Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21401) Tim82 válasza hcl (#21399) üzenetére


Tim82
nagyúr

Érdekes, mind általános iskolában, mind középiskolában meg tudta az osztályomat kérdezni erről rendszeresen a magyartanár és kb. sosem arról szólt a verstanítás, hogy úgy magoljunk be egy verset, hogy fogalmunk se legyen arról, miről is szólhat.

Az is igaz, hogy így lassan negyven évesen nem tudom, hogy most mennyire jól csinálják ezt a jelenlegi közoktatásban. Csak feltételezni tudom, hogy ez még mindig inkább tanártól függ, mint tantervtől.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21402) Silverboy válasza Tim82 (#21401) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Nincs rá idő, van ált. sulis. korepdiákom, nekünk se volt... 30p beszéltünk róla és uccu kövi költő/író életrajz 30p és a következő... és az egész '90-95 között ez ment, nagyon kevés olyat ismerek ahol nem :(

Középsuli más volt, ott heteket tudtunk 1-1 kötlővel/íróval foglalatoskodni és mi választhattuk meg, negyed évig pl.: Shakespeare volt, Színházak, filmek, stb. mind óra keretében, ott szerettem meg igazából a színházat jobban mint a mozit :DDD

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#21403) Tim82 válasza Silverboy (#21402) üzenetére


Tim82
nagyúr

Általános iskolában nekünk is kevesebb idő volt rá (és kevésbé is voltunk érdeklődőek) és eléggé konzervatív felfogású magyartanárunk volt, mégis hangsúlyt fektetett rá, hogy értsük is, amit tanít.

Nekem a matektanáraim voltak ritka pocsékok, megkockáztatom, hogy tanári funkciók ellátására alkalmatlanok. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21404) bambano válasza fatpingvin (#21388) üzenetére


bambano
titán

én ezt az egy dolgot tiltottam a gyereknél, a torrentet, egyébként pedig az volt a szokás, hogy azt csinál, amit akar a számítógéppel, azt választ, amit akar, de ha nem debian, akkor egyedül van. az első gépét még én raktam össze, mert amikor azt kapta, még kicsi volt, a második gépét már ő rakta össze, felügyelettel. A harmadik gépéhez meg beharácsolta a zsetont, megrendelte neten, és ő rakta össze kosárból.

utána jött az az időszak, hogyha nyomtatni akartam, nála kellett kuncsorogni :)

ezt, hogy a helyi it azt akarta, hogy ne lássak valamit, de nem jött össze, én az egyik régi munkahelyemen játszottam el. akkor már sok éve isp-knél dolgoztam, egyrészt nekem volt tapasztalatom tűzfalakkal, másrészt halomban állt a bérelt vonal, fix ip cím, szerverszobai lehetőség, úgyhogy nem volt egyenlő a küzdelem. három csapatnál is meg kellett törnöm a tűzfalukat, mire megtanulták, hogy csúnya dolog a lenézés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21405) Silverboy válasza Tim82 (#21403) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Általánosba, én végig szívtam... Matektól a Töriig (Kémia és a Tesi tanárom volt viszont fenomenális)... Pedig prominens Budapesti suli volt...

Középsulim, már akkor hanyatlott csak a neve volt nagy, de viszont akkora mákom volt, hogy a legjobb tanárokat fogtam ki... és mivel a sulinak volt neve -> azonnal listás lettem a OKJ majd Technikumba, hiába az utolsó nap mentem beiratkozni, és a lap aljára skiccelték az adataim.

Megkaptam a klasszikus magyar sz*rokbele általános tanárokat akik embernek is éppen nevezhetők tiszt. a kivételnek, majd 180 váltásba csöppentem... Jobban megvoltam illetődve mint Sólyom Laci bármikor :)) .

Minden tapasztalat és tanár függő az oktatásban, ha jó a tanár akkor az egész egy jó buli úgy, hogy tanulsz, Ha rossz a tanár, örökre elveheti a kedved tőle, lásd. nálam pl.: Matematika volt ilyen, pedig középsulis ofőm, tanította matekszakosként... és mindent megtett, de akkor már rég a sötét oldalon voltam :( (De nem hiszem, hogy egyre több jó tanár lenne... elnézve a "modelt" de ez már politika topicra tartozik).

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#21406) bambano válasza BiP (#21387) üzenetére


bambano
titán

a verstanulásnak akkor van értelme (nem, akkor se :) ) ha bölcsész csajokat akarsz kábítani :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21407) Chaser válasza Silverboy (#21402) üzenetére


Chaser
titán

nálunk ilyen nem volt középsuliban sem
de értette a néni a dolgát
pechünkre ő tanította az irodalmat és nyelvtant, plusz a történelmet is
random amikor rájött dupla órán akkor a másodikon azt tartott amit akart, nyelvtant pedig a négy év alatt hát huh....talán 20-30 órát tanulhattunk
nagyon pikkelt rám eleinte, kiadott valami extra házi esszét, megírtam, onnantól már nem pikkelt
irodalom érettségin kicsit rosszul lett, mindenki írt, én egy órát gondolkoztam ( : kérdi mi baj? semmi csak gondolkzom mit válasszak
utána annyit írtam nem győztem kérni a plusz lapokat :d

szerk:
általánosban nagyon béna volt az irodalmas néni
abból állt a verselemzés, hogy felírta táblára amit ő kigondolt, aztán be kellett magolni
nem is értettem belőle semmit...önálló gondolkodás rlz :)
a társadalmat pl társ.-nak rövidítette, senki nem tudta mit jelent amíg nem mondta egyszer valakinek felelés közben, aki úgy mondta ki: társ
( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21408) n4n3x válasza hcl (#21399) üzenetére


n4n3x
csendes tag

Az Egri Csillagoknál én kérdeztem hogy miért nem mennek legyakni az egész hadsereget a szikla tetejéről, ahogy Ezio Auditore is tette, aztán egy szaktanári lett a kérdésem jutalma :DD

(#21409) n4n3x válasza fatpingvin (#21388) üzenetére


n4n3x
csendes tag

Ezt eljátszottam én is szakközépsuliban (IT szak) - pár hozzászólással fentebb betűre is van vetve :)

(#21410) Silverboy válasza bambano (#21404) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Így magadra utalás terén:
Milyen buli 9550 Radeont 9600-ra upgradelni, főleg ha téglázom elsőre :DDD. De megtanultam vbiost flashelni, utána már ment a következővel.

Első saját gépemet apám keresztapámmal vette, ő nagyjából értett hozzá, után az annyira szétberheltem meg upgradeltem a Socket A-ból több nem folyt ki teljesítményben, utána már összelegóztam magamnak, apám elvit ide - oda ahova mondtam megvettem összetettem, és nem indult (őt meg a guta megütötte, ennyi pénzt), masszív 3 órás kva anyázás után rájöttem nincs rendesen benyomva a alaplapi táp. Utána meg már történelem, és bitekben kezdtem gondolkodni ;]. (mindezt cirka kb 13 évesen).

Mai napig azt vallom, ha rá vagy szorulva megtanulod értékelni ami van. 2014-ben még Athlon x2 rlz (CoD 4 ment vele én meg bódog vótam), Addig Sempron 2200 majd Barton magos Athlon XP 3200+

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#21411) bambano válasza Tim82 (#21398) üzenetére


bambano
titán

nálunk például, úgy érzem, enyhén szólva elmérték az arányokat.
belőlem is szakbarbárt akart nevelni a magyar tanárom, csak nem a jó irányba. matek tagozatra jártam, mégis úgy kezelt a magyar tanárunk, mintha mindenki magyar szakra menne btk-ra. akkor sikerült megutáltatnia mindent, ami irodalom.

18 éves koromban, érettségi előtt, legalább 160 Ady versből tudtam idézni fejből kettő vagy több versszakot. a memóriám nem lett jó azóta se.

várom a válaszod, hogy ennek mi értelme volt?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21412) Tim82 válasza bambano (#21411) üzenetére


Tim82
nagyúr

A #21393-at és a #21401-et tudom szíves figyelmedbe ajánlani.

Az "ennek mi értelme volt" kérdésedet nyilván a gyerekkori traumáidért ;] valóban felelős magyartanárodnak kellene feltenned, de ezt te feltehetően pontosan tudod.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21413) jokeph válasza bambano (#21411) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nekem roppant szelektív az emlékezetem, ami nem érdekel/nyűg/feleslegesnek gondolom, arra másnap már alig emlékszem, azt hamarosanm semennyire sem. :D

#21416bambano: :C ;]

Meg aztán kell a sok tárhely ama dolgoknak amik érdekelnek és emlékezni akarok rájuk. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#21414) bambano válasza Tim82 (#21412) üzenetére


bambano
titán

de én nem a magyar tanárom véleményére vagyok most kíváncsi, hanem a tiedre.

szerk: másrészt járhattam volna úgy, hogy azért nem tanulhatok matekot meg számítástechnikát, mert a magyar tanárom elégedetlen velem irodalom terén. akkor elég nagy ribilliót csaptam volna, ha ez megtörténik.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21415) fatpingvin válasza Tim82 (#21398) üzenetére


fatpingvin
őstag

igyekszem nyitott maradni, és szerintem a reálos kollégák nagyrészéhez képest sokkal nyitottabb vagyok a humán területek felé, legyen az társadalomtudomány vagy akármi.

sznobizmus helyett értelmezhetted volna úgy is hogy kíváncsi vagyok ennek a tudományterületnek a művelői mit tartanak hozzáadott értéknek, én mint laikus nagyon szívesen meghallgatnám mert őszintén érdekel.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21416) bambano válasza jokeph (#21413) üzenetére


bambano
titán

nekem is, ezért volt annyi egyesem magyarból, hogy nem fért a naplóba :)
nálunk is csinálta a tanár ezt a két sor versből, rámutat következő diákra, folytassa két sorral, megint rámutat.
aznap három karót kaptam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21417) Tim82 válasza bambano (#21414) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az én véleményem az, hogy ebből is látszik, hogy reménytelen eset voltál már akkor is. ;]

De félretéve a trollkodást/komolyra fordítva a szót: nem hiszem, hogy van univerzális recept az oktatásban, ami mindenkinek jó. Én úgy gondolom, hogy maga az az elv, hogy tanítsanak verset (értsd: a diáknak jó párat meg kell tanulnia), jó és nem értelmetlen/kidobandó/elvetendő.

Szűken véve: általános iskolában kifejezetten jó memóriafejlesztésre, valamint konkrétan "a tanulási folyamat tanulásának" elsajátításában is segít. Tágabban: ha egy olyan verset ismersz meg kontextusában, amelyiknek a szövegét megtanultad, az meg amúgy elég nyilvánvalóan segít szövegértésben, szövegelemzésben, kulturális-történelmi környezetbe helyezésben.

A probléma az, hogy mindenki az alapján tartja az elvet kidobandónak, hogy kellemetlen emlékei vannak azon módszerekről, ahogy próbálták rajta alkalmazni az elvet. Az, hogy tisztelt magyartanárnőd megtaníttatott totálisan feleslegesen X számú Ady verset veletek (nyilván különféle módokon pressziót gyakorolva diákjaira), nem a fenti elv helytelenségét jelenti, hanem azt, hogy teljesen rossz tanítási módszert alkalmazott, ami egyben garantálta, hogy egyben látványos kudarccal ne érje el a feltehetően általa kitűzött célt, hogy a diákjai értsék is és szeressék is a magyar irodalmat - legalábbis a te esetedben.

Nálunk pl. középiskolában - igaz, hogy véges számú listából - de mi választhattunk, hogy mi az, ami érdekel minket annyira, hogy megtanuljuk, mint verset. Cserébe arról a versről tudnunk is kellett beszélni, azt is beleértve, hogy miért éppen azt választottuk. Tudnunk kellett elemezni, akár a költő életművében, korszakában, történetileg stb. elhelyezni és mindezt elmondani órán (nem volt hatalmas megszégyenülés vagy rossz jegyekkel nyomásgyakorlás). Ez sem jött be mindenkinek, de eredményesebb lehetett az általad tapasztalt módszernél, mert egészen sokan szerettük mind a tárgyat, mind az órát, mind a tanárnőt, aki így csinálta, amit csinált. Valami ilyesmi irány/módszer tűnik nekem jobbnak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21418) Chaser válasza Tim82 (#21417) üzenetére


Chaser
titán

így-így :K
nem is ismerek senkit aki 100+ verset egy szerzőtől megtaníttatott, mert neki heppje' az adott szerző
teljesen felesleges és kb "hülyeség"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21419) Tim82 válasza fatpingvin (#21415) üzenetére


Tim82
nagyúr

A megfogalmazásod nem igazán azt támasztotta számomra alá, hogy úgy kellett volna értelmeznem, de ez simán lehet az én oldalamról kommunikációs félreértés.

Az viszont mindenképpen az én saram, hogy nem volt egyértelmű részemről, hogy nem konkrétan téged "szapullak", hanem egy, amúgy a Prohardveren meglehetősen szembetűnően gyakran előforduló hozzáállást.

A kérdésedre részben talán adhat választ a bambanőnek írt hsz.-em, de ez azért igencsak komplex, kifejtős téma, ami szerintem inkább egy akár több órás beszélgetés kereteibe férne bele.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21420) Tim82 válasza bambano (#21416) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy középiskolai matektanárunk pontosan ugyanilyen módszerrel osztogatta nekünk a karókat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21421) koby11h válasza fatpingvin (#21386) üzenetére


koby11h
aktív tag

A zenéket szeretné, a verstanulás kötelező ötödikben :)
Akármi is a véleményünk.
Egyébként pár egyszerűsítéssel kész a dolog, mindenki elégedett.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21422) fatpingvin válasza hcl (#21399) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem csak voltam, vagyok :D most éppen bioinformatika szakon, amúgy bioakusztikával foglalkozom

az "általános műveltség" viszont nekem egy elég erős trigger. ugyanis 100-ból 99 esetben az illető az irodalmi/történelmi tudásanyagra gondol, a természettudományos alapismeretek VALAHOGY soha nem kerülnek ez alá. Annál meg kevés agyvízforralóbb dolog van amikor egy ilyen önjelölt "művelt" ficsúr nekiáll számonkérni rajtam az irodalmi műveltséget úgy, hogy ő maga olyan alapvető természettudományos fogalmaknak és ismeretanyagnak sincs birtokában ami nélkül nehezen tudom bárkire használni az életképes jelzőt. ha teljes életet lehet élni anélkül hogy tudom, hogy mondjuk a nyomás változásával hogyan változik a folyadékok forráspontja (aminek teszem hozzá igen komoly gyakorlati, hétköznapi vonatkozásai vannak) akkor anélkül is hogy tudnám mikor volt a <ide jön egy tetszőleges történelmi esemény> (aminek viszont nincsenek praktikus, hétköznapi vonatkozásai, hacsak nem csináltak a dátumból munkaszüneti napot.)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21423) fatpingvin válasza bambano (#21404) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha tetszik ha nem, rengeteg dologban abszolút egy srófra jár az agyunk, hiába az a pár év korkülönbség :P én pontosan ezt csináltam volna a helyedben. a torrenttel nekem semmi bajom, de asszem értem a miérteket.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21424) fatpingvin válasza n4n3x (#21409) üzenetére


fatpingvin
őstag

rémlett hogy olvastam hasonlót a PH-n én is, de az nem volt meg hogy ugyanebben a topikban volt :D na szép

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21425) fatpingvin válasza bambano (#21414) üzenetére


fatpingvin
őstag

nekem ez egyetemi felvételi környékén volt érdekes... én kicsi vagyok, úgyhogy nálunk már ment ez az összevissza átláthatatlan pontszámítási rendszer. lényeg az, nekem már volt lehetőségem duplázni, azaz az egyetemi felvételi tárgyaimat duplán elszámolni, a többi kötelező érettségi tárgy rovására.

A magyartanárom némileg zokon vette amikor érettségi előtt egy-két hónappal közöltem, hogy ha megfeszül nekem akkor is totálisan k*rvára tökmindegy lesz hogy a magyar érettségim 26 vagy 85 százalékos, ugyanis pontosan nulla pont különbséget fog jelenteni a felvételinél, révén hogy én duplázásra hajtok és az osztálytársaim jelentős többségével ellentétben ez az én esetemben egy reálisan működőképes stratégia. (azután lett ilyen nagy a pofám miután szakközepesként (!) sikerült egy szakomtól független OKTV-n 6. helyezést elérnem, amivel egyrészt az iskolában első voltam, másrészt automatikusan maxolta a plusz pontokat.)
az is lett, dupláztam, felvettek, anélkül hogy a magyar és a történelem érettségim akárhol előkerült volna.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21426) fatpingvin válasza Tim82 (#21419) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem sértődtem meg, első közelítésre sokan szakbarbárnak tartanak, nem tőled kapom meg először :) nekem is halálom az az archetípus akinek szent meggyőződése hogy a saját szakterülete az egyetlen "komoly" téma és minden más csak úri huncutsáég. a félreérthető fogalmazásért pedig elnézést kérek, az valóban nem az erősségem. Amit írtál, nagyobb részével egyetértek, kisebb részével nem, az viszont biztos hogy ez tényleg egy olyan téma amiről egy pofa sör mellett lenne érdemes eldiskurálni pár órát.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21427) totron válasza fatpingvin (#21422) üzenetére


totron
addikt

Mindenki azzal domborít, amiben jó. S ha az adott területben elfoglalt érdemeit kevésnek érzi, akkor kampányol is vele, ilyenkor áll elő az, amiről írsz. De valahol tükör is az ilyen. Elvárjuk a másiktól, hogy a magunkban az évek hosszú során át alkalmazott és érlelt alapvetések benne is meglegyenek, éljen is velük, holott más életút, más preferenciák érlelték tudatát, forralták agyvizét. Tükör azért is, mert ha megnézed, nehéz kihámozni, hogy kinél kezdődött: ki mivel akart domborítani vagy kiben volt elvárás a másik felé előbb saját magából kiindulva. Az sem egzakt, hogy reál vagy humán ág* segíti jobban az életben maradást, mivel az életek is eltérőek. Száraz gyakorlati szemmel persze a reál győz. Ideális lefolyásként érzelemmentes információátadás zajlana, de ott az egó és a pocsék viselkedéskultúra. Így válik tömény örömmé az eszmecsere. :)

*kedvencem, mikor az oktatásban a tanárok kőkemény szeparációval raknak el valakit reál vagy humán skatulyába, olyan niiiincs, hogy valakinek mindkettőből jusson valami, hogy is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#21428) fatpingvin válasza totron (#21427) üzenetére


fatpingvin
őstag

félreértesz. abszolút nem arra akartam kivezetni a gondolatmenetet hogy melyik tudás értékesebb a másiknál. ilyen nincs, minden kontextusfüggő.

én az "általános műveltség" nevű dolognak a gyakran önkényesen egyoldalú értelmezését sérelmeztem. nem vagyok hajlandó ugyanis tűrni hogy valami pojáca számonkérje rajtam azt az "általános" műveltséget amit ő magában a történelmi/irodalmi ismeretanyag visszaböfögésének képességeként definiált. ha normálisan áll hozzá, becsülöm a tudását, én nem rendelkezem vele, és ugyanezt sérelmezem attól a STEM titántól is is aki nagy hangon hirdeti hogy mennyire komolytalan minden társadalom- és bölcsészettudomány.

erről is van egy remek sztorim, a fent említett magyartanáromtól egyszer rákérdezés után megtudtam, hogy csak a jogászokat/irodalmárokat/újságírókat meg egyéb hasonszőrűeket tekintjük értelmiségieknek. amikor erre az volt a válaszom hogy szuper, azért kérdeztem csak hogy tudjam mennyire kell az "értelmiségi családban nőtt fel" információmorzsát komolyan venni akkor még próbálta mosdatni a dolgot hogy de hát ugye ez csak az irodalmi kontextusban, de ott már nálam elásta magát, mondtam is neki hogy hagyja csak, a kérdésre választ kaptam és viláágos lett az is hogy ebben a kérdésben mennyire kell mérvadónak tekintenem a tanárnő álláspontját.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21429) jokeph válasza fatpingvin (#21422) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezt adom ! :C

Szakközép 4.-ben (1994-ben) a magyartanárnőnk rendes volt, mert nem ragaszkodott az elmúlt 4 év kötelezőihez, hanem engedte - hogy bámilyen könyvből/bármelyik írótol is való - is megcsinálhatjuk a súlyozottan osztályzandó nagy dolgozatunkat. Ez a dolgozat fajsúlyos volt, nem csak dupla jegyet ért hanem beleszámított az érettségibe is, azaz aki nem volt képes legalább egy 2-est összeütni, azt nem engedte volna érettségire - mindenki összkapta magát. :D
Nem is voltam rest, lecsaptam eme remek lehetőségre, és a Karen Blixen által írt "Volt egy farmom Afrikában" c. könyvet választottam eme kiemelt feladatra, meglett a dupla 5-ös. ;]
El is kelt, mert az érettségi olyan gyöszösen ment (sikerült olyat húznom, ami az életbe nem érdekelt, ennek megfelelően azt se tudtam merre vagyok arccal előre), hogy ezt beszámítva lettem 3-mas. :U

#21428fatpingvin: :K

Az évek során az a kellemetlen felismerés ért, hogy az általam ismert "érterlmiségi" döntő többsége a való világban egy teszetosza, és többnyire műszaki antitálentum is.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#21430) F.E.K.. válasza totron (#21427) üzenetére


F.E.K..
senior tag

olyan niiiincs, hogy valakinek mindkettőből jusson valami, hogy is lehetne.

Hm... IT-s vagyok, de olykor ha kedvem tartja, verseket írok.. anomália :DD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#21431) hcl válasza Tim82 (#21401) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekünk már csak ilyen magolós volt. Szerencsére magamtól is sokat olvastam, szóval nagy kárt nálam nem okoztak :D

@fatpingvin : Az általános műveltségből azért én is hiányolom a STEM témákat, de attól még a humán részét is kötelezőnek tekintve. Utóbbi nekem is hiányos, de ennek nem örülök. Viszont szerencsére elég sok művészt ismerek, és azért ragadt rám :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21432) fatpingvin válasza hcl (#21431) üzenetére


fatpingvin
őstag

az általános műveltségből én az "általános" részt hiányolom.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21433) bambano válasza Tim82 (#21417) üzenetére


bambano
titán

te nem figyelsz arra, amit írok. minek tanultál annyi magyart, ha nem megy a szövegértés se? :P :P
egyrészt nem tanárNŐ, hanem tanár. másrészt úgy indultunk, hogy "elmérték az arányokat". tehát nekem ne mondd, hogy a módszer volt a rossz, mikor én is ezt írtam. és ez gimiben volt, nem általánosban. az általánosból nem voltak ennyire szörnyű emlékeim (csak a hülye énekkar...)

igen, reménytelen eset voltam már akkor is, mivel matek szakra mentem, és ragaszkodtam hozzá, hogy matekot szeretnék tanulni, nem Ady verset.

"Ehhez annyit tennék hozzá, hogy középiskolai matektanárunk pontosan ugyanilyen módszerrel osztogatta nekünk a karókat.": akkor panaszkodj te is :P az én gimis matektanárom is aprította rendesen a bandát, de azt nem éreztem problémának, mert azért mentem oda.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21434) bambano válasza F.E.K.. (#21430) üzenetére


bambano
titán

le tudod írni a kékhalál regiszterdumpot hexameterben? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21435) Chaser


Chaser
titán

na, elég az oktatásból :d
krok gyere már, hátha zoltán, tivadar vagy vmelyik másik cimbid domborított valamit ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21436) totron válasza fatpingvin (#21428) üzenetére


totron
addikt

Nem értlek én félre, csak ráköltöttem a magamét. Értelmiségi meg az alkalmazott attitűdrendszer mellett a gondolkodásra, miértek kutatására, előremutató gondolatcserére való igényétől lesz valaki szerintem, mindezekhez csapódhat lexikalitás is, ha olyan a háttér, az életút. A példádban is ott az, amiről írtam, a magyartanár saját oldaláról tudta megvilágítani, mind nagyobb bizonyossággal kiemelve magát a többi közül. Ezt a mások fölé való önhelyezkedést nyilván bevallani nem fogja, főleg tanárként nem, nem is tud róla t'án. Az egó már csak ilyen. Fel kell ismerni és kezelhetővé válik.

[ Szerkesztve ]

(#21437) bambano válasza Chaser (#21435) üzenetére


bambano
titán

oké, ha elég az oktatásból, akkor azt mondjátok meg, hogy mennyi ideig illik linuxon memóriatesztet futtatni? :P
tudom, hogy már kérdeztem a haladó linux topicban, de marhaság volt a válasz. :O ;]
azért kérdezem, mert nemrég vettem megint egy pár ecc udimm ramot, és fut a memtest86, mikor hagyjam abba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21438) fatpingvin válasza bambano (#21437) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez most tesztkérdés vagy komoly? :D különben is, milyen teszt fut rajta?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21439) Chaser válasza bambano (#21437) üzenetére


Chaser
titán

semeddig, mert eléggé megbízhatatlan végeredményt ad :P
legalábbis nekem memtest86-tal ez volt a tapasztalatom
win alatt prime memóraistresszes résszel és média sw-ekkel sokkal gyorsabban kiderült ha nem oké valami, és tényleg kiderült
nem az volt hogy fut a memtest akár 10 órát hibátlanul, a gép meg random fagy a memória miatt :)
winen már egy ideje a tm5-öt használom - használjuk sokan -, abból is vannak druva profilok amikkel ha egy órát elmegy a gép hiba nélkül akkor eléggé stabilnak tekintető a ram
linuxhoz én soha nem értettem - nem mintha a winhez annyira értenék :B -

szerk:
fatpingvin
mondtam hogy nem értek a linuxhoz ( :
és ebből kiindulva simán lehet memtest is hozzá

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21440) fatpingvin válasza Chaser (#21439) üzenetére


fatpingvin
őstag

a memtest86 nem linuxos cucc, just sayin'...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21441) bambano válasza fatpingvin (#21438) üzenetére


bambano
titán

memtest86+ teszt.
döntsd el, hogy komoly-e. az az állítás, hogy futtatom a memtestet, igaz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21442) bambano válasza Chaser (#21439) üzenetére


bambano
titán

ezért nem koszolom össze windowszal a gépet :)
egyébként az a tapasztalat, hogy megfelelő ideig futtatott memtest86+ eredmény korrelál a valósággal. amit nem futtattam elég ideig, az nem.
csak érdekelne más tapasztalata ebben a kérdésben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21443) Tim82 válasza bambano (#21433) üzenetére


Tim82
nagyúr

egyrészt nem tanárNŐ, hanem tanár

A tanár esetén ugye nincsen egyértelműen megadva, hogy milyen nemű, mert elsődlegesen foglalkozást jelöl. De valóban, én kérek elnézést, hogy ilyen perdöntő dologban tévedtem... :DDD

tehát nekem ne mondd, hogy a módszer volt a rossz, mikor én is ezt írtam.

Ha nem a véleményemre voltál kíváncsi, akkor ugyan miért azt kérdezed? :P

és ez gimiben volt, nem általánosban. az általánosból nem voltak ennyire szörnyű emlékeim

Sehol sem írtam, hogy neked általánosban volt szörnyű emléked, de ha az a problémád, hogy nem tettem meg a gyerekkori szócska idézőjelbe tételét, külön a kedvedért legközelebb nem mulasztom el, ha már a ;] szmájli megfelelő értelmezése nem jött össze. :P

akkor panaszkodj te is :P

Minek? Itt vagy te helyettem is siratóasszonynak. ;] Másrészt bennem sosem merült még fel, hogy megkérdőjelezzem a matektanítás értelmét csak azért, mert egy alkalmatlan tanár nem volt képes engem jól tanítani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21444) fatpingvin válasza bambano (#21442) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem tudom van-e ennek valami objektív irányelve, nekem az a tapasztalatom hogy ami hiba nem jelenik meg az első 2 percben, arra esélyesen kell várni 3-4 teljes futási kört (moving inversions), ugyanis előfordulhat hogy mondjuk egy single bit ha beragad az nem kerül elő elsőre. ha memóriahibát kell keresni én el szoktam indítani este és másnap délután nézem meg mire jutott.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21445) Chaser válasza bambano (#21442) üzenetére


Chaser
titán

megnéztem, van ez linuxra is - vagy linux elé ( : -
illetve anno még dos-ból ment ha jól rémlik, maga a win nem kellett hozzá - ha már win -
ettől független azt tapasztaltam amit modtam, hektikus
vagy "eltalálja" vagy nem, valaki találóan saccométernek hívta az ilyeneket
már talán 10 éve leszoktam róla, sokkal gyorsabb és biztosabb sw-eket találtam winen
prime95 is van linuxra, inkább az mint a memtest86
volt hogy 24 órát is futtattam hiba nélkül, végén kiderült csak a ram volt defektes... :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21446) hcl válasza fatpingvin (#21432) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Így :)

@totron "mindezekhez csapódhat lexikalitás is, ha olyan a háttér, az életút."
Nem feltételes. Muszáj neki, anélkül nem megy.

@bambano : Memtest-tel nekem az a tapasztalat, hogy kb. az első pass végén hányja a pirosat, ha rossz a RAM. Nagyon ritka az, hogy pár perc, vagy akár fél nap alatt derüljön ki egy hiba. És azok között is volt már, hogy procitúlmelegedés okozta.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21447) bambano válasza fatpingvin (#21444) üzenetére


bambano
titán

de nem 3-4 futási körről beszélek.
amit most tesztelek, azt 436 órája futtatom és 96 kört ment eddig.
az előző garnitúrát 50 nap után vitte el egy áramszünet.
nekem volt már, hogy memóriahiba 2-3 hét után jött elő.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21448) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja... meg user jön, hogy cseréljük akkut, mert a gépe nem bír ki egy 8 órás meetinget akkuról, és vinnie kell tápot.
80%-os az akkuja...
:DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#21449) bambano válasza Chaser (#21445) üzenetére


bambano
titán

igazán kösz, hogy megnézted, hiszen ezt futtatom.
mondjuk nem a letölthetőt, mert az harács áldozata lett, és nem is az aktuális debianost, mert az meg sz.r.
előző generációs debian memtest fut.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21450) bambano válasza hcl (#21448) üzenetére


bambano
titán

mondjad neki, hogy 8 órás mítinget tartani egyébként is értelmetlen. csinálja azt, hogy amikor leáll a gépe, feláll és kijön :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.