Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) oli.98


oli.98
tag

Sziasztok!

Egy hete nem működött a kijelző felső fele és csak factory resettel működött újra. Tegnap kétszer csinálta, egyszer a jobb fele, egyszer meg a közepe nem működött, újraindítással megszűnt a hiba. Elküldjem szervizbe vagy otthon is lehet javítani?

Google Nexus 7 3G, moto g

(#12952) steveboy86


steveboy86
tag

Sziasztok,
az normális, hogy kb. fél óra böngészéstől (Chrome) eléggé felmelegszik a készülék? Tudom volt már említve, de azt nem találtam, hogy végül is ezt így kell elfogadni, vagy esetleg van valami megoldás ill. szervíz?
3D-s játékoknál megértem de egy sima böngészésnél miért melegszik annyira?

(#12953) assemble válasza |AP| (#12949) üzenetére


assemble
addikt

A legtobb kinti orszagban, igy az angol verziora is "csak" 12 honap garanciat adnak, ellenben az itthoni 24 honappal, ezt erdemes figyelembe venni. Egyebkent ervenyesnek ervenyes itthon is a gari ha Europan belul veszed asszem, Angliabol pl biztos jo. Inkabb kerdes h mi a fontosabb neked: a hosszabb gari vagy hogy minel olcsobb legyen. Ja es azt is szamold bele h az angliai toltojet itthon nem tudod hasznalni, persze sima microUSB csatlakozos szoval barmilyen mai telefon toltojevel fel tudod tolteni, csak lehet hogy kicsit lassabbban (legtobb telo toltoje 1 A-es kb vagy annyi se, N7-nek 2 A-es, szoval egy sima telo toltojevel ketszer annyi ido feltolteni).
Egyebkent ha tudsz 1-2 honapot venni, addigra - foleg Angliaban sztem jo esellyel - lehet hogy mar az uj N7-et is lehet majd mar kapni (N7 2?), pletykak/tippek szerint 1080p kijelzovel, frissebb Qualcomm chippel (elvileg nem Tegra 4-el, mert az nem allt keszen hozza idoben), stb.

[ Szerkesztve ]

(#12954) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

szerintetek megéri egy nexus 7 8gb használtan 39e-ért? még van rá pár hónap gari (uk google playes)

(#12955) barnam_ válasza DuDieHUN (#12954) üzenetére


barnam_
nagyúr

Simán...

(#12956) |AP| válasza assemble (#12953) üzenetére


|AP|
veterán

Gondoltam az új sorozatra, de szerintem az legalább 2 hónap mire megjelenik, ki tudja lesznek-e gyerekbetegségei az első szériáknak, stb... Inkább azért mérlegelném, hogy várjak-e még a vásárlással, hogy vajon esnek-e tovább a mostani árak.
Erre a töltő-dologra viszont nem is gondoltam... Természetesen van itthon több telefon töltő is, de azért nem ártana ha nem kellene kétszer annyit várni a feltöltésre

(#12957) sto1911 válasza |AP| (#12956) üzenetére


sto1911
veterán

Veszel 200ert egy UK-EU atalakitot, es hasznalhatod a gyari toltojevel.

(#12958) DuDieHUN válasza barnam_ (#12955) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

köszi

(#12959) oli.98 válasza oli.98 (#12951) üzenetére


oli.98
tag

Már néha olyat is csinál, hogy random helyeken azt hiszi, hogy megnyomtam a kijelzőt. :-(
Ez szoftveres vagy hardveres hiba?
Rootolással és új rendszerrel megoldható?

[ Szerkesztve ]

Google Nexus 7 3G, moto g

(#12960) sto1911 válasza oli.98 (#12959) üzenetére


sto1911
veterán

Ebbol gari lesz.

(#12961) gps76 válasza Cyrin (#12947) üzenetére


gps76
őstag

Miért nem használjátok a multiling keyboard-ot,lehet benne qwerty+ is amivel magyar ékezetes betűk külön gombot kapnak,kettéosztott mód is van,meg sok egyéb hasznos funkció és ingyenes!

(#12962) Drachoo válasza oli.98 (#12959) üzenetére


Drachoo
senior tag

Nem oldható meg, nekem is volt ilyen. Gari.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#12963) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok, segitseg kellene.

Kolleganom most mondja, hogy a wifi-s N7-e 4.1.2-rol 4.2.2-re torteno update soran nem all fel. Nexus/Google logo-t latja, de nem megy tovabb. PC-je latja az N7-et, recovery-be is be tud lepni, csinalt wipe-ot, factory resetet, de nem oldja meg. Rootolatlan a tablet.

Eletre lehet kelteni valahogy?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12964) csabám válasza Balinov (#12963) üzenetére


csabám
addikt

Szerintem egy teljes rom újrahúzás megoldja a problémát.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#12965) Balinov válasza csabám (#12964) üzenetére


Balinov
félisten

en is arra gondoltam egybol, de nem vagyok biztos benne, hogyan kene. az OK, hogy recovery-be be tud menni, de az os egyaltalan nem all fel, szoval USB debuggingot bajos bekapcsolni. Valami tipp, xda-s link (mert hirtelenjeben nem talalok ott semmi relevans topikot) :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12966) Cyrin válasza Balinov (#12965) üzenetére


Cyrin
addikt

húzd újra a kolléganőt, és fel fog állni az OS... :)

(#12967) Balinov válasza Cyrin (#12966) üzenetére


Balinov
félisten

:D nem az esetem, meg amugyis 3 gyereke van mar

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12968) sto1911 válasza Balinov (#12965) üzenetére


sto1911
veterán

Recoveryben nyomogjatok boszen a hangerogombokat, es lon csoda :) :K

Fastbootot azt hiszem el lehet erni ilyenkor, annak bekuldod a fastboot -w parancsot, ami azt hiszem factory reset, de elotte nezzetek meg (fastboot parancs magaban kiadva kiirja a lehetosegeket)

@(#12969) csabám: felesleges tulbonyolitott megoldas ez.

[ Szerkesztve ]

(#12969) csabám válasza Balinov (#12965) üzenetére


csabám
addikt

Ez lenne a leggyorsabb és legfájdalommentesebb megoldás szvsz.
Felmásolja belsőre az odex verziót, aztán recovery-ből uccu neki :K

Cyrin: LOL

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#12970) lafaty80 válasza Cyrin (#12966) üzenetére


lafaty80
őstag

Ha már semmilyen húzogatás nem megy, akkor sajnos a factory reset fog segíteni. mint általában ilyenkor :(

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#12971) csabám válasza sto1911 (#12968) üzenetére


csabám
addikt

Lehet, de nekem egyszerűbben hangzik, mint a parancssoros megoldás (mivel hüle vagyok az adb-hez) :B

Egyébként ez mit takar pontosan: Recoveryben nyomogjatok boszen a hangerogombokat, es lon csoda?
Fel/le nyomogatják a hangerőgombokat recovery-ben és egyszer csak feláll a rendszer? :F

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#12972) Balinov


Balinov
félisten

Factory reset volt, irtam is az elobb. XDA-s linket koszi, atnyalazom. a keszulek stock rommal van, zart bootloaderrel

szerk: ja, a recovery is stock, nem volt ez meg sosem buheralva.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12973) sto1911 válasza csabám (#12971) üzenetére


sto1911
veterán

Nem, akkor atvalt a gomb funkcioja, azt hiszem van ott factory reset is.

A parancssoros se bonyolult (meg igazabol a tied se, csak letolteni, elleorizni meg mindig bonyolultabb, mint egy enter)

(#12974) csabám válasza sto1911 (#12973) üzenetére


csabám
addikt

Lehet, hogy láma vagyok, de most sem értem :DDD
A hangerőgombok recovery-ben arra vannak, hogy navigáljunk a különböző parancsok között, de attól még nem csinál semmit. Ahhoz, hogy elindítunk egy funkciót power gombbal le kell okézni.

Igazad van, még mindig egyszerűbb egy enter nyomni (persze csak akkor, ha fent vannak az adb-hez szükséges dolgok) :DDD

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#12975) Balinov


Balinov
félisten

szoval akkor mit ajanlotk ebben az esetben?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12976) sto1911 válasza csabám (#12974) üzenetére


sto1911
veterán

Ne bosszants, persze le kell nyomni a powert is a vegen, de gondoltam ez annyira egyertelmu, h inkabb be se irom :DD ADB detto ugyanaz, de a fastboothoz nem is abd driver kell, hanem fastboot :P

(#12977) csabám válasza sto1911 (#12976) üzenetére


csabám
addikt

Nem akartalak bosszantani, csak furcsálltam, hogy nyomogatni kell és megoldódik a dolog.
Én beleírtam volna, hogy factory reset és csókolom :DDD
Akkor szerintem a Te megoldásoddal lehet a legegyszerűbben megoldani a Kolléganő problémáját!

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#12978) Balinov


Balinov
félisten

sracok, ha jol ertem, akkor nem kell mas a boldogsaghoz, mint egy feltelepittett Android SDK, N7 fastboot driver feltelepit, majd command promptbol fastboot -w parancs.

de ez nem ugyanez, mint stock recovery-bol a factory reset?

elfelejtettem irni,de mondja,hogy piros felkialltojel van reboot utan

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12979) barnam_ válasza Balinov (#12978) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ugyanazt csinálja mindkettő.

(#12980) gyula16 válasza Drachoo (#12962) üzenetére


gyula16
csendes tag

mijen gari?

huawei8500

(#12981) gyula16 válasza barnam_ (#12979) üzenetére


gyula16
csendes tag

huaweinek parja nincs csak ZTR telo szerintem szamszungok nemojan jok
met gyonge a kompreszoja meg a kijelzoje

[ Szerkesztve ]

huawei8500

(#12982) sto1911 válasza gyula16 (#12981) üzenetére


sto1911
veterán

Ezt milyen nyelven irtad?

(#12983) csabám válasza sto1911 (#12982) üzenetére


csabám
addikt

Mordori nyelven talán... :DDD

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#12984) #30734848


#30734848
törölt tag

Elég sokat olvasgattam a topicot, így a vélemények alapján a nexus 7 mellett döntöttem. A mai napon kézhez is kaptam :)

Annyi kérdésem lenne hirtelen, hogy mennyire szokott melegedni a táblagép?

(#12985) Subimp


Subimp
tag

Sziasztok! Az a gondom, hogy a nem gmailes fiókomból eltűnnek a régebbi levelek. Konkrétan: reggel még olvastam beérkezőt, válaszoltam is, délben mikor megnyitottam a fiókot még megvolt, mostanra viszont csak két este beérkezett üzenetem látható. Vmit rosszul állítottam be, hogy eltűnnek a már olvasottak?
A pc-n és a laptopon simán olvasható az összes régi.

(#12986) lafaty80 válasza #30734848 (#12984) üzenetére


lafaty80
őstag

Annyira nem vészes, persze "terheléstől" is függ.... játék alatt melegedhet, de ennyi az sem vészes.

(#12981) gyula16: Hát ehhez csak gratulálni tudok :DDD

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#12987) Skynet258 válasza gyula16 (#12981) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát a kompreszoja tényleg nem jó a Samsungoknak, emiatt én is szomorú vagyok. :( A ZTR szerintem is a legjobb, párja nincsen! :K

https://geekpulse.hu

(#12988) gyula16 válasza Skynet258 (#12987) üzenetére


gyula16
csendes tag

hat akor igazam van?

huawei8500

(#12989) assemble


assemble
addikt

Vice City occo, ha valaki meg nem huzta volna be :)

(#12990) #30734848


#30734848
törölt tag

Első töltés után ajánlatos teljesen lemeríteni, vagy van rá valami ajánlott töltési idő az elején?

(#12991) bzoley válasza #30734848 (#12990) üzenetére


bzoley
veterán

Nincs semmilyen ajánlás. Ahogy jól esik. Azok az idők már rég elmúltak.

(#12992) randomway válasza Subimp (#12985) üzenetére


randomway
csendes tag

Használsz valamilyen levelező programot (Outlook) a laptopodon? Esetleg abban úgy van beállítva, hogy töltse le az összes levelet a szerverről és törölje.

(#12993) Subimp válasza randomway (#12992) üzenetére


Subimp
tag

A Nexuson nem használok mást, csak a gmailes fiókot és két másik egyebet. Ezeket a fiókokat külön-külön állítottam be és működnek is rendesen, csak éppen vmiért eltűntek a beérkezők. Biztos vmi beállítási hiba, mert egyébként más gépen megvannak.
A laptopon Thunderbird van, de nem okozhat gondot, mert ezeket a céges leveleket a Samsung telón és a cég pc-jén is látom.

[ Szerkesztve ]

(#12994) sto1911


sto1911
veterán

Titanium backuppal akartam lementeni a cuccaim, de root nelkul menteni sem enged :(
Van megoldas ra?

Rootolni meg nem tudom, csak nyilt bootloaderrel, ugye? Mert most zarva van :DD Nagyon ugy erzem, h bukom azt a par jatekmentest :)

Neztem meg a Clockworkmodos Carbon-t, de szerintem az se mentette le az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#12995) csabám válasza sto1911 (#12994) üzenetére


csabám
addikt

Elméletileg le kell mentenie a carbonnak. Pont az a lényege, hogy root nélkül is működik.
Igen, a zárt bootloader gondot fog okozni, ugyanis root előtt fel kell nyitni (fr)...

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#12996) sto1911 válasza csabám (#12995) üzenetére


sto1911
veterán

Akkor proba cseresznye :) Remelem roottal vissza is allitja :)

(#12997) sto1911 válasza sto1911 (#12996) üzenetére


sto1911
veterán

Most nezem a menteseket, ezek az .ab fajlok egyike nehany kb, mig a masik 100+MB, ezek szerint nem sikerult kimentenie mindent? Az apk fajl nincs benne (egyikben sem?)? Visszaallitaskor nem jott vissza az app maga... :(

(#12998) #30734848


#30734848
törölt tag

Kb egy napja használom a tabletet, eddig abszolút pozitívak a tapasztalataim.

Annyi észrevételem lenne, hogy webkamozásnál, illetve játéknál (real football 2013) viszonylag hamar melegedés észlelhető állított helyzetben a tab bal oldalán.

Ez másnál is így van?

(#12999) csabám válasza sto1911 (#12997) üzenetére


csabám
addikt

Az app vissza tétel legyen a legkevesebb szvsz...
Az adatok visszaálltak?

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#13000) #41133696


#41133696
törölt tag

Egy adott mappán belül, ahol több parancsikon van, hogyan lehet elérni, hogy ABC sorrendbe pakolja őket?

A másik kérdés - ezt már korábban kérdeztem, és jött rá a Google asszisztenses válasz - ha nem találom a sok mapppa és app között a parancsikonját, de az app fel van telepítve, akkor hogyan lehet megtudni, hogy mégis melyik mappában van, azon túl, hogy a Google asszisztensen kereszül elindítom?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.