Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Lenry válasza tope (#498) üzenetére


Lenry
félisten

"kérdi a delikvens aki hívott, hogy mennyivel tartozik.
Mondom neki"
- óó hagyjad csak, nekem öröm, hogy segíthettem
ez lett volna a mondat, amire várt ;]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#502) Lord Myn válasza tope (#498) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Mint, írtam korábban, mindent ELŐRE kell tisztázni (nálam anno bevállt, esetek egy részét meg sem kellett már csinálni).

(#501) Lenry : vagy arra, hogy "El kell menni az automatáig? Áh, ne fáradj, majd legközelebb (soha) megadod."

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#503) Lenry válasza opr (#500) üzenetére


Lenry
félisten

megboldogult dédnagyapám játszotta el velem kb 4 éves koromban
- mi ez papa?
- víz, kisfiam
- adsz?
- hogyne
megtöltött egy kispohárnyit, megittam, egész nap hánytam, anyámék nem dícsérték meg az öreget :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#504) n@p@lm válasza gban (#496) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ez annyira tetszik hogy el kell vinnem :)
Nem lopást írok mert azt büntetik :)

(#505) tope válasza Lord Myn (#502) üzenetére


tope
addikt

Nem ezzel van a baj, mert fizetne (nem egyszer voltam nála, gépet is adtam már el neki, az említett fia gépe), hanem azzal, hogy hív, tudja, hogy pénzbe kerül, és még sincs nála kp.

És nem mellesleg Igazgatói pozícióban van, szóval ezért sem értem, hogy miért nem vesz fel kp-t, mikor tudja hogy ez pénzbe lesz...

Lenry: ja persze, Máltai és Szeretetszolgálat rendel :D

(#506) _Karesz_ válasza Lenry (#494) üzenetére


_Karesz_
tag

Mert még nem kóstoltad az enyémet az eredeti gondosan, kézzel magozott, gönci barackot. Mézédes kajsziból olyan, mint a baracklekvár. Semmi ablakmosó íz. Mondjuk ára is, ezért nem szokták kínálgatni, ha valakinek van ilyen. :D

(#507) Alg válasza Tikakukac (#499) üzenetére


Alg
veterán

Na igen, a pálinkafőzés felénk is kb így néz ki:

Lehullott, félig rohadt, kukacos barack/szilva földről összeszed;
Minden előkészület, mosás stb nélkül egy slaggal éppen kicsapatott hordoba odahány, jobb esetben egy pár léccel lefed hogy ne essen bele az eső.
Pár hétig udvar végében rohasztás, muslincalárva és belefulladt darázs gyűjtés, stb.
Lefőzetés, marmonkannába elrakás, következő húsvétig pár hónap alatt 20-30 liter elfogyasztás

Házi bor hasonló, azzal megspékelve hogy mivel 10 féle szőlő terem, nyilván nem fog mind egyszerre beérni szóval lesz benne már erősen penészedőtől a savanyú éppen sárgulóig minden. + hozzáadott cukor.

És akkoe kínálgatják hogy milyen jó, mikor a gőze is lemarja a plafonról a meszet :O

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#508) tothl válasza Alg (#507) üzenetére


tothl
addikt

Az a baja egyeseknek, hogy nagyon kényesek.
Volt egy rokonom a megboldogult Lali bácsi, neki volt mondása, hogy "Nincs rossz bor, csak rossz gyomor!"

(#509) Migráns válasza tothl (#508) üzenetére


Migráns
csendes tag

:C

(#510) bambano válasza Lenry (#494) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyszer voltam erdélyben hivatalos úton, ott küldtek a főnöknek házi páleszt. az, állítólag jó volt, én nem iszom, úgyhogy nem tudom. de ha erre jársz, megkóstolhatod :)

másik hszed-re: nekem nagyapám csinálta azt, hogy ahol dolgozott, ott a barackpáleszt áttöltötte terpentines üvegbe, hogy a többi melós ne igya meg... :)

másik hsz-re: jeff dunham standupjában Mogyitól kérdezte, hogy melyik a kedvenc söre. a válasz: amelyik ki van nyitva :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#511) Tikakukac válasza opr (#500) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó pálinkának semmi szaga csak a gyümölcs illat jön ki. Ez az első léc amit a 95% lever.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#512) koby11h válasza opr (#500) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem 25 éve a VilmosCsászár - Vilmoskörte pálinka és Császárkörte pálinka oda - vissza... azóta nem iszom. A kerítésszaggatókat már akkor is meghagytam másnak.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#513) opr válasza koby11h (#512) üzenetére


opr
veterán

Altalaban En se ittam keritesszaggatot, de valahogy az abszintozas utan akkor eppen jo otletnek tunt meginni egy fembogrenyit. A kovetkezo emlekem az, hogy minden letezo pozban buzgon imadkozok a porcelanistennohoz. Allitolag amugy fasza buli volt...
Azota palinka nalam kizarva, nem erdekel, ki mit mond. Bar azt a kizarolag gyumolcs illatut lehet megkostolnam, plane ha nem derekszogu.
Tegyuk hozza, amennyit ujabban iszok (kb evente egyszer-ketszer, akkor se sokat), egy dupla whiskey hatasat is boven erzem, ugyhogy annyira nem is hianyzik.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#514) TESCO-Zsömle válasza tothl (#508) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem is van egy ilyen mondásom, bár én Lali sem vagyok és meg se boldogultam még:
"Az én torkom nem kanális, hogy minden szar lefolyjon rajta."

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#515) bullseye válasza bambano (#510) üzenetére


bullseye
addikt

99,99% eséllyel Bubbától kérdezte, csak hogy érdemben...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#516) bambano válasza bullseye (#515) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jogos, kevertem a bábukat...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#517) #09634560 válasza gban (#465) üzenetére


#09634560
törölt tag

Esetsk 99%-a a 3. pont..Ezért jól jönne pár brand gépekkel foglalkozó cég neve hogy tudjak ajánlani.. privibe is ok..

(#518) cbmfan


cbmfan
senior tag

alkesz bagázs... :D

telefon délután. valamelyik haver csajának megadta számomat, be is ígértem neki egy herezúzást csak találkozzunk. neki noti kell most azonnal, rózsaszín vagy pink! de pénze nincs rá, tud adni ruhákat meg cipőket, abból válogathatok. miután mondtam, hogy nem vagyok travi és használt alsóneműkre sem gerjedek szívesen segítek 10k+10% felárért benyögte, hogy csalódott bennem, haver nem ilyennek írt le, azt mondta, hogy biztos fogok neki adni. visszakérdeztem, hogy adni? azt hitte, hogy ingyen adok egy halom levedlett ruháért? benyögte, hogy igen... itt mondtam, hogy fejezzük be a beszélgetést, letiltom a számodat és ne üzengess haverral. nekiállt visítozni de inkább kinyomtam.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#519) Trailblazer válasza cbmfan (#518) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azt a súlyos! 😱

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#520) _drk válasza Hintalow (#406) üzenetére


_drk
őstag

Ez amúgy igaz! Mostanában engem se találnak meg szerencsére.
Laptop-ot elhozzák, itthon kényelmesbe megcsinálom, de ez is ritka mert már win7 óta sincs az a nagy szenvedés, mióta a 10-esek mennek nagyon nem is keresnek.
1 haver van, annak szívesen meg is csinálnám, már vagy 1 éve mondja, hogy új rendszer kéne a laposra de azóta se ért ide.
Én nem sürgetem! :D

(#521) mephi666 válasza Alg (#507) üzenetére


mephi666
nagyúr

mamám kb 15éve halt meg, segítettem nagybátyáméknak anno kipakolni a bútorokat a házból eladás elől és előkerült egy black velvet-es üveggel a pálinkájából (amiből fateromnak általában szemcseppentővel mért, nehogy megártson neki :D ) ...ez lett kb az "örökségem" ...meg az egyik szekrényben megtalált mezítlábas cigi (ami lehetett több évtizedes, a molyok ellen volt ott :D )

...na mamám pálinkája lehetett lazán 60-70 fokos... ittunk azidőben elég rendesen: a 60as portorico rum nem zsibbasztott úgy, sőt megkockáztatom hogy a stroh80tól sem zsibbadt az állkapcsom, ez viszont olyan volt, mint a folyékony lidocain :D ...történt, hogy falunapon egyik havert csúnyán megverték, megjárta a kórházat is, kapott fájdalomcsillapítókat, amiket nem akart beszedni, ezért vittünk ebből a nedűből hármunkra 3-4 decit... elég is volt úgy hirtelen :D ...ez a pálinka volt annyira vegyes, hogy belekerült szó szerint minden, ami képes volt a rohadásra: a krumplitól kezdve a paradicsomon át a fáról lehulló eperig... (brutális íze volt, viszont rúgott mint a ló)

ami szerintem pálinkából méltánytalanul alulértékelt és olcsó: az aszútörköly... sokan a leggusztustalanabbnak tartják a törkölyt, viszont ha belegondolsz, hogy ez aszú, mindjárt más a kép... kellemes aszús-mazsolás utóíze van ezeknek... (olcsóbb kategóriából szerintem nincs ellenfele... drágább pálinkából ami nálam a plafon volt, az a birs... nem ittam eddig belőle sokat, nincs is mindenhol, viszont ebben eddig sosem csalódtam... mondjuk majdnem annyi belőle egy feles, mint aszútörkölyből 1 üveg)

#518: hasznos egy funkció a számletiltás... innen-onnan volt, hogy elkezdtek marketing-céllal hívogatni, ezeket a számokat elmentettem valami "lóf@sz" néven és tettem rá blokkolást... néha a hívásnaplóra ránézve elcsodálkozok, hogy van ahonnan fél év elteltével is napi szinten próbálkoznak :Y kitartóak

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#522) cbmfan válasza mephi666 (#521) üzenetére


cbmfan
senior tag

most néztem vissza blokkolt hívásokat, egyik banktól április 12. és 20. között naponta többször próbáltak hívni. pár napja megint kezdték, reggel 8 és 10 között. normális ember ilyenkor alszik, nehogy már felkeltsenek valami marhaság miatt :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#523) Lord Myn válasza cbmfan (#518) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Azért ehhez már pofa kell... :Y Egyébként nem találtál volna neki valamit valamelyik kukában és pink spray-vel lefújtad volna? Ez már annyira súlyos (tudod, "viccnek durva lett volna" eset) , hogy én megcsináltam volna.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#524) becenevem


becenevem
aktív tag

Ha valaki eddig csak csalódott pálinkában, de mégis kóstolna, keressen meg privátban.
Pálinka-klubok elkötelezettsége, hogy megismertessék az emberekkel, mi az a jó pálinka. (Bp-en vagyok elérhető)

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#525) XharX válasza gban (#465) üzenetére


XharX
aktív tag

Sajnos még az sem feltétlen megoldás, amikor azt veszik amit te ajánlasz. Múltkor esett meg velem, hogy távoli rokonnak volt szüksége egy új videokártyára, mert a fia már gimis és szereti a játékokat, szóval egy alap gamer gépet akart neki összerakni. Valami ismerőse átpasszolt neki egy 27 colos 1440p monitort, a gép többi részét a melóhelyéről szerezte jó áron, egy 7. gen i3 volt az alapja meg 8gb 2133 MHz ram. Ezt már ő bővítette 16-ra, meg az egészet ártakta egy olcsóbb zalman házba (asszem T6, de biztosat nem mondok). Én erre a felállásra érkeztem, alapvetőleg játszani némi kompromisszum megfelelő, ezt mondtam is. Ekkor jött a szerintem nagyon elmért része, miszerint 20-ból szerezzek már egy jó vga-t bele. Utólag persze felesleges lett volna ecsetelni, hogy ha ennyi a keret, akkor minek most egyből 16 giga ram stb, szóval nagy nehezen a keretet feltoltam 40-ig, de azt mondta ez tényleg a vége. Ekkor még sajnos nem dobálták aprón a 8 gigás sapphire nitro 580-at meg a gaming x verziókat ennyiért, szóval számomra is nagy meglepődésemre találtam egy 8 gigás armor 580-at. Ezt el is mondtam, a gond ott kezdődött, hogy ő nem ismeri ezt az oldalt, nézzek neki jófogásról, neki onnan kell :W Borzasztó nagy szerencsémre ott is megtalálható volt a hirdetés. Az egyedüli gond, hogy ugye ez a kártya elég hangos, nekem is volt, el is adtam 3 nap után ezért. Hogy ez ne legyen probléma, az akkori kártyámon beállítottam egy olyan venti fordulatot, ami kb hozza azt amit az a kártya fog játék alatt, kérdezem apukát, gyereket ezzel megtudnak barátkozni, vagy sem, de elvileg ez őket nem zavarta, tökéletes. Aztán a továbbit ő rendezte, a kártyát is ő vette meg, ezt legalább nem rám hagyva. A kártya megjött, áthívtak, hogy hiába ért hozzá egy picit, biztos ami tuti én szereljem be. Kártya bent, drivert felraktam egy metro last lightot ki is próbáltunk, szépen fut, a kártya hangos, de még most se zavar senkit sem. Mondtam nekik, hogy bármi gond lenne hívjanak. Eltelt némi idő, mire apuka felhív, hogy én mennyire kicsesztem velük, ez a kártya mekkora egy rakat. Kérdezem mi a gond, hát én azt mondtam ez a kártya jó lesz játszani, de nem mennek vele az új játékok szépen maxon. Elmagyaráztam neki ekkor harmadik alkalommal már, hogy egy 40k-s kártya nem 1440p ultrára van kitalálva, tolja mediumon, vagy alacsonyabb felbontáson a gyerek. Erre kb két hétre felhív, hogy közölje mekkora kontár barom vagyok, haverjának a fia elmagyarázta, hogy én mennyire átvertem őket, mert AMD kártyát vetettem velük, ezzel persze, hogy nem mennek a játékok maxon, meg amúgy is intel processzor mellé nem az kell. Annyi szerencsém van (?), hogy a srác rendes volt, és átvette a kártyát meg kért még 5k-t, cserébe adott nekik egy nVidiát, ez meg milyen halk és mennyire jól futnak a játékok. Na mondom ez szuper, én kérek elnézést és tenném le a telót, mire elkezdi mondani, hogy akkor fizessem már ki neki azt az ötöst, ha már szemét voltam :D Végül elkezdtem érdeklődni, kiderült, hogy a srác egy 1050Ti-t adott el nekik, mondtam is, hogy halkabb az szinte tuti, de kifizetem én azt az ötezret, ha elmondja melyik az a játék ami az 580 mellett nem megy maxon 1440p, de a 1050Ti elég oda. Sajnos azóta sem tudom, de én szemét még a pénzzel is tartozok.

[ Szerkesztve ]

(#526) IO.sys válasza XharX (#525) üzenetére


IO.sys
őstag

G3ci....

Mindeközben rendszergazdafalván:
Kollégám beüzemel egy fájlszervert, visszajön, nézi a gépén, nem érhető el. Mondom pingeld meg. -Azt hogy kell??
2 éve rendszergazda. :C :W

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#527) #72042496 válasza XharX (#525) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet, tényleg a hangjával lett bajuk, csak ciki lett volna bevallani. :)

[ Szerkesztve ]

(#528) DJGABI válasza XharX (#525) üzenetére


DJGABI
addikt

lyelyzus, lehúzta a nepper egy 20k-ra, meg még tapsoltak is hozzá. drakulálok

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#529) Diabolis válasza IO.sys (#526) üzenetére


Diabolis
tag

Pedig azért ez elég alap :D Esetleg fogd kézen, vidd oda a rackhez, ütögesd meg a dobozt. Közöld vele, hogy ez az a hang, így kell pingelni. Aztán küld el pingelni a 161.185.160.93 címet is :D (Nem tudom mi az, googliba beírtam, hogy "New York IP Adress" :D :D

Annak viszont örülük, hogy az "ingyé' " topicból egy röpke percre "jó pálesz" topicot csináltam :D :D Hiába, a rendszergazda is csak ember :D :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#530) Lord Myn válasza DJGABI (#528) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hát, igen ezért kellett volna kifizetni nekik az 5k-t, mert akkor csak 15-tel húzta be őket... :DD Egyébként szerintem azért mentek jobban a játékok, mert azt is megmutatta, hogy kell a felbontást 720p-re állítani.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#531) Silεncε válasza Diabolis (#529) üzenetére


Silεncε
őstag

Szerintem ha visszanézzük az 500 hsz-t, volt itt már minden, mint a búcsúban. A pálesz is simán elfér :D

(#532) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Előre jelzem, hogy sokkoló / megrázó élmény lesz:

csak közvetve ámítógépes a téma, de elég kocka ahhoz, hogy elférjen itt. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#533) bullseye válasza XharX (#525) üzenetére


bullseye
addikt

Van ez a típus, aki szerint csak azért árulnak 200k-ért is videokártyákat, mert mindenki más hülye, de ő tudja, hogy 40-ért is bőven van olyan, ami tud 4K, Ray izét, 164 herzfrissítéssel, mert az mondták neki, a menők csak azon tolják.

Etikai/adatvédelmi okokból nem idézhetek pontosan (meg talán meg sem találnám már), de volt pár egész délutános levelezésem ilyen emberekkel. Azért a többség a végére talán el is hitte, hogy nem kap pl. 50-ért új, garanciális játéknoteszt.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#534) KROK640


KROK640
veterán

Múlt Vasárnap (nov 3) volt egy bejegyzésem, ide is rakom, mivel az eset folytatódott, de az elejét bemásolom, hogy ne kelljen vissza lapozgatni :
Tényleg, vadi friss story, most jut eszembe :
Haver péntek este szólt nekem, hogy hétfőn ugyan dobjak már fel neki egy 64-es Win7-et, persze telepítője nincsen.
Kérdem milyen a gép? Azt mondja nem tudja.
Na most ez azért izgalmas, mert előtte nemrég úgy keresett 30 ezerért komplett gépet, hogy jobb legyen mint a régi gépe (E8600, 4GB RAM, HD5750, 640GB HDD), és bár 30 volt a szerinte meghúzott határ, valamiért folyamatosan a 15-20 ezres kategóriát linkelgette.
Úgy volt, hogy ma felhív a részletek megvitatásával (mikorra menjek, pontosan hová, stb.) de végül nem hívott, szóval [s] holnap[/s] hétfő reggel (már hétfő hajnal van) fogalmam sincs majd h hová menjek, mikorra és egyéb lényeges körülmények. (Azt már az eddigi hozzállásából látom ha plafon max egy doboz sör és egy "kösz haver" lesz. )
Ebből kifolyólag esélyes h nem megyek neki sehová...

Itt a folytatás :
Hétfőn délután fél 5 fele (mikor én már elhatároztam h akkor sem megyek hozzá ha könyörög) felhív, hogy storno a mai (hétfői) nap, legyen már csütörtök.
így mondott csütörtököt xD ami volt tegnap, és itt folytatódik a story :
délben felhívott, hogy ma akkor SOS menjek mindenképp. 14:50 körül felhívott, hogy na akkor mikor megyek már végre? Mondtam neki, hogy fél 5 és 5 között érek oda, hamarabb nem megy, pont.

16:45 körül csörög a telefon, hogy ha már megyek, vigyek már enki egy tápkábelt (egyik vége a tápoba megy a másik a konektorba) meg egy VGA-DVI átalakítót is, max egy 1000-es azt majd kifizeti. Megvettem a két tételt, 1370ft. Megérekzetme átadtam nek ia cuccokat meg a blokkot. Ezután összerakhattam a 21 ezerért vett gépet (30 körül keresgélt) ami egész kellemes volt, Q6600, 4GB RAM, HD8490 VGA, 160GB HDD. na kössem be, azután pedig elindítottuk. Volt rajta Windows 7 de rakjam már újra. Aztán mondta h de még particionáljam is szét 3 részre (mai szemmel szvsz kétfelé tök elég lenne egy ilyen kicsi winyót; de hát ízlések és pofonok) majd fleraktam a Win7-.et, ami olyan sima liba volt, és gyorsan is megvolt, hopgy tényleg egyszerű eset. Ráadásul nem kért rá semmit, egy total commandert, acdsee-t és everstet és VLC Playert is csak önszorgalomból tettem rá, még ígyis belül voltunk a 60 percen. Ez annyira sima és gyors volt, hogy még egy idegentől is max 3 ezret lett volna pofám kérni érte, gondoltam neki engednék még ebből is.
Na az egész művelet végén kaptam egy jó pohár (nagyon olcsó) bort, meg 1000ft-ot.
Mondtam neki h csak a szánmtech boltban 1370-et hagytam ott, ő meg mondta h jah hát most költözött (ez igaz) meg sok a baja, kell a pénz, úgyhogy e van...
Nme haragszok rá, mert ismerem a helyzetét, de azért ha gyakorlatilag nézzük a dolgokat akkor 370ftot fizettem azért, hogy bemehessek neki egy számtech boltba vásárolni, majd összerakhassak egy gépet és fel is telepíthessem.

Leginkább azért írtam le ezt a friss (tegnapi) storyt, hogy bár egy időben egész jól megvoltam ezekből, ma már nemhogy meggazdagodni, de már megélni sem lehetne ebből... hónapok óta először beesett végre egy ilyen meló, és tulajdonképp még az is veszteséges volt. Illetve nektek nem, mert kaptatok egy plusz történetet a topicba.

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#535) Lenry válasza KROK640 (#534) üzenetére


Lenry
félisten

nekem pozitív lett volna ugyanezzel a gyerekkel a történet, mert ha valamiből rengeteg gyűlt össze már nálam, az a tápkábel :DDD
mondjuk a DVI-DSub átalakítóval most lehet hogy épp bajban lennék

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#536) bambano válasza KROK640 (#534) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

két kábelt vettél, mindkettő könnyen mozgatható.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#537) KROK640 válasza gban (#465) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos egy az egyben kigazad van.
Egyébként megfigyeltem, hogy az emberek nagyon nagy része, elfogadja az árata hentesnél, az autószalonban, ha a kőműves vagy a vízvezetékszerelő mondja neki, de valamiért úgy gondolja, hogy a számítástechnikábvan nincsennek árak, ami munkát te ott végzel az nem ér semmit.
Amennyiszer én mér megkaptam h "neked csak pár gombnyomás" meg "miért ilyen drága?" és ahogy te is írtad (meg én is régebben) : nem spórol a Tescoban, nem spórol a nyaraláson, de a számítógépben rögtön egy olyan eszközt lát, aminek a felének a nagyedéből még alkudni kellene.
És kb ugyanazok vannak amiket te mondasz. Pl mikor valaki 5-10 ezer ft felárral kaphatna jobb procit, sokkal jobb VGA-t, vagy több RAM nagyobb HDD, de úgy ami tényleg megérné, és nem hajlandó kifizetni.
pl cimborám (előző postom hőse) most vett használt gépet, hiába mondtam neki, hogy plusz 10-15 ezer ft ráfordításával szószerint kétszer jobb gépeket vehet, de őőő aztán neeem... Persze az hogy elmegy egy koncertre az ország másik végére és cakk-pakk nem jön ki 30 ezerből az nem baj. Mert az örök emlék. A gépet meg végülis csak évekig fogja használni... mi az már.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#538) Lenry válasza KROK640 (#537) üzenetére


Lenry
félisten

Amennyiszer én mér megkaptam h "neked csak pár gombnyomás" meg "miért ilyen drága?"

"a gombnyomás olcsó, a többit azért fizetted ki, mert én tudom melyik gombot kell megnyomni, te meg nem"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#539) KROK640 válasza bambano (#536) üzenetére


KROK640
veterán

Ebben igazad van,. de nem akartam kiszúrni vele. Igazából előre tudtam, és írtam is, hogy nem fogok ezen meggazdagodni, bár arra nem számoltam, hogy még nekem kerül majd pénzbe.
Inkább idegesítőbb volt az, hogy ismerem a helyzetét tudom hogy nem rózsás, de nullára igazán kijöhetet volna a dolog, pláne h mindezt egy idegennek 7-8000ftért + költségek körben csináltam volna, illetve h a gépre rászánt összegből végülis spórolt 9 ezret.
Na mindegy, lett ide egy történet. (egy idegen esetén nyilván elvittem volna a kábelt ha legalább azt nem fizeti ki).
OFF: Most látom, hogy te is Debreceni vagy. Nos ez a történet is tegnap Debrecenben játszódott le.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#540) KROK640 válasza _Karesz_ (#471) üzenetére


KROK640
veterán

"Oké, no para, mire kell? Tanulás? Áááá, nem, csak játék."
Ez az "Áááá, nem, csak játék." az a mondat ami után általában el kell magyarázzam a kedves usereknek, hogy ugyan a játék nem hangzik egy komoly dolognak, de az legkeményebb. A filmezés, netezás, zenehallgatás összeadva nem ró akkora terhet a CPUra és a VGAra mint egy-egy mai alacsony gépigényű játék.
AZonkívül észrevettem h sokaknak egyből kell a játék amit meglátnak, és nem is foglalkoznak azzal a ténnyel, hogy a gépükön el sem indul, vagy ha igen nagyon messze lesz az élvezehetőségtől. (bár azt is észrevettem h van az a tipus aki 15fps-el minimum grafikán eljátszogat és nem zavarja ... 20 éve én is pont ilyen voltam)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#541) KROK640 válasza cbmfan (#518) üzenetére


KROK640
veterán

Tyűűű ez a kemény, nem a kád sarka ... :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#542) SZIGMA válasza KROK640 (#540) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

"Ez az "Áááá, nem, csak játék." az a mondat ami után általában el kell magyarázzam a kedves usereknek, hogy ugyan a játék nem hangzik egy komoly dolognak, de az legkeményebb."

Én ekkor szoktam elbúcsúzni. Elmagyarázni el lehet, de nem értik meg, mert ők látták a youtube-on meg a szomszéd fia is hallott már olyan emberről, akinek fullon ment a legújabb játék ugyanolyan gépen, mint amire ők gondoltak. (ugyanolyan=asztali)
Az már csak hab a tortán, hogy közli milyen játékokkal szeretne játszani, ezt nem kizárólag a konfig miatt, hanem hogy ezeket én töltsem le, telepítsem, állítsam be, neki csak le kelljen ülni és játszani. Persze, hogyne... én ebből már rég kinőttem.
A másik probléma, hogy pénzt nem nagyon akarnak adni viszont 24/7-es supportot várnak úgy, hogy telefonál, hogy nem engedi fel a szerver (15 perces telefonbeszélgetés során kiderült végül, hogy cheatelt a kis gézengúz) és azonnal menjek oda. Nem hogy mikor érnék rá vagy ilyesmi.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#543) koby11h válasza SZIGMA (#542) üzenetére


koby11h
aktív tag

A játékra kb. olyan gépek kellenek mint nálunk a fejlesztők gépei... sosem értik minek, aztán jönnek kb. azzal amit leírsz.

Én szinte bármilyen ingyenes programot felrakok szívesen, mert jobb ha én csinálom mint a ha Ők. Úgy általában nincs semmi amit 1 hét múlva le kell szednem, mert belassult tőle a gép.
De van pár szabály már sok éve:
Nem rakok fel játékot soha!
"Nem játszom 30 éve, így csak a passziánszokat ismerem, ha megmondja melyiket szereti valószínűleg meg van és szívesen felrakom!" Így itt kb. vége is szokott lenni a kéréseknek.
Nem tudok játékokkal kapcsolatban segíteni!
Bocsi, nem játszom, azért nem fizetnek, arra nem a számítógép való hanem egy konzol, lehet Neked is az kellene.
Nem regisztrálok soha senkit sehová!
Sem Origin, sem Steam, sem Apple ID, sem email... oldja meg maga és ha 2 hét múlva nem tudj a a jelszót akkor azt is! - Ez alól kivétel Anyósom és a freemail-je, rtlmost-ja...
Nem írok ki senkinek mentést DVD-re!
Ha menteni akarja megmutatom hogyan, akár DVD-re, akár külső HDD-re, de én nem vagyok időmilliomos, hogy más vackát rendezgessem.
A többi nagyjából megoldható :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#544) Lenry válasza KROK640 (#540) üzenetére


Lenry
félisten

Ez az "Áááá, nem, csak játék." az a mondat ami után általában el kell magyarázzam a kedves usereknek
... hogy vegyen egy használt Xbox / PlayStationt és mindenki boldogabb lesz.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#545) bullseye válasza Lenry (#544) üzenetére


bullseye
addikt

"De hát az használtan is vagy 50-60k, hát abból két gépet is összeraksz nekem, ami tök jó játékra..."

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#546) hcl válasza koby11h (#543) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Áh a Via C7 procis laptopon filmnézni akaró néni után nem lehet már újat mondani.
Meg akarta venni, azt mondja, netezni meg film. Mondom arra sovány. Nem hitte el! Közölte, hogy látta, ahogy ilyenen filmet néznek, nem verem át.
Az nem érdekelte, hogy ezt 10 évvel azelőtt gyártották, mint hogy egy átlagos laposon filmet néztél volna... (Jó, igazából a HP XE3-am P3/75 0Mhz procival már nagy nehezen elszenvedett egy DVD filmmel...)

@Pálinka : Nagyon kevés alkalommal ittam jó házit, de amelyiket igen, az hihetetlen finom volt. Ami nem csak szétmarja a torkod, és gyümölcsillata, gyümölcsíze van... Én majdnem minden rövidtől prüszkölök, csak az igazán kellemesektől nem.
A céges bulik meg baromi veszélyesek, sok ingyen pia, hamar fejreáll az ember :D
Ha utána hétfőn mész be, és mindenki röhög, akkor jó volt :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#547) #09634560 válasza bullseye (#533) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hajjaj: van olyaan akinek a fele is elég:20 alatt akarja megoldani, mondván (mert ilyet is hallottam): de hát maga a proci is ad képet, tök felesleges dolog a videokártya, csak lehúzás..

(#548) hcl válasza #09634560 (#547) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ha csak az a cél, és olyan a proci... Gémelni érdekes vele... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#549) Lenry


Lenry
félisten

mai sztori, szőrmentén tartozik ide, de valahol ki kell engednem magamból

telefon, egyik területi képviselőnk, 50 körüli nő
- többször is elküldtem egy levelet az egyik partnernek, és aztán felhívtam telefonon és kiderült, hogy a leveleim a spambe mentek. állítsd be a levelezőmet, hogy a leveleim ne kerüljenek a szemétbe.
- ez nem egészen így működik, nem tudom szabályozni, hogy a fogadó fél mit tekint szemétnek
- de ezt be kell hogy állítsd, mert így lehet, hogy sokan nem kapják meg a leveleimet
- nincs mit beállítani, nem rajtunk múlik a dolog
- de nem hívogathatok körbe minden partnert, hogy megkapta-e a leveleket
- akkor sem tudok mit beállítani, és egyébként valószínűleg megkapják
- de küldtem magamnak egy levelet a GMailre és ott volt olyan gomb, hogy nem szemét, szóval be lehet ezt állítani.
- persze, te beállítottad a te fiókodban, ami a te fiókodra vonatkozik, és ennyi.
- de akkor is be kell állítani
- mondom, hogy nincs mit beállítani. ha küldesz egy papírlevelet valakinek és az a postaládából kivéve azonnal a szemetesbe vágja, az ellen sem tudsz mit kezdeni.
- de akkor hogy lehet ezt a problémát megoldani?
- sehogy, mert ez a probléma nem létezik! most belefutottál egybe, akinek valamiért hülye volt a szemétszűrője, az összes többi meg nagy eséllyel célbaért. ilyen van.

semmiképp nem akartam a spamszűrők és feketelisták bonyolult lelkivilágáról értekezni vele, úgyhogy inkább elköszöntem. kíváncsi vagyok hétfőn miként fogom ezt visszahallani a főnökünktől :U
igen, tudom, hogy van az olvasási visszaigazolás, de akkor nem jutott eszembe. majd egyszer beállítom nála.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#550) galoslac válasza Lenry (#549) üzenetére


galoslac
tag

Be, de ha valami nem tetszik a gmailnek simán a spambe dobja.
Nekem is volt olyan partner akit autofilterezett, és hasonló dolgot kért mint te, hogy kattintgassak arra, hogy nem spam. Azóta megtanultak telefonálni, ha akarnak valamit.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.