Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) fatty válasza leslieke (#11747) üzenetére


fatty
aktív tag

AppLock mukodik most probaltam, bar az ertesitosavon megjelenik a level, de elinditani nem tudod a gmailt kod, vagy alakzat nelkul.

(#11752) leslieke válasza fatty (#11751) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszönet! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11753) gps76 válasza sto1911 (#11729) üzenetére


gps76
őstag

Rootold meg és a stickmount felrakása után a fájlkezelőben is látni fogod.(sdcard gyökerében usb storage néven)

(#11754) sto1911 válasza gps76 (#11753) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi, en stickmountot hasznalok, csak kollega kert roiotmentes megoldast.

(#11755) csabám válasza sto1911 (#11754) üzenetére


csabám
addikt

Ha már stickmount, valaki tapasztalt már olyat, hogy miután elalszik a képernyő (természetesen közben rá van dugva az otg kábel kártyával), majd felébresztem akkor azt írja ki a lejátszó, hogy nem támogatott fájl formátum, stb.? Lejátszó mx player, minden más gyári.
Ilyenkor le kell választanom, majd újra csatlakoztatni!

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11756) leslieke válasza csabám (#11755) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem. Ott áll a film, ahol megállítottam és lehet indítani a lejátszást.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11757) csabám válasza leslieke (#11756) üzenetére


csabám
addikt

Van mikor nálam is elindul, de pár másodperc múlva kiírja, hogy nem lehet lejátszani.
Ugyanaz minden nálad is mint nálam (lejátszó, rom)?
Lockscreen be van kapcsolva (mivel egy sziló tokban használom jelenleg) esetleg ez lehet a gondja,baja?
Vagy esetleg a pendrive?
Másra már nagyon nem tudok gondolni,gyanakodni.

sto1911: Nájn :(

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11758) sto1911 válasza csabám (#11755) üzenetére


sto1911
veterán

Kernelt csereltel rajta?

(#11759) leslieke válasza csabám (#11757) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Gyári rom, rootolva. Egyéb módosítás nincs. Lejátszó Mx player. A pendrive-ot ma korábban linkeltem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11760) csabám válasza leslieke (#11759) üzenetére


csabám
addikt

Köszi a visszajelzést.
Nálam sajnos változatlan a helyzet :((

Első körben megpróbáltam ugyanazzal a pendrive-al (olvasó + micro sd), ugyanazzal a filmmel egy telefonon. Megállítottam a filmet, megvártam míg kialszik a képernyő, majd újra bekapcsoltam és folytattam a filmet ---> ment rendesen.
Elővettem egy pendrive-ot, ugyanazzal a filmmel ---> ment rendesen :F
Stickmount-ot újratelepítettem ---> helyzet változatlan

Az az érdekes, hogy most nem írt ki semmit miután elindítottam, hanem pár másodperc múlva a kép megállt. Beletekertem és visszadobott a fájlkezelőbe ( vagy az mx player listába, attól függően, hogy honnan indítottam a filmet).
Megpróbáltam unmountolni a pendrive-ot, de sikertelenül. A noti bárban ott figyelt a kis ikonja. Szóval kényszer leállítottam az alkalmazásokból.

Ötletem sincs, hogy mi a baj. . .

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11761) Drachoo válasza sto1911 (#11729) üzenetére


Drachoo
senior tag

De bizony már tud írni is a nexus media importer fat32-re. Engedélyezni kell az opciókban.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11762) leslieke válasza csabám (#11760) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha jól emlékszem van valami automount opció a stickmountban, mert nekem elég csak rádugni az otg kábelt és máris látja az MX Player a pendrive-ot.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11763) Krisz0630


Krisz0630
senior tag

Üdv!

Használja valaki N7-en a carbon backup nevű progit? Nekem sehogy se akar működni. A számítógépes programja nem ismeri fel a táblagépet. Samsung Galaxy S3-al működik a dolog.

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#11764) csabám válasza leslieke (#11762) üzenetére


csabám
addikt

Nálam is be van kapcsolva, de miután bemondja az unalmast hiába húzom le nem tűnik el az ikon. . .

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11765) tt124307 válasza Stauffenberg (#11731) üzenetére


tt124307
tag

Nekem ez megoldotta a tárhely problémát :)

[L:/dl/upc/2013-03/27/287884_asplchqz1sdguuyv_s2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-03/27/287884_asplchqz1sdguuyv_s2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#11766) Stauffenberg válasza tt124307 (#11765) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem rossz. Könyvjelzőztem a jobb időkre, mert jópofa, hogy ilyen apró. De most lenézek az asztalra és itt fekszik 2db 16GB-os, 4db 32GB-s és egy 64GB-os memóriakártya. Azt hiszem elvagyok ezekkel egy darabig. :)

Csak OTG-t kell vennem. Amúgy ebből számít, hogy mit veszek? Más készüléknél volt olyan, hogy az adott kábellel nem ment mondjuk az egér és billentyűzet (de például pendrive-ot képes volt kezelni).

(#11767) Balinov válasza Stauffenberg (#11766) üzenetére


Balinov
félisten

amit az edigitalnal kapsz 990Ft-os otg kabel azzal megy pendrive, 1,8" 30GB ziff drive, kartyaolvaso Sandisk SDHC-vel, billzetet nem probaltam, meg egeret sem meg. Egyetlen piciny negativum,hogy az nekem picit kilog a mSD slotbol az N7-en.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11768) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Stickmount:
Tapasztalt valaki olyat, hogy az értesítési sorban a stickmount jel vigyorog és azt írja ki, hogy mountolva van valami usb eszköz annélkül, hogy bármi rá lenne dugva a készülékre? Mert nálam ez van jelenleg. Újraindítás sem segít a dolgon. Egyszerűen bootolás után automatikusan elindul a stickmount progi és valamiért mountol valamit...de semmi nincs rádugva. Nem sok vizet zavar , de azért mégis zavar egy picit, hogy ott van az értesítési sávban és nem tudom az okát, hogy miért. Ma délelőtt óta kezdődött, nem nyúltam a géphez. Lehet persze, hogy valami automatikus frissítés kavart be, de nem tudom mi lehet ez.
Valakinek esetleg valami tanács? Most mindjárt uninstall utánna meg telepítem újra. Két hónapja gond nélül működött eddig...

(#11769) dombila válasza Stauffenberg (#11766) üzenetére


dombila
senior tag

microSD kártyákhoz tudom a Kingston átalakítót ajánlani. Csak bele kell dugni a micro SD-t és kész, mehet az OTG kábelbe. Szinte ki sem áll belőle; könnyű, kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#11770) bzoley válasza Stauffenberg (#11766) üzenetére


bzoley
veterán

Lehet kapni fillérekért a lenti nano pendrivehoz hasonló méretű, vagy kisebb kártyaolvasót is. Persze csak akkor ér valamit, ha a kártyáid között van microSD is.

(#11771) vtomi2 válasza dombila (#11769) üzenetére


vtomi2
őstag

Ilyenem van nekem is, de 2,5 én folyamatos használat után elkoptak a kontaktjai, mondjuk igaz, hogy naponta legalább 50x csatlakoztattam, de ennyi pénzért(én 1.7€-ért vettem) bőven megérte szerintem. Szerintem ha ez is elkopik, akkor megint ilyent veszek :)

(#11772) sideburns válasza Krisz0630 (#11763) üzenetére


sideburns
aktív tag

Carbon:
telepítsd fel a drivereket.
http://www.clockworkmod.com/carbon

[ Szerkesztve ]

(#11773) csabám válasza Stauffenberg (#11766) üzenetére


csabám
addikt

Az otgnek semmi köze ahhoz, hogy működik-e egérrel, billentyűzettel. Kernel függő a dolog, hogy mit visz és mit nem.
Szóval bármilyet vehetsz :)

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11774) Gery15 válasza Stauffenberg (#11727) üzenetére


Gery15
addikt

Nyugi nem kezdő androidos vagyok!

HyperX

(#11775) sto1911


sto1911
veterán

A Dolphinban nem lehet finomabban betumeretet allitani? A nagynal sok helyen szetesik a szoveg (meg amugy is mar tul nagy), a normal meretet meg kicsinek erzem sokszor.

(#11776) leslieke válasza Stauffenberg (#11766) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A pen drive-hoz ezt a kábel használom: [link] gond nélkül.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11777) vtomi2 válasza leslieke (#11776) üzenetére


vtomi2
őstag

Én is ilyent használok, és még én sem tapasztaltam hibát vele

(#11778) edward2


edward2
addikt

Jelentem helyre állni látszik az akku problémám. Nem tudom ki mondta itt, hogy bizony egy app akkor is képes meríteni a tabletet ha nem fut.

Na most a Great Big War Game uninstallja után sikerült elsőre 5 és fél órás képernyő idő 2 nap+ készenléti idővel és minden ment szinkronizálás stb és fényerő is automatikus.

Így a játékkal installálva egyszer sem volt képes átlépni a 3 és fél órát...

(#11779) leslieke válasza edward2 (#11778) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Talán én lennék az a valaki.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11780) Krisz0630 válasza sideburns (#11772) üzenetére


Krisz0630
senior tag

A Galaxy S3-hoz feltettem a drivert. De a Nexus 7-hez letölt egy rar fájlt, amit ha kicsomagolok akkor lesz 3-4 mappa, de azok közt nem találok olyan fájlt ami driverként szolgálna. Azért kérdeztem, hogy valaki esetleg használja e a progit és működik is neki?

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#11781) MurdR válasza sto1911 (#11775) üzenetére


MurdR
veterán

Nekem is össze vissza áll, szerintem nem lehet jobban finomítani.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11782) edward2 válasza leslieke (#11779) üzenetére


edward2
addikt

Akkor respect. Amúgy még olyan változás is van, hogy mióta ez a játék lejött az akksi statisztika sokkal jobban mutatja milyen appok futnak amikor rossz volt az akku idő akkor az egész akksi statisztika 1-2 tételből állt totál úgy tűnt mintha nem mutatna semmit közben mégis merült mint állat.

(#11783) sto1911 válasza edward2 (#11778) üzenetére


sto1911
veterán

"Jelentem helyre állni látszik az akku problémám. Nem tudom ki mondta itt, hogy bizony egy app akkor is képes meríteni a tabletet ha nem fut." - kb. mindenki? :DD

(#11784) #20844032 válasza MurdR (#11726) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nekem már egy ideje megvan a cucc, szal...
Ja igen: nem teszek fel játékot. Nem kettőt, egyet sem :D Nem játékra kell. Azok a játékok, amik elérhetőek bármelyik mobilplatformra, csak egy rossz vicc, de időm sincs sajnos ilyenekre. Meg igazán ingerenciám sem. Mikor megvettem feltettem ezt a real racing 3-at, megállapítottam, hogy milyen szép, majd töröltem.
Nem egyformák az emberek szokásai, szükségletei.

[ Szerkesztve ]

(#11785) MurdR válasza #20844032 (#11784) üzenetére


MurdR
veterán

Van azért pár jó játék droidra... :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11786) progvog válasza #20844032 (#11784) üzenetére


progvog
csendes tag

a kérdésem igazából nem is az volt, hogy 8 vagy 16Gb, hanem hogy megéri-e szerintetek mínusz 10 ezerért bekockáztatni egy refurbished cuccot, de közben látom, hogy arra a garancia is kevesebb, szóval el is dőlt

(#11787) MurdR válasza progvog (#11786) üzenetére


MurdR
veterán

én vettem egy tizesért plusszba kibővített garit, és azzal úgy már nyugodt vagyok. Inkább rendes garisat vegyél, ahol esetleg Te is tudsz kibőv.gar.t venni. Szerintem tök jó hogy akármit csinálok vele, akkor is lesz másfél évig tabom :DD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11788) #20844032 válasza MurdR (#11785) üzenetére


#20844032
törölt tag

Azokat meghagyom a diákoknak, időmilliomosoknak :)
Nálam azok a "jó" játékok is bőven az időelbaszás kategóriába sorolódnak. A nagykonzolok/pc játékaira sincs elegendő szabadidőm, de inkább azokból egy, mint száz az androidos/ios-es flashszarokból, madárcsúzliból, akármiből. Rettenetesen komolytalan ez az egész máig. Van telefon, ami teljesítményben lepofozza a ps vitát, mégis, ha összehasonlítom a játékokat...naszóval vicc. Az is igaz, hogy olcsón szarok.
Bár az is tény, ha sokkal jobbak lennének se érdekelne, tehát még csak nem is ezzel van a baj :)

(#11789) MurdR válasza #20844032 (#11788) üzenetére


MurdR
veterán

Azért egy GTA Vice Cityt ne hasonlítsunk össze egy Angry Birds-szel :D

Mindenkinek másra kell a tablet, ahány ház, annyi szokás. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11790) #20844032 válasza progvog (#11786) üzenetére


#20844032
törölt tag

Fogalmam sincs mi alapján éri-e meg, vagy sem. Nekem pl. marhára nem éri meg, mert 6 hónapnál tovább garantáltan nem lesz meg, bár csodálkoznék, ha annyit kihúzna, ennek ellenére "rendeset" vettem. Nem is tudtam, hogy van ilyen, ha tudtam volna, ezt veszem.

(#11791) #20844032 válasza MurdR (#11789) üzenetére


#20844032
törölt tag

Így van :)

(#11792) MurdR


MurdR
veterán

Azt nem tudja esetleg valamelyikőtök, hogy ha kontrollert szeretnék használni a tabhoz, akkor ahhoz kell root jogosultság?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11793) csabám válasza MurdR (#11792) üzenetére


csabám
addikt

Kell.
Volt már többször linkelve a program és az xda-s topikja is :)

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11794) sto1911


sto1911
veterán

Letezik olyan, hogy tavolrol iranyitsam a tablat es lassam is mi van a kepernyojen? Elborult egy otlet, meg nem is tudom mire hasznalnam, csak eszembe jutott :)

(#11795) brownus válasza MurdR (#11792) üzenetére


brownus
veterán

nem kell, legalábbis nem minden játékhoz. én xbox kontrollert használok

de ezt megtudod nézni a google play - játék leírásában....

[ Szerkesztve ]

(#11796) Stauffenberg válasza bzoley (#11770) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezek nem MicroSD kártyák. De nem is ez volt a lényegi kérdés, de Csaba már megválaszolta, hogy kernel függő, hogy mit visz és mit nem.

Egyébként azért is kérdeztem, mert unokatesóm vett egy N7-et, rá akart dugni egy billentyűzetet és nem ment. Másik OTG kábellel meg igen. Vagy az egyik barátom meg egeret akart rádugni a ConCorde OTG-vel, de nem ment, csak másik egérrel. Akkor gondolom számít az eszköz áramfelvétele is, mert legalábbis az OTG kábelek között akadhat olyan is ami nem enged át elég áramot.

Tegnap pont edigital környékén jártam, csak sietnem kellett moziba, mire vége lett a filmnek már bezárt, nem tudtam venni OTG-t. Majd legközelebb.

(#11797) Drachoo válasza MurdR (#11792) üzenetére


Drachoo
senior tag

Ami játék támogatja az xbox vezérlőt ott nem kell.

(#11796) Stauffenberg: Nekem eddig minden ment vele teljesen gyári rommal.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11798) ólomvarjú


ólomvarjú
tag

1:40 kijelzővel :O :(( :F
És nem csak olykor, szinte mindennap. Mit lehet kezdeni?

(#11799) Stauffenberg válasza ólomvarjú (#11798) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Itt beragad a médiaszerver és folyamatosan pörög. Az rántja le az üzemidőt.

Korábban már írták a lehetséges okokat, de főleg valamilyen hibás média tartalom lehet a felelős amivel a médiaszerver nem tud mit kezdeni. A hibás anyag eltávolításával helyreáll a rend. Nálam kb 8-10% médiaszerver fogyasztás jelentkezik, az lenne nagyjából a normális.

(Amúgy meg kurva amatőr dolog ez a Google-től, hogy évek alatt sem képes ezzel mit kezdeni, de inkább nem szidom, mert ebben a topikban nem ildomos. Múltkor már megkaptam, hogy az Androidon nem létezik olyan, hogy rendszerfolyamatok vagy alkalmazások "beragadnak" és leszívják az akksit, ez csak az alma-ellenállási mozgalom kitalációja...).

[ Szerkesztve ]

(#11800) Hegasus válasza ólomvarjú (#11798) üzenetére


Hegasus
senior tag

ott figyel neked is az a gyönyörű médiaszerver...
Nekem (telefonon) az oldotta meg, hogy az alkalmazások/mind-nél kikerestem a "mediatároló"-t (meg a htcmediacacheservice, de itt nincs ehhez hasonló) és leállítottam illetve adatokat töröltem benne, majd letűnt az összes kép és gyári csengőhang, de egy újraindítás után előkerültek, és azóta nem jelentkezett szerencsére a médiaszerver fogyasztás.

(#11779) leslieke: igazán? :U :DDD

(#11799) Stauffenberg: akkor tessék azonnal eladni és megvenni a csodás almát! És ha valami probléma jelentkezik akkor be kell vinni a géniuszokhoz és 40 Mátyásért újraindítják neked és boldog a felhasználó és az alma, sőt cserébe jól megsimizik a fejed búbját is, hogy nagyon okos, ügyes, menő vagy hogy az almát vetted, csak tejelj tovább!
Nekem eddig nem egy problémám adódott a one x telefonon (nexus 7-en még egy se), de képzeld kis gondolkodás után meg tudtam oldani, és most itt tartok, (egy átlag usernek a hox-al, 3 óra a kijelző ideje...)
sajnos azzal, hogy adroidot vettél, magadra vállaltad a felelősééget, hogy muszáj lesz gondolkodnod, és a tőled származó hibák 95 %-át otthon megoldani... de persze neked van igazad, sokkal könnyebb fröcsögni és szidni az androidot, mert valamit elrontottál...

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.