Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) Drachoo válasza randras (#11299) üzenetére


Drachoo
senior tag

Azért ez a megbízhatatlanság és optimalizálatlanság az új androidokra már nem jellemző. Akkor IOS-el is érnek majd meglepetések... :(

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11302) Uzi74 válasza BigBlackDog (#10867) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nem tudom megoldódott-e neked, de nem minden 0 a sorozatszámban ami annak látszik, nekem volt O is az elején

(#11303) havri1 válasza Uzi74 (#11302) üzenetére


havri1
félisten

Biz isten nem találom, hogy hol lehet regisztrálni. Miért érdemes amúgy? Garancia? Plusz idő jár érte?
Más : most ebben mekkora CPU van? 1200,1300 vagy 1500 mhz? ? Minden oldalon más van. Nekem jelenleg az M kernel maximum 1500-ra állította be.

[ Szerkesztve ]

havri

(#11304) Drachoo válasza havri1 (#11303) üzenetére


Drachoo
senior tag

Ha jól emlékszem amikor 1 vagy 2 mag megy akkor 1300, de ha mind a 4 akkor 1200 a felső limit. Az ötödik mag csak 500-al megy.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11305) Mankó


Mankó
veterán

Ujra akartam rakni a 4.1.2-rol a 4.2.2-t. Fel is ajanlja, el is inditja, de nem megy vegig. Most vegig kell csinalni megint a toolkittel a frissites menetet 4.2, 4.2.1, 4.2.2-re?

(#11306) Peet91 válasza Mankó (#11305) üzenetére


Peet91
aktív tag

Akkor akadhat el az update, ha mókoltál valamit a rendszerrel, pl. tabletui, vagy hasonló, ami módosít a rendszerfájlok valamelyikén. Vagy nem checksum errort dob?

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#11307) havri1 válasza Drachoo (#11304) üzenetére


havri1
félisten

Köszönöm, akkor a 4 mag nem egyformán megy. Ötödik a gpu?

havri

(#11308) kicsi83 válasza havri1 (#11307) üzenetére


kicsi83
tag

Tudtommal 5. az csak segédmag.

(#11309) Mankó válasza Peet91 (#11306) üzenetére


Mankó
veterán

Tenyleg mokoltam eg tablet ui zipet tettem fel a 4.1.2re. Volt ott egy stock ui is, ha azt feltudom mokolni, akkor fel fog menni az update?
Cwm se, se fajl nincs mar a tabon, egy elmeny lesz azt felmuteni, vagy tudtok valami mas megoldast is?

(#11310) fatty válasza Mankó (#11309) üzenetére


fatty
aktív tag

Elvileg utanna felmegy, nekem is vissza kellett patch-elnem 4.2.1-et stock-ra, frissites elott.

(#11311) brumi1024 válasza havri1 (#11303) üzenetére


brumi1024
veterán

1300Mhz-es a legmagasabb órajel, 4 mag esetén is, de az m kernel alapból 1500-ra lövi be minden bootnál. Azt érdemes visszavenni trickstermodban 1300-ra(üzemidő szempontjából jobb, teljesítményben viszont nincs sok érezhető különbség), de ezt írja a fejlesztő is. Egyébként a gpu gyárilag 416mhz, a segédmag pedig tényleg 500.

(#11312) havri1 válasza brumi1024 (#11311) üzenetére


havri1
félisten

Köszönöm szépen, vissza is állítom.

havri

(#11313) Mankó válasza fatty (#11310) üzenetére


Mankó
veterán

Esetleg van linked a 4.1.2 stock ui-rol, az istennek nem talalom.

(#11314) assemble válasza randras (#11299) üzenetére


assemble
addikt

Nekem pedig az hihetetlen, amit te mondasz az akku-konzisztenciarol, megbizhatatlansagrol. Meg a Galaxy S-emen sem volt vele gondom, mikozben azon mast sem hasznaltam csak fozott ROM-okat. Nexus-okon meg az alap szoftver aztan plane stabil es megbizhato.

Megis hogy kell kell ertelmezni ezt az akku-inkonzisztenciat illetve megbizhatatlansagot? Leteszed keszenletbe a telot es par ora alatt lemerul? Meg random ujraindul surun? Vagy hogy kepzeljem el a dolgot? Mert en soha semmi ilyesmit nem tapasztaltam.

(#11315) fatty válasza Mankó (#11313) üzenetére


fatty
aktív tag

Ez odex azt hiszem
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32634747&postcount=676

(#11316) Mankó


Mankó
veterán

Kezd bedurvulni a dolog. Visszaraktam a stock ui-t , most már nem jut el csak a logoig.
Gondoltam visszarakok egy factory stock romot, el is indítja, majd közli, hogy nem tudja megnyitni az akármilyen .tar fájlt. Néztem a könyvtárat, ahol keresi, tényleg nincs ilyen fájl.
Most akkor mi a teendő, zárjam vissza a bootloadert és gari? Vagy valahol fel lelhető neten ez a fájl?
Fastbootig eljut a tab, de nem tudom bele flashelni a stock romot.
S.O.S ! ! !

Szerk.: Közben megtaláltam a stock romot. Letöltöm meglesem mi lesz úgy. Akinek közben van mentő ötlete, ne tartsa magában!

[ Szerkesztve ]

(#11317) fatty válasza Mankó (#11316) üzenetére


fatty
aktív tag

Probald nexus 7 toolkit-tel ujra flash-elni, az felrakja az egesz rom-ot. Egyszer nalam is eljatszotta a bootloop-ot.

[ Szerkesztve ]

(#11318) Gery15 válasza Mankó (#11316) üzenetére


Gery15
addikt

Nexus Toolkittal töltsd le, a stock google romot! És mielőtt rányomnál arra, hogy telepítse másold ki a put_google_factory_image_here mappából és, ha legközelebb ide visszateszed akkor menni fog.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#11319) Mankó válasza fatty (#11317) üzenetére


Mankó
veterán

Újra flasheltem, végig ment a dolog, kiírta 1-2 helyen, hogy failed, de a végén completedet írt. Helyzet ugyanaz a logonál les. Megy a fény körülötte, de ennyi.
Visszazárom a bootloadert és megcsinálom úgyis.

Gery: Le se akarta tölteni, úgy húztam le valahonnan a stock romot és azzal végigment, de minek.

[ Szerkesztve ]

(#11320) Gery15 válasza Mankó (#11319) üzenetére


Gery15
addikt

Wipe dalvik/ factory resettel is nézd majd meg. :K

(#11319) Mankó: Pedig ezzel a módszerrel tedd vissza. Én is jártam már így... rendesen beszartam. :D Hiába töltöttem le bárhonnan stock romot nem ment fel mindig bootlop volt. A megoldásom a következő volt: wipe-oltam minden, factory és toolkital kivártam amíg letölti a google stock romot majd örültem! :D

(#11321) Mankó: CWM van fent?

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#11321) Mankó válasza Gery15 (#11320) üzenetére


Mankó
veterán

Ez volt az első amit csinálni akartam, de addig nem jut el.

Most végi ment , ahogy kellett és booting failed van. Előtte bezártam a bootloadert.
Se recovery, se CWM nem jön be. Fastbootig elmegy, és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#11322) Drachoo válasza havri1 (#11307) üzenetére


Drachoo
senior tag

Az ötödik mag is egy teljes értékű mag, nem gpu. Akkor használja, amikor te nem használod a tabletet, csak a háttérbe szinkronizál, stb... Jaj de szép mondat lett, remélem azért érthető. :D

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11323) havri1 válasza Drachoo (#11322) üzenetére


havri1
félisten

Igen, érthető, köszi :-) csak azt nem vágom, hogy erről az 5. magról miért nem írnak hivatalosan sehol?

havri

(#11324) Mankó válasza Mankó (#11321) üzenetére


Mankó
veterán

Bármit választok fastbooton, azt írja booting failed.

(#11325) havri1 válasza Mankó (#11324) üzenetére


havri1
félisten

Pontosan mi után jelentkezett a boot loop?
Cwm-ből telepítettél egy sock ui-t?

[ Szerkesztve ]

havri

(#11326) Mankó válasza havri1 (#11325) üzenetére


Mankó
veterán

Ahogy mondod, így volt.
Most megpróbáltam rárakni egy recovery-t, s most eljut a kis robot hasában a piros felkiáltó jelig. Most próbálkozok a CWM-mel a toolkitből.

Bejött a CWM recovery. :C
Na akkor most mennek a wipe-ok, meg a factory reset, utána jelentkezek.

Wipe cash lement, a dalvik cache-nél meg csak villan egyet, de nem csinál semmit. :U

[ Szerkesztve ]

(#11327) fatty válasza Mankó (#11324) üzenetére


fatty
aktív tag

Toolkitben rom kivalasztasa utan a 9. menuvel raktad ujr a rom-ot?
Nalam az bevalt, utanna root, recovery telepites, es ok volt.

(#11328) havri1 válasza Mankó (#11326) üzenetére


havri1
félisten

Addig jó vagy, ameddig van fastboot mode. Valószínűleg szar volt a zip, vagy nem jó verzió, esetleg megserült.
Nekem nem ment fel toolkittel a cwm.
Van még lehetőség fastboottal feltenni, csak ahhoz kell egy cwm img meg a parancs.

Szerk. : na innen sima ügy :-)

[ Szerkesztve ]

havri

(#11329) Mankó válasza havri1 (#11328) üzenetére


Mankó
veterán

CWM imaget honnan tudok szedni?
Factory resetnél már error mounting sdcard

9-es letöltéssel, azt írja nem bírja kitömöríteni a fájlt. És kilép, ha meg beteszem neki a letöltött tar fájlt, akkor végig megy, de mégis megáll a logonál.

Ezt a CWM imaget hol találom?

[ Szerkesztve ]

(#11330) XZoli


XZoli
aktív tag

Most irigykedek :O , három hete várom, hogy a nagyságos T-Home végre kiszállítsa

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#11331) havri1 válasza Mankó (#11329) üzenetére


havri1
félisten

Xda. Én mindig onnan vadászok, az valamilyen szinten ellenőrzött. Formázni tudsz cwmből?

Xzoli: kitartás! Nagyon ajánlom skynet fórumtárs webáruházát, nagyon jó cuccai vannak, olcsó, és gyors :-) reklám off

Manko: korulnezek

[ Szerkesztve ]

havri

(#11332) Mankó válasza havri1 (#11331) üzenetére


Mankó
veterán

Archive doesn' containe Boot, recovery, system.sig. Ez mi?

Végig ment a stock rom flash, újra is indította a tabot és most bejött. a welcome felirat. :C :R
Köszi mindenkinek a segítséget, nagy nehezen mégis megoldódott. Igaz, annyira nem is izgultam, csak a kezdeti idegeskedés.
Megy is egy wipe-ok, + factory reset és megy vissza a 4.2.2 nem kínlódok tovább vele.

[ Szerkesztve ]

(#11333) havri1 válasza Mankó (#11332) üzenetére


havri1
félisten

Van cwm hivatalos oldal :-)
http://clockworkmod.com/rommanager

havri

(#11334) edward2 válasza edward2 (#11296) üzenetére


edward2
addikt

Lefutott az akksi üzemidő tesztem a következő beállítások mellett.

Friss boot még töltőn, airplane mode, silent mode, screen brightness minimum (!!) nem indítottam semmi alkalmazást csak mx playert abba betettem egy SD videót (!) és azt loopra állítottam majd eltávoztam a tablet környékéről.

Eredmény:

[ Szerkesztve ]

(#11335) Drachoo válasza havri1 (#11323) üzenetére


Drachoo
senior tag

Írnak pl ennek a fórumnak a témaindító cikkében.

De a hivatalos honlapon is.
Innen idézet:"Quad-Core with a 5th Battery-Saver Core**"

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11336) alacka válasza Mankó (#11332) üzenetére


alacka
tag

Leírnád lépésről lépésre hogy oldódott meg, jelezve hol volt a bibid elötte?
Már elvesztettem a fonalat.

edward2 s mi látszott minimál fényerővel a filmből? ... igaz magárahagytad :U

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#11337) Mankó


Mankó
veterán

Na már megy is fel a 4.2.2, ezt a franco m kernelt csak simán cwm / install zip-pel kell akkor fel tenni. A fontosabb beállításokat meg megtalálom 1-2 oldallal lejjebb? Vagy érdemes még valamit előtte beállítani?
Wipe, vagy factory reset, akármi?

(#11338) edward2 válasza alacka (#11336) üzenetére


edward2
addikt

Hát képtelen lettem volna így végignézni mert őszintén alig látszott belőle valami a szobában. Max ha korom sötét lett volna, de szerintem még úgy is necces.

(#11339) leslieke válasza edward2 (#11338) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Próbáld ki. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11340) Mankó válasza alacka (#11336) üzenetére


Mankó
veterán

4.2.2-ről vissza váltottam 4.1.2-re. Kiakartam próbálni a tablet ui-t ezért az xda-ról leszedtem egy zipet és felraktam. Miután az aksi fogyasztás nem hozott sokkal jobb eredményt, gondoltam vissza váltok 4.2.2-re, de a frissítés nem ment le, mivel változtak a rendszer fájlok a tablet ui miatt. Kerestem egy 4.1.2 stock ui-t és cwm-mel felinstalláltam. Utána bootloop fogadott. Próbáltam wipeolni + factory reset, helyzet nem változott. Utána próbáltam Toolkittel factory imaget bele flashelni, de amikor tar fájlt kellett volna kitömörítenie, kidobott. Megnéztem a hivatkozott könyvtárat, de csak egy 9 k-s fájl volt benne.
Leszedtem egy 4.1.2 factory image tar fájlt és betettem a megadott könyvtárba. Flash, utána csak a fastbootig jutott el, ott kiírta, hogy booting failed. Furcsa mód a bekapcsoláskor mindjárt a fastbootba lépett be.
Visszazártam a bootloadert és felraktam egy cwm-et. Ott wipe cache működött a többi nem. Nyitottam megint a bootloadert, Toolkit 9, bemásoltam megint a tar fájlt a put_google_factory_image_here könyvtárba és flash. Megtörtént rendben a flash és felbootolt a tab 4.1.2-vel.
Most fejezte be a 4.2.2 flashelését, már az is van rajta. Most akarom majd a franco kernel beletenni, + a fatty oldalán lévő tablet ui-t is kiakarom próbálni, amiben a %-os aksi ikon is benne van.
Ennyi a történet. Szolgáljon a fenti írás segítségül a hasonló hibába belefutó ph tagoknak.

(#11341) Mankó


Mankó
veterán

Valaki linkelt egy olyan navigáló appot (vagy youtube-on láttam?), amelyet rejtett módból lehet felhúzni, s rajta van a home, a vissza meg az app váltó ikon, illetve még az aksi töltöttségi állapotát is kijelzi.
Ha valakinek rémlik miről zagyválok, dobja már be a linket!

(#11342) Mankó


Mankó
veterán

fatty: a franco m kernel mr1-es verziója működik az oldaladon található tablet ui módosításokkal egyszerre?
Jó lenne tudni, mielőtt megint belefutok egy bootloop-ba. :B

Szerk.: CWM Recovery hova teszi a mentéseit? Jó lenne egy verziót a gépen is eltárolni minden eshetőségre.

[ Szerkesztve ]

(#11343) lordyka válasza Mankó (#11341) üzenetére


lordyka
aktív tag

nem tudom mit értesz rejtett módon, de úgy tűnik mintha a PIE-ról beszélnél ami a paranoidandroid rom egyik SystemUI variánsa.
vagy ha nem akarsz másik romot LMT launcher, de ez nem annyira integrált és mókolni kell h eltűnjön a navigation bar.

(#11344) alacka válasza Mankó (#11340) üzenetére


alacka
tag

Köszi, rémisztő, pláne egy nyamvadt százalékos kijelző miatt, mikor erre vannak picke appok, meg csicsásabbak is. :U

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#11345) fatty válasza Mankó (#11342) üzenetére


fatty
aktív tag

CWM mentés.
Felraktam M kernelt + tablet UI patch-et, mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#11346) havri1


havri1
félisten

M kernleben vagy valahol nincs ilyen, hogy gyorstöltés engedélyezése?
Mert nekem most 19% -ról tölti, 1ó5p és már 77%nál tart..

havri

(#11347) lordyka


lordyka
aktív tag

elég érdekes dolog történt az éjjel és nem tudom mire vélni, ilyet még nem láttam...

(#11348) KZP válasza lordyka (#11347) üzenetére


KZP
őstag

Én sem látom. :DDD

(#11349) kovsol válasza lordyka (#11347) üzenetére


kovsol
titán

időgép appot nem raktál rá esetleg ? :D Ott ugrott egyet, de az sajnos nagyon leszívta az aksit :( Talán majd a következő verziót jobban optimalizálják.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#11350) lordyka válasza kovsol (#11349) üzenetére


lordyka
aktív tag

:D
nagyon durva volt, nem tudom mitől merült ilyen egyenesen 0-ra az éjjel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.