Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) XZoli válasza #41133696 (#12045) üzenetére


XZoli
aktív tag

A DHL futárszolgálattal semmi baj nem volt, (segítőkészek, megtudtam velük egyezni) itt a t-home-al van a baj, addig vagyok jó ameddig befizetem a 17k havi számlámat után a nagyban ..... a fejemre, de én nem hagyom magam.

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#12052) bzoley válasza #41133696 (#12050) üzenetére


bzoley
veterán

Nekem megfelel a wifi is, lusta vagyok elmászkálni a gépig usb-t dugdosni. Na meg így legalább mindent látok a táblán.

(#12053) Grillo válasza #41133696 (#12050) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem kell USB, millió program van, aminek segítségével tudsz wifin keresztül másolni, vagy FTP, vagy bármi. TotalCommander, AirDroid, stb...

(#12054) solyomb válasza solyomb (#11924) üzenetére


solyomb
tag

Sziasztok,
Ezzel kapcsolatba tudna valaki valami biztatót mondani? Továbbra sem értem miért nem hajlandó befrissiteni a naptárjaim:/

(#12055) Aethel válasza #41133696 (#12050) üzenetére


Aethel
aktív tag

Mikor megvolt az előző tab-om, én ezt használtam:
Wifi File Transfer
Ennek van egy fizetős változata, 300 Ft körül van. Én megvettem mert annyit bőven megért hogy ne folyton az usb portot inzultáljam :D. Az ingyenesben azt hiszem fájlméret korlátozás volt. Elindítod a tab-on a progit, egy server-t csinál amire böngészőből felmész és pakolgatod a cuccaid kényelmesen.

(#12056) #41133696


#41133696
törölt tag

Köszi, remek ez az AirDroid.

A WiFi-t most úgy állítottam be, hogy ha alszik, akkor kapcsolja le...

Alapértelmezés szerint nincs.

[ Szerkesztve ]

(#12057) Stephan89 válasza Stephan89 (#11981) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Na most a kezdőlapra kitettek egy új katalógust, melyben már oda van írva a Nexus alá, hogy 'refurbish'. :K [link] Mintha csak azt várták volna, hogy írjak ide... akkor szeretnék egy Nexus-t max. 20.000 Ft-ért. Remélem ez is bejön :D

(#12058) #41133696 válasza Stephan89 (#12057) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tessék :DDD , és ez nem 'refurbish' :)

(#12059) ribery22 válasza solyomb (#12054) üzenetére


ribery22
tag

Ha van hozzá mail cím, akkor rakd be és akkor szinkronizálni fogja a naptárát is.
Ha van hozzá app, akkor azt töltsd le azt és amikor bejelentkezel csinál egy fiókot, amit már be tudsz állítani a naptárhoz.
Én a MS naptárral vacakoltam és ezek lettek jó megoldások. Így frissít oda vissza.

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#12060) #41133696


#41133696
törölt tag

T-nek vanak jó kis appjai például:

Műsorújság Tablet
Magyar Telekom NyRt.

Vagy amit Bzoley linkelt: Árfolyamok
Magyar Telekom NyRt.

Anno még Nancy Xiong akart rávenni, hogy próbáljam ki a Advanced Mobile Care
IObit Mobile Security
. Lehet holnap megteszem. Akkoriban nem volt mivel.

Bér valszeg a Norton-t le kell majd szedni előtte, mert bár az Android OS-t csak most kezdtem el használni, feltételezem két dudás nem fér meg egyszerre ezen a platformon sem egy csárdában :)

(#12061) Hegasus válasza Aethel (#12042) üzenetére


Hegasus
senior tag

hát én amondó vagyok, hogy nincs sok értelme nézni ezeket a szintetikus teszteket, mert szerintem bűzlenek a pénztől (antutu "frissítés" után samsung termékek +3000-4000 pont XD)
szóval a gyakorlat (játékok) a lényeg és ott elég jó a tegra, mert a játékok elég vajasak (például a mali 400-son megakad a real racing 3, meg a temple run 2 is - felhasználói visszajelzések alapján...)
amúgy egyik benchmarkban (epic citadel) jól elveri a malit a másikban meg fordítva... szerintem némelyik a tegra 16 (vagy nem tudom mennyi) grafikai feldolgozó egysége közül csak néhányat használhat ki... de ez csak egy elmélet

a képnek a "marketing áldozata" címet adnám :DDD
http://db.tt/U8hdXPmP

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#12062) Drachoo válasza sto1911 (#12030) üzenetére


Drachoo
senior tag

:Y Próbáld már kis egy másik pendrive-val. Kíváncsi vagyok már rá... Hogy a fenébe lehet, hogy nekem megy, neked meg nem... :F

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#12063) XZoli válasza #41133696 (#12058) üzenetére


XZoli
aktív tag

Én is ezt vettem :)

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#12064) csabám


csabám
addikt

Nyáron érkezik a Google új táblagépe.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#12065) sto1911 válasza csabám (#12064) üzenetére


sto1911
veterán

A hosszabb uzemidot szerintem a kepernyo modositasaval kelleni elerni, nem hiszem, hgoy a tegra vs snapdragon 20 perc-fel oranal tobbel megdoban az uzemidot. A teljesitmenye meg eleg mindenre :)

(#12066) Stauffenberg válasza Aethel (#12049) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Feleslegesen hívod őket. Amikor már két hete tökölt a T, hogy kiküldje a csomagom, akkor felhívtam őket, hogy ha úgy gyorsabb, akkor átvenném egy üzletben. Azt mondták úgy nem lehet, mindenképpen futár viszi ki. Akkor mondtam, hogy megadnám a munkahelyi címem, mert nap közben nem leszek otthon... azt mondták, majd a futárszolgálat hív egyeztetés céljával.

Aztán már beléptünk a harmadik hétbe a várakozással és a csomag sehol. Küldtem a T-nek egy emailt, hogy mondják meg hol a csomagom, át van-e már adva a futárszolgálatnak vagy még mindig várnak rá ők is. Mondtam nem baj, elhiszem, hogy sokan rendelnek és hosszú a sor, de legalább azt mondják meg, hogy hol jár jelenleg az ügyem...

Erre kaptam egy sablon szöveget azzal, hogy hivatalosan 30 nap a kézbesítési határidő, szóval inkább ne pattogjak, mert a 3 hét várakozással még benne vagyok. Én ebből azt szűrtem le, hogy fingjuk sincs hol a csomag.

Fél órával az email visszaérkezése után csörög a telefonom és a futár hív, hogy a kapuban áll, vegyem át a cuccot (khm... a T ügyfélszolgálata nem tudja, hogy már feladta a csomagot). A futárt leteremtettem, hogy miért nem egyeztetnek előre, mert ezt ígérte a T, de mondta, hogy ez rendszeres, mindenkit azzal etetnek az ügyfélszolgálaton, hogy ők majd egyeztetnek, pedig csak csomagot és kézbesítési címet kapnak, semmi egyebet. Szóval a T kavarja a szart.

(#12067) Stauffenberg válasza sto1911 (#12065) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Snapdragonnak több előnye is van a Tegrával szemben, egyrészt a nagyobb elterjedtség miatt több a kifejezetten rá optimalizált tartalom (főként játékok) és valóban jóval alacsonyabb a fogyasztása, de ez kb csak akkor jön ki ha sokat játszol. A Snapdragon lehet a 2013-as év sztárja... tavaly a Tegra 3 hódított, de szinte csak a baromi népszerű Nexus 7 miatt és több gyártó is átvette... pedig közel sem tökéletes. Nem erősebb, mint egy jobb Exynos vagy Snapdragon, de cserébe sokat fogyaszt és nagyon tud melegedni... az MHL hardveres hiányáról meg ne is beszéljünk.

Én nem nagyon szoktam játszani ezért a Tegra 3 sokszor alig pörög, nálam a fő energiafelhasználó a képernyő (kb mindig 70% fölött van az akku szopkodása). Sajnos az IPS panel nagyon nagyon nem energiatakarékos. Szépnek szép, de azért ezek az IPS panelek nem AZOK az IPS panelek... ezt megközelítő minőséget más (energiatakarékosabb) paneltípusokkal is el lehet érni. Arról nem is beszélve, hogy a N7-ben lévő képernyő betekintési szögei sem olyan hatalmasak... Én simán kukáznám ezt a paneltípust, mert amíg nem készül belőle tényleg utlra alacsony fogyasztású, addig ez nem mobil eszközbe, hanem asztali monitorba való.

(#12068) #41133696 válasza csabám (#12064) üzenetére


#41133696
törölt tag

A magam részéről ennek annyira nem örülök.

A főszempont, hogy egy lépcsővel közelebb kerültünk ahhoz, amikor az android főverziója már majd csak arra fog megjelenni.

Egyébként meg elég unszimpatikus dolog - pláne világválság idején-, hogy a korábbi években megszokott termékek mellett - mobiltelefon / okos-telefon /, komplett PC-k vagy PC részalkatrészek, védelmi szoftverek és játékszoftverek - újabban már TV-ből ami már szintén okos tévé, a táblagépekből is évente jelenik meg új, minden évben vegyél újat.

Na most ezzel alapvetően két probléma van. Az egyik és ez kis hazánkban is kicsúcsosodik - tudom, hogy nem innen fúj a passzátszél -de Európa más országaiban is megfigyelhető, hogy az átlag emberek vagy nem tudják ezt minden évben meglépni, vagy ha megteszik nagy terheket vállalnak fel, és vannak olyanok is akik nem is akarják.

De ugye mint csinál ennek ellensúlyozására az Apple és a Google is? Úgy alakítja ki a készülékházát, hogy az akkumulátor ne legyen benne cserélhető. Magyarán ameddig bírja az akksi addig használod. Ha jó az akksi emiatt egyébként nem kell parázni. A 2009-ben vásárolt K800i-m mai napig kifogástalanul működik.

Ellenben ott van nekik a tudat, hogy már elavult a termékük. A másik gond meg az, hogy sokan - magam is így vagyok ezzel - eleve nem szeretik évente lecserélni a cuccukat. Például azért mert megszokják, vagy pont azért mert tetemes ráfizetéssel járna. Van egy egyébként tökéletes táblagép, aminek kijön az utóda. Eladni brutális vesztességgel? Vagy porosodni hagyni a polcon? Akkor már odaadni valamelyik családtagnak.

Amúgy én a táblagépet okostelefon helyett vettem. Azért mert mindig néztem milyen a kínálat idehaza az okostelefonokból. Amit kártyásan 30 -40 E Ft-ért adnak az okostelefonnak csúfolt többnyire lassú és silány készülékek. Ami valamire való az 80 000 Ft -tól kezdődik előfizetéssel. Három dolog volt ezen felül ami szöget ütött az ötlet koporsójába:

1. A telefonálási szokásaim. Nekem klasszikus célokra kell a telefon. Telefonálni a K800i-n is lehet, sőt még 3G-vel is ami idehaza baromira nem terjedt el, mert drága... SMS-t küldeni tud, MMS-t küldeni tud. Összesen egy MMS-t nem küldtem el róla szerintem.
2. Az okostelefon kijelzője jóval kisebb mint egy táblagépé.
3. Az akkoriban nézett mobil-internetek királya is havi 20k -ért sem volt korlátlan. Márpedig én arra vettem volna ha úton vagyok tudjak Youtube-ozni, és egyéb Stream-eket nézni úgy, hogy félnem kellene az adatforgalmi korlát átlépése miatt.

Halott a magyar mobilnet - index.hu cikk

Ezért drága a magyar mobilinternet index.hu cikk

Ezért nem érdekelt, hogy a T-nél lévő Nexus 7 -ben nincs SIM. Úgy voltam vele, hogy amennyiben majd kell mégis -de előbb kell technikai okokból lecserélni valószínűleg a K800i-t mintsem itt beköszönne a digitális mobilnetes kánaán-, veszek egy olcsó WiFi-s telefont max amit elő sem kell vennem a zsebemből és csak a híreket olvasom a táblán WiFi-n keresztül.

Azért egyébként az vicces, hogy nekem az első otthoni Internet hozzáférésem 2002-ben tehát lassan 12 éve, korlátlan Voda GPRS-volt... persze az akkori sebesség...

Mobilinternet - Tableteknek - Domino feltöltőkártyás előfizetőknek

Igazából nekem egyik sem érné meg, max ez : Domino NapiNet 1 GB, de ez csak IPAD-eseknek szól.

[ Szerkesztve ]

(#12069) Tokra110


Tokra110
csendes tag

Nem tudtok valamilyen könyvolvasó programot ?

(#12070) cr4sh- válasza #41133696 (#12068) üzenetére


cr4sh-
tag

A T-mobile-nál vannak jó opciók, én minden hónapban amikor elfogyasztom az 1 gb netet, felhívom őket és rendelek a meglévő mellé egy másik opcionális internetet, ez általában mindig akcióban van ezért alapból is olcsó lenne, de mivel ezt csak részarányosan kell fizetni, a hónapban hátralévő napokra, ezért 3-4 giga netet szerzek pár száz forintért. Nekem megér havonta két telefont(ezt ugye le is kell mondani hónap elején) hogy gyakorlatilag korlátlan netem legyen nem egész 2000 forintért.

(#12071) leslieke válasza Tokra110 (#12069) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pl.: Moon+ Reader

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12072) fPApi válasza Tokra110 (#12069) üzenetére


fPApi
őstag

Nekem a cool reader + ezPDF reader páros jött be, szinte minden típust meg tudok nyitni velük.

(#12073) sto1911 válasza #41133696 (#12068) üzenetére


sto1911
veterán

Ez sajnos igaz, de sajnos te csak ennyit tehetsz erte, hogy leirod, hogy ez van, ill. nem igy viselkedsz.

Ez a baromi nagy uzlet, ravenni embereket hogy lecserelje azt is, amit meg nem kellene. Jol is teszik, profitbol elnek ok is, es aki hulye, az hulye. Ha nem erre veri el a penzet, hanem elissza, vagy elautokazza, akkor sincs elorebb. Meg lehet figyelni, hogy amikor a nagy elektronikai uzletekben 0%-os THM van, sorban all a paraszt, hogy megvegye 200k-ert a 3D-s tevet, hgoy a baratokkoztetet jobban lassa, egyebkent meg kenyerre alig telik vagy a gyereket iskolaztatni. Es mint tudjuk, ingyen semmi sincsen.

Az akksis temahoz csak annyit, hogy keves kezugyesseggel ki lehet cserelni mindben, megsem egy kijelzorol beszelunk, regebben linkeltem is egy cseret, kepekkel, leirassal, kb. 5 perc melo. Ha meg 4 ev mulva doglik be az akku, akkor lehet megeri ujat venni, mennyit fog erni ez a kutyu is 4-5 ev mulva?

A mobilnet meg draga, rohdajanak meg! :D

(#12074) #20844032 válasza #41133696 (#12068) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem világos miért probléma ez. Nem tart senki pisztolyt a vásárlók fejéhez, hogy cserélje le a jól működő készüléket. Ha nincs rá keret/mód nem cseréli. Ha van, és valamiért fontos neki lecseréli. Ez nem egy kényszer. Mi van akkor, ha nem lesz rá új verzió? Semmi. Ugyanúgy fog működni, mint azelőtt.
Nem látom be, mit old meg, ha nincs opció...
Én pl. marha sűrűn cserélek készülékeket, nem csak ezt, de ez a foglalkozásomból is fakad. De ha nem így lenne, akkor is szívesen váltogatnám őket. Ezzel együtt sem tartom problémának, ha jódarabig nem jön ki új típus. Vagy kijön, de mondjuk egy generációt kihagyok.
Az égvilágon semmi nem történik. Ez csak egy használati tárgy/eszköz.

(#12075) MurdR


MurdR
veterán

Na kiderült hogy mi okozza azt a rengeteg reklámot a tabon.

Asszonykám letöltött magának egy Travel Bug nevű játékot. Nézegettem hogy melyik program mennyi adatot eszik. Konkrétan ezek a gagyi játékok szinte nullán vannak. Ennek ellenére ez a köcsög bogaras meg 5 megát fogyasztott. teleszemetelte a tabletet.

sto1911: én is 200ért vettem 0% hitelre a tvt :DD

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12076) agabe válasza csabám (#12064) üzenetére


agabe
addikt

314-315 ppi elég szép lesz, de S4 pro helyett 600-as Snapdragon nem ártana (tavaly tegra 3 top volt, az S4 pro nyáron már nem oda fog tartozni), hiszen a mostani csúcs telókba (HTC One, SGS4 amcsi verzió) is azt pakolják már, és full HD alá nem ártana hosszabb távon.

(#12077) sto1911 válasza MurdR (#12075) üzenetére


sto1911
veterán

Es jobb rajta a baratokkoztet? ;]
Nyilvan ne vegye magara, akinek nem inge, de sajnos az a jellemzo szerintem, amit leirtam.

(#12078) Blue@X válasza sto1911 (#12077) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ne viccelj már, hogyne lenne jobb, Miklós sanda mosolyát csak úgy lehet élvezni... (nem nézem btw)

[ Szerkesztve ]

(#12079) edward2


edward2
addikt

Akki mizériához: Pár napja jelentettem hogy a Great Big War Games letörlése után visszaállt a tabletem a 5+ órás képernyő időre. Azt hiszem akkor ezt nem kopogtam le, mert azóta semmilyen új app installálása mellett most 2 és 2 és fél óra alatt merült nullára a tablet.

Úgy hogy tablet idle és wifi együtt 20+%ot zabáltak le 1 nap alatt.

(#12080) Stauffenberg válasza #20844032 (#12074) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az a baj a tervezett elavulással, hogy nem csak technológiai értelemben avul el a készülék, hanem fizikailag is. Nagyon jó példa erre sok nyomtató típus, melynél ha eleget nyomtattál kiírja, hogy nyekk, elérted a tervezett élettartam végét, cserélj benne ki bizonyos alkatrészeket. Azok az alkatrészek meg egyszerűen annyiba kerülnek, hogy jobban megéri egy új nyomtatód venned. Aztán vagy megveszed, vagy beleásod magad a fórumokba és találsz meghekkelt firmware-eket, amik kiiktatják ezt a szoftveres letiltást és bátran használhatod tovább a nyomtatót még éveken át.

Ezt a példát hozza fel a Villanykörte elmélet is, bár az a film eléggé bulvárosan, tényeket megkerülve kezelni a kérdést, de egy másik jó példája is van:

Az Apple valóban szembenézett egy perrel amiért az iPod (még a régi generációk) akkumulátora nem cserélhető és a garancia sem terjedt ki rá. Úgy volt az élettartamuk kalibrálva, hogy akkor dögöljenek be, mikor esedékes a modell váltás. A perben megbüntették az Apple-t és azóta a termékeikben az akkura is kiterjed a garancia és így már nem éri meg neki ezzel szórakozni. Szóval GoodSpeed példája az akku elavulásáról nagyon is helytálló.

Az én Motorola Defy telefonom két és fél éves lesz lassan és már nagyon nem hozza azt az üzemidőt, mint régen. De ebben legalább cserélhető az áramforrás.

Sajnos a gyártók mindig piszkos módszerekkel akarnak rávenni arra, hogy vásárolj. Hiszen eleve ez a kapitalizmus egyik alapjaiban elhibázott gondolata, hogy a rendszer csak addig működik amíg vásárolsz. Sőt, nem elég vásárolnod, hanem növekvő ütemben kell vásárolnod. Az is gazdasági nehézséget okoz, ha a növekedés üteme lassul... értsd: Még mindig profitot termel, még mindig keresel az üzleten, csak nem annyit, mint egy korábbi mérési időszakban (pl: múlt hónapban, előző negyedévben, elmúlt évben, stb).

És ez nem áll meg... hiszen nem állhat. Tíz év múlva kétszer annyit vásárolsz, mint most. Húsz év múlva négyszer annyit vásárolsz, mint most. Harminc év múlva nyolcszor annyit vásárolsz, mint most... (csak példaként... elég elnagyolt a képletem, de remélem a lényeg átmegy).

Szóval a rendszer nem működik, mert hosszú távon fenntarthatatlan. De hogyan cseréled le a rendszert? Előbb össze kell omlania, el kell romlania, hogy végleg kidobjuk és újat akarjunk. Jobb előbb, mint később amikor jobban fáj majd.

Ez a másik baj a rendszerrel. Elhiszed róla, hogy attól jó neked ha mindent meghatározott időközönként kidobsz és lecserélsz, olyan dolgokat vásárolsz amire a legkevésbé sincs szükséged.

----------

És mellesleg engem is zavar, hogy itt egy teljesen jól működő termék, amit egy év után lecserél a gyártó és itt van az alig modernebb új verzió. A gyártók mindig tartogatják a fejlesztéseket, jól beosztják, hiszen tudják, hogy nem lehet évente technológiai forradalmat robbantani. Ha jön egy új fejlesztés akkor azt apránként, évről-évre csepegtetik, hogy minél több pénzt kisajtoljanak azokból, akik mindegyik új modellre ráugranak... de lehet ez akár csak minden második vagy harmadik generáció is.

Én fotózom. A nagyapámtól és apámtól rámruházott gépek még a mai napig működnek. Ellenben már több digitális gépet is sikerült rottyra vágnom a használattal, pedig fele annyi fotó sem készült velük. Van egy második világháború előtt készült Zeiss Ikon középformátumú gépem. Makulátlan, kifogástalanul működik, pedig több, mint fél évszázadig volt használatban (igaz eléggé kímélve). De van 1950-ból származó gépem is, ami bő 15 évig képviselte a technikai csúcsot és még rá 15 évig is simán használta a szakma csúcsa.

Ma meg 2-3 évente cserélheted le a millió forintos gépeidet, mert elavulnak. Vagy legalább is azt mondják, hogy elavul, de aki átlát a szitán, az simán használja tovább a régit, de az élettartamuk még így sem több 5-6 évnél.

[ Szerkesztve ]

(#12081) MurdR válasza sto1911 (#12077) üzenetére


MurdR
veterán

A 3D funkció gyerekcipőben jár még szerintem, jó pofa de nem az igazi, meg nem bántam, mert havi 20ezrével nem vettem észre, mint kiadást. Nagyon sok filmet nézek/nézünk, én szerintem kihasználom az adottságait, és élvezem a 17ezres villanyszámlát ;]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12082) XZoli válasza Stauffenberg (#12066) üzenetére


XZoli
aktív tag

Hívni kell öket, mert úgy járnak mint te, ha megszerzik a t-fostol az ügyfélszámot már tudnak időpontot egyeztetni a futár cégel.

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#12083) -Gerzson- válasza Stauffenberg (#12066) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

...A futárt leteremtettem, hogy miért nem egyeztetnek előre, mert ezt ígérte a T, de mondta, hogy ez rendszeres, mindenkit azzal etetnek az ügyfélszolgálaton, hogy ők majd egyeztetnek, pedig csak csomagot és kézbesítési címet kapnak, semmi egyebet. Szóval a T kavarja a szart....

A T is egy nagy szerencsétlen, de a futárszolgálat is pont leszarja az egyeztetést.

Három hét levelezés, telefonálgatás után a karácsony előtti utolsó napon kaptam meg.
Az értesítési mobilszámot is megkapja a futár, különben hogyan hívnának fel....

Az én csomagomat visszavitték a raktárba, miután szintén munkaidőben, már a lakhelyem kapujában állva hívtak fel. Végül a futárszolgálat központjából megkaptam másnap reggel, hogy kinél van a csomagom és én hívtam, hogy ugyan már találkozzunk valahol a városban ahol jó neki ! :W
Muszáj volt, a fa alá ment mint ajándék.

[ Szerkesztve ]

(#12084) #41133696


#41133696
törölt tag

Mondjuk én halovány reményeket tápláltam a tekintetben, hogy a Google-nél nem lesz minden évben új tablet.

Az oka az az, hogy:

" Ennek a gépnek elődjéhez hasonlóan kedvező lesz az ára, hiszen a keresőcégnek érdeke a tablet elterjesztése, hiszen annak tulajdonosai a cég szolgáltatásait használva generálnak bevételeket a Google-nek."

ez persze nem zárja ki a lehetőségét, a dolognak de au elsődleges profit nem a Hardware gyártásából keletkezik.

Másik példa. a konzoloké. Ott is az a helyzet, hogy maga a konzol többe kerül mint amennyiért megveszi az ember. A profit ott is abból áll, hogy milyen szolgáltatásokat veszel igénybe, illetve mennyi játékot veszel rá, mert a vaskos haszon a játékok licencelésében és a különböző prémium előfizetésekben van. XBOX-on pl nincs multiplayer előfizetés nélkül...

Egy konzol generáció pedig 8-10 év. Nyilván tabletnél nem 10 éves őskövületeket várna az ember, de 2-3 évente elég lenne az ugrás. Csak ugye ott a kényszer, amit elsősorban az alma évenkénti rohama vált ki. Hoz valami újdonságot, és akkor már a sok sekélyes nem android alapú tabletet vesz hanem a konkurenst.

Nagyon helyesen rávilágítottatok, hogy ez a kapitalizmus lényege, és hogy ez csak így működőképes, de az igazság az, ha a sok - egyébként jóléti államban élő - magamutogató,egyébként nem túl okos ember nem venné be a horgot, ez a rendszer egészen egyszerűen nem működne.

Tehát egyfelől hibásak az ilyen vállalatok, de nagyobb részt a mindent megevő vásárlók. Sőt a vállatok addig - ameddig ugye nem kezdenek még jobban gazemberkedni az olyan aljas trükkökkel, mint szoftveresen előre programozott időben tönkremenő alkatrészek - addig csak egyrészt azért mert profitjuk származik a dologból kihasználják az emberek butaságát , másrészt pedig kényszerből cselekednek, mert ha ők nem teszik meg akkor megteszik mások, akik így velük szemben dominanciára tesznek szert, mi több az így szerzett piaci fölénnyel akár le is söprik őket.

(#12085) MurdR


MurdR
veterán

Mia a franc van ilyenkor? :( semmit nem csinál, AllinOne-t nyomtam :(

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12086) szokolzs


szokolzs
csendes tag

Hali!

Mivel WIFI-s Nexus 7-em van, gondoltam kipróbálom ezt a PPPwidgetet és vodafone-os K3772 modemmel. Természetesen nem ment (No driver), és rengeted kutakodás után kb. semmit nem találtam. Aztán ma ráleltem a fórumukban ERRE a topicra.
Összesen ennyit kellett megcsinálni (plusz apn,user,pass beállítás):
Discover which COM port is used by the key
Go to Control Panel -> Device Manager -> Ports (COM & LPT): remember of which COM port is used by the key (Vodafone Mobile Broadband Secondary Port (ZTE)(COM7))

Block the key on the modem function.
a. connect the Vodafone Key to the PC
b. Run Putty
c. click on Serial
d. In the speed box write 460800
e. In the serial line box, write COM7
f. Click on the button Open

A terminal will open and type these commands:
i. ATE (result must be OK)
ii. AT%USBMODEM=0 (result must be [0] MODEM DRIVER)
iii. close the terminal

És láss csodát, megy a pppwidget!
Hátha valakinek hasonló gondja van.

Már csak annyi extraság kellene, hogy ezt a netet wifin nem lehetne megosztani?

(#12087) Balinov válasza MurdR (#12085) üzenetére


Balinov
félisten

tipp. nem fastboot modban van a tab

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12088) MurdR válasza Balinov (#12087) üzenetére


MurdR
veterán

De abban.Mindjárt fogom és ki is b.om az ablakon.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12089) bzoley válasza MurdR (#12088) üzenetére


bzoley
veterán

Dobd, nem mered. USB hibakeresés bekapcsolva?

(#12090) Balinov válasza MurdR (#12088) üzenetére


Balinov
félisten

hmm..azert azt ne. drivereket ujraraknam kovetkezo lepeskent

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12091) fatty válasza MurdR (#12088) üzenetére


fatty
aktív tag

Esetleg pc ujraindit, USB debug pipa. N7 bekapcsolt allapotaban is probald meg, a vegen "n"-t nyomva, akkor a progi inditja ujra a tablat. (make your chice: )

[ Szerkesztve ]

(#12092) MurdR


MurdR
veterán

pill. hol az usb debug?

megvan. build number 7x.

szerk.
Most nem 0,000 hanem 0016 volt. anyyi idő alatt ez nincs meg ugye?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12093) fatty válasza MurdR (#12092) üzenetére


fatty
aktív tag

Ballitasok / fejlesztoi lehetosegek / USB hibakereses

...ha nincs fejlesztoi menu, akkor elotte ezt kell

(#12094) MurdR válasza fatty (#12093) üzenetére


MurdR
veterán

okés, akkor most az lesz, és utána újra próbálom

szerk.:
Mindenre azt írja hogy device offline, pedig hangerő le bekapcs, előjön az a szervíz izé a tabon, és mindenre offline offline..

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12095) MurdR


MurdR
veterán

Most meg lehet hogy tégla
szrk
nyitottam a bootloadert, de nem rootolt még semmit. viszont minden adat eltűnt.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12096) MurdR


MurdR
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget, sikerült kiizélnem ezt az izét :R :C

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12097) Gery15 válasza MurdR (#12095) üzenetére


Gery15
addikt

1 hsz.

HyperX

(#12098) MurdR válasza Gery15 (#12097) üzenetére


MurdR
veterán

Mit szeretnél az első HSZ-szel?

szerk.:

Ja azzal tisztában vagyok hogy törli a cuccokat róla, de törlés után se jobbra se balra nem ment a program, konkrétan kilépett és szevasz volt.

Kb 3szor olvastam el mielőtt nekikezdtem :)

(#12099) Skynet258, köszi csak nem láttam hogy melyik hszre írt, azt nem néztem.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12099) Skynet258 válasza MurdR (#12095) üzenetére


Skynet258
veterán

Valszeg arra akar utalni a kolléga, hogy az adattörlés egy teljesen normális dolog bootloader nyitásnál, és hogy ez le van írva. ;)

https://geekpulse.hu

(#12100) A4Red


A4Red
csendes tag

Sziasztok!
Egy napja kikapcsolás után be próbáltam kapcsolni a tabletet. El is kezdte a bekapcsolás (először a Google felirat, utána a színes X) de itt megakadt. Újrakezdte az egész bekapcsolást, de ugyan ez történt. Csak akkor hagyta abba, amikor kifogyott az aksi...
Tudna valaki segíteni ez ügyben?
Előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.