Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) davenport


davenport
aktív tag

Bocs a linkért, de úgy tűnik, hogy az "ingyen kellene" történetek más platformon is megihletett pár embert.

No money, no honey.

(#1552) dugo_ válasza davenport (#1551) üzenetére


dugo_
veterán

Ennek nemzetközi irodalma van:
https://www.reddit.com/r/ChoosingBeggars/

(#1553) KROK640 válasza hcl (#1549) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, tudom, emlékszem rá én is. Mellesleg nekem az USB kulcs az mai napig egy hardverkulcs (logikusan)

Nem mind, vagy kettő volt ilyen, de már leépítettem őket. Viszont "házkutatós" az több volt (szerencsére már mind leszokott róla) és azzt is utáltam, mert meg a tip-tapi dino mintha didibárban lenne, csak épp nem a helyére rakja vissza a dolgokat. Meg fizetni sem fizet, amiért az egész lakásban otthagyja az ujjlenyomatait.

kölcsönadás témájában hasonlóan állok én is. Akkor szakadt el a cérna, mikor már 6-8 haver járt ide kölcsönkérni a CDket (akkor még az volt a menő) aztán már az isten se tudfa h melyik kinél van (főleg, néha egymásnak is odaadogatták*, pedig mindegyiken rajta volt a nevem) ) és végignéztem a 300db-os CD gyűjteményemen és vagy 70 CD hiányzott úgy belőle, hogy senki sem tudta h hol lehetnek meg elvileg senkinél sem volt. Na akkor zártam ezt le.

*Nagyon bosszantó volt az a gyakorlat h kölcsön adtam valamit XY-nak, és akkor ő mondjuk 1 hét múlva ahelyett h visszahozta volna, odaadta XX-nek, aki pláne bacott visszahozni, hiszen még ha látta is hogy az enyém, akkor sem ő kérte kölcsön, ergo nem az ő sara, néha még tovább asdta YY-nak, és egyszercsak eltűnt a CD a balfenéken, és senki nem érezte úgy, hogy a felelősséget váéllani kellene (üres CD vétele, anbyagoik újbóli beszerzése, hiszen akkoriban még pénzért irattuk a játékokat, mp3-akat).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1554) hcl válasza KROK640 (#1553) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+, de az emberek nagy része a hardverkulcsot is pendrivenak hiszi :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#1555) koby11h válasza hcl (#1554) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ja, volt olyan amit nálunk el is loptak privatizáltak, mert azt hitte, hogy az majd Neki milyen jó lesz otthonra - akkor még a 128MB az tök menő volt.
Nagyon fasza volt, hogy indult volna reggel a diagnosztikai program, de nincs hardver kulcs, mondom biztos nem érzékeli. Ja tényleg nem mert nincs ott. Nagyfőnök szólt, hogy ok, ha valaki véletlenül elvitte az délig hagyja az ebédlőben, különben az egész csapatnak levonja a fizetéséből az árát és amíg nem jön meg a pótlás a kiesett bevételt is. 1 óra múlva ott volt, igaz már minden címke le volt róla szedve, de az meg le volt fotózva szal az idegen kívül más gond nem lett.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#1556) dugo_ válasza koby11h (#1555) üzenetére


dugo_
veterán

Ez akkor problémásabb, amikor a PLC-kből lopják ki a memóriakártyát, aztán másnap volt termelés, nincs termelés. Szerencsés esetben van backup, de olyan is előfordul, hogy egy ilyen manőver után újra kell programozni a 20-30 éves gépsort...

(#1557) koby11h válasza dugo_ (#1556) üzenetére


koby11h
aktív tag

Itt egy 1.8 milliós gépjármű diagnosztikai eszközhöz volt a hw kulcs :) A nélkül érdekesen működött volna a szerviz is - pótlási idő kb. 2 hét, napi autók száma kb. 20-25 volt, ebből 10-15-höz használták is, volna.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#1558) mephi666 válasza hcl (#1554) üzenetére


mephi666
nagyúr

...amikor bevezettük az új vállalatirányítási rendszert, jöttek szép számmal a felhasználóktól a kérések, hogy mit-hogy szeretnének... volt aki a teljes keretrendszert akarta módosíttatni :DDD ...ilyen helyről jött olyan kérés, hogy "forrókulcsot" szeretne ehhez-ahhoz :D majdnem sírtam :C (forrókulcs = hotkey)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1559) #33253120 válasza mephi666 (#1558) üzenetére


#33253120
törölt tag

És karácsonyfát is faragtatok be neki? :)
Rejtett sub.

[ Szerkesztve ]

(#1560) KROK640 válasza davenport (#1551) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem a miénk kerekebb, olvasmányosabb, mint szimpla háttér nélküli kiragadott üzenetek.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1561) PhilBrick válasza KROK640 (#1560) üzenetére


PhilBrick
őstag

Csak kicsit sok az offtopik. ;]

(#1562) Lenry válasza KROK640 (#1560) üzenetére


Lenry
félisten

pedig a /r/ChoosingBeggars és főleg a /r/TalesFromTechSupport kötelező olvasmány mindenkinek, akit nyugtatni képes a tudat, hogy nem csak ő van hülyékkel körbevéve :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1563) hcl válasza koby11h (#1555) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Idióták...

@dugo_ : Azért termeléskritikus program 1 példányban 1 kártyán, az IT szempontból sem fényes :S De persze ettől nem kell ellopni.

@mephi666 : Miért nem adtál neki egy zárlatos pendrive-t... Nekem volt, ami pár mp alatt felforrt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#1564) IO.sys válasza mephi666 (#1540) üzenetére


IO.sys
őstag

Olyan konnektoros hősugárzót másik munkahelyemen az informatikus főnököm is vett, mondjuk gazdasági informatikus, ami egy fosztóképző, nem bővítmény, nem is dicsekszik vele, van is baja a szakmával bőven. Szóval vett és amikor meglepődött, hogy nem működik, kicseréltette kétszer. Aztán mutatta nekem, hogy nédd, ezek hülyék, egyik se működik!

Egyéb olvasmányos történet, hogy várva-várt téli pihenésem első napján hasmenős-hányós vírussal ébredtem, 2 napi kín után, épphogy jobban lettem de még szédülök, asszony éjjel közli 2.5 óra alvás után, hogy ő is beszáll, enyém a gyerek nyilván, gyerek ma délután színeset büfizik, ő se marad ki a jóból. Estére elég komoly izomlazítós party lett nálunk, stabilan megállni senki se tudott a szédüléstől, a két lány még hallucinál is, ha lázas, tehát a gyereket folyamatosan mentettem meg meg nem történt eseményektől, én meg küzdöttem a 7-8 légköbméter pneumatikus feleslegtől a hasamban, amit a Linex bélflóra-esemény utáni tabletta okozott, benne is van a reklámban, hogy egyensúly kívül-belül, kiszámolva ezt 20kg/cm2 légnyomásra, a hirdetés nem hazudik.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#1565) hcl válasza IO.sys (#1564) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"mondjuk gazdasági informatikus, ami egy fosztóképző"
:D True story :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#1566) IO.sys


IO.sys
őstag

:DD

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#1567) Sanyi.mTs válasza IO.sys (#1566) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Senkit nem hívtak tegnap este munka miatt? Micsoda világ... :DDD

(#1568) Lenry válasza Sanyi.mTs (#1567) üzenetére


Lenry
félisten

az nem volt, de happy endes karácsonyi sztorim pont akad.

Katika idénre gondolta lecserélni a gyerek PC-jét, amit a korábbi sztori idején raktam össze neki. finoman leráztam, mert költözik a cég, ezer meg egy dolgom volt az utolsó két hétben (ami alatt egyébként szabin voltam már), sorry de nem érek rá laptopot kajtatni a gyereknek.
azért ha kinézünk valamit, arra vásárlás előtt ránézel, hogy jó-e?, ok, az még belefér.
egy hete csütörtökön jön be, hogy a bolt, ahonnan vásárolni akart, bezárt, de kapott specifikációt a gyerektől, nézzünk már valamit hasonlót gyorsan a neten, azt megveszi.
a limit 100.000 Ft környéke.
ismerve a srácot, éreztem, hogy ez izgalmas körnek ígérkezik :D
ekkor került elő egy papírdarab, amin a spec volt: i9, >8GB RAM, >250 SSD, VGA-ra már nem is emlékszek mi volt.
- Kati, nem akarsz inkább a gyereknek egy kettes Golfot? lehet olcsóbban kijössz, meg az élmény is nagyobb...
és ekkor jött a varázsmondat:
- de csak játszani kell...
- mhmm, nah azért gondold át a Golfot
megnyitottam az egyik nagyobb informatikai bolt kínálatát és rászűrtem a legalább 250-es SSD-t tartalmazó laptopokra, meg a 8GB RAM-ra. sokműszakis kettes Golf simán kijött volna azokból az összegekből.
miután Katit felmostuk a padlóról, áttereltem egy használt, üzleti laposokkal fogalkozó ismerős weboldalára, ahol csodák csodája volt egy pár generációval ezelőtti i5, 8GB RAM, 250-es SSD, valamilyen dVGA-val szerelt HP vagy Dell talán. 90-ért
- na ezt vedd meg.
annyira beizgult, hogy azonnal elmentek érte. a férje később azzal jött oda, hogy "gratulálok, én x év alatt nem tudtam ilyen boldoggá tenni :D"

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1569) hcl válasza Lenry (#1568) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez már annyiban nagy, hogy hallgattak arra, amit mondtál :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#1570) Syl válasza Lenry (#1568) üzenetére


Syl
nagyúr

Aztán a feleséged tud arról, hogy te kolléganőket teszel boldoggá? ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1571) solena válasza IO.sys (#1566) üzenetére


solena
tag

Erre szoktam azt mondani, hogy kicsit konkretizálja a specifikációt, mert így jár:DDD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#1572) KROK640 válasza Lenry (#1568) üzenetére


KROK640
veterán

Na, ez remek story volt. Mondjuk a 100K meg az I9 már eleve durván üti egymást :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1573) gban válasza Sanyi.mTs (#1567) üzenetére


gban
Közösségépítő

Engem nem hívott aki november közepén vitt egy gépet, mint kiderült, kölcsön :DDD
és azt mondta pár nap és hozza vissza :Y
Aztán hívott egy hét múlva hogy egy hét múlva hozza a pénzt mert mégis kell a gép, csak most sok vagyont kellett elköltenie a készülő klipjére (a gép is arra kellett hogy a 4k-s klipeket meg tudja nézni mert a laptopja se bírta meg a szülei gépe se) :))
Természetesen nem hívott azóta se, én meg megvárom hogy mikor szól, a se gond ha mégis visszahozza a gépet, legalább meg tudom mondani hogy akkor többet ha kérhetem se ő ne keressen se a családja.
Attól nem félek hogy nem lesz kifizetve vagy nem kapom vissza, asszony barátnője az anyja.

Postázást nem vállalok.

(#1574) hcl válasza KROK640 (#1572) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Proci nincs meg annyiból? :D

@gban : De szép, olyan káeurópai

Mutogatni való hater díszpinty

(#1575) gban válasza hcl (#1574) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, a durvább részt nem is mondtam, de mégiscsak leírom.
Asszony lábát műtötték, barátnőt ez se zavarta, közölte, jön, mert az asszony nem tud menni - bizonyos segítség kellett neki, és az se volt baj hogy 3 napja volt a műtét, biztos így is megoldja a feleségem.
Nem kérdezte, jöhet-e, közölte hogy jön.
De a lényeg, a fia nem jött fel (aki ugye a gépet elvitte), mert 'el kellett intéznie' egy telefont. :DDD
Na ez az amihez pofa kell, mert ha simán nem fér bele, hogy eljöjjön, mert elfoglalt, akkor max. utólag megmondja, és elnézést kér hogy nem is telefonált.
De így egyértelmű hogy sunnyog.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#1576) bullseye válasza gban (#1575) üzenetére


bullseye
addikt

Ezt már nem értem. Az, hogy a feleséged barátnőjének a kölke, attól miért neked ciki, hogy lógnak vele, miért nem nekik? Alapból miért nem mondanak inkább hálás köszönetet, hogy még nem jelentetted fel lopásért a gyereket?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#1577) gban válasza bullseye (#1576) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekik biztos kellemetlen lesz ha szóba kerül :DDD
Nekem meg nem az, én csak örülök hogy lesz indok elzavarni végre őket, hogy hagyjanak békén minden ilyen irányú problémájukkal.
A kölök az amúgy 30 fölött van.
Hálás köszönetet meg mondanak, mivel munkadíj nincs.
De ezt kipótolták múltkor is, 3600 volt az anyagköltség, erre 3000 + 500 + 200-at kaptam mert nem volt 100-asa, és úgy nézett meg mondta hogy hagyjam a visszajárót, mintha 20k munkadíjat fizetett volna és adott volna rá még egy 5-öst...
Ahogy más is írta többször is, ezt utálom a legjobban, ilyenkor azt hiszik hogy ki vagyok fizetve (nem várok el munkadíjat tőlük de legalább ők se gondolják úgy hogy meg lettem fizetve), csak másnál a megfizetés az 1000 / 8 óra, 2 tea, 1 csoki, vagy bármi egyéb apróság.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#1578) hcl válasza gban (#1575) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kicsinyeessssss

Mutogatni való hater díszpinty

(#1579) IO.sys válasza Sanyi.mTs (#1567) üzenetére


IO.sys
őstag

Vártam, ki nyitja a sort. :D

22-én este jött anyám szomszédja, aki múltkor gamer laptopot keresett 40-ért, hogy vett a fiának egy 4 hónapos laptopot 80 helyett 50-ért (GAMELNI), de jelszót kér, és ajándékozáskor azért jó lenne, ha elindulna. Én akkor még küzdöttem az idei F&H vírus által okozott károkkal, szóval különösen tetszett az ötlet. A laptop megjön másnap, nyilván szatyorba behányva minden. Természetesen az ASUS 3. világbeli országaiba szánt de ott se kellett szériája. Kinyitom, kívül le van lakva, bekapcsolom, berreg a venti ezerrel, a Win úgy jó 5 perc alatt állt fel. Mondom ez 4 hónap helyett inkább 2 év 4 hónapos. Megnéztem a telepítés dátumát, és tényleg 4 hónapos. :D

Na aztán feltörtem, visszaállítottam gyárira, Szenteste hajnalán fél 3-kor még 5%-nál tartott. Ma beszéltünk a nem működő touch padról, mondom de ajándékozáskor elindult, ugyebár. Jött a válasz, hogy a srác azóta is gamel! :DDD

(#1568) Lenry: melyik az a weboldal?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#1580) cbmfan válasza gban (#1577) üzenetére


cbmfan
senior tag

erre van egy tökéletes megoldás nálunk: én nem dolgozok itthon cserébe nem hordja fel barátnőit és a hozzá tartozó sleppet.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#1581) Dante73 válasza gban (#1577) üzenetére


Dante73
tag

Ha valaki egy százassal akarja a szemem kiszúrni, azt visszaadom. Ha kell, erőszakosan akár. És hogy soha többé semmit nem teszek meg neki, az biztos.
Az idő az, ami a legértékesebb. Minden mást lehet pótolni, az elvesztett időt nem. Ha csak fél órát vett el az életemből, és megpróbálja egy százassal kiszúrni a szemem... És akkor a szaktudásomról nem is beszélek.

(#1582) KROK640 válasza IO.sys (#1579) üzenetére


KROK640
veterán

Biztos a Super marioval és társaival gamel a srác.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1583) KROK640 válasza gban (#1573) üzenetére


KROK640
veterán

Na, klippre, most eszembe juttattál két storyt is, bár az egyik csak nagyon lazán kapcsolódik hozzá.

1.
Távoli ismerős, úgy gondolta, hogy megírta a tökéletes rap slágert (hallottam, szeretem a rappet, de ez egy amatőr hallgathatatlan szar volt), és persze volt studió bérlés, állítólag 100 ezrekért, meg valami 400 rugó volt felvenni a klippet stb. Ha igaz amit mondott akkor a szuper slágerbe klippestől már benne volt 1 misi körül. Ha igaz.
Na itt kerültem én a képbe, hogy kell neki egy KOMOLY számítógép amivel megvágják a jeleneteket, meg alá a zenét, elkészítik a klippet. Meg "nem kispálya" neki a legjobb videóvágó szoftverek legyenek a gépre telepítve. (arra nem tért ki, hogy hogyan és mennyit kíván értük fizetni, de gondolom a semennyit lett volna a válasz) Majd ezután jött a legkeményebb rész : közölte, hogy akár 20 ezer ft-ot is rá tud szánni egy számítógépre, szal ne fogjam vissza magamat, és persze az is tegnapra kell. Na ezután elmagyaráztam neki h egy 20 ezres gépen a videóvágó szoftver sem fog elindulni, nemhogy érdemi munkát végezzen, de tovább megyek, 20 ezerért én sem csinálom meg neki a saját gépemen. Ha gépet akar akkor 300 ezer alatt ne gondolkodjon + a szoftverek, ha pedig azt akarja h én csináljam meg neki akkor 100 ezer , de csakis abban az esetben ha megállunk 20 munkaóránál maximum.
Én voltam a csicska, aki le akarja venni, és ezzel elviharzott, és szerencsére azóta sem keresett.
Hab a tortán, hogy annyira noob volt, hogy szerintem a passziánszt se tudta volna elindítani, nemhogy videót vágni. A "slágerét" meg azóta sem hallottam sehol szerencsére.

2.
Egy haver akivel akkoriban jóban voltunk. Ő is amatőr rapper volt, a kevésbé tehetségesek közül szerintem (mondom mindezt úgy h szeretem a rappet és valamikor anno nekem is volt km-em). Na szóval megtervezett egy album borítót, meg ami a lemezre kell neki. Nekem kellett hoznom az embert aki kinyomtatja a CD-et meg a borítókat, meg gyakorlatilag levezeti a "gyártást". Előbb 100db-ról volt szó, ami aztán módosítva lett 10-20dbra már nem is emlékszem. Megoldottuk, meglett neki, örült. Felajánlott egy darabot nekem, megköszöntem, elvettem, gondoltam jó lesz tiszteletpéldánynak. Majd közölte velem legközelebb, hogy amúgy szívesen a CD-t, de 1200ft az ára, és annyival jövök neki. Hát nem kicsit ledöbbentem, és rosszul esett, el is határoztam, hogy legközelebb visszaviszem neki inkább, mert ez nekem nem ér ennyit, pláne h még én segítettem. De végül azóta is adom neki, mert aztán úgy alakult a dolog h valahogy rövidesen leépítette az akkori ismerőseit, meg engem is vele együtt, különösebb indoklás nélkül.. hát lelke rajta, amennyire tudom a 10-20 lemezből végül 2db-ot tudott eladni.

#klipp #léptem

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1584) Lenry válasza IO.sys (#1579) üzenetére


Lenry
félisten

edigi

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1585) borg25 válasza gban (#1577) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Kíváncsi lennék, hogy mi lenne, ha ilyenkor azt mondanád, hogy nem 100Ft és akkor egy fillért sem fizettél a munkáért, szóval jössz majd egy szívességgel. De gondolom attól kiguvadna a szemük, ha azt mondanád, hogy nézd, míg megvagyok a gép szereléssel, az asszony lába miatt úgy se mozoghat te is végeznél a felsöprés-felmosás kombóval :D
Vagy hupsz ez még se 5 perc lesz, azt mondják finom a spagetti ala bolonyézéd.

(#1586) hcl válasza IO.sys (#1579) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lehet bejátszottam volna, hogy ne készüljön el, azt' többet nem jön

@KROK640 : "Én voltam a csicska, aki le akarja venni, és ezzel elviharzott, és szerencsére azóta sem keresett."
Ez tökéletes így, gondolom :D
Amúgy egy 20 ezres gépen simán elindul videovágó szoftver, más kérdés, hogy milyen, és mit fog tudni vele kezdeni :D
"De végül azóta is adom neki, mert" gondolom ő is jól kifizetett valamit :D Az a legjobb, amikor az amúgy mindig fizetni "elfelejtő" embernek kéne egyszer valamit megadni... :D

Haver volt egyszer így. Még kollégistaként.
Lógott 6000Ft-al, és az én telefonom használta. (Ez még bőven butatelefon időszak volt. )
Ez ment fél évig. Mikor már nagyon kellett a pénz, eladtam a 3210-esét, amit amúgy sem használt, és nálam tárolta, 6000-ért (elég jó összeg volt). Fel volt háborodva. Mondom mire?! :D

@Borg25 : Úgy :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#1587) KROK640 válasza hcl (#1586) üzenetére


KROK640
veterán

Egyébként igen, én is így gondolom.
nem akartam nekiállni elmagyarázni h lehet h mégis elindul a videóvágó stb. Érdemi munkát úgysem tudott volna végezni egy 20K-s gépen. Egyébjként igen, az külön jó h azóta sem keresett.

Jaja, persze, semmit nem kaptam a gyártás leszervezéséért. Csak a CD-t de azt is csak akkor ha kifizetem :D

Én azért még más cuccát tartozás fejében sosem adtam el. Bár a pendrive lopkodós pl megérdemelte volna.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1588) hcl válasza KROK640 (#1587) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, hát ha nem haver, és nem az van, hogy úgysem használja semmire ami nálam van, én sem adom el :D (Igazából még jó fej is voltam, mert a telefon + 6000Ft-al tartozott, a flét elengedtem...)

Gyenge gépen már vágtam videót (kezdve ott, hogy sosem volt még erős gépem). Magamnak. Nem az aktuális igendurva felbontásra, nem professzionális célokra. Nem csúcs vágóprogival, hanem eccerűvel.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#1589) MineFox54


MineFox54
őstag

Amerikában is trend ez, úgy látom :)

(#1590) DJGABI válasza MineFox54 (#1589) üzenetére


DJGABI
addikt

emkábéhádé is köszöntött minket :DDD [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1591) Armagedown


Armagedown
őstag

Arra is van megoldás, ha valamelyik "jó" ismerősünk a pendriveokat lopja.
Egy feltűnő helyre kell tenni egy ilyet usb killert csalinak, és legközelebb nem fog semmit lopkodni. :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1592) Lenry válasza Armagedown (#1591) üzenetére


Lenry
félisten

azért a valóságban az apja faxát annak a gyökérnek, aki ezt árulja :(((

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1593) Armagedown válasza Lenry (#1592) üzenetére


Armagedown
őstag

Az NFCkill az ért hasznos dolog, nem is hordom manapság magammal a bankkártyám amióta ilyet kaptam, mert pin kérés nélkül is tudnának vásárolni, ha elszóródna véletlenül vagy ellopnák, ez a kütyü megoldaná a problémát.
Azt mondjuk nem tudom, hogy a mágnescsíkkal és a chipel mit csinálna :D

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1594) Lenry válasza Armagedown (#1593) üzenetére


Lenry
félisten

ha elszóródna véletlenül vagy ellopnák, ez a kütyü megoldaná a problémát.

hogyan?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1595) Armagedown válasza Lenry (#1594) üzenetére


Armagedown
őstag

Rosszul fejeztem ki magam, ha kinyírnám belőle az nfc-t, akkor már nem működne vele az érintéses fizetés, nem lehetne a pin nélkül vásárolni vele.
Ha tudja valaki innen, hogy ezt hogy lehetne deaktiválni, akkor ne tartsa magában.
Véglesges megoldásra gondoltam, nem az nfc blokkoló kártyatartóra.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1596) Aljasvip válasza Armagedown (#1595) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Kéred a banknál hogy deaktiválják a kártyádon az érintésmentes fizetési lehetőséget.
Egyébként pedig ez már a paranoia kezdő lépcsője szerintem. A banki tudakozó vonalon (vagy OTP esetén a banki alkalmazáson belül) 5 percen belül lehet tiltani a kártyát. Sajnos már élnem kellett a lehetőséggel.

(#1597) Armagedown válasza Aljasvip (#1596) üzenetére


Armagedown
őstag

Szóval egyeseknél már az is paranoia, ha nem szeretném, hogy az elszórt kártyámmal vásároljanak, fura ez a világ.
De kösz a tipped, így legalább féig hasznos volt a válaszod.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1598) szipipeti válasza Aljasvip (#1596) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Sajnos nem paranoia... Lehet (venni) készíteni olyan "leolvasót", ami 4900 Ft-ot lecsippant a kártyáról, ha az csak a "natúr" a bank által beállított alapállapotban "üzemel"...
Egy forgalmasabb piacon, koncerten, tömegközlekedési eszközön, percenként 1-2 leolvasást lehet "eszközölni".. Mondjuk gondold el, hogy a 4-6-on amíg végig megy a körúton, csak 10 db sikerüljön utazásonként... Ez 50000 Ft/óra...

Nekem is le van tiltva... érintős, de 10 Ft-nál is kér PIN-t

(#1599) Lenry válasza Armagedown (#1595) üzenetére


Lenry
félisten

felhívod a bankot és kéred, hogy kapcsolják ki, de pl egy csomó esetben mobilapplikációról is állítható, ahogyan az a limit is, ami fölött PIN kódot kér.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1600) Gabibácsi válasza Armagedown (#1597) üzenetére


Gabibácsi
tag

Egy klikk appból deaktiválni

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.