Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok! Egy ilyen készülék vásárlása előtt állok, valaki aki már régóta használja, az rám tudna írni, lenne pár kérdésem a nexus-szal kapcsolatban

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#11652) leslieke válasza AllTheBest (#11651) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem egyszerűbb itt megkérdezni? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11653) tehervonat


tehervonat
csendes tag

Sziasztok! Tegnap végre megvettem a saját példányomat, amelyen "ügyesen" fel is upgradeltem 4.2.2-re. Most szeretném rootolni, bootloadert nyitni (ha szükséges a romoláshoz). Nézegettem az xda-t illetve a bevezető hozzászolást itt, és úgy látom, hogy a nexus 7 toolkit lenne a legjobb megoldás, de az nem kompatibilis a 4.2.2-vel. Tévednék? Mi a teendőm?

(#11654) AllTheBest válasza leslieke (#11652) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Akár :D, akkor csak annyi, hogy az alap 4.1-en van 4.2-n lehet-e online filmet vagy videókat, esetleg online tv-t nézni sima böngészőben?Valamint, hogy otg kábellel pendrive-t rá lehet-e csatlakoztatni?

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#11655) leslieke válasza AllTheBest (#11654) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Első kérdésre passz, arra nem használom,.

Valamint, hogy otg kábellel pendrive-t rá lehet-e csatlakoztatni?
Lehet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11656) fPApi válasza tehervonat (#11653) üzenetére


fPApi
őstag

Már többször elhangzott, hogy ha megveszed, akkor tudja a 4.2.2-t is.

(#11657) AllTheBest válasza leslieke (#11655) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Köszi, csak engem az első része érdekelne, mert főleg online film nézésre, vagy videó nézésre használnám

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#11658) leslieke válasza AllTheBest (#11657) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Írj egy linket, megnézem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11659) Stauffenberg válasza AllTheBest (#11657) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én meg rengeteg hírportált olvasok amelyek különféle videómegosztókat használnak. Ami képes HTML5 alapon videót megjeleníteni, azt lejátssza, ami csak Flash Player alapon működik az bukó. A Flash Player SZERENCSÉRE már nem támogatott ezeken a rendszereken.

Egyébként nem lebeszélni akarlak, de erre nem biztos, hogy a táblagép lesz a megfelelő neked. Szerintem egy kis méretű laptoppal jobban járnál, ott nem futsz majd bele nem támogatott formátumokba.

Szerk: Igaza van az előttem szólónak. Írj pár példát, megnézzük, persze csak ha nem olyanról van szó ami a fórum szabályzatába ütközik.

[ Szerkesztve ]

(#11660) AllTheBest válasza Stauffenberg (#11659) üzenetére


AllTheBest
senior tag

pl itt van a http://hdonlinetv.org/channel-2 ez ami főleg érdekelne

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#11661) Stauffenberg válasza AllTheBest (#11660) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nálam 4.2.2. Jelly Bean alatt sem a Dolphin sem a Chrome böngésző nem indítja el. Ez csak Flash Player alapon működik. Ha valami rendes streaminget alkalmazna amiben nyers videó adatfolyam van, akkor le tudná játszani, így nem.

(#11662) AllTheBest válasza Stauffenberg (#11661) üzenetére


AllTheBest
senior tag

köszi a gyors választ, mind1, szerintem ettől függetlenül még egy ilyen tabletet fogok venni:D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#11663) Stauffenberg válasza AllTheBest (#11662) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Helyes. :) De legalább nem ér majd meglepetésként, hogy online TV nézésre nem alkalmas. Legalább is böngészőből nem. Van viszont több alkalmazás is ami TV adást közvetít, de ezek jellemzően ingyenes csatornák (van köztük magyar is, pl: m1, m2, Duna TV, stb).

(#11664) leslieke válasza Stauffenberg (#11661) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam se indult el, Chrome és Opera.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11665) tyll30 válasza tehervonat (#11653) üzenetére


tyll30
tag

Kérdésedre a válasz és a segítség ment priviben ! : :) ;]

(#11666) cr4sh- válasza tyll30 (#11665) üzenetére


cr4sh-
tag

Volt már köztetek olyan, akinek előjött ez a képernyő elválás?
Ha igen, foglalkoznak vele garanciában, vagy csak kicserélni tudják a készüléket?
És egyébként megéri vele szenvedni, vagy nagy rá az esély, hogy legközelebb is ilyenbe futok bele?

(#11667) bzoley válasza cr4sh- (#11666) üzenetére


bzoley
veterán

Az enyém el van válva. Először kicsit aggódtam, de már nem érdekel. Tervezési hiba, és nem bízom benne, hogy találtak erősebb ragasztót arra a másfél mm-re. Felhasználás-függő is a dolog, én fektetve használom kizárólagosan, így jobban igénybe van véve, csavarodik, és enged. Evvan. Persze ettől még te megpróbálhatod kicseréltetni, vagy megjavíttani.

(#11668) Stauffenberg válasza bzoley (#11667) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az enyémnek a hátlap közepe recseg. Ha egy kicsit megnyomom, akkor érezhetően van benne 1-2 milliméter holtjáték amit recsegéssel is a tudtomra ad. Mindegy, hogy fektetve vagy állítva veszem kézbe, hajlamos meg-meg nyekkenni. Majd veszek rá tokot, akkor talán nem fogom hallani.

(#11669) cr4sh- válasza bzoley (#11667) üzenetére


cr4sh-
tag

Igazából, csak az eladhatóság érdekel engem, esztétikailag nem zavaró, számomra.

(#11670) edward2 válasza cr4sh- (#11669) üzenetére


edward2
addikt

Mivel alapból nagyon alacsony áron kezdett a tablet szerintem eladhatóságon nem kell izgulnod, mert szerintem már mai nappal közel eladhatatlan.

(#11671) Gery15 válasza fatty (#11650) üzenetére


Gery15
addikt

Nagyon köszönöm!!! :R

Csak TWRP-vel lehet? :( CWM-el nem lehet megoldani semmit?

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#11672) fatty válasza Gery15 (#11671) üzenetére


fatty
aktív tag

Hat ezt TWRP-re irtak :) Par perc alatt felrakhato a modositott TWRP, kezelni is egyszerubb mint az alap CWM recovery-t.

(#11673) sto1911 válasza edward2 (#11670) üzenetére


sto1911
veterán

Ez hogy is fugg ossze?

(#11674) Gery15 válasza fatty (#11672) üzenetére


Gery15
addikt

Rendben van, csak én annyira megszerettem a cwm-et meg jobban tetszik a felület is. ;) De akkor megcsinálom így, csak most mentek mindent.

HyperX

(#11675) fatty válasza Gery15 (#11674) üzenetére


fatty
aktív tag

En is cwm-el kezdtem. Elvileg megmarad minden alap rom-on, az nincs bantva, de a mentes nem art. Bar a cwm mentest nem tudod visszarakni twrp-vel :)

(#11676) Gery15 válasza fatty (#11675) üzenetére


Gery15
addikt

Ha a gyári rom alá akarok kernelt feltenni vagy wipe-olni meg ilyesmik akkor simán twrp, ha pedig a másik vagy többi rom közül akkor: advance > multirom > lista > és ott flash zip, meg wipe?

Egyébként már feltettem és nagyon frankó! :C

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#11677) fatty válasza Gery15 (#11676) üzenetére


fatty
aktív tag

Elvileg igen, de gyari kernel csere utan kell nyomni egy Inject boot.img file gombot, ha jol ertelmezem.

(#11678) Gery15 válasza fatty (#11677) üzenetére


Gery15
addikt

Rendben van.

HyperX

(#11679) ólomvarjú


ólomvarjú
tag

Sziasztok
Adott egy full gyári 7, de nem tudok apn-t beállítani. El kellene menteni, de nem tudom elõcsalogatni az opciók gombot. Nekem a pie segítségével mindig ott van, és sikeres is volt. De itt nincs pie, se opciók gomb.
Hogyan kell megoldani?

(#11680) csabám válasza ólomvarjú (#11679) üzenetére


csabám
addikt

Hogy érted, hogy nem tudod előcsalogatni?
Ez mondjuk telefon, de n7-n is ott kellene lennie egy + gombnak (jobb felső sarok):

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11681) csabám válasza csabám (#11680) üzenetére


csabám
addikt

ólomvarjú: Az első kép az érdekes számodra :K

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11682) ólomvarjú válasza csabám (#11681) üzenetére


ólomvarjú
tag

Nekem nem plus jel van hanem a 3 pontos, de azzal nincs is gond. Hanem ahol a második képen kitöltöm, akkor nincs a 3 pontos, ha pl módosítanék vagy újat hoznék létre. Mert akkor inaktív lesz a gomb. És mivel nem tudom elmenteni, csak mellé tudok nyomni, akkor meg úszik az egész :(

(#11683) csabám válasza ólomvarjú (#11682) üzenetére


csabám
addikt

Most már értem, hogy mi a problémád.
Viszont sajnos nem tudok segíteni többet, mert nekem sima n7-em van és teló pedig nem nexus :(

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11684) kisml


kisml
tag

Sziasztok!

A Nexus 7-em (8GB,legújabb droid verzió, wifi) nem zárja le magát. Vagyis beállítom, hogy egy perc inaktivitás után kapcsoljon ki a kijelző, de nem teszi meg. Állíthatom egy órára is, magától nem kapcsol le. Valami ötlet?

(#11685) Richard válasza ólomvarjú (#11682) üzenetére


Richard
őstag

Állítsd be szépen ahogy akarod az APN-t majd vissza gomb és/vagy mellé nyomsz. Utána indítsd újra a tabot és ott lesz az apn amit beállítottál.

(#11686) sto1911 válasza kisml (#11684) üzenetére


sto1911
veterán

Valamilyen program miatt lehet, nalam valoszinuleg a Skype miatt. Inditsd ujra es megjvaul.

(#11687) alacka válasza Stauffenberg (#11663) üzenetére


alacka
tag

M1 sportmüsorait hol lehet fogni Nexuson? Foci, F1 le van kavarva. :(

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#11688) assemble


assemble
addikt

Na a mostani aksim asszem hogy defektes, mehet a szervizbe valszeg.
Az alapveto uzemidovel nagy gond nincsen (kicsit lehetne amugy jobb), ami a gond, hogy alacsony toltottsegnel iszonyatosan behulyul az egesz. Mar korabban is volt parszor, hogy 10% korul instant lekapcsolt (nem az h kiirja h shutting down es szepen kulturaltan kikapcsol, stb, amit egyebkent is csak nehany szazalek alatt illene csinalnia, hanem egyik pillanatban megy, masikban fekete kepernyo es csontra van merulve).
Most legutobb pedig megdurvabb volt, miutan alacsony toltottsegnel toltore dugtam, bootolas utan 1 perccel a kepernyo elkezdett vibralni aztan 5 masodperc mulva ujraindult, utana megint boot utan egy percel ugyanez. Azt hittem h az egesz haldoklik, de miutan a tolton hagytam egy ideig, utana most teljesen jol mukodik stabilan, szoval arra tippelek h csak az aksi a rossz. Mindeensetre furcsa h egy defektes aksi ilyeneket tud okozni, gondolom nem kapott eleg aramot a cucc, az okozhat talan ilyesmit.

(#11689) sto1911 válasza assemble (#11688) üzenetére


sto1911
veterán

Abban az akku kuka :(

(#11690) ólomvarjú válasza Richard (#11685) üzenetére


ólomvarjú
tag

Uuhhh :) azért megoldhatták volna egyszerűbben... :D
Köszönöm és neked is Csabám

(#11691) leslieke válasza assemble (#11688) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem volt már ilyn problémám ([link], [link], [link]).

Egy játék okozta. Töröltem, azóta jó.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11692) fatty


fatty
aktív tag

Teglasitottam Xperia mobilomat MIUI rom-mal, :F es persze behalt a CWM is. Akkor talaltam ezt a progit amivel sikerult telepitenem a CWM recovery-t, es visszaallitani a mentest. Tamogatja adb, es fastboot modot, CWM, CWM touch recovery-t, es persze van a listaban sok mas mellet Nexus 7 is. Masnak is jol johet egyszer...

(#11693) sto1911 válasza leslieke (#11691) üzenetére


sto1911
veterán

Pedig az bizony akksi lesz. Nem a hirtelen kikapcsolas a gond, hanem a bekapcsolaskor kodos meg vibralo meg akarmilyen kijelzo. Akkor meg milyen jatek futna :F
Gariztasd le mig tudod...

(#11694) leslieke válasza sto1911 (#11693) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Még várok vele. Azóta jó.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11695) assemble válasza leslieke (#11691) üzenetére


assemble
addikt

Fura, egy jateknak sztem tuti nem szabadna ilyet okoznia, en is sokkal inkabb az aksira (esetleg mas egyeb hw-es gondra) gondolok inkabb. Azert megvarok megegy lemerulest es megnezem hogy megint csinalja-e ha nagyon le van merulve. Te azota meritetted le kozel teljesen? Ha nem, lehet h csak azert nem jott azota elo. Enyem amugy CBO szerias.

(#11696) leslieke válasza assemble (#11695) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pedig szinte biztos, hogy a játék okozta (CPU is mindig 100 %-on ment a játék alatt), mert azóta többször ment 10 % alá, addig meg 30% körül kikapcsolt. Enyém CB0 szériás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11697) Stauffenberg válasza alacka (#11687) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Fogalmam sincs, utálok TV-ben sportot nézni. Egyedül a Tour de France érdekel, mert én is pedálozok, de abból is csak neten nézek összefoglalókat. Na meg ha TV-t nézek, akkor rendes TV készüléken teszem, ha meg nem vagyok TV közelben, akkor beállítom telefonról/táblagépről, hogy vegye fel (IPTV).

Csak régen próbáltam (még telefonon) ilyen TV néző alkalmazásokat puszta kíváncsiságból és volt benne m1, m2, Duna, stb is. Keress rá Play-en, van egy pár.

(#11698) sto1911 válasza leslieke (#11696) üzenetére


sto1911
veterán

Vagy az akku nem tudta kiszolgalni a nagyobb terhelest/nem jol jelezte ki a toltottseget. Mindegyik hw-hiba.
Valoszinuleg azert nem jon elo most, mert nincs terhelve, ha megint leterheled, akkor valoszinuleg elojon.
De te tudod, hazilag is egyszeru akkut cserelni :D

(#11699) assemble válasza leslieke (#11696) üzenetére


assemble
addikt

Ahogy sto1911 kollega is mondja: az lehet, hogy a jatek valtotta ki, de a hiba forrasa szerintem biztosan nem ott van, ertsd: ha valaki direkt olyan kartekony kodot ir, ami szetizzasztja a hardvert vagy barmi egyebet csinal, meg annak sem szabadna ilyet okoznia, a kepernyo villogas (+instant kikapcsolas) mindenkeppen hardveres (vagy esetleg driveres) hibara utal.

[ Szerkesztve ]

(#11700) leslieke válasza sto1911 (#11698) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Terhelem más alkalmazásokkal és nincs gond. De ha újra előjön, akkor ígérem megy szervizbe. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.