Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) opr válasza Trailblazer (#200) üzenetére


opr
veterán

:R

aprokaroka87 #199: Igen, Ok azok az igazi barmikor szamithatunk egymasra tipusu emberek. Keves ilyen van, de aki van, azt meg is kell becsulni, nagy kincs.

nyisziati: Hulye OFF-topic - nem OFF-topic szerkesztos bug szetzilalta a kommentet szerk kozben, ezert lett lecserelve egy pontra, az bekuldve, es miutan osszeszedte magat a forummotor, ujra elkuldve. :)

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#202) nyisziati válasza opr (#201) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez velős volt, egyszerű és céltudatos.
Ráadásul szerkesztve!
Napi PH! kedvence plecsni ment.

(#203) Hujikolp


Hujikolp
őstag

2011 környékén történt meg velem. Volt csajszi osztálytársamnak tönkrement a laptopban a HDD, mert leejtette. Kérdezte, hogy megtudom-e csinálni. Adott egy huszast, hogy tudjak vennyi bele HDD-t.
Vinyót kivettem, adatmentő progival lementettem mindent, amit csak tudtam róla, s beszereztem egy új HDD-t. Nagyobb, erősebb stb, csupán 15k-ért. Beépítem, új rendszer, adatokat visszateszem, lehet használni.
Visszaadom, mondom, hogy 5k az egész munka, erre felháborodik, hogy milyen drágán csinálom meg, meg hogy számítógép boltban olcsóbbak stb. Még egy office csomagot se telepítettem fel neki, ő kéri vissza az 5k-t..
Tuti akkor menstruált és beleléptem kicsi szívébe, mert kellett volna neki az a kis pénz műkörmösre. Én balga visszaadtam, mert jobbak láttam akkor.
Azóta se beszéltem vele, s nem is tervezem.

(#204) zolee001


zolee001
őstag

Nem teljesen idetartozó témák de storyk a multból:
Nem olvassa gép a cd lemezt--Mert az 5.25"-os floppy meghajtóba gyömöszölte bele

Asszonyka s.o.s hiv,embere Ultrabookjába beleszorult a dvd lemez és mire hazaér a ház ura meg kellene oldani
(A nem tul olcsó ellenben igen drága masinának nem volt optikai egysége ellenben neki sikerült vmi rést késziteni a lemezzel és beletolni )

Imac,fö a tisztaság lehetett a motto,spriccelös clean-el vagy vmi hasonloval tisztogatta a gazda müködés közben a gépét.a szellözö rácsokon a folyadék ugye bejutott a gép belsejébe és reakcióba lépett az ottani alkatrészekkel és a benne lakó feszültséggel)
Az illetöt én biztattam ,hogy mivel még garis volt a gép igy ne adja fel és vigye szervizbe....bécsböl zavarták el a garancia igényével együtt

Festö szaki nálam járt és megtetszett neki a Sony HI8 videom ami ugyan nem volt eladó de lerakta az asztalra a gép eredeti ajánlott fogy árát-3500 dojcse márkot
Kb egy óra mulva hiv,hogy nem jo a videjó menjek már ki hozzá
Kimentem ,jómunkásember a VHS-C kazettáit probálta volt lejátszani a HI8 videóval,mivel nem annyira akart belemenni a kazi de emberünk erös volt és igy szétbarmolta a mechanikát mert nehogy ne már...majdnem sirva fakadtam

(#205) Trailblazer válasza Hujikolp (#203) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én azt mondtam volna erre: álljunk meg félúton, adj 2.5-et. Ha tovább ágál, akkor közölni vele, hogy nem vagy az embere, hogy ingyen dolgozz neki. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#206) IO.sys válasza Hujikolp (#203) üzenetére


IO.sys
őstag

Azt azért tudod, hogy ez mennyi lett volna szervizben? :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#207) #72042496 válasza IO.sys (#206) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ő szerintem tudja. Azóta már lehet, hogy a lány is. :))

(#208) IO.sys válasza #72042496 (#207) üzenetére


IO.sys
őstag

Kiakadok az ilyeneken, mert ott kezdődik, hogy óvodában nem tanult meg annyira fogni, hogy kezében maradjon egy tárgy, jelen esetben 100-200-300k huf értékű. Elvégzel neki hibafeltárást, adatmentést, beszerzést, gondolom felújítást, telepítést, adatköltöztetést, és a te k-évanyád, mert miért kell neked ezért 5000? :((( Én is pénz nélkül távoztam volna, de nagyon részletekbe menően elküldtem volna a bús kur^2gqa anyjába... :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#209) cbmfan válasza zolee001 (#204) üzenetére


cbmfan
senior tag

régi szép idők... némelyik házon volt rejtett floppy meghajtónak hely. sokból szedtem ki lemezt mert nem volt mögötte semmi :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#210) opr válasza zolee001 (#204) üzenetére


opr
veterán

"A nem tul olcsó ellenben igen drága masinának nem volt optikai egysége ellenben neki sikerült vmi rést késziteni a lemezzel és beletolni"

Konyorgom, mondd, hogy errol keszult valami kep. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#211) D1Rect


D1Rect
félisten

"Szia!
Újra kéne rakni a gépemet, meg tudod csinálni?"

"Persze, de csak eredeti windowst vagyok hajlandó feltenni".
"Az mennyi?"
"45eFt"

Soha többé nem fog keresni.

(#212) #72042496 válasza IO.sys (#208) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ilyen balesetek történnek. Az anyagi részét pedig érdemes előre tisztázni, mert abból csak a neheztelés van, amikor az egyik fél szívességet vár, a másik pedig pénzt. :)

[ Szerkesztve ]

(#213) opr válasza D1Rect (#211) üzenetére


opr
veterán

Ez sajnos nem igy van, plane miota a laptop a divat. Rengeteg fostalicska, legolcsobb tescos laptop van, amihez van eredeti win. Ezt nagyon be lehet szivni.

Viszont vannak olyan valaszok, amik tapasztalataim szerint mukodnek. Ugye a legegyszerubb, ha kozlod, hogy kiszallasi dij+elso ora 20k, utazasi ido oda es vissza is beleszamit.
De ha valamiert a penzt nem akarod felhozni, akkor ha mondasz valami olyat, amire nagyon nem szamit, mondhatni sokkolod, akkor sokszor csak annyi a valasz, hogy "Ja, oooo, ok, akkor majd maskor". Ilyen pl az, hogy "Bocs, nem erek ra, Batman jelmezt varrok", vagy barmi hasonlo marhasag.

ui.: Masik, nagyon jol mukodo modszerem az, ha mar ismerem a szamot, tudom ki az, es tudom, hogy ez semmi jot nem fog akarni, akkor alternativ szovegekkel veszem fel a telefont, valami unalmas, monoton hangon.
Erre peldak (telefon csorog, felvesz, beleszol igy):
"Menyetszor mazsara kis es nagykereskedes, miben segithetek?"
"Szuk lik sexshop, mit parancsol?"
"Bandzsa szemeszet, fem kontaktlencsek felaron!"
"Zsani es tsa vegrehajto iroda, mit parancsol?"
stb stb stb

Fontos, hogy rohoges nelkul, csendes kornyezeben, monoton, unott hangon kell csinalni. Garantalt a siker! :D

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#214) Trailblazer válasza opr (#213) üzenetére


Trailblazer
addikt

:DDD :C

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#215) koby11h válasza #72042496 (#212) üzenetére


koby11h
aktív tag

Aha, balesetek mindig történnek. Elejtette a lépcsőházban lefelé, éééésss ráesett! A laptop kijelző része és a palmrest kuka, a srác 2 hétig húzta a lábát. Ráborította otthon a sört. A cégnél a teát. rácsukta a fedlapot, de nem vette ki a telefont = kijelző + bill csere. Ráültek a vonaton, ez is kijelző+hátlap. arról ment a film a kutya pedig lerántotta. A srác az ágyban nézett filmet, ott is maradt a laptop, reggel megjött a barátnője és szó szerint beugrott az ágyba = kijelző hátlap behorpadt, kijelző elpattant.

De a csúcs: 110V USA csatis töltő + T60p, vendég jelezte, hogy merül, mit lehetne csinálni?
A kereskedelmi igazgató hölgy megoldotta: 220V-os kábel ki az Ő töltőjéből, az USA csatis kábel helyére be a vendég töltőjébe és a másik vége be a 220V-ba. Az ONLY 110V! feliratú töltő pukkant egyet, erős feszkó szag, és két riadt nő. Itt szóltak nekem. Utólag okos kapitányként elmagyaráztam, hogy csak a komplett töltőjét kellett volna odaadnia, tekintve, hogy NEKI IS T60p-JE VAN 2 ÉVE!!!!!!!!!!!!
A vendég hölgy már nem merte kipróbálni a laptopot, majd otthon az IT megnézi. Szerintem is!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#216) #72042496 válasza koby11h (#215) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van, aki szétszórt, rendszeresen nem figyel rá, vagy csak idióta, és sorban teszi tönkre ezeket a gépeket. De véletlenül, fáradtság, egy gyenge pillanat miatt is előfordulhat ilyen.

(#217) koby11h válasza #72042496 (#216) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ja, bocs ha félreérthető de ez nem egy ember, ez 4-5 év alatt a cégnél illetve ismerősi körben.
Sokról nem is tehettek! Erre írtam, hogy tényleg történnek balesetek. Kivéve az utolsó mert az emberi bénaság volt...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#218) Elemental


Elemental
addikt

Üdv!

Beszállok az saját sztorimmal. Kisteherautóm van, ami a munkámhoz kell (kereskedelem). Mindössze ennyi a bűnöm, vagy tudom is minek nevezzem. És az, hogy van egy ilyen autóm egyeseknek azt jelenti, hogy én bármikor segítek költözködni, szőnyeget, csempét, bútort hazavinni. És az még hagyján, de én rakodó is leszek, sőt, ha hazaviszem neki az ágyat, segítek felcipelni, akkor segítek összeszerelni is. Két kezem és két lábam nem elég, hogy összeszámoljam, hogy hányszor mentem "segíteni". Aztán egyszer betelt a pohár, és mondtam, hogy 10k, de akkor csak az autót viszem, 20k, akkor én is segítek cipekedni. Amióta gyerekem van, azóta sosem megyek (persze van 1-2 ember, plusz a család, akinek bármikor), a családdal töltött időm megfizethetetlen. Általában azt mondom, hogy be vagyok táblázva, csak két hét múlva érek rá. Addig meg úgy is keres valakit.

Számítógépes sztorik is vannak. Fel tudok telepíteni egy wint, be tudok konfigolni egy routert, 1-2 dolgot meg tudok csinálni, elboldogulok a gépekkel. Szeretem is csinálni, nekem kikapcsolódás, de nem szeretetek elmenni, mert a családtól veszi el az időt. Itt is az a szabály, hogy 1-2 embernek szívesen segítek, de itt rászoktam arra, hogy ha kell valakinek segítség, csak akkor vállalom, ha van hasonló korú gyerekük, mint nekem, elviszem a lányomat is, a gyerkőcök eljátszanak, én meg konfigolok. Kifizetve úgy sem leszek. Akinek segítek mindig mondom, hogy csak akkor segítek, ha nem mondod el, hogy én voltam. Nem akarom hogy a haver haverjának a haverja hívogasson. Ha nem akarok menni, akkor meg eljátszom a hülyét, hogy húú, ilyet még nem láttam, meg mondom, hogy jobb lenne elvinni szakszervizbe.
Két hete voltam, mert gyere már át, kéne rá vírusirtó. Oké, vittem a lányomat is, kb 2 óra volt, mert leszedtem egy csomó fölös progit meg eleve irtó lassú volt a laptop. Én hülye, meg mondtam nekik, hogy ez win7, le kéne cserélni 10-re. Kérdik, hogy meg tudom-e csinálni. Mondom meg, de akkor vegyetek új gépet, mert ezen a gépen kb 5 óra lenne, mire végeznék. Azt akarjátok, hogy 5 óra hosszát itt legyünk nálatok? (azt hittem okosat mondtam :) ). Akkor vidd haza, és csináld meg otthon. :O Persze nem hoztam haza.

[ Szerkesztve ]

(#219) IO.sys válasza #72042496 (#216) üzenetére


IO.sys
őstag

Ott egy véletlen baleset, itt meg véletlen 5 nap munka? :D Tényleg azzal kell kezdeni, hogy ez hány nap munka lesz, volt több olyan, aki tényleg meglepődött rajta, hogy ez a számára egyszerű kérés nekem nettó 2x8 órámba kerül, kikerekedett a szeme és tukmálta a pénzt, vagy hozott egy szatyor jót, de nem volt ritka, hogy elnevette magát a nyertes pozícióból, hogy nekem ez könnyű. Mondom nem, egy házat felépíteni is munka, akkor is, ha tudom a módját. Az ilyen ember nem tudja felmérni a munka mivoltát valaminek. Minél kevésbé ért hozzá, annál inkább csak varázslat az egész. Valahol ott határoztam el, hogy eztán nincs ingyen semmi, ellenben szar gépe mindenkinek van.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#220) #72042496 válasza koby11h (#217) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahh, én azt hittem, szarkasztikus választ írtál. Nem is értettem igazán, mert ezek ciki, de tényleg lehetnek véletlenek. Akkor azok is voltak. :)

[ Szerkesztve ]

(#221) gban válasza IO.sys (#219) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is azt mondom rég, simán be lehet mondani hogy egy telepítés nettó 20 óra, a frissítésekkel, egyebekkel.
Ha adatmentés is kell az külön történet, és én nem is tudhatom mit hol tárol, mi kellhet neki.
Még jó hogy mostanában nem talál meg ilyenekkel szinte senki.

Postázást nem vállalok.

(#222) koby11h válasza #72042496 (#220) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igen, ezek tényleg véletlenek, bár a fele nekem fájt :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#223) norbx


norbx
aktív tag

Követem

(#224) koby11h válasza gban (#221) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az adatmentés nem nagy kunszt, részben ez IS a munkám, márt több százszor csináltam. Nagyjából tudom melyik mappa mit kell tartalmazzon, mekkora lehet, ha ettől eltér, vagy doc fájl, média, játék mentés, torrent fájl, config fájl van benne vagy a böngészők adatai akkor alapból mentem.
Kikérdezem a tulajt is, hogy mi a fontos ami majd menjen át. Átnézzük a meglévő telepített programokat is - feléről nem tudják mi - micsoda csak fent van - és az alapján meg lehet csinálni. Ismeretlen programoknál rákeresek mibe ment, azt is elrakom.
A rosszabb ha a rendszer már nem fut, akkor saját gépbe átrakott merevlemezzel ugyan ez. Ha meg elszállt a partíció akkor alapból image-et csinálok róla és abból próbálok helyreállítani mindent. Gondolom ez másnál is így megy. Jobb előtte menteni mint utána keresni hogy volt olyan is az hová lett?

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#225) cbmfan


cbmfan
senior tag

újabb régi sztori, 2011. májusból:

ma szöszi be, huszonéves Barbie baba. 10 centis tűsarkú cipő, szőrös rózsaszín táska. tipikus "jól nézek ki, más nem érdekel" kinézet. pultosnál állnak ketten, hívtam kinti szervizpulthoz (kivételesen rend volt rajta :D ). mondja, hogy Asus P45 chipsetes lapjába szeretne a jelenlegi 4 giga memóriája mellé még négyet, illetve a Geil ramjai mellett más típusok fognak-e működni rendesen. esetleg jelenlegi Q6600 processzorát is lecserélné valamilyen Q9 szériára. állam kopp, jesszus, ez hihetetlen, EZ ÉRT HOZZÁ!!! rajtam totális döbbenet, pultosnak elakadt a szava miközben mást szolgált ki. kellett pár másodperc mire reagálni tudtam... mondtam, hogy mi van készleten, illetve mit tudunk rendelni. elbeszélgettünk HW, SW dolgokról, egyszerűen nem akartam ezt elhinni. proci mégse kellett most neki, de vitt két kétgigás 1066 MHz-es Kingmaxot. inkább nem égettem magam azzal a kérdéssel, hogy be tudja-e rakni...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#226) #72042496 válasza IO.sys (#219) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyetértek, és szerintem a vállalkozással tök jól megoldottad, ha már ezzel foglalkozol. :)

(#227) koby11h válasza cbmfan (#225) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ilyen ismerősöm nekem is van. Tudtam hogy ért a lány ehhez-ahhoz, ECDL vizsgára oktatott meg programozott évekig, de amikor 20 éve arról volt szó hogy vigyem ki magammal a 60+ gépes céghez és vírust írtsunk mert nagyon bekaptak valamit, akkor nem tudtam mit kezdjek vele. Csini kis ruha meg félmagas sarkú cipő, kis szövött táska...
Aztán kimentünk és kérdeztem hogy szerinte hogyan fogjunk hozzá mert nekem ismeretlen ez a cég. Ő közölte, hogy volt már kint párszor, és Ő tudja mi hol van, én rakjam össze a két gépet amit az irtáshoz hoztunk, Ő meg elkezdi kikapni a merevlemezeket és hozza ide aztán meglátjuk mit találunk. 16 órát dolgoztunk végig ketten azon a péntek délután-szombaton, hogy hétfőre át tudjuk adni az ügyfélnek a gépeket. Sokat nőtt a szememben, mert minden olyan kitartóan, precízen és hozzáértően csinált, hogy le a kalappal. Ha elfáradt leült 5 percre vagy tornázott, ha nyomta a cipő a lábát akkor levette és mezítláb rohangált az irodák között, a repi konyhában talált cuccokból limonádét csinált egy vázában :)
Utána dolgoztunk még együtt többször is és amiben utolérhetetlen volt az a türelem a leghülyébb ügyfél kérdéshez is!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#228) gban válasza koby11h (#224) üzenetére


gban
Közösségépítő

Adatmentés - aha persze :DDD
Nem láttad amit én :DDD
Nevesebb emberke, ne tudd meg hova rejti a fájljait :DD
Az a legkevesebb hogy rejtett mappa.

Postázást nem vállalok.

(#229) koby11h válasza gban (#228) üzenetére


koby11h
aktív tag

Láttam nem egy fajta rejtettet mappát, kezdve a buta Windows-ostól amit semmit nem ér pár komolyabb programét is. Volt hogy fogadásból a saját D: meghajtómat védtem le egy ilyen programmal és törtem fel 3 nap alatt a védelmét úgy hogy a meghajtón rajta volt több saját élesben futó programom teljes forráskódja is - tehát ha nem sikerült volna akkor lett volna belőle készpénzben fogható veszteségem.
Ha meg a tulaj azt akarja hogy lementsem akkor eleve szól, nem előlem akarja eldugni.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#230) Silεncε válasza koby11h (#227) üzenetére


Silεncε
őstag

Egyre kevésbé ritkaság egy IT-hez értő csaj (legalábbis én ezt látom). Az egyetemen rendesen meglepődtem, mennyien vannak (proginfó) és ahogy észrevettem, náluk kisebb is a lemorzsolódás. Ráadásul a nagy részükből ki nem néznéd, hogy akár csak bekapcsolni be tudja a gépet, aztán jobban vágják a témát, mint én. Kár hogy a mi cégünket elkerülik, a 70 fejlesztőből összesen 2 csaj van :( ;]

[ Szerkesztve ]

(#231) koby11h válasza Silεncε (#230) üzenetére


koby11h
aktív tag

Aha, 20 éve három ilyet tudtam volna mutatni, most legalább 10-et. Van türelmük, kitartásuk, eszük. Én ha nem tudtam megírni valamit rendesen harmadik nekifutásra kivágtam a francba és inkább újra kezdtem - ezért is utáltam meg a saját szakmám :) - ők addig ülnek rajta amíg meg nem oldják.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#232) MineFox54 válasza bambano (#30) üzenetére


MineFox54
őstag

helyes :D
édesapám is ezt csinálta anno, a foglalkozás el is érte a célját...
(L:/dl/upc/2019-11/01/427643_scyjbha1fjdsk5gd_deb.png)[kép](/L)

(#233) IO.sys válasza #72042496 (#226) üzenetére


IO.sys
őstag

Fél életemben vállalkozni akartam, csak termékem nem volt. Tavaly decemberben jöttem rá, hogy ja de, van. :B

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#234) gban válasza koby11h (#229) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor szól ha van esze :DDD
Nem mindenkinek elég ám ha mondod, hogy gyalu, szóljon ha kell valami.
Külön rá kell kérdezni hogy mi merre, ez az indirekt adatmentés :DD
Nem ő kéri de ha elvész akkor kb. meggyilkol.

Postázást nem vállalok.

(#235) koby11h válasza gban (#234) üzenetére


koby11h
aktív tag

A meggyilkolás belefér, hozzá vagyok szokva. Választhat programot Mortal Kombat-tól felfelé :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#236) Trailblazer válasza cbmfan (#225) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ilyen ismerősöm nekem is van. Bombacicababa, de IT terén sokakat lemosna a színről. :))

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#237) hcl válasza Kisgépkezelő (#190) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaj, igen, ez az a duma, hogy ő nem ért hozzá - azt' ha nem lenne ott senki, akkor értene? A gázszereléshez se ért, mégis fel tudja hívni a gázszolgáltató, e-ont, akármit, ha nincs gáz/áram... Bár 99%, hogy ezek a férjükkel/pasijukkal/első útba eső balekkel csináltatják ezt is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#238) hcl válasza koby11h (#215) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Volt melóhelyen egy pofának 2 kijelzőt cseérltek, mert annál fogva vitte a gépet. Harmadikat már nem.
Mondjuk azt sem értem, hogy miért nem állítja be a sok manáger a lapost úgy, hogy ha lecsukja, ne aludjon el? Mert meetingről meetingre száll, és mind nyitva viszi.
Én meg ha valahova kell menni vele, összecsuk, majd a célhelyen kinyit, és minden ugyanott van. Amikor meg hazaviszem, akkor nem törik le a kezem, hogy nyomok neki egy sleep-et.

@Elemental : Na ja, amikor ismerősi körből csak nekem volt autóm, akkor mindenkit én költöztettem.
Gépet szerelni kimenni meg már régen nem. Sosincs ott, ami kéne, macerálás, stb. El meg úgysem hozza senki, tehát problem solved.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#239) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy időben foglalkoztam telefonok javítgatásával de inkább csak magamnak de hát persze, hogy a hülye gyerek elkotyogja a melóban és rögtön jönnek a kollégák, addig tök könnyű volt a szitu amíg szétcsavarozta az ember és kicserélte ami hibás 10-15 perces művelet sima ügy, de manapság, hogy hülyére vannak ragasztva a telefonok 1-2 küzdelmes szerelés után mondtam hogy már nem vállalom/dobja ki/vigye szervizbe.

Na történt is az eset kb 2 hónapja, kérdezi munkatársam segítsek már keresni kijelzőt XY telefonhoz, küldtem is neki a linket, majd határozottan mondtam, nem vállalom esélyes, hogy tönkremegy az egész a műveletben, mondta oké. 1 hónap múlva jön a postás, csomagolja ki, hoppá egy kijelző, hozza oda nekem, mondtam hogy nem vállalom, ő meg nem baj holnap behozom a telefont max nem sikerül. 1,5 órát szoptam el vele mikor az akkut kellett kitépni a ragasztásból akkor neki vittem oda tessék inkább rád robbanjon szedd ki te. Asszem adott érte egy sört, köszi szépen nem szeretem a sört. :(((

[ Szerkesztve ]

(#240) szebe válasza koby11h (#215) üzenetére


szebe
őstag

"A cégnél a teát."

A policy-ben meg díszből van benne, hogy az irodában nem eszünk/iszunk.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#241) hcl válasza kmisi99 (#239) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A legjobb az lett volna, ha tényleg tönkremegy, és akkor hisztizik.

Nálam kollega volt, hogy rendelte a kijelzőt, de persze nem a telójára valót :D Mondjuk nem problémázott, meg amúgy is jóban vagyunk, kicseréltem neki, amikor vett egy rá valót.

@szebe : Nem sok helyen tartják be. Mondjuk nem is életszerű, pláne a legtöbb helyen elvárt melómennyiség mellett.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#242) Kisgépkezelő válasza MineFox54 (#232) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Eddig fel sem tűnt, hogy a Debian logója vertikálisan tükrözve majdnem kiadja a Gojira G-jét. :D

[ Szerkesztve ]

(#243) Lenry válasza Elemental (#218) üzenetére


Lenry
félisten

Kisteherautóm van, ami a munkámhoz kell (kereskedelem). Mindössze ennyi a bűnöm, vagy tudom is minek nevezzem.
Toyota Hiace birtokos haverom pontosan ugyanezt az indokot mondta, hogy kvajó ez a kisbusz, a világból kimegy, sose romlik el, de egyszer veszel egyet, és az összes haverodat te fogod költöztetni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#244) Beerdrinker


Beerdrinker
tag

Ez de jó topic! :D

"Where is Jessica Hyde?"

(#245) Syl válasza gban (#221) üzenetére


Syl
nagyúr

> egy telepítés nettó 20 óra, a frissítésekkel, egyebekkel

Ezt írd be a win10 topikba. Leszedik rólad a keresztvizet :D Szerintük fél óra az egész!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#246) Lenry válasza koby11h (#224) üzenetére


Lenry
félisten

Nagyjából tudom melyik mappa mit kell tartalmazzon
az én tapasztalatom az, hogy ha a user nem tud arra a kérdésre válaszolni, hogy mije hol van, akkor lementem a c:\users mappát, mert 99%, hogy minden vacka az asztalon van, esetleg a Download meg a Dokumentumok mappákban, és ezzel a böngésző jelszavai meg előzményei is átjönnek, innentől már nehéz nagyot esni egységsugarú user esetén

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#247) IO.sys válasza Syl (#245) üzenetére


IO.sys
őstag

Akkor nagyon nem értenek valamit. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#248) Silεncε válasza Syl (#245) üzenetére


Silεncε
őstag

Ha nem is fél óra, de nekem bőven elég hozzá 2,5-3 óra minden programmal együtt. Ha sok adat van, lehet több egy kicsivel, de a 20 órát nevetségesen soknak tartom

(#249) Lenry válasza Silεncε (#248) üzenetére


Lenry
félisten

Media Creation Toollal csinálsz egy telepítőt, az kb naprakész frissítésügyileg, a maradék pár lejön menetközben.
a Windows telepítése ezzel kész, mai értelmes gépben ez kávécigivel együtt is max 1 óra.

mod: ez nem csak Neked válasz

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#250) Silεncε válasza Lenry (#249) üzenetére


Silεncε
őstag

Igen, MCT-t használok én is. Ezért nem is értem, honnan jönnek ezek a 20 órák...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.