Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#602) galoslac válasza Tikakukac (#600) üzenetére


galoslac
tag

Ez még a vitrines sztori? (vagy mi az az álló izé amiről elvitték)

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#603) Tikakukac válasza galoslac (#602) üzenetére


Tikakukac
titán

Van több is, aprón van eladó aki aktív és konkrétan egy raklap lopott gép is volt ott. Természetesen nem tudta, hogy azok.

:DDD :DDD :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#606) galoslac válasza Tikakukac (#603) üzenetére


galoslac
tag

A "kormányzati" vasak? :D
Az kb olyan volt mint aki a projektort vitte be egy kurva nagy táblával, hogy XY Kft. adományozta Z intézménynek. :D

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#607) Migráns válasza hcl (#601) üzenetére


Migráns
csendes tag

Vazze, a legjobb buliról maradtál le!
Rég volt ilyen jó vasárnap délután a Hardveraprón!

(#608) Tikakukac válasza galoslac (#606) üzenetére


Tikakukac
titán

Sokkal-sokkal-sokkal több ilyen sztori van sajnos azóta. Bárki kérdi kitől és mit vegyen, nem tudok mondani semmit és senkit. Ha másba nem, a garanciális hozzáállásba bukott bele az is, aki tiszta volt. Hm, tiszta, ez is relatív.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#609) Qru


Qru
MODERÁTOR

Fejezzétek be az offolást, térjetek vissza a topik eredeti témájához.

#nincsbennetarcsi

(#612) Tegla80 válasza Tikakukac (#600) üzenetére


Tegla80
addikt

Van csalos topik.link (bezartak majd ujranyitottak,szval elvileg ott van minden 2007-tol,mint elotte is.)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#613) Tikakukac válasza Tegla80 (#612) üzenetére


Tikakukac
titán

Vríííí, tényleg. Thx, én ott lemaradtam, hogy nem lehet ilyet csinálni, mert törvény és per és mindmeghalunk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#614) Tegla80 válasza Tikakukac (#613) üzenetére


Tegla80
addikt

Nah a link nem sikerult :B ,de javitom inkabb mert lehet mast is erdekel majd vagy ha keresozik igy kidobja ezt is.
jelentsd_a_csalokat_es_az_uzletrontokat

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#615) hcl válasza Migráns (#607) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mesélj...

Mutogatni való hater díszpinty

(#616) essexboy válasza Tikakukac (#600) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

"Nincs csalós topik" Akkor ez pontosan mi?
A többi részre: Amennyiben ismereted van egy bűncselekményről, ajánlom hogy tegyél feljelentést a rendőrségnél. Amennyiben a saját eltulajdonított portékádat látod valahol és ezt bizonyítani tudod, akkor kérlek hogy jelentsd a hardverapró rendszerében.

[ Szerkesztve ]

essexboy

(#617) Tikakukac válasza essexboy (#616) üzenetére


Tikakukac
titán

[link] Köszi, hogy olvasás is van.

Én már ezt eljátszottam nem egyszer, elég volt. Még én voltam leb@szva és elküldve mindenhova, mert nem szolgáltam azonnal egy aktával és nem mentem ki a TEK-kel a hátam mögött intézkedni. Semmi gond, igazam lett utólag is, meg most megint az lenne. Akkor egy köszi is elég lett volna, inkább volt befeszülés. Remélem megérte utólag is. Tudja akinek tudnia kell mikről van szó.
A rendőrségről pedig :DD Jhaj anyám. Annyi, de annyi jó cikk lesz, csak egyszer vegyek magamon erőt. Sajnos a gépemet már valaki más használja egy ideje, meg sok más emberét is, mire beszántották a most újraéledt boltot, addigra eszetlen sok cucc pöröghetett ki.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#618) essexboy válasza Tikakukac (#617) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Valamiért nem ugrott a kommentek végére a linkem :P

Sajnos erről én nem tudok semmit. De szerintem megér egy próbát elmesélni a történetet nekünk, mert hidd el hogy ez számít még akkor is ha ezzel a konkrét esettel nem tudunk valamit kezdeni.

Tudom hogy a magyar rendőrség nem áll a toppon, de azért én megtennék minden tőlem telhetőt hogy segítsek az ügyben. Tudod van az a mondás hogy: Segíts magadon és Isten is megsegít!

essexboy

(#619) KROK640 válasza KROK640 (#534) üzenetére


KROK640
veterán

Story margójára : Ma jutott eszembe h am vittem neki egy egeret majdnem 4000ft-os egeret is, amit szintén elfelejtett kifizetni. Erre azt mondta h köv hónapban 2 ezret tud adni érte. Mondjuk újonnan 4 ezres egér, igaz h 1 napot volt használva, de azt mondtam h legyen.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#620) Tikakukac válasza essexboy (#618) üzenetére


Tikakukac
titán

TDK leadózok húgomékkal, majd írok priviben ha aludtam és összekaparom magam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#621) hcl válasza KROK640 (#619) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És akkor még jó, hogy nem kaptad meg, hogy mekkora sóher vagy, hogy 2000Ft-on rugózol :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#622) mephi666 válasza KROK640 (#619) üzenetére


mephi666
nagyúr

mondani kellett volna, hogy legyen, majd következő látogatásra vinni neki egy 20éves golyós egeret helyette... aztán mondani, hogy ez való neki, mert ez "tökös egér" :DDD legalább nem lett volna ilyen deficites az üzlet...

hú, most ugrott be, hogy mi 15-20 éve milyen g*cik voltunk: volt a városban egy bolt, ahol nagyon pofátlan árakon dolgoztak... bevettek használt cikkeket is... mi ezt a helyet "szemétlerakónak" használtuk :DDD mindent ide hordtunk, aminek valami rejtett gyíkja volt:
- ismerősnek volt hdd-je ami úgy működött, hogy ha napokig nem használtad akkor beindult és semmi baja volt, viszont ha adtál neki egy restartot, akkor már nem látta egyik gép sem... várhattál újabb 1-2 napot (ezt formázták, majd pihentették pár napig és bevitték nekik: pár napig izgultak, mire bent letesztelték és fizettek érte :D)
- volt nekem is még ata hdd-m, aminek egy pöcke kigörbült... (ettől függetlenül tette rendesen a dolgát) sikerült visszaegyenesítenem és szépen visszagányolnom a helyére, bevittem nekik, pár nap múlva fizettek...
- volt még asszem pár ramunk meg vga-nk is, ami vagy ment-vagy nem... ezekkel is mákunk volt, mert jó időpontokban tesztelték (vagy nem tesztelték normálisan? ...de ez már az ő bajuk :) )

...úgy voltunk vele, ha már úgy el vannak menve az árakkal, nem fáj nekik pár ilyen jó biznisz :) ...mi meg csóró főiskolások voltunk, kellett a lóvé... a legjobb üzletem egyébként kb 2001ben volt, amikor középsuli végén vettem egy voodoo2-t (amiről évekig álmodoztam) évfolyamtárstól 8ezerért... pár hétig használtam, majd jött a ballagás, kis pénz állt a házhoz: k6-2-ről ugrottam egy szintet duron-ra, vga-ból pedig jött egy mx200... a voodoo-ért meg boltban(!) kaptam 13ezret...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#623) DJGABI válasza mephi666 (#622) üzenetére


DJGABI
addikt

ó, ilyen bolt nálunk is van, szerintem még most is árul ilyen 6110 kaliberű telefonokat, 32"-es lapos tévéket kb bolti áron, rengeteg kibelezett laptop... ha jön majd helyi újság kifényképezem a portékáit

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#624) cbmfan válasza DJGABI (#623) üzenetére


cbmfan
senior tag

ilyen sarki rabló volt pár évvel ezelőttig mellettem is, egyszer tévedtem be hozzájuk pasztáért. zacsis fehér 3 grammosat akart adni nyolcszázért. inkább megvártam amíg megjött Kínából a 30 grammos fecskendős ezüstpaszta 99 centért. amire emlékszem és ki voltak rakva alap C2D gépek VGA nélkül 50 ezertől, (az feláras, hiába nincs integrált), GTX650, HD5670 40 ezer, eldobható tápok 15 ezertől, intel 775 stock hűtő 4 ezer... persze mind használt 3 nap garanciával, ránézésre lomisoktól. 0 árukészlet, új csak rendelésre, le is húzta a rolót pár hónap után.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#625) mephi666 válasza cbmfan (#624) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt a környéken van egy bolt, ami még szerintem mindig működik, mert egyre frissebb komponensek dobozait is szoktam látni a kirakatban (jelenidő mínusz 5 év mindig :D ) ...bő 10 éve egyszer besétáltam, akkor ilyen athlon xp meg p4 dobozok mentek (meg hozzá illő deszkáké) ...a bolt egy lakótelepi garázsból volt kialakítva, egy akkor 50-60közti kissé alkesznak tűnő fickó volt az eladó... erősen félhomály volt, a cigifüstöt vágni lehetett a levegőben... egy régi házat akartam eladni neki (ami bele illett volna a polcon álló összképbe), de nem kellett neki, így nem kötöttünk üzletet :DDD meg is találtam: 2014-ben pont nyitva volt amikor jött a guglisautó (simán el tudnám képzelni, hogy ha valaki odasétál az ajtóhoz, pennywise berántja :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#626) IO.sys válasza mephi666 (#625) üzenetére


IO.sys
őstag

MC MIKROCHIP? :DDD

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#627) cbmfan válasza mephi666 (#625) üzenetére


cbmfan
senior tag

a 3M felirat vajon miért van fordítva az ajtón?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#628) mephi666 válasza cbmfan (#627) üzenetére


mephi666
nagyúr

lehet bentről szeret benne gyönyörködni, ahogy a napfény átszűrődik a 3-as finom ívein? :) ...vagy egyszerűen csak nem volt szomjas, amikor felragasztotta...

ez az üzlet komolyan felért egy időutazással: megszokja az ember, hogy az üzletek nagyja szépen elrendezett, világos, tiszta... ide meg bementél: ott a csomó régi ház, alkatrész, polcokon vastagon áll a por (már amennyire a félhomályban ki tudod venni), a levegőben látod a szállingózó füstöt... érdekes élmény volt :) ...kb mint amikor 7-8 éve mentünk asszonnyal wellnessre kelet-magyarországra és útközben egy kis településen megálltunk inni egy kávét... az a kocsma is hasonló volt: 1-2 alkesz, aki már délelőtt el van készülve, bútorzat 20-25évvel ezelőtti korszakból maradt, kandallóban pattogott a tűz... ezt leszámítva tisztaság volt és normális kávét adtak (kb 1/4 annyiért, mint utána a szállodában)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#629) Gabibácsi válasza mephi666 (#625) üzenetére


Gabibácsi
tag

Te, ez régen Commodore bolt volt, itt vettem a floppykat, azért van még rajta a 3M logó is... itt laktam a közelben

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#630) KROK640 válasza hcl (#621) üzenetére


KROK640
veterán

Hát tőle éppen nem, (bár arra kiváncsi leszek, hogy mikor lesz meg a pénz) de akadt egy ennél is meredekebb eset még 2004 januárjában :
Éjszakai műszak után elmentem az egyetemre és este meg szülinapra voltam hivatalos, a kettő között aludni akartam. Haza is mentem, de rögtön becsengettek hozzám, hogy nézzek meg egy gépet. Nagyon nem akartam, de az emberek ilyenkor végtelenül erőszakosak tudtak leni, szóval a rendben ránézek 15percből, az lett, hogy egy akkor ősöreg vackot álltam neki telepíteni amit épp frissen szereztek be, de vájjá' mert egér sem volt hozzá. hazamentem elvittem a tartalék egeremet, azzal h majd ez is behajtom rajtuk. Végül ott bóbiskoltam Win telepítés közben, mire megcsináltam az egészet volt vagy 2 óra hossza.
Érdemes egy gyors leírást adnom a környezetről : Egy régi rossz állapotú parasztház, gyakorlatilag egyetlen szoba volt az egész (egy minimális verandával), pottyantós budival. Bent rendetlenség és kosz, eszembe se jutott levenni pl a cipőmet. vénasszony nagy pofával, rikácsoló hangon (már éreztem h semmi jót nem jelent), tesze-tosza 17 év körüli fiú, neki kellett az egész kóceráj, és a sarokban apuka aki lehet h néma volt de soha sem szólalt meg, ellelbne egyik cigit a másikról gyújtotta szó szerint és amúgy odabent a biciklit neki lehetett támasztani a füstnek, de a család többi tagja is elszívott óránként legalább 3-4-5 szálat. Erre volt pénz.
Na, már a vénasszony kezdte telepítés közben h a kis Józsikának nincs melója, pedig megvan mind a nyolc osztálya (igaz 17 éves korára, tovább tanulás totál nuku) és hogy szerezzek már neki valami jól fizető munkát. Mondtam nekik, h én nem tudok, csóró egyetemista vagyok.... Na mikor fizetésre került a sor mondtam h 2000ft (ebből csak az egér megért vagy 1500-at) erre megkaptam, hogy :
mekkora sóher vagyok, hogy 2000ft-on rugózok.
Mondtam nekik h nem, de nem ingyen csinálom, erre jött a duma, hogy "tudjuk mink, hogy tik ilyen maffiások vagytok". (jah, apám újságíró volt, anyám háztartásbeli, én meg csóró egyetemista, akinek mindig üres volt a zsebe).
De előjöttek azzal, hogy "nagy amerikás autókkal" járok meg harci terepjárókkal. (nos valóban láthattak egy régebbi Cadillacben, meg egy terepjáróban is, de egyik sem az enyém volt, ismerősöké, csak vezettem egy próbakörre őket.) De ezt hiába magyaráztam, a nagyhangú vénasszony már nyomta tovább a rizsát, hogy 2000ft-on mit akadok fel, mikor biztos százreket keresek ott a maffiánál, de bezzeg a kisfiának nem szereznék munkát "ottan". Végül egy fillér nélkül távoztam, ráadásul az esti bulit is lemondtam mert aludni akartam.
Pár hét múlva mikor nagyon kellett a pénz, akkor egy haverommal (totál véletlen volt h ő is jött velem, haver amúgy vasággyal együtt volt 50kg) elmentünk a pénzért. Na ezek mikor megláttak minket, akkor ijedten rohangálni kezdtek, majd előkerítettek 500ft-ot h ennyi van esküsznek nincs otthon több, meg ígyis elvittük az összes pénzüket.
Na pár nap múlva hallom vissza, hogy mentem a "maffiás" verőlegényekkel ( xD ) pénzt behajtani rajtuk és kiraboltuk őket. Szegény Józsika még a fejlődésben is megállt. Még szerencse h a falu ismerte őket, meg minket is, és mindenki tudta, hogy a történetet hol kell a helyén kezelni.
Mindenesetre a nagy sóherségben csak kapott egy ingyen egeret.
A poén az, hogy az évek során ezután még többször is hívni akartak h jajj nem jó a gép, de mondtam h a "család" nem engedi, meg mennem kell bűnözni ezért most nem érek rá. :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#631) KROK640 válasza cbmfan (#627) üzenetére


KROK640
veterán

Mert az csak befelé 3M kifelé "ME" lenne, utalva arra, hogy a Windows ME-vel szerelt számítógépek a célkonfigok, illetve, hogy me, azaz én vagyok itten a Jani...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#632) mephi666 válasza KROK640 (#630) üzenetére


mephi666
nagyúr

erről a maffiás témáról eszembe jut, hogy nálunk faluban egy ismerősnek volt "szolgálati kocsinak" egy 500as amg mercije 15-20 éve... egyszer hív, hogy valamiben segítség kellene neki, amivel nem is volt gond (lehet csak filmeket/játékokat osztottunk oda-vissza és csak vigyem a vinyóm? passz...) ...esett az eső, nem sok kedvem volt kimozdulni, mondtam neki, hogy "ha hozol-viszel és elugrunk másik haverért, akkor oké" :) jött is, közben kerültünk is egy nagyobbat és demonstrálta, mit lép az a gép... azóta se éreztem hasonlót: belülről szinte semmi hangja nem volt, alig lehetett észrevenni amikor váltott az automata, de 0-100 alatt kis híján epilált a bőrülés :D brutális volt...

ui: amiből még ment általában a lehúzás, az a cigi... kb 2003-2004 környékén megtanultam magamnak sodorni és onnantól én voltam mindig az az ember, akinek volt cigije :D ja eszembe jutott egy sztori is, ami félig ide kapcsolódik: faterom sógornője elkezdett valami ecdl tanfolyamot és x alkalommal hozzám járt tanulni/gyakorolni... természetesen ingyen, de ez természetes is volt... 15-20 órám biztos ráment... amikor segíteni kellett neki felkészülni, fel tudott hívni és jött, de miután letette a vizsgát, annyira nem volt képes, hogy felhívjon, hogy "kösz, meglett" ...sőt utána volt, hogy a kocsmában látványosan került és nem is köszönt :U ...nem értettem az egészet, de helyén kezeltem innentől őt is

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#633) koby11h válasza mephi666 (#632) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem amikor az ECDL elkezdődött hívott egy ismerősöm, hogy van nála tantervi vázlat vagy valami ilyesmi meg feladatsor és hogy menjek már el hozzá és nézzük át mik ezek a témák.
Ok elmentem. A srác olyan "szakmabeli" lelkes amatőr ismerős volt, mondom Te ilyenre jársz? Nem, csak elvállalta, hogy oktat (!), csak már alig emlékszik valamire és kéne pár info, hogy melyik kérdésre mi a jó válasz, meg hogy mit mondjon el az adott témakörben, mert még nincs hozzá könyv meg semmi.
Elvitte több mint fél napomat, Neki meg fél évét aztán rájött hogy ez SEM neki való munka.
Én kaptam egy teát 2 cukorral és egy vajas lekváros kenyeret - azt magamnak kentem mert majd éhen haltam...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#634) KROK640 válasza koby11h (#633) üzenetére


KROK640
veterán

Még lekvárt is kaptál a vajas kenyérhez... irigyellek. :DDD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#635) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Mai telefonos megkeresés (az illetővel úgy 3 éve beszéltem utoljára, sajnos elmentette a számom ezek szerint, amúgy építész):

- Hát itt van a gépünk, valami Asus eec van ráírva..
- Nem Asus EEpc?
- De, az! Na, szóval kiírta hogy telepcsere szükséges! Elvittük egy mobil boltba, aki megrendelte az elemet, belerakta, de amikor visszahoztuk valami kék háttér jött be fehér betűkkel! Aztán nyomkodtuk amit kíírt, valami f1,f2, végül elindult, de most nem látja a mobil wifit!
- Mobil wifi? Kis doboz, amibe sim kártya kell?
- Igen, az az!
- Más eszköz be van állítva hozzá? Azok működnek vele?
- Persze, a nyomtató... de az most Balatonon van, mi meg pár óra múlva indulnánk le, és nagyon kéne a gép dolgozni! Ide tudna jönni most megnézni?
- A mobil router biztosan be van kapcsolva? Akkor ellenőrizze le egy másik eszközzel hogy azzal működik-e, aztán nézze meg a mobil gépen a hogy bármilyen más wifi-t lát-e?
- Hát, volt felírva valami papír hozzá, de ellopták a pénztárcámat, és abban volt... ugorjon már át, és csinálja már meg!
- Nem igen érek rá, hívják a céget aki már segített önöknek párszor.
- Sajnos már évek óta nem dolgozok náluk, de javaslom hívja fel őket, megnézik és megoldják ha lehetséges.
- De mégis, nem jönne el?
- Nem....
- Jó, akkor ez elmondaná a férjemnek is? Nagyon sürgős lenne nekünk! Honorálnánk!
- (ááárgghhh... annak idején a Budai villában 3 000 Ft-ot fél órás keresgéléssel és némi sírással apróban szedtetek össze...)

Nem lett "üzlet" valahogy :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#636) Lenry


Lenry
félisten

most hívott az egyik kollégának a gyerekének a volt osztályfőnöke, hogy a kollégától kapta meg a számomat és hogy tudok-e segíteni, mert hogy az osztályában nem kapcsol be a projektor...
azóta is le vagyok döbbenve, hogy mégis hogy? meg miért? meg miért én?

azt mondtam, hogy majd utána nézek. majd.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#637) pn4hvq válasza Lenry (#636) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Mert ez a "normális": nálunk a fiam általános iskolájában a papírgyűjtés és hasonlókból szerzett osztálypénzből lett véve előzetes egyeztetés után a saját tantermükben lévő projektorba izzó. És jövőre az osztály másik termet kap...
Én nem támogattam szívemből az ötletet...

(#638) koby11h válasza Lenry (#636) üzenetére


koby11h
aktív tag

Fiaméknál az osztályban volt laptop, kivetítő csak net nem. Egyik apuka saját kábelt hozott és húzott be arra a kb. 20 méterre a switch-ig. Gondoltam szólok, hogy segítek, de megcsinálta mire összefutottunk. Nagyon örültek a gyerekek, de én sem értettem hogy miért nem a suli IT-se szedte le azt a pár MCS2-es fedelet és rakta be a patch kábelt.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#639) Agostino válasza koby11h (#638) üzenetére


Agostino
addikt

mert gondolom előtte engedélyeztetni / közbeszereztetni kell azt a pár métert kábelt, de legalábbis valamelyik méltóságos úrtól biztosan jóváhagyást kell kérni

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#640) TESCO-Zsömle válasza Agostino (#639) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mi (havi 100 milliós forgalmú bolt) nem kaptunk a központból 30m UTP-t, hogy a raktárba is vihessünk egy telefont/gépet, mert "ekkora projektre most nincs kapacitás" a központban. Kb 40-50 üzlet van országszerte és mi átlag top5 vagyunk forgalomból.

Mondjuk az informatikai vezetőnkről mindent elmond ,hogy mikor az email rendszer keresőjére panaszkodtunk (ugyanara kétszer rákeresve nem ugyanazok a találatok) kerek-perec közölte, hogy keressünk papír alapon. És ez az ember ezek után még mindig informatikai vezető, mert jó szoc-magyar szokás szerint valakinek a valakije.

Tudnék mondani vérlázítóbbat, de az annyira specifikus, hogy tuti magára ismerne az érintett, úgyhogy nem.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#641) hcl válasza mephi666 (#622) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"- volt nekem is még ata hdd-m, aminek egy pöcke kigörbült... (ettől függetlenül tette rendesen a dolgát) sikerült visszaegyenesítenem és szépen visszagányolnom a helyére, bevittem nekik, pár nap múlva fizettek..."
Azt el se kellett volna adni, mert nálad is ment volna tovább...

Ramokból az volt a szép, hogy egy ilyen helyen csomó hibás ramot vettem, mert akadt 1-2 Compaq lap, amiben simán mentek :D

@KROK640 : Áh, bármit behazudnak, hogy fizetni ne kelljen... Mondjuk ilyen szar körülmények között élőktől lehet, hogy nem kértem volna semmit, de valamiből mindenkinek élni kell.

@Lenry : A magyar közállapotokat ismerve te meglepődsz?
Ismerős arc volt iskolai rendszergazda, ilyen nettő 100k körüliért. Megunta, eljött. Vajon lett helyette valaki?

@TESCO-Zsömle : LOOOOOOLLL
Mondjuk az Outlook is tud ilyet (ott állsz a levélen, amit keresel, és a keresés nem találja meg :D)

@Agostino : HA meg apuka megcsinálja, akkor lehet, hogy megvágják az iskolát :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#642) *Ropi* válasza KROK640 (#630) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az órádat nézve végighallgatod az öreglány szövegelését, majd balta arccal bemondasz neki 3000 Ft-ot. Amikor már újra kap levegőt és folytatja a pocskondiázásodat, akkor kedvesen mosolyogva megemlíted, hogy sajnos nem tudod a továbbiakban biztosítani nekik a kedvezményes diszkont árat, ezért 4000 Ft...Problem solved. :D Persze nem árt, ha 2 méter és 120 kiló vagy hozzá, csak a nyomatékosítás kedvéért. :D

Ez a család pont az az embertípus lehet, amelyikkel a napokban találkoztam a kínai kis boltban, ahova néha betérek apróságokért: albán csacsi típusú, alkesz fazon áll a pénztárnál és feltartja a sort. Be van baszcsizva de annyira, hogy álltában is dülöngél mint egy tengerész, amikor beálltam a sor végére, hárman elmentek előlem, mert már túl régóta vártak, így előre kerültem az emberünk mögé. Kérdezem a tulajt, hogy miért áll a sor, erre mondja, hogy a figura összetört egy üveg drágább bort, de nem akarja kifizetni. Mondom a részegnek, hogy marha egyszerű: ő törte el, ő fizeti ki - ha kihoz a szalonból egy autót tesztkörre és felcsavarja az első fára, akkor is fizetnie kell (jó, amellett, hogy le van biztosítózva). Javasoltam neki, hogy ne tartsa fel a sort, hogy mindenki mehessen a dolgára... De ő nem fizeti ki, fizesse ki helyette az állam, meg a Viktor...A kínai srác már nem bírta, és megkérdezte tőle, hogy "Te milyen ember vagy?" (már úgy értette, hogy ilyeneket csinál), erre a barom nemi gondolkodás után megszólal, hogy "én magyar vagyok"...Na mondom, ha Te magyar vagy, akkor én meg letagadom, hogy az vagyok, mert az ilyenek miatt van olyan hírünk a világban amilyen. Ezen a ponton elegem lett az egészből és eljöttem, így nem tudom a történet végét - majd legközelebb megkérdezem a tulajt, ha arra járok, de valószínűleg kifizette, mert amikor kiléptem az ajtón már mindenki azt skandálta neki, hogy fizessen és húzzon a 'csába.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#643) IO.sys válasza hcl (#641) üzenetére


IO.sys
őstag

Az outlook keresőjére rendszeresen megkaptam hosszú időn keresztül főnökömtől, hogy csináljak valamit, mert így nem lehet dolgozni! Mondom Németországban van a szerver, én nem tudok németül, céges autó amúgy is hiánycikk, mégis mit?! Hát nincs valami beállítás? Mondom de! Az egész szervezetet direkt szívatom azzal, hogy egy kattintást nem ejtek meg a pontos keresés kedvéért.

A mai mutatványa az volt, hogy 1 hónapja volt nagy informatikai leltár, telephelyek egymás hegyén-hátán, csak az infós irodában 260 eszköz, évek óta kibogozhatatlan káosz, tavaly az eszközös leselejtezett mindent, ami lopható, és az volt a búcsúmondata, hogy jövőre szívni fogtok a leltárral. De idén végre megcsináltuk, büszkén küldtük főnöksrácnak az xls-t, hogy nézd, ez most pontos, igazgató úr is érti a helyzetet, ő is örül. Ez volt 1 hónapja. Erre hétfőn jön a levél, hogy na akkor kezdjünk el leltározni. Mondom mi?! :D Dagadt a fejemen az ér. Hát az 1 hónappal ezelőtti csak petting volt, ez az éles. Értem, no problem, ment 1 hónapja az xls, leadta az eszközösnek, ő felvitte a rendszerbe, azóta közvetlenül neki jelentjük a mozgásokat, minden up to date. Ma felhív, hogy hogy áll a leltár? Mondom naprakész, a vázolt ábra szerint. És jön a tétova kérdés, hogy ja hogy ti küldtetek ilyet? :O Hát csak 3 év munkája, tavaly karácsonykor is csináltam, idén null leltár, ne is törődj vele... Szóval megint nincs rendben a leltár. De ma 2-re legyen meg! Kollégám a felmondást fontolgatja, én meg már 2 éve nem érzem a valóságot egy szintén leltáros ügy miatt.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#644) Silεncε


Silεncε
őstag

Kicsit nem ide tartozik, de nem nagyon off:

egyetemista vagyok, egyik jobb egyetemen, infós. A fejemet szoktam verni a falba, amikor egy infós tanár azzal sincsen tisztában, hogy működik Windowson a képernyő kiterjesztése. De mondok jobbat: múltkor egy vezető fejlesztő volt nálunk egy cégtől, ő konkrétan nem tudta használni a laptopon a touchpadot (és nem, nem kényelmetlen volt neki, hanem KONKRÉTAN nem tudta használni, úgy, hogy állítása szerint ő laptopon dolgozik amúgy, csak mindig egérrel). Arra már fel se kapom a fejem, amikor a projektorral szerencsétlenkednek. De jópár kollégánál is láttam már, hogy egy kábel bedugása is nehézséget okoz nekik, pedig amúgy penge fejlesztők.

Csak szerintem lenne ez alapvető, ha már infós területen működünk?

[ Szerkesztve ]

(#645) hcl válasza IO.sys (#643) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem csinált valami stiklit a fejes is? Gyanús, hogy azért nyomatja, nem lepődnék meg... :S

Az Outlook-os cucc meg priceless :D

@Silence : Infótanár? Sysadmin vaze. Alapdolgokat nem tudnak a kollegák (persze akad penge is, de elég rossz az arány).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#646) Tikakukac válasza Silεncε (#644) üzenetére


Tikakukac
titán

Én kezdek rájönni, hogy nem feltétlen.

Akkora ez az egész IT dolog és láttam olyan koponyákat "reseteld a routert" tanács után visszaírni, hogy fasza, minden okay, hogy lehet ennek így kell lennie. Engem a programozói analfabéta állapottól csak az egyetem mentett meg. Én se tudnék egy kukkot sem semmilyen programnyelvből enélkül. Oszt' ha kell csukott szemmel kapom szét neked a dolgokat és cserélgetem a dolgokat. Vagy másik helységből egy típuskódra megmondom mi lesz a kínod ha bejössz ;] True story, ügyfél nem nagyon tudta hova rakni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#647) Silεncε válasza hcl (#645) üzenetére


Silεncε
őstag

De most érted, infós területen dolgozik. Én értem, nem is kell nekik hálózatot építeni meg linux szervert konfigolni, de az, hogy rádugja a laptopot a kivetítőre (és ez már nagy szó) és nem érti, miért nem azt látja a kivetítőn mint a gépen. Miután 10 perc alatt sikerül neki elmagyarázni, további 10-15 perc szerencsétlenkedés után el is kezdi az előadást.

Tikakukac: nem is kell neki laptopot szerelni, meg hasonlók. De az ilyen "alap" (persze, lehet csak nekem alap, de egyébként a kiterjesztett asztaloshoz annyit, hogy ahogy én tudom, ők mind két monitort használnak amúgy...) dolgok valahogy nekem evidensnek tűnnek.

De nem akarok őket leszólni, mert ők meg nyilván tudnak olyan dolgokat, amiket én nem (nem véletlenül az ő nevük előtt van a Dr. nem az enyém előtt :D ). Csak engem ez meglepett...

[ Szerkesztve ]

(#648) KROK640 válasza hcl (#641) üzenetére


KROK640
veterán

nem szabad ám összetéveszteni a szegénységet az igénytelenséggel. Mert az egy dolog, hogy ahogy elnéztem a kiscsalád napi 4-5 doboz cigit tuti elfüstölt együttesen (akkori árakon nem is tudom mennyi lenne, de havonta 120-150 dobozzal simán számolhatunk, ami nem kis tétel), de az, hogy a mosatlan hegyekben állt az asztalon, hogy konkrétan mindenütt szemét, kosz és rendetlenség. Rendet tenni ingyen van, pláne egy olyan kiscsaládban ahol bevallottan semelyikük sem dolgozott éppen akkor. A gép is szerintem valami ingyen lomizott, rokonságból vagy innen-onnan kiselejtezett cucc lehetett, már nem emlékszem milyen gép volt, de ha jól emlékszem akkor Win98/ME-t raktam rá, és még azon is izgultam, hogy eldöcögjön.
De a Józsikának mégis sikerült minden hétévégén felmenni a discoba és leinni magát a térképről (hallottam storykat. ha csak fele igaz is épp elég).
És a Józsikának olyan 3 év múlva még lett egy ősrégi (már akkor is tizenéves) tyúnying Astrája is (gondolom kuva sok km-el, lehajtva) amivel 1-2 hónapig furikázott a faluban, majd pont a mi házunk előtt fogta meg a fát egy éjszaka, és törte szanaszét a verdát. A roncs a kertjükbe került, és csak hetek múlva jutott eszükbe letakarni az autót valamivel, addig kivül belül áztatta az eső... Józsika megúszta apró karcolásokkal, még a jogsija sem ugrott (mivel nem volt neki). Az autó pedig még évek múlva is ugyanolyan állapotban állt az udvarban, lehet h még ma is ott van...
Egyébként ha nem olyan dolgokat látok amit, ha nem éjszakai műszak + egyetem után, kell AZONNAL, akkor lehet h egeret ugyan nem kapnak, de pénzt meg nem kérek. Bár mint írtam, akkoriban mindig üres volt a zsebem, és minden fillér számított nekem is.
jah és elírtam nem 2004 január, hanem 2005 január volt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#649) IO.sys válasza hcl (#645) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem hiszem, egyszerűen csak soha nincs képben. Legutóbbi értekezleten, 15 milliós szoftver bevezetése 15 milliós hardverre, mindenki véghajrá hangulatban, egyszer csak a két órás értekezlet közepén megüti valami a fülét, felszisszen, hogy jaaa hogy EZ IS LESZ?? - ekkor a 30 milliós beruházás kiváltó okára kérdezett rá.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#650) mephi666 válasza IO.sys (#643) üzenetére


mephi666
nagyúr

outlook keresőjével nálunk is volt ilyen: egy idő után elfelejtette az újabb leveleket indexelni és onnantól azokat nem találta meg :K ...úgy tudod lecsekkolni, hogy outlookon belül megnézed az indexelés állapotát és ha olyat ír, hogy pl 15ezer elem vár indexelésre, akkor újra kell építeni az indexeket a vezérlőpultban, majd restartolni outlookot :K nem fél perc alatt csinálja meg, de onnantól kezdve működni fog "rendesen" (egy ideig :D )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.