Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) -Gerzson- válasza rolywrx (#11443) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Furcsa.
A kisfiam nem foglalkozik fejlesztéssel, csak játékkal, és teljesen normálisan működik a 4.2.2.
Semmi extra merülés. Több mint 5 óra aktív használatot bír nála.

(#11452) havri1 válasza -Gerzson- (#11451) üzenetére


havri1
félisten

Ő főzött romot használ, nem stockot. Ott más lehet a baj.

havri

(#11453) sto1911 válasza rolywrx (#11443) üzenetére


sto1911
veterán

Pedig ha forro volt a gep, akkor a) valami megis hasznalta b) HW-hiba.

Egyszer egy vinyos mp3 lejatszom jatszotta el ezt, beraktam a taskaba, es mikor ki akartam venni tuzforro volt. Gariban csereltek :)

(#11454) Gery15


Gery15
addikt

Na megoldódni látszik a merülési problémám, a rescan nevezetű áll semmire sem való legalábbis nálam nem működött. Feltettem tegnap a legfrissebb CM10.1es nightly-t, és nem merül már annyira, de meg mindig látom futni a mediaszervert pedig a ráta mappába tettem egy .nomedia fájlt, mert pl telefonomon alapból van ott és egyetlen egyszer sem láttam meg, hogy futott volna a mediaszerver... Ha valakinek van ésszerű megoldása, hogyan lehetne végre megállítani az ne tartsa magába! :)

HyperX

(#11455) havri1 válasza Gery15 (#11454) üzenetére


havri1
félisten

És cm10 instalálás előtt csináltál full wipeot? (reset factory default, wipe data, wipe dalvik cache)

havri

(#11456) Gery15 válasza havri1 (#11455) üzenetére


Gery15
addikt

Persze! Anélkül fel sem menne... Most pedig, ha azt akarod mondani, hogy ezt kellet volna tennem a gyári stock romnál akkor ne tedd, mert így csináltam.

Más: Ez még ki maradt a másik hsz-ból, hogy nem merül, ha éjszakára bekapcsolva hagyom.

HyperX

(#11457) MurdR válasza MurdR (#11446) üzenetére


MurdR
veterán

Angolul írja ki hogy nem támogatott az eszköz a NOVA telepítésénél :-/
Modern Combatnál meg elindítja a játékot és abban a pillanatban ki is lép belőle :-(
szerk: feltelepíteni fel lehet a nagyrészét, csak használni nem. tehát kirajka az ikont..

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11458) MurdR válasza csabám (#11448) üzenetére


MurdR
veterán

Hát warez ide vagy oda, nem mindíg vannak feles ezreseim gplayes játékokra :-)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11459) Balinov válasza brumi1024 (#11433) üzenetére


Balinov
félisten

oke, koszi

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11460) v_angelus válasza fPApi (#11449) üzenetére


v_angelus
tag

Taskokat ezzel írtam fel NFC Tas Launcher, névjegykártyát ezzel: NCF by Moo, és pluszba ezt is leszedtem, hogy tudjam milyen is a kártya. Igazából a 3 progiból kellene egyet csinálni.

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#11461) MurdR válasza Gery15 (#11454) üzenetére


MurdR
veterán

Az hatalmas hülyeségnek hangzik hogy befagyasztani a Médiaszervert? nem lehet a zenelejátszást meg a videót segédprogrammal megoldani? (tényleg csak ötlet, én ezt próbálnám ki, mondjuk ezzel is csak szőnyeg alá söpörnéd a problémát... meg nem is tudom hogy pl maga a Médiaszerver mennyiben befolyásolná a tab használatát...)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11462) alacka


alacka
tag

WOW! 43%->13% 2,5 óra alatt !
Fórumozás, böngészés eleinte Naked, majd Dolphine böngésző, Handrite másfél órán keresztül sötét háttérrel, háttérben letöltés-frissítések, néhány alkalmazásba belenézés + háttér widgetek alkalmazások.
4.2.2 , (mondanomsemkellele) gyári, 0 fényerő auto, !! további fényerő csökkentés (40%) 2xBattery 2xScreen wiggetjével - elegendő a világos szobában, 1 perces alvómóddal - amire nem volt azóta ideje.
Pár napja 0,5A töltővel töltöm esténként miközben alvó mód alatt folyamatosan megy a TuneIn.
Most további képernyőhasználat mellett ez a töltő nem elegendő, 0,5 óra alatt esik 1%-ot, így dugom is át a gyáriba. De lehet mégse, mert eleget ment egyfolytában. :)

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#11463) Gery15 válasza MurdR (#11461) üzenetére


Gery15
addikt

Nem lehet lefagyasztani! Bármilyen segédprogramra is egyből ugrik...

HyperX

(#11464) csabám válasza MurdR (#11458) üzenetére


csabám
addikt

"Nincs azzal gond", csak ha warezolva lett a játék akkor nem kell csodálkozni, hogy nem fut :U

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11465) MurdR válasza Gery15 (#11463) üzenetére


MurdR
veterán

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28779781

Ha jól vettem ki itt is foglalkoznak a médiaszerveres problémával, de inkább belinkelem mert elég gyenge az angolom

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11466) Gery15 válasza MurdR (#11465) üzenetére


Gery15
addikt

Sajnos b@aszhatom, mert nekem is. A fordító meg semmire sem való. :(

HyperX

(#11467) havri1 válasza Gery15 (#11466) üzenetére


havri1
félisten

Igazából semmi extra nincs, ott csak ugyanígy kitárgyalják.
1 lehetséges megoldást írtak be, ami ez:

i had the same problem after wipe clean and fresh install of JB.

I dont know exactly what solved it but here is what i did:

1. disable media store
2. clear media store data
2.5 executed playerpro application while media store is disabled
3. deleted all .nomedia files i could find
4. deleted the Player Pro album art directory content.
5. deleted all image caches of all applications i could find
6. enabled media store

im on sgs3

Itt azt írja, hogy nem tudja, ez volt e a megoldás, de ezt megcsinálta, és azóta megszűnt az akksi zabálása.

havri

(#11468) Gery15 válasza havri1 (#11467) üzenetére


Gery15
addikt

De nem értem amúgy, más itt nem szív vele csak én? Meg még vagy 2-3-an, akik itt jelezték.

HyperX

(#11469) havri1 válasza Gery15 (#11468) üzenetére


havri1
félisten

Nekem nem jelentkezett, teljesen szinkronban van a videók/zenék hallgatásának az idejével.
ide jegyzem mostanában az adatokat.

havri

(#11470) MurdR válasza havri1 (#11467) üzenetére


MurdR
veterán

Igen, én is ezt vettem ki a legértelmesebb hozzászólásnak :-)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11471) MurdR válasza Gery15 (#11468) üzenetére


MurdR
veterán

Nekem az akkunál jelenleg ezek az értékek szerepelnek:

8n 12ó 56p 24mp akkumulátorról
Képernyő 58%
Médiaszerver 20%
Táblagép - tétlen 7%
Wifi 5%
Android rendszer, Chrome meg egy két pici app plusz 10%

Mondjuk arra már nem emlékszem hogy néztem e filmet, de tán nekem sem a leg ideálisabb érték a 20% a m.szerverre.....

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11472) havri1 válasza MurdR (#11471) üzenetére


havri1
félisten

Egyesével kattints rá, és azt nézd meg, konkrétan mennyi iődt tartotta ébren a gépet. A %os kijelzés szép, de nem jó semmire kb :)
Mondjuk 8nap hogy lehet az akksi időd? :Y Annak 50%a a kijelző, az 4 nap? :C Nekem ha 4 óra, már örülök :DDD Gyanítom közben töltögetted, de 1x sem ment fel 100%-ra, ugyanis úgy vettem észre, csak akkor indítja újra a számlálást.

[ Szerkesztve ]

havri

(#11473) MurdR válasza havri1 (#11472) üzenetére


MurdR
veterán

CPU teljes 6ó 8p...
Ébren tartás 1n 3ó...
Elk. adatok 8KB
Fog. adatok 41K

(((lehet hogy nekem meg ettől villan fel néha néha magától a tábla?!)))

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11474) MurdR válasza havri1 (#11472) üzenetére


MurdR
veterán

ma reggel vettem le töltőről :-)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11475) havri1 válasza MurdR (#11474) üzenetére


havri1
félisten

Nah, hát amit beírtál., ez a media szerver? Mert 1napnál többet is tartotta ébren, tehát annyit futott.
A 8 nap nem reális , illetve számomra nem.

havri

(#11476) MurdR válasza havri1 (#11475) üzenetére


MurdR
veterán

amit másodjára beírtam az a médiaszerver. rákattintottam ahogy mondtad és ez jelenik meg

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11477) havri1 válasza MurdR (#11476) üzenetére


havri1
félisten

Az ok, de ha reggel vetted le a töltőről, hogy a francba lenne 1 nap akármennyi az idő..Valamiért nem nullázta le, így most már nem is mérvadó sajnos a mérés.

havri

(#11478) MurdR válasza havri1 (#11477) üzenetére


MurdR
veterán

Egy másodpercig sem állítottam hogy mérvadó lenne.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11479) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Az aksit nem lehet kivenni, ugye?

(#11480) havri1 válasza Grande Ale (#11479) üzenetére


havri1
félisten

Simán nem, de kis barkacsolassal ki.

havri

(#11481) csabám válasza Grande Ale (#11479) üzenetére


csabám
addikt

pl.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11482) resyxx


resyxx
csendes tag

Teszteltem az akksit gyári 4.2.2-vel szerintem bőven jó.



(#11483) havri1 válasza resyxx (#11482) üzenetére


havri1
félisten

Ez tényleg jó eredmény, nekem 4-4.5h-nál többet nem sikerült a képernyőbe tolnom 1 töltéssel :(

havri

(#11484) edward2 válasza havri1 (#11483) üzenetére


edward2
addikt

Nálam 4:45 perc volt az sd videó rundown tesztem. Amúgy lehet ilyenre gariztatni, hogy akku idő?

(#11485) havri1 válasza edward2 (#11484) üzenetére


havri1
félisten

Nekem is nagyrészt videó, meg netrádió+ netezés, de kb ha végig csak netezek, akkor is ennyi..
Nem tudom, de jó lenne valaki elkezdené a sort, és informálna minket, hogy garis vagy nem garis :DDD
De úgy láttam, hogy nem 4.2.1 vs 4.2.2 probléma, hisz van, akinek (fatty talán?) 8 órás kijelzőidőt produkált 4.2.2 alatt, ill itt a fentebbi fórumtárs is.
Fogalmam sincs mitől vannak ekkora különbségek. (mondjuk köztünk szólva azért az a 4-5h videó/netezés üzemidő nem rossz).

havri

(#11486) Hegasus válasza edward2 (#11484) üzenetére


Hegasus
senior tag

Ha nyomsz egy factory reset-et a gyári romon és kernelen és 0 azaz nulla (igen nulla) telepített app-al is ezt csinálja (amit totális képtelenségnek tartok) akkor garis probléma. De ha probléma lenne az akkuval akkor komolyabb problémák lépnének fel (kikapcsol magától, újraindul, eszméletlen melegedés stb...)
De ugye semmi rom, meg másik kernel nincs fenn, csak a gyári, mert akkor nem értem miért kell értetlenkedni, hogy nem bírja addig mint a gyári... :U

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#11487) Hegasus


Hegasus
senior tag

Itt is van, hogy a chip tesztjében miért lett az ipadeknek rosszabb üzemideje.
Ergo a teszt nem "hazugság" :U és ebből következik, hogy az ott leírt n7 üzemidő sem kacsa, csak gondolom nem szemetelték tele mindennel a gyári rendszert... :K

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#11488) havri1 válasza Hegasus (#11487) üzenetére


havri1
félisten

Az enyém nemhogy tele van szemetelve, hanem hihetetlen módon le van butítva. Kikapcsolva minden szinkronizálás, helymeghatározás, google aszisztens, fagyasztva google music, térkép, stb.
Teljesen stock rendszerrel 4ó 39p tudtam kihozni a kijelzőből 12% -ig merülve.
M kernel , stock rom, 5:11 perc most 11% akksi merüléssel.
Nem tartom valószínek, hogy ezért én gariztatnám, kivétel, ha megdupláznák, de legalább 1.5x lene az üzemidőm..
Titanium backup, swiftkey, dolphin, wifi transfer pro, megy egy handwrite van telepítve.

[ Szerkesztve ]

havri

(#11489) Hegasus válasza havri1 (#11488) üzenetére


Hegasus
senior tag

én szerintem ha kipróbálnád (vagy valaki más) a factroy reset után nem nyúlsz semmihez (csak a fiókokat állítod be) és nem telepítesz semmit, csak böngészel és videót játszol le, akkor meg lennél lepődve az eredményen :), nem kell gariztatni, hogy 1,5x üzemidőt érj el
mellesleg egy másik kernel van fenn, amit elhiszek, hogy a leírás szerint jobb meg minden, de próbáld csak ki fr után stock-al... :) és fontos az fr, hogy teljesen tiszta rendszer legyen.

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#11490) ólomvarjú válasza Hegasus (#11489) üzenetére


ólomvarjú
tag

Cm10 aokp témák linkje? :)
Egyébként a gyárival nekem is jobban bírta mint a mostanival.. és mivel tudtam, hogy hamarosan letakarítom, nem is tettem fel semmit, csak hagytam. Nem tudok számokat mutatni meg mondani, de többet bírt nem piszkálva. De nekem az ui fontosabb.. :)

[ Szerkesztve ]

(#11491) MurdR


MurdR
veterán

Urak a sok telepített program törlés után is hagy szemetet a rendszerben? vagy elég a sima törlés és ,,nyomtalanul'' eltűnik minden rendszer szintű bejegyzéssel együtt?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11492) MurdR


MurdR
veterán

Az jutott fejembe, hogy felkéne raknom az egyik régi notimra egy régebbi linuxot, és abba egy kicsit belemerülni. Vajh' könnyebben megérteném az android rendszert?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11493) Hegasus válasza ólomvarjú (#11490) üzenetére


Hegasus
senior tag

Hát nem igazán tudom hol találni de tessék, gondolom erre gondoltál :DDD

az teljesen természetes ha valaki azért custom romozik, mert teljes mértékben testre akarja szabni az egész felületet... :K és még néhány gyártó felületénél is jobb a custom rom, főleg amelyik a stock androidhoz hasonlít, de azt nagyon, de nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy a google, aki milliókat öl az android fejlesztésébe és optimalizálásába, és ezt a rendszert néhány fejlesztő átírja -bármennyire is tehetségesek-, de nincs elég idejük tesztelni, és ezáltal apró hibák becsúszhatnak, és ha jól tudom majdnem mindegyiknél oda is van írva hogy ez meg az nem éppen működik tökéletesen(és a rendszerben lehet beakad emiatt a hiány miatt)... hogy egy példával éljek: beállította hogy a kernelben a smooth-ság érdekében ne 50 mhz hanem 150 mhz legyen a minimum freki, ami éppen elég, hogy máris kevesebb ideig menjen a gép, de legalább soha nem akad meg.

(#11491) MurdR: szokták ajánlani félévente egy fr-t, hogyha sokat telepítesz és törölsz, mert némelyik program hagy szemetet maga után, (például csak rádugom a telefonom a gépre és látom olyan alkalmazások mappáit is, amik már nincsenek fenn...) de ha csak most letöröltél egyetlen alkalmazást akkor nem gond.

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#11494) MurdR válasza Hegasus (#11493) üzenetére


MurdR
veterán

Nem csak 1 progi volt telepítve és törölve, hanem legalább 100.... ugye mint említettem, első tabom, próbálgatom hogy mire van szükségem és mire nincs...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11495) alacka


alacka
tag

Szépjóreggelt!
2:47 szünetmentes netezés alatt 30%-os merülés a korábbi beállításokkal, uú. minden xar megy a háttérben!

SPBTV-t lehet valahogy háttérben hallgatni, s csak ha érdekes a téma elōre hozni?
Multitasking-Ubuntu?
M1 sport adásait lehet tableten nézni?
A WritePad lecserélte a QWERTY billentyūzetem :(

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#11496) edward2 válasza Hegasus (#11489) üzenetére


edward2
addikt

Nálam minden gyári semmihez nem nyúltam. Nem szokásom, mert nincs ilyenhez kedvem.

Ha semmi programot nem indítok reboot után minimális fényerő mellett airplane módban SD videót futtatva mx playerben loopban 4 óra 45 percet hoz akkor nekem erős a gyanúm, hogy itt valami nem stimmel.

Amúgy nagyon kevés program van nálam telepítve. Az meg hogy jobb legyen az üzemidő nehogy már ne telepíthessek semmit.

(#11497) alacka válasza edward2 (#11496) üzenetére


alacka
tag

Videoval nem hiszem, hogy jobb lesz, majd teszek egy probat.

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#11498) ólomvarjú válasza Hegasus (#11493) üzenetére


ólomvarjú
tag

Igen, ilyenekre gondoltam, köszönöm, de a playen szinte mind fizetős, egyszer elmentettem egy linket az xda-n, azt hiszem.. ahol volt egy gyűjtemény, de már nek találom, akárhogy keresem.
Az igazság az hogy én elég láma vagyok ezekhez, csak pár alap dolgot tudok.. de engem a navbar nagyon zavar, hogy elvesz egy centit az életemből :D
Ezért jó a pie. Meg az sem rossz, hogy testre szabhatok az appokat.. nekem ezért jó a paranoid. Annak ellenére, hogy tudom, nem hibátlan. De gondolkodtam már, hogy komolyabban ráállok, pl az appok írására. Legalább tudnék egy normális bill.t csinálni, ami mindenben olyan lenne ahogy szeretném, meg pl böngészőt.. vagy a rendszerhez hozzáadni vhogy rovásírást, vmi konvertálót.. stb :D
Lenne ötlet... :)

(#11499) gszabyka


gszabyka
csendes tag

szerintetek mennyibe fog fajni az uj nexus 7 ?

(#11500) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Azt hogyan lehet elérni, hogy a böngésző lejátsza a videókat? RTL,, online filmek, stb. Lehet egyáltalán?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.