Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) csaby9 válasza CHIPman (#13993) üzenetére


csaby9
tag

Nos egy pici gyorstalpaló töltés ügyben.Az akkuk tartalmaznak egy elektrónikát ami szabályozza a töltést .A töltőnél csak a kimenő feszültség számít az amper nem. Ami rá van irva amper az a terhelhetőséget jelenti nem azt hogy mennyivel tölt.A nexus akkuja 4300 miliamper órás, az akku ezért kb 430. Miliamperrel töltődik kb az aksi kapacításának a 10%- ával.A töltésnél tehát csak töltő kimenő feszültségét kell nézni.Persze a gyártók alkalmaznak különböző apró trükköket hogy másik kábellel és másik töltővel ne lehessen tölteni az eszközeiket,de ettől még ha a feszültség megeggyezik nyugodtan lehet tölteni bármit bármivel,legfeljebb nem tölti fel ojan gyorsan mint a gyári.

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#14002) nagypasztor válasza havri1 (#14000) üzenetére


nagypasztor
tag

A kapacitás szerintem pont, hogy Ah.

[ Szerkesztve ]

(#14003) brumi1024 válasza nagypasztor (#14002) üzenetére


brumi1024
veterán

4325 mAh vagy 4.325 Ah, teljesen jól írta. Az hogy van előtte egy mili prefixum csak egy 1/1000-res szorzót ad. Általában egyébként elektronikus eszközöknél mAh-t adnak meg.

[ Szerkesztve ]

(#14004) nagypasztor válasza csaby9 (#14001) üzenetére


nagypasztor
tag

Szerintem meg ha a 4300 mAh-ás akksit 430mA-rel töltöd, akkor a töltési idő 15 óra lenne...
Mivel a nexus töltési ideje 3-4 óra, ezért minimum 3-szor akkora áramerősséggel kell, hogy töltsön a töltője!
Ez a régi akksi töltőknél is így volt. Hiába volt 9V és 275mA a töltő, a 9V 1A-es sokkal rövidebb idő alatt feltöltötte, tehát valószínűleg annyival töltött maga a töltő, mint amennyi rá volt írva! Ezért nem osztom azt, hogy mindegy az amperszám!
A magasabb amperszámú gyorsabban tölt fel.

[ Szerkesztve ]

(#14005) csaby9 válasza nagypasztor (#14004) üzenetére


csaby9
tag

Igen abban igazad van hogy ha nagyobb az amper akkor gyorsabban tölt viszont ha egy ekkora aksinak másfél ampert adsz az biztos hogy el fog szálni.de nem érdemes ezen vitatkozni a lényeg hogy,nyugodtan lehet teló töltővel tabletet és fordítva is tölteni,ha a feszültség megeggyezik.

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#14006) nagypasztor válasza csaby9 (#14005) üzenetére


nagypasztor
tag

Vagy hirtelen túlmelegszik a nagy áramerősségtől, és felrobban, vagy szétfolyik.

(#14007) csaby9 válasza nagypasztor (#14006) üzenetére


csaby9
tag

Bocs nem neked szántam a választ hanem brumi1024-nek.

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#14008) nagypasztor válasza nagypasztor (#14006) üzenetére


nagypasztor
tag

Most beszéltem egyébként egy BME-s hallgatóval, és megemlítettem neki ezt a töltős dolgot. Szerinte csökken az élettartama az akksinak, ha magasabb áramerősséggel töltöd a kelleténél, mert valószínűleg az akksi tervezői optimalizálták az akksit, hogy egy bizonyos töltésen jó élettartamot érjen el, és ha túl rendszeres az a magasabb amperes töltés, akkor hamarabb fog kipurcanni.

(#14009) csaby9 válasza nagypasztor (#14008) üzenetére


csaby9
tag

Igen valamijen szinten ez igaz mert a gyártók az akku elektrónikájával összhangba gyártják a töltőket,ezért is van az hogy,két azonos pl 2 A-es töltő más gyártótol egészen más időt produkál ugyanazon ezköz töltésénél. Amugy a litium ion akkuk nagyon kényesek a töltésre ezért több védelem is van az akkuba épitve.A gyártók amugy nem is ajánlják más gyártótol származó töltő használatát,pont azért mert nincs összehangolva az akkuval,de ettől függetlenül azért lehet mással is tölteni én sem hordok minden ezközhöz külön töltőt viszont azért tesztelni szoktam hogy kb annyi idő alatt töltse mint a gyári akkor biztos nem lessz baj.Amugy az aksiba lévő elektronika szabályozza a töltést az áramfelvételt,az akku hömérsékletet meg sok dolgot figyel és ha valami nem stimmel letiltja a töltést ezért se lehet nagy gond másik töltő használata.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#14010) kcsa válasza csaby9 (#14001) üzenetére


kcsa
veterán

Ha már a helyesírás nem megy, legalább hülyeségeket ne írj... 10 órás töltés mi?

(#14011) csaby9 válasza kcsa (#14010) üzenetére


csaby9
tag

Ki beszélt itt 10 órás töltésről?

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#14012) brumi1024 válasza csaby9 (#14001) üzenetére


brumi1024
veterán

Ebben minden benne van amit a li-ion töltésről tudni érdemes, egy biztos, nem 430 mA-es töltőárammal tölt a töltő az első fázisban, különben tényleg 13-14 óra lenne egy teljes feltöltés.

(#14011) csaby9: Ha 430 mA-es töltőárammal töltesz egy 4325 mAh-s akksit, akkor szerinted mennyi idő kell egy teljes töltéshez(a veszteségektől eltekintve)? 10 óra. Amúgy kevered a Ni-mh akksikkal, ugyanis ott ajánlott a kapacitás 10%-ával tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#14013) csaby9 válasza brumi1024 (#14012) üzenetére


csaby9
tag

Ha ennyire számolgatunk akkor számold ki azt is mennyi idő lenne ha 1órát 2A-el töltöd az akkut ugye a 2A az 2000ma.De nem vitatkozom tovább én csak segíteni akartam.

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#14014) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

Valami jó autós tatrót tudnátok ajánlani?

(#14015) gps76 válasza csaby9 (#14013) üzenetére


gps76
őstag

Egy kicsit el vagytok tévedve a töltéssel kapcsolatban...
A Nexushoz nem véletlenűl adnak 2A-es töltőt,hanem ha teljesen le van merülve,és maximális fényerőn,teljesen leterhelve pl.játékkal,wifin,stb. is elbírja.
Ezekben az akkukban csak egy egyszerű elektronika van ami a túltöltésért,túlmerülésért,rövidzár ellen,egyéb ilyen apróbb dolgokért felel. A laptopokban már olyat is tud,hogy áramot szabályoz,sőt van egy eprom benne amibe írja a töltési ciklusok számát és ennek növekedésével egyre alacsonyabb töltöttséget enged az akkuba,a robbanásveszély,stb elkerülésére.
Én kétnaponta esténként szoktam egy 500 mA-es töltővel tölteni,5-6 óra alatt tölti fel.
A kijelző sárgulásra hogyan kell bejelenteni garanciába,illetve milyen mértékűnek kell lennie a hibának,hogy elfogadják?

(#14016) havri1


havri1
félisten

Találtam egy (számomra) ideális kernel + beállítás párost a Nexus7-re.

Paranoidandroid 3.5
grouper-faux123-kernel-v018m.zip

Faux123_Kernel_Enhancemen -ben a beállítások :





Az XDA-n a leírás a kernel beállításáról :

FauxClock App recommended Settings"

CPU Control

Max clock - GHz 1.6 GHz for performance, 1.3 GHz for battery
Min clock - MHz 100 MHz for both
CPU Governor - Interactive for performance and for battery
CPU Quiet Governor - userspace for performance, Balanced for Battery
Tegra3 Freq Cap - Off for performance, On for battery
Set On Boot - On

Voltage Control

Set On Boot -
Global CPU Voltage - Your preference

Interactive gov control

Hispeed - 85 for both
Hispeed Frequency - 1.6 GHz for performance, 1.3 GHz for battery
Timer Rate - 20000 for both
Min Sampling Rate - 50000 for both
Set On Boot - On

GPU Control

GPU Governor - ondemand for both
GPU Fast Response - 80% for Performance, 40% for battery
Set On Boot - On for both

I/O Scheduler Control

I/O Scheduler (eMMC) - SIO for both
Readhead Size (eMMC) - 768 for both
Set On Boot - On for both

Misc Control

Dynamic File Sync - On for both
TCP Congestion Control - Westwood for both

[ Szerkesztve ]

havri

(#14017) mathaus=)


mathaus=)
senior tag

Sziasztok! A gépen használható a Whatsapp, Viber es társai?:) Köszönöm a válaszokat!

(#14018) belavagyokbp válasza havri1 (#14016) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Én is pont ezt a combo-t próbáltam a múlthéten, nagyon gyors volt, de nekem nagyon merítette az aksit is. A Faux Kernel Enhancemen-ben pedig azt írta, hogy folyamatosan mind a négy mag maxon pörög, hiába nem nyúltam a képernyőhőz vagy 10-20 másodperce. Amúgy mindent pontosan úgy állítottam be, ahogy az XDA-s topikban írja. Most lecseréltem Franco-kernelre, sokkal kevésbé szívja az akksit, sebességben pedig nem sokkal marad el.

(#14017) mathaus=): Hivatalosan egyik sem kompatibilis, de elég egyszerűen megoldható a dolog. WhatsApp-nál kézzel telepíted az apk-t (csak az ismeretlen forrásokat kell bekapcsolni), vibernél ugyan ez, plusz egy telefonszámot kell megadni, ahova küldik az SMS-t, majd a kapott kódot a tableten kell beírni.

[ Szerkesztve ]

(#14019) havri1 válasza belavagyokbp (#14018) üzenetére


havri1
félisten

Az elején nekem is így volt, de addig allitgattam, ameddig jól beallitotta a magokat.
De azóta isten:-D

havri

(#14020) Jano_023 válasza havri1 (#14019) üzenetére


Jano_023
őstag

És így mennyit bír az aksi?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#14021) Jano_023


Jano_023
őstag

Hali, ígértem pár képet egy táskáról. Az ára 4k , hervisben lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#14022) havri1 válasza Jano_023 (#14020) üzenetére


havri1
félisten

Nekem a 4-5h kijelzőidőt ugyanúgy hozza, de baromira gyors!

havri

(#14023) Tomocop


Tomocop
csendes tag

Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy mik a véleményetek ezekről a refubrished termékekről?
MM, hogy sokat számít, hogy csak 1 év garanciát kapok rá?
Az áruk roppant csábítóak (50 ért 8gb-s).

üdv

[ Szerkesztve ]

a

(#14024) gps76 válasza havri1 (#14019) üzenetére


gps76
őstag

Leírod,hogy mit állítottál és hova?

(#14025) Jano_023 válasza resyxx (#13981) üzenetére


Jano_023
őstag

Ez melyik rom ???

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#14026) voros89


voros89
tag

Kinek volt már szervizbe a tabja? Kb mennyire gyorsak? Kb efy hete vitte el tőlem a dhl futár aztán másnap már a külfőldi szervizbe volt...

(#14027) havri1 válasza gps76 (#14024) üzenetére


havri1
félisten

http://m.prohardver.hu/tema/re_google_nexus_7_android_4_1_alapon/hsz_14016-14016.html

Én ezeket állítottam be.
Mobilról linkeltem, sorry

havri

(#14028) |AP|


|AP|
veterán

A battery stats-ben látom, hogy állandóan fut a térkép a háttérben. Akkor is, ha nem nyitom meg. Gondolom ilyenkor a GPS is eszi az akkut, pedig bent a szobában nincs túl sok szükség rá.
A kérdés csak az, hogy miért kapcsol be? Használok egy időjárás widgetet, helymeghatározással, valószínűleg ez kapcsolgatja be a gps-t, ezáltal a térképet is.
Arra gondoltam, ha a helymeghatározásnál kilövök mindent, nem engedélyezem használni a gps-t, a widgetet pedig fixen átállítom Budapestre, akkor talán a térkép sem fog futni a háttérben. Ez így van?

(#14029) sto1911 válasza |AP| (#14028) üzenetére


sto1911
veterán

Szerintem nem igy van, ha a gmaps egyaltalan nem kell, akkor az alkalmazasok alatt tiltsd le.

(#14030) havri1


havri1
félisten

Jelenleg így alakul akku kímélő beállításokkal az akksiidő: (ugyanolyan smooth a készülék, ébredésből is, mint performance beállításokkal!)

havri

(#14031) gps76 válasza havri1 (#14027) üzenetére


gps76
őstag

Kösz.
Kijelző sárgulásnak milyen mértékűnek kell lennie,hogy javítsák?

(#14032) bb68 válasza Tomocop (#14023) üzenetére


bb68
tag

Én hétfőn vettem az Euronics üzletben egy refurbished nexus 7 -et 50000 ft-ért.Teljesen gyári csomagolásban volt a tablet.Előttem bontották fel a dobozt.Az eladó rendes volt. Mindent kipróbálhattam rajta.Wifi, kijelző,hang stb.Egy jó öt percig nyomkodhattam.Igaz egy pár napja használom de teljesen rendben van a készülék.Nem recseg az illesztések mondhatni tökéletesek egy hajszálkarcot nem találtam rajta.Úgyhogy maximálisan meg vagyok vele elégedve.

(#14033) havri1 válasza gps76 (#14031) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudom. Nekem nem sárgult még be, de személyes véleményem az, ha Te már észrevetted, az elég mértékű a cseréhez.

havri

(#14034) gps76 válasza havri1 (#14033) üzenetére


gps76
őstag

Az a gond,hogy lefotozva nem igazan eszrevenni,de a allitva tartva a jobb oldalan egy kb.2 cm-es savban vegig van. Viszont erdekes mert van amikor kevesbe van amikor jobban latszik ugyanannal a helyzetnel.

(#14035) Rocky975 válasza bb68 (#14032) üzenetére


Rocky975
senior tag

Csatlakozok.Én is ott vettem,teljesen gyári csomagolás,kifogástalan.Igaz én 6000-ért vettem hozzá +2 év garit.

:)

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#14036) Fireferi7 válasza Tomocop (#14023) üzenetére


Fireferi7
csendes tag

Hali.
Én használtat szoktam venni :-).
Amit nemrég vettem fél éves 32GB Nexus7 tokkal 45e.
kitűnően működik.
Az általam kifizetett értékét pedig még jó darabig megőrzi:-).

(#14037) havri1 válasza Fireferi7 (#14036) üzenetére


havri1
félisten

Ha garis, akkor teljesen jó vétel. (én mindent kicseréltetnék majd benne, és gyakorlatilag van egy új készüléked :) )

havri

(#14038) Jason19


Jason19
senior tag

Olvasgatok itt a screen liftingről... olyat láttam, hogy simán kézben tartásnál az ujja alatt megrepedt/betört az üveg :Y Az úgy elég durva, ha valóban úgy volt, és nem izomból szorította..
Mert néha már én is kicsit megnyomkodtam (nem túl erősen, csak kicsit jobban rányomtam az ujjam) a bal oldalát ahol kicsit eláll, nem szeretnék ilyen meglepetésbe futni..

(#14039) havri1 válasza Jason19 (#14038) üzenetére


havri1
félisten

Egy 4 éves és egy másfél éves gyerek teszteli nálam naponta, és eddig semmi.
Pedig hidd el, kap rendesen.
:K

havri

(#14040) Fireferi7 válasza havri1 (#14037) üzenetére


Fireferi7
csendes tag

elvileg a nemzetközi gari minden készülékre vonatkozik.
úgy tudom serial szám szerint lehet érvényesíttetni...

(#14041) Tomocop válasza bb68 (#14032) üzenetére


Tomocop
csendes tag

Köszi köszi.

Monjduk akkor nem tudod de szerinted akksi zsír új?

üdv

[ Szerkesztve ]

a

(#14042) kicsi83


kicsi83
tag

Hy ezt próbaltam most,lehet érdekel vkit

(#14043) bb68 válasza Tomocop (#14041) üzenetére


bb68
tag

Azt nem tudom hogy zsír új akksi van e benne.De annyit tudok mondani neked hogy hétfő délelőtt töltöttem fel, ma reggel volt 10%-on.Interneteztem főképp rajta.Ma lett újra feltöltve.2 óra 15 percet ment bekapcsolva a képernyője és az akku szint 82%-on áll.Fényerő közepes szinten van.

(#14044) Tokra110


Tokra110
csendes tag

Nexus 7 hivatalos dokkròl tapasztalat? És ezt honnan lehetne megvenni?

(#14045) brumi1024 válasza Tokra110 (#14044) üzenetére


brumi1024
veterán

Tapasztalatra kereső:[link], illetve GoodSpeed kolléga tud segíteni, neki van. Beszerzési forrás Asus Shop.

(#14046) RAID 2


RAID 2
aktív tag

Helló!

Tervezem, hogy veszek egy ilyen tabletet, de kicsit tartok attól, hogy csak 1 GB ram van benne. Néha az S3-amban is elfogy, újra tölti a launchert, a böngészőt.
Nektek mi a tapasztalatok e téren? Vegyek inkább 2 GB rammal szerelt tabletet?
Üdv.

(#14047) vtomi2 válasza RAID 2 (#14046) üzenetére


vtomi2
őstag

Szia!

Én még nem tapasztaltam vele ilyent, pedig már fél éve használom.

(#14048) RAID 2 válasza vtomi2 (#14047) üzenetére


RAID 2
aktív tag

Köszönöm.
Ennek örülök, valószínű a stock rendszer miatt nem tapasztaltál. Nekem is javasolták, hogy cseréljem le legalább a launchert, de nekem bejön a samu megoldása, így inkább elviselem. :)

(#14049) Jano_023 válasza RAID 2 (#14048) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia, nekem gyari ROM van fent de nekem sosem fogyott el meg a RAM es nem is lassult soha be emiatt. Kb. 70-75 progi van telepitve.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#14050) leslieke válasza RAID 2 (#14046) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sose tapasztaltam ilyet, pedig hetekig megy újraindítás nélkül a gépezet.A rendszer gyári.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.