Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) Balinov válasza bzoley (#11050) üzenetére


Balinov
félisten

en is, csak azt hitteml, hogy elsiklottam valami info felett :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11052) Stauffenberg válasza rollaz (#11036) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Köszi, ezeket már néztem én is a DAGi stylsokat. Szállítással együtt 4,5k körül jönne ki. Viszont több helyen olvastam, hogy hajlamosak szétesni ha sűrűn használod. Én jegyzetelnék vele leginkább (nem kézírást, hanem pl: grafikon vázlatot, forgatáson vagy előtte helyszín bejáráson kamera pozíciókat, műteremben fényforrások helyét, stb). Persze ez egyszerűbb papíron egy ceruzával, de azért sokszor jól jön ha rögtön oszthatom a többiekkel az anyagot.

(#11053) #59070464 válasza Balinov (#11033) üzenetére


#59070464
törölt tag

(#11054) Balinov válasza #59070464 (#11053) üzenetére


Balinov
félisten

:R egyedul itt nem kerestem :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11055) alacka válasza Stauffenberg (#11052) üzenetére


alacka
tag

DAGI-t használok, napi fél óra átlagban, pontosan lehet vele dolgozni.
A tartalék hegyeket meg békebeli nyomós ceruzába applikáltam. De lehet kivénhedt filctollba, kinek hogy tetszik. Aztán lehet próbálkozni a vizes alapú rostironnal is.
A fennmaradó időben gumihegyű kommersz stylust tolok, kézzel ritkábban tapizom.
Gondolom fóliája válogatja, (meg hogy mennyire van felkenve) hogy mit bír. Üvegen gyors, precíz.

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#11056) v_angelus válasza Stauffenberg (#11052) üzenetére


v_angelus
tag

Nekem egy hete van meg a P507 elég masszívnak tűnik, nem tudom hogy eshetne szét. Az újamat nem is használom már :). Az ebay-ről lett rendelve (a gyártótól), a kapott csomagban még egy P301 is benne volt (ajándék), és mindkét stylushoz egy-egy plusz fej. Így tényleg megéri az árát.

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#11057) fatty


fatty
aktív tag

XDA Tablet UI mod, stock 4.2.2 rom-ra. Ez meg kis leírás, és képek.

(#11058) lafaty80 válasza fatty (#11057) üzenetére


lafaty80
őstag

Ez már tetszik, viszont jó lenne egy próba ember, aki kipróbálja hogy melyik zip is jó :)
A múltkor ugyebár volt gond, hogy odex/deodex jó-e a stock-ra :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#11059) brumi1024 válasza kovsol (#11040) üzenetére


brumi1024
veterán

Nexus 7 toolkit tud olyan backupot(2-es opció) backup-backup all apps alatt, ami pont ezt csinálja. Onnan meg megkérdez vagy 5 dolgot, én mindig a recommendedet használom. Aztán wipe után tetszőleges romra visszaállítható.

Mindenki: Én nem szoktam factory resetet csinálni PA frissítéskor, és általában ilyen adott romon belüli frissítéskor nem is nagyon kérik(cm10.1/pa pl nem írja), csak a nagyobb verzióváltásokkor.

[ Szerkesztve ]

(#11060) csabám válasza lafaty80 (#11058) üzenetére


csabám
addikt

Gyári stock rom odex.
Főzött és társai deodex
:U

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11061) fatty válasza lafaty80 (#11058) üzenetére


fatty
aktív tag

Kipróbáltam, erről írtam az oldalamon.

(#11062) zsozsi 78


zsozsi 78
tag

Sziasztok!

Magyar nyelv létezik a nexus 7-re?

(#11063) havri1 válasza zsozsi 78 (#11062) üzenetére


havri1
félisten

Szia, persze

havri

(#11064) lafaty80 válasza csabám (#11060) üzenetére


lafaty80
őstag

Ennyit még tudok :D

Csak múltkor valakinek bootloop lett a stock romon a stock-ui-tól...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#11065) rollaz válasza Stauffenberg (#11052) üzenetére


rollaz
tag

Az enyémnek még semmi baja, pedig a táskámban és az ingem zsebében szoktam tartani, tehát gyakran esik, ütődik.

(#11066) csabám válasza lafaty80 (#11064) üzenetére


csabám
addikt

Sry, azt hittem egyben kérdés is volt :B

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11067) havri1 válasza Stauffenberg (#11052) üzenetére


havri1
félisten

Milyen jegyzet program a legjobb kézírás rögzítésre?

[ Szerkesztve ]

havri

(#11068) ólomvarjú


ólomvarjú
tag

Sziasztok. Köszönöm a választ mindenkinek. Akkor hamarosan megpróbálom a 4.2.1 el. (Vagy támogatok..) Azután úgyis jönnek a főzött romok. :) sztem a pa lesz
Nekem note om volt. Abban volt egy gyári browser, azt nrem találom sehol.. A bill ,eg ugyanaz mint a cm 10 ben, nekem a note on is az volt, ugyanazok a beállítások, angol meg magyar, ott alapból volt minden, de akkor hogy tölthetem le a magyart? Illetve, ha már úgyis romolok abban kell majd rendezkedni.. Nekem 3g-s van, arra milyet ajánlotok? Telefonálni nem akarok, nekem elég ha sms-t lehet fogfadni/küldeni.
Köszönöm
Ja és a dolphin lenne nekem is legjobb, azt használtam mindig, de a flash hiánya óta letettem róla :( de a kii-t meglesem thx

[ Szerkesztve ]

(#11069) Stauffenberg válasza havri1 (#11067) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezt sajnos nem tudom. Táblagép terén eddig inkább iPad-del volt tapasztalatom. Ott például a Paper egy iszonyat jó jegyzet készítő, bár az kevésbé kézíráshoz van, inkább ahhoz, amit én is leírtam példának, hogy mire kell a stylus. Sajnos ilyen minőségű rajz/jegyzet/grafika készítő alkalmazás nem létezik droidon. MÉG. :)

DAGi: Köszi mindenkinek a visszajelzéseket. Lehet teszek vele a próbát.

(#11070) ólomvarjú válasza ólomvarjú (#11068) üzenetére


ólomvarjú
tag

Na nagynehezen kerestem egy pc-t egy ismerősnél vagyok. Minden oké addig a pontig, hogy fastboot mode.. stb, unlock.. erre csak azt írja h waiting for device :(

(#11071) fatty válasza ólomvarjú (#11070) üzenetére


fatty
aktív tag

Driver telepitve? PC restart neha segit. Milyen OP rendszer? Win8-al gondok voltak valakinel.

(#11072) Gery15 válasza ólomvarjú (#11070) üzenetére


Gery15
addikt

Winddows 8? Minden drivert pakoljatok fel! Ha kell az Asus oldaláról szedjétek le, ugyan ezzel szoptam én is...

(#11071) fatty: Nálam. :))

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#11073) ólomvarjú válasza fatty (#11071) üzenetére


ólomvarjú
tag

A toolkit van csak, eddig senki nem mondta a drivert :) akkor felteszem.. Meg akkor ujrainditom utana. W7 amugy
Jó hogy szóltatok thx. Már telepít :)

[ Szerkesztve ]

(#11074) BigBlackDog válasza ólomvarjú (#11070) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Próbáld ki egy másik gépen. Nálam, meg egy másik fórumtárnál is segített ez. /*Nálam pl. teljes drivertisztítás, Win reinstall után is ezt csinálta azon az ominózus gépen.*/

Akkor sikerült...

[ Szerkesztve ]

(#11075) brumi1024


brumi1024
veterán

Windows 8-ra megoldás a toolkithez:
1. Metro felület, Charm bar Beállítások(jobb oldali előjövő menü=Charm bar), Gépház
2. Általános beállítások, Speciális Rendszerindítás, Újraindítás
3. Hibaelhárítás, Haladó beállítások(azt hiszem ez magyarul), Windows indítási beállítások
4. Ki kell lőni az aláírt driverek megkövetelését és innentől menni fog a toolkites driver install.

A magyar menünevekben nem vagyok biztos nem volt kedvem most újraindítani. Egyébként ez le van írva a toolkit faq-ban az XDA-n.

Szerk.: Ja hogy win7? Akkor mindegy, ezt azért már nem törlöm ki.

[ Szerkesztve ]

(#11076) ólomvarjú válasza BigBlackDog (#11074) üzenetére


ólomvarjú
tag

Még nem.. A toolkit elvileg feltette, meg rádugtam a tabot, de azt írta h npt succesful, most restartolom mindent aztán meglátjuk..

(#11077) ólomvarjú válasza ólomvarjú (#11076) üzenetére


ólomvarjú
tag

Na ki lwtt nyitva, ott van h unlocked. Rootoltam is, meg telepítettem a supersu-t az viszont nincs sehol, tehát nemtudom, hogy sikeres e. A cwm et feltettem, az be is jött. Mégegyszer megpróbálom a rootot, aztán jöhetnek a romok :) thx mindenkinek

Na csak megvan az su is :)

[ Szerkesztve ]

(#11078) sto1911 válasza ólomvarjú (#11077) üzenetére


sto1911
veterán

Ha nincs ott, akkor nem sikeres, de ha ugyis romot akarsz telepiteni, akkor felesleges ezt megrootolnod.

[ Szerkesztve ]

(#11079) ólomvarjú válasza sto1911 (#11078) üzenetére


ólomvarjú
tag

De a rom cseréhez kell a root nem?
De mindegy, megvan már.
Mostmár csak választani kell romot :)

(#11080) Gery15 válasza ólomvarjú (#11079) üzenetére


Gery15
addikt

Nem kell. :N

HyperX

(#11081) ólomvarjú válasza Gery15 (#11080) üzenetére


ólomvarjú
tag

Értem :)
Szóval mint mondtam nekem a 3g-s verzió van. Erre kellene vmi rom amivel sms ezhetek, meg ahol lehet kezdeni valamit a status illetve a navbarral. Ha tudtok ajánlani jót akkro ne tartsátok titokban :)

(#11082) Mankó


Mankó
veterán

Most hogy tul vagyok nehany toltesen a 4.2.2-vel, illetve lement a google+-os mizeria is, azt kell hogy mondjam, hogy egy jo oraval rosszabb a fogyasztasa a 4.2.1.hez kepest.
Valamikor idot szakitok ra es vissza teszem a 4.1.2-t, latnom kell most mar annak a gyorsasagat es aksi fogyasztasat. Aztan ha nem jon be, akkor meg mindig felfrissithetem 4.2.1-re.
Velemeny?

(#11083) havri1 válasza Mankó (#11082) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudom az előzményeket, de pl ilyen helymeghatározás, gps, google asszisztens le van tiltva? Mondjuk utóbbit én még nem tudtam kikapcsolni, mert nincs menü gomb. Telefonon úg ykell kikapcsolni, hogy a keresősávba bökve, menü, és beállítások. Na ez itt fejtörés egyelőre :DDD
Wifi alvás beállítások?
Én a 2-ik töltésen vagyok túl, de nem mérvadó az idő, mert nyomogatva van intenzíven.

havri

(#11084) alacka válasza fatty (#11057) üzenetére


alacka
tag

Fatty!!! Ez a Tablet UI leírás (szintén) zseniális! :R :R :R

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#11085) Mankó válasza havri1 (#11083) üzenetére


Mankó
veterán

Ezek mind ki vannak love, csak a google aszisztens nincs, azt nem is tudon hogy kell. Ugyanazok a bealitasok vannak, mint a 4.2.1 es most 7, jo esetben 7 es fel orat megy egy toltessel. Ott meg atlag 8 es fel ora meg volt.
Mind a 2 rommal sokat van nyomogatva. Sokszor estenkenti fel kell dugni a toltore, annyit.
Ez a google asszisztens kikapcsolasa erdekelne.

(#11086) havri1 válasza Mankó (#11085) üzenetére


havri1
félisten

Mennyi a kijelző idő ebből?
Akkor lenne ideális, ha ez mind az lenne kb :)
Megtaláltam a kikapcsolását :
Google Asszisztens kikapcsolása

havri

(#11087) kovsol


kovsol
titán

Meló helyen filmek, könyvek és magazinok is elérhetőek. Igen így kicsit más lenne a market.

Toltam egy backupot az appokról, majd csináltam egy rootolás 2, all in one. Elindítottam a gépet és az angol ip vel léptem be és egy rakat cuccot le is töltött a gépre. Pl Ice Age filmeket tudom nézni, meg magazinok, könyvek.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#11088) zsozsi 78 válasza havri1 (#11063) üzenetére


zsozsi 78
tag

Kösz és honna lehet mert az enyimén csak angol van

(#11089) kovsol válasza zsozsi 78 (#11088) üzenetére


kovsol
titán

Gyárilag benne van. Szerintem vagy 100 nyelven is tud a kicsike.

(#11090) havri1 bárhol vetted benne van. Nekem amerikai play store ban lett véve és tud magyarul.

más: Melyik Rom -t javasoljátok amúgy ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#11090) havri1 válasza zsozsi 78 (#11088) üzenetére


havri1
félisten

Settings/Language & input/Language/Magyar
Egyébként az első indításnál ez az első kérdés amit feltesz a droid. Ha itthon vetted, vagy olyan régióban, ahol tartalmazza a rom a magyar nyelvet.
Ha nincs esetleg, akkor sem para. Custom rom :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#11091) ólomvarjú


ólomvarjú
tag

Megint elakadtam :(
Leszedtem a pa romot, de mindkét recovery elutasítja a telepítést :((
Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#11092) alacka válasza havri1 (#11086) üzenetére


alacka
tag

Google Asszisztens
Ott ugyan a kikapcsolás menü, de rákattintva nem látszik, hogy bármi történne. :(

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#11093) Mankó válasza havri1 (#11086) üzenetére


Mankó
veterán

70-75% ebbol a kijelzo. Ez most jo, vagy nem 7 ora uzemidovel? Bar ez akkor is igy volt amikor 8, 8 es fel ora ment egy toltessel.

[ Szerkesztve ]

(#11094) havri1 válasza alacka (#11092) üzenetére


havri1
félisten

Tetején a a kapcsoló, azt húzd balra, majd helyelőzmény ki, és kikapcsolás.

Mankó: szerintem ez jó idő. Mármint a %. Nekem 66% jelenleg a kijelző 5,5h uzemidő mellett. Ebben 1 hd film van, és pár avi mese

[ Szerkesztve ]

havri

(#11095) zsozsi 78 válasza havri1 (#11090) üzenetére


zsozsi 78
tag

köszi nagyon láma voltam igaz még 5 percet sem töltöttem el

(#11096) Mankó válasza havri1 (#11094) üzenetére


Mankó
veterán

En nem vagyok annyira elragadtatva tole. Most 5 ora 20 perc hasznalat, aksi 22% es 70% a kepernyo. Ja es ebbe csak wifi bongeszes van, 1-2 3 perces youtube-al. A regi rommal mindig meg volt 8 ora ugyanilyen hassznalat mellett, de inkabb tobb.

(#11097) Mankó válasza Stauffenberg (#11034) üzenetére


Mankó
veterán

Dagi 507em van, folia nincs, tokeletesen hasznalhato. Kulfoldrol rendeltuk az egyik ph-s kolegaval. Valami 20$+ szallitas volt, hozzam itthoni postaval meg volt egy /5osbol es annyit siman megert ez antoll.
Nezz rola videot, eleg meggyozoek es a valosagban is jol hasznalhatoak!

[ Szerkesztve ]

(#11098) zsozsi 78


zsozsi 78
tag

Én nem tudom jó áron vettem e 71990ft vettem a 32 gb változatot

(#11099) Mankó válasza Mankó (#11097) üzenetére


Mankó
veterán

Lekestem a szerk.idot.
Mi innen rendeltuk: http://shop.brando.com/DAGI-Touch-Panel-Stylus-P507-_p6641c1363d31.html
20$ volt, ingyenes szallitassal. (2-3 het alatt jott meg) Valahol az oldalon vannak bemutato videok is, de a neten is rengeteg van fent. Engem ezek a rajzolos videok gyoztek meg.
Remelem tudtam segiteni a valasztasban.

Zsozsi78: jo arnak szamit, de gondolom 1 ev garis, 3g nelkuli.

[ Szerkesztve ]

(#11100) Mankó


Mankó
veterán

Nagyon szemezgetek ezzel a paranoid rommal, kulfoldi forumokon azt irjak, hogy a 4.2.1-es verzi stabilabb, gyorsabb. Valakinek errol tapasztalata, aksi mennyit bir?
Ha vissza akarom tenni a 4.2.1-et, hogyx utana feltehessem a 4.2.1-es patranoidot, mik kellenek hozza? Factory resetz, wipe stb., kellenek?

Hat ez a 4.2.2 siralmas aksi idot tekintve, 6 es fel ora hasznalat, kepernyo ebbol 70% es mar 5%-on van az aksi. Ez tuti nem marad. :(((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.