Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Armagedown válasza koby11h (#1445) üzenetére


Armagedown
őstag

Képként kell elküldeni a jelszót, akkor nem fogja tudni kimásolni :D
Sőt, akár az egész szöveget.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1452) 8Ball válasza koby11h (#1450) üzenetére


8Ball
tag

A diploma lobogtatásra ezt véletlenül be szoktam tolni :D
[link]
Általában leesik az arcuk ;]

[ Szerkesztve ]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#1453) TESCO-Zsömle válasza Diabolis (#1449) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

"dehát ez nagyon sok betű!" :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1454) dabadab válasza Armagedown (#1451) üzenetére


dabadab
titán

Igazából az a kérdés, hogy mi a fenéért nem lehet bemásolni.

DRM is theft

(#1455) Pötyi válasza dabadab (#1454) üzenetére


Pötyi
őstag

(Azért, mert az egységugarú júzer képtelen csak azt az egy sort kimásolni, ami a jelszó. Viszi az üzenet összes többi karakterét is...)

:DDD

QNX is cool!

(#1456) koby11h válasza Armagedown (#1451) üzenetére


koby11h
aktív tag

EZT még sosem próbáltam, a következőnél megteszem :) Ha lesz reakció akkor megírom!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#1457) koby11h válasza dabadab (#1454) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igen, bemásolja a mögötte lévő Enter karaktert is. Már külön sorban is volt magában a jelszó és úgy sem ment...
És igen, touchpaddal pl. vitte az egész sort.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#1458) bambano válasza 8Ball (#1452) üzenetére


bambano
titán

ettől az enyém is leesett, olyan sz.r :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1459) borg25 válasza Kisgépkezelő (#1260) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Ahh ne bánd, sajna túléli a 230V-ot is. A nyelvénél rövidre zár az áramkör, nagy csat, biztosíték le, ő megijed, de életben marad. Mondjuk van olyan nyúl aminek gyenge a szíve.
Egy volt barátnőmnél volt, hogy rágta a lámpa kábelét. Én mondtam, hogy valamit kéne vele kezdeni, dehát nem, mondjuk nem az én nyulam, s én is reménykedtem, hátha megoldódik a hangfalkábelrágási probléma, de nem :(

(#1460) 8Ball válasza bambano (#1458) üzenetére


8Ball
tag

Nem a jóságról szól ;]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#1461) Lenry válasza pn4hvq (#1377) üzenetére


Lenry
félisten

ilyen nekem is volt.
24-e, ajándékbontogatás, és erre csörög a telefon, kolleganő, aki fiának én válogattam össze és építettem meg a karácsonyra szánt kompútert, hogy "nem megy az internet, mondj már rá valamit"
Katika, karácsony van, szenteste, nagyon sajnálom, de én ezzel most nem tudok és nem is akarok mit kezdeni, ezen kívül ha akarnék se tudnék segíteni, mert két megyével odébb vagyok.
alig akarta megérteni...
őt nem tiltottam le, mert egyébként kedvelem, jószándékú, meg hálás, jól főz, legtöbbször egy vacsora volt a fizetség, ha náluk dolgoztam, a férje is kolléga és vele is jóban vagyok, de valahol akkor is meg kell húzni a határt.

egyébként az volt a gond, hogy az USB-s WiFihez nem volt rendes Win8 driver, emiatt eldobálta a kapcsolatot. persze erre januárig várniuk kellett, mert erről nem szólt előre, hogy ilyet akarnak használni :U

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1462) Lenry válasza TESCO-Zsömle (#1420) üzenetére


Lenry
félisten

Kérdezz bármit Chagallról!!! ... Cowboy!

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1463) hcl válasza Pötyi (#1436) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem megcsinálni, csak tűnjön el a meló is :D
Bemásolás : LooooLLLLL

@Diabolis : Így :D

@Lenry : Így vicces, de ez is a korábban vázolt teljesen értelmetlen példa :D

@MineFox54 : Rossz a link :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#1464) MineFox54 válasza KROK640 (#1009) üzenetére


MineFox54
őstag

Srácok, találtam videót Zoliról alkotás közben :DDD :DDD [link]

(#1465) PHM válasza MineFox54 (#1464) üzenetére


PHM
addikt

[link]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1466) KROK640 válasza bambano (#1443) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos ezt már én is sok helyen tapasztaltam.
Illetve a másik véglet, az amelyik úgy gondolkodik (és nagyon nagyon sok ilyen van) hogy "ki kell tölteni a munkaidőt" meg "úgyis itt ülsz négyig" és nem érti, hogy neked munkára is miért kell sokkal komolyabb gép, mint amit ő valaha látott "gamer PC"ként.

Amikor elmagyarázod, hogy nem mindegy, hogy fél óra vagy fél nap alatt végzel egy adott feladattal, mert utána választhatsz a több szabadidő / még több melót vállalsz be több pénzért, akkor jön az értetlenül nézés, hogy "hát rá van szánva a nap, nem?" (ez jellemzően akkor igaz, ha otthon dolgozom)

Sajnos azonban valahol ez az oldal is megérthető, mesélek egy 10+ évvel ezelőtti példát :
Amikor a főnököm elment nyáron a Karib szigetekre nyaralni 3 hétre (nekünk persze szigorúan szabadnap stop volt), akkor adott nekem szerinte 3 hétnyi feladatot. Ezt én megcsináltam kb 1 hét alatt, ezután természetesen továbbra is bejártam teljes munkaidőben a céghez, felvettem a telefonokat, csináltam 1-2 plusz apróságot (pl volt egy lerobbant céges laptop azt elvittem szervizbe, stb.) és hát persze a munkaidő egy jelentős részében meg fórumozgattam, olvasgattam.
Egyszer aztán az utolsó héten úgy jártam, hogy előkerült a kis főnök (akit korábban nem is nagyon láttunk) és két egymásutáni nap elkapott, hogy NEM MUNKA VOLT A KÉPERNYŐN. Nem is igazán szólt semmit, szóval azt hittem nem lesz belőle balhé (pláne h korábban tettem neki szívességet cégen kívül magánemberként).
Ehhez képest mikor hazajött a nagyfőnök, akkor a kisfőnök úgy adta elő neki, hogy én 3 héten keresztül semmit sem csináltam, és mindig (mind a két alkalommal) nem munka volt a képernyőn. Hiába érveltem, hogy kész vagyok minden feladattal amit rám bízott, neki csak az lebegett a szeme előtt, hogy én 3 hétig semmit sem csináltam, és ez megbocsájthatatlan. Végül annyira belelohalta magát, hogy a beszélgetés végén közölte, hogy szedjem a cuccom és lépjek le, majd hív, hogy mikor mehetek a kilépő papírjaimért. Igen, ekkoriban még sok munkáltató úgy volt vele, hogy minden szarért kirúgják az embert, mert 2-3 másik akad helyette ...
Annyira nem bántam, mert már amúgyis megérett bennem eddigre a gondolat, hogy lépni akarok onnan, de azért jobb lett volna, ha már van másik biztos hely.
Mindenesetre ezóta az eset óta, valahol azt is megértem, akinek jobb a lassabb gép és munkavégzés, és aki "beosztja" a feladatokat.

Később ezért is volt az h mikor a nyelviskolában dolgoztam és a havi zárást kellett csinálni, ( diák hiányzások, melyik mennyi órán volt, mennyit kell fizetnie, tanárok közül ki hol, mennyi órát adott le, kinek mennyi fizu jár, céges oktatások stb, stb. több nagy excell táblázat, részben összefüggve) mikor először csináltam úgy 5-6 munkanap kellett hozzá, később úgy belejöttem, hogy leszorítottam 1-1,5 munkanapra. De sosem mondtam meg neki, mindig pontosan 5 munkanap múlva kapta meg, sem előbb, sem később.
A kimaradt időben (mint ahogy minden más feladatnál is) netezgettem, filmeztem az irodában. Valójában kb kétszer annyi munkát is eltudtam volna végezni, de a pénz ugyanannyi volt, meg semmilyen érdekem sem fűződött ahhoz, hogy előbb végezzek, elvégre hamarabb sem engedtek el.

Az a baj, hogy manapság sok dolgozó amúgyis begyöpösödött, de a munkáltatók sem valami jók a dolgozók motiválásában, így legtöbben csak "túlélni" akarják a napot, és erre a legalkalmasabb ha olyan munkákkal töltse ki az idejét, amiben magabiztos és amivel elmegy az idő.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1467) KROK640 válasza PHM (#1465) üzenetére


KROK640
veterán

Jah, valahogy így lehetett xD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1468) bambano válasza KROK640 (#1466) üzenetére


bambano
titán

én ezt megoldottam egyszerűen... legutóbb, amikor bárkit is érdekelt, hogy mit dolgozom, akkor épp egy sun ultra5 jutott, 21" vagy 23" monitorral, már nem emlékszem. Sparclinux, debian, fél asztalt beborító képernyő tiszta fekete, bal felső sarokban egy prompt. na találd ki köcsög, hogy mit dolgozom :P
nézhette bárki... szőke kolléganő (külsőleg is, belsőleg is) annyit tudott kinyögni rá, hogy ő nem tudna kommunikálni egy fekete képernyővel... hát ja, mert a foton a világosabb helyről a sötétebb felé mozog :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1469) opr válasza TESCO-Zsömle (#1413) üzenetére


opr
veterán

"Lehet mégiscsak kéne tanulni programozást, vagy valami olyasmit, ahol rendszerszinten kell hibákat keresni... :DDD"

Ne keverjuk a szezont a fazonnal keremszepen. Aki rendszerszinten hibat keres, az a tesztelo. A programozo az, aki belerakja. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1470) hcl válasza KROK640 (#1466) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezért simán mehetett volna egy munkaügyi per, mert végülis miért is rúgtak ki... :D

Amúgy meg normális helyen nem érdekli a munkáltatót, hogy mit csinálsz, amíg a meló kész. Meg minél gyorsabban vágzel, annál inkább örülnek neki.
Arra még kevesebb jöttt rá, hogy az a jó, ha az üzemeltetés semmit nem csinál mert akkor minden frankón megy.

Mutogatni való hater díszpinty

(#1471) bambano válasza hcl (#1470) üzenetére


bambano
titán

én szoktam mondani a főnökeimnek, hogy addig jó, amíg nem látnak engem.
először mindig röhögnek...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1472) koby11h válasza bambano (#1471) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem egy volt főnököm mindig azon mérte le a baj nagyságát, hogy mennyire vagyok ideges... érteni nem értett hozzá, én nagyjából igen.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#1473) hcl válasza bambano (#1471) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennyi :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#1474) mephi666 válasza hcl (#1470) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez ilyen szempontból normális munkahely, mert nem kell napi 8 órában "szimulálni a munkát"... ha el van végezve a meló, akkor minden oké... :K mindenki csinál mást a szabadidejében... szerencsére nem is olyan kötött, hogy akkor x óránként y perc szabadidő: rugalmasan van kezelve az egész... amikor épp nincs meló, akkor szállingózik mindenki kávézni/kajálni/stb... lehet hogy egyik nap 11:30kor megy ebédelni, következő nap meg 12:30kor... ahogy épp a munka kiadja...

...én is ezt vallom, hogy akkor végzek jó munkát, ha alig van munkám :DDD (mondjuk furcsa, mert képes vagyok "hasztalannak" érezni magam, ha nincs épp tennivalóm... pedig épp ellenkezőleg: ha jól elvégzem a feladatom, sok szabadidőm lesz munkaidőben... nehéz ezt megszokni)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1475) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ezt a "márpedig munkaidőben akkor is munkának kell lennie, mert ki van fizetve" dolgot én sem értem. Mármint mi logika van abban, hogy gyakorlatilag teljesen értelmetlen "töltelék" feladatokkal terheled a melóst csak azért, hogy "csináljon valamit". Rossz a morálnak, mert esetleg szakmáján alulinak, méltatlannak érzi pl orkán erejű szélben seprűvel kergetni a szemetet az udvaron/utcán, rossz a munkavégzésnek, mert az jön le, hogy nem éri meg gyorsabban dolgozni, és első körben rossz a főnöknek, mert a kimerített melós többet hibázik, és nem az udvarseprésben...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1476) DJGABI válasza KROK640 (#1466) üzenetére


DJGABI
addikt

+1, állami cégnél vagyok, igazából így 2 év után van bennem egy pici mehetnék, de egyszerűen itt annyira betunyul az ember, nem tudom megállnám-e magam még multinál... Ugyanez: látszatmelók, felesleges körök... Meg itt alvégen kb csak a tűzoltás megy, fentebb írt belsős progi, win/office támogatás, tonercsere, hasonlók. Sokszor tényleg azt mondom az utóbbi kivételével ezt homeoffice-ból is simán lehetne... Az itteni első hsz-emben írt kolléga mondjuk azt mondta megfogtam az Isten lábát ezzel a melóval, úgyhogy van akinek ez bejön...

(#1471) bambano Hát ugye a régi klasszikus, "ha nevetni lát, mentsen"

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1477) ktr_lala válasza hcl (#1470) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Egy normális helyen lehet, hogy így van...
De nálunk például nem nagyon ajánlott, hogy ne a munkáddal foglalkozz. Persze, ha a főnök meglátja, hogy a személyes levelezésedet olvasod, nem szól semmit. Legalábbis elsőre, ezért mindenki nagyon jól tudja imitálni a munkát.
Én mikor a céghez kerületem, a megüresedett pozícióba, még egy feladat elvégzése elvett egy-két napot (nem IT), ma már inkább csak egy-két óra. Készítettem egy kis Excel birodalmat és már számolni nem nagyon kell, csak beírni az adatokat. Könnyen kereshető, egyszerű. Persze erről nem kell tudnia senkinek, csak több munkát sóznának rám, plusz pénz meg nem jár érte...
Mondjuk az irodában ülnek olyan munkatársak bőven, akiknek bizony komoly kihívás az Office csomag használata. :D Köztük a főnök asszonynak is. :DD

Olyan alapszintű problémák is vannak, hogy a kollegina szól reggel, hogy nem jó a gépe, nézzem már meg. Oda megyek bedugom a monitort a 220-ba, és minden működik.

Ja, igen! Zseniális ez a topic.

[ Szerkesztve ]

(#1478) KROK640 válasza bambano (#1468) üzenetére


KROK640
veterán

Ez addig jó, amíg a felettesed (aki egyébként úgy volt "felettesem" hogy semmi köze nem volt a részlegünkhöz) nem tudja, hogy nagyjából, minek kellene a képernyőn lenni. Mert innentől jön az, hogy nagyon okos akar lenni. Ebben az esetben a kisfőnök volt a gerinctelen, mert nem azt mondta h kétszer 5 percre nálam járt és akkor nem munka volt a képernyőn, vagy nem azt mondta h figyi már KROK ha visszajövök meló legyen a képernyőn, hanem egyből ment árulkodni. Amúgy ez így utólag visszagondolva nem is csoda, hiszen az egész céget átjárta a főnöktől való rettegés, ott minden nap a kanál megállt a levegőben olyan feszültség volt.

Ugyanakkor volt olyan munkahelyem is, ahol a nagyfőnök mögöttem állt, miközben ettem és filmeztem munkaidőben a gépen. De ott az volt a hozzáállás hogyha kész vagyok a melóval, csinálok amit akarok, így nem volt belőle gond. 18:00-ig tartott a munkaidő de emiatt volt olyan h már 14:30kor otthon voltam :) Vannak normális helyek is azért. ;) Cserébe amikor egyszer felhívott péntek este h szombaton be kellene ugrani (a cégnél az egyetlen ember voltam akinek a szerződésébe benne volt h hétvégén és ünnepnapokon nem hívhat be) akkor gondolkodás nélkül ott voltam szombat reggel nyitásra, és szó nélkül elvégeztem a feladatot majd leléptem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1479) mephi666 válasza KROK640 (#1478) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja hát ilyen viszont volt nálunk, hogy kolléga akart betámadni, hogy "nem dolgozok" ...hátam mögött ilyeneket pletykált aljas módon úgy, hogy azért a főnök fülébe eljusson... (pl amikor szabadságon voltam és nem tudtam magam helyből védeni) amikor ő 4szemközt szóvá tette, simán védtem magam azzal, hogy nézzük meg a tranzakciókat, hogy igazából ki mennyit dolgozik a rendszerben... utána elég nagy kuss lett :DDD akkor még más volt a munkaköröm: bevételezés, árukiadás, egyéb leltárral kapcsolatos mozgások, stb (aminek mindnek nyoma van és a kedves kolléga egyes folyamatokból teljesen kihúzta magát) ...ezt megtanultam elég hamar, hogy "mindig legyen bizonyíthatóan nyoma, hogy dolgozik az ember" :) ...ami vicces, hogy telephelyen nálunk mindenki volt már kiváló/kiemelt dolgozó, ami év végén plusz lóvéval járt... én az az ember vagyok, aki nem hajlandó segget nyalni, mellé elég antiszociális, viszont a munkáját 100%ig elvégzi és lehet rá számítani is, bármi van... (pl legutóbb főnökömnek kellett volna egy komplex lekérdező, aminek az elkészítése a helyi "bürokrácia" miatt simán több hetes folyamat, viszont rendesen belefolytam és kb 2 napon belül tökéletesen kész lett) ...én nem kaptam még innen ilyen "kinevezést" 12év alatt :) 6-7 éve mondogatta kolléganő, hogy "most már tuti én jövök, mert mindenki más volt már és én voltam akkor a többiekhez képest a legutóbb felvett dolgozó" ...de azóta se :D ...pedig már azok is kaptak, akik azóta jöttek... na mindegy, ezen a szokásomon nem változtatok azért... pár éve mondjuk a központból kaptam ilyen díjat, pedig ők aztán 80km-ről abszolút nem látják, hogy mit csinálok :D ...csak azt, hogy a rendszer hogy működik és a problémakezelés/javítások/tesztelések hogy mennek

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1480) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Nyomtam nagyban a játékot mobilon, amikor megjelent mögöttem a kisfőnök, hogy ez így nem előírásszerű. Mondom te! Emlékszem amikor még te is csak ilyen földi halandó voltál mint mi, a fél munkaidőt végigsnakezted a nokiádon. Annyit mondott, hogy "ja, volt olyan", aztán eloldalgott. :D

mephi666: Leginkább akkor kell ám nyomot hagyni, ha nem dolgozol. Ha például teljesen felesleges a munkaköröd a cégnél, akkor k...va gyorsan el kell kezdened olyan papírokat gyártani amin rajta van a neved és az aláírásod, különben vége a kényelmes életnek. Ilyenkor a legjobb szabályzatokat írni. Mivel úgysem tartja be őket senki, ezért nem fontos, hogy jók legyenek, lényeg, hogy ott legyen rajta az ember aláírása, hisz ebből látszik, hogy fontos a munkája. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1481) ktr_lala válasza mephi666 (#1479) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

"ami vicces, hogy telephelyen nálunk mindenki volt már kiváló/kiemelt dolgozó, ami év végén plusz lóvéval járt... "

Nálunk/velem szintén ez a szitu, minden évben elmondják, hogy most már biztos én fogom kapni. Idén sem én kaptam. Mondjuk én velem nem is pletyizik a főnök, reggel nem tartok beszámolót a magán életemről, ha kérdeznek valami sablonos választ adok....

Viszont ha kell, minden morgás nélkül megcsinálok bármilyen munkát, az se baj, ha nincs benn a munkaköri leírásomban. Ha kell 80 kilós bútorokat pakolok, vagy az üzemnek segítek be... De itt nem ez a fontos. Nem gond, csak nagyon minimálisan zavar. Ettől még ugyanúgy pörgetem a melót.

(#1482) mephi666 válasza ktr_lala (#1481) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, kb ugyanez a helyzet itt is :K ha főnöknek kellett valami segítség, rám számíthatott mindig: pl munkaidőben elugrani hozzá tetőlemezt pakolni, vagy a megrendelt kerti kemencéjét leszedni a szállító járműről és helyére tenni :D ...de munkahelyen is sokmindent megcsinálok, ami igazából nem az én feladatom lenne (pl központból küldenének rá embert, akire tartozik, de minek utazzon 2x1órát, ha én is meg tudom csinálni szó nélkül 10perc alatt?) ...pletykálni azért sem pletykálok, csak sablonos dolgokról, mert láttam már párszor, hogy 1-1 pletyka milyen utat járt be a telephelyen és ebből ki akarok maradni :D ...pár százalék esélyt azért látok rá, hogy központból jöjjön még valami elismerés idén is, mert kb 2 éve én kaptam, 1 éve pedig az a kolléganő, akivel ugyanazt a munkát végezzük és egymás helyettesei vagyunk... de nem halok bele, ha nem így lesz :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1483) bambano válasza KROK640 (#1478) üzenetére


bambano
titán

a feletteseim soha nem tudták, hogy minek kellene a képernyőn lenni, azért vettek fel.

mondjuk volt olyan felettesem, aki igyekezett normális lenni. egyszer olyan munkahelyre kerültem, ahol egy nagyobb rendszert kellett összerakni nulláról. a főnök annyit látott, hogy folyton az udvaron bagózik pár ember. nem állt le szívózni, hanem lejött 2-3 alkalommal ő is bagózni, meg hallgatózni. amikor látta, hogy a kötőszavakon kívül semmit nem ért, akkor megértette, hogy azért vagyunk kint, mert meg kell beszélni dolgokat és hogy a beszéd ne zavarja azokat, akiknek más feladata van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1484) IO.sys


IO.sys
őstag

Csörög a telefon, főnök:
- Ki kéne menni a város másik végébe biztonsági felvételt lementeni, mert ellopták a karifaégőt!
- Túlórában, vagy számlázzam ki? :DDD
- ...Miért?
- Mert szabadságon vagyok!
- Tééényleg?
- (Két leveled van róla, egy kinyomtatott példány és egy szabitömb is, amiben a te aláírásod van, ezen kívül elég sokat egyeztettünk róla, hogy ne legyen gond.) Igen b+ tényleg.
- Akkor kimegyek én. De figyú amúgy hogy néz ki egy ilyen kamerafelvevő?
- Mint egy DVD lejátszó sok gombbal. De szakértelem kell hozzá, mert nem úgy megy, hogy bedugsz egy random pendrájvot és működni fog.
- Akkor felhívom a másik infóst.
Ő szintén szabin. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#1485) n@p@lm válasza IO.sys (#1484) üzenetére


n@p@lm
őstag

Nem is értem hogy mehettetek el egyszerre szabira :)

(#1486) qnadam válasza n@p@lm (#1485) üzenetére


qnadam
veterán

hát jól leegyeztették előre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1487) IO.sys válasza n@p@lm (#1485) üzenetére


IO.sys
őstag

Ki kellett vennünk és év vége van, ennyi.

De egyébként az nem normális, hogy ha szabadságra megy az informatikus, akkor 3 nap múlva leáll minden. Egyszer 2 hétre elmentem, akkor még egyedül voltam infós, mondták hogy vért izzadtak és leállt a fél szervezet. :DDD

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#1488) nyisziati válasza IO.sys (#1487) üzenetére


nyisziati
veterán

Így jár a sok spórolós. (khm, majdnem mást mondtam)

Ilyenkor kell egy nagy táblára kiírni nekik, amit szoktak mondani: "ó, te csak nyomkodod a billentyűket/klattyingatsz az egérrel/ki- be húzkodod a cuccost a lukakba... nem nagy dolog, bárki meg tudná csinálni.". ;]

(#1489) Diabolis válasza IO.sys (#1484) üzenetére


Diabolis
tag

Szólj neki, hogy FAT32 re formázza a sticket :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#1490) hcl válasza mephi666 (#1474) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ó, én el tudom foglalani magam, ha nincs meló... :D

@TESCO-Zsömle : ráadásul ha baromságokat csináltatsz vele, akkor előbb-utóbb beduzzog és felmond.

@ktr_lala : Igen, ezért volt a kitétel a normális munkahely.
Plusz lóvé meg... azt kéen elejteni, hogy bármelyik lvben, amikor nem kapsz plusz lóvét, hirtelen felmondhatsz...

@IO.sys : Ezek után még bármikor eszükbe jutna kirúgni? :D És az tényleg a rosszul felépített szervezet jele, ha egy ember hiányától baj van.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#1491) hcl válasza KROK640 (#1478) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennyi. Normalitásra normalitás a válasz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#1492) mephi666 válasza IO.sys (#1487) üzenetére


mephi666
nagyúr

nálunk kolléganővel 240km-re vagyunk egymástól, de egymást helyettesítjük a cégnél :D ...meg van beszélve, hogy max 1-1 nap lehet, amikor egyszerre vagyunk szabin, de akkor is egyikünk meg tudja oldani, ha hirtelen nagy gebasz van... nem lenne szerencsés, ha pl 1 teljes hétig mindketten szabin lennénk, mert a törzsadatok egy részéért felelünk és jókora fennakadás lenne, ha bármire sürgősen szükség van

#1490: ja, most utolsó héten 1-1 filmet beiktatok minden napra :D mondjuk 1.5órás filmet kb 2-3 óra alatt nézek végig :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1493) koby11h


koby11h
aktív tag

Ellentétek:

Volt egy ismerősöm pesti nagy cégnél, kis team, jó főnökkel. Kíváncsiak voltak, hogy meddig lehet elmenni, így a monitorra kiragasztottak egy napirendet egy papírra:
- 09:00-09:30 kávé, reggeli
- 09:30-10:00 munka, valami egyszerű, amihez kedvem van
- 10:00-12:30 SW7, telefont félrerakni, Outlook Offline módba!
- 12:30-13:30 fél óra ebédidő, kétszer!
- 13:30-14:00 Outlook Online módba, munka sorsolással a beérkezett feladatokból, max. 1!
- 14:00-16:00 Deadpool, telefon félrerakni, Outlook Offline módba!
- 16:00-16:30 kávé, uzsonna
- 16:30-17:00 Outlook Online módba, 3 sorsolással kiválasztott emailre válasz
A főnökük röhögött rajta, aztán közölte, hogy a Deadpool másolják ki pendrive-ra mert Neki megbeszélése lesz és nem tud itt lenni.
A többi nem érdekelte, csak hogy a munka kész legyen. Sajnos 2 év múlva megszűnt a magyarországi IT részleg, így mindenki lapátra került. Haverom azóta is emlegeti.

Engem ezzel szemben kb. 10 éve a kisfőnök simán bemártott a nagyfőnöknél, hogy olvasok munkaidőben.
Be is lettem hívva, mire elmagyaráztam, hogy mikor is jelezte? 16:45-kor, a munkaidőm meg 16:30-ig tartott, így olvastam bent. Miért voltam még bent? Mert elkezdtem egy WinXP telepítést és még nem végzett, de közben nem tudom abbahagyni, illetve ment a gépemen a Libra3S frissítése minden adatbázisra, amit szintén nem lehet abbahagyni így kénytelen voltam bent lenni tegnap 18 óráig mire minden meg lett. Volt egy bocsi, és hogy izé ha akarok nyugodtan olvassak bent. Hát azután inkább nem kezdtem bele semmibe amiben nem voltam biztos, hogy kész lesz-e 16:30-ra...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#1494) hcl válasza koby11h (#1493) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Alap, 16.30 körül dnd, nem állunk neki semminek :D (Munkaidő ötig.)

@mephi666 : Anno gyárban volt az, amikor a kisebb telepen voltam, hogy ha egy éjszakás alatt 1-2 film nem ment le + nem aludtál egyet, akkor jajmegkellettszakadniiiii!!! :D
Persze ehhez kellett az is, hogy fél évvel a local IT feltöltése után (+3 ember a meglevő egyhez) szépen mindent kigyomláljunk, és frankón működjön minden. Az a fél év húzós volt, de megérte.

Mutogatni való hater díszpinty

(#1495) IO.sys válasza nyisziati (#1488) üzenetére


IO.sys
őstag

Jaj én nem spóroltam, egy évben 500 napot kéne dolgozni, nem úgy veszem ki a szabit, ahogy jólesik.

(#1489) Diabolis: ha mindent elárulnék, mire kellenék én? :D

(#1490) hcl: ááh akkor se nyúlnának hozzám, ha belepisálnék a rackszekrénybe. És igen, ha egy ember hiányzik, akkor a funkció is hiányzik. Sose értettem, hogy lehet ilyen bátran működtetni egy fél várost üzemeltető szervezetet. Aztán rájöttem, hogy csak nem okosak.

(#1492) mephi666: Mivel a másik kolléga azt se tudja, hogy melyik szervert hol keresse, belépni is csak telefonkapcsolat mellett mer úgy, hogy felolvassa még a belépés gomb szövegét is, évi 365 napot vagyok ügyeletben. De már érik ennek a böjtje, jó drága lesz. ;]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#1496) bambano válasza IO.sys (#1495) üzenetére


bambano
titán

egy csomó hely van, ahol nem megoldják a problémákat, hanem kezelik azokat. például x emberrel lehet 99%-os rendelkezésre állást csinálni, 99.9%-hoz meg kellene x+10, akkor inkább kifizetik időnként a kötbért és nem csinálják meg határidőre, minthogy felvegyenek 10 embert, mert az drágább.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1497) IO.sys válasza bambano (#1496) üzenetére


IO.sys
őstag

Az lehet, de ez közszféra, itt ha baj van, bekerülünk az újságba, elmond az ellenzék minden idiótának, és még évek múlva is előrángatják az ügyet. Elég hamar rájöttem, hogy mindennek átadásra meg kell ennie, akkor is, ha egy 2 hetes munkára csak 4 nap van, mert egyszerűen akasztanak, ráadásul kisfőnökök, mert őket verik el, hiába 5 ember munkáját végeztem. Egy ilyen eset után jöttem rá, hogy hiába a biztos munkahely, a viszonylag jó és később egyre jobb fizetés, a normális nagyfőnök, azér ez nem fenékig tejfel. Azóta sok idő telt el, megismerte sok fontos ember a nevem a városban, de akkor is a k. anyját annak, aki még ezek után kerget...

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#1498) hcl válasza IO.sys (#1497) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pont ez a baj, kiteheted a beled, ha senki más nem, és mégiscs meg semmi időre. Mert azért ott szokott ilyen lenni :S Abban a városban meg szintén szoktak érdekes dolgok történni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#1499) borg25 válasza mephi666 (#1479) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Hát van az az elv, hogy aki dolgozik azt nem kell motiválni, csak azt aki nem, s annak kell adni fizetésemelést, kitüntetést stb. Hátha nekiáll végre végezni a munkáját :S
Ráadásul általában az is hőbörög, aki semmit se csinál...

(#1500) TESCO-Zsömle válasza borg25 (#1499) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezzel az alvvel az a baj, hogy nem plusz motivációt viszel be, hanem a dolgozókét veszed el és adod át ha azt látják, hogy a kevesebb több...

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.