Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) cr4sh- válasza XZoli (#11930) üzenetére


cr4sh-
tag

Értelme annyi, hogy így látom a topikot, az itt szóltam hozzá listában és nem kell keresgetnem. Lustaság félegészség ;]
On:Xzoli, csak azért kérdeztem, mert én már annyit nyúztam a navigont a legkülönbözőbb vasakon és android verziókon, hogy én tűzbe teszem a kezem érte. Nekem minden cuccon futott, gond nélkül pedig napi használatban van.
Kipróbáltam már az összes valamire való navit, de nem volt még egy ami hozná azt a stabilitást, mint ez. Egyébként én már kiadtam érte azt a jó sok pénzt amit elkértek érte, mert úgy gondolom hogy megéri, de sokáig használtam `másféle` verziót és soha nem volt baj vele, hogy rootolt-e, vagy sem az adott készülék. /már ha erre írtad a mondat végét/

(#11952) bzoley válasza cr4sh- (#11951) üzenetére


bzoley
veterán

És ha mondjuk elmentenéd a kedvencek közé? ;)

(#11953) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

sziasztok.

Ha van OTG kábelem, akkor hogy tudom rávenni a Nexus7-est, hogy lásson és kezelejen pl. egy usb-s egeret vagy egy pendrive-ot?

(#11954) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Sziasztok!
Erősen gondolkozok azon, hogy beszerezzek egy Nexus 7-est, de a hibáktól kicsit tartok. A kiemelt részben leírt hibákat már kijavították, vagy még mindig bármikor előfordulhatnak? (Elváló előlap, érintés érzékelési probléma, gyakran meghaló pixelek, fényerő váltogatási probléma, APX-módos hiba. Nem tudom van-e még ezeken kívül.)
Jól értelmezem, hogy eddig a Nexus 7-nek a tabletes UI-e volt (ilyet próbáltam), a legutóbbi frissítéssel pedig a telefonos UI-t erőltették rá a készülékre, a régit meg kitörölték? Vissza lehet tenni 100%-osan működően a tabletes UI-t a gépre? Szerintem a mobilos elég tréül néz ki egy tableten.
Ha mondjuk egy alkalmazáshoz (pl QR kód olvasás) kellene a kamera, akkor van rá egyszerű és megbízható mód, hogy az előlapit használja az adott app?

(#11955) #41133696 válasza Abysmal (#11954) üzenetére


#41133696
törölt tag

A fentebb általam linkelt QR ANDROID ezt pontosan alapértelmezés szerint tudja. Más kamot amúgy sem tudna használni :-) Bocs hogy most nem linkelem, mert tabletről írok éppen.

(#11956) bzoley válasza Abysmal (#11954) üzenetére


bzoley
veterán

A felsorolt hibák közül szerintem csak az elváló üveglap konstrukciós jellegű. Vagy találtak erősebb ragasztót, vagy nem. A többi hibához vagy szerencséd van, vagy nem. Nálam csak az üveglap vált el kicsit az érintett területen, de ezzel még tudok élni.
A mindenkori alapértelmezett ui a phablet ui, de módosítható tablet ui-ra.

(#11957) Gery15 válasza Cingáriusz (#11953) üzenetére


Gery15
addikt

Az összefoglalóba szépen le van írva minden. ;)
Egyébként root és ezt az app szükséges hozzá. [link]

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#11958) Drachoo válasza Gery15 (#11957) üzenetére


Drachoo
senior tag

Már miért kéne hozzá root? Nexus media importer megy root nélkül és fat-ot írni is tud a leírás szerint.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11959) leslieke válasza Drachoo (#11958) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A linkelt StickMount-hoz kell root.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11960) Gery15 válasza Drachoo (#11958) üzenetére


Gery15
addikt

Az is egy megoldás + fizetni kell érte, én a másikat használom.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#11961) Drachoo válasza leslieke (#11959) üzenetére


Drachoo
senior tag

Ahhoz igen, de amiről a kérdés szólt nem.

(#11960) Gery15: Nyilván ez is egy másik megoldás, csak jelezni akartam, hogy nem kötelező a root ezekhez.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11962) Cingáriusz válasza leslieke (#11959) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Valaki mondott egy programot ami fizetős és kezelei az USB cuccokat. Az melyik progi? Ha jól emlékszem 500-600Ft, annyit megérne nekem. Nem értek a root-oláshoz.

(#11963) csabám válasza Cingáriusz (#11962) üzenetére


csabám
addikt

Nexus Media Importer

Kicsit több, mint 500-600 Ft. . .

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11964) Cingáriusz válasza csabám (#11963) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Na bumm, 950. Ezzel máködni fog az egér is?

(#11965) Drachoo válasza Cingáriusz (#11964) üzenetére


Drachoo
senior tag

Az egérhez csak egy otg kábel kell és kész. A nexus media importer a pendrive olvasásához kell.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11966) Cingáriusz válasza Drachoo (#11965) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Rádugtam az egeret és semmit nem csinál. Az optikai rész sem világít rajta.

(#11967) Drachoo válasza Cingáriusz (#11966) üzenetére


Drachoo
senior tag

Én is rádugtam egyet és simán megy, gyári rom root nélkül. Jó az OTG kábeled?

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11968) Stauffenberg válasza Cingáriusz (#11966) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ugyan ez volt a haverommal. Az ő egerével nem ment (neki is van egy ugyan ilyen táblagépe), az enyémmel meg igen. Vélhetően az eszköz (egér, billentyűzet, kártyaolvasó, stb) áramfelvétele lesz a szűk keresztmetszet, így vagy a Nexus 7 USB portja vagy az OTG kábel áteresztő képessége van csúnyán alulméretezve.

Próbáld ki másik egérrel vagy másik OTG kábellel ha van rá módod.

[ Szerkesztve ]

(#11969) XZoli


XZoli
aktív tag

Nekem simán ment g700 egér, k340 billentyűzet no a f300 gamepadról se feledkezzünk meg. Az egér és a billentyűzetnek saját áramforrása van mivel vezetéknélküli mind a kettő. A WD hordozható merevlemez is ment simán. :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#11970) MurdR válasza Cingáriusz (#11966) üzenetére


MurdR
veterán

A beállításokban is kell az egérhez csinálni valamit, nem? van valami egér menüpont de még nem néztem meg mi az :DD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11971) Stauffenberg válasza XZoli (#11969) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"saját áramforrása van"

Na ez az. Viszont itt meg ugye arról van szó, hogy egy vezetékes egeret szeretne OTG kábellel rádugni a gépre.

MurdR: Nem kell semmit beállítani hozzá. Rádugod és ha az eszköz kap elég áramot, akkor rögtön menni fog.

(#11972) MurdR válasza Stauffenberg (#11971) üzenetére


MurdR
veterán

Értem :R

És egyből fel is bukkan egy egér? nem használtam még :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11973) adakiller


adakiller
senior tag

szerintetek az miért lehet, hogy 45%-os töltöttségnél nem akart bekapcsolni a tablet(annyival tettem le, és kapcsoltam ki a kijelzőt, maga a tablet nem került teljesen kikapcsolásra), majd negyedóra töltés után kb 10. próbálkozás után sikerült bekapcsolni.

gyári 4.2.2 soha nem volt custom rom, eléggé kímélve van a gép, heti max 2 töltés, soha nem volt 0-ig lemerítve.

(#11974) Cingáriusz válasza Stauffenberg (#11971) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Szerintem akkor az optikai egér nem kap elég áramota tabletről.

(#11975) Balinov válasza XZoli (#11969) üzenetére


Balinov
félisten

Szia, XZoli, az WD kulso vinyo az 3,5, 2,5"?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11976) Drachoo válasza Cingáriusz (#11974) üzenetére


Drachoo
senior tag

Próbáld ki másik egérrel, valószínűleg ahogy előttem írták nem kap elég áramot.

(#11972) MurdR: Igen rögtön megjelenik egy egér. :)

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11977) MurdR válasza Drachoo (#11976) üzenetére


MurdR
veterán

akkor holnap veszek egy otg kábelt és ki is próbálom :C

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11978) Cingáriusz válasza Drachoo (#11976) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Az egér volt a gond. Másikkal simán megy.

(#11979) Drachoo válasza MurdR (#11977) üzenetére


Drachoo
senior tag

Hajrá, érdekes lesz! :)

(#11978) Cingáriusz: Na örülök, hogy megy! :C

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11980) havri1 válasza Cingáriusz (#11978) üzenetére


havri1
félisten

Akkor ez is egy olyan egér, ami csak jön :DDD

havri

(#11981) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok!

Csak szeretném jelezni, hogy a Nexus 7, 8 gb ami az Euronics áruház weboldalán megtalálható "akciósan" 60.000 Ft-ért az valójában refurbished. Ezt valahogy elfelejtik közölni a neten, akciós újságban és az üzletben is.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#11982) lafaty80 válasza Stephan89 (#11981) üzenetére


lafaty80
őstag

Majd megütik a bokájukat, ahogy az történt az mással is :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#11983) XZoli válasza Balinov (#11975) üzenetére


XZoli
aktív tag

külsö 2.5 640GB WD Elements sorozat

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#11984) #41133696 válasza Stephan89 (#11981) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szia, én nem kételkedem benne, hogy így lehet, de amúgy ezt honnan veszed biztosra? Odamentél, és mondták, vagy felfedeztél rajta bizonyos jeleket?

(#11985) Stephan89 válasza #41133696 (#11984) üzenetére


Stephan89
aktív tag

A dobozon egy címkén található "refurbished" felirat miatt merem feltételezni. :)

Üdv.

(#11986) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Ami érdekes, hogy ha pendrive-ról játszok le filmet, akkor a teljesen azonos nevű feliratot nem rendeli hozzá és manuálisan sem lehet a lejátszóból hozzá tenni.

(#11987) csabám válasza Cingáriusz (#11986) üzenetére


csabám
addikt

Gyári lejátszó esetén nem kell csodálkozni. . .

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11988) leslieke válasza Cingáriusz (#11986) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

MXplayer vagy BSplayer

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11989) Cingáriusz válasza csabám (#11987) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Nem gyári lejátszó. MX Player. Ha a tableten van a film és a frelirat akkor gyönyörűen teszi mellé a feliratot.
Pendrive-ról nem csapja hozzá. Manuálisan meg nem tudom mert az MX player nem látja a pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

(#11990) #41133696 válasza Stephan89 (#11985) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor viszont nincs olyan kemény megvezetés, csak a szórólapon nem tüntették fel. A dobozon rajta van.

(#11988) leslieke: A VLC Beta-ról van valami vélemény? Most vagy két napja feltettem - a Winamp-al együtt -, elindítottam párszor, de használni nem használtam - nincs is vid fájl rajta - csak kíváncsi voltam a kezelhetőségére, meg nem baj az a ha megvan.

Az MXplayert mindjárt felrakom megnézem, a Bsplayert meg PC-ről ismerem vagy tíz éve, de az utóbbi években PC -n is leginkább csak a VLC-t használtam.

A Winamp, amúgy nagyon király.

Szerk: MX Player fent van. HW gyorsítást bekapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#11991) csabám válasza Cingáriusz (#11989) üzenetére


csabám
addikt

Nálam viszi mindkét formában az mx player.
Film nézés közben van jobb oldalt, fent egy felirat ikon. Arra ha ráböksz akkor ki tudod választani a feliratot (ha magától nem teszi meg). Vagy nem is látja?

Btw ha frissíted a listát mx-en belül, akkor látnia kell (szerintem).
Be lehet állítani, hogy melyik mappákat vegye figyelembe (ide tartozik a csatlakoztatott eszköz is).

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11992) sto1911 válasza Cingáriusz (#11989) üzenetére


sto1911
veterán

Fogadjunk hogy te es (#11991) csabám mas progival mountoljatok a pendrive-ot :) Hetvegen megneztem a Nexus Media Importert, es kozvetlenul le sem tudtam jatszani a filmet vele, fel kellett masolnom, mig pl. a Stickmounttal hibatlanul ment.

(#11993) Stauffenberg válasza #41133696 (#11990) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Akkor viszont nincs olyan kemény megvezetés, csak a szórólapon nem tüntették fel. A dobozon rajta van."

Rohadt nagy kicseszés amikor valaki azért utazik egy csomót, hogy megvásárolja hihetetlen akciós áron, aztán meg csak a helyszínen derül ki a turpisság. Meg egy dolog, hogy rajta van a dobozon, de hány vásárló tudja is, hogy az mit jelent? A boltban az elmondottak alapján nem tájékoztatják a vevőt.

Valamikor tízen valahány éve vettünk egy egybe PC-t egy számtech boltban. Jó konfig volt a leírás alapján, szóval nem kellett magunknak építeni. Kifizettük, megnéztük, hogy minden megvan-e, aztán hazamentünk. Feltettük az oprendszert, dugnánk be a netkábelt... de hol az Ethernet port a gépen? Hol van, hiszen azt írták a hirdetésben, hogy van és az eladók sem mondták, hogy nincs...

Gondolta volna a franc, hogy meg kell azt is nézni, hogy minden port a helyén... akkoriban már az alaplapok többsége is tartalmazott egy csatit, de nem mindegyik. Aztán adtak egy PCI-ba illeszthető hálókártyát ingyen a baki miatt. Azért boldog nem voltam... ha rögtön ott kiderül és mellé adnak egy hálókártyát, akkor tojtam volna rá, így meg volt egy újabb felesleges köröm. Azóta sem vettem ott semmit.

Más téma: Megoldható valahogy, hogy ha a böngészővel (Chrome, Dolphin, stb) lejátszok egy beágyazott videót, akkor ne a gyári videólejátszóval nyomja? 2.3 Gingerbread alatt a böngésző két opciót ajánl fel: Letöltés vagy választhatok egy videólejátszó alkalmazást. Itt ilyen nincs, rögtön lejátssza beágyazva a saját lejátszójával.

(#11994) Cingáriusz válasza csabám (#11991) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Az oké, de az MX player egyáltalán nem látja a pendrive-ot viszont de a lejátszás megy neki arról.

(#11995) csabám válasza Cingáriusz (#11994) üzenetére


csabám
addikt

Melyiket használod?

Stauffenberg: Kiválasztod, hogy melyik legyen az alapértelmezett és akkor nem kérdezi meg többet, hanem egyből indítja.
Nálam megkérdezi, ha több lejátszó van telepítve. . .

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11996) leslieke válasza #41133696 (#11990) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam is csak telepítve van. Este megnézem milyen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11997) MurdR válasza Stauffenberg (#11993) üzenetére


MurdR
veterán

Nekem sem ajánlja fel, egyből a gyárit dobja, én meg az mx-et használnám...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11998) Stauffenberg válasza csabám (#11995) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sima videónál feldobja a választási lehetőséget, de most böngészőről, illetve oda beágyazott videóról van szó. A telefonomon 2.3 Ginger van, ott még úgy működik, hogy megkérdezi melyik lejátszóval akarom lejátszani.

Amúgy a Mobo Playert használom, mert abban van képarány kényszerítés. Sokszor van, hogy egy videót rosszul töltenek fel és vagy elnyúlik vagy összeugrik. Ezzel a lejátszóval meg rá tudom erőszakolni a legkülönfélébb képarányokat (16:9, 4:3, Fit to screen, stb). Na meg azért is jó, mert az éppen játszott videót le is tudja menteni. De böngészőből lejátszva a videókat csak a gyári lejátszó indul.

[ Szerkesztve ]

(#11999) csabám válasza Stauffenberg (#11998) üzenetére


csabám
addikt

Nem szóltam.
Egyébként furcsállom, hogy nem érdeklődik a tábla.
Telefonon mókolt jb-m van és ott megkérdezi (ebből indultam ki:B).

Tudsz mondani egy oldalt ahol beágyazott vidi van?

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#12000) barnam_ válasza Stauffenberg (#11993) üzenetére


barnam_
nagyúr

Túl van parázva ez a refurbished dolog szerintem. Legalábbis az árhoz viszonyítva nem látok benne problémát, 60-65-ért amúgy sem adnak 2 év garisat sehol. Múlt héten végignéztem a kínálatot, két év garis 16GB-t nem kapsz 70k alatt (speedshop), amit ezek a "gsm boltok" árulnak, azoknál 1 év gari van.

szerk.: megvettem 55-ért a 8GB-t, már fenn is van rajta a CM10.1, és örülök :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.