Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Skynet258 válasza Mtomasz81 (#10999) üzenetére


Skynet258
veterán

Szerintem totálisan felesleges, csak még egy erőforrást zabáló dolog... :N

https://geekpulse.hu

(#11002) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nálam se fut vírusirtó.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11003) fatty válasza Mtomasz81 (#10999) üzenetére


fatty
aktív tag

Én sem használok vírusirtót, felesleges. :D

[ Szerkesztve ]

(#11004) Gery15


Gery15
addikt

Mivel tudom lementeni a full belakott rendszeremet?

HyperX

(#11005) ólomvarjú


ólomvarjú
tag

Hello
Átnyálaztam az ismertetőt, szóval mindenekelőtt a bootloader nyitása az első akármit akarok. Szóval kellene egy pc hozzá. Nekem sajnos nincs, ezt használom mindenre. A környezetemben sem nagyon akad, semmi alternatív megoldás nincs?
Ha nincs akkor várnom kell mire találok vkit.. Na mindegy. Aztán nekem nagyon hiányzik a jb böngésző, nem találtam olyat a marketben ami kézenfekvő lenne. Esetleg arra megoldás? Gondolom ha van is akkor kell root meg minden.. :)
Továbbá a gyári bill nem mutatja a szójavaslatokat, csak angolban. Ami nem baj mert mindennap használom, de magyarul elég zavaró így írni. Bocs hogy sok hülyeséget kérdezek, de nagyon új vagyok tabletben.. és hiányoznak egyes dolgok.. A segítséget előle is köszönöm.
Üdv

(#11006) Juan187 válasza Gery15 (#11004) üzenetére


Juan187
csendes tag

Twrp-backup.

(#11007) ólomvarjú válasza ólomvarjú (#11005) üzenetére


ólomvarjú
tag

Most látom azt is, hogy 4.2.2 t még nem is lehet kezelni a toolkittel :( tehát így is úgy is várnom kell :(

(#11008) BigBlackDog válasza ólomvarjú (#11007) üzenetére


BigBlackDog
veterán

De azt is lehet rootolni-nyitni, csak a 4.2.1-et kell választani.

(#11009) lafaty80 válasza ólomvarjú (#11007) üzenetére


lafaty80
őstag

Ha egy kis apró pénzzel megtámogatod a fejlesztőket, akkor naprakész verziód lesz a toolkit-ed :) abban már van 4.2.2 támogatás is :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#11010) fPApi válasza ólomvarjú (#11005) üzenetére


fPApi
őstag

A böngésző választás elég szubjektív, a "ki, mire használja" miatt, de szerintem az egyik legjobb most a dolphin browser.
A bill. valószínűleg azért nem mutat magyar javaslatot, mert vagy nincs beállítva a magyar nyelv a bill. beállításoknál, vagy nincs magyar szótára. A gyári bill. azért jóval kevesebbet tud, mint a play-en letölthető legjobb bill. programok, próbáld ki, hogy neked melyik a legjobb (én pl. a Kii Keyboard-ot használom a magyar kiegészítőjével együtt).

(#11011) Gery15 válasza Juan187 (#11006) üzenetére


Gery15
addikt

Ezzel egy full romot kapok, amit visszatudok állítani ToolKit-el? És hova menti le?

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#11012) csabám válasza Gery15 (#11011) üzenetére


csabám
addikt

Igen. A belső memóriára.
Toolkittel ha csinálod a mentést, akkor opcionális, hogy hova menti (belső tárhely, pc).

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11013) havri1 válasza ólomvarjú (#11007) üzenetére


havri1
félisten

Működik minden ugyanúgy 4.2.2 alatt is. Mondjuk én akartam őket támogatni, de nem találtam a donate - ot.

[ Szerkesztve ]

havri

(#11014) csabám válasza havri1 (#11013) üzenetére


csabám
addikt

26. pont a toolkitben :)

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11015) havri1 válasza csabám (#11014) üzenetére


havri1
félisten

:R

havri

(#11016) Gery15 válasza csabám (#11012) üzenetére


Gery15
addikt

CWM alól csináltam és nem találom.

HyperX

(#11017) bzoley válasza Gery15 (#11016) üzenetére


bzoley
veterán

Írd be a keresőbe, hogy cwm. Korábban leírtam hol a mentés.

(#11019) rollaz


rollaz
tag

Nagyon off lesz, elnézést előre is.

Létezik, hogy hazánkban is kibővült a netes Play? Enged Nexus készülékeket előrendelni, film, zene és könyvvásárlás is megy. Kompletten minden megvan, ami eddig - nekem - nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#11020) csabám válasza rollaz (#11019) üzenetére


csabám
addikt

Hivatalosan biztos nem :(

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11021) rollaz válasza csabám (#11020) üzenetére


rollaz
tag

Pedig nem proxy mögül netezek. Mindegy, zenét, filmet és pár könyvet gyorsan megvettem. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#11022) csabám válasza rollaz (#11021) üzenetére


csabám
addikt

Google Music sem lehet buherálva régebben vagy mostanság? Vagy az is most jött elő?
De azért irigykedem :B

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11023) rollaz válasza csabám (#11022) üzenetére


rollaz
tag

Kíváncsi vagyok, hogy ez most csak bug vagy marad így.
Nem buherkodtam semmit, tegnap éjjel még a hagyományos "magyar Play" volt nálam is, ma délelőtt meg ez fogadott.

[ Szerkesztve ]

(#11024) csabám válasza rollaz (#11023) üzenetére


csabám
addikt

Akkor tényleg passz.
Örülj és reménykedj, hogy így marad :)

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11025) kovsol válasza rollaz (#11021) üzenetére


kovsol
titán

Nekem teljesen máshogy néz ki és csak alkalmazások vannak, nem is mutat olyat, hogy könyv film zene stb.

May the Force be with you!

(#11026) lafaty80 válasza rollaz (#11021) üzenetére


lafaty80
őstag

Igen így néz ki (nekem akkor ha a cégben netezek, otthon még a normál), de bele is mentél, hogy rendelj? Mert ott már írni fogja hogy szegény kis hazánk még nem támogatott (akár fizetős, akár ingyenes a cucc)

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#11027) csabám válasza kovsol (#11025) üzenetére


csabám
addikt

Mert nekünk csak a "butított" van:

lafaty80: Ezek szerint igen: Mindegy, zenét, filmet és pár könyvet gyorsan megvettem.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11028) Skynet258 válasza lafaty80 (#11026) üzenetére


Skynet258
veterán

Írja, hogy megvett pár könyvet, filmet és zenét... :)

https://geekpulse.hu

(#11029) Stauffenberg válasza rollaz (#11021) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nálam nem ilyen, sem táblagépen, sem telefonon, sem böngészőből nem látom a teljes Google Play-t, csak ezt a magyarosan csökkentett módút. Pedig tudom, hogy megint éppen akciók vannak Play-en, de ebből sem kapunk, pedig karácsony és hasonlók alkalmával nálunk is szoktak akciózni alkalmazásokat.

(#11030) kovsol válasza csabám (#11027) üzenetére


kovsol
titán

Délután bent a cégnél majd az AT&T hálózaton megnézem mit mutat. Ott nem magyar IP címem van, hanem angol vagy német.

May the Force be with you!

(#11031) csabám válasza kovsol (#11030) üzenetére


csabám
addikt

Elméletileg ott akkor a teljeset kell majd látnod.

rollaz: Mennyibe vannak a Nexus ketyerék egyébként (N4, N7, N10)? Köszi (jöhet pü-ben, hogy ne offoljunk).

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11032) assemble válasza rollaz (#11021) üzenetére


assemble
addikt

Ez durva, hasznald ki, nehany zene/sorozat/film/app pont akcios/ingyenes lesz egy hetig (Google Play 1 eves szulinapjat unnepli): [link]

Nalam is regi felulet van csak...

(#11033) Balinov


Balinov
félisten

PA-nal belendultek, 5-i romot tegnap du felraktam, erre mar kinn is van a 6-i-bol a nightly build.

igazi changelogot honnet lehet osszekaszalni a nightly build-ekhez? goomanager-nel nyista changelog, a PA oldalan meg nem talalok, meg a forum resznel se.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11034) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Használ valaki stylust (tollat) a táblagéphez? Ugyan a felhozatal fényévekre van mind számban, mind minőségben az iPad-től, de Androidon is akad egy-két jó grafikus/rajzolgatós alkalmazás, de kézzel kenegetni elég béna.

Aki használ ilyet az el tudja mondani mit tapasztalt? eBayről rendelnék (itthon pofátlanul drága még az eldobható gumifejű stylus is). Nem ez lenne az elsődleges grafikus munkafelületem, van számítógéphez Wacom digitalizáló táblám.

Meg ami még érdekel, hogy a kijelző védő fólia csökkenti-e az érzékenységet vagy a pontosságot (persze tudom ez még alapesetben is borzasztó pontatlan egy igazi profi digitalizáló táblához képest).

Szerk: Ha valahonnan szerzek Samsung Galaxy Note-hoz való nyomásérzékeny Wacom styust (S-Pen vagy mi a neve) az itt működne? Mert ha a gyári JB 4.2.2. nem támogatja az ilyesmit, akkor pont ott tartok vele, mint a sima nem nyomásérzékeny kapacitív stylusokkal.

[ Szerkesztve ]

(#11035) bzoley válasza Balinov (#11033) üzenetére


bzoley
veterán

Hogyan frissítgeted a romot, hogy minél kisebb macera legyen az alkalmazásokat helyreállítani? TB?
Amellett, hogy kivárom az esetleges hibák kijavítását, emiatt sem raktam fel újabbat mostanában, TB is túl sokat szöszöl.

(#11036) rollaz válasza csabám (#11031) üzenetére


rollaz
tag

Szerintem nem off, végülis N7-et is lehet rendelni.

N7 16 GB WiFi: $199
Az árak USD-ben vannak megadva, annyi plusz van csak megjegyzésben, hogy "Szállítási idő: 3–5 munkanap Az adó és szállítási díj fizetéskor lesz kiszámítva."
Az alkalmazásokat kivéve mindennek USD-ben van az ára.

Mindegy, remélem mihamarabb ilyen lesz nektek is.

#11034

Többen is használunk DAGi stylusokat, ha jól emlékszem. Eléggé pontos, a fólia miatt sem érzéketlenebb. Mondjuk én csak gyors jegyzetelésre használom, nem rajzolgatok vele, csak ha nagyon muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#11037) csabám válasza bzoley (#11035) üzenetére


csabám
addikt

A pa nem no wipe rom? :Y

rollaz: Köszönöm, azt hittem ft-ben van feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11038) lafaty80 válasza Skynet258 (#11028) üzenetére


lafaty80
őstag

Elkerülte a figyelmem :R
Nekem utoljára még azt írta :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#11039) sto1911 válasza Stauffenberg (#11034) üzenetére


sto1911
veterán

Az S-Pen 100% nem mukodik, a Note cikkben talan az oka is le van irva.

(#11040) kovsol


kovsol
titán

Ti amúgy minden rom csere után újra rakjátok az applikációkat ? Lehet csinálni olyan backupot ami csak az appokat és a zenéimet rajta lementi és az új rom felrakása után könnyedén visszaállíthatom ?
Nekem még teljesen gyári semmit nem csináltam vele, de szívesen kipróbálnék egy olyan romot ahol tabletes ui van, és nem fent és lent is sáv. Játék mentéseim elvesztése is érzékenyen érintetne.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#11041) Balinov válasza bzoley (#11035) üzenetére


Balinov
félisten

kamikaze modszerrel, bzoley :) goomanager szol,hogy van update (friss nightly), letoltom, recovery-bol (TWRP Touch) felrakom, wipe cache, dalvik, gapps felrak,reboot. Meg mielott valtottam stock rom-rol PA stable-re csinaltam Carbonnal egy backupot a belakott rendszerrol, meg egy applist alkalmazassal egy lista backupot a telepitett appokrol.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11042) bzoley válasza csabám (#11037) üzenetére


bzoley
veterán

Fogalmam sincs. Egyáltalán van olyan, amikor rom telepítés után megmaradnak az alkalmazások? Én a leírás szerint mindig nyomom a wipe-okat.

Balinov:
Akkor hasonló a visszaállítás menete. A goo-t mondjuk lelőttem, majd én ránézek, ha érdekel van-e frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#11043) csabám válasza bzoley (#11042) üzenetére


csabám
addikt

Pa más telókon mindig no wipe romokat csinál.
Azért kérdeztem, mert azt hittem a kérdésed után, hogy a rom wipeol.
Egyébként upgrade-nél elég egy wipe cache, dalvik cache. . .

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11044) bzoley válasza csabám (#11043) üzenetére


bzoley
veterán

Az alkalmazások csak factory reset-tel vesznek el? Mert az ki van írva, hogy frissítésnél nem szükséges.

(#11045) csabám válasza bzoley (#11044) üzenetére


csabám
addikt

Igen.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11046) bzoley válasza csabám (#11045) üzenetére


bzoley
veterán

No akkor ezt otthon kipróbálom, csak előbb átnyálazom a PA topikot, nem lett-e rosszabb az új verzió, mint a régebbi. Köszi!

(#11047) Balinov válasza bzoley (#11046) üzenetére


Balinov
félisten

van Ph!-s PA topik vagy az XDA-sra gondoltal?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11048) csabám válasza bzoley (#11046) üzenetére


csabám
addikt

Tégy úgy ;)

Balinov: Hun van? Vagy csak kérdezed, hogy van-e?!

Szerk.: Akkor csak kérdezted :B Nem szóltam, nem kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11049) Balinov válasza csabám (#11048) üzenetére


Balinov
félisten

atilla hun vot, mi? nem tudom, en is ezt kerdezem bzoley-tol. :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11050) bzoley válasza Balinov (#11047) üzenetére


bzoley
veterán

XDA-ra gondoltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.