Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) rankesz válasza havri1 (#11199) üzenetére


rankesz
veterán

Lehet skype-nál be van állítva az hogy a wifi-t ébren tartsa, nem?
Úgy emlékszem mint ha lenne valami ilyesmi.

(#11202) BigBlackDog válasza havri1 (#11199) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akksitémába belefecsegnék kicsit én is. :) Nálam sokat számított telefonnál és tabletnél is, hogy megtanultam együtt élni a sötétebb kijelzővel. Persze, van amikor nem lehet látni minimumon semmit belőle, akkor kénytelen vagyok feljebb állítani. De sokat tud zabálni az a háttérvilágítás.

(#11203) havri1 válasza BigBlackDog (#11202) üzenetére


havri1
félisten

Auto-n van, de úgy vettem észre, jól kezeli, vagyis majdnem mindig a leg sötétebbre állítja.
S2-n a cm 10.1 brutálisan lesötétíti, de tény, hogy sokkal jobban is bírja :)
Most fagyasztottam a térképet, utcaképet, skypeot, aztán tesztelem a wifit. Biztos sokat számít, ha alvás közben is online.
Még esetleg arra gondolok, hogy a HD widget is ébresztheti a wifit, hisz 60 percenként frissíti az időjárást..vagy már tényleg nem tudom. Van benne ilyen opció, hogy alvásnál ne csináljon semmit, bekapcsolom ezt is.

[ Szerkesztve ]

havri

(#11204) alacka válasza Hegasus (#11187) üzenetére


alacka
tag

24 óra alatt 4%-ot merül :U
GSam :R

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#11205) Drachoo


Drachoo
senior tag

Egyszerűen meg kell érteni, hogy nagyon sok körülménytől (wifi jel erősége, rom típusa-hibái, appok minősége) függ az, hogy mennyit megy az akksi. És ez nem csak Nexus-ra illetve Androidra igaz. :N

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11206) assemble válasza Stauffenberg (#11193) üzenetére


assemble
addikt

A beszurt kep alapjan nem latok nagy gondokat aksi teren: tobb, mint 4 ora kijelzo hasznalat es 1 nap keszenlet folyamatosan bekapcsolt WiFi-vel, es meg 33% van benne, ez alapjan egy 6-7 ora kijelzoido osszesen megvan masfel-2 nap aktiv keszenlet mellett, ezt semmikeppen nem neveznem rossznak, es nem ter el nagysagrendekben a hirdetett uzemidotol.
Egyebkent az iPad-nek nem olyan nagy muveszet sokaig birnia, ugyanaz a tolto ami az N7-et 2-3 ora alatt feltolti, azt (mondjuk ez egy nagy iPad) fel nap alatt, vagy meg annyi ido alatt sem tolti fel. Meg a sajat toltojevel is legalabb ketszer annyi ido foltolteni. Csak az aksija onmagaban kb nehezebb, mint az egesz N7 szerintem. :) Plusz ott effektive nincs is igazi multitasking, igy keszenletben semmi dolga nincs a cuccnak, alapbol meg a wifi-t is le szokta kapcsolni ha jol remlik.

Watchdog azert mas kategoria, mint az app killer-ek, de en meg tenyleg semmi szukseget nem lattam. Flash Player hivatalosan nem tamogatott mar egy jo ideje, de azon kivul hogy neha osszeomlik, nem hiszem h nagyobb gondokat okozna, es pl a hatterben porgetne az aksit, nalam sztem soha nem csinalt meg ilyet.

Nem vagyok nagy rajzos, 10 rajzolo programot osszesen nem is ismerek szerintem. Laikuskent azt tudom, hogy Sketchbook Pro van ra, es pl Photoshop Touch is van ra, ez utobbi joval regebb ota is, mint iPad-re. Te is rajuk tudsz keresni, ranezesre van meg pl Aurin Ink, Zen Brush is. Es egy rakas olyan progi is van, ami iPad-re nincs is egyaltalan, es azokat is a vegtelensegig lehetne sorolni. Csak a fejlesztokon mulik hogy melyik appot mire adjak ki, es manapsag az a trend (telefonoknal mar joideje, es tablaknal is egyre inkabb), hogy a legtobb nagyobb/profibb cuccot elobb-utobb mindket platformra kiadjak.

[ Szerkesztve ]

(#11207) brumi1024 válasza Hegasus (#11195) üzenetére


brumi1024
veterán

Pedig kb az összes costum kernel jobb üzemidőt ad a stock kernelnél. Teszt

(#11208) havri1 válasza brumi1024 (#11207) üzenetére


havri1
félisten

Stock rom alá melyiket ajánlanád?

havri

(#11209) Stauffenberg válasza assemble (#11206) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

4 óra 47 perc körül volt a kijelzőidő amikor 14%-on töltőre dugtam, szó sincs 6-7 óráról. Ez mondjuk még elketyegett volna 5 óra fölé, de kizárt, hogy a 6 órát elérte volna.

Amúgy nem a Flash Player zavar be, mert oké, hogy sokszor lefagy mert szar és a rendszer ezt be is zárja, viszont az őt meghívó böngészőnek meg fogalma sincs, hogy mit tegyen ilyenkor. Desktopon a Firefox például kiírja, hogy a Flash Player bővítmény leállt. De droidon ez kissé hektikus és a böngésző még háttérbe küldve is teljes prioritással vár egy olyan pluginra ami lefagyott vagy már nem is fut. Nem törvényszerű, hogy így történik, de megesik.

Egyébként N7-re nem tettem fel Flash Playert, telefonon még van, mert az még egy régebbi 2.3 alapú CM/MIUI hibrid ROM-ot futtat, ahol a böngésző nem helyettesíti a flash videókat HTML5 - H.262 anyaggal. Én csak a kolléga visszajelzésére reagáltam, hogy ő tapasztalt beragadó/indokolatlanul erőforráshoz jutó alkalmazásokat.

"hogy a legtobb nagyobb/profibb cuccot elobb-utobb mindket platformra kiadjak."

Sajnos nagyon sokat nem. Amiket felsoroltam, azok sok esetben már 3-4 éve léteznek iOS-re és semmiféle üzleti érdek nem fűződik ahhoz, hogy elkészüljön Androidra is. Egyszerűen azért, mert ezekben a szakmákban a legtöbben iOS eszközökkel rendelkeznek. Szerencsére én nem munkához vettem a táblagépet, így a Nexus 7 is teljesen megfelel az igényeimnek, de azért tud egyik-másik remek alkalmazás hiányozni.

(#11210) kovsol válasza Stauffenberg (#11209) üzenetére


kovsol
titán

De attól, hogy nem megy a kijelző még lehet a háttérben programokat frissített, gps -t kereset, gadgetek szinkronizálnak elég gyakran stb. A gyári üzemidőt valószínüleg nem egy belakott rendszeren mérték, hanem a gyárilag rajta lévő pár program segítségével.

May the Force be with you!

(#11211) Drachoo válasza Stauffenberg (#11209) üzenetére


Drachoo
senior tag

"Sajnos nagyon sokat nem." Előbb-utóbb megjelennek, mert nagy piac már a droid és még növekszik... :K Van amelyik cég előbb, van amelyik később lépi meg.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11212) Ace owner


Ace owner
addikt

Ha valaki szeretné eladni a 16GB-s wifi only verzióját engem érdekelne. :)

Galaxy Fold 4

(#11213) brumi1024 válasza havri1 (#11208) üzenetére


brumi1024
veterán

M kernel. Nekem ez jött be eddig legjobban. Franco-t szeretik még sokan, de ritkán előfordul vele, hogy csak sokadik nyomásra ébred fel a tablet(nekem is volt egyszer), ezért inkább maradtam az M mellett. Az mr1-es verzió már stable kiadás(bár nem mintha lenne baj az axx, "alpha" verziókkal). Érdemes leszedni hozzá a trickster modot a marketből és belőni az ajánlott beállításokat. Üzemidőben és sebességben is jobb a stocknál.

(#11214) havri1 válasza brumi1024 (#11213) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, kipróbálom.

havri

(#11215) Gery15 válasza havri1 (#11214) üzenetére


Gery15
addikt

Én is! :K

HyperX

(#11216) havri1 válasza Gery15 (#11215) üzenetére


havri1
félisten

Nincs cwm-em, ajj, most nem szenvedek vele, majd később :)

havri

(#11217) Hegasus válasza brumi1024 (#11207) üzenetére


Hegasus
senior tag

de ezeket mind próbáltad is? és tényleg hozzák is ezeket az èrtékeket? vagy ezek is labor körülmények között készültek? mert ha próbáltad és hozzák hétköznapokban akkor is azt mondom hogy nálam a stock szintjén van, mert 7 óra böngészés meg lehet az 5 óra játékból kiindulva. de majd mondom megnézem 25% hány óra alatt esik böngészve.

de még mindig azt mondom, hogy alkalmazások miatt merül... ki kéne próbálni hard reset után nulla telepített alkalmazással hogy működik a gép stock kerneller és rommal, és akkor egyértelmű lesz mi a turpisság...

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#11218) Gery15 válasza havri1 (#11216) üzenetére


Gery15
addikt

Már fel is toltam. :P

HyperX

(#11219) Gery15 válasza brumi1024 (#11213) üzenetére


Gery15
addikt

Hol van leírva, hogy mi szerint kell beállítani?

HyperX

(#11220) brumi1024 válasza Hegasus (#11217) üzenetére


brumi1024
veterán

Franco-t és M-et próbáltam. Sebességre jobbak a gyárinál(pl io, ez alkalmazástelepítéskor látszik), játékoknál is. Üzemidőre nem tudom, egymás melletti konkrét összehasonlítást nem csináltam, csak felraktam és használtam. Amúgy ha elolvasod a teszt leírását, láthatod, hogy nem laborkörülmények közt történt, hanem egy 720p-s videó loopban, 100%-tól 0-ig.

(#11219) Gery15: Első hsz alja. Lényegében annyi, hogy trickster modban:
Általános oldal: ütemező: row/bfq/deadline, első az olvasásban jó, második smooth, de lassabb, 3. olvasás írás, én row-ot használok.
cpu-nál max: 1300
Sajátos oldal: elsötétítés ki, fsync ki, max aktív mag: 2/4 ahogy tetszik, sokat nem hoz a 4, ezért üzemidőt javíthat ha kipróbálod a 2-t, de ha nem tetszik bármikor visszaállítható.

És ezek után fent menü, beállítás indításkor, engedélyez.

[ Szerkesztve ]

(#11221) Gery15 válasza brumi1024 (#11220) üzenetére


Gery15
addikt

Köszönöm! :R

HyperX

(#11222) havri1


havri1
félisten

Akkor mi van, ha a toolkit látszólag felrakja a cwm-et, de mégsem teszi fel?
fastboot paranccsal toljam fel?
Már a fastbootra sem emlékszem :U

havri

(#11223) fatty válasza havri1 (#11222) üzenetére


fatty
aktív tag

Rom Manager-t letoltod play-rol, azzal tudod installalni. info

(#11224) havri1 válasza fatty (#11223) üzenetére


havri1
félisten

És működik, köszi!
Utoljára Nexus S -en próbáltam, nem jött össze..
Fent a kernel is, beállítva, tesztelem. Köszi még1x :)

havri

(#11225) Adam_Shepard válasza Balinov (#10111) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Ez lett volna az ami érdekel. Köszöntem!

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#11226) Gery15


Gery15
addikt

Feltettem a nova launchert és még most sem tudom változtatni a menüben az ikonokat. Ötlet? Stock rom alatt nem lehet megoldani a %-os aksi jelzést?

HyperX

(#11227) fatty válasza Gery15 (#11226) üzenetére


fatty
aktív tag

Stock rom akku %-ra, a 4.2.2.stock.grouper_battery_odex.zip kell neked. Recovery-bol telepitheto.
Nova launcher-t lehet temazni, bar meg nem probaltam.

[ Szerkesztve ]

(#11228) Gery15 válasza fatty (#11227) üzenetére


Gery15
addikt

Köszönöm! Hogyha valamilyen témát beállítok akkor változtathatóak lesznek, hm... kipróbálom.

HyperX

(#11229) Mankó válasza brumi1024 (#11213) üzenetére


Mankó
veterán

Privatban is johet egy kis help, hogyan is kell ezeket felrakni. :R

(#11230) havri1 válasza fatty (#11227) üzenetére


havri1
félisten

Felraktam én is, de hol lehet bekapcsolni?

havri

(#11231) fatty válasza havri1 (#11230) üzenetére


fatty
aktív tag

Akku ikonra gondolsz? Nem kell kapcsolni, lecsereli a gyarit.

(#11232) havri1 odex kell gyari rom-ra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11232) havri1 válasza fatty (#11231) üzenetére


havri1
félisten

Hát, akkor nem jót szedtem le, mert ez maradt ua :(
Szerk.: Hát naná :D

[ Szerkesztve ]

havri

(#11233) sto1911 válasza havri1 (#11199) üzenetére


sto1911
veterán

"Wifi végig online volt, nem értem miért, elvileg ki kellett volna kapcsolnia." "Soha"

A soha-t arra a kerdesre valaszolod, hogy mikor kapcsolja ki a wifit. Mivel te soha-t allitottal be, igy jo hogy nem kapcsolja ki :D

Ahogy latom ez masnak sem egyertelmu.

@(#11209) Stauffenberg: 4:47-et nyomogtad, meg masfel napot volt bekapcsolva wifivel, az is fogyaszt, de valamiert nem veszed figyelembe, pedig mar irtak abban a hsz-ben, amire valaszoltal. Probald ki, hogy feltoltod 100%-ra, es elkezdesz netezni. Biztos nem 4h lesz az uzemido. Vagy: futtass valami benchmarkot, vagy hd filmet egy fel oraig, aztan megnezed mennyit fogyasztott, azt felszorzod, es kijon a VALOS akkuido, amit a google is mond.

Ha nem, akkor baj lehet.

(#11234) havri1 válasza sto1911 (#11233) üzenetére


havri1
félisten

Őőő, nem vitázni akarod, de pont fordítva van :

A kérdés így szól : Tartsa bekapcsolva a wifit alvás közben :
- Mindig
- Csak ha csatlakoztatva van
- SOHA
Vagyis soha ne tartsa ébren. Amúgy megvan a ludas, skype lefagyasztva, és máris kikapcsolja :)

havri

(#11235) sto1911 válasza havri1 (#11234) üzenetére


sto1911
veterán

Nyilvan a Skype-hoz kell a folyamtos adatkapcsolat, bar nekem telon van, es semmit nem veszek eszre. LEhet nalad beakadt? Mert akkor tuti leszivja hamar az akkut.

A Nexus most nincs keznel, de 2.3 alatt a telomon ez van: mikor valtson mobilenetre?:
- kepernyo kikapcsol,
- soha, ha tolton van
- soha

Mashogy lenne a Nexuson?

(#11236) havri1 válasza sto1911 (#11235) üzenetére


havri1
félisten

Még nem használtam , 0 perces, be sem vagyok jelentkezve, így nem tudom sajnos.
Most, hogy lefagyasztottam, már a skálán látszik, hogy szakadozik a wifi ébrentartása, meg bekapcsolásnál látom, hogy üres a wifi ikon, tehát lekapcsolódott.
Szó szerint írtam le, ebben, meg S2-n is így van, (azon még mellette zárójelben ott van, hogy figyelem, ez nagyobb adatkapcsolat használattal jár)

havri

(#11237) sto1911 válasza havri1 (#11236) üzenetére


sto1911
veterán

Akkor romrol romra valtozik mi van odairva :D

(#11238) edward2 válasza sto1911 (#11233) üzenetére


edward2
addikt

Emberek. Nálam pont ugyanaz van mint Stauffenbergnél. Van hogy csak böngészek és simán 4 óra alatt 10% alatt van az akksi. Nekem életben nem volt semmivel 5 óra felett a screen időm. Ilyen nehéz ezt elhinni?

Lehet ám közben nekünk van defektes készülékünk... Ha játszom max 3 óra.

Amúgy ha ki van kapcsolva kijelző akkor akksi nem merül semmit teljesen vízszintes a vonal. Bekapcsolva viszont olyan mint egy szakadék.

Most amit ki fogok próbálni, hogy egy SD filmet berakok 100%os töltöttség mellett bsplayerbe frissen bootolt gépbe minimális fényerő mellett + airplone mode és be fogom ide írni legkésőbb holnap az adatokat... Csodálkoznék ha 4 óránál többet kapnék eredményként.

(#11239) ólomvarjú


ólomvarjú
tag

Paranoidon, expanded desktop-ot használva nektek is szarakodik az alján egy keskeny sáv elég sok appnál? Lehet olyat, hogy az ért. sáv megmarad, de nav.bar helyett a pie legyen?

[ Szerkesztve ]

(#11240) Mankó válasza edward2 (#11238) üzenetére


Mankó
veterán

Nalam most 6ora 38 perc hasznalat 17%-os aksinal. Lejjeb ott vannak, hogy mik vannak tiltva.
Sajnos ez a rom sem jobb, mint a 4.2.2, ugy hogy full wipe+ factory reset utan megy vissza az. Majd egy franco kernelt is belesutok es meglatjuk, hogy azzal hogy virit.

(#11241) havri1 válasza edward2 (#11238) üzenetére


havri1
félisten

Neked mennyi idő alatt tölt fel 10%os akksiról kb?
Mert írták itt többen, hogy 3-4 órákat is tölt. Nekem 12%ról most 1:37 perce tölti, és 78% már. Sztem 2h alatt meglesz a 100%. Gyári töltővel.
Nekem sem megy ilyen sokat, 3 óra egynéhány perces volt a kijelző időm, igaz wifi majdnem 100% a 1.5 napos használat alatt..
Szóval nem lehet, hogy akiknek keveset megy, valamiért kevesebb idő alatt tölt fel? (ergo esetleg nem úgy veszi fel az áramot az akksi? --> valami hibás? )

havri

(#11242) edward2 válasza havri1 (#11241) üzenetére


edward2
addikt

Most van 22:00 olyan 19:45 körül raktam fel töltőre 45% akksival és most van 86%on. Ez minden csak nem gyors :) De majd ezt is letesztelem és akkor beteszek képeket mi történt.

(#11243) Mankó


Mankó
veterán

Aksi 4%, hasznalati ido 7:45, kepernyo hasznalat 78%. 1 nap 5 perc akumlatorrol. Wifi csak akkor ment, amikor a kepernyo is.
Ennyit meg kb. a 4.2.2 is. Feltoltes utan megy is vissza.

(#11244) Stauffenberg válasza Mankó (#11243) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nálam most 3 óra 8 perc képernyő használattal van 52%-on az akku, felszorozva ez 6 órát bírna. A tegnapi naphoz képest a különbség, hogy az Wi-Fi alvás irányelvét megbolygattam, most már elalszik (kivéve ha töltőn van).

Tegnap 4%-ot írt Wi-Fi használatra (akkor 5 óra képernyő használatot sikerült kihozni belőle), ma meg 2% Wi-Fi használatot ír, közben meg kb egy órával tovább bírja az akku (mondjuk ezt is keskenynek érzem, mert háttér szolgáltatások nem nagyon futnak, ezért alvó módban még mindig túl sok energia megy el feleslegesen).

De egyébként ez a beépített akku statisztika semmire sem jó. Már az 1.5 Cupcake Android óta nem tudok rájönni, hogy tulajdonképpen mit is kéne ebből kiolvasni...

Van a Wi-Fi használat között tegnaphoz képest 2% különbség, de közben egy órával tovább bírja az akku... (a többi érték kb ugyan ott áll, mint tegnap). Emelem a kalapom aki ebből bármit kimatekoz! :)

(#11245) randras válasza Stauffenberg (#11244) üzenetére


randras
veterán

Nem matekozni kell ezen, hanem belegondolni (és elszörnyedni), hogy ha már egy Nexus készülék is ennyire megbízható, akkor... :U

(#11246) fPApi


fPApi
őstag

Baromi jó, hogy átmentünk akku statisztika topicba, de ennek csak akkor lenne értelme, ha készülne egy folyamatosan, mindenki által írható táblázat a dologról! Mert így ki emlékszik, hogy 100 hsz-el korábban ki, mit írt az akku használatról/merülésről/töltésről? Mindig végigbogarászni meg ....

(#11247) havri1 válasza fPApi (#11246) üzenetére


havri1
félisten

Ha gondoljátok, csinálok egy Google dokumentumot...
Amióta kikapcsol a wifim, azóta nagyon baba nekem :-D
22kor vettem le a töltőről, és most nézem , még 100%.

[ Szerkesztve ]

havri

(#11248) fatty


fatty
aktív tag

Utolsó üzemidő jól sikerült, 2nap 7óra akkuidő, ebből 8 óra képernyő.
3%-ig merült, 3:20h alatt töltötte 100%-ra. képek

(#11249) havri1 válasza fatty (#11248) üzenetére


havri1
félisten

Nexus 7 üzemidő táblázat

Ezt látjátok?

havri

(#11250) Grillo válasza havri1 (#11249) üzenetére


Grillo
senior tag

Igen, de csak azt, hogy engedélyt kell kérni a hozzáféréshez. Küldtem is requestet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.