Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) MurdR válasza Hegasus (#12400) üzenetére


MurdR
veterán

Vegyél használtan egy PS3 controllert :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12402) Stauffenberg válasza csabám (#12398) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hivatalosan. De azért a 2-3 generációval korábbi eszközökre is kijönnek a frissítések. Ha nem is teljes rendszerek, de biztonsági frissítések mindenképpen. Szóval ilyen szempontból sokkal tovább megvan a support, mint a többi gyártónál.

Na meg még a Nexus 7-nek még nincs is utódja, nem olyan öreg még, hogy legalább a következő rendszert ne kapná meg. Szerintem még az az utánit is megkapja majd. :)

Minden másra ott az XDA! :D

A Motorola nem egészen 8-10 hónappal a Defy startja után már hivatalosan is leszarta a telefont. Jött a Defy+, hogy aztán azt is elfelejtse fél év alatt.

(#12403) brownus válasza Hegasus (#12400) üzenetére


brownus
veterán

http://www.konzolokszervize.hu/ én itt vettem egy xbox kontrollert hozzá, ~ 7k volt

de vannak noname xbox kompatibilis kontrollerek is, és azokkal is megy. ~4k

[ Szerkesztve ]

(#12404) assemble válasza Hegasus (#12400) üzenetére


assemble
addikt

Ps3 kontroller (dualshock3) nalam remekul mukodik bt-n, de mondjuk nem a legolcsobb dolog, kifejezetten erre a celra biztos talalni mast joval olcsobban, a mozgaserzekelojet es a rezgest pl nem is tudom h ki lehet-e rajta hasznalni..

(#12405) fatty válasza barnam_ (#12399) üzenetére


fatty
aktív tag

Ha a komplett rom kell akkor
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2148337
Ez meg a 4.2.1->4.2.2 update
http://www.androidpolice.com/2013/02/12/download-the-android-4-2-2-update-jdq39-for-the-nexus-7-and-nexus-10-right-now/

Off: Ez a szosszenet kb 6percbe kerult tablarol, nagyon gaz a beillesztes.

(#12406) havri1 válasza fatty (#12405) üzenetére


havri1
félisten

Milyen billentyűzeted van? Swiftkey nekem nagyon jól muzsikál tabon. Reklám off

havri

(#12407) fatty válasza havri1 (#12406) üzenetére


fatty
aktív tag

Smart keyboard pro. Villog a kurzor, beillesztem, es ket sorral feljebb rakja be :(

(#12408) havri1 válasza fatty (#12407) üzenetére


havri1
félisten

Hm, ha új postot írok, és az első sor a beillesztés, illetve ha folyamatosan írok, és úgy illesztek be, akkor jó. Viszont ha kilépek, másik böngésző stb, és úgy akarok beilleszteni, akkor nekem meg a post elejére rakja..kalap kabát sajnos.

havri

(#12409) barnam_ válasza fatty (#12405) üzenetére


barnam_
nagyúr

Thx! :R Mindenhol kerestem, de nem találtam :B

(#12410) fatty válasza havri1 (#12408) üzenetére


fatty
aktív tag

Talan majd az android 5-ben megoldjak :)
Aggregátor: nincs mit...

(#12411) CHIPman válasza barnam_ (#12389) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Tehát egy pendrive-ot tudok úgy felmountolni, mint egy sd kártyát, és játékokat is tudok rá akár telepíteni? Az úgy jó lenne.
(#12385) sto1911: Tévedsz, ami fenn van aprón, az többnyire külföldi vagy 1 év garos, 1db van ahogy néztem olyan, ami 2 év garos volt, de az messze van, a refurbhöz meg csak besétálok a boltba és elhozom.
szerk.: Egy i9300-am van mellette, netezésre+pdf nézegetésre kéne, meg pendriveról filmezéshez. Maximum ilyen gagyibb játékok, amiknek elég a 4-5GB is. S3-on is alig van játékom, nincs időm ilyenekre. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#12412) barnam_ válasza CHIPman (#12411) üzenetére


barnam_
nagyúr

Gyári rommal nem biztos, de CM-el vagy egyéb főzött rommal biztos lehetne.

(#12413) ktamas55


ktamas55
tag

Hello Mindenki,
Vásároltam egy nexus 7-re való bőrtokot. Új vagyok a tablet vonalon, lehet, hogy láma a kérdésem.
Mióta beleraktam a tokba és rácsukom a fedelet a képernyő kialszik ugyan, de ha kinyitom abban a pillanatban megint bekapcsol. Ez noooooormális? Ilyenkor melyik érzékelő működik?

(#12414) fatty válasza ktamas55 (#12413) üzenetére


fatty
aktív tag

Ez noooormalis, van egy magnes a tok tetejeben. :)

(#12415) mr.nagy válasza ktamas55 (#12413) üzenetére


mr.nagy
tag

Megkérdezhetem, hogy hol és milyent? Debrecenben már bejártam a várost és sehol nem kapok megfelelőt.

HMNote10Pro

(#12416) brumi1024 válasza mr.nagy (#12415) üzenetére


brumi1024
veterán

Rendelni nem akarsz? Nilkin/Poetic tokok jó minőségűek, szépek, és nem drágák.

(#12417) mr.nagy válasza brumi1024 (#12416) üzenetére


mr.nagy
tag

Lehet szó a rendelésről is.

HMNote10Pro

(#12418) Hegasus


Hegasus
senior tag

(#12401) MurdR, (#12403) brownus, (#12404) assemble
:R
azt hittem meg tudom úszni 1-2 Matyiból... :DDD akkor lehet használt bt-s (a kényelem miatt) ps3 kontroller lesz a befutó.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#12419) CHIPman válasza barnam_ (#12412) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ilyenre nem adok, szerintem jobban lenne híresztelve, ha lehetne... Nyilván belenyúlással megoldható, de akkor benne kell lennie mindig a pendrive-nak. Azt hittem van rá valami ultimate megoldás, ami cserélgeti a belső tárolót és a pendriveot, ha van.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#12420) ktamas55 válasza mr.nagy (#12415) üzenetére


ktamas55
tag

Az ebay.hu ról rendeltem. Angliából jött 5 nap alatt a postaládában volt. Sem vám sem ÁFA nem terheli, a szállítás ingyenes volt. Igy került 3100 Ft-ba. Nézegettem itthon is, de 5000 alatt nem nagyon láttam. Az ebay en van nagyon sok típus, válogathatsz.

[ Szerkesztve ]

(#12421) sto1911 válasza CHIPman (#12419) üzenetére


sto1911
veterán

Kezzel meg lehet oldani, de maceras mindig allitgatni.

(#12422) mr.nagy válasza ktamas55 (#12420) üzenetére


mr.nagy
tag

Milyen csomagolásban kaptad? Amit legutóbb onnan rendeltem fekete hegesztett fóliában jött és valamivel össze szurkálták, így dobhattam ki.
Linket tudnál adni!

HMNote10Pro

(#12423) Hegasus válasza Hegasus (#12418) üzenetére


Hegasus
senior tag

illetve!
mindenképp kell root, hogy használjam bármelyik kontrollert? mert a ps3-ashoz kell root és egy program, de ez igaz az xbox-osra is és a vezetékesre is?

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#12424) #41133696


#41133696
törölt tag

Ez jó kis cucc: Package Buddy

(#12425) ktamas55 válasza mr.nagy (#12422) üzenetére


ktamas55
tag

A tokot a saját kemény PE csomagolásával beletették egy szintén PE zacskóba és abban küldték.
Hibátlanul megkaptam.
Azt írtam be, hogy "nexus 7 case". Sajnos én nem tudok linkelni.

[link]
Na... valamit bűvészkedtem, lehet, hogy nem így kell.

(#12426) mr.nagy válasza ktamas55 (#12425) üzenetére


mr.nagy
tag

Köszönöm.

HMNote10Pro

(#12427) belavagyokbp válasza brownus (#12403) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Az Xbox joy-t USB-s receiverrel kötötted rá, vagy alapból kábeles kontrollert vettél? :)

(#12428) #41133696


#41133696
törölt tag

Most még ugye relatíve hűvös van, de kíváncsi vagyok nyáron az akksi amikor 25-27 fok sem ritka a szobában mennyire megy fel. Igazából azért lényeges csak, mert a többi alkatrészt is melegíti.

31C

CIB-eseknek egy jó app:

Intesa Sanpaolo Group ATM
Intesa Sanpaolo SPA

(#12429) bzoley válasza #41133696 (#12428) üzenetére


bzoley
veterán

Nálam 25 fok van, az akksi is annyit mutatott. De nem fogdostam, egész nap az asztalon hevert.

(#12430) #41133696 válasza bzoley (#12429) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk nálam most nem volt töltőn de a tenyeremben időzött vagy 20 percig.

Ha töltőn van és nincs a tenyeremben akkor 30C.

Ha sem töltés sem tenyér nincs a képben akkor most jelenleg 24 C. Na ezt a témát kiveséztem :D

A CIB-es mobil verzióval is tettem egy kísérletet, mert bár nem telefon, de a netet tudná használni. Eredmény:

[ Szerkesztve ]

(#12431) Hegasus válasza #41133696 (#12428) üzenetére


Hegasus
senior tag

hát ezek kiváló hőmérsékleti értékek! Szerintem nyáron tűző napon se fog 40-45 fölé menni.(ami úgy tudom a határ)
aggódni a hox-on kell, ahol játék közben volt már 50 celsius is az akku :DDD , olyankor ha töltőn volt már le is kapcsolta a töltést, a proci meg 70, de volt aki 90-et is mért állítólag (játék közben természetesen)

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#12432) #41133696 válasza Hegasus (#12431) üzenetére


#41133696
törölt tag

0-35 C között van megadva sajnos a határ. Nyáron ez pedig necces. Egy példa, nyáron ülök a fogorvosi rendelő várójában nyitott ablak mellett, amikor kint 37-38C -van várok vagy 1-1.5 órát... na ettől kicsit aggódok. A rendelőben belül már van légkondi mondjuk, csak ott már a számban ügyködnek, és nem a tablettel szórakozom :D Ez persze egy példa. Vagy Debrecen főterén nyáron árnyékban is necces lehet elővenni. Pedig idilli lenne.

(#12433) Hegasus válasza #41133696 (#12432) üzenetére


Hegasus
senior tag

érdekes... de szerintem nem lesz baja a 45 foktól se, már majdnem 1 éve van meg a hoxom, és januárig (azóta n7-en tolom az ipart :DDD ) szépen toltam rajta mindenféle izzasztó játékot, de nincs semmi baj az akkuval (sőt inkább sokkal jobb az üzemidő, mint régen), bár lehet közrejátszik, hogy abban li-po van li-ion helyett.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#12434) #41133696 válasza Hegasus (#12433) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt nem tudom, hogy valahol jegyzi e a hőmérséklet rekordot. Pl SSD-n és merevlemezek esetében ugye a van erre mód. Mert ugye ha jegyzi, egy esetleges meghibásodásnál 1C-on is lehet rugózni.

(#12435) havri1 válasza #41133696 (#12434) üzenetére


havri1
félisten

- Szerintem - ezen nem érdemes rágódni. Ha van rá garancia, akkor főleg nem.
Ha 30 fok felett probléma lenne, akkor nyaranta hullanának a tabletek/mobilok. Nekem van telefonom (HTC Touch Diamond) ami igen sokat kapott a 3-4 év alatt töltés szempontból (nyáron, tűző napon, navigálás, töltés közben), és még mai napig elvan a gyári akksijával.

havri

(#12436) CHIPman válasza havri1 (#12435) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én SGS1-et töltöttem autóban, tűző napon, és akkor írta ki kb 3 óra után hogy lekapcsolja a töltést, mert túlmelegedett az akku. Semmi gond nem volt vele, simán használtam tovább, ha levettem a hátlapot és megfújdogáltam akkor tölteni is lehetett. Ez utángyártott akku, gyári akkuval ilyen nem volt. Tehát valószínűleg gyári védelem is van bennük.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#12437) MurdR válasza Hegasus (#12423) üzenetére


MurdR
veterán

Úgy tudom kell root, már én is feltettem itt anno ezt a kérdést.. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12438) ktamas55 válasza fatty (#12414) üzenetére


ktamas55
tag

Köszi a választ,
Ezt a mágneses funkciót nem lehetne valahol kikapcsolni?

(#12439) MurdR válasza ktamas55 (#12438) üzenetére


MurdR
veterán

Operáld ki belőle a mágnest :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12440) Edge válasza #41133696 (#12432) üzenetére


Edge
veterán

Mos fogat rendszeresen -> nem kell fogorvoshoz menned -> problem solved! :DDD

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#12441) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Megjött a kicsike :O) Tegnap telefon, GLS futár: Itt van. Mondom hol? A házunk előtt. Király mondom mert én egyáltalán nem arra a címre akartam kiszállíttatni és a T-home-os csaj azt mondta kiszállítás előtt felhívnak a GLS-től, hogy megkérdezzék hova vigyék (mivel ő nem tud felvenni műsik címet).
De legalább megjött, jól szuperál, és már erősen fogy rajta a hely :D

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#12442) lafaty80 válasza Mp3Pintyo (#12441) üzenetére


lafaty80
őstag

Ugyanez volt nálam is.

Csak ÉN vehettem át, és csak OTTHON....

A futárnak semmit infót nem adtak át, én még a dátumot sem tudtam, mert amikor kihozták, előtte 3-4 órával még a rendszerben sem látták mint jóváhagyott tétel.

A futár rendes volt, 2. alkalomra már elhozta a céghez.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#12443) Hegasus válasza MurdR (#12437) üzenetére


Hegasus
senior tag

:R

ha nem lenne alternatíva akkor rootolnám ezért, de találtam egy-kettő olyat aminél nem biztos hogy kéne.
kicsit jobban beleástam magam, meg bújtam az xda-t és eddig úgy tűnik, hogy ez az egyetlen bt-s ami menne menne root nélkül... csak nem kapni itthon, pedig az ára is nagyon jó. (vagy esetleg tudja valaki honnan lehetne beszerezni?)
aztán a ps3-as is usb-re rákötve otg-n keresztül is menne root nélkül elméletileg. (sőt ahogy olvastam otg-n keresztül mindegyik menne)
most jönne az a pofátlan kérésem, hogyha valakinek épp van a közelben egy otg kábel, egy usb-s kontroller, és nincs rootolva akkor kipróbálná nekem mondjuk a dead triggerrel? :DDD

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#12444) #20844032 válasza Hegasus (#12443) üzenetére


#20844032
törölt tag

Én már kipróbáltam, elég sok játékkal megy ps3 kontroller-usb-otg összeállítás. Az xbox kontroller viszont nekem nem ment úgy, hogy wireless kontroller-play&charge kit kábele-otg, pedig ez pc-n működőképes. Esetleg majd még teszek egy próbát a wireless receiverrel, bár nm hiszek benne, gondolom csak eredetileg kábeles kontrollerrel megy.
Természetesen mindez root nélkül. Mondjuk játszani nem játszottam egyikkel sem, csak kipróbáltam őket, ez nagyon nem az szint, amire az amúgy is minimális szabadidőmből áldoznék.

(#12445) Hegasus válasza #20844032 (#12444) üzenetére


Hegasus
senior tag

Köszönöm! :R
Szóval akkor ps3 kontroller + otg + android 4.2.2 + no root kipróbálva működik! nekem ennyi elég is lesz! :DD

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#12446) Stauffenberg válasza havri1 (#12435) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én eddig több telefonommal jártam már úgy, hogy az extrém hőmérséklet miatt megbolondult a képernyő és elkezdett helytelenül érzékelni, sokszor önállósította magát. A kedvencem amikor nyáron utazom légkondi nélküli vonattal 2-3 órákat és van, hogy közben kell megírnom egy-két emailt vagy unalmamban chatelek az ismerősökkel esetleg játszom. És a 38-40 fokos vonatbelsőben nem nehéz 50 fok fölé tornázni a telefont ami már a totális meghülyülés küszöbe.

De ezzel kell utazni, leteszed a vonat asztalára, hűti a sört, téged és a kezedben lévő telefont/tabletet! :D

Az enyém ennél nagyobb, van víztartálya és lassan párologtat amivel kiválóan hűsít. USB-ről működik, eddig (kikapcsolt, de áram alatt lévő USB-s) laptopról üzemeltettem, de majd kipróbálom OTG-vel is a Nexus 7-ről. :D

(#12441) Mp3Pintyo: Semmi meglepő nincs ebben elmondtuk már párszor a topikban, hogy a T hazudik amikor azt mondja, hogy a futárral egyeztethetsz címet. Az én GLS futárom már tapasztalt volt, már rögtön az elején elnézést kért a T nevében és megkérdezte, hogy mikor jöjjön vissza.

[ Szerkesztve ]

(#12447) Hegasus válasza Stauffenberg (#12446) üzenetére


Hegasus
senior tag

Honnan lehet beszerezni ilyen párologtatós usb-s ventit? :DDD
Hogy pontosabb legyek te hol vetted?
Mert nekem is kéne ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#12448) ottar válasza sto1911 (#12385) üzenetére


ottar
tag

Bocs hogy beleszólok, én újonnan 69-ért vettem a 16 GB-st. Garanciális, doboz minden tartozékkal, etc.
Áfásan. Azaz olyan 54 körül nettó. (Ennyit bőven megér.. :))

(#12449) havri1 válasza Stauffenberg (#12446) üzenetére


havri1
félisten

Nyilván óvni kell azért, extrém körülményeket kerülni kell, de nekem eddig nyáron sem volt gondom, csak ezt akartam elmondani;-)
Az a ventilátor marha jó :-D

havri

(#12450) Stauffenberg válasza Hegasus (#12447) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy strandon vettem még pár éve. Teljesen noname, de úgy voltam vele, hogy 2500 Ft-ot akkor is megér ha csak egy nyárt bír ki... :D Elemről is működtethető, de az USB-t gazdaságosabbnak ítélem.

Amúgy az eBay tele van ilyenekkel. Láttam már kézi légkondicionálót is... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.