Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Polllen válasza front3r (#21997) üzenetére


Polllen
nagyúr

Továbbra is minden rendben.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22002) sto1911 válasza Integra (#22000) üzenetére


sto1911
veterán

Miota tableten skypeolok, random fagy, ertesitesi ikont soha nem rak ki (marmint hogy fut-e egyaltalan (erre van kulon progi a playen)), neha a hatterben leeszi a fel akkut, hasznalat kozben meg mohon habzsolja... Nalam egyaltalan nem valt be. Megjegyzem PCn is egy kalap kaki, miota MS kezbe kerult.

[ Szerkesztve ]

(#22003) csasaKKP válasza sto1911 (#22002) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nálam a Skype hibátlan KitKat alatt, bár való igaz, hogy zabálja az akksit, de egyszer sem volt FC, vagy minőségbeli probléma. Értesítési ikon csak akkor tűnik el, ha a rendszer kilövi a RAM-ból, pl. játék, vagy böngészés közben.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#22004) Integra válasza sto1911 (#22002) üzenetére


Integra
titán

sosem volt ilyen gondom vele, se tableten, se laptopon.
egyedül a hangminőség, ami attól függ, hogy hogyan kapcsol össze... van amikor ratyi budapesten, van amikor kristálytiszta a hang, én vidéken a kocsmában, barátnőm meg usában éppen autóban vezet.. és jobb a minősége mint egy helyi hivásnak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22005) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Sziasztok!
Az asus gyári weather apk-t, a kitkat féle változatban nem tudná nekem valaki belinkelni? A jelly bean-es megvan, de az új telómon kitkat van és így nem kompatibilis. Előre is köszi!

Üdv.: KamuMazsola

(#22006) Kaminski


Kaminski
tag

Sziasztok! Sikerült tegnap tiszta telepítéssel fölraknom a Lollipopot. Ma vettem észre nyomkodás közben, hogy a beállítások ->tárhely menüben barangolva, az összes tárhelyre 6.06GB tárhelyet ír! Az alkalmazások 1.19, a szabad helyre pedig 4.vmennyi GB-t ír. Hogy van ez, mikor az én tabom 16GB-os vàltozat? Hol a többi tárhely? 8-asnak érzékeli? De miért?

Honor 8

(#22007) Teko001 válasza Kaminski (#22006) üzenetére


Teko001
őstag

Gyári beállításokra állítsd vissza, és utána jó lesz.

(#22008) Kaminski válasza Teko001 (#22007) üzenetére


Kaminski
tag

Köszönöm a választ! A gyári vissza állítás után már 13...GB- t összest és 12vmennyi elérhetőt ír. Ez már hihető? Elég sokat foglal a lollipop, nem?

Honor 8

(#22009) Teko001 válasza Kaminski (#22008) üzenetére


Teko001
őstag

Nálam is annyit ír, de hogy ennyinek kéne-e lennie, azt passzolom

[ Szerkesztve ]

(#22010) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Azt hiszem ennél szebben nem is búcsúzhatnék! :DDD

(#22011) #41133696 válasza Stauffenberg (#22010) üzenetére


#41133696
törölt tag

Saját készítésű kép ?:D

(#22012) Stauffenberg válasza #41133696 (#22011) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen. :)

Szerk: A csoki ebben a pillanatban fogyott el. Ezennel lezártam a múltat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22013) #94477440


#94477440
törölt tag

Android 5.0-val a fedélzeten a következők a benyomások: a renszer gyors, nagyon tetszetős az új design, youtube sokkal gyorsabban indul nem háttérből, minden alkalmazásom működik, animációk nagyon f.szák, szépek... de darabosak. Úgyértem nem olyan smooth az egész. Két megoldást találtam a problémára: fejlesztői lehetőségek>animációk sebessége 1.5x... de ami szembetűnőbb változást eredményezett-->force GPU rendering(magyarul nem tudom pontosan hogy van). Na így már tényleg olyan, ahogyan elképzeltem. :)

(#22014) Integra válasza #94477440 (#22013) üzenetére


Integra
titán

jó lett bizony, pont a tegra3-os soc mellett mutatja meg magát az, hogy a gugli tényleg keményen hegesztett a kódon.. előnyére

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22015) Stauffenberg válasza #94477440 (#22013) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kipróbáltam a GPU rendering erőltetését és érdekes módon nálam fordítva van, esett tőle a teljesítmény. Furcsa.

(#22016) #41133696 válasza Stauffenberg (#22012) üzenetére


#41133696
törölt tag

:DDD

OTA-n még senki sem kapta meg itt a frissítést ?:)

(#22017) #94477440 válasza Stauffenberg (#22015) üzenetére


#94477440
törölt tag

Ez tényleg furcsa. :D most ki-be kapcsoltam és ég és föld a különbség.(bekapcsolva jobb) Érdekes dolgok ezek...

(#22018) TommyX_ válasza #41133696 (#22016) üzenetére


TommyX_
őstag

Én akkor kapom meg, amikor Te kirakod ide a képernyőmentést. A legutóbbi frissítésnél így volt.
Szóval én rád várok. :DDD

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#22019) janeszgol válasza #41133696 (#22016) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem. Tökre véletlen szerű a dolog. Én refurbot vettem anno, nem tudom számít-e. (Azóta is teljesen hibátlanul megy.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22020) Rocky975 válasza #41133696 (#22016) üzenetére


Rocky975
senior tag

:(
Sajnos még nem.
:(((

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#22021) #41133696 válasza TommyX_ (#22018) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, kirakom majd amint megjön :DDD

(#22022) Polllen válasza Stauffenberg (#22015) üzenetére


Polllen
nagyúr

Detto, csak chrome-ban próbáltam, ott tuti csak ártott.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22023) Teagol


Teagol
aktív tag

Sziasztok! 12-es nexus 7 4.4.4.
Használatatlanra lassult. Lassan nyitja meg az alkalmazásokat, a böngészés kínkeservesen lassú. Újra húztam, de ez sem segített. Minden gyári, nem piszkáltam bele.
Van valami ötletetek?

(#22024) Polllen válasza Teagol (#22023) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam cm alatt volt ilyen hiba, de a teljes újratelepítés megoldotta. (img-ből raktam fel és belső tárhelyet is letakarította)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22025) Stauffenberg válasza Polllen (#22022) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát akkor nem én vagyok fordítva bekötve. Ráadásul ki tudja ez hogyan hat a fogyasztásra is.

Egyébként a Mobilarénás Lollipop bemutatóban említett hiba nálam is megvan. Nevezetesen az, hogy a rendszer alapvetően gyors, de néha egyszerűen teljesen befagy kb egy percre, olyankor semmire nem reagál, majd ha abbahagyta, akkor megy tovább minden, mintha mi sem történt volna. Anno KitKat-en ha ezt csinálta, akkor tudtam, hogy most akar megjönni egyszerre több értesítés, de ezúttal erről szó sincs. Minden előjel nélkül csinálja.

Ezzel más is találkozott?

(#22026) Teagol válasza Polllen (#22024) üzenetére


Teagol
aktív tag

Köszönöm!
Megvárom az 5-öt, hátha az is lendít rajta.
Remélem nem a kuka felé. :D

(#22027) Lacci77


Lacci77
tag

Nem bírtam kivárni az OTA frissítést, felraktam én is fastboot-tal.

Eddig nagyon tetszik. Jó ötletnek tartom, hogy első indításkor megkérdezi, hogy melyik készülék mikori mentését szeretném visszaállítani.

Egyedül az MX playert sajnálom, hogy nem megy 5.0-án. :(

(#22028) beloadjoker válasza Lacci77 (#22027) üzenetére


beloadjoker
őstag

van béta verziója mxnek ami megy

https://sites.google.com/site/mxvpen/translation/test-build

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#22029) Teko001 válasza Lacci77 (#22027) üzenetére


Teko001
őstag

Egyébként tudja valaki, hogy azokat hogyan lehet törölni? Ha kikapcsolom a készülékben, törlődnek a korábbiak is?

(#22030) #41133696 válasza Lacci77 (#22027) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos akkor a kérdéseim azokhoz akiknek már fent van az 5.0:

Médialejátszókból ezek vannak megvásárolva, azért mondom csak, mert ez mind fizetős verzió. VLC volt fent korábban, de ezek mellett már egyáltalán nem láttam szükségét. Szóval az első kérdésem, jelenleg mik a tapasztalataitok, a fentebb láthatóak közül melyek mennek hibátlanul, illetve melyek azok amelyek teljesen működésképtelenek esetleg instabilak?

A mobilarénás cikkben látható egyik képen van egy szép időjárás alkalmazás. Ez mennyire jó? Nekem ebből is több van, AccuWeather Platinum, HD Widgets, Beautiful Widgets Pro. Ezekre szintén ugyanezek a kérdések vonatkoznak.

Business Calendar Pro-val mi a helyzet?

(#22031) zhorvath válasza #41133696 (#22030) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Szia!

A TuneIn Radio működik, kipróbáltam.
MX Player pro nem megy, "nem megfelelő android platform", vagy ilyesmi az üzenet, még nem sikerült megírniuk a Lollipop támogatást.
A többi nincs meg nekem, nem tudok nyilatkozni.

(#22032) #41133696 válasza #41133696 (#22030) üzenetére


#41133696
törölt tag

+ Pár kérdés:

GSam Battery Monitor PRO? Ezzel gond volt KitKat esetében is, szóval ezért is erősen kérdőjel.

Milyen lett az új billentyűzet? Ugyanitt SwiftKey fut rendesen?

(#22031) zhorvath : Köszi :R

(#22033) Lacci77 válasza #41133696 (#22030) üzenetére


Lacci77
tag

Nekem a Beautiful Widgets Pro megvan, az eddig megy rendesen.

(#22034) r00r1


r00r1
aktív tag

Jó sokat késik az az OTA.... :U

(#22035) markussandor válasza r00r1 (#22034) üzenetére


markussandor
senior tag

nálam múlt hét szerda, vagy csütörtök óta elérhető

(#22036) r00r1 válasza markussandor (#22035) üzenetére


r00r1
aktív tag

Köszi a választ!!
Mondjuk már csak tesómnak van N7-e, de ő meg hülye hozzá :DDD

(#22037) Bambalazs válasza markussandor (#22035) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Sajnos a 3G-s N7-re még factory image sincs, nem hogy ota frissítés. :(

(#22034) r00r1: ha wifis N7-re szeretné testvéred feltenni idő előtt az ota frissítést, akkor töltse le az ota zipet és tegye fel sideloaddal. Nem nagy vasziszdasz az egész művelet, neten van számtalan leírás hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#22038) ChrisLowe


ChrisLowe
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy az első generációs nexus 7-es tabletemnek behalt az akkumulátora (egész éjszaka töltőn volt és 20-ról felment 25%-ra.)
Garancia lejárt augusztusban szal szervízt keresek, de eddig egy 15ezer +áfánál nem találtam jobbat. Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!

(#22039) Kaminski


Kaminski
tag

Sziasztok! Már 3 napja elégedetten használom a lollilopot. Gyorsnak érzem a rendszert. Most viszont feltettem a facebook appját. Hát vmi katasztrófa lett a gép! Első indítás után összeomlott a facebook! Magát a rendszert is hazavágta, szaggatott, mint az állat! Mintha írt már vki erről tapasztalatot, de nemgondoltam volna, hogy ez ilyen durva! Nem igaz, hogy az egyik legnépszerűbb appot nem képesek optimalizálni, ha új a megjelenő rendszer, ha nem! Ment is a levesbe! Mindegy csak leírtam a felháborodásom! Azért sokaknak fontos a facebook és nem úgy, hogy a böngészőn keresztül kelljen sz@rakodni vele!

Honor 8

(#22040) sto1911 válasza ChrisLowe (#22038) üzenetére


sto1911
veterán

Veszel ebayrol egy akkut es kicsereled magadnak, par perces melo, nem tema.

(#22041) csasaKKP válasza ChrisLowe (#22038) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Bemernél próbálkozni egyedül a javításba? Így úszhatod meg olcsón csak. Ebay-ről akku, plusz esetleg műanyag bontó (gitárpengető tényleg a legjobb hozzá, általában ezt is adnak), ha otthon nem lenne, vagy ha az akkuhoz nem kapnál. A hátlap pattintós, műanyag bontóval (azért, mert az kevésbé sérti a hátlapot, mint valamilyen fém eszköz, pl. csavarhúzó) egyszerűen felfeszegeted. Ha ez megvan, akkor húzd le az akksi csatlakozóját az alaplapról. Tudtommal oda van ragasztva az akksi, ezt elő kell melegíteni óvatosan és csak kicsit, így könnyebben elválik a ragasztás. Új akksi betesz, és ha minden rendbe ment öröm és boldogság. :)

Youtube-on biztos van videó, keress valami ilyet: Nexus 7 Battery Replace

Szerk: Viedo

Nincs is rendesen odaragasztva az akku, könnyű cserélni. :) Nexus 4-nél ragasztott, mit össze lehet szenvedni akksicserénél... ;)

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#22042) G4bi89 válasza Kaminski (#22039) üzenetére


G4bi89
senior tag

Ugyanez volt nálam is, szerintem az ART-al is baja van mert 4.4.4 alatt nem volt ennyire fos. Én fent hagytam viszont Greenify -vel hiberálva van, így csak amikor nagyon kell akkor lassítja be a gépet.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#22043) |AP|


|AP|
veterán

most csorgott le az OTA Lollipop... települ, újraindul

(#22044) ChrisLowe válasza csasaKKP (#22041) üzenetére


ChrisLowe
csendes tag

Köszi srácok de ezt én nem vállalnám be. Inkább egy profira bíznám, gondolom utángyártott akku is jó és inkább azon spórolnék. Szal ha tudtok szervízt ahol adnak mittomén fél év garit az aksira és mondjuk még jónak is gondoljátok...

(#22045) Stauffenberg válasza Kaminski (#22039) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én írtam ezt a tapasztalatot korábban. Nem vagyok biztos abban, hogy a Facebook app miatt fekszik meg a rendszer. Nekem mára odáig fajult, hogy elég sokat fagy a rendszer, megáll egy percre és akkor semmit sem lehet kezdeni vele. Néha kemény szaggatásokat is produkál.

Erről több fórumozó is írt már. Tiszta telepítés, factory reset nem segít.

Már lassan én is visszarakok egy korábbit.

Btw most leszedtem a Facebook appot és tesztelek így is. Meglátjuk.

(#22046) bAtt001 válasza Stauffenberg (#22045) üzenetére


bAtt001
addikt

nekem most jött helyre valamilyen szinten pár nap pihenő után :D nem mondom hogy vajsimán fut rajta a rendszer mert azért meg megakad de nem annyira mint az első pár napban.

(#22047) Gaborz1


Gaborz1
senior tag

Nálam most indult OTA-n keresztül a Lollipop update letöltése. :)
Kíváncsian várom a nyalókát, csak nehogy sz.póka legyen vele. :D

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#22048) csasaKKP válasza bAtt001 (#22046) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Vagy csak megszoktad és nem tűnik fel. ;]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#22049) Nite


Nite
őstag

nade mit ulnek ennyit a 3g romon? :((

Paid my dues!

(#22050) Teagol


Teagol
aktív tag

Sziasztok!
Megjött, feltelepült, akadásmentesen fut.
Nagyon nem jön be ez a design!
Nektek tetszik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.