[ Szerkesztve ]

(#11704) Gery15 válasza assemble (#11703) üzenetére


Gery15
addikt

Igen, amiket nyugodtan lehet törölni anélkül, hogy behalna a rendszer.

HyperX

(#11705) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A Gmailt hogy lehet kikapcsolni, hogy ne kapcsolódjon az online fiókhoz?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11706) MurdR válasza leslieke (#11705) üzenetére


MurdR
veterán

Beállítások - Fiókok és szinkron - és itt ki tudod kapcsolni :)

(#11704) Gery15:
A nexusok teljesen nyers oprendszerrel jönnek ki, mivel referenciamodellek, mit szeretnél törölni? :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11707) Gery15 válasza MurdR (#11706) üzenetére


Gery15
addikt

Találtam így is számomra felesleges dolgot, amit töröltem. Samsung telefonomból kiindulva gondoltam, hogy van itt is egy lista, amiket nyugodtan lehet törölni.

HyperX

(#11708) leslieke válasza MurdR (#11706) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az már megvan és sajnos kevés. Ha megnyitom a Gmail-t és a szinkron ikonra bökök, akkor letölti az e-maileket. Azt akarom, hogy ne is lehessen letölteni a leveleket.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11709) MurdR válasza leslieke (#11708) üzenetére


MurdR
veterán

akkor kapcsold ki az adatforgalmadat

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11710) leslieke válasza MurdR (#11709) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Internetelérés kellene. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11711) MurdR válasza leslieke (#11710) üzenetére


MurdR
veterán

,,Ha megnyitom a Gmail-t és a szinkron ikonra bökök, akkor letölti az e-maileket" -Ne bökj a szinkronizálásra :U :DDD :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11712) csabám válasza Gery15 (#11707) üzenetére


csabám
addikt

Én múltkor megszívtam ezt a törölgetést, ugyanis ha érkezik ota-n frissítés akkor nem fog felmenni (végülis toolkittel pár gombnyomás).

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11713) edward2 válasza Gery15 (#11704) üzenetére


edward2
addikt

Én a currents raktam disable-re, mert kell a kutyának.

(#11714) Gery15 válasza csabám (#11712) üzenetére


Gery15
addikt

Na, hogyha már le is írtad a megoldást akkor nincs mitől tartani! ;)

(#11713) edward2: Ez mi is pontosan?

HyperX

(#11715) csabám válasza Gery15 (#11714) üzenetére


csabám
addikt

Google Aktualítások

Nincs mitől tartani :)

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11716) edward2 válasza Gery15 (#11714) üzenetére


edward2
addikt

Olyan mint a flipboard végülis RSS reader féleség.

(#11717) Gery15 válasza csabám (#11715) üzenetére


Gery15
addikt

Ja.. ezt már régen töröltem. :D

HyperX

(#11718) leslieke válasza MurdR (#11711) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Okos tanács! :C De ettől még nincs érdemi megoldás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11719) progvog


progvog
csendes tag

elkezdtek Mo-n egy-két helyen refurbished 8GB-os Nexus 7-et árulni 60k-ért, mik a tapasztalatok, vélemények, ha valaki nem használná ki a 16 gigát, megéri a 10-15 ezres spórolást a refurbished?

(#11720) #20844032 válasza progvog (#11719) üzenetére


#20844032
törölt tag

Refurbished 8gb: 60k
Refurbished 16gb: 65k

edigital

(#11721) edward2 válasza progvog (#11719) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem 8 gigát képtelenség nem kihasználni. 16 gigán is alig van hely és úgy hogy a zenéimet megosztva a 16os Nexus 4 és Nexus7 között osztottam el. (és még így is alig van pár szinkronizálva)

(#11722) #20844032 válasza edward2 (#11721) üzenetére


#20844032
törölt tag

A 4 gigát sem tudom elérni. Mondjuk semmit nem tárolok lokálban. Google drive+ google music+ dropbox. Összesen több mint 30 gigányi cuccom van felhőben, és csak a dropbox fiókom 100 giga feletti kapacitású. Eszembe sem jutna minden eszközömön tárolgatni paralell mindent, ráadásul gyorsabban cserélgetem őket, mint más a ruhaneműt :-)
Na nekem pl marhára felesleges még a 8 is.

(#11723) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nálam csak 1,1 GB foglalt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11724) lordyka


lordyka
aktív tag

sziasztok!
úgy néz ki elszállt a tabletem. sehogy se akar feléledni, nem hiszem h lemerült, nem volt még elég energia benne. ha töltőre dugom bekapcsol a kijelző háttérvilágítása de onnantól nem csinál semmit. gép nem észleli, bekapcsoló gombra nem reagál. ha együtt nyomom a bekapcsológombot és a hangerő felt akkor az megy a kijelzőn mintha nem lenne adás a tv-ben, nem mákos, inkább csak néhány fehérebb csík ugrál, de ezt is csak töltőn csinálja, ha nincs töltőn akkor semmi...
valami ötlet?
ma bevittem az egyetemre, de tokban volt, és nem hiszem h a táskámban érte valamilyen ütés, vagy beázás.
valószínűleg garancia lesz, de a bootloader fel volt oldva, szerintetek ezt kiszúrhatják ilyen hiba esetén is?

(#11725) sto1911 válasza lordyka (#11724) üzenetére


sto1911
veterán

Akku gond, gari.

(#11726) MurdR válasza #20844032 (#11720) üzenetére


MurdR
veterán

Szerintem ne azon a pár ezren spórolj.
Pontosan nem tudom megmondani hogy a 8 gigából mennyit vesz el a rendszer, de gondolj bele; felteszel 2 komolyabb játékot, és be is telt vele a Tabod.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11727) Stauffenberg válasza Gery15 (#11707) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azt az igényt értem, hogy valaki a gyártó által teleszemetelt rendszerét akarja megtisztítani. De a Nexus referencia modellek olyan sivár és fapados szoftverezettséggel jönnek, hogy szerintem nem sok vizet zavar az az egy-két nem használt Google alkalmazás.

Egyébként nagyjából minden törölhető ami visszatelepíthető a Playről. Nem tudom most is így van-e, de régen (1.5 és 2.3 közötti Android verziók magasságában) ha törölted mondjuk a gyári óra alkalmazást, akkor mindegy mit raktál fel helyette nem kapcsolt be az ébresztés. Ugyan így, ha az SMS alkalmazást törölted, akkor más alkalmazással pótolva sem tudtál SMS-ezni (nem küldött és fogadott).

Lehet azóta ezt szétbontották a fejlesztők, de régen az alap alkalmazások és a rendszerfolyamatok kéz a kézben jártak.

Szóval én azt javaslom első körben, hogy hagyd, mert sokat nem foglalnak és felrakhatsz olyan launchert is amiben el tudod rejteni az ikonokat, de ha nagyon törölhetnéked van, akkor csak olyat ami Playről is telepíthető.

(#11728) Stauffenberg válasza MurdR (#11726) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én már a 16 gigától is kivagyok. Nekem az első napon sikerült megtöltenem. Tök jó eszköz lenne sorozatnézéshez mondjuk nekem, mert hetente többször is utazok, megesik, hogy több órákat. De nem tudok rápakolni túl sok epizódot (hogy előre feltankoljak).

Most veszek egy OTG kábelt, remélem a Nexus kezelni fogja a kártyaolvasómat, mert a fotózás/videózás miatt akad itthon nagyjából 200 GB tárhelynyi CF, SDHC, SDXC memóriakártya (főleg 16 és 32 GB-os darabok, de akad köztük 64 GB-os is). Majd esetleg veszek egy jóval kisebb, kompaktabb kártyaolvasót is, hogy ne zavarjon amikor rajta fityeg.

Amúgy csak root jogokkal tudom tárhelyként kezelni az OTG-vel csatlakoztatott flash meghajtót?

Szerk: Bocsi a dupla miatt, már rég lejárt a szerkesztési idő.

[ Szerkesztve ]

(#11729) sto1911 válasza Stauffenberg (#11728) üzenetére


sto1911
veterán

Egyszerubb egy pendrivera masolgatni, mint a Nexusra, es igy sokszorta tobb tarhelyed lesz fillerekert :)
Root nelkul asszem mukodik a Nexus Media Importer, de az csak streamalni tud, asszem irni mar nem tudsz vele a kartyara (de probald ki inkabb).

(#11730) Richard válasza sto1911 (#11729) üzenetére


Richard
őstag

Valóban csak streamelni tud. Az írást nem támogatja. De ha filmezni akar az pont elég :)

(#11731) Stauffenberg válasza sto1911 (#11729) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért egy nagy sebességű 32 GB-os kártya nem két fillér. :D De valóban gazdaságosabb ha nincs szükséged extrém sebességre. Ilyen kis fos Class 4 - Class 6 körüli 32 GB-os kártyák már vannak 7-8 ezer forintokért is. Pendrive témában nem vagyok otthon. A fotózás miatt annyi kártyám van, hogy sosem volt rá szükségem.

(#11732) leslieke válasza Stauffenberg (#11731) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem egy 32 GB-s pendrive van a Nexus 7-hez: [link]
Olcsóbb, mint az a kártya.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11733) Stauffenberg válasza leslieke (#11732) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kezeli egyébként az USB 3.0-t? Nem szándékozom pendrive-ot venni, mert minek. De jó lenne kihasználni a sebességet. Ha kell rootolok, de jó lenne tárhelyként hasonítani a kártyáimat.

(#11734) leslieke válasza Stauffenberg (#11733) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sebességet nem mértem, de arról nézem esténként a filmet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11735) sto1911 válasza Stauffenberg (#11731) üzenetére


sto1911
veterán

Csakhogy nem kotelezo egy ilyen sebessegu kartyat venned :D
Ha van otthon barmilyen pendrive-od, kartyad, az ramegy. Nekem megvannak a regi memoriakartyaim, nemreg vettem 16-os pen-t 3k-ert, megy azzal is. SD meg HD filmekhez szerintem boven eleg ez is.

(#11736) alacka válasza MurdR (#11711) üzenetére


alacka
tag

,,Ha megnyitom a Gmail-t és a szinkron ikonra bökök, akkor letölti az e-maileket" -Ne bökj a szinkronizálásra :U :DDD :DDD
:))

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#11737) leslieke válasza alacka (#11736) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Örülök, hogy te is jól szórakozol. :DDD

Megoldást tudsz?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11738) MurdR válasza alacka (#11736) üzenetére


MurdR
veterán

:DD

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11739) sto1911 válasza leslieke (#11737) üzenetére


sto1911
veterán

Olyat szerintem nem lehet, hogy ha ranyomsz, akkor ne synceljen, hisz az a gomb arra valo. Ha menubol kikapcsolod a syncet, akkor magatol nem fog menni.
Ha nem fontos maga a gmail alkalmazas akkor disable (nem tudom mivel fog igy osszeveszni).
Ha nem akarod, hogy mas is hozzaferjen, akkor meg vannak erre kifejlesztett appok.

(#11740) fatty válasza leslieke (#11737) üzenetére


fatty
aktív tag

Töröld :DDD

(#11741) leslieke válasza fatty (#11740) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem engedi a gmail appot.

sto1911: kösz.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11742) alacka válasza leslieke (#11737) üzenetére


alacka
tag

Bocsesz, a válaszon szórakoztam, a gyerekeimnek szoktam ilyeneket válaszolni.
... ha megnyomom akkor itt fáj ... akkor ne nyomd meg :))

Miért nem jó, ha Beállítások Fiókoknál kikapcsolod a szinkronizálást és nem nyomogatod, hogy mégis szinkronizáljon?

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#11743) leslieke válasza alacka (#11742) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mondjuk azért, mert ha kölcsönadom valakinek, és ő megnyomja, akkor letölti a leveleket.

Szerk.: ez csak egy példa! Mielőtt még az jönne, hogy ne add kölcsön! :DDD

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11744) fatty válasza leslieke (#11741) üzenetére


fatty
aktív tag

Nekem sikerult :)

EsExplorer-el athelyeztem sd kartyara ezekete keresd:
data/app: com.google.android.gm-2.apk
system/app: Gmail2.apk, Gmail2.odex
Restart utan eltunik gmail ikon. Play, youtube, gtalk, mukodik torles utan is

[ Szerkesztve ]

(#11745) alacka válasza leslieke (#11743) üzenetére


alacka
tag

:)) milyen igazad van! de így mar vili!
Kölcsönadni Shell progival szoktam, amiben csak azokat tudja futtatni, amiket beállítottam.

S vendég felhasználóként hozzáadni?

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#11746) sto1911 válasza leslieke (#11743) üzenetére


sto1911
veterán

Tud a kutyu guest accountot is, nem?

(#11747) leslieke válasza sto1911 (#11746) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

& alacka biztos tudja azt is, nem ismerem a droid világát.

fatty rendben,megpróbálom.

Köszi válaszokat, befejezem a gmailes "problémát"! :DDD
Amúgy rájöttem ám a legegyszerűbb megoldásra! :B Levelezésre nem a gmailt fogom használni.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11748) tybsen válasza leslieke (#11743) üzenetére


tybsen
addikt

Velem még sosem fordult elő, hogy más gmail fiókjába bementem volna és rányomtam volna a szinkronizálásra, de természetesen ettől függetlenül elképzelhető, hogy előfordulhat ilyen másokkal.

Zárd le az alkalmazást valami app lock programmal, hogy ne fordulhasson elő. Csak nem töri fel valaki a kódot, csak, hogy megnyomhassa a szinkronizálást...! :-D ;-)

(#11749) fatty válasza leslieke (#11747) üzenetére


fatty
aktív tag

Visszamásolás kicsit macerasabb, irasi jogot kell adni a mappának, es a visszamasolt fajlok jogosultsagat is meg kell valtoztatni. Egyebkent mukodik, es restart utan minden a regi.

(#11750) MurdR válasza leslieke (#11747) üzenetére


MurdR
veterán

Bloat Freezerrel be tudod a gmail appot fagyasztani.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.