Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) updog válasza nyisziati (#148) üzenetére


updog
senior tag

Igen, a példákat látva én is átfogalmaznám simán arra, hogy van, aki senki munkáját nem becsüli meg, azokra hagyni kéne hogy rohadjon rá a cucca ha olyan egyszerű megcsinálni, hogy tőlem puszira várja a megoldást.

Sajnos az is látható, hogy nem mindig van az ilyenekve ráhagyva... (nyilván én se a tényleg menthetetlen szerencsétlenekre gondolok, hanem a sima ingyenélőkre. Nálam is van, akinek mai napig megyek kérdés nélkül, aztán kínlódok ingyen, mert ha nem is kapok semmit (pénzt biztosan nem), legalább őszinte a köszönet).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#152) Tikakukac válasza nyisziati (#148) üzenetére


Tikakukac
titán

Most fogok utazni 250km-t anyámékhoz, ülök kocsiba, rakom a tetőre a tábla bútorlapot a boltból és viszem le az asztaloshoz. Mert más rendes asztalos nincs, de ő elvben jó csak nem tudott szerezni 2 hónap alatt sem fényes fehér lapot, mert aki hozza az anyagot ott nincs. Sima, alap, fehér bútorlap, amiből kb. az összes fürdőszoba bútor készül. Az első falerakatnál 6 féle van, raktáron úgy 100 tábla mindből nyiregyen ;] Szóval hazabuszozok és elviszem a kicsi műhelyébe valahogy és talán 6 hónap után lesz muternak bútora.

Gondolom a végösszegben nem lesz benne, hogy igazándiból az anyagot én szereztem be és vittem el hozzá. Kicsit paprikás voltam, vissza is kérdeztem, hogy amúgy a lerakatnál méretre is vágják és zárják a darabokat, igazándiból összes is rakom, meg már meg is rajzolhatnám, szóval lehet magamnak kéne ezt is megcsinálni, és csak kifizetem úgy poénból neki az árát megint :DDD Agyhalál ami itthon van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153) bambano válasza koby11h (#146) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyszer én is csináltam olyat, hogy egy megbeszélésen, ahol mindenféle magas polcra rakott ember volt jelen, olyan szakmai tévedésbe erőltették magukat, amire én azt mondtam, hogy ez nem tolerálható. erre a főnököm elkezdett pattogni, én meg letettem a kezébe a céges kocsikulcsot. utána volt egy kis csend...

másik esetben, mikor multinál dolgoztam és csapatépítőt szerveztek, mondtam a főnöknek, hogy egyrészt van egy halom meló, ami nem várhat, másrészt olyan a program, hogy én azt fizikailag veszélyesnek gondolom, úgyhogy én kihagyom. na ebből orbitális balhé lett, de úgy döntöttek, hogy megvárják a csapatépítő végét, hogy tényleg kihagyom-e. én kihagytam. a főnököm térdszalag szakadást szenvedett, hat hétig kórházban volt, és brutális pénzeket vitt el az, hogy a telefonján intézett olyan ügyeket, amiket egyébként személyesen szokott vagy céges hálózatról. Egy másik kollégám kificamította a bokáját, emiatt ő otthon dekkolt két hónapot. Miután én maradtam az egyetlen mozgásképes ember, valahogy engem senki nem kérdezett meg arról, hogy miért nem voltam roncsderbin...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#154) koby11h válasza bambano (#153) üzenetére


koby11h
aktív tag

Kb. 10 éve főnököm beteg volt, én mentem be heti értekezletre.
Pont az általam készített egyik kimutatás volt kivetítve, ahol hülyeségeket magyaráztak, én meg nem bírtam tovább és eligazítottam a 3 vitatkozó vezetőt ott mindenki előtt.
Döbbenten néztek rám, hogy mit gondolok én meg nem az én szakterületem... mondom azért ha én készítem hagy tudjam már hogy milyen adatokat raktam bele és ne a látható info ellenkezőjét hozzák ki belőle.
Volt nagy hápogás meg letorkolás, de akkor már csak mosolyogni tudtam rajta. Több vezető gratulált amikor vége lett, hogy tök igazam volt. Én meg legközelebb külön beleírtam a táblába hogy mit nem jelent! A főnököm is benn hagyta, év végéig ott virított minden értekezleten, mert senki nem merte kivenni :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#155) Lord Myn válasza bambano (#153) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A csapatépítőknél úgy szoktam kezdeni, hogy tömeg-, víz- és tériszonyom van, ha ezek halmazán kívül van a program, csak akkor tudok menni.   ;)  

"War does not determine who is right - only who is left."

(#156) mephi666 válasza Lord Myn (#155) üzenetére


mephi666
nagyúr

fél éve nálunk is volt csapatépítő... az első nap nagyon lassan és nehezen telt, biztonság kedvéért raktam a táskába egy üveg vodkát... másnap reggel szobatárs kollégával még reggeli előtt bedörgöltünk 2-2 decit, hogy jobban induljon a nap :DDD ...szünetekben kicsit töltögettünk még rá, az a nap valahogy jobban/gyorsabban telt :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#157) koby11h válasza mephi666 (#156) üzenetére


koby11h
aktív tag

Mostani cégemnél ez komoly étkezési és alkohol kóstolási hagyománnyal jár amit némi társasági élet pl. billiárd, vagy teke követ így én élvezem ezeket a napokat!
Volt már aktívabb program is pl. gokartozás, paintball is. Azok is jók voltak - bár ezeken a napokon az alkoholizálást közös döntéssel mellőztük. Így biztonságos volt ez is.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#158) mephi666 válasza koby11h (#157) üzenetére


mephi666
nagyúr

az ilyeneket még én is élvezném, viszont itt ilyen szituációs feladatok mentek sorban... 1. nap alkohol nélkül elég rosszul viseltem 1-2-t, a másnap viszont már gördülékeny lett :DDD 1 céges vacsora lesz majd év végén és kb annyi itt az éves csapatépítés... (az mondjuk általában gyorsabban véget ér, minthogy rendesen beálljunk, mert főnök idő előtt ki szokta kérni a számlát :DDD ...pedig igyekszem: megy is felváltva a tömény+sör, de amikor kezdek belendülni, akkor általában vége is)

ui: ja hogy témánál maradjak, van egy samsung multifunkciós scanner/nyomtató/másolónk... nemrég járt szervizben, mert gyakran beette a papírt és elérte a lapszám azt a szintet, hogy ráfért már egy nagygenerál... visszajött, azóta az elején elég hangosan nyekergett... azzal találtak meg, hogy tudok-e vele valamit csinálni: ott megmondtam, hogy azt a gépet biztos nem fogom darabjaira szedni... küldjék vissza a szervizbe, ha zavarja őket, valószínű kicsit járatják és rendbe jön a hangja (így is lett)

amivel még megtalált kolléga: telepítsem újra neki a totalcommander-t, mert nem éri el az akármelyik (hálózati) meghajtót, vagy csak nagyon lassan... nézem, tényleg sz@rakodik központban a hálózati meghajtó... mondom neki, hogy nem a totalcommander a rossz, központban van gond a meghajtóval, ahol monitoroznak mindent, előbb tudnak a hibáról, mint bárki más: valószínű a megoldáson vannak... köv nap jön, hogy még mindig ez a baja, telepítsem újra a totalcommander-t... mondtam neki ugyanazt, mint előző nap... kérdezi: "kit hívjon ezzel a központban?" ...mondtam neki egy békésebb kollégát, aki ugyanazt elmondta neki, mint én :D ...sz@rakodott a nas pár napig épp, azzal volt a baj

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#159) IO.sys


IO.sys
őstag

Friss ropogós eset:

Volt kolléga rámír, hogy telepítek-e laptopot.
Telepítek, azóta vállalkozó lettem.
És milyen árba VAGY HOGY MEGY EZ?
Számlával, garanciával. Árlista átmegy.
ühüm, majd ír.

Bizonyára. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#160) szebe válasza mephi666 (#156) üzenetére


szebe
őstag

Sosem értettem, hogy a csapatépítésnek (meg a legény/lánybúcsúnak) miért kell olyan programnak lennie, amitől szekunder szégyenérzetem támad.
Részemről egy jól időzített kocsmalátogatás/bográcsozás sokkal többet ér, de még akár egy 10-15 perces kv is a büfében.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#161) cbmfan


cbmfan
senior tag

egyszer voltam csapatépítő banzájon első nagyobb munkahelyemen, kilencvenes évek közepén. főnök játszotta az eszét, hogy ő valaki, mert ő foglalkoztat 12 embert! Pesten belül voltunk valahol egy étteremben kettőtől. evés-ivás, sztorizás ment, majd desszert után indult versenyivászat... egyedül voltam én aki nem ivott (és a mai napig sem) gyümölcsleven kívül mást, miután elég bátorra itta magát leüvöltötte a fejemet, hogy miért nem iszok vele, amúgy is mit keresek a cégnél mikor nem tudok semmit, csak mit tudom én, hogy ki mondta, hogy vegyen fel stbstb. persze kezdő huszonévesként meg sem szólaltam, csak szó nélkül leléptem. következő munkanapon mondtam, hogy köszi, részemről ennyi volt, inkább keresek más munkahelyet ahol nem szid le a semmiért egy részeges idióta. persze ledöbbent mert nem emlékezett semmire, és valahogy a többiek sem...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#162) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

másik cégnél előfordult, hogy hirtelen nőttek, és vezetőket kellett kinevezni meg többszintű szervezetet létrehozni. erre kitalálták, hogy akkor minden vezetőnek ottalvós kétnapos vezetői tréninget tartanak. mondtam, hogy a kétnapos tréning valószínűleg nem tesz hozzá sokat az egyetemi diplomámhoz, úgyhogy engem nem érdekel. de menjek. elmentem. egy perccel a tanfolyam vége után én már kövér gázzal toltam hazafelé az autópályán.

Utána hetekig két téma uralta a folyosói beszélgetéseket:
1. ki meddig hányt el
2. az it főnök megrakta a hr-es csajt. aki egyébként minden paraméterében megfelelt ennek, buta volt, mint a föld és E kosaras lökhárítója volt :P

tökre megérte volna ottmaradni (nem)...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#163) hcl válasza szebe (#160) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nálunk általában ez is... :D
Ahogy a Tesco Titok írja, valami közösen kivitelezett stikli építi legjobban :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#164) Lord Myn válasza cbmfan (#161) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ha nem emlékeztek semmire, miért nem azt mondtad inkább, hogy fizuemelést ígért? :D

Ja, versenyivászat... Bírom amikor a nagy kemény (...nek hiszi magát...) csávók összegyűlnek és azt képzelik cirkuszban vannak. Komolyan, ilyenkor én égek (helyettük). :B

"War does not determine who is right - only who is left."

(#165) koby11h válasza Lord Myn (#164) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én sokáig azért nem tettem le a jogsit, hogy ne kelljen a részegeket fuvaroznom :) Mindig én maradtam józan a végére és sajnos nincs jogsim...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#166) Lord Myn válasza koby11h (#165) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Attól, hogy van jogsid, még nem kell részegeket fuvaroznod... Nem kötelező a buliba autóval menni (vagy szólni, hogy autóval mentél... :D Én volt, hogy letagadtam, még összehányja az autót, aztán nekem az 4-5 év börtön... :U ).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#167) koby11h válasza Lord Myn (#166) üzenetére


koby11h
aktív tag

Bárki autóját vezethettem volna, kocsim sem volt - minek ha jogsim sincs alapon.
Csak az ittasság foka döntött abban, hogy ki vezetett. Ezért szerették volna ha van jogsim :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#168) DeltaPower válasza updog (#6) üzenetére


DeltaPower
őstag

Én sd kártyáról hoztam vissza törölt fotókat, egy hatalmas doboz pralinét és egy üveg baromi drága, de nem túl jó olasz bort kaptam érte.

Az egyik kevésbé profitáló eset az volt, mikor már bőven a core korszakban, 3 házzal arrébb lakó szomszédnak volt 2 db p2/p3 gépe (őskövület szarok, de fullextrásak, mindkettőben két hdd, hangkártya, tv-tuner, külön cd olvasó és író, illetve a nagyobbikban dvd író is). Vett egy brand p4-et baromi drágán, a p3-ból át kellett rakni a vinyókat, dvd írót és a tunert a p4-be, a p2-ből pedig a p3-ba, aztán beállítani, drivereket telepíteni. 3 órás szenvedésre kaptam egy ezrest. Egyébként zseniális érzéke volt muzeális szar hardvereket összevásárolni, pl scsi külső cd írót, mert a pc szaki ismerőse mondta neki, hogy az jó.

Másik helyen windows élesztés, takarítás és vírusirtás, a front panel usb rosszul volt bekötve, a hiren-es pendrive-om úgy felforrósodott hogy csak ruhával megfogva tudtam kiszedni.

Harmadik helyen, a minimálbéren tengődő gyerek bevásárolt egy vadonatúj i7-es gépet, és elhívott magához összerakni. Szerelés közben feltűnt, hogy nem vett hűtést az oem procira. Az előző gépének a hűtése még jó lehetett volna rá, ha nem törte volna le a rögzítő pöcköket, úgyhogy elküldtem hűtést venni, aztán mehettem vissza később még egyszer, össz profit két kávé és két sör volt.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#169) hcl válasza DeltaPower (#168) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja! Kollégium, orosz vendégiákok, nem tölt a lapos. Szétszedem, töltőcsati kitört. Forraszt, összerak, jó. Visszaad. Jönnek egy üveg vodkával. Mondják, hogy ahol laknak, ez ott készül... Kalasnyikov vodka :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#170) Silεncε válasza szebe (#160) üzenetére


Silεncε
őstag

Én általában ki szoktam hagyni a csaaptepitoket, se időm se kedvem rá (főleg, hogy vagy ivaszat vagy valami hülyeség a program, amiből egyik se érdekel). 1-1 alkalommal előfordul, hogy elmegyünk kollégákkal kajálni, de az ivós részről itt is le szoktam lépni. Egy ideig b@szogattak is miatta, de aztán végülis elfogadtákml.

(#171) nevemfel válasza Lord Myn (#155) üzenetére


nevemfel
senior tag

Van úgy, hogy először rombolni kell, hogy építhess. :D

Forget your troubles, c'mon get happy

(#172) Vladi válasza cbmfan (#22) üzenetére


Vladi
nagyúr

"óvasót hozzad a! ("a" a nyomaték?)"

Nem. Az ovasó szemüvegemet hozd kérlek, igen az ott amire mutatsz.
Tehát: a = az amiről most van szó a helyzetben.

Erre van egy példa párbeszédem:

- E a?
- A.
- E??
- A, a!

Tehát:
Ez lenne az a tárgy/dolog, amire szükségvan/amit keresek stb?
Igen, pontosan az lenne az.
Egészen biztos, hogy ez az?
Igen, egészen biztos.

:DD

"persze a piát a mai napig nem kaptam meg"

Szép dolog, legalább küldött volna. :(

ERről jut eszembe egy történet:

Jó barátom bátyja, szemközti albiba költözött. Kicsit balhés arc, szal nem repestem éppen. Egyik este csönget.
Hubakker mit akar. Helló, mia? Hóna alatt egy nagyonsárga pécé.
Figyi má, hoztam ezt, meg tudnád csinálni? Te vágod az ilyesmi.
Hát oké. (fszom mer ellenmodani neked, tudom, hogy 17 éve gyúrsz :DD ) Mire kell?
Nem sok, csak mennyen egy szövegszerkesztő, mer kéne szakdolgozatot írni. (Jahigen, lediplomázott mint jogász.)
Okés, de elég régi, nem tudok csak valami régit.
Jóaz, csak szöveget szerkesszen!
Hátoké. De honnan szerezted? (ez olyan 2007, az meg egy p1-es volt, 200 mmx :D )
A kuka mellett volt letéve. Jóaz nekem!

Nade megcsináltam, w2000 meg ofisz 97. Hát ment, szakdolgozat elkészült.

Áh köszi, jó arc vagy. Mivel tartozom?
Áh semmi.

De végül is hozott egy rekesz sört, meg egy karton cigit, úgyhogy heppiend. :C

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#173) hcl válasza Vladi (#172) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sosem értettem, hogy ilyen letépemagyad arcok hogyan írnak szakdogát :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#174) bambano válasza hcl (#173) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

részegen :P

más: egyszer kihívott a főnököm, hogy nem megy nála a net. megcsináltam. kaptam érte ágyaspálinkát. néztünk egymásra, mint noé meg a harmadik teve...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#175) hcl válasza bambano (#174) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kiváló továbbajándékozós cucc :D Mondjuk nálam elfogyott volna, csak pár éve lassabban (kevesebbet találkozok haverokkal :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#176) bambano válasza hcl (#175) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én nem szoktam embert hívni a net megjavításához... :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#177) Vladi válasza hcl (#173) üzenetére


Vladi
nagyúr

A csávó egy igazi példakép! Ennyi még megérdemel. Mert tényleg züllöt életet élt, már vártuk, mikor kattan a bilincs. De nem a bilincs kattant hanem valami az agyába. Attól a naptól szorgalmasan tanult. El se hittük, annyira morbid látvány volt. :Y Ma meg jogász egy közhivatalban és családja is van. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#178) _drk válasza _drk (#113) üzenetére


_drk
őstag

Na a baj ott kezdődött, hogy a faluban csináltak ingyen wifi-t a villanypóznára. De mivel ők a falu végén laknak a jel nem ért el odáig. Hát ő vett antennát, meg jelfogót, direkt ezt befogni!
Na azt sose sikerült, valami pár házzal odébb levő kis wifi jelet érzékelte csak. DEEE a pusztán át kb 100-200 méterre a szomszéd falúból elég jól fogott valami jelet.
Semmi értelme nem volt mert piszok lassú volt! Ráadásul ha jól emlékszem még XP-s gép volt rákötve. Azzal is kellett kicsit szenvedni, meg az egész net dologgal, de egyből mondtam hogy ennek nincs értelme!
Ez kb 3-4 éve volt, mikor már falun is aprópénzért volt több 10 megás net. Még egy gép összerakást is ajánlottam nekik akkor, hogy összerakok nekik valamit max egy 100-asból és még játszani is lehet majd rajta.
De ebből lett a laptop, amit azóta se láttam, hogy használnák.

Gondolkoztam, hogy bevezetem őket a torrent a világába, de azon nyomban elvetettem, mert az életem rá ment volna :D

(#179) #33253120 válasza Vladi (#177) üzenetére


#33253120
törölt tag

Rájött, hogy a világos oldalon jobb a védelem, és tiszta a pénz. ;]

Rejtett sub.

(#180) hcl válasza bambano (#176) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ó, máshoz is jó az.

@Vladi : Mik vannak... :D

@_drk : Áh, az ilyennek semmit. Távsegítséget meg se hallja, hogy van...

Mutogatni való hater díszpinty

(#181) cbmfan válasza Vladi (#172) üzenetére


cbmfan
senior tag

ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy:

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#182) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Hívnak, hogy tudnék e segíteni az MPL Címiratkitöltőjével kapcsolatban. Sosem használtam a szoftvert, úgyhogy már a problémát sem értettem, de tök jó, mert magyar cég, magyar nyelvű supporttal, nem lehet itt gond. Mondtam is egyből:
-Hívd fel a Postát majd ők megoldják.
-Jó de nem tudnál TE segíteni?
-Most segítettem.
Két perc nem telt bele hívtak is, hogy kössz a tippet meg is oldódott a probléma. :C

(#183) Lenry válasza Kisgépkezelő (#182) üzenetére


Lenry
félisten

fúbaszki, az a program...
eddig egy XP-s gépen működött, de haladjunk a korral, átkerült egy Win10-esre, minek következtében mostmár tudom hogyan kell egy programot kifejezetten NEM rendszergazdaként futtatni, ugyanis a drága mindenképp admin-módban akart futni, úgy meg egyrészt külön mókolás, hogy lásson hálózati meghajtót, másrészt nem igazán volt hajlandó nyomtatni... :W

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#184) _drk válasza hcl (#180) üzenetére


_drk
őstag

Legyen egy pozitív kimenetelű sztori is!

Hív haver németből: gond van, menjek már fel faterjáékhoz mert nem megy a skype és ügye azon tartják a kapcsolatot. Mivel egyik legjobb barát, sokat nem is szórakoztam, ráértem , egyből mentem is.
Ez tavaly történt!
Első mellbe vágó élmény! Windows messenger azaz a gagyi msn ment a háttérbe! Böngészőben msn kezdőlap! De még toolbar-ok és voltak a böngészőn!
Gyorsan vezérlőpult, ami engedte azt gyorsan legyalultam, többi msconfigban kilőve. Rendesen megtáltosodott a gép, skype is működött, még büszke is voltam magamra. De tudtam, hogy ez nem fog sokáig tartani.
Egyből szóltam is havernak, hogy legközelebbi hazajövetelnél kell nekik egy új masina!
Egyszer hívott az öreg pár hétre rá de akkor nem tudtam elmenni.
Viszont haver ahogy hazajött, számtechboltba össze is rakatott egy gépet, hogy még a gagyi notebook miatt se kelljen szenvedni, úgyse hordozzák, alap netezésre meg olcsón sok évre lehet egy gépet építeni.
Aztán jól be is ittunk! :D

[ Szerkesztve ]

(#185) hcl válasza Kisgépkezelő (#182) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tuti kamu. Azt mondod, hívják fel a support, és felhívják, nem neked kell helyettük? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#186) koby11h válasza Lenry (#183) üzenetére


koby11h
aktív tag

És a Magyar Posta web-es elektronikus feladójegyzék csodáját láttátok már??? Nálunk a titkárságon a csajok rendesen sírógörcsöt tudnak kapni tőle. Nem válaszol, timeout-ol, rag számot keveri össze, nem igazolja vissza... nekem nagy a hibatűrési küszöböm, de az a web-es valami túllépte!

@hcl: az az egy ahol nálam is felhívják Ők, és nem nekem kell. Egy ilyen hívásnál kiderült, hogy az a két csaj tud goromba is lenni telefonban :)

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#187) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Téma mentve, 2. kedvenc topikom lett :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#189) Lenry válasza koby11h (#186) üzenetére


Lenry
félisten

Látni még nem láttam, de ha ez lehet a Postakönyv e-változata, akkor már panaszkodtak hogy csak amiatt kellene egy widescreen monitor, mert nem fér normálisan ki 4:3-ba

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#190) Kisgépkezelő válasza hcl (#185) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Annyira már ismernek, hogy egy elhúzódó telefonhívás során az egy mondatra jutó káromkodások aránya szigorúan monoton nő, úgyhogy nem szokták sokáig húzni a hívást. Egyébként felénk nagy baj sosem volt a szoftverrel. Amennyire értettem a dolgot bizonyos időközönként, vagy verziófrissítésenként kap az ügyfél egy új azonosítót, vagy a régit kell újra betölteni és ezzel szokott gond lenni.
Még azt is értem, hogy miért nem szeretik ők hívni a hivatalos supportot. Félnek, hogy nem tudnak elég szakszerűen fogalmazni, de gondolom a helyi support már ismeri a letölt/betölt/kitölt... kifejezések összes konyhanyelvi megfelelőjét. :D

(#191) zolee001 válasza Trailblazer (#50) üzenetére


zolee001
őstag

Szétröhögtem magam:-)
Jo 10 éve történt,apjuk gamer volt és beruházott akkoriban elég ütösnek számitó konfigra ami tökéletesen tette is a dolgát...fél napig
Apjuk hazavitte a csucs gépet majd valszeg eggyel többször lötték le a játékában mint amennyit az idegrendszere elbirt és a második emeletröl megreptette a fél millás masinát.
Másnap nyitáskor ott várt az enyhény lezuzott géppel ,hogy gari
Mondom okay,rakd le oda a sarokba
Kb egy hét mulva esett le neki,hogy nem lesz itt semmi gari:-)

(#192) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Azzzzigen! ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#193) #33253120 válasza zolee001 (#191) üzenetére


#33253120
törölt tag

Túl jó volt a VGA, jobban látta milyen lamer lövi le. :D

(#194) #90088192 válasza mephi666 (#117) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha tudod milyen szar, akkor lehet nem akarod másnak is, hogy szar legyen.
:R

(#195) bambano válasza #33253120 (#193) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

laggolt a netje, hátba lőtte saját magát :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#196) opr


opr
veterán

Bemasolom En is ide azt, amit a masik topikba irtam, ha mar van erre kulon topik. :)

Nekem anno egy eset betette a kaput annyira, hogy elkuldjek mindenkit a picsaba, es kozoljem, hogy kiszallasi dij 10k, minden megkezdett ora ezen felul szinten 10k, tehat mar az, hogy odamegyek es koszonok, 20k. Mindezt olyan 2006-7 korul. Azota ilyen teren En vagyok a csaladban a fekete barany, gyakorlatilag nincs kommunikacio bo 10 eve. Rohadtul megerte. Ha tudom, hogy ez ilyen konnyu, szerintem 5 evvel korabban meglepem. :D

Az ominozus eset az volt, hogy meg mindenkinek segiteni akaro kis tollas seggu marhakent levonatoztam 2,5 orat rokonhoz, merthogy jujjujjujj de nagyon fontos ES surgos szamitogepes problemajuk van, menjek mar segiteni. Vonat ele nem jottek ki az ujonnan, szalonbol fel evvel az elott vett kocsival, merugye dolguk van, biztos megertem. Perszeb+, siman setalok meg buszozok meg 40 percet, alig 20 kilonyi cucc van nalam. A dolguk az volt, hogy ment a TV-ben valami musor, amit szeretnek egyutt nezni es ez mar hagyomany, "szoval erted na".
Odamentem, megkinaltak csapvizzel es popcornnal nem vicc, aztan kozolve lett, hogy a csapvizet ne folyassam, mert draga, jo az ugy langyosan is, ugyanolyan az ize ugyis (itt mar tikkoltam erosen), aztan kozolve lett a hatalmas problema:
Voltak nyaralni, es le kene masolni a fenykepezorol a kepeket a gepre, de nem tudjak, hogy kell. Plusz info, hogy lemondtam emiatt egy randit is. Lemasoltam a kepeket, mert megigertem muternak, hogy kedves es mosolygos es igazi kis kibeb@szott cukorfalat leszek, merugye fontos, hogy egyutt tartsuk a csaladot meg stb.
A dolog vegere mar nem emlekszem teljesen, csak arra, hogy az utolso szertefoszlo idegszalaimmal kapaszkodok a valosaghoz, a verengzes elkerulese erdekeben, de valahogy igy tortent:
A vonat arat se ajanlottak fel, hogy kifizetik. Ugy, hogy a vonat ara az akkori heti eletbenmaradas-penzemnek ugy a laza 70%-at tette ki, es ezt finoman celozgatva el is mondtam nekik.
Remegtem az idegtol, de elkoszontem mosolyogva, hala egnek az osok mar elemjottek, nem kellett hazaig cipelni a 20 kilonyi loszart, ami nalam volt.
Ezek utan jott az, hogy amikor telefonon beszeltek muterral, akkor mondtak neki, hogy igen, ott voltam, meg minden, de eleg bunko modon amint vegeztem le is leptem, egy szot beszelgetni nem maradtam, es amugy is szerintuk rosszul masoltam le a kepeket, mert a gepen a fele homalyos.
Na, itt tortent az, hogy mindenkit elkuldtem a jo edes... Oda ahova valo es kozoltem, hogy akkor innentol barmilyen ilyen segitsegnek az ara ennyi meg annyi.
Nagy csaladi banzalyokon ahova en nem vagyok hajlando menni, legalabbis ha a csaladnak ez az aga jelen van mai napig fel-felmerul, hogy en mennyire szemet vagyok, hogy ket kattintast csinaltam, oszt ugy teszek, mintha a vilagot valtanam meg...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#197) Silεncε válasza opr (#196) üzenetére


Silεncε
őstag

A dolguk az volt, hogy ment a TV-ben valami musor, amit szeretnek egyutt nezni es ez mar hagyomany, "szoval erted na". - itt kellett volna mondani, hogy "elmentek ti a pic.sába".

(#198) opr válasza Silεncε (#197) üzenetére


opr
veterán

Ha nem lett volna muternak a maniaja az, hogy tartsuk egyben a csaladot meg minden, meg nem kert volna meg kulon O is (meg mielott hivott a rokon), hogy segitsek mar nekik, akkor eddig a pontig el se jutunk, hanem az lett volna mondva, hogy legkozelebb 2 het mulva megyek haza, akkor ranezek. Es akkor nem is lett volna az egeszbol gond, mert siman elmegyek kocsival, megoldom, jopofizok 5 percet es megyek haza. Igy utolag orulok, hogy igy alakult, mert ugyan sokat buktam a dolgon (kb ket hetig parizeles zsomle volt a menu, plusz vegul a randi se jott ossze), de osszessegeben ha ez nem tortenik meg, lehet a mai napig nem kuldom el oket a picsaba es a nyakamra jarnak idonkent. Ez egy akkora tores volt, hogy innentol kezdve megtanultam nemet mondani es leszarni nem csak nekik, hanem ugy altalanos jelleggel, kiveve persze annak a par embernek, akinek akarok is segiteni.
Ma mar konkretan az a helyzet, hogy van, akinek szivesen segitek, toluk nem is lennek hajlando penzt elfogadni, masnak meg penzert se.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#199) aprokaroka87 válasza opr (#198) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

" kiveve persze annak a par embernek, akinek akarok is segiteni. "

Gondolom ezek nem is élnek vissza vele.

(#200) Trailblazer válasza opr (#196) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hálistennek/sajnos (inkább az előbbi, amennyit ismerek belőlük) a mi tágan értelmezett családunk annyira szét van esve, hogy ilyesmi történet fel sem merülhet. ;]

(btw., nyelvtannáculó bugfix: banzáJ. :B )

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.