Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Diabolis válasza hcl (#698) üzenetére


Diabolis
tag

Bakker, én a maltert utálom,nem is lettem kőműves :D De ha utálja a számítógépeket, akkor minek megy olyan helyre,ahol csak azzal kell dolgoznia?

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#702) updog válasza KROK640 (#691) üzenetére


updog
senior tag

Egyszer egyetem alatt diákmunkában hívtak (protekcióval, ismerős) hálózatépítésben segédkezni, ha már középsuli óta megvolt a CCNA, na majd most élhetek vele. Huszasért, fix számú végpont, az ígéret az volt hogy pár órás meló, kis kábelezés, switchek dugdosása, max. két nap. Ez már tizenéve volt, akkor azért nem tűnt rossz ajánlatnak. Na mint kiderült, a meló abból állt hogy kábeleket kellett húzni tizenméter hosszan a kábelcsatornába, elől-hátul rároppantani az aljzatot és a csatit, majd letesztelni hogy jó-e. Egy friss építkezésen, ahol kb. a gipszkarton se volt még mindenhol fent. Plusz úgy, hogy a 4 érpáron menjen el minden végpontra a telefon ÉS az internet is (ugye 100Mbitig ez simán megoldható más-más érpárokon - persze már akkor se volt túl futureproof megoldás). Ráadásul végül öt napig húzódott a meló, de mivel ismerős szervezett be, nem hagytam ott a 'csába a meló közepén. De érdekes módon azután vele már nem sokszor találkoztam az egyetemi évek alatt :D

OFF mert végülis nem ingyenmeló, csak a #691-ról jutott eszembe :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#703) opr


opr
veterán

Nekem amugy a legabszurdabb ingyen szerelos story az volt, mikor a bo 70-es nenike nagyon szeretett volna termeszetben fizetni. Inkabb elengedtem azt a 2000 ft koruli osszeget, amirol szo volt es menekultem. Erdekes, amikor az egyetemen a 22 eves csaj csinalta ugyanezt, valahogy konnyebben meggyozott, hogy inkabb huzkodjam Ot, mint a tarcajabol a penzt. :DDD

Kozben amugy gyujtogetem a gyongyszemeket cimszavakban, regi emlekek ezek, mert egy ideje nem vallalok semmit, de szepen lassan beugranak.

Amugy a forum eddigi tortenete alapjan ide valid a hulye kollegas/fonokos story is? Mert abbol van egy eleg konkret es ertekelheto gyujtemenyem. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#704) IO.sys válasza opr (#703) üzenetére


IO.sys
őstag

A hülye főnökös/kollégás storykkal képviseltetem itt magam 90%-ban, abból van minden napra több.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#705) Silεncε válasza opr (#703) üzenetére


Silεncε
őstag

B+, leköptem a monitort.... :C Mondjuk engem valahogy nem találnak meg az ilyen fiatal lyánykák, pedig nekik szívesen segítenék... :U

(#706) pn4hvq válasza Silεncε (#705) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nem egyértelmű, hogy neked a 70 vagy a 22 számít fiatalnak... :F

;]

(#707) Spet válasza pn4hvq (#706) üzenetére


Spet
addikt

Nem ismerte a mondást, hogy a 70-es az új 40-es ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#708) *Ropi* válasza Spet (#707) üzenetére


*Ropi*
félisten

Közlekedési rendőr lehetett. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#709) Syl válasza IO.sys (#704) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak a tisztánlátás miatt: te a hülye főnök vagy a hülye kolléga vagy? ;] :P :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#710) IO.sys válasza Syl (#709) üzenetére


IO.sys
őstag

:D Az a hülye vagyok, aki utánuk takarít.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#711) koby11h válasza IO.sys (#710) üzenetére


koby11h
aktív tag

Egyszer egy volt kollégám mondta: "A dolgozó "hülyék" viszik előre a világot. Meg is tudnák állítani, de annyira nem bátrak."

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#712) IO.sys válasza koby11h (#711) üzenetére


IO.sys
őstag

Ja! Gyakori gondolatom mostanában, hogy mi a sz4rt csinálok.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#713) qnadam válasza _Karesz_ (#699) üzenetére


qnadam
veterán

eddig 3, nem is rossz :DD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#714) hcl válasza koby11h (#653) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaj. Egyszer úgy estem be assembly vizsgára, hogy a miénknek már majdnem vége volt. Megírtam... Időre... :D (Sosem tudtam igazán assemblyben programozni... Na jó, másban sem...)
Már bent ültek a távoktatásosok, nekik segítettünk.
Fingjuk nem volt.
Ezek már infót tanítottak, csak nem volt meg a végzettségük.
Katasztrófa.

@IO.sys : Új kollegina, 2015-ben. Leültetjük Win7 elé, mondja, hogy ő ilyet még nem látott.
Korábban önkoris dolgozó volt... valszeg XP volt az egyetlen OS, amit észrevett maga körül, bárhol is.

@Diabolis : Az élet nagy kérdései.
Válasz : ott nem kell megszakadni, lehet fél napokat netezni meg lógni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#715) IO.sys


IO.sys
őstag

Mai sztori :D

Kolléga talál az egyik telephelyen egy ritka laptopot, most nem írom le a típust, mert még véletlenül idetalál. Cserélhető nagy VGA van benne, P4 proci, speciális hűtés, stb.
Behozza a műhelybe, hogy megmenti.
XP van rajta, bootnál leáll.
Szétszedte, szidja, ilyenkor már tudom, hogy 50%, hogy sikerül-e sérülésmentesen összeraknia. Tekintélyes mennyiségű MX-4-et elpancsolt a próbák alatt. Jelenleg ott tart a folyamat, hogy már a biosig se jut el, elszállt valami az alaplapon, de nem szólok. Az imént a földön fűrészelt CPU hűtőt, hogy azt rakja a procira.
Szóval ritkaság laptop RIP. :(

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#716) DJGABI válasza IO.sys (#715) üzenetére


DJGABI
addikt

legalább addig se mást ront el ;]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#717) koby11h válasza IO.sys (#715) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem egyszer volt egy Gravis Ultrasound-om, persze mert nem SB-t vettem, ahogy 3dFX-em is volt mert nem nVidia-t vettem - pedig szerintem azok voltak a jobbak, de az élet máshogy döntött.
A lényeg, hogy kb. 10 éve lomoltunk ki egy családi házat és pár öreg fa bútort egy roma srác elkérte - tűzifa lett volna amúgy, mert már az ócskások sem vették meg - hogy Ő még ezt használná.
Ok, mondom vigyed, a kutyának se volt kedve összevagdosni. Mit kérek cserébe? Közben odatolatott egy atom szakad Opel Kadett-el - az is megérne egy sztorit ahogy a Kadett tetejére felkötötte az üveges ajtajú tálalószekrényt - aminek a csomagtartójában volt egy GUS. Mondom azt add ide nekem cserébe! Azt? Azt! A múltkor vittek elektronikai hulladékot Pestre úgy maradt itt. Mondom ok, cseréljünk!
GUS PNP, 2x2MB rammal. Egy ismerősöm adott érte 5000 Ft-ot látatlanba, és sikerült még működésre bírnia, hallottam szólni.
Szóval van ami megmenekül, van ami meg bénák kezébe kerül.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#718) mephi666 válasza koby11h (#717) üzenetére


mephi666
nagyúr

...uhh, itt a zsibvásárba is kb ennyiért érdemes kimenni vasárnaponként, mert olyan csodák bújnak meg néha a hulladék közt, hogy csak néz az ember :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#719) Spet válasza IO.sys (#715) üzenetére


Spet
addikt

Pic or did not happen ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#720) Lenry


Lenry
félisten

nem IT, de jól mutatja az általános user-felfogást

céges étkező, 5 perce.
állok sorba a bögrémmel a kb 1 hónapja vett új kávéfőzőnél, előttem két kollegina:
- az előző kávéfőző annyival jobb volt, hogy egyszerre két kávét is le tudtunk vele engedni
közbeszólok:
- ezen is két csövön jön a kávé, aláteszitek a csészéket, kész.
- jó, de az akkor dupla adagot is adott
- az megvan, hogy ha kétszer nyomod meg a gombot, ez is két adagot főz?
- :Y honnan tudod?
- ott a kézikönyv a gép mellett. elolvastam :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#721) IO.sys válasza Spet (#719) üzenetére


IO.sys
őstag

Pont kifutott egy percre, hogy kimossa a vérző ujján a sebből a hővezetőt :DDD

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#722) tothl válasza IO.sys (#721) üzenetére


tothl
addikt

Kell még bele ásványvíz. Az lehet a baja.

(#723) Spet válasza IO.sys (#721) üzenetére


Spet
addikt

Bazzz :DDD

Legalább meglett a típus :P

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#724) IO.sys válasza tothl (#722) üzenetére


IO.sys
őstag

Bele akart hugy0zni, most haragszik rá. Egy bizonyos szint alatt mindig a gép a hülye.

(#720) Lenry: Hasonlónál megpróbáltam felhívni a figyelmét, hogy ez emberi józan ész meglétének kérdése, azt a választ kaptam, hogy ő fáradt és egyébként se informatikus. :F

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#725) IO.sys válasza Spet (#723) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem az, megírom privátban.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#726) TESCO-Zsömle válasza IO.sys (#721) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak nem egy "megölhetetlen" ős-t.pad? :Y
Én se vagyok informatikus ,de fáj, amikor valaki ennyire, de ennyire... :O

Mondjuk én kaptam már meg Manual olvasása közben a magamét:
-Mit vettél?
-xyz-t.
-És, milyen?
-Nem tudom, még olvasom a kézikönyvet.
-Nem vagy te férfi?!?
-???
-Az begyújtani van! Kapcsold be, aztán majd rájössz...
- :O

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#727) IO.sys válasza TESCO-Zsömle (#726) üzenetére


IO.sys
őstag

Az. :( 15+ éves, ebayen van egy 55k-ért.

A manual olvasást az szereti kifikázni, aki még nem csinált semmit, aminek tétje volt, meg ráér felfedezni, amúgy sincs dolga a héten, de utána se persze.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#728) koby11h válasza IO.sys (#721) üzenetére


koby11h
aktív tag

Szegény öreg Thinkpad, kár érte!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#729) koby11h válasza IO.sys (#727) üzenetére


koby11h
aktív tag

Vagy mindent mindig megkérdez! Mondtam már én is, tessék, itt van, olvasd el. Én is így tanultam meg kezelni.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#730) qnadam válasza IO.sys (#727) üzenetére


qnadam
veterán

G sorozat? azok olyan vsatagok, mint egy lexikon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#731) cbmfan válasza IO.sys (#727) üzenetére


cbmfan
senior tag

haver apósa próbált összerakni IKEÁ-ban vett bútorokat, első dolga volt egy kupacba rakni mindent és kidobni leírást csomagolással együtt. állítólag négy napig földre rakott matracon aludtak, majd kinyomtatták valahol :D

ha mobil P4 valahol van egy 2500/400 procim bele.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#732) Vakegérke válasza koby11h (#729) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt én is mondtam már valakinek.
- Te hülye vagy, nem most jöttem a dedóból. Inkább mondd, mit csináljak vele.
- Akkor most ki a hülye? Aki elolvassa a használatit, vagy aki nem?
Én voltam a hülye, ő meg máshoz rohant tanácsért.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#733) mephi666 válasza IO.sys (#727) üzenetére


mephi666
nagyúr

kezdek rászokni a felhőzésre: onedrive-on csináltam direkt egy mappát, ahova gyűjtöm a manualokat :) mosógép, tűzhely, autó szerelési kézikönyve, stb... asszonynak is hozzáférés megadva (sírnak az esőerdők, amiért a háztartási gépekhez adnak 100 oldalnyi manualt 9 nyelven... otthon persze keresi az ember mindig 10 percig, amikor szükség van rá)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#734) IO.sys válasza qnadam (#730) üzenetére


IO.sys
őstag

Az.

(#731) cbmfan:
Bútorösszerakással kapcsolatban tavalyi sztori.

Költözés után voltunk, már 16 bútort összeraktam, elég jól ment. Megjöttek a gyerekbútorok. Komoly minőség, egy bútorlap olyan nehéz, mint öt jiszkes. A bútorok extrája, hogy nő alkotta az összeszerelési útmutatót, hogy az egyedülálló anyák is megértsék és össze tudják szerelni! Na az úgy néz ki, hogy nekiállsz a füzetnek, minden bútorlap felkantározása 2 féle képpen fel van tüntetve, mit hova csavarj. Amikor az összes lap megvan, a következő oldalon.... kész a bútor! :DDD Szóval, amit nem értett a szerző, azt kihagyta. Az is szellemi fogyatékos, aki ezt így hagyta piacra kerülni. Minden tiszteletem a nőké, de amihez nem értenek, mint a háromdimenziós tér, meg a szerelés, azzal ne viccelődjenek. Visszatérve a dolog extrájára, el tudom képzelni azt az egyedülálló anyát, aki emelgeti a 12 kilós lapokat és összerakja fejben a bútort rajz hiányában, miközben pocakban van/karon sír a gyerek.

(#733) mephi666: ez jó ötlet. :K

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#735) #09634560 válasza cbmfan (#731) üzenetére


#09634560
törölt tag

Na velem hasonló esett meg: ismerős hívott, rakjak neki össze IKEA jellegű szekrényeket, szám szerint 3 db-ot, elkezdtem nézni a hozzáadott utasítást, erre ő: nem olvasgatni hívtalak hanem hogy rakd össze nekem ezt a kib. sz@rt. :O Mondtam: bocsi akkor megyek, igazad van, majd boldogulsz..... utána sikerrrel szét is barmolták, jöttek volna fúróért, meg csavarért, mondtam: bocsi, egyszer el lettem küldve, nem pofátlankodok vissza....

(#736) Narxis válasza #09634560 (#735) üzenetére


Narxis
nagyúr

Gondolom hogy szidtak téged utána... :D

Thanos was right.

(#737) koby11h válasza #09634560 (#735) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én fél évig szereltem össze bútort - kellett a pénz na. De akkor is elolvasom a leírást, meg ellenőrzöm a hozzá adott dolgokat darabra. Lemérem a csavarok hosszát ha nagyon hasonlóak és feliratozom, hogy nehogy összekeverjem. Leterítem a legnagyobb karton lapot és azon csinálom, hogy nehogy összekarcoljam a parkettát...
Nem értem néhány ember mentalitását, ha annyi lenne mint becsavarni egy égőt akkor nem adnának a szekrénysorhoz 26 oldalas leírást.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#738) #09634560 válasza Narxis (#736) üzenetére


#09634560
törölt tag

szerencsémre nem fogtam meg egy darabot se.. csak a leírást vettem ki... :) de ment volna a téma csak ugye elszólta magát hogy ő bontotta ki...
Koby11h: kb én is, néha nehezményezte is más hogy a rákészülés tovább tart mint ahogy összepakolom..

[ Szerkesztve ]

(#739) galoslac válasza IO.sys (#721) üzenetére


galoslac
tag

Szólnál neki, hogy szeretnék kipróbálni egy alupálcát jöjjön át van pálinkám és rácsípjük! M4-el se kell többet szarakodni. ;]

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#740) gban válasza Spet (#723) üzenetére


gban
Közösségépítő

Fogadjunk a hűtő alapján következtettél a típusra :DDD :DDD

Postázást nem vállalok.

(#741) Tikakukac válasza IO.sys (#721) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem szívügyem a régi ThinkPad sorozat IBM érából, a kolléga érdemelne pár nagy taslit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#742) qnadam válasza Tikakukac (#741) üzenetére


qnadam
veterán

apóséknál van egy asszem A valami dokkolóval, azt lehet egyszer elkunyerálom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#743) Tikakukac válasza qnadam (#742) üzenetére


Tikakukac
titán

El sem hiszed milyen gépet hozam most el egyik helyről. Lehet erről csak megszülök egy logoutot, bár anno megígértem ide nem írok tesztet sem cikket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#744) galoslac válasza Tikakukac (#743) üzenetére


galoslac
tag

Belegázoltak a lelkedbe?

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#745) Tikakukac válasza galoslac (#744) üzenetére


Tikakukac
titán

A szabályzatot ha elolvasod, akkor rájössz miért nem publikáltam ide soha semmit :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#746) galoslac válasza Tikakukac (#745) üzenetére


galoslac
tag

Olvastam már, jó cucc lehetett... (bár azóta lehet kiment, mert már néhány faszság fixed lett)

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#747) *Ropi* válasza koby11h (#717) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pont nemrég találtam meg egy (metal kazettáról bedigitalizált :D) korai zenénket, amit még GUS-on követtünk el. :D Azért már hallatszik rajta az idő vasfoga, mert el-eltompulnak az oldalak a szalag (le)mágnesezettségének függvényében. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#748) TESCO-Zsömle válasza #09634560 (#738) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

"Ha hat órát adtok nekem arra, hogy kivágjak egy fát, az első négyet biztosan a fejsze élezésével fogom tölteni." - Abraham Lincoln

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#749) _drk válasza koby11h (#737) üzenetére


_drk
őstag

Pff most szereltem össze 3 bútort a hetekben, költözés miatt.
1. ÁGY: normális útmutató szépen lépésről lépésre, bőven elegendő lépés 1 kockában, fel címkézve számmal minden egyes lap, ami nagyon fontos, mint később kiderült. Hiába a nagy lapok, haverral aki hozzáértő kb 2-3 óra nem kapkodva kávészünettel.
2. Kisebb ruhásszekrény: Asszonnyal egy komplett délután volt. Az útmutató már hiányos, de még érthető viszont ha nem dolgoznak a kezed alá, sőőt még össze is kavarnak már káosz.
3. Tv állvány: Útmutató HARDCORE level. 1 rajzon volt besűrítve minden. Én éjszakás után már közben sörözve vert is a víz, Haver siet ő is fáradt nem volt képben.
Az eredmény: Lett egy egyedi bútorom, mert nem éppen úgy sikerült ahogy azt megálmodták :D
Tanulság: Sehogy se jó! legközelebb elkérem a szerelési útmutatót vásárlás előtt!

Még hátra van egy használt lapra szerelt nagy szerkény,de ott a sérülések kicsit megnehezítik a dolgot.

(#750) 8th válasza Lenry (#636) üzenetére


8th
addikt

Amatőr. Zsigerből nyomni kellett volna a sajnos nem értek hozzá dumát. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.