Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) Drachoo válasza lordyka (#11347) üzenetére


Drachoo
senior tag

:Y Nem dugtad rá a hűtőszekrényt véletlenül? :DD

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11352) Richard


Richard
őstag

Rendeltem egy Nillkin tokot a Nexusra 2 hete, most jött meg. A fóliát kivéve ( aminek a bal alsó sarka kicsit meggyűrődött szállítás során) teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. 20 dollárt bőven megért főleg, hogy smart case és még bőr is.

Pár kép:



[ Szerkesztve ]

(#11353) havri1 válasza Richard (#11352) üzenetére


havri1
félisten

Nagyon szép ez a tok :)
Ezt is be lehet úgy állítani, hogy kitámassza a készüléket videózásnál pl?
Mágnesen kapcsolj a kijelzőt?

havri

(#11354) Richard válasza havri1 (#11353) üzenetére


Richard
őstag

Mindkét kérdésre igen a válasz :)

(#11355) kovsol válasza havri1 (#11353) üzenetére


kovsol
titán

Erről a tokról van szerintem szó. Lent látszik a képeken, hogy igen. Amúgy az ő képein is jól látszik a fedél három részre van osztva. Jobban néz ki mint a mostani tokom, erősen elgondolkoztam egy ilyen beszerzésén most.

mod: jobban megnézve a képeket a másik verzió lehet neki: [link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#11356) lordyka válasza Richard (#11352) üzenetére


lordyka
aktív tag

nekem is ilyen van csak pirosban :)

(#11357) dombila válasza havri1 (#11353) üzenetére


dombila
senior tag

Ha arra gondolsz, hogy "meredeken állítva" támassza ki – ahogy ez a Poetic tudja a 3. képen –, akkor azt nem tudja. Ahhoz nem elég merev/nehéz a hajtogatható része a Nillkin toknak. Némi ügyeskedéssel meg lehet állítani, de könnyen felborul.

Viszont fogásra, anyagra sokkal jobb, minőségibb a Nillkin, én emiatt cseréltem le ilyenre a korábbi Poetic-emet.

Kovsol: Szerintem az első verziód az :K

[ Szerkesztve ]

(#11358) Richard válasza kovsol (#11355) üzenetére


Richard
őstag

Amit először linkeltél az a jó.

#11357: dombila: Ez simán megáll ugyanis hátul a varratokban "megkapaszkodik" a flip pereme. Nagyon stabilan tart, fellökni is nehézkes. Magától nem borul el az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#11359) dombila válasza Richard (#11358) üzenetére


dombila
senior tag

Hmm, akkor mégegyszer megnézem otthon.

(#11360) Peet91 válasza Richard (#11352) üzenetére


Peet91
aktív tag

Korábban már írtam, hogy én is emellett a tok mellett voksoltam, és teljesen elégedett vagyok vele, viszont felmerült bennem a kérdés, hogy a fedlap belső fele ugye ilyen puha tapintású textil, amire eléggé ragadhatnak a porszemek, vagy egyéb karcolós dolgok, és ugye ha letámasztod valahová, akkor ez a felület van kifelé, tehát ha valami retek van a felületen ahová leteszed, akkor azt simán összeszedi, majd mikor rácsukod a fedlapot, az frankón összekarcolja. Azóta a biztonság kedvéért letámasztás előtt lesöpröm kézzel a terepet ahová leteszem. Másik dolog, hogy a fedlapot letámasztásnál eléggé összehajtod, és szerintem kicsit lassan áll vissza vízszintesbe, marad benne egy ív egy ideig. Én ezért nem szívesen hajtogatom.

[SZERK] Úristen! Úristen dingeltem, és lelkes újonccá váltam :DDD

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#11361) MurdR


MurdR
veterán

Üdvözlet.
Egy ,,kis'' Segítséget kérnék....

1.: Szívesen vennék egy linket ahol láma nyelven le van írva a rootolás.

2. Olvasgattam vissza természetesen, de a végtelenségig nem tudok... :-) Olyat csinál mostanában a nexusom, hogy gondol egyet és felvillan a kijelző. Tipp esetleg valakinek?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11362) Peet91 válasza MurdR (#11361) üzenetére


Peet91
aktív tag

Az összefoglalót nem találtad elég noob-friendly-nek?

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#11363) Stauffenberg válasza Peet91 (#11360) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Teszel egy minőségi fóliát a kijelzőre és le van tudva a gond. A jó fólia sem tapintásra, sem érzékenységre nem vehető észre és mondjuk inkább ezt a 2-3 ezer forintos fóliát cserélgesd fél évente (vagy akár ritkábban), minthogy a kijelző karcos legyen. Egyébként nem hiszem, hogy a fedlap képes lenne ilyesmire, nem valószínű, hogy karcolná a kijelzőt, bármilyen porszemeket is szedjen össze. Ha nem homokot szórsz alá, akkor egy mezei porszem nem bántaná a kijelző felületét.

Engem inkább az izgat, hogy világos és amikor kihajtom, hogy használjam a gépet, akkor idővel megjelennek rajta a foltok amit az ember keze okoz (zsíros, nem teljesen tiszta, izzad, stb). Kétség kívül stílusos, de valamilyen sötétebb belső borítással jobban kibékülnék. :)

Egyébként nagyon szép, sokkal szebb, mint a gyári.

------

(#11361) MurdR és (#11362) Peet91: Vannak olyan emberek, akiknek az ilyen lépésről-lépésre leírások közel sem elegendők, mert attól magabiztosak, ha tudják, hogy mit miért csinálnak. Én is ilyen vagyok, amikor pár éve először tettem fel custom ROM-ot telefonra, akkor tök idegenek voltak a Linuxos kifejezések, nem tudtam mi miért történik és nem mertem belevágni addig, amíg nem értettem meg mindent, hogy miért kell nekem pont arra a beállításra menni, miért ezt a sorrendet kell követnem és miért azt kell flashelnem és nem amazt. Ráadásul akkoriban egy elrontott mozdulattal lehetett téglázni telefont örökre, ma már olyan biztonságos egy ilyen beavatkozás, hogy ha elrontasz valamit, akkor is vissza tudsz állítani egy gyári állapotot és elölről kezdeni.

MurdR én azt javaslom, hogy olvass el minden kifejezést, szakszót ami felmerül és nem tudod róla 100%-ig, hogy mit jelent. Inkább szánj rá egy délutánt és ismerd meg a folyamatot. Az első hsz-ben (összefoglalóban) lévő Root leírás teljesen egyszerű és érthető ha tudod, hogy miért kell ezeken a pontokon végigmenni.

Sokan ott rontják el, hogy nem is tudják, hogy mit csinálnak, kapnak egy leírást és feltétel nélkül követik. Az esetek többségében ez elég, de ha valami nem úgy sikerül mint kéne, akkor felbőszülve mennek anyázni a fórumokra.

[ Szerkesztve ]

(#11364) Peet91 válasza Stauffenberg (#11363) üzenetére


Peet91
aktív tag

Milyen belső borításra gondolsz?

[SZERK] oké leesett. Nálam nem okoz gondot, azért ritkán állok neki kézösszekoszolással járó művelet közben tabletet nyomkodni, hisz a gépet is összekenem, másrészről szerintem tisztítható lehet, nedves ronggyal, plusz egy kis mosószerrel, nem tűnik gagyinak a ragasztás sem, hogy egy kis víztől esetleg elengedje bárhol is. Mosása 60 °C-on automata mosógéppel Ariel mosóporral, és Coccolino öblítővel természetesen nem ajánlott :D

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#11365) Stauffenberg válasza Peet91 (#11364) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha jól értem erről a tokról megy a csevej:

Kívülről elegáns sötét, belül pedig világos. Ha kihajtod a hátára, akkor a belseje lesz kívül és azt markolászod.

(#11366) Peet91 válasza Stauffenberg (#11365) üzenetére


Peet91
aktív tag

igen erről, de az enyém belseje inkább barna mint szürke.

[kép]

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#11367) vtomi2 válasza Peet91 (#11366) üzenetére


vtomi2
őstag

Még ;]

Én is gondolkodok egy ilyen tokon, de hátráltat, hogy kényelmetlenebb lesz a használata a elülső takaró miatt. Nektek mi a tapasztalat vele?

(#11368) Peet91 válasza vtomi2 (#11367) üzenetére


Peet91
aktív tag

nagyon jól rá van varrva a fedlap, és ha hátrahajtod, akkor szépen hajlik, nem áll el a hátlaptól, és a fedlap belső borítása miatt javít a tablet fogásán is.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#11369) Stauffenberg válasza Peet91 (#11366) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez sajnos még mindig világosabb a kívánatosnál. :) Persze kínálat van, legfeljebb olyat választok ami jó nekem. Az is lehet, hogy olyan bevonatot kéne keresnem, ami nedves ronggyal simán letörölhető.

Nem mintha autószerelő vagy hentes lennék aki könyékig dzsuvában tapogatja a tabletet. De egy forgatáson, vagy fotózáson, ahol kábeleket kell lerakni majd azokat a végén össze is csévélni, esetleg kültéri munka alatt felmászni egy sziklára, fűcsomókba kapaszkodni, ott azért nem nehéz összekoszolni mindent ami világos. Nem véletlenül nem fehér egy fényképezőgép vagy kamera táskája. :)

(#11367) vtomi2: Ha zavar használat közben a tok és csak szállításhoz kéne, akkor vegyél belebújtatós, jól kibélelt tokot. Ezt úszod meg a legolcsóbban ráadásul.

(#11370) vtomi2 válasza Peet91 (#11368) üzenetére


vtomi2
őstag

És hozzá is tapad a hátlaphoz, vagy csak lóg lefelé?

(#11369) Stauffenberg lehet, hogy az lesz belőle

[ Szerkesztve ]

(#11371) Peet91 válasza vtomi2 (#11370) üzenetére


Peet91
aktív tag

csak lóg lefelé :)

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#11372) MurdR válasza Stauffenberg (#11363) üzenetére


MurdR
veterán

Nnna Te vagy az én emberem. :-)
Ha adsz nekem egy linket, ahonnan elkezdhetem ezt az egész folyamatot, akkor azt megköszönném :-)

Ami még eszembe jutott: vettem egy tokot a nexushoz, és szerintem nem kellett volna. Kínai sz@r, és más lett tőle a tapintása a kijelzőnek, ott, ahol az a ,,kihúzó szalag'' érintkezett vele. (próbáltam lemosni, gondoltam hátha csak valami erősebb maszat, de nem az...)
Kobkrétan hosszában két 2cm sáv lett a kijelzőn, ami 5x erősebben gyűjti a maszatot mint a kijelző többi része. Nem tapasztalt még senki ilyet? Azon gondolkodtam, hogy ha veszek rá egy fóliát akkor hátha megoldódik a probléma...

Jut eszembe, írtam hogy gondol egyet az én kis drágaságom, és bekapcsol a kijelző. ezt szerintetek mi okozhatja? semmilyen buherálás nincs a gépen, nyees. csak pár játék amit használok rajta.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11373) Stauffenberg válasza MurdR (#11372) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Olvasd el az első hsz-ben (összefoglaló) a fogalom magyarázatokat, többi meg Google. Ha meg valami végképp nem tiszta, akkor kérdezz.

(#11374) vtomi2 válasza Peet91 (#11371) üzenetére


vtomi2
őstag

Akkor marad a sima tok, pedig jól nézett ki

(#11375) cr4sh-


cr4sh-
tag

Sziasztok most rendeltem egy nexus 7-et ezért gondoltam, itt teszem fel a kicsit offos kérdésem.
Ha adott egy bármilyen bluetooth-os egér, azt én a hozzá adott usb-s bt csati nélkül, maga az eszközbe lévő bt-hoz tudom csatlakoztatni, vagy ez csak akkor működik, ha az adott egér erre a célra van kitalálva (mint pl pár microsoft egér)?

(#11376) vtomi2 válasza cr4sh- (#11375) üzenetére


vtomi2
őstag

Elvileg működnie kéne, de hogy működik-e a gyakorlatban azt majd a nagyok megmondják. Nekem OTG kábelen keresztül ment vezeték nélküli egér+billentyűzet.

(#11377) Uzi74 válasza cr4sh- (#11375) üzenetére


Uzi74
senior tag

Én párosítottam a nexussal 2 BT egeret is, működött rendesen. Amúgy adaptert szerintem nagyon ritkán adnak BT egérhez, amihez adnak az sima rádiós én nem BT.

(#11378) rolywrx


rolywrx
tag

Nálam is tegnap délután érdekes megoldásban merült le:

Délután 5 óra körül 100%-on állt az akksi, este 10 után pedig nem kapcsolt be.
Utána nagy nehezen, kb a 10. hosszú power gombnyomásra bekapcsolt, és 43%-os akksi fogadott.
Az akksi előzményekben nekem sem mutatott semmit. Nem tudom mi lelte, azóta megint nincs gond.

Nekem ilyet utoljára januárban csinált, akkor még gyári 4.2.1-el.
Azóta volt a cseheknél kijelzőcserén, amit korábban leírtam. Más panaszom azóta nem volt.
Egy darabig nightly cm-eket használtam, aztán valahol a 3.0 környékétől Dirty AOKP-t.

Most az ez van fent, Franco kernellel, [4.2.2] Dirty AOKP v5.1.

Egyébként mióta 4.2.2-vel használom, ugyanolyan beállítások mellett 1-2 órával kevesebbet megy, mint korábban a 4.2.1-el. Ráadásként ha állítva nézzük, akkor a bal alsó sarok melegszik rendesen. Statisztikát nézve, nagyon sokat tartja 1,3-on az CPU-t. Valami nem lett kerek.

RolyWRX

(#11379) Mankó válasza alacka (#11344) üzenetére


Mankó
veterán

Nem a %os kijelzo miatt ment a hercehurca, hanem a tablet ui miatt, akkor meg nem tudtam, hogy 4.1.2 alatt eleg a ppi -t atirni. 4.1.2 meg az aksi fogyasztas minimalizalasa miatt kellett volna.

fatty: elkepzelheto, hogy ez a pie menuredszer, ami a paranoid rom system ui-ja, raheggesztheto a 4.2.2 + franco m kernel + tablet ui harmasra?

rolywrx: fogyasztasban en ugyanezt tapasztaltam, mikor 4.2.1-rol updateltem. Majd meglatom valtozott e valami ugy hogy most 4.1.2-rol valtottam.
Esetleg kiprobalhatnal egy aksi kalibralast. Artani arthat.

[ Szerkesztve ]

(#11380) rolywrx válasza Mankó (#11379) üzenetére


rolywrx
tag

Majd valaki cáfolja vagy megerősíti, de korábban én több "hiteles" forrásból is azt olvastam, hogy az akksi kalibrálással kapcsolatos storykat érdemes lenne elfelejteni már, mert a batterystat file-nak kb. semmi köze hozzá.

Liion technológiával és a kapcsolódó töltési techikával, a kapcsolódó részekkel más okból foglalkoztam korábban. Az én tudásom alapján a fentiek valóban igazak lehetnek.

gyors kereséssel az alábbiakat találtam hirtelen:

http://www.androidcentral.com/wiping-battery-stats-doesnt-improve-battery-life-says-google-engineer

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1445335

De mondom, majd jön valaki profibb és cáfol vagy bólogat. :)

[ Szerkesztve ]

RolyWRX

(#11381) fatty válasza Mankó (#11379) üzenetére


fatty
aktív tag

Biztos megoldhato lenne, de nem hiszem, hogy foglalkoznak vele. Akkor mar egyszerubb rafaragni egy paranoidot, es van tablet ui is.
Pie menut kivalthatjak: button savior, Droid touch pro, stb.

(#11382) havri1 válasza rolywrx (#11380) üzenetére


havri1
félisten

Én 3 töltésen vagyok túl, de nekem az a furcsa, hogy 1. 5h alatt tölt fel, és 4-5h kijelzőt bír. Következő töltést a gyengébb töltővel töltöm, hátha..

havri

(#11383) fatty


fatty
aktív tag

Akku monitor progi xda-rol BetterBatteryStats

(#11384) rolywrx válasza havri1 (#11382) üzenetére


rolywrx
tag

Nálam az éjszakai töltés mindig egy 850mA-s töltővel megy, a nappali merüléseket pedig a gyári 2A-rel pótlom. :)
Ezt kb minden tabletemnél így alkalmaztam.
Liion esetén az ökölszabály: 0,5C töltés. Tehát az akku névleges kapacitásának a fele teljesítményével. Pl: egy 4Ah akku töltése nyugodtan mehet a 2A töltővel. De egy 1000mAh akkut nem ildomos 2A-rel tölteni. Elviseli, de jelentősen rövidíti az akksi élettartamát. Főleg a melegedés és sok más kémia folyamat miatt.
A "gyengébb" töltővel nincs gond, max lehetetlenül hosszú ideig tart feltölteni. :)

[ Szerkesztve ]

RolyWRX

(#11385) havri1 válasza rolywrx (#11384) üzenetére


havri1
félisten

Csak nem értem, nekem miért fele annyi idő alatt tölti, mint nektek :D
Amúgy köszi az infót.
Más:
Mxplayert használja valaki? mkv-kon hardveres dekódolásnál nincs hang..miért?

[ Szerkesztve ]

havri

(#11386) rolywrx válasza havri1 (#11385) üzenetére


rolywrx
tag

Én használom. Nem lehet, hogy DTS lesz az a hang? :D
Ha igen, akkor találtam rá megoldást kb. egy hete. :)

http://www.equisoforum.com/Thread-HOWTO-MKV-DTS-Audio-Codec-for-MX-DICE-Player

RolyWRX

(#11387) havri1 válasza rolywrx (#11386) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!

Most annyi történt, hogy az audio váltásnál ott van, hogy audio sávnak szoftveres dekódolás. Eddig nem tudom, hogy ez ott volt, de a magyar hangsávnál most így van hang. :-)

havri

(#11388) RexpecT


RexpecT
addikt

Volt már valakinek olyan baja az érintőképernyővel, hogy hozzá sem ért, és mégis érzékelt valamit a gép?
Az előbb a facebook alkalmazásban akartam írni üzenetet, de egy magától elkezdett írni betűket a gép.... :U

(#11389) lafaty80 válasza RexpecT (#11388) üzenetére


lafaty80
őstag

Igen, pár napja nálam is jelen van, főleg, amikor fullos-ra töltött N7-et leveszem a töltőről, és nekiállok chrome-ozni. Az első 1-2 perc halál, mint amikor valaki remote-ban rajta lenne a tablet-en, és ő akarná írányítani :D

Nem tudom mitől van, de érdekes és zavaró is egyben.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#11390) RexpecT válasza lafaty80 (#11389) üzenetére


RexpecT
addikt

Nekem is egy pár napja kezdődött a probléma ... :/

(#11391) lafaty80 válasza RexpecT (#11390) üzenetére


lafaty80
őstag

Hát kernel csere volt csak nálam, de majd körülnézek az appjaim között is :(

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#11392) RexpecT válasza lafaty80 (#11391) üzenetére


RexpecT
addikt

Nekem minden eredeti mióta megvan...

(#11393) Mankó válasza lafaty80 (#11391) üzenetére


Mankó
veterán

Milyen kernelre cseréltél? Én majd most akarom beflashelni a 4.2.2-t Franco M-re. Érdemes?

(#11394) ólomvarjú válasza Mankó (#11393) üzenetére


ólomvarjú
tag

A samsung note on is paranoidvolt, sokszor csak megdöglött, gondolt egyet. . Azt hittem h azzal van a baj. De sajnos eza paranoid hibája, mert ez is csinálja.. nektek nek szokott ilyet? Esetleg megoldás? Vagy más rom ahol hasonló beállítások vannak? Gongolok itt navbar eltüntetésre, osztott képernyős appok...

(#11395) ólomvarjú válasza ólomvarjú (#11394) üzenetére


ólomvarjú
tag

És mégvalami :)
Most jött a sim. De nem engedi módosítani az apn eket, se újat létrehozni..

(#11396) lafaty80 válasza Mankó (#11393) üzenetére


lafaty80
őstag

Nekem Trinity volt, de 4.2.x alatt nem igazán megy az oc rész. Többször befagyott már a tablet játék alatt. Most a legújabb M van fent. Eddig jó.... :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#11397) Gery15


Gery15
addikt

Most már nagyon örülnék, ha valaki megmondaná, hogy mi is ez a Médiaszerver, mert már a tököm tele van vele, hogy állandóan lenyalja az aksimat... :W

HyperX

(#11398) csabám válasza Gery15 (#11397) üzenetére


csabám
addikt

Ebből kiderül.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11399) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Nemrég flasheltem a motley kernelt, de attól kezdve néhány óránként egy rémisztő, sercegő hang kíséretében a Nexusom lefagyott, majd újraindult. Azóta felraktam a gyári kernelt, és újból kifogástalanul működik, de azért kíváncsi vagyok mi okozhatta ezt a jelenséget. Valaki tapasztalta már?

(#11400) havri1 válasza Gery15 (#11397) üzenetére


havri1
félisten

Valószínűleg az összes videó/zenehallgatás azon keresztül megy.
Nálam teljesen szinkronban van a megnézett videók időtartamával.

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.