Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) csabám


csabám
addikt

Vagy itt, vagy másik fórumon olvastam még régebben, hogy nem szabad megpakolni a belsőt annyira, hogy 1 gb alatti hely maradjon, mert iszonyatosan belassul tőle a cucc.
Nah ezt nekem ma sikerült átélnem :U

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11602) bzoley válasza csabám (#11601) üzenetére


bzoley
veterán

651MiB-ot mutat, és eddig nem vettem észre lassulást. Attól még lehet. Nem is értem, mi foglalja a helyet, mindjárt kitakarítok.

(#11603) havri1 válasza csabám (#11601) üzenetére


havri1
félisten

Mármint a belső tárhelyet?
És miben lassult? a "smooth"ság, vagy a másolás stb?

havri

(#11604) csabám válasza havri1 (#11603) üzenetére


csabám
addikt

Nem a külsőt ;]
Szaggatott és nagyon lassan reagált minden egyes érintésre.

bzoley: Akkor örülj.
Pont ez volt akkor is mikor beírta valaki a problémát. . . nem mindenkinél jelentkezett.
Igazából nagyon nem érdekes, csak megírtam :)

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11605) brumi1024 válasza csabám (#11604) üzenetére


brumi1024
veterán

I/o scheduler váltással javul a helyzet.

(#11606) csabám válasza brumi1024 (#11605) üzenetére


csabám
addikt

Köszi, de mint írtam különösebben nem izgat (gyári kernelem van btw) :)
Töröltem a szükségtelen sorozatokat és máris visszaállt a régi kerékvágásba minden.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11607) Gery15


Gery15
addikt

Van valami bővebb leírás magyarul erről a dual boot-os dologról?

HyperX

(#11608) csabám válasza Gery15 (#11607) üzenetére


csabám
addikt

Magyarul nem találtam semmit.
De van topikja pfc-n, ahova még senki nem írt :DDD
Próbáld meg, hátha használja valaki és kapsz választ a kérdésedre.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11609) dejaris válasza dejaris (#11435) üzenetére


dejaris
addikt

Erre esetleg valaki?

(#11610) Gery15 válasza csabám (#11608) üzenetére


Gery15
addikt

Kaka az angolom. :( Kár pedig engem érdekelt volna...

HyperX

(#11611) MurdR válasza Gery15 (#11610) üzenetére


MurdR
veterán

Szerintem ha kijön az Ubuntu akkor biztos beindul a dualboot próbálkozás nálunk is :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11612) gps76


gps76
őstag

Aki használta már huzamosabb ideig a gyári 4.1.2-t,meg mást is érdemes lecserélni a gyárit? Ha igen mire?(Miui volt már,az a bt bugja miatt kilőve)

(#11613) csabám válasza gps76 (#11612) üzenetére


csabám
addikt

4.2.2-re :U

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11614) brumi1024 válasza gps76 (#11612) üzenetére


brumi1024
veterán

4.2.2 gyári jó, tényleg. Én paranoidot használok már több 2-3 hete, napi rendszerességgel, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve(wifi dropjaim voltak a gyárin).

[ Szerkesztve ]

(#11615) ackos


ackos
csendes tag

Feltettem a Xenon HD romot, most ezt használom pár napja.Tetszenek a beállítások, bár a PIE-t nem sikerült előcsalnom valakinek volt már vele gondja? Az akkuidő sokkal jobb lett, bár lehet, hogy csak a nagytakarításnak köszönhetően.Mindent totálisan lepucoltam róla, teljes gyári állapotról indultam.Tavaly október óta ez első alkalommal, de szerintem tutira jótékony hatással volt rá. Bár eddig sem volt rá panasz, de most gond nélkül elmegy 7 órát folyamatos 30-40 % fényerővel videólejátszással, úgy, hogy közben wifi végig ment.Ez nekem parádés :) Jó a ROM, jó a kernel (franco) viszont találkoztam egy olyan hibával, hogy 5-600 mega szabad hely van és mikor próbálok telepíteni a marketről (GP) azt írja, hogy nincs elég hely.Mindezt egy 5 megás programra.Nosza, letöröltem az Adobe reader-t, próbálom visszatelepíteni, akkor arra is azt írja.Szóval amíg fent volt, addig elfért, de törlés után már kevesellte a helyet.Most töröltem egy filmet és egyelőre jó, van másfél giga szabadon.Ilyet tapasztalt valaki?
Egyébként most, hogy újra elkezdtem ROM-olni (:D) valószínűelg kipróbálok még párat.Megint rákaptam az ízére, mint a régi szép időkben.. Hajajj.. :)

Siemens M35, C35-tel kezdődött a vadulás még a telefonokkal.Ott pixelenként rajzoltuk a saját logot a monokrom kijelzőre :D

(#11616) gps76 válasza brumi1024 (#11614) üzenetére


gps76
őstag

A gyári 4.2.2 gyorsabb?

(#11617) brumi1024 válasza gps76 (#11616) üzenetére


brumi1024
veterán

A 4.1.2-nél? Nem tudom, rég használtam már 4.1.2-t, lassabbnak nem érzem, az biztos. De az apró pluszfunkciók, amiket a 4.2 ad azok hiányoznának.

(#11618) alacka


alacka
tag

Lenne egy vaproszsagom.
android.process.acore hibauzeneteim vannak :(
Csak hardreseset full mentessel elotte, ill. megjegyezni mik voltak telepitve? Hogy lehet ilyen listat csinalni? Keernyofoto a kb. 60 oldalrol? A rengeteg group es a home oldalak ikonjai hol lehetnek leirva, melyikben mi van?
(bocs a writepad nem tud magyarul)

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#11619) sto1911 válasza alacka (#11618) üzenetére


sto1911
veterán

Alkalmazaslista screenshot vagy
adb shell ls /system/app
adb shell ls /data/app

"A rengeteg group es a home oldalak ikonjai hol lehetnek leirva, melyikben mi van?" - a launcherben nincs backup?

(#11620) fatty


fatty
aktív tag

Kevés lehetett a google bevétele :DDD , mert a Gplay-ről levették a reklám blokkoló progikat (adaway, adfree, stb).

(#11621) sto1911 válasza fatty (#11620) üzenetére


sto1911
veterán

:DDD
Mondjuk ideje volt, nem is ertem eleve hogyan kerulhettek fel.

(#11622) Gery15 válasza fatty (#11620) üzenetére


Gery15
addikt

Már mikor levették őket. :D

HyperX

(#11623) Balinov


Balinov
félisten

tenyleg. appon beluli ad blokkolora mit hasznaltok? PA3+ uccso nightly, root, franco kernel kombohoz kene..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11624) csabám válasza Balinov (#11623) üzenetére


csabám
addikt

Adfree.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11625) leslieke válasza Balinov (#11623) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szintén adfree.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11626) fatty válasza Balinov (#11623) üzenetére


fatty
aktív tag

(#11627) rolywrx


rolywrx
tag

A 47-es Franco kernelt lecseréltem a 48-asra, megszűntek a problémák. Ugye én azzal küzdöttem, h alvásból nem tért vissza kb. az esetek 50%-ában. Egyenlőre így már a Dirty 5.1 ezzel a kernellel hibátlan.

RolyWRX

(#11628) Balinov válasza leslieke (#11625) üzenetére


Balinov
félisten

adfreehez ez a legfrissebb

fatty, koszi a linket, kiprobalom amazt is

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11629) leslieke válasza Balinov (#11628) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11630) Balinov válasza leslieke (#11629) üzenetére


Balinov
félisten

ize, kerdezni akartam..... :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11631) leslieke válasza Balinov (#11630) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

hát, nekem akkor is jól jött, mert nem ez volt fent.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11632) Balinov válasza leslieke (#11631) üzenetére


Balinov
félisten

:D akkor szivesen, hogy kerdezhettem :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11633) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Hali,

a cucc továbbra sem támogatja az MHL-t?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11634) fabiandaniel válasza RetepNyaraB (#11633) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

nem és soha nem is fogja

Fabi

(#11635) csabám válasza Balinov (#11628) üzenetére


csabám
addikt

Ha az nem is (bár nem tudtam megnézni), akkor ez tuti a legfrissebb (utolsó variáns a playről) :B

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11636) Mtomasz81 válasza Skynet258 (#11001) üzenetére


Mtomasz81
tag

Köszi a választ! Azt hittem, hogy szükséges a virusírtó telepítése, de akkor ezek szerint tabletes android rendszerre nem kell? Annyira atombiztos rendszer ez, hogy nem támadja meg semmi? Bocs a hülye kérdésert, de androidos rendszerbe nem vagyok annyira jártas!

(#11637) csabám válasza Mtomasz81 (#11636) üzenetére


csabám
addikt

Pont, hogy nem atombiztos. Rengeteg cikk kering a neten ezzel kapcsolatosan.
De ha ellenőrzött forrásból szerzed be az applikációkat, akkor gond nem lehet (Gplay).

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11638) Stauffenberg válasza Mtomasz81 (#11636) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Itt nem klasszikus vírusokról van szó, amik a tudtod nélkül települnek. Itt a kártékony alkalmazásokat te magad telepíted az esetek 100%-ban. A legtöbben nem nézik meg a telepítés előtt, hogy az adott alkalmazás mihez kér hozzáférést.

Pedig csak egy nagyon kevés jártasság és józan ész kell hozzá.

Pár napja akartam a Google Play-ről telepíteni egy játékot. Sok csillagos volt, sokan értékelték, hogy tök jó. Megnéztem, hogy mihez kér hozzáférést:

Telefonkönyv
Hívásadatok
Híváslista
Rendszerfiókok
Tartózkodási hely
Jelszavak
Tokenek
Rendszerbeállítások módosítása
Korlátlan internet hozzáférés.

Ebből azonnal lejön, hogy valami nem stimmel, hiszen egy játéknak mi szüksége lenne ezekre? Vegyük sorba, hogy mire képes:

Lemásolja a telefonkönyved, hogy SMS spam-et zúdítson az ismerőseidre, felderíti, hogy kivel beszélgetsz, hozzáfér a rendszerfiókhoz, ami egyébként a Google Accountod, azon megy a levelezésed is sok esetben és mivel jelszavakhoz is hozzáfér, ezért nem csak felhasználhatja a fiókod, hanem le is nyúlhatja a jelszavaidat, tokenek kezelésével meg instant bejárása is lesz rájuk. Plusz követhet mindenhova, mert azt is követi, hogy hol vagy és nem elég kikapcsolni a követést, rendszerbeállításokat tud módosítani, így a tudtod nélkül bekapcsolhatja azt amit akar. Ezek mellett korlátlan hozzáférése van a nethez, ami önmagában nem probléma, sok ártatlan alkalmazásnak van joga használni a netet, de ez az alkalmazás gyakorlatilag mindent képes ezáltal ellopni.

Ez egy elég szélsőséges példa volt, mert a legtöbb alkalmazás nem kér ennyi mindenhez hozzáférést, de a legtöbb app viszont kér legalább 1-2 olyan dologhoz hozzáférést amihez amúgy semmi köze.

Például egy új billentyűzetet telepítesz, amiben szótár is van ami képes új szavakat megjegyezni, ehhez gyakorlatilag keylogger módba megy át, minden billentyű leütésed megjegyzi, majd a kényelemre hivatkozva felszinkronizálja egy szerverre. És a készítők esküt tesznek rá, hogy minden biztonságos és a jelszavaidat nem lopja el... na hiszi a piszi.

Csak gondolkozni kell mielőtt az ember ész nélkül telepít fel alkalmazásokat. Teljesen ártatlan, akár Google által kiemelt, szponzorált alkalmazások is lehetnek kártékonyak. Nem feltétlenül közvetlenül, de őket is érheti hacker támadás és kicsit gáz ha lenyúlják a személyes adataidat.

[ Szerkesztve ]

(#11639) BigBlackDog válasza Stauffenberg (#11638) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Melyik volt ez a játék?

(#11640) Stauffenberg válasza BigBlackDog (#11639) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Keresem egy ideje, hogy belinkeljem tananyagnak, de nem találom. Valamelyik MMORPG játék volt. Csak nézegettem a játékokat és a kapcsolódó alkalmazások révén jutottam el hozzá. Talán oroszok vagy távol-keleti fejlesztők készítették. Meglepő volt, mert jó értékeléseket kapott, magyarok is többen értékelték már.

De lehet mindjárt keresek egy másikat. Szexuális Póker Játék meg hasonló néven van épp elég alkalmazás ami pucér csajokat ígér, de közben lenyúl rólad annyi adatot amennyit csak tud. :D Elég csak benézni a feljövőben lévő ingyenes játékokhoz. Mindig van ott egy tucatnyi kamu alkalmazás a TOP 100-ban.

Szerk: Sokszor teljesen működő alkalmazások és játékok mennek át kémprogramba. Pénzért senki sem venné meg őket, helyette telerakják reklámokkal, de az sem hoz elég pénzt, ezért átmennek Google-be és önállóan kezdenek felhasználói adatokat gyűjteni, hogy eladják. Mint ahogy a Google csinálja nagyiparban.

[ Szerkesztve ]

(#11641) Mankó válasza gps76 (#11612) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem eddig a 4.2.1 fogyasztott a legjobban. Ott meg volt a 8 és fél óra átlag. 4.1.2 és 4.2.2 egy jó órával kevesebb uolyan körülmények mellett.
Lehet vissza is rakom valahogy a 4.2.1-et. Kár, hogy amikor 4.1.2 volt fent, akkor mindjárt a 4.2.2-t ajánlotta fel.
Különben 4.2.1-es gyári romot honnan tudok tölteni? A rendszer frissítési üzeneteket hogy lehet fullosan kitiltani, mert az értesítéseket tiltottam mégis magyarázott?

(#11642) kovsol válasza Mankó (#11641) üzenetére


kovsol
titán

Nexus 7 toolkit segítségével tudsz régebbi romokat is felrakni. Le is tölti neked.

May the Force be with you!

(#11643) Mankó válasza kovsol (#11642) üzenetére


Mankó
veterán

Így szívtam meg a múltkor is. 20 percig fél tégla volt, de aztán sikerült életet lehelni bele. Persze ez nem fog eltántorítani. :DDD
Gondolom factory reset, wipe-ok illik előtte.

(#11644) sto1911 válasza Mankó (#11643) üzenetére


sto1911
veterán

Nexus Factory Images - akar elso hszbe is mehet.

(#11645) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok. Mit lehet azzal tenni ha a rendszer teleszemeteli pár óra alatt az értesítési sávomat mindenféle reklámmal?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11646) csabám válasza MurdR (#11645) üzenetére


csabám
addikt

Ez megmondja, hogy melyik program szemeteli tele és leszeded.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11647) MurdR válasza csabám (#11646) üzenetére


MurdR
veterán

csabám ha Te nem lennél... :D
Köszönöm!

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11648) fatty


fatty
aktív tag

Felraktam a 9-es multirom-ot, jelentem mukodik. :)
Hamarosan irok rola egy telepitesi utmutatot.

[ Szerkesztve ]

(#11649) ólomvarjú


ólomvarjú
tag

Nekem minden egyes újraindításnál kiírja, hogy rendszerfr.. folyamatban, mint mikor wipeolunk, de ez el is tűnik egy pillanat alatt. Meg olykor magától újraindul a boot animaciótól. Továbbá a böngésző fc zik sokszor, a youtubera mindig bejelentkezik.. stb. Az ilyen viselkedést miokozhatja?

(#11650) fatty


fatty
aktív tag

Írtam infót a MultiROM telepítéséről. Röpke négy óra, és kész is lett. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.