Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) _Karesz_


_Karesz_
tag

Szenzációs topic, átérzem szinte mindannyiótok sztoriját. Összeszedem majd én is a sajátokat. :)

Én zsenge ifjú koromban autószalonban dolgoztam, ahol sokszor betaláltak a szervizes kollégák. Szerencsére megtaláltam az arany középutat. A pár kattintásos melókat egy köszönömért/kóláért megcsináltam. Ha valakinek kellett valami hardver, olcsón beszereztem, 1-2 ezer forintért cseréltem alkatrészt, vagy telepítettem windowst. Aztán mikor autóm lett (természetesen olyan, aminek volt 4 kereke és éppen csak gurult még), a kollégák szerencsére mind tudták, hogy baráti áron dolgozok szabadidőmben, így viszonozták a szívességet. Jó volt a közösség, persze az is kellett hozzá, hogy nem nagyon voltak köztünk pofátlanok, akik ezt kihasználták volna. :D

Persze volt egy másik ág is, ahonnan jöttek a melók ismerősökön keresztül. Tudjátok, akik az utcán még köszönni sem hajlandók, amíg el nem romlik a laptop. Ott maradt a jól bevált módszer: hozd el, szólok, ha kész. Itt aki nem akart fizetni, az le is kopott, mert úgysem adtam volna vissza, amíg nem fizet. Ha meg mégis házhoz kellett menni, előre megmondtam, hogy minimum mennyi. Megint lemorzsolódott a többség.

És a kedvencem: 200 kilométerre lakok már a szülővárosomtól és volt aki megkért, hogy segítsek már neki használt gépet választani. Meg is lett az alany, majd jött a célzás, hogy mi lenne, ha elmennék érte és hazavinném neki. Ez mind szép és jó, de akkor éppen tömegközlekedtem autó hiányábán. Szabadidőmben valószínüleg a város másik végére akarok buszozni egy gépért, majd hazavonatozni vele szatyorban, hogy ő spóroljon 1500 forint futárköltséget. Logikus.

(#452) Silεncε válasza _Karesz_ (#451) üzenetére


Silεncε
őstag

Logikus - neki az volt :D

(#453) IO.sys válasza demerion (#448) üzenetére


IO.sys
őstag

Megnéztem ezt a Ninitet, azért annyira messze nem lehet jutni ezzel. Kb a harmadát tudja annak, amit egy normális telepítéssel felrakok, és nem szórom meg minden csillámpóni fassággal.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#454) elder troll válasza #72042496 (#412) üzenetére


elder troll
senior tag

"És persze torrentezni se szabad SSD-re, mert tönkretszi. :)
(Nem.)"
Nem tudom elviselni a hdd hangját, külön letöltős ssd-t használok gigabites net miatt. 5 év garanciát vállal napi 10x teleírva (400GB) a gyártó. Csak ssd legendaként emlegetem.

(#422) VIPowER
Nem vagy elég rutinos, nekem kompresszort kellett venni, annyi retkes gépeket hoztak a rokonok és haverok. Ha már feltöltöm, akkor a sajátom is kigányolom.

Többieknek (is):
Emlegettétek a rokonokat: anyámék 10-en vannak testvérek, 15-en vagyunk unokatestvérek, és csak én "értek" a géphez. Ahogy írtam feljebb, már vennem kellett egy 24 literes einhellt, annyira retkes gépeket hoztak. Szóval maximálisan átérzem az itt leírtakat, és akkor még ismerősöket nem is említettem...
Viszont a "virtuális tüske növesztéssel" sikerült leépítenem a nagyját az elmúlt 3 évben. Fizessem a postát, rohangáljak érte, finanszírozzam meg, adjam részletre (valaki erzsébet utalvánnyal fizette) a szokásoson kívül (alkatrészenként összevadászni, összerakni, szoftverezni, tesztelni, stb)...
A kedvencem: kb 4-5 éve nagybátyámnak játékra kellett egy gép (talán x38, e5800, 4gb ddr2, velociraptor, hd6670, sblive 5.1, delta 350w), finanszírozzam meg (30000), adjam részletre. Majd egy év után lett teljes mértékben törlesztve, az utolsó "részlet" 2000 forint volt, amivel amúgy már nem volt pofám felhívni. Másnap hív a felesége, hogy a nagybácsinak "eltűnt" a fizetése, és csak a nekem adott "20000" forinttal tud elszámolni. Akkor jeleztem, hogy az a 20000 igazából 2000 forint volt, és az ember józannak semmiképpen sem volt mondható (alkesz+szerencsejáték). Bele sem merek gondolni, hogy mennyit hazudhatott a feleségének a gép áráról, ha a 2000 forintból 20000 lett.... Utoljára kaptak 2000-ért egy win7 pro matricát és szintén 2000-ért egy 750-es vinyót, nekem kellett kelemetlenül érezni magam, amiért ilyen lehúzós g3c1 vagyok. Persze új rendszer, stb.

Felhasználó kérésére módosítva.

[ Módosította: philoxenia ]

(#455) Diabolis


Diabolis
tag

Én a használt gépek összerakásából nem szoktam ügyet csinálni. Nyitok neki valami weboldalt, rábök egy árban megfelelő, irodából kiesett brand gépre, én pedig megadom neki a telefonszámot ahonnan rendelheti. Annyira nem éri már meg a HA-n összerakni egy alap netezős gépet, hogy egy percet is elbasszak vele.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#456) mephi666 válasza Diabolis (#455) üzenetére


mephi666
nagyúr

ex kolléganője erőltette volna anno, hogy olcsón legyen neki gép, használt is jó... persze majd túrjam napokig az oldalakat, legózzak, járjak a sz@rja miatt a postára... ha gáz van az alkatrészekkel, én karatézzak az eladóval... meg egy nagy lóf@szt :D ...helyi boltból összeraktam: minden garis, nincs szívás...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#457) DJGABI válasza Diabolis (#455) üzenetére


DJGABI
addikt

így-így. akkor van baj, amikor gémer gép kell, nyilván okosba. vagy még jobb amikor gémer laptop. aztán ilyen 130k-s acert néztek #trúsztori

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#458) koby11h válasza DJGABI (#457) üzenetére


koby11h
aktív tag

Még ha 130K :)
Ma kaptam egy laptopot, hogy eddig jó volt facebook-ra, levelezésre, de most már nagyobb a gyerek, középiskolás és osztálytársaival játszania valamit online.
AMD E-300, 2GB, 320 GB HDD, még a 89000 Ft-os számla is ott volt a mellé csomagolt DVD kupacban, ha jól láttam az Auchanból.
Kinyitva hozta kocsiban, mert a zsanérok/burkolat már el van törve.
Most írtam Neki, hogy még otthon ránéztem a számlára/burkolatra és ezen megtanulhat a gyermek passziánszozni. Fejlesztési lehetőség kb. a nem éri meg kategória, ha mond keretet és játék neveket akkor még nézek típust/árat, de ennyi. Nagyon rokon, szóval még nincs letudva a dolog...

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#459) davenport válasza koby11h (#458) üzenetére


davenport
aktív tag

A tesóm valamikor 2009 körül vett egy ilyet, talán egy Lenovo G555-öt. Neki egész jól kihúzta idáig, mert nagyon keveset használta, és az a használat is kb. netezés, meg skype, semmilyen játék. Pár éve felbővítettem 4 gigára, meg kapott egy gyorsabb vinyót, de idén már neki is cserés lesz. A mai eszemmel már akkor kellett volna nézni neki, egy akkori használt céges gépet, idén már ez lesz neki, a család többi tagj is ilyeneket használ. Egyébként tényleg az a szép, hogy hozzám is jönnek kollégák, barátok, hogy mit vegyenek, kb. mindegyik használatához igazodna egy használt üzleti asztali, vagy notebook, amiben segítenék is nekik, de egy részük mindig a belépő csodáknál köt ki, mert mindig találnak valami kifogást, hogy miért nem jó nekik a használt cuccos.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#460) IO.sys


IO.sys
őstag

Most lesz valami 60.000-es gép valamelyik nagy áruháznál, tele lesz velük a szerviz. :DD

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#461) #09634560 válasza davenport (#459) üzenetére


#09634560
törölt tag

"de egy részük mindig a belépő csodáknál köt ki, mert mindig találnak valami kifogást, hogy miért nem jó nekik a használt cuccos."
Még ez hagyján, de mikor utána engem vonnak kérdőre miért nem viszi ezt vagy azt és hiába mondom hogy gépigény más, amit mondtam nem kellett ezt ti vettétek de ez kicsi erre a célra, nem tudja azt, amire kellene, mindig az a válasz": te ajánlottad" vagy: nem mindegy? számítógép az számitógép"ezt akkor is mondják mikor nem is azt ajánlottam..

[ Szerkesztve ]

(#462) _Karesz_ válasza davenport (#459) üzenetére


_Karesz_
tag

Eddig én is az üzleti egyengépek ellen voltam. Aztán szép lassan áttérítettem a rokonságban mindenkit, aki asztalit használt, mert sokkal egyszerűbb megvenni és üzemeltetni egy ilyet. Általában ilyen 20k körüli netezős gépekről van szó. Ott meg ha valami beszarik, kuka és jöhet a következő kiszolgált 20 ezres csoda. Eddig még egy sem romlott el.

Most pedig mivel kitört a zsanér az amúgy hardveresen elég erős laposomból és az új méregdrágán vett hátlap egy hónap után elkezdett ugyanott repedni, átváltottam notebookból is üzletire. Nem csak azok a robosztus ipari verziók vannak már ebből sem, amihez komplett tégla méretű töltő van. Szóval akinek szép, meg jó kell egy belépő szintű új árából, lehet nekik mutogatni ilyet is.

(#463) koby11h válasza _Karesz_ (#462) üzenetére


koby11h
aktív tag

Pedig pl. egy W530-at cipelni a maga 135W töltőjével egy életre szóló élményt tud jelenteni :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#464) _Karesz_ válasza koby11h (#463) üzenetére


_Karesz_
tag

w530 + i7 proci :D hősugárzónak is jó

(#465) gban válasza #09634560 (#461) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerintem itt az a kulcs hogy te ajánlasz valamit, legyen mondjuk 100k.
Legyen az akár új, de ésszel összerakott, vagy használt, mindegy.
Na az sok...
Aztán elkezdenek okosak lenni, és kitalálják, ha te tudsz annyiért, ők is biztos tudnak, és neked se kell adni semmit / tuti ők jobbat, olcsóbbat találnak.
Aztán meg is vesznek valamit, ami
- annyiba kerül mint a tied, csak vagy túlárazott, vagy az eladhatatlan cuccokból összerakott valami
- vagy többe kerül mint a tied, tehát jobb is, de valójában az ez előtti pont igaz rá
- vagy kicsit olcsóbban megvesznek valamit, elvégre te is kb. ennyiért ajánlottál, csak erre halmozottan igaz az első pont

A végeredmény mindig ugyanaz, egy gép ami valójában nem jó arra amire szeretnék.
Mert csak az árat nézik, hozzáértés hiányában, az meg sokszor nem mérvadó használhatóság szempontjából.

Postázást nem vállalok.

(#466) DJGABI válasza davenport (#459) üzenetére


DJGABI
addikt

autónál még csak-csak megértem (szokták mondani ő f*ngik bele először), de tényleg egy gépnél, ami általában asztal alatt van... sok vizet zavar ha karcos. meg egy 30k-s gépnél ha egy tápot is kell cserélni? na mindegy.

ja meg laptop külseje ha karcos.. aki nem menáger nem mindegy? meg lehet matricázni is, ehh.. felesleges. van akit nem tudsz rábeszélni

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#467) _Karesz_ válasza DJGABI (#466) üzenetére


_Karesz_
tag

De általában üzletben, ahol van fél év gari, meg kb 30-40 darab az adott konfigú laptopból ha a szépség a fétised +10k az, ami nem karcos.

(#468) galoslac válasza gban (#465) üzenetére


galoslac
tag

Ajánlottam ismerősnek apróról üzleti notit, lebeszéltem kb. mindent, majd pár hét múlva kiderült, hogy nem azt vették, hanem a Tescos akciós nyomtatós szettet asszem 120-ért, mert az jobban tetszett nekik. Néhány hónap múlva kerestek, hogy valami nem megy rajta, megadtam a Tesco ügyfélszoli számát, hogy ott kell érdeklődni. :D

@DJGABI: Telefingták már azt párszor a szalonban és a gyárban. :D

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#469) Tikakukac válasza DJGABI (#466) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a gond, hogy ezt is azok terjesztik, akik bontószökevény szutykot vesznek meg látnak. Érdekes, nekem miért sikerül olyanokat vennem, amiket ha dobozba rakok soha senki meg nem mondja, hogy nem zsír új? Marha egyszerű, áldozok egy kevés pénzt vagy időt, hogy ne a legalja raktárból felsöpört gépet vegyem meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#470) Lenry válasza DJGABI (#466) üzenetére


Lenry
félisten

autónál még csak-csak megértem (szokták mondani ő f*ngik bele először)

öcsém autógyárban dolgozik, minőségellenőr. nem akarod tudni hogy sokszor milyen takecolások árán lesz "szép" a ~90.000 eurós autó :C

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#471) _Karesz_ válasza gban (#465) üzenetére


_Karesz_
tag

Ezen átestem egyszer még tizen évvel ezelőtt, csak asztali géppel. Távoli rokonság volt nálunk (szülők + 2 ovis korú kissrác). Természetesen rágerjedtek a PC-re, főleg a COD tetszett. Pár hónap múlva csörög a telefon, segítsek már választani gépet, mert a nagyobbik már iskolás. De olcsó legyen légyszi. Oké, no para, mire kell? Tanulás? Áááá, nem, csak játék. Ahha, szokásos. Összeírkáltam egyet hardverapróról, nagyjából 60k lett volna tokkal-vonóval. Megbeszétük, meggondolják.
Pár nap múlva csörög telefon, megvan a gép, vigyem már át azokat a játékokat. Érdekesnek hangzott, hogy honnan szereztek akkor gépet, ha mégsem én voltam a forrás. Elsétáltam hozzájuk, ott díszelget az asztalon a kiszuperált brand gép, monitorral, billentyűvel, még hangszóró is volt ajándékba, hát milyen jó már. És az egész megvolt 24-ből. A szuperinfóban találták apróhirdetésben, még választani is lehetett, mert több is volt.
Na akkor telepítsek játékot. Mondanom sem kell, hogy cerka volt valami eszméletlen kevés memóriával és legkisebb hdd-vel. Aztán mikor saját szemükkel látták, hogy zsinórban a 3. nálam kipróbált játék sem nyújt játszható élményt a gyerkőcnek, akkor termésetesn én voltam a hibás, mert én ajánlatottam gépet. Végül legközelebb elújságolták nagy boldogon, találtak a szomszéd lépcsőházban egy srácot, aki ügyesebb mint én és hozott rá jó játékokat. Doom 2, meg Mario, meg ilyesmi. Jó az a gyereknek... :D És akkor tudatosult bennem, hogy pontosan ezzel kellett volna kezdenem nekem is, nem a FIFA meg COD lett volna a cél, hanem, hogy valami mászkálós DOS játék elinduljon, meg a MORTAL1 és az tökéletes lett volna.

(#472) IO.sys válasza gban (#465) üzenetére


IO.sys
őstag

Igen, kollégám mutatott egy laptopot, hogy szerintem jó-e asszonynak. Mondom nem. Mutattam másikat, ami picit többért i5, 8GB ram, SSD, HDD, IPS, minden. De nem volt szép, láthatóan a dizájnon spórolt a gyártó. Mondta, hogy megkérdezi otthon. Pár nap múlva jött, mutatja, hogy asszony mást választott, megvették, nézzem meg, hogy jó-e. :D Egy közismerten rossz minőségű ASUS i3-as csoda volt, a fent felsorolt tulajdonságok felét se tudta, de szép íves, arany színű a burkolat. Mint mikor az ember a hátsó lámpához vesz autót. Mondom nem, ez kerülendő fajta. Megnyugtató volt látni a megbánást az arcán. Később a telepítése se volt élvezet, 1 hónap múlva meg hozta vissza, hogy használhatatlanra lassult, mint mikor 2 antivir akasztja egymást, pedig semmi nem volt rajta. Siralom. :N

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#473) _Karesz_ válasza IO.sys (#472) üzenetére


_Karesz_
tag

Nekem is volt már, mikor barna táskához kellett barna notebookot ajánlanom, ők szerencsére megvették, amit mondtam. :D

(#474) Silεncε válasza DJGABI (#466) üzenetére


Silεncε
őstag

Mostanában én is használt üzletiket veszek, de ezzel is vigyázni kell. Az első X230 amit vettem, laphibás lett, szerencsére a srác cserélte gariban. Amit vettem Optiplex 7010, táphibás lett (vagy lap, fogalmam sincs), azóta porosodik (lett azóta cseretápom is, csak időm nincs kicserélni). Ennek ellenére a mostani T450s-em is használtan vettem, mert 100k-ból megkaptam egy fullos konfigot, de ha valakinek nincs szerencséje, nagyon meg tudja szívni

(#475) koby11h válasza _Karesz_ (#473) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ismerősöm meséli, hogy hívták május körül, laptop kéne Apának: gyors legyen, videokártya nvidia, i7, 16 GB, 512GB-1TB SSD, FHD IPS, AC Wifi, 4 USB, HDMI, jogtiszta Windows 10 Pro - . Tudta, hogy a pénz nem annyira gond, de nem ilyennek ismerte. Talált is párat ami hasonlított 550e-700e körül voltak. Azt hitte az Apának kell, de mikor kiderült az ára Apa közölte, hogy "A hülye fiam írta össze játékra érettségi ajándékként, de az tuti, hogy ennyiért a büdös életben nem veszek Neki."
Azóta nem beszéltek róla így nem tudjuk a srác érettségije milyen lett és mit kapott ajándékba :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#476) IO.sys válasza _Karesz_ (#471) üzenetére


IO.sys
őstag

Hát én ott megszakítom a kapcsolatot.

Amúgy lehetne a topik neve anonim alkoholisták után anonim informatikusok. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#477) Vakegérke válasza IO.sys (#476) üzenetére


Vakegérke
veterán

Áhh, úgy jó a cím, ahogy van. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#478) #78693120


#78693120
törölt tag

Nekem is egy ideig családban a karbantartó szerep jutott, de amikor egy olyan eszközt vettek, amiről megpróbáltam lebeszélni a vevőket, és megmondtam, hogy abban sosem fogok segíteni, azóta békén hagynak a többivel is.

Egy időben egy volt munkatársam keresett meg többször is, hogy tegyem rendbe a gépét. Fontos, hogy vallásos és egyben MLM őrültről van szó, ehhez képest gyanús oldalakról származó toolbarok és hasonlók tömege volt mindig a gépén. A gép maga is a retro topikba illene leginkább. Minden alkalommal elment legalább egy fél napom és kaptam egy kávét, meg vizet közben.
A legutolsó kérésnél megmondtam, hogy nem érek rá, jövő héten esetleg, de az sem biztos. (Közben újra lett munkahelyem, meg család is, szóval igazat mondtam.) A hangsúlyomon érezhette, hogy itt a vége és azóta keres vele. Egyszer láttam a 4-6-os villamoson, de vagy nem ismert föl, vagy nem akart fölismerni, én meg csak örültem ennek. :)

(#479) Lord Myn válasza #78693120 (#478) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Fontos, hogy vallásos ... őrültről van szó, ehhez képest gyanús oldalakról származó toolbarok és hasonlók tömege volt mindig a gépén.

Tudnék mesélni a vallásosokról, maradjunk annyiban, hogy legtöbbjük (és tényleg tisztelet a kivételnek), akikkel találkoztam, a leggerinctelenebb/legundorítobb szociopata féreg volt. Nem véletlenül szoktam azt mondani, hogy ez a vallás, már egyszer nyomorba döntötte egész Európát... :U

"War does not determine who is right - only who is left."

(#480) Syl válasza Lord Myn (#479) üzenetére


Syl
nagyúr

Ahogy Arthur C. Clarke írta, a vallás az emberiség legnagyobb rákfenéje :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#481) _Karesz_ válasza Lord Myn (#479) üzenetére


_Karesz_
tag

Pontosan!
Egyszer részese voltam sajnos egy ilyen párbeszédnek:
- Ne haragudj, de hol vetted ezt a sz*rt?
- Annál a kereskedőnél, aki a templomban mellettem szokott ülni.
- Aha és mennyiért?
- A jó ismerettség miatt baráti kedvezménnyel x ft volt.

Nem kell mondanom, hogy kukába való használt dolog volt kb másfélszeres áron... :U

(#482) gban válasza IO.sys (#476) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem vagyok informatikus papíron :DDD
Bár mindig azt mondom, azért értek hozzá ennyire, ellentétben az 'informatikusokkal' (és ezt senki hozzáértő igazi informatikus ne vegye magára, biztos mindenki találkozott már jópár olyan 'informatikussal' akinek gőze se volt semmiről - és ez magas labda a következő jó topicra), mert én szeretem amit csinálok :))

Postázást nem vállalok.

(#483) opr válasza Lord Myn (#479) üzenetére


opr
veterán

Egyetertek, a legkepmutatott gerinctelen fergek nagy resze, bo 90%-a (ha nem tobb) erosen vallasos volt azok kozul, akikkel volt "szerencsem" talalkozni.
Tegyuk hozza, hogy emellett viszont ismerek ersoen vallasos, de nagyon normalis embert is, csak keveset. Mondjuk ugy, hogy ha valakirol kiderul, hogy vallasos, onnantol eros fenntartasokkal kezelem, sokkal nehezebben bizok meg benne, mint aki nem.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#484) #72042496 válasza opr (#483) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az is vallásnak számít, ha valaki a Gonoszt imádja? :D

[ Szerkesztve ]

(#485) opr válasza #72042496 (#484) üzenetére


opr
veterán

Minden annak szamit, amire analogianak ra lehet huzni a Russell's teapot-ot es/vagy a Flying Spaghetti Monster-t.
Amugy max mentalis zavar lehet, de anelkul meg soha senkibol nem lenne semmi olyan, aminek koze van az informatikahoz, szoval az szemely szerint engem nem zavar. ;] :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#486) philoxenia válasza #72042496 (#484) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az is, ha a jövedelméről nyilatkozik....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#487) philoxenia válasza DJGABI (#466) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt most egy olyan gépen írom, amibe én ...gottam bele először, olyan tíz éve és még megy rajta az a játék, amivel játszani szoktam, D3. Ha most ezt öt éve Stevie Bloody -tól vettem volna..... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#488) Diabolis


Diabolis
tag

Mai gyöngyszem:
Kolléga: - Veszek a gépembe 8GB RAMot, mert olcsó.
Én: *homlokránc* - Nem 8 gigád van most is?
- De, hát nem emlékszel rá?
- És szerinted csak a te gépedet raktam össze idén?
- Oké, 8 van most, de a fiam azt mondja, hogy jobb a 16.
- Mire? Filmet nézni, torrentezni? Ha van fölös pénzed add inkább nekem, én procira gyűjtök.
- Akkor nem kell? A gyerek azt mondta memóriából sosem elég.
A kölyök amúgy már rég nem otthon lakik :W :W :W :W :W :W
Két óra múlva:
- Na, kiszaladtam a ********-ba, vettem 8GB RAMot, holnap ráérsz?
- Nem.
- Szombaton?
Tényleg, jelen kollégát imádom, de látványosan váltottam dobófogásra az éppen evőkésként használt pillangón :D :D
Kolléga: - Gyere át, van pálinkám is, házi!!!

Szerintetek hol leszek szombaton? :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#489) Alg válasza Diabolis (#488) üzenetére


Alg
veterán

Detoxban vagy előzetesben ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#490) Tikakukac válasza Diabolis (#488) üzenetére


Tikakukac
titán

Házipálinkára ugrani csak így vétek dolog. Én elvben a pálinka őshelyén élek/éltem, hát ennyi okádék fost, amit főznek a népek, hihetetlen. Egész Szabolcsban ittam vagy 5 jó helyen pálinkát egész életemben, pedig sajnos mintavételeztem nem keveset.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#491) galoslac válasza Tikakukac (#490) üzenetére


galoslac
tag

Nem is hittem, hogy már rég elmúltál 80.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#492) Tikakukac válasza galoslac (#491) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerencsére vagy sem akik isszák a házit, azok ritkán mennek el a nyolcvanig. Nekem 2 nagyszülőm ment rá, egyik dédfatert felrobbanó főző vakította meg vagy mi volt a sztori.
Jó buli, na.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#493) galoslac válasza Tikakukac (#492) üzenetére


galoslac
tag

Arra gondoltam, hogy már sikerült 5 jó páleszt innod, Szabolcsba. :D

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#494) Lenry válasza Tikakukac (#490) üzenetére


Lenry
félisten

életemben nem ittam még jó pálinkát. szerintem nem is létezik
a fenti mondatra persze mindig van, aki ugrik, hogy "mert még nem kóstoltad az enyémet", de azok is mind ugyanolyan barackos illatosítású fagyállós szélvédőmosók voltak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#495) Lord Myn válasza opr (#483) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Azért is írtam, hogy tisztelet a kivételnek, mivel én is találkoztam már közülök rendes emberrel (ha jól emlékszem szám szerint 2-vel...).

(#484) Balika911: Jah, én is hordtam tizenévesen ezüst pentagram nyakláncot, de az inkább polgárpukkasztás volt, mint vallás... :B

"War does not determine who is right - only who is left."

(#496) gban válasza Lord Myn (#495) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én egy vallást gyakorlok, méghozzá az Adobe-t, minden tavasszal (hogy legyen már némi informatikai kötődés is).
De ezt se önszántamból, sajnos kötelező dolog az adóbevallás :DDD

Postázást nem vállalok.

(#497) Lord Myn válasza gban (#496) üzenetére


Lord Myn
senior tag

:O Hú, b+, ez nagyon péntek délutáni humor volt... végülis csak 1 napot tévedtél.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#498) tope


tope
addikt

Múlt heti történet:
Emberünk hív (volt kollégám), hogy majd a költözés után össze kéne kötni a gépet, egyéb beállítás, mondom persze.
Eljő a múlt hét, hív hogy menjek.
Összekötök neki mindent, erre a kedves nagyon szőke élettársa (nyugdíjas, és volt kollégám ő is, juj, juj) kérdezi, hogy
- A Skype, Facebook működik.
Nézem magamba bambán, hogy mire gondolhatott a költő, viszont már megszoktam, így gyorsan mondtam neki, hogy
- Attól hogy más helyen van a gép, attól minden beállítás, program, atyaúristen maradt ami volt...
Erre
- Nézzük már meg...
- :Y (ráhagytam, jobb nem vitatkozni) és lám megy.
Eltelt bő jó óra, vagy másfél, erre kérdi a delikvens aki hívott, hogy mennyivel tartozik.
Mondom neki
- 2.000 Ft.
Erre jön,
- Akkor kísérjem már el az automatához, mert nincs nála annyi kp...

Kérdem én, mi a jó istenre gondolnak egyes emberek, hogy hívnak, és fizetni is akar, de nincs nála pénz...? És ezt nem előszőr játssza el, 2 nappal később kellett a fiának a gépét beállítani, és 2 nappal később nem tudott fizetni újfent... :W

(#499) Tikakukac válasza galoslac (#493) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, izé. Aki szeretne eladni külföldre is minőségi terméket vagy magának főz és mondjuk egy atom precíz mérnök, aki nem sajnálja az időt és a pénzt az egész folyamatra, na ott lesz jó pálinka.

Lenry: Ezt így megígérni nem tudom fórumon keresztül, de van és létezik a dolog. Példa: az a barackpálinka, amit barátom faterja készít, az barack állapotában különbül néz ki, mint amit emberek rendes étkezési célra vásárolnak. A hely, ahol tárolva van és ahogyan tárolják műtő szinten van. Oké, nem magyar szinten, mert azt ismerjük, de hihetetlen, hogy bútorozva laknék is ott.
És akkor az az eper ne adj' Isten málna-pálinka, vagy egy jó meggy. Hát Jézus ereje. De azt el kell fogadni, hogy ez a szint azzal jár, hogy Johnnie Walker Blue Label árban van egy üveg. Azért nem találkozik ezekkel a legtöbb ember, mert vagy csak az alkohol számít és minden más kuka vagy, mert egyszerűen pokoli árban jönnek ki a rendes főzetek, amit a baráti kör azonnal fel is vesz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#500) opr válasza Tikakukac (#490) üzenetére


opr
veterán

Reszemrol egy "kellemes" adag szabolcsi keritesszaggato az oka, hogy ~10 eve nem iszok palinkat, a szagatol is hanyingerem van, kozelebe nem megyek, nem erdekel ki szerint mennyire finom. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.