Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) #41133696 válasza Skynet258 (#12799) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egy kérdés, mielőtt rendelgetnék:

Nexus 7 dokk ebben a hónapban (reméljük most már tényleg…).

Ez januári cikk, most már akkor egyáltalán nem várható, hogy ilyen érkezzen?
Egyébként ott azt írtad alatta, hogy:

"Legalább töltene mindig."

A dokkoló igaz, a kis pogo PIN -es cuccon tölt, de úgy látom az úti töltő megy a dokkolóba. Szóval egy sima olyan tokban, ami állványként is funkcionál pl az általad ajánlott, szintén alkalmas erre, csak ugye nem a pin-en keresztül, hanem a microUSB-n keresztül nem?

(#12802) csabám válasza #41133696 (#12801) üzenetére


csabám
addikt

Gyári dokkolót lehet/lehetett kapni itthon is (egész jó áron szvsz). De jelenleg elfogyott.
Érdemes figyelni, mert szokott az állapota változni :U
Más itthon is beszerezhető forrásról nem hallottam. Ebay-en van, de drágábban árulják, mint itthon...

Egyébként +1 Skynet által linkelt slim tokra :K

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#12803) Scoobyka válasza |AP| (#12800) üzenetére


Scoobyka
addikt

ezeka kerdesek engem is erdekelnek!...Ha valaki tud informaciot adni kerem ossza meg. Koszonom :)

(#12804) Scoobyka


Scoobyka
addikt

plusz tud valaki adni egy oldalt ahol a serial szam alapjan megnezhetem meddig garis meg egy ilyen keszulek? Valamint pdf-ben magazinokat milyen rajta olvasni?

[ Szerkesztve ]

(#12805) kcsa


kcsa
veterán

Leendő Nexus7 tulajként elolvastam a 0. HSZ-t, megtaláltam ami érdekelt (USB OTG), de találtam egy vicces elírást: "...megoldható, persze borsós áron...". Szerintem javítsátok :D

(#12806) #20844032 válasza |AP| (#12800) üzenetére


#20844032
törölt tag

Van körülöttem refurbished is, meg "normál" is. Semmi különbség nincs köztük, ugyanolyan pocsék az összeszerelés minősége, mindkettőnél sajnos, amit minimális munkával javítottam ezeknél( a "normál" volt igazán screen liftinges, a refurbished nem, de a csavarok egyikben sem voltak meghúzva, tiszta újlenyomat mindkettő belül), de sokkal jobb egyik sem lett, a hátlap valahogy borzalmasan illeszkedik, nyeklik-nyaklik ezeknél. Ezeket a használatot egyébként nem befolyásoló apróságokat leszámítva, amikben viszont amúgy is mindegy milyet veszel, tökéletesen megegyeznek, semmiféle különbség nincs köztük.
Csak a garancia. Akinek az a fontos, annak ott a normál, aki árérzékeny, annak ott a refurbished. Nekem normál van, de sokkal jobban jártam volna árban egy refurbisheddel, csak sajnos a megvétel után 1 héttel jelent meg az edigitalnál, meg a többi helyen az olcsó refurbished kivitel.

(#12807) lafaty80 válasza kcsa (#12805) üzenetére


lafaty80
őstag

Jeleztem :R

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#12808) radi8tor válasza lafaty80 (#12807) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Javítottam.

⭐ Stella

(#12809) lafaty80 válasza radi8tor (#12808) üzenetére


lafaty80
őstag

köszönjük :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#12810) Skynet258 válasza #41133696 (#12801) üzenetére


Skynet258
veterán

Persze, rakhatod állványnak használható tokba is, meg rádugható a töltő, de az (nekem) elég gagyi megoldás. Ha használom, csak felkapom, viszem, teszem, stb. Ezt a dock-kal ugye egyszerűen meg lehet tenni, mert nem kell kábelekkel szórakozni - na de ha a töltő van beledugva? Állandóan ki-be húzogatni... csatinak se tesz jót feltétlen, meg kényelmetlen is. :)

A dock-kal egyébként a cikken túl nem foglalkoztam, mert számomra túl drágán mérik azt a darab műanyagot... :U

https://geekpulse.hu

(#12811) MurdR válasza lafaty80 (#12807) üzenetére


MurdR
veterán

Nekem az tetszett benne a legjobban :(( :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12812) #30734848


#30734848
törölt tag

Az első hsz-ban leírt hibák mennyire általános megjelenésűek a nexusoknál?

A t-home-nál kedvezményesen 53 ezerért tudnék hozzájutni a tablethez, úgy vélem, ez már egy olyan ár érte, ami sokkal jobban megérné az előzőleg kinézett galaxy tab2-vel szemben.

(#12813) Skynet258 válasza #30734848 (#12812) üzenetére


Skynet258
veterán

Szerintem már nem jellemzőek. Hozzáteszem a saját darabom még németből van, eléggé az elejéről, a feleségemé pedig a T-től. Egyikkel sincs semmi gond. ;) Vedd meg és élvezd, nem bánod meg.

https://geekpulse.hu

(#12814) |AP| válasza #20844032 (#12806) üzenetére


|AP|
veterán

Ennyire ramaty az összeszerelési minőség? :F
Pont azért kezdtem feljebb nézegetni a 30-as kínai tábláknál, mert utálom ha valami mocorog, nyikorog, ropog a kezemben.
Több kiállított Nexust is megtapiztam már üzletekben és nekem nem volt feltűnő, hogy ennyire rossz lenne az összeszerelés...

(#12815) leslieke válasza |AP| (#12814) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem semmi bajom az összeszereléssel. Nem mocorog, nem nyikorog, nem ropog.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12816) barnam_ válasza leslieke (#12815) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem sem, pedig refurb.

(#12817) ribery22


ribery22
tag

Azt tudja valaki, hogy miért nem tudok letölteni Budapestről (meg máshonnan sem) offline térképet? Zoomolok a jó mérethez, majd kiírja, hogy nincs elérhető térkép, vagy azt mondja oké, de nem tölti le. Mikor kiválasztottam, akkor írta, hogy 80MB, aztán a letöltésnél 0,0 :F

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#12818) barnam_ válasza ribery22 (#12817) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azért mert ez a szolgáltatás nem elérhető nálunk.
Tavaly nyáron még lehetett trükközni a nagyítással, és akkor engedte le tölteni, most már nem nagyon. Pl. ha eléggé kizoomolsz, és beleveszed Szlovákia egy kis részét, engedi letölteni a BP térképet, de én azt vettem észre, hogy egy idő után törli magától.

(#12819) #20844032 válasza |AP| (#12814) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem, ennyire nem gáz, csak nekem van összehasonlítási alapom bőven (a mindennapokban ipad minit használok, de van körülöttem a transformer prime-tól a samsung táblákig minden). Kínai táblát meg ne vegyél, megőrülsz, ráadásul ez egy nagyon jó eszköz, csakhát...olcsó, és az olcsóságnak azért ára is van. De ez nem befolyásolja a napi használatot, ráadásul ezer ponton kárpótol ezért. Biztos ki lehet fogni jobb darabokat is, de az internet és a személyes tapasztalat szerint azok a ritkábbak. Egyébként nem annyira az összeszerelés gázos (vagyis az is, de ez csak szétszedésnél derül ki), inkább a hátlapnak kellene vastagabbnak/merevebbnek lennie szerintem. De százszor, ezerszer inkább ez, mint a kínai vackok. Volt azokhoz is "szerencsém".

[ Szerkesztve ]

(#12820) ribery22 válasza barnam_ (#12818) üzenetére


ribery22
tag

Köszönöm a választ, akkor ezek szerint itthon előre megterveztetem majd vele és csak akkor fogom valóban használni, amikor kell. Akkor ezért írta mondjuk, ha Ausztria is belesett, hogy egy része nem lesz letöltve, én meg azt hittem az osztrák rész nem, viszont akkor osztrák térképet tudnék letölteni?

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#12821) barnam_ válasza ribery22 (#12820) üzenetére


barnam_
nagyúr

viszont akkor osztrák térképet tudnék letölteni?
Azt igen.

(#12822) belavagyokbp válasza barnam_ (#12821) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Amúgy miért nem lehet M.O.-t is letölteni offline? Főleg, hogy most már a street view is elérhető..

(#12823) #41133696 válasza Skynet258 (#12810) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos nekem van egy 10 méteres hosszabbító direkt erre a célra, a tabletet nem sűrűn viszem el itthonról, nappal szinte egész nap a töltőn van, csak akkor veszem le róla ha át kell vinni két szobával arrébb,vagy jön az éjszaka. Bár lassan éjszakára is rajta fogon hagyni...

(#12824) barnam_ válasza belavagyokbp (#12822) üzenetére


barnam_
nagyúr

nem tudom, kérdezd a Google-t :)

(#12823) GoodSpeed: én azért éjjel-nappal nem használnám töltőről, nem tesz az jót az akkunak.

(#12825) Aethel válasza Aethel (#12734) üzenetére


Aethel
aktív tag

Erre tud valaki válaszolni? :))
Illetve még egy olyan kérdésem is lenne hogy autós töltőt veszek, akkor nem gáz ha a töltőn azt írja 4,8 V ~ 10 V illetve 1 A? Mikor a tabletre az van írva hogy 5Volt 2 Amperen?
Ha folyamatosan töltőn van a tablet azzal kímélem az akkumulátorát?

(#12826) Drachoo válasza belavagyokbp (#12822) üzenetére


Drachoo
senior tag

Talán egyszer megérjük, mint a teljes store áruház eljövetelét. :U

(#12825) Aethel: Szerintem az 5v helyett 10v-nak nem fog örülni, de lehet hogy tévedek. Folyamatos töltéstől sem hiszem, hogy nagyon boldog lenne... :D

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#12827) Aethel válasza Drachoo (#12826) üzenetére


Aethel
aktív tag

Azért gondoltam hogy kíméli a töltőn való élet mivel miután feltöltött az akkumulátor, valami elektronika okosan hálózatra kapcsol, nem? Vagy ilyen a mesékben van és folyamatosan igénybevéve az akksit fél percenként rátölti azt a 1 %-ot ami használat közben merül? :U

úgy idegesít hogy rendszergizdának mentem elektroműszerész helyett :D

[ Szerkesztve ]

(#12828) #41133696 válasza barnam_ (#12824) üzenetére


#41133696
törölt tag

Erre én már itt rákérdeztem a fórumon -mivel engem is aggasztott a kérdés -, hogy nem e töltődik túl. Azt a választ kaptam, e tekintetben is releváns véleményű kollégától hogy az elektronika teszi a dolgát.

A másik dolog pedig éppen az, hogy a dokkolóban sokszor napokig benne hagyják az emberek a készüléküket, és az pontosan ugyanolyan módon tölti, csak ugye nem a micro USB-n keresztül. A mindennapos merítés/töltés egyébként valószínűleg jobban árt az akkumulátornak /használódik - igen egyébként arra van, hogy használjuk/.

A TV Stúdiókban mostanában divatosan dokkolóban elhelyezett tabletek, sem igen vannak belőle kivéve sosem. Tehát egyfolytában töltőn ülnek.

Ami a dokkoló árát illeti... nem olcsó, de Olaszországban 3 éve egy két személyes vacsora 35 €-ba került... nem a magyar pénztárcákhoz van mérve, mint ahogyan szinte semmi, ami külföldről érkezik.

(#12829) Skynet258 válasza #41133696 (#12828) üzenetére


Skynet258
veterán

A stúdiókban az egy dekorációs elem, ha teszem azt 1 év múlva elromlik leírják, és vesznek másikat. :DDD A 35 euros vacsora két személynek szerintem olcsó volt. Mikor borvacsorára megyünk itthon, sokszor az többe kerül. :D

Én nem rohangálnék vele a lakásban kábelhez kötve, de nem vagyunk egyformák. ;)

https://geekpulse.hu

(#12830) bzoley válasza barnam_ (#12824) üzenetére


bzoley
veterán

De rosszat sem. Nem kell dramatizálni a dolgot.

(#12831) #41133696 válasza Skynet258 (#12829) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha 1 év alatt bekrepál, én is leírom, nem csak a stúdió, mivel két év garancia van rá :D
Az olaszországi vacsorával kapcsolatban, azt azért fontos leszögeznem, hogy nekem egy nőci mondta 2010-ben, hogy a pasijával ennyibe került nekik a kajálás.

A szobámban az asztalomon van a cucc, mikor átmegyek, akkor leveszem a töltőről, egyetlen amikor az ágyban akarok tableten filmet nézni, akkor viszem magammal a kábelt is ami nem éppen kényelmes, mert úgy ugye betakarózni, egyik kezemben a tablet, másikban a hosszabbító, meg a fülhallgató :D

Mikor vége a Youtube mozinak, töltőről le, aztán kikapcsolás... :)

(#12832) TOZ válasza Skynet258 (#12829) üzenetére


TOZ
addikt

Vacsora: 7 éve fizetettem Londonban nem rossz, de nem is puccos étteremben két főételért, pohár borért meg egy vízért 33 fontot... 50 EUR-ert viszont pár éve Sziciliában simán brutál hülyére zabálta magát két személy tengeri halakbol, kagylokbol (leves, foetel, deszert alapon.... szoval a 30 EUR szerint sem sok... illetve minden viszonylagos...

(#12833) barnam_ válasza #41133696 (#12831) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azt ne felejtsd el, hogy töltőre, tartozékokra általában csak 12 hónap a garancia.
Azért ágyból töltővel filmet nézni... :D Minek van benne akkor az akku?

(#12834) #41133696 válasza barnam_ (#12833) üzenetére


#41133696
törölt tag

A töltő az nem pénz viszonylag... az akkumulátor meg nem tartozék, hanem a cucc szerves része, mivel ha az akksi kuka, a tablet, kuka annak okán, hogy nem vehető ki belőle, nem cserélhető, tehát arra is 24 hónap van. A töltőre lehet 12 azt nem tudom :)

(#12835) #41133696 válasza #41133696 (#12834) üzenetére


#41133696
törölt tag

No szerkesztési időből kifutottam:

"az akkumulátor meg nem tartozék, hanem a cucc szerves része, mivel ha az akksi kuka, a tablet is kuka annak okán..."

Szerk: a kérdésre válaszolva: csupán addig kényelmetlen, ameddig befészkeled magad. Utána 1.5-3 óráig ameddig a filmet vagy filmeket nézed, és böngészel a Youtube-on, vagy fórumozgatsz, észre sem veszed, hogy ott a kábel.

Sokan a laptopot is úgy viszik az ágyba, hogy töltőn van.

[ Szerkesztve ]

(#12836) brumi1024 válasza #41133696 (#12835) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak minek? Kényelmesebb kábel nélkül és bőven kibír annyit amennyit egyhuzamban ágyban filmet néz az ember. Amúgy a lítium akksik is tönkremennek ha teljes feltöltött állapotban vannak sokáig, havonta egyszer illik csurig lemeríteni őket. Vagy tárolásra a 40% töltöttség és száraz hűvös hely a kulcsszavak.

Amúgy az akksira szerintem is csak 1 év a gari de ha hazaérek megnézem.

(#12837) barnam_ válasza #41133696 (#12834) üzenetére


barnam_
nagyúr

Akkut akartam írni töltő helyett.

az akkumulátor meg nem tartozék, hanem a cucc szerves része, mivel ha az akksi kuka, a tablet, kuka annak okán, hogy nem vehető ki belőle, nem cserélhető, tehát arra is 24 hónap van.

Tévedsz. Szétszedhető, csak nem neked. Jól néznénk ki, ha egy hibás akku miatt az egész készüléket cserélnék :D

(#12838) TOZ


TOZ
addikt

Az utobbi napokban egyre inkabb foglalkoztat, hogy lecsereljem az N7-et egy Note10.1-re.
Lebeszelnétek? :U

(#12839) barnam_ válasza TOZ (#12838) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát ha nem zavar a méret, akkor nincs olyan, amiért nem érdemes lecserélni.
Talán a SW támogatottság szól a Nexus mellett.

(#12840) Skynet258 válasza TOZ (#12838) üzenetére


Skynet258
veterán

Összeszerelés minősége nekem nem jött be anno, és a kijelző sem egy egy túl jó darab. Viszont az S Pen állat - már ha kihasználod. :K

https://geekpulse.hu

(#12841) TOZ válasza barnam_ (#12839) üzenetére


TOZ
addikt

Igazabol az Spen "izgat", az valami brutal jo talalmany...

Na pont Sky is irta, kezirassal, mint ha filctollon uveggel.

[ Szerkesztve ]

(#12842) Skynet258 válasza TOZ (#12841) üzenetére


Skynet258
veterán

Én állítom, hogy az S Pen az utóbbi idők egyik legjobb és legérdekesebb fejlesztése - de csak akkor, ha sokat irkálsz. Vagy ha jobban rajzolsz mint én (ezt nem nehéz). :DDD Ha tudnék rajzolgatni, nem lenne kérdés, hogy ilyenre lenne szükségem. De mivel botkezű vagyok, és egyéb módon sem tudnám túlzottan kihasználni, így én nem venném - másik okom, hogy a 10" nekem nagy, 7-8" az ideális számomra.

A kijelző 149ppi-s, azért vétel előtt csekkold le élőben is. Nem nagy dolog, de azért jobb megnézni, hátha háklis vagy te is az ilyenekre. :)

https://geekpulse.hu

(#12843) #20844032 válasza Skynet258 (#12842) üzenetére


#20844032
törölt tag

>Én állítom, hogy az S Pen az utóbbi idők egyik legjobb és legérdekesebb fejlesztése

Nem sok wacom cuccot használhattál :) Én használgatok 21-es cintuq-et,, annak a rajzeszköze picinyt profibb: a különböző keménységű grafitceruzáktól a festőecsetig mindent kapsz hozzá, 4096 nyomáspontot érzékel a hegye, stb. Tény, hogy néhány tablet ki is jön az árából, és főleg nem is arra használják, mint az s pent (vagyis igen, csak nem ezen a szinten).

[ Szerkesztve ]

(#12844) Skynet258 válasza #20844032 (#12843) üzenetére


Skynet258
veterán

Ismerem a Wacom cuccait, nem is azt mondtam, hogy az S Pen egyedülálló, hanem hogy jó és érdekes fejlesztés a kommersz kategóriában (kommersz itt most = átlag vásárlónak átlag áron). Így nézve pedig egyedülálló is, mert jó, profi a Wacom eszköz, de az emberek nagy része nem költ rá annyit, és nem is használja ki a tudását (4 lábú valamilyen állatot lerajzolni nem kell profi eszköz ugyebár... :DDD ). A Samsung meg lehozta a dolgot több készülékébe is, elérhető áron (ez utóbbi mondjuk relatív, de na, érthető mit zagyválok).

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#12845) #20844032 válasza Skynet258 (#12844) üzenetére


#20844032
törölt tag

Az emberek nagy részének nincs is szüksége ilyen eszközre :) Én eddig kivétel nélkül olyanoknál láttam ilyet használni, akik arra használták, amire a touch is doszt elég, viszont látványos volt használni az eszközt. Ennek bizonyos szituációkban lehet némi marketingszerepe, de ezzel foglalkozó, tehetséggel megáldott embert nem láttam ilyennel dolgozni. Bohóckodásból viszont ügyes ember olyat rajzolt nekem touch-al is, hogy lepetéztem :) Én ebben sem eredetiséget, sem innovációt nem látok, hisz profi eszközök régen is voltak, az egyszerű kényszerpenes világból meg szerencsére kijöttünk.Ez valahol a kettő között van, de sem a gyártó, sem a felhasználók nem találják, hogy miért jó, vagy jobb ez. Vélhetően nem is az. Csak más. Mármint most, a tömeget képző touchhoz képest. Ez az egyetlen motiváció a megvásárláskor is. Ezzel együtt elfér a piacon ez is.

(#12846) Trevize1987 válasza |AP| (#12800) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Én nemrég vettem egy refurbished cumót (igaz nem boltból, hanem magánszemélytől 4 hetes használat után) és minden tökéletes. Létező összes funkciót kipróbáltam, illesztéseket is megnéztem, nekem semmi gondom nincs. Ez egy véleménynek jó lesz, aztán majd csak jön a többi is :)

(#12847) Drachoo válasza Aethel (#12827) üzenetére


Drachoo
senior tag

Van benne elektronika ami a töltést vezérli, csak nem kapcsolja vissza 1% -esés után. Sajna a pontos értékkel nem vagyok tisztában.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#12848) Aethel válasza Drachoo (#12847) üzenetére


Aethel
aktív tag

Köszönöm a választ!
Azt lehet tudni hogy egész pontosan milyen típusú akkumulátor van benne? Li-ion; Li-Polymer?

(#12849) #41133696 válasza Aethel (#12848) üzenetére


#41133696
törölt tag

16 Wh lítium-polimer

(#12850) #41133696


#41133696
törölt tag

Nexus 7-en is frissült a Google Play.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.