Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Lord Myn válasza hcl (#849) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Vagy másik autót vesz, és más a műszerfal. Az megy? :D

Hogy menne... ismerek olyat, aki a mai napig nem tudja, hogy kell bekapcsolni a ködlámpát, mert új autót vett (és akkor ilyenekről, hogy tempomat vagy navigáció ne is beszéljünk)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#852) Kisgépkezelő válasza @tco@ (#848) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Vannak ilyen hozzáállású emberek. Egy-két hónapja engem is odaküldtek egy betanulós kollégához, hogy segítsek már neki megoldani egy feladatot. Semmi gond, csinálgattam gondoltam majd figyel, hogy tanuljon de csak szidta, hogy ez a kezelőfelület egy kalap sz...r, bezzeg amit ő eddig máshol használt az mennyire jó is volt. Amikor már kezdett idegesíteni, megkérdeztem tőle, hogy ugyan mondja már el, hogy ha ez sz...r akkor miért ide jött dolgozni, mikor mindenki tudja, hogy kb. 5 féle elterjedtebb megoldás létezik, és többnyire az összes álláshidetésben benne van, hogy xy ismerete előny. Gondolhatná, hogy ha felveszik, akkor majd azzal találkozik.
Odébb is ballagott, úgyhogy onnantól nyugodtan csinálhattam a munkáját. :D

(#853) erer1000


erer1000
őstag

Amúgy visszatérve a "Programozó/IT-s/stb mindenhez ért amiben áram van" dologhoz.

ELTE IK-n proginf-en van egy haverom, MSC-n már. És a nagyszülei felhívták hogy vettek egy mosógépet, de nem merik beindítani, mert az van rá írva hogy "Programozható mosógép", és hát jöjjön majd át, elvégre ez a szakmája, programozza be nekik

oké, ez a sztori inkább a kis aranyos sztorik közé tartozik :D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#854) Diabolis válasza @tco@ (#827) üzenetére


Diabolis
tag

Nálatok nem a rendszergazda szereli a kávéfőzőt? :R

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#855) gban válasza Diabolis (#854) üzenetére


gban
Közösségépítő

Voltam olyan helyen ahol jobb lett volna ha a rendszergazda csak a kávéfőzőt szereli ;)

Postázást nem vállalok.

(#856) @tco@ válasza Diabolis (#854) üzenetére


@tco@
aktív tag

Ezt csak addig volt vicces hallani az idősebb kollégáktól, míg egy mancika tényleg be nem jött az irodába megszeppenve, hogy ez nem megy...megkérdeztem IP-t kap-e, mert ha igen/nem de nem is kell neki/nem tudja akkor pls, ne ide :)

(#857) gban válasza @tco@ (#856) üzenetére


gban
Közösségépítő

Te lettél volna a legjobban meglepve ha mancika közli hogy persze hogy kap, most töltötte fel (mármint IP-vel) :DDD

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#858) #09634560 válasza @tco@ (#856) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azt a választ kapnád: hogyne, kettőt is :D akkor mennél? Az ilyen anti-usereknél vagy mancikáknál előfordul..

(#859) galoslac válasza @tco@ (#848) üzenetére


galoslac
tag

...nagynagy főnök céges notiján lementett poresz, az is rosszul....

XY, sok useres hálózat: Report érkezeik, hogy Z gép túl sokat forgalmaz, nézzetek rá.
Z gépet egy szekrényben találták meg, paci durván a csajba élvez és kutyuli szülinapja.avi fájlokkal a merevlemezén. :D

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#860) tserrof77 válasza galoslac (#859) üzenetére


tserrof77
senior tag

Kijelző cserére hozott gép. Első indítás után, win7 betölt és a háttérkép, amint egy pasi épp seggbe dug egy másikat... Amikor jöttek a gépért kínosan ügyeltem rá, hogy F8-cal megállítsam a win7 betöltő menüjénél a gépet... :O :O

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#861) hcl válasza F.E.K.. (#850) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Levelezőprogram vs Word.
+ a szín se rossz :D

@Lord Myn : Meg se lep

@Kisgépkezelő : Mondjuk az álláshirdetések fele olyan, hogy valmi van benne, és valami teljesen más a meló :D

@tserrof77 : :)) :DD :DDD :DDD :DDD :C :Y

Mutogatni való hater díszpinty

(#862) pn4hvq válasza tserrof77 (#860) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Vagy meg kellett volna fordítani a gépet és fennhangon megkérdezni: ez az önök gépe? :D

(#863) IO.sys válasza Diabolis (#854) üzenetére


IO.sys
őstag

Ó bakker... a kávé nekem hű társam, napi 4-et iszok fixen. A főző bent egyre xarabb lett, én meg minden reggel karbantartással kezdtem a napot. Volt, hogy negyed órát is eltartott, hogy ihassak kávét.

Elment az ikon témára:
Tudjátok, az internettel kapcsolatban rájöttem már rég valamire, amire nem biztos, hogy mindenki gondol. Régen, az offline időkben lehetett hallani néhány nagyon hülyéről, de az ember a hozzá hasonlóakkal állt egy klikkbe, nekik a saját világuk rendben volt, a többit kerülték. Én akkor is már Schopenhauer, Maslow meg Freud könyvekkel ápoltam magam, ha túl sokat voltam emberek közt. De most, hogy mindenki online a nyilvánosság elé tárja a szellemi kvalitásait, végre kiderült, valójában mennyi a hülye! :D Szerintem ez az internet legnagyobb vívmánya, a kollektív kognitív felvilágosodás meg a többi ehhez képest a kanyarban sincs.

Egyébként ma munka és túlóra után a Lidliben is dolgoztam, összefutottam kolléganővel, aki gondolta, engem momentán is érdekel, mi van a munkahelyi gépével. Meg kellett volna kérdezni, hogy ha nőgyógyász lennék, most a p1nájáról beszélgetnénk??

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#864) #09634560 válasza IO.sys (#863) üzenetére


#09634560
törölt tag

Meg kellett volna kérdezni, hogy ha nőgyógyász lennék, most a p1nájáról beszélgetnénk??
Na ez jó.. :DDna én is alkalmazni fogom.. :D

(#865) hcl válasza IO.sys (#863) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valóban - valószínű eddig is ennyi idióta és analfabéta volt, csak nem látszottak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#866) qnadam válasza Sethdobaloah (#809) üzenetére


qnadam
veterán

egyik kedvenc melóm az volt, amikor egynapos reklámforgatásról kértek tőlem ígykészült videót készre vágva, minderre felkínáltak egy olyan összeget, aminek a felére is gondolkodás nélkül igent mondok. helyszínre érve megreggeliztem, elkezdtem dolgozni, majd nem sokkal később egy másik srác is így tett. meg is beszéltük, hogy engem a gyártó cég hívott, őt a reklámügynökség. aztán szóltak a gyártásból, hogy izé, egyeztetési hiba volt, és már van valaki, aki ezt megoldja, szóval mehetek is haza... de kifizetnek teljesen. mondtam, hogy felezzük meg, az utómunkáját úgyse csinálom meg. ennek igen megörültek, cserébe helyben kápéban fizettek :) kb egy órát voltam a helyszínen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#867) KROK640 válasza @tco@ (#848) üzenetére


KROK640
veterán

Van egy arc. Az egy dolog h tük más dolgok miatt tartozik nekem amúgy hat(!) számjegyű összeggel, de idén márc elején beszart a gépe. Jó fej voltam, elmentem hozzá, winyó, ennek annyi, mentsük. A saját backup winyómat vittem el, mert máshová 250GB(+) adatot nem tudtam tenni. (kb 30GB amit vállalok menteni maximum rendes esetben) de ez minden fontos és pótolhatatlan. MINDEN (IS).
Amíg nem vesz winyót odaadtam neki a tabletemet. majd etelt múlt, az idő, új winyót vett (még március). Aztán gépet fejleszett, újabb winyóval (augusztus) amivel megint jött egy újabb 500GB-os winyó.
Türelmesen vártam...
Semmi jelentkezés az adatokért.
Mivel kb 1 hónapja a backup winyómra mentés alkalmával megkaptam azt az üzenetet h elfogyott a tárhely, hát belenéztem mit is őrizgetek neki. Volt sok-sok családi fotó, macskás képek, poénosnak szánt képek amikkel tele a facebook, sajátja kreálmányú írások, netről teljesen bármikor leszedhető régi tört játékok, ezenfelül sok-sok pucér csaj (jellemzően szerintem chatről lementve) és hát jó pár álló fhaszú koma is. A cuccokból levettem h barátunk erősen érdeklődik mindkét nem iránt (ahogy egy ismerősöm mondta "buzi az, csak még nem tudja". ) meg pár hasonlóan meleg cucc, szóval kissé meg is rázkódtam h uram isten miket is tárolok itt... Jófej leszek, szólok neki h kéne a hely, mentsük le a szarjaidat, természetesen úgy teszek mintha semmit sem láttam volna.
Reakció : jajj hát csak 500GBos a winyóm, alig van helyem, tartogasd már neked úgyis olyan sok helyed van ... Mondtam neki h kap 3 hetet h szabad helyet csináljon. Ez most hétvégén fog a +1 hét hosszabbítással lejárni. Egyúttal szóltam neki, hogy a tabletem is kéne vissza, mert márciusban 2 hétre adtam neked kölcsön most meg november közepe van. Jajj hát hagy maradjon már még pár hetet LEGALÁBB, mert kell neki meg milyen jó h főzés(!) közben is tud netezni (SICC, gőzös, zsíros konyhában a tabletem). Semmi az, hogy ennyit vagy annyit fizetek bérleti díjnak, vagy megveszem a történtek után feláron...
Most gondolkodom hogy hétvégén megint szólok neki, és ha nem jön a szemetéért akkor beformázom. VAGY ... Csak ugye a tabletemet meg szeretném viszont látni... (meg kényszer üzleti kapcsolatban is vagyok vele, nem nagyon kéne összerúgni a port)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#868) hcl válasza qnadam (#866) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az elég überkorrekt, na

@KROK640 : "Van egy arc. Az egy dolog h tük más dolgok miatt tartozik nekem amúgy hat(!) számjegyű összeggel,"
Tippre azt viszont már nem látod, szerintem max. ha perelsz...

Én haver telefonját adtam el, miután hónapok óta az enyémet használta, és pont annyival még lógott is, mint a teló ára.
Fel volt háborodva... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#869) koby11h válasza hcl (#868) üzenetére


koby11h
aktív tag

Volt egy haverom, tényleg jó haver, kért kölcsön 90-es évek legelején 5000-et. Csak a fiatalabbaknak: 8-9000 Ft volt a havi fizetésem. Aztán kb. 7-8 évvel később találkoztunk, és megint kérni akart kölcsön. Jeleztem az a szabály, ha nem adod meg nincs több kölcsön,ráadásul sokkal lógsz!
Tök elfelejtette, olyan vörös lett a feje, hogy csak na. 1 hónap múlva megadta az 5000-et!, bocsi volt, kamat nem. Akkor kb. 70000-et kerestem egy hónap alatt, így mondjuk 10000-el kiegyeztem volna.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#870) hcl válasza koby11h (#869) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az kemény, hogy 7.8 év után egyből kölcsönkér :D
Mondjuk miért ne tenné, hiszen az előzőt se kellett megadni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#871) @tco@ válasza KROK640 (#867) üzenetére


@tco@
aktív tag

Akinek ennyire nem esik le hogy fél év konyhában (gyanítom szarás és dugás közben is) használt tablet ennyi idő alatt a tulajnak is kell, ráadásul rohamtempóban avul (értékéből veszít), azzal legjobb megszakítani minden kapcsolatot, mert annyira el van távolodva a valóságtól. Feltételezem nem tokban használja, pucolja stb ahogy én szoktam, ha találsz majd rajta 2 nagyobb karcot, legfeljebb ráfogja hogy ja, biztos egy update miatt...

(#872) hcl válasza @tco@ (#871) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"mert annyira el van távolodva a valóságtól. "
Vagy csak nem zavarja, mert nem az övé :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#873) DJGABI válasza KROK640 (#867) üzenetére


DJGABI
addikt

Na ez a totális amatőrség, már bocs. Ilyet tényleg, még rokonnak SE. Én se vagyok olyan szigorú mint itt páran, de vinyón, ennyi ideig biztos nem tárolnám. DVD-re/BD-re kiír, kiszámláz, akármi. Sok lemez lesz nyilván, meg plusz meló, de legalább megszabadulsz tőle, meg legalább majd ő is opik vele, ha vissza akarja látni a cuccait. Tabletet max 2 hétig, hiába csak porfogó lenne nálam is, már 1 hó után is sajátjának kezdi érezni az ember, nem az hogy majdnem 1 év után...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#874) qnadam válasza DJGABI (#873) üzenetére


qnadam
veterán

egy fenét. be kell csengetni, hogy bocs, nagyon kellene a tablet egy pillanatra megnézni valamit most, és elsétálni vele. utána adatok mehetnek a kukába.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#875) DJGABI válasza qnadam (#874) üzenetére


DJGABI
addikt

mondom, én nem vagyok _annyira_ ördögi, mint itt páran ;]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#876) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Anyámat sikerült meggyőznöm róla, hogy most már bizony én nem fogok az 1,6Ghz-es Sandy Celeronnal szerelt notijához supportot nyújtani, mert azért gyermeki szeretetnek is vannak határai. Tegnap küldött valami feketepénteki akciót, (tegnapig volt akciós, ami ha jól számolom a feketepéntek előtti péntek előtt volt egy nappal, de azért "#blekkfrájdéj") egy 40 000 forintos Celeronos notiról. Beszélünk telefonon, szóba kerül a noti mondom...
-Azt úgy nem kéne megvenni.
-Miért? Túl drága?
-Nem. Túl olcsó. :D

(#877) DJGABI válasza Kisgépkezelő (#876) üzenetére


DJGABI
addikt

Túl drága az, ahhoz hogy te supportáld :DDD hú de mennyien behúzhatták azt a gépet reggel, pillanatokon beül elfogyott.

Nálunk tesóék akarnak notit, hasonló árrés. Hát nézem, 50k-ig itt aprón ami most is megy: 2.-3.gen i5, 4 giga RAM, néha becsúszik, hogy SSD-vel. Már örökre ez marad az üzleti notik árszintje? Tavaly asszonynak csontra ugyanekkora keretből vettem i5-3320M-es gépet

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#878) Tikakukac válasza Kisgépkezelő (#876) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor muter bizony tudta, hogy az a gép érdemi előrelépést nem sokat hozna :B

DJGABI: Nézd meg jobban. Én már 30k körül veszem azt, amit te 50k-ért lesel :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#879) Sethdobaloah válasza DJGABI (#873) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Korábbi munkahelyemen én csináltam mindent is, így IT-t is. Jó volt a kapcsolat, de nem tudtam meggyőzni őket arról, hogy backup márpedig kell. Illetve, nem tudtam meggyőzni őket arról, hogy erre költeni kellene. (egy RAID1-et sikerült kisírni :D ) Szóval én felajánlottam, hogy az otthoni szerveremre mehet céges backup, fizetni se kell érte, csak legyen már valami.
Felmondás után úgy maradt... szóltam nekik, hogy wtf? Azt mondták részükről nem probléma, hogy még mindig megy felém a backup :D (titkosítva van, nálam nem olvasható)
Szóval azóta is várom az adatvesztésük, és nagyon vastagon fog fogni a ceruza, ha kell nekik a mentés :D

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#880) Silεncε válasza Sethdobaloah (#879) üzenetére


Silεncε
őstag

Azt mondták részükről nem probléma, hogy még mindig megy felém a backup

Azt nem kérdezték meg, hogy neked probléma-e? :W

(#881) erer1000 válasza DJGABI (#877) üzenetére


erer1000
őstag

Egy linket pls, szeretném megcsodálni az ipari hulladékok következő nemzedékét

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#882) bambano válasza Sethdobaloah (#879) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

meg az adatvédelmi hatóság ceruzája is, ha ez eljut hozzájuk...

más.
ezredforduló környékén dolgoztam cégnek, így amikor domaint regisztráltak, én lettem a tech admin kapcsolattartó. majd megszakadt becses kapcsolatunk, és erről mindenki elfelejtkezett. Kis idő múltán elkezdett csörögni a telefonom, és panaszt akartak nálam tenni illegális hálózati tevékenység miatt... akkor derült ki, hogy még mindig én vagyok a tech-admin és a privát mobilszámommal vagyok beregisztrálva... olyan is volt, hogy a külföldi tulaj cégtől kerestek különböző problémákkal.

ezt én mindig jeleztem a volt cégemnek. tojtak rá. majd amikor a sokadik jelzésemre is tojtak, akkor írtam nekik egy baráti hangvételű levelet, pár keresett szóval, amiben leírtam nekik, hogy mivel én vagyok még mindig a tech-admin, ezért én törvényesen átregisztrálhatom a dns szervereket, így a www.cegnev.hu is oda fog menni, ahova én akarom, és az lesz rajta, amit én akarok. és mindez törvényes. szóval nem ártana, ha végre lépnének.

jó hosszú idő után jutott el egy illetékes tudatába a probléma, mire léptek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#883) DJGABI válasza erer1000 (#881) üzenetére


DJGABI
addikt

volt több is: [link] és [link]

(#878) Tikakukac hát, beleírtam a garancia szót, lehet az szanált ki sokat, de azért ilyen korú gépeknél jó ha nem csak kapu/küszöb gari van

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#884) erer1000 válasza DJGABI (#883) üzenetére


erer1000
őstag

te édes istenem mik ezek xddd

ezekhez képest 54k-ba az alcor snugbook is jó ajánlat xd
volt itthon egy, a képernyője viccen kívül kategóriáján túlmenő, IPS szép színekkel, stb
az eMMC tárhely ha nem elég, SATA-s SSD-t tudsz belerakni, akku 10 órát elnyöszörög

hátránya:
5 hónap után a fel és lehajtás hatására a műanyag úgy nyeklett nyaklott hogy elfáradt és elrepedt:

tökéletes tejfölösdoboz.
konkrétan a képernyő zsanérjának a csavarjai kijöttek a műanyag menetből xdd

igen, műanyag csavarmenetekbe volt behajtva a fém csavar.

gariztatás, küldtek egy teljesen új burkoltatú laptopot.
tökéletesen ugyan ez a hiba jött elő. ugyan ezen az oldalon. csak akkor már a zsanér csavarja ki is esett és hozzáért az alaplapon valamihez de elfüstölt abban a pillanatban a gép

pedig volt egy előnye.
egy 5V-os powerbank-ról lehetett tölteni bármikor xd

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#885) IO.sys válasza DJGABI (#883) üzenetére


IO.sys
őstag

Ez az az Asus "laptop", amiről korábban írtam, telepítés után 1 hónappal hozták vissza.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#886) KROK640 válasza @tco@ (#871) üzenetére


KROK640
veterán

Pontosan tok meg minden nélkül használja. És már szóltam neki h kéne vissza, de csak a magyarázkodás megy. szvsz már nem látom viszont (mondjuk momentán csak a polcon állna mert épp semmi szükségem sincs rá). De ezesetben viszont az 1 évvel ezelőtti árát minimum elkérem.
A kapcsolatot sajnos nem tudom vele megszakítani, mert van egy kényszer közös ügyletünk, emiatt nem akarom a port se összerúgni vele, mert a fene nem akar utána haragosként találkozni vele nap mint nap.
OOOOPS, csörög a telóm, épp most készül ide egy újabb történet, már látom :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#887) Tikakukac válasza erer1000 (#884) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyszerűen nem mondasz igazat, ez az egész nem igaz, meg nem úgy van, a kép meg egy másik dimenzión utazott ide, majd lesz rá vigyázva és izé.

Vannak amúgy emberek akikkel tényleg nem lehet mit kezdeni. Belőlük van sajnos a több. Árcédula mindent visz. "Jó a' filmezni meg facébúkra!" klasszikus sorok random tekert változata van ilyenkor bedobva. Hát nekem jó, mikor így szanaszét törik és kezdődik a garis okosság, akkor is kb. ekkora vehemenciát szoktam javasolni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#888) erer1000 válasza Tikakukac (#887) üzenetére


erer1000
őstag

itthon ez volt a tanulópénz, már az egész család elhiszi hogy olcsó=/=jó

tény, filmezni meg fb-re elég volt, meg 2004-5 játékokhoz.
de így hogy az egész történet fél év alatt tönkrement, és 75k ba volt véve, ha 2 évre tervez az ember egy laptopot, akkor ezt a költséget felskálázva 300k jön ki 24hóra.

300ból meg már nem csak fb messengerezni tud.

de egyesek inkább gyakrabban vesznek fost mint 1x jót

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#889) Kisgépkezelő válasza DJGABI (#877) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Na ja. Az a baj, hogy úgy ránézésre semmi sem különbözteti meg a gyors notebookot a lassútól, aztán ha nem értesz hozzá, akkor az adatokból nem fogod kiolvasni. De basszus ez az Apollo Lake cerka még a régi Sandysnél is lassabb. Miért árulnak egyáltalán ilyeneket? Nem is értem miért nem fordítanak erre valamennyivel nagyobb figyelmet, hogy azért valami szolid de egy "Core i7 inside" matricánál észrevehetőbb dizájnelemmel különböztessék meg a magasabb árkategóriájú notikat. Végülis az emberek szeretik, ha kívülről is jól látszik hogy drága cuccot vettek. Egy drágább kocsin is legalább 4 kipuvég van, hogy a szomszéd is lássa, hogy ez sokba volt, még akkor is, ha egyébként a felén is kifér a füst. :D
Egyébként én úgy 120 körülre gondoltam. Abból már új van i3/R3+8gb ram, vagy használt üzleti i5 8gb. Majd eldönti mi tetszik neki, lényeg, hogy legyen benne annyi tartalék, hogy minden bloatware mellett is stabilan fusson a böngésző és a office, mert addig nem én vagyok ba...tatva. Lenni épp lenne rá, és azért hosszabb távon behozná az árát, ha a munkaideje fele nem arra megy el, hogy a homokórát nézegesse. De ezt már mondtam neki párszor.

(#890) KROK640


KROK640
veterán

YOYO van egy új story ami még eszkalálódik (majd ha megvan leírom az egészet) plusz egy korábbi halad tovább (még a hétvégén igyekszem leírni)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#891) erer1000 válasza Kisgépkezelő (#889) üzenetére


erer1000
őstag

sajnos így igaz ez.

rengeteg, a témában nem jártam ismerősöm azt nézi hogy i5 i7 i3.
"vettünk egy laptopot."
és milyen a spec?
"nem tudom. valami i7, szóval szar nem lehet"

És amikor kiderül hogy egy Y-os i7 ről van szó, 2 mag 4 szállal...

szívesen elmagyarázom 4 mondatban hogy miért nem mindegy. elvégre közel 10 éve létezik az i széria. és ahogy egy 10 éves i7 egy mai csúcs i3-al elgatyázható (i7 860 vs 8100h), úgy ha megfelelő kategóriát nézünk akkor egy mai i7, egy 8500y-t is bőven elhatyáz egy i3 8100h

úgyhogy tényleg helyén kezelendőek ezek a kategóriák, usert olykor átcsesző módon

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#892) pomorski


pomorski
őstag

Sziasztok!

Elolvastam a topik összes bejegyzését a 'minap, amikor kórházban voltam várakozni és eszembe jutott nekem is pár szösszenet, amit megosztanék, -bár ezek kevésbé viccesek/izgalmasak, mint a tieitek. Mind megtörtént esemény.
1) A cégnél, ahol dolgozom van IT. Az IT-s emberek telefonon ritkán érhetőek el, e-mailben sem igazán lehet tőlük kérni semmit sem... Ebből kifolyólag, ha a valakinek szüksége van valamilyen "problémamegoldásra", akkor az a legjobb, ha átballag hozzájuk és ott személyesen megbeszéli a gondját/baját/problémáját. Egyik alkalommal átmentem, hogy megkérjem őket, hogy nézzenek már rá az egyik virtuális gépre, mert valami szerintem nem oké... Ahogy felértem hozzájuk, sorba kellett állnom, mert 3-4 ember ácsorgott előttem. Haladtam szépen (lassacskán) előre. Próbálom reprodukálni a hallottakat:
IT-s gyerek: -Szevasz, mi kéne?
munkatárs: -Szia, 31 méter UTP kábel, de a strapabíróbbikból.
Az IT-s gyerek előveszi az egyik kábeldobot és elkezdi szakszerűen leméricskélni a kért kábelmennyiséget. Miután ez megvan elvágja, és kérdezi: -Tegyek a végeire törésgátlót is?
munkatárs: -Nem kell, sőt, a csatlakozókkal se bajlódj!
Ezt az IT-s gyerek vagy nem hallotta, vagy csak el volt bambulva, de pikk-pakk a kábel mindkét végére rányomta a csatlakozókat (törésgátló nélkül) és odaadta a munkatársamnak.
munkatárs: -Mondtam, hogy nem kell rá csatlakozó! Add csak ide azt a kurva fogót!
Az IT gyerek odaadta a fogót. A munkatárs meg levágta a két csatlakozót a kábelről.
IT-s gyerek: -Ez mire volt jó??
munkatárs: Otthonra kell. Ruhaszárító kötél lesz.
Az IT-s gyerek elkáromkodta magát, és közben mindenki jót nevetett, aki ezt hallotta.

2) Egy másik alkalommal szintén sorbanállás közben ugyanott (csak most én voltam a paraszt)...... állok-várok, egyszer csak sorra kerülök...
IT-s gyerek: -Szia P....., miben segíthetek?
(Mivel nem látta, hogy milyen hardvert hoztam hozzá, mert a sorban való állás közben a táskámban volt, így nem tudhatta.) Én elővettem a táskámból a javítandó hardvert és a kezébe nyomtam és mondtam: -Nem csicsereg B+, szerintem valami apró forrasztás-baja lehet.
Az IT-s gyerek egy kicsit dünnyögött, de másnapra megforrasztotta. Amikor visszaadta azt mondta, hogy üde színfoltot hoztam a napjába ezzel a hardverrel.

3) A vizsgáztatni voltam nem egy olyan helyszínen, amit nem írhatok le... 14 vizsgázó volt. Ott volt segítség gyanánt a két tanáruk is, -gondolom azt gondolták az "okosok", hogy a vizsgabizottság magától úgy sem tud semmit sem kérdezni, majd a két tanár segít nekünk a kérdezésben, meg segít a vizsgázóknak is. Gyakorlatilag mi (a háromtagú vizsgabizottság) csak "bábok" voltunk. A vizsgázók nem tudtak semmit sem. A tanárok, akik meg kérdeztek azok meg pláne nem tudtak semmit sem. Amiket kérdeztek, vagy segítség gyanánt mondtak a vizsgázóknak, azok totális baromságok voltak. Nagy unalmamban kérdeztem mindkét tanártól, hogy ők tanították a nebulókat? Azt a választ kaptam, hogy "Igen.". Kérdeztem tőlük, hogy "Önök egyébként milyen tanárok, mit tanítanak?", erre a válasz: "Informatikát.". Aham, szuper! "És mit tanítottak azelőtt, mielőtt informatikát kezdtek el oktatni?". Az egyik néni azt válaszolta, hogy technikát és testnevelést, a másik néni meg azt válaszolta, hogy magyart és történelmet, csak átképezték őket. Mondom: "Fasza!". A nap eltelt... A vizsgabizottságnak értékelnie kellett a látottakat és hallottakat. (Volt egy gyakorlati rész, ahol gépeket kellett volna összeszerelni mindenkinek, azután meg egy másik gépen hibát kellet volna diagnosztizálni, majd végül volt az ominózus szóbeli a tételsorral.) Szóval az érdemjegyek megállapítása a vizsgabizottság feladata, abba már nem szólhat bele a "kedves" segítség, azaz a két néni.

Az elnök mondja nekem: -Na P.... milyen jegyeket adjunk, hogy érzed?
Én: -Nem jó a kérdés.
Elnök: Akkor kérdezem máshogy, hány embert buktassunk meg?
Én: -Tizenhatot.
Elnök: -De csak 14-en vannak.
Én: -Ja, így igaz!
Ezután az történt, hogy háromtagú vizsgabizottságunk megbuktatott mindenkit, akit csak lehetett, a 14 vizsgázót és a két kísérő-felkészítő (segítő?) tanárt is.
Azóta arra a helyre nem hívtak minket soha többé vizsgáztatni.

4) Pár hete voltam falun lecserélni a kocsi gumijait nyáriról télire, falun tartom ugyanis az épp nem használt szettet. Mivel emelőm nem volt, így elugrottam a falusi komámhoz elkérni tőle az övét, aki örömmel ide is adta, -korábban már lefixáltam ezt vele e-mailben. A falusi komám fizetéskiegészítésképpen a faluban (illetve annak környékén is) ellátja az emberek számítógépeinek/laptopjaink a karbantartási munkálatait, elvégzi a telepítéseket és a progik felrakását. Árlistával dolgozik, azaz nem éri meglepetés sem őt, sem a segítséget kérő embert, mert mindenki tudja, hogy ez pénzbe kerül, a munka nincs ingyen. Ha valaki hoz egy gépet, hogy "Telepítsd már újra Janikám, most nincs pénz, de majd ha kapom a fizut, akkor megadom.", akkor megy a válasz a komámtól, hogy "Jó, majd akkor gyere a gépeddel, ha megkaptad a fizut, viszlát!". Szóval Jani abban a hitben volt, hogy mindent jól csinál...
Szóval betoppanok hozzá az egyik szombat délelőtt. Ahogy beléptem az udvarára különös látvány fogadott: A kutyaól mellett a sárban egy számítógép feküdt, az oldalfalai kicsivel arrébb szanaszét, úgy tűnt, hogy a kutya már befogta őket játéknak (vagy szaráshoz)... Ahogy előkerítettem Janit, mondtam neki, hogy "Jöttem az emelőért. Egyébként meg mi van a géppel, levegőzteted?". Erre nagy káromkodás közepette előadta, hogy képzeljem el, hogy a pár napja hozták neki eme gépet a ci***ok, elvállalta, ki is fizették. Bevitte a gépet a házba, de nem kezdett hozzá azonnal a szereléshez/telepítéshez, vagy akármihez, mert volt jobb dolga is. Csak aznap éjjel azt vette észre, hogy elözönlötték a szobát (azt a szobát, ahol a ci***ok gépe volt) a csótányok, melyek a számítógépből másztak ki. Amikor ezen csótányinváziót Jani észrevette, akkor az ablakon dobta ki a gépet, így került arra a helyre, ahol én pár nap múlva rátaláltam, amikor mentem hozzá az emelőért. A pár nap alatt az eső és a szél valamelyest letisztította (meg a kutya is javított az állagán), de ebben az állapotában számomra olyan látványt nyújtott, hogy okádhatnékom volt tőle. Fényképezőgép (telefon) nem volt nálam, de ha lett volna, akkor sem hiszem, hogy lefotóztam volna a látottakat, mert aznap már egyébként sem volt kedvem enni semmit sem, úgy elment az étvágyam. Soha nem láttam még ilyen gusztustalan dolgot ezelőtt életemben, pedig már húsüzemben is jártam...

(#893) hcl válasza erer1000 (#884) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Biztos a műanyag? Nem a zsanér szakadt ki, és az nyomja fel? :D
Ja, most olvasom, hogy az. Még komolyabb cuccoknál is gyakori.

@KROK640 : Biztos megér ez ennyit?

@Kisgépkezelő : Ha annyi nincs valakinek, hogy megkérdezi, mit érdemes venni, hanem hozzáértés nélkül megveszi, és fogalma nincs róla, mit vett, azt nem tudom sajnálni.

@pomorski : "IT. Az IT-s emberek telefonon ritkán érhetőek el, e-mailben sem igazán lehet tőlük kérni semmit sem... Ebből kifolyólag, ha a valakinek szüksége van valamilyen "problémamegoldásra", akkor az a legjobb, ha átballag hozzájuk"
És még nem vágták őket fejbe, hogy kéne dolgozni? :D

A ruhaszárító köteles meg azért nem rossz, mert simán ráhúzhatták volna, hogy lopott :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#894) koby11h válasza pomorski (#892) üzenetére


koby11h
aktív tag

"Az IT-s emberek telefonon ritkán érhetőek el, e-mailben sem igazán lehet tőlük kérni semmit sem... "
Milyen hely az már? :) Nálunk ha kapunk egy feladatot arra van határidő is, és ha emailen jön arra emailen, ha telefonon akkor arra telefonon minimum reagálunk. Illetve a Ticket rendszert töltjük, szóval minimum abból van visszajelzés még a legapróbb kimerült az elem az egeremben hibákra is.
Nem is állhat oda senki hozzánk, helyben mi megyünk oda, távolra meg TeamViewer-rel.

Ha meg ilyen kábelt kérne tőlem akkor csinálnék Neki gyorsan egy csúszóhurkot is, hogy legyen mire használnia! Aztán már csak egy elég magas és masszív fát kell keresnie meg egy sámlit...

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#895) hcl válasza koby11h (#894) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván maguknak alakították ki, hogy ne kelljen annyit dolgozni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#896) koby11h válasza hcl (#895) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az meglehet, ismerve a "fajtánkat" :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#897) IT user válasza pomorski (#892) üzenetére


IT user
tag

Csótány családhoz már nekem is volt "szerencsém", a gép hasonló származású volt, hasonlóan is végezte. Úgy látszik, ez náluk hagyomány, terrárium helyett a tápban nevelgetik a kis kedvenceket.

(#898) Diabolis válasza hcl (#895) üzenetére


Diabolis
tag

Rohadt egy dolog ám a mi munkánk :D HA minden működik, akkor egész nap nem csinálunk semmit. Persze, mert nem kell. De ha valami lerohad, akkor megint az van, hogy egész nap nem csinálunk semmit :D :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#899) hcl válasza Diabolis (#898) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Így van :D Ezért kell megelőzni a dolgokat, és nem hagyni lerohadni. akkor kellemes mennyiésgű meló van, és nem zaklatnak. Nálunk volt egy időben ilyen szívatás, hogy mindenféle lekérdezéseket kellett futtatni, elég sok szerverre, persze olyan határidőkkel, hogy ne nagyon lehessen teljesíteni. A 2.-3. alkalommal automatizáltuk az egészet, pár óra alatt megvolt, és lehetett küldeni. Kis idővel abbamaradtak a kérések :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#900) mephi666 válasza Diabolis (#898) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez a furcsa nekem is, hogy ha jól végzem a munkám, akkor többet lehet pihenni, mert minden megy tökéletesen :D ...ha viszont gebasz van, akkor azt a felhasználók érzik először és azonnal megtalálnak... (pár éve volt váltás vállalatirányítási rendszerben, akkor indulás előtt pár hónap alatt valami 400 hibát jelentettünk/javíttattunk és általános jelenség volt, hogy bent lehúztam 8 órát, majd otthon is néha +8-at rá... ezt így hónapokig, hogy indulás után csak 20-30 hibajavítás fusson átlagban egymás mellett) ...most normálisabb a helyzet: 1-2 kisebb javítás fut meg majdnem 1 tucat fejlesztés...

...utp kábelt kunyeráltam már én is munkahelyről :) olcsó a beszerzési forrás, amúgy is a központban voltam és rákérdeztem, hogy mennyiért adna 20-25m cat5e kábelt: természetesen ingyé... előtte volt, hogy behúzta a digi hozzánk az optikait és a kábelezés kialakítása óta volt pár átrendezés a lakásban, így a routertől a gépig 1 nagyobb gányoláson (kábelcsatornás díszlécet leraktuk és rájöttünk, hogy a sarkon nem fog elfordulni a csatlakozó, így vágtam-gányoltam :D ) és pár csatlakozón ment át a jel... gigabit helyett pedig 100megabiten csatlakozott... annyira nem vagyok benne hálóban, nem gondoltam hogy a toldásokra ennyire érzékeny... (infós mondta nálunk, hogy ezzel ha direktben húzom a gépre a routert, menni fog a gigabit: igaza is lett)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.