Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) Gery15 válasza csabám (#11398) üzenetére


Gery15
addikt

Magyarul? :B

(#11400) havri1: De úgy, hogy nem is használom... :Y

HyperX

(#11402) csabám válasza Gery15 (#11401) üzenetére


csabám
addikt

A táblán levő médiatartalom (kép, hang, videó) hibásak és ezért folyton pörög a media scan a táblán. Próbáld őket átrakni gépre és azután nézd meg az értéket (elméletileg csökkennie kellene).

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11403) csabám


csabám
addikt

Itt egy jobb leírás a mediaserver-el kapcsolatosan :)

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11404) Gery15 válasza csabám (#11402) üzenetére


Gery15
addikt

Nem értem, hogy mitől vagy miért lenne hibás. :(

HyperX

(#11405) leslieke válasza csabám (#11402) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

És ha nincs rajta semmi és mégis lemeríti az akksit?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11406) csabám válasza leslieke (#11405) üzenetére


csabám
addikt

Gery15, leslieke: Nem tudom megmondom őszintén.
Tőlem ennyire futotta így hirtelen :U

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11407) leslieke válasza csabám (#11406) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam csak azért fura a dolog, mert 1 db háttérképen kívül semmit nem tettem rá, és semmilyen szinkronizáció nincs beállítva. Bár szerencsére csak kétszer merítette extrém módon a médiaszerver az akksit.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11408) Gery15 válasza leslieke (#11407) üzenetére


Gery15
addikt

Nekem sem volt rajta több minden... ha csak nem a játékkal függ össze.

HyperX

(#11409) Mankó


Mankó
veterán

Szinkronizalasokat lojjetek ki, ugy probaljatok!

(#11410) Gery15 válasza Mankó (#11409) üzenetére


Gery15
addikt

Ha ezt nekem szántad akkor elmondom, hogy azzal kezdtem!

HyperX

(#11411) Mankó válasza Gery15 (#11410) üzenetére


Mankó
veterán

Kezdetnek mindegyiket kiloni, s szep lassan engedelyezni egyesevel, s kozben nezni melyikkel csinalja. Nalam minden ki van love, mert szinte egyiket se hasznalom, amire meg szuksegem van, azt akkor frissitem. Viszont nalam a mediaszerver hasznaltsaga 31%-os aksinal osszesen 4%.
Kivancsisagbol hallgatok egy kis zenet, hogy akkor hogy valtozik a dolog.

(#11412) Gery15 válasza Mankó (#11411) üzenetére


Gery15
addikt

Komolyan nem értem amúgy, hogy mi értelme van ennek a szarnak? :F Mindenféle szinkronizálás ki van kapcsolva. Egy képet tartok rajta ami a háttér ebből kifolyólag nem is nézegetek rajta képeket. Zenét szintén nem tartok rajta. Amire és amit használok: netezésre: chrome, youtube videók nézése, otthoni hálózaton keresztül filmet, navigáció és játékok. Már mind-mind végig zongoráztam ezeket, hogyha csak az egyiket csinálom akkor mennyire használja... és egy-két-három órát mindig lenyúl az aksiból. :F Olvastam valahol, hogy az OTG miatt lehet ez, de mit akar rajta mindig szinkronizálni??? Nem értem a logikát benne. Fusson az adott app és ennyi, pl: játék alatt mi a rákért megy szinkronban? :W Akkora egy elb*szott egy valami ez, hogy nem igaz. :W Play Music-ot mondták még, azt lefagyasztottam mondták töröljem... töröltem helyzet változatlan.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#11413) brumi1024


brumi1024
veterán

Csak, hogy egy pozitív tapasztalat is legyen az akksiról, itt a mai eredmény:
[link]
[link]
[link]

Ebből kb másfél óra játék(Hill Climb Racing, nem egy komoly, de azért játék), többi netezés, és van még benne kb a harmada. Szvsz így meglenne a 7 óra kijelző. A wifi végig be volt kapcsolva. Rom: Paranoid legfrissebb nightly, 4.2.2, M kernel a40(4 mag, 1300mhz, touchdemand alap).

[ Szerkesztve ]

(#11414) havri1 válasza Gery15 (#11412) üzenetére


havri1
félisten

Neked full gyári rom van fent?
Volt ilyenre példa régi telefonomnál, illetve annak topicjában valakinél.
Akkor pl 4.0.4-ről frissített 4.1.2 re, OTA-n, és valami beragadt nála. Egyszer megunta, újrahúzta, és jó lett.
Nem mondom, hogy itt ez a baj, csak elmondtam, mint lehetőség.

Amúgy elvileg ami multimédia (youtube, videók stb ) az mind ezen megy keresztül.
Nekem kb ugyanannyi a használata %-ban és időben is, mint a videó lejátszómé.

havri

(#11415) leslieke válasza Mankó (#11409) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezen már túl vagyok, sőt sose volt: semmilyen szinkronizáció nincs beállítva.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11416) ackos


ackos
csendes tag

Raszantam magam egy kis mokolasra, mert erdekel az ilyesmi.El kell mondanom, hogy tokeletesen elegedett vagyok a geppel, minden igenyemnek teljesen megfelel es hibatlanul teszi a dolgat.
Puszta kivancsisagbol dobtam fel a Franco kernelt.Minden szuper, de ma mikor ket filmet szedtem Adownloaderrel torrentrol, lefagyott.Restart, ugyanaz.Stock kernellel hibatlan volt szal megy vissza az.Masnak ilyen jellegu tapasztalat?Kernelcsere elott kellett volna valanit wipeolni?Elnezest az ekezetekert,telefonrol irok.

(#11417) Mankó válasza Gery15 (#11412) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem van 1-2 kep, meg 2-3 zene album, szinkronizalasok ki vannak love, aktualitasok, terkep, play music fagyasztva. A chrome-ot lecsereltem dolphine-ra, kevesebbet fogyaszt, jobban kezre all.
Kulonben mikor megjott a tab, en is szivtam vele, hogy sokat evett a media szerver, aztan csinaltam egy factory resetet, ujra allitottam mindent, s eltunt a jelenseg. De en is probalkoztam mindennel elotte.

Ackos melyik verzio van fenta franco-bol, mert sokan a franco m mr1et ajanljak, hogy az eddig a legstabilabb. Nekem is az lesz, csak meg meritek es toltok egyet.

[ Szerkesztve ]

(#11418) brumi1024 válasza brumi1024 (#11413) üzenetére


brumi1024
veterán

Ja igen és kijelző fényerő fix 20%-on, szinkronizálás be volt kapcsolva, illetve van 3-4 widget 2-4 órás szinkronizálással.

(#11419) rolywrx válasza RexpecT (#11388) üzenetére


rolywrx
tag

Nekem is csinálta, elég volt a tablet keretet megfogni és már életre is kelt. Kiküldtem a cseheknek. Kijelző csere lett a vége. :)

RolyWRX

(#11420) Mankó válasza Gery15 (#11412) üzenetére


Mankó
veterán

Kozel egy oraja megy a poweramp alatt egy mix, mediaszerver 4-rol 6%-ra valtozott.

Brumi, az egesz jo eredmeny. Nalam 0%-os fenyerovel (foleg este van hasznalva), szinkronizalasok kilove, azaz megis van egy idojaras widget, 1 oras szinkronizalassal. Vegig kijelzo + wifi-vel, megy atlag 7-8 orat. Kezdem ugy erezni, hogy ez boven jo eredmeny.
De azert meg egy kernel cseret ki kell probalni.

(#11421) ackos válasza Mankó (#11417) üzenetére


ackos
csendes tag

r47es.lehet, hogy megpróbálkozom még másikakkal is :) ROM cserét is játszanék, ha nem "fáznék" annyira a sok sok beállítástól, amiket el kell játszani egy újra telepítés esetén.

(#11422) Gery15 válasza havri1 (#11414) üzenetére


Gery15
addikt

Igen a gyári van fent 4.2.2 alatta egy m kernel, százalékos aksikijelzés meg egy kikapcsoló menü. Nem tudom, hogy mi akadhatott volna be, mert mondom hogyha nem nézek videókat akkor is pörög... Úgy érthető lenne, hogyha ugyan annyi időre jön ki, de így hogy nem is nézek semmit így gáz.

HyperX

(#11423) havri1 válasza Gery15 (#11422) üzenetére


havri1
félisten

Mint ahogy más is mondta, factory reset megoldhatja.
A telepítésnél ragadhat be valami, nem biztos, hogy media file.
Én tudti megcsinálnám, mi vesztenivalód van? Ha alig van fent app..

havri

(#11424) Drachoo válasza havri1 (#11423) üzenetére


Drachoo
senior tag

Így van! Nálam alap, hogy rom csere, frissítés esetén előtte és utána is factory reset. Nekem így még soha nem volt bajom Androidos készülékkel. Nem biztos, hogy segít, de érdemes egy próbát tenni.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11425) sodre válasza Gery15 (#11422) üzenetére


sodre
csendes tag

Szia! Nekem is ugyanez volt.. ejszaka lemeritette az akksit a mediaszerver.. letoroltem minden kepet amit ugy gondoltam, hogy rossz lehet, de tovabbra is csinalta.. Ami megoldotta az az, hogy a fokonyvtarba betettem egy .nomedia nevu fajlt igy nem porog a mediaszerver az elvileg rossz fajlon ( megmondja a rendszernek, hogy ott nincs mediatartalom ne nezz bele ), bar a gallery meg zenek se fognak szerintem frissulni. Viszont legalabb nem merul! :) Amig nem szanom ra magam, hogy ujrarakjam a rendszert addig jo lesz igy. Egyebkent, ha kimasolsz mindent aztan egyeselvel visszarakod, akkor ra lehet jonni melyik fajl miatt csinalja, csak hat a francnak sincs ilyenre ideje.

(#11426) csabám válasza sodre (#11425) üzenetére


csabám
addikt

Az is egy megoldás, vagy esetleg ez az app is gyógyír lehet.

. . .bar a gallery meg zenek se fognak szerintem frissulni.
Mivel raktál egy .nomedia fájlt a főkönyvtárba így semmi sem fog frissülni.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11427) sodre válasza csabám (#11426) üzenetére


sodre
csendes tag

Hmm, ha hazamegyek kiprobalom ezt az appot, ez megiscsak egy jobb megoldasnak tunik, koszi :)

(#11428) leslieke válasza csabám (#11426) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt megnézem én is. Köszi a tippet. :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11429) csabám


csabám
addikt

Nincs mit.
Remélem visszafogja mindkettőtöknél a fogyasztást :K

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11430) Balinov


Balinov
félisten

sracok, goomanager tegnap jelzet,hogy van update az utolso PA nightly-hez, de valami 5.zip az egesz fajl. mi a szosz ez? Valakinek valami otlete?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11431) fatty


fatty
aktív tag

Van fent csomo kep, picasa-t is szinkronizalta, nincs letiltva semi alkalmazas, de alapbol nem jelenik meg mediaszerver a fogyasztasnal.
Probanak hallgattam egy ora zenet, gyari lejatszoval. 8% lett a mediaszerver, 2% Gplay zene, es 2%ment le az akkubol. Mindez jopar oraja volt, azota nem novekedett a szerver fogyasztasa. Toltes utan megprobalom YT, es video lejatszassal mi a helyzet.

(#11432) Gery15 válasza havri1 (#11423) üzenetére


Gery15
addikt

Megfogom próbálni, de nem mostanában, mert vannak rajta fontos dolgaim. Illetve szeretném elkerülni.. unom, hogy mindent vissza kell tennem után. Nem érdekelnek a backuppok...

(#11425) sodre: Ezt ki fogom próbálni! :K

(#11426) csabám: Feltettem most ezt, de semmi. Ugyan úgy pörög tovább.

HyperX

(#11433) brumi1024 válasza Balinov (#11430) üzenetére


brumi1024
veterán

Ne rakd fel nem rom, hanem valami io teszthez szükséges dolog. Az xda-s topicban volt róla szó.

(#11434) pdu12


pdu12
csendes tag

Hello,
Sikerült leejtenem a nexusomat és berepedt a kijelző több helyen... Az lenne a kérdésem, hogy valaki cseréltetett már kijelzőt az Asus szerviznél? Kb. mennyibe kerülne? Vagy jobban megéri eladni alkatrésznek és venni egy újat?

(#11435) dejaris


dejaris
addikt

Nagyon lama vagyok, es sehogy se talalom, hogy garancia vonatkozik-e a nexus 7-esemre. Valaki tudna linkelni nekem, ahol a serial number alapjan le tudom kerdezni? Nagyon szepen koszonom elore is :R

(#11436) Sztif


Sztif
aktív tag

Hello!
Nagyon tetszik ez a gép és arra gondoltam anyumnak kéne egy ilyen hogy lecserélhesse az ebook readerjét. Mivel már felvetődött az internetezés, filmezés így egy normális táblagépre gondoltam ezért ez meg a tab2 között állok, de az asust jobbnak találom sok tekintetben.
Ami a kérdésem hogy mivel könyvek olvasása lenne a fő cél, milyen progikat ajánlanátok amikkel könnyen lehet olvasgatni, illetve a szoft ad némi beállítási lehetőséget (oldaltörés, lapozás, háttérfény lekapcsolódásának elvetése, stb.) illetve olyan oldalt, progit amin keresztűl könyvek tölthetőek le ingyenesen.
Esetleg egyéb tanács, ötlet.
Köszönöm!

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#11437) v_angelus


v_angelus
tag

Megérkeztek az NFC kártyáim, nagyon király, már 1 órája szórakozom vele, már van egy névjegykártyám, meg egy otthon/munka váltó :), csak ajánlani tudom, mindenkinek, aki szeret ilyen dolgokkal foglalkozni. (már csak egy helyet kell találnom, ahol tudnak plasztik kártyára nyomtatni, mert úgy lenne az igazi a névjegykártya :) )

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#11438) MurdR válasza pdu12 (#11434) üzenetére


MurdR
veterán

Asus szerviznél nem tudom mennyi, ha nincs rá biztosításod akkor szerintem egy vagyon. ebayen 165$ért találtam lcd-t.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11439) MurdR válasza Sztif (#11436) üzenetére


MurdR
veterán

Biztos le akarja anyud cserélni? az oké hogy tableten lehet multimédiázni ezerrel, de sterintem az e-ink kijelzős ebookok verhetetlenek ha olvasásról van szó.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11440) Sztif válasza MurdR (#11439) üzenetére


Sztif
aktív tag

Most egy myaudio ebook readert használ, ami valljuk be, elég sok fejfájást okoz használat téren. Kijelzője meg nem tökéletes. Az e-ink az ami a Kindle-ben van, a háttérvilágítás nélküli monokróm kijelző?
Ő gondolkodik tabletben, amit én teljes mértékben támogatok, hogy azért több mindent is tudjon csinálni, persze ne egy gagyi 20e Ft-os papírnehezéket vegyen...

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#11441) MurdR válasza Sztif (#11440) üzenetére


MurdR
veterán

ha sima lcd-s ebookja van, akkor erre mindenképp megéri lecserélni. azt hittem e-inkes.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11442) alacka válasza pdu12 (#11434) üzenetére


alacka
tag

:( Szerencsére nem volt ilyen esetem, milyen tokkal ejtetted le?

(#11425) sodre, (#11384) rolywrx. :C

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#11443) rolywrx


rolywrx
tag

Azt hiszem bejeztem a 4.2.2-vel való kűzdelmet. Főleg a Dirty-vel, ami 5.1 most van fenn. 4. alkalommal történik meg, h pár óra alatt szinte teljesen lemerül a gép. Nem, nem alkalmazás és beállítási hiba... Foglalkozunk fejlesztéssel, szóval konyítunk hozzá vmit... :) Ma este letettem az asztalra, 5 óra múlva, most hazaérve, forró volt a gép, 0-ra merült akkuval. Megy vissza vmelyik 4.2.1 ROM átmenetileg.

RolyWRX

(#11444) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

sziasztok, nem szeretnék rosszalkodni, de ha valaki gondolkozik nexus 7 vételen... nos keressen rá a nevemre hardveraprón.

:R

(#11445) csabám


csabám
addikt

Frissült a TWRP (2.4.4.0)!

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11446) MurdR


MurdR
veterán

Urak.
Gamerkedik valaki nexuson? Mert én valahogy nem boldogulok a Gameloftos játékok nagy részének telepítésével, illetve pár komolyabb játékkal.
(Gta3, vice city pl sikerült, de a NOVA meg a Modern Combat nem...)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11447) edward2 válasza MurdR (#11446) üzenetére


edward2
addikt

Soha életemben nem hallottam ilyen problémáról. Rányomsz, hogy install és felmegy.

(#11448) csabám válasza edward2 (#11447) üzenetére


csabám
addikt

Pedig létezik :K
Ha nem lett megvásárolva az app, akkor bizony ez könnyen előfordulhat.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11449) fPApi válasza v_angelus (#11437) üzenetére


fPApi
őstag

Melyik programot használod az íráshoz/olvasáshoz?

(#11450) fPApi


fPApi
őstag

A táblázatban (fatty) nincs benne a CM10.1-re épülő temasek ROM. Van valakinek erről tapasztalata (miben más, mint az official CM10.1, mennyire stabil)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.