Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) Gery15


Gery15
addikt

-

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#11852) TOZ válasza Krisz0630 (#11839) üzenetére


TOZ
addikt

Telefonon BW, táblán HD. Mindegyik jó.

(#11853) #41133696 válasza gps76 (#11847) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt én sem akarok, sőt a gyárival is jól elvagyok :) Tegnap egyébként intenzíven használtam idehaza mára 33%-ra esett a töltöttség, most töltőn van.

(#11854) Stauffenberg válasza BigBlackDog (#11848) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én az utóbbi napokban elé keveset használtam és kijött vele 4 nap, amihez 3,5 óra képernyő használat társult. Kb csak emaileket olvasgattam meg egy-két blogon körülnéztem.

Te viszont kb fel sem oldottad a képernyőt. Így nem nehéz! :D

(#11855) Phoenixy válasza #41133696 (#11835) üzenetére


Phoenixy
senior tag

"Ezt találtam: Hold the Volume down button and the Power button at the same time"

Rá kell érezni! :)

Motorola Edge 20 Pro

(#11856) lafaty80 válasza Phoenixy (#11855) üzenetére


lafaty80
őstag

2mp :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#11857) #41133696 válasza Phoenixy (#11855) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát eleinte nehezen találtam el.. de már azóta ráéreztem akartam is írni tegnap :)

Lövöm is a képeket :D

Elsőnek ezt az időjárás appot tettem fel ebből a témakörből: 1Weather. Most is fent van.

Viszont megtaláltam a régi jó Yahoo Weather-t is, és valahogy jobban tetszik. 1 C eltérés van a kettő között az egyik 8 fokot mond a másik meg 9-et :)

Nagyjából belaktam :) Vagy le :XD

(#11858) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Egy gyors kérdésem lenne csak, 42.000 Ft-ért hozzá tudnék jutni egy szinte új 16 gigás darabhoz, viszont garancia papírok nincsenek meg mert ajándékba kapta. 3 hónapot használta. Véleményetek szerint megérné az árát? Láttam a bolti árakat, de ez a garancia hiány kissé bizonytalanít. Van annyira megbízhatóan minőségi a cucc hogy ha eddig nem jött elő nyűgje, akkor talán ezután sem fog?
Helybeli a srác, ki tudom próbálni.
Köszönöm hozzáértő válaszaitok! :R

(#11859) #41133696


#41133696
törölt tag

A Fólia nem lett volna hülyeség egyébként... a router helyett mellékelhettek volna azt :) vagy mellé :)

Mivel szoktátok tisztítani? Vagy egyáltalán kell e? Már eléggé össze van tapizva, de egyébként nem nagyon látni ha nem világít rá külső fényforrás.

(#11860) bzoley válasza #41133696 (#11857) üzenetére


bzoley
veterán

Már rég belaktam :)
Pontosabban már beleuntam a belakásba.

[ Szerkesztve ]

(#11861) leslieke válasza #41133696 (#11859) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sima törlőkendővel lehet tisztítani, de akár egy póló is megteszi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11862) leslieke válasza Aethel (#11858) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

garancia papírok nincsenek meg mert ajándékba kapta

Ez nem indok, akitől kapta, kérje el attól a papírokat. Ha meg az a válasz, hogy annak sincs meg, akkor -szerintem - valami gyanús a cuccal.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11863) Aethel válasza leslieke (#11862) üzenetére


Aethel
aktív tag

Igen, elsőre én is ezt mondtam neki hogy kérje el és akkor még ma nyélbe ütjük az üzletet de erősködött hogy csak így kapta és tudná honnan elkérni.
Tehát akkor így sem érné meg ennyiért? Természetesen kérnék rá próbagaranciát, pár napot..

(#11864) leslieke válasza Aethel (#11863) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én így, ebben a szituációban nem venném meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11865) Ferry7


Ferry7
csendes tag

Üdv!
Lenne egy olyan problémám,hogy egy nexus tabletben nem tudom a mediaszervert úgy szavályozni, hogy a tablet se merüljön le túl hamar és jól is működjön. Mert általában 60%körül van a médiaszerver, vagy több, ami az aksi üzemidőt igencsak csökkenti .Ha viszont a médiatárolóban törlöm az adatokat és csinálok egy kényszerített leállítást a tablet is másképp működik .más hang stb. Nem beszélve arról hogy utána újra elindul. Valakinek valami ötlet, hogy mit lehetne vele kezdeni? Vagy a gyári androidnál ezt nem lehet elkerülni sehogy? Mert egy másik nexus-on, amin nem gyári android van nincs ilyen probléma.

(#11866) Cyrin


Cyrin
addikt

nekem megvan a 7 óra képernyő-használati üzemidő, tisztítani a pólómmal szoktam :)

(#11867) Stauffenberg válasza Aethel (#11863) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

1.) Garancia nélkül csak komoly körültekintéssel veszünk ilyen eszközt. Ha lejárt, akkor is illik mellékelni, mert ezzel igazolja az eladó, hogy nem az utcán verte ki egy szerencsétlenből a gépet. Ha pedig egy 3 hónapos géphez nincsenek papírok az élből gyanús. A próbagaranciával meg tudod mire mész egy idegen embernél... Nincs a használt kereskedelemben fogyasztóvédelem, ha ő nem veszi vissza mert azt mondja, hogy te tetted tönkre, akkor gáz van.

2.) Ha T-nél van a neted, akkor ennyiért kapsz teljesen új példányt, hivatalos 2 éves ASUS garanciával.

(#11859) GoodSpeed: Nem érdemes a törölgetéssel foglalkozni. Ez ilyen műfaj, jó retkes a kijelző nálam is, de az érintőképernyők már csak ilyenek. Bekapcsolt kijelzővel meg amúgy sem látszik.

A kötelezően mellékelt routert meg nem értem... főleg mivel az akció otthoni internet előfizetőknek szól, akik jó eséllyel amúgy is rendelkeznek már vele. Ráadásul én a T-től kaptam az IPTV mellé egy Cisco modem+router kombót is már 1,5 éve ami jól működik. Megkérdeztem, hogy lemondthatok-e az ajándék routerről és cserébe elengednek 5 ezer forintot... de nem lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#11868) Skynet258 válasza Stauffenberg (#11867) üzenetére


Skynet258
veterán

Add el/ajándékozd el, én is azt csináltam. 5-öt nem kapsz ugyan érte, de hármat biztosan. :DDD

https://geekpulse.hu

(#11869) #41133696 válasza Stauffenberg (#11867) üzenetére


#41133696
törölt tag

A 2.)-hoz reagálnék: írni is akartam én is neki, hiszen én magam is a T-től kaptam 48 k-ért 78-80 helyett, csak gondoltam hátha más szolgáltatónál van hűsége.

Akkor a törölgetés problémaköre kipipálva :)

Ami a routert illeti, én is csodálkoztam ezen a promóción de vagy nagyon sok D-LINK-jük van vagy valami szerződés vele, mindegy is nem egy új konstrukció...

Anno amikor az ASUS RT-N10+-ot vettem 2011 áprilisában, ez is felmerült mint lehetőség, mi több ezt rendeltem elsőnek az Edigitalból, csak lebeszéltek róla. Egyébként ennek is van DD-WRT kompatibilis verziója:

Amit nekem adtak az B5.

Szóval ha már ASUS legyen egyébként is ASUS :) Be is van regisztrálva, na meg Hardware-ileg nyers erőben is jobban áll az N10+.

Csak hát sokan arra tippelnének, hogy ASUS termék mellé ASUS-t adnak. Egyébként én kedvelem a D-LINK cuccokat is, csak hát ebben most az ASUS a jobb.

Eladni azért nem akarom, mert tényleg 3-4k-nál többet nem adnak érte, és ha véletlen a lassan leketyegő garanciájú N10+ meghibásodna jó ez tartaléknak :) Amúgy nekem a T modemből is adott egy fekete 360R-t "ajándékba" amikor átkábelezték a lakást, de azt sem használom, mert 321B-n van az egyedi FW, aminek olyan jó 1.5 Mbit/s többletet köszönhetek.

(#11870) Mankó válasza bzoley (#11860) üzenetére


Mankó
veterán

Nagyon be jön ez az elrendezés. Hogy sikerült, milyen progi kellett hozzá?

(#11871) bzoley válasza Mankó (#11870) üzenetére


bzoley
veterán

Semmi extra, tablet ui, Apex launcher, iconpack csak hogy egységes legyen.

(#11872) Aethel válasza Stauffenberg (#11867) üzenetére


Aethel
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
Jobban utánanéztem a T oldalán és tényleg. Mostani net előfizetésemmel 19k + 24x1490-ért kapok egy újat, routerrel. Ezzel jobban járnék..

Viszont még lenne egy kérdésem. Kicsit talán Off is..
Olvastam hogy a havi összeget a net számla mellé dobják. A nagyobbik összeget meg ugyebár vásárláskor kell kifizetni, de ezt értsem úgy hogy rendelés esetén a futárnak? Tehát ha teszem azt most megrendelem, jövőhéten jön a futár, átadja, kifizetem és innentől kezdve a havi számlán nem fog megjelenni hogy mennyit kellett még rákölteni azon az 1490-en felül, igaz? Kedves élettárs nem díjazná az ilyen jellegű -szerinte- felesleges pénzszórást ha értitek.. :))

[ Szerkesztve ]

(#11873) Stauffenberg válasza Aethel (#11872) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, fizetsz a futárnak X összeg előleget, aztán a törlesztőt meg hozzácsapják a számlához. Nem tudom, hogy az előleg is megjelenik-e a számlán, amióta az enyém megvan még csak egy számla jött és azt pont nem én fizettem be, de nem tartom logikusnak, szimplán csak megy a számlához 24 hónapon át az 1490 Ft.

Ja és elég változó, hogy mennyi idő alatt szállítják ki. Én 3 hetet vártam, egy ismerősöm 4 hetet egy másik meg 2 hetet. Itt viszont többen írták, hogy napokon belül megjött. És ne dőlj be az ügyfélszolgálatnak amikor azt mondja, hogy majd a futárszolgálat felhív időpontot meg átvételi helyszínt egyeztetni.

Engem akkor hívott a futár a mobilomon, amikor a kaputelefont verte, hogy átadná a csomagot én meg közben dolgoztam. Úgy kellett kiharcolnom, hogy még aznap visszahozza később és ne kelljen felhívnom a GLS-t, hogy új szállítási címet regisztráljak.

(#11874) havri1


havri1
félisten

Szevasztok!

Hülye kérdés, de mai napig bajban vagyok ezzel.
Holnap hajnalban időállítás..
A tab magától átáll, tehát ha most beállítom hogy 4-kor ébresszen, akkor holnap a valós 4-kor ébreszt a lelkem vagy simán 1h-val később?
Kösz :DDD

havri

(#11875) BigBlackDog válasza havri1 (#11874) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Minek kelsz Te olyan korán pont holnap? :DDD

(#11876) havri1 válasza BigBlackDog (#11875) üzenetére


havri1
félisten

Meló ;-)
Most állíthatok be 3 ébresztőt:-D

havri

(#11877) assemble válasza havri1 (#11874) üzenetére


assemble
addikt

Mindenkepp a helyes idoben fog ebreszteni szerintem. Ezt ugy is ellenorizheted, hogy amikor beallitod, kiirja hogy hany ora mulva ebreszt, es az 1 oraval tobbet/kevesebbet fog mondani ha kozben oraatallitas van.

(#11878) #41133696 válasza Stauffenberg (#11873) üzenetére


#41133696
törölt tag

március 21-én rendeltem március 29-én - tehát 8 napon belül - már megérkezett szerencsére úgy, hogy előtte pár nappal - március 25-én - tévedésből kihoztak egy laptopot is:)

(#11879) havri1 válasza assemble (#11877) üzenetére


havri1
félisten

Ott a pont, köszi! Átáll magától ezek szerint :)

havri

(#11880) Aethel válasza Stauffenberg (#11873) üzenetére


Aethel
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R
Meg is rendeltem.
Egyébként a teszt videókat elnézegetve csak nekem tűnik olyan szélesnek a rövidebb oldalán a fekete perem?
Volt régebben egy kínai noname 10"-os tabletem, ott egészen ügyesen vékony volt minden oldalán.

(#11881) Stauffenberg válasza Aethel (#11880) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem értem a káva parát a táblagépek kapcsán. Szerintem az a jó, ha kényelmes a káva szélessége, hiszen jobbára ezzel támasztod meg. Szerintem pont jó minden irányból a káva mérete. Én olvasgatni szoktam úgy, hogy csak egy kézzel fogom álló tájolással és csak az alján fogom, hüvelykujjal tartva. Ha keskenyebb lenne a káva, akkor a képernyőre lógna az ujjam. De fekvő módban, oldalról megfogva is jól jön, hogy széles. :)

(#11882) leslieke válasza Aethel (#11880) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jó döntés. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11883) barnam_


barnam_
nagyúr

CyanogenMOD 10.1-ből melyiket érdemes használni? Vannak bugok a Nightly buildekkel?
Ma vettem extreme digital-tól 54900-ért, szerintem ez sem rossz ár :)

(#11884) havri1 válasza barnam_ (#11883) üzenetére


havri1
félisten

De ott a 8gb-os annyi, nem?

havri

(#11885) Dzsuri89 válasza barnam_ (#11883) üzenetére


Dzsuri89
őstag

8 GB-os, 1 év nem gyári garival? :D

(#11886) barnam_ válasza Dzsuri89 (#11885) üzenetére


barnam_
nagyúr

Asus garancia papír van hozzá. Meg amúgy is, tök mindegy hogy Asus vagy Edigital.
8GB nekem nem gond, elég lesz nekem, ami kell megoldom felhőből vagy NAS-ból.

(#11887) barnam_ válasza barnam_ (#11886) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hyundai T7 vagy T7S-t vettem volna, ez Kínából áfával 50/55k lett volna, akkor meg már inkább Nexus 7 :)

(#11888) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Én vettem rá matt fóliát, mert az őrületbe kergetett hogy 2 percenként a maszatokat kell ledörzsölnöm róla. (amúgy is elég "zsíros" a kezem). Így semmi nyoma nincs az ujjaimnak, és a tükröződést is sikerült szinte nullára redukálni. Cserébe enyhén "mákos" a kép, dehát valamit valamiért. Gondolom minél drágább egy fólia, annál kevésbé rontja a képminőséget, de erre futotta. :D

[ Szerkesztve ]

(#11889) havri1 válasza Meridius11 (#11888) üzenetére


havri1
félisten

Én 900ert vettem a gyorsboltban, teljesen jó, és nem mákos a kép tőle, viszont ujjlenyomat az van..mondjuk nem matt. Hol vetted?

[ Szerkesztve ]

havri

(#11890) Meridius11 válasza havri1 (#11889) üzenetére


Meridius11
aktív tag

http://www.mobilcucc.hu/webaruhaz/13870/1083/tablet-tartozekok/kepernyovedo-foliak/asus/asus-google-nexus-7-kpernyvd-flia-1-db-csomag-antireflex.html

Ezt az egy típust találtam a magyar üzletekben. Még vaterán lehet vadászni rájuk olcsóbban, de azokkal vigyáznék.

[ Szerkesztve ]

(#11891) #41133696 válasza Meridius11 (#11890) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért bírom, hogy ezért az egyszerű cuccért milyen árat bírnak elkérni?... Mennyi lehet az anyagköltsége most komolyan? :D
Ráadásul nagyon vigyázni kell, hogy pontosan, és egyből feltudd tenni... második nekifutás nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#11892) BigBlackDog válasza #41133696 (#11891) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Erre azt szoktam mondani, hogy ebay. Onnantól kezdve van második, meg harmadik, meg... lehetőség is ugyanennyiért. :DDD Elsőre nagyon nehezen jön össze tökéletesen nekem ilyen méretben.

(#11893) #41133696 válasza BigBlackDog (#11892) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk én a 2008 -as Panasonic kompakt gépemhez vette, rátettem és azóta is tökéletesen védi a kijelzőt. Ha így nézem nem drága... de ugye mivel relatíve alacsony lehet az előállítási költsége maguk a gyártók is mellékelhetnék. Ami inkább idegesítő az maga a felrakása erre azért csak nehezebb mint egy fényképezőgépre. Sőt ott sem könnyű ha precízkedni akarunk.

(#11894) Stauffenberg válasza #41133696 (#11891) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért sokszor ezek a fóliák igen komoly védelmet nyújtanak, meg ügyetlenebbeknek az sem rossz ha dupla rétegűt vesz, hogy buborékmentesen felrakhassa (ekkora felületnél meg főleg nagy az esély a buborékokra vagy az elcsúszásra). Persze drágák egy darab méretre vágott fóliához képest, de a gyártó által kiadottak még pofátlanabb árakon mennek.

Az első Androidos telefonom egy Samsung Galaxy Spica volt. Még Skynet kollégától vettem hozzá párszáz forintért fóliát, miközben az eredeti Samsung fólia (ami se nem jobb, se nem rosszabb) került 3000-3500 forintba a szakszervizvben.

(#11895) fatty válasza havri1 (#11889) üzenetére


fatty
aktív tag

Itt vettem matt foliat, par honapja van fent, de nincs vele gond. Ennyiert nagyon jo minoseg, pedig felrakaskor vissza szedtem parszor szosz miatt.

(#11896) Mankó válasza bzoley (#11871) üzenetére


Mankó
veterán

Ezzel a tabletui-val amikor probalkoztam az volt a legnagyobb gondom,'hogy a szoveg merete a kicsi beallitason nagyon kicsi volt, a kovetkezo nagysagon meg mar eleg nagy, hogy elvezhetetlenne tegye az olvasast. Nalad, hogy van ez a dolog megoldva?
Tabletui 4.2.2-re hogy kerul fel, mert gondolom itt mar nem eleg a dpi-t allitgatni.

(#11897) Mankó válasza fatty (#11895) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem a tokkal jott a folia, de az istennek nem sikerult feltakni normalisan, pedig tobbszor fel is szedtem, probalkoztam vele rendesen.
A kornyeken meg nem tudok olyan biztoskezu szakit, aki feltudna rakni. Szemezgetek meg most is a foliakkal, csak nem tudom, hogy fog felmenni ra.

(#11898) havri1 válasza Mankó (#11897) üzenetére


havri1
félisten

Itt a ph-n van valahol egy nagyon jó leírás a fólia felrakasról. Elég sokat raktam fel, sokat el is rontottam. De pl., ha vissza kell szedni, egy ragasztószalaggal szépen le lehet szedni a szöszt. Eddig a legsikeresebb módszer nekem, a fürdőszoba. Pára miatt kevesebb a szálló por. Pl nexus 7-re elsőre sikerült buborék és szöszmentesen felrakni. :-)

[ Szerkesztve ]

havri

(#11899) MurdR válasza havri1 (#11898) üzenetére


MurdR
veterán

http://logout.hu/cikk/kijelzovedo_folia_felhelyezese/a_technikak_elsajatitasa.html

(bocsi mobilról vagyok, nem jut eszembe a linkelés kódja)

Azt hiszem erre a cikkre gondolsz. :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11900) Mankó válasza havri1 (#11898) üzenetére


Mankó
veterán

En is a ragasztoszalagos verzioval csinaltam, megsem sikerult normalisan felrakni. Mindig volt alatta buborek. Probaltam a vizes megoldast, ugyse volt az igazi.

Felraktam fatty oldalarol a 178dpi-s zip fele tablet ui-t. Kisebbek lettek a betuk, de ugyanugy maradt a phone ui. Mit allitsak, hogy at is valtson tablet ui-ra?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.