Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20151) bambano válasza hcl (#20147) üzenetére


bambano
titán

mint írtam, 10 gigás optika van itthon. sorold fel azokat a normális áron kapható sff meg usff gépeket, amikben van gyárilag sfp+ aljzat.

egyébként van itthon sff gép, több is. van hp (ha jól emlékszem, valami 602-es), a teljesítménye nem elég. van lenovo sff gép, az meg mindig süvít, mint egy repülő.

azért nem laptop, mert vaksi vagyok, a bolhacirkusz nem az én területem. két dp-s monitort kell meghajtani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20152) #12516608 válasza hcl (#20069) üzenetére


#12516608
törölt tag

"20 éve se nagyon lehetett már semmit fordítva bedugni egy gépen belül :) A 90-es években még igen, de attól se nagyon ment tönkre semmi."

--- Íjájjájjájjjájjj dehogynem. :DDD

Sári Lajos barátom (Veszprém) 90-es évek közepe táján mondogatta: " A zidiótája 90-180 fokkal elforgatva bepréselte a 486-ost a foglalatba. Füst. Volt egy alaplap meg egy proci. 250 ezer. Kér másikat?" :D
(Akkoriban még nem volt ZIF foglalat...)

(#20153) koby11h válasza bambano (#20149) üzenetére


koby11h
aktív tag

Csupasz lappal sok a gond, nekem úgy volt a gépem 2 hónapig az asztalon, de nem egy életbiztosítás. Majdnem leöntöttem, lányom majdnem leöntötte mert azon játszott Minecraft-ot, Nerf lövedék épphogy elkerülte, felfújt lufi ráesett - mondjuk azt lefújta magáról szerencsére...
Szóval én hosszú távra nem csinálom így többet.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20154) hcl válasza bambano (#20151) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Terminálozni akarsz, nem? :) Arra elég a réz is :) (BTW az is meredek, hogy arra nem elég egy bármilyen Core i SFF, mi a francot csinálsz te a gépen? :D Főleg, hogy azért a legtöbb SFF rendelhető i7-tel, onnantól ugyanaz, mint az asztali, szóval asztaliból is durva fog kelleni. De ha ezek hangosak, akkor neked valami keményen full passzív kell...)

Nekünk m910 és társai vannak melóban lenovoból, azok irodai környezetben tök elmennek hangilag. HP-ből Elitedesk 800G5/G6, az is csöndben van.

Laptoppal is lehet 2 külső monitort :) Akár DP daisy chainben, bár az elég meredek.

@u299975 : Erővel bármi megoldható :DDD . Arról volt szó, hogy normálisan bedugod, de fordítva, az kb. utoljára a keret nélküli IDE csatis 486-okon volt, de P1-nél már alig.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20155) Chaser válasza bambano (#20149) üzenetére


Chaser
titán

vga cw-t is lehet csökkenteni, akár offolni is
bár teljesítmény ott is csökkenhet, úgy vettem észre ha az ember a tdp-ből levesz az jótékony hatással van a cw-re
de van hogy egy tápegység csere is elég
és van hogyy semmi nem segít az adott vga-n ( :
open air-ben hűtni sokkal könnyebb a dolgokat az biztos
a chiefteknek vannak matx fekvő lapos házai, ha gépeznék olyannal próbálkoznék most be - a tetejét meg kihajítanám -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20156) #12516608 válasza koby11h (#20096) üzenetére


#12516608
törölt tag

"Vége lecsavar, 3 AAA kiborít, 2 új berak, visszacsavar" --- Na ez az. 3-mal szarik működni, de 2 újjal már pöpec. "Turrrrrbauoooo Battéria designed in Hungary." :)) :DD

(#20157) koby11h válasza #12516608 (#20156) üzenetére


koby11h
aktív tag

Elírtam :)) :C :R :C

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20158) #12516608 válasza koby11h (#20103) üzenetére


#12516608
törölt tag

"Így kell asztali számítógépet építeni ..." --- Szarul, de büszkén. :DDD
(A ramok is A1-B1-ben vannak....)

(#20159) jokeph válasza #12516608 (#20152) üzenetére


jokeph
nagyúr

Drága barétomnak sikerült az alaplapi DSUB bemenetre fordítva rádugni a monitor kábelét, oké ez nem belül van. :U
IGP-nek instant füst, a lap többi része túlélte szerencsére...

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20160) ElektrikusDE válasza jokeph (#20159) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

"IGP-nek instant füst"

De miért?

Régebben többször előfordult ilyen malőr, de a VGA mindig túlélte! :)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#20161) fatpingvin válasza jokeph (#20159) üzenetére


fatpingvin
őstag

de azt HOGY???

másik fele meg, az IGP-ig visszament az ártás?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20162) hcl válasza jokeph (#20159) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az mi gagyi lap lehet, ha egy zárlatvédelem nincs a VGA kimeneten? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20163) #12516608 válasza hcl (#20162) üzenetére


#12516608
törölt tag

90-es évek vége, 2000-es évek eleje. Compaq, HP, Dell egykutya. North Bridge-ben intel féle képköpködő.
Egér madzagon CRT monitor, a júzer (Anomália drága) az íróasztal alatt áthelyezi a gépet. PS/2 nyekk, soros->PS/2 átalakító elő. Az egér szerencsésen megmenekült.
Sztori tömkelegeket írtam régen megszűnt fórumokba.

Igen, még az IDE-s 486 korszakból. :DDD :R
Én is követtem el dolgokat, de működő hardver lett a végeredmény. :DDD

(#20164) jokeph válasza ElektrikusDE (#20160) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem szó szerint füstölt el. :B
Csak utána nem adott töbet képet, dVGA-val ment tovább.

#20161fatpingvin: :F

#20162hcl: nem volt az gagyi, csak picit régi. :D
Soltek Barebone gép volt, NF2-es lappal.
Jó kis cucc volt ez anno, és nagyon mobilis kis konfig.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20165) koby11h


koby11h
aktív tag

Én az ékszerekről szoktam le, gyűrű - VLB IDE vezérlő, nyaklánc - Trident 9000c, karórára már nem is emlékszem. Rövidzár, kuka.
Gyűrű, lánc a szekrénybe, karóra helyett évtizedig zsebóra (utána mobil).
Nem kell oda erő, elég egy véletlen mozdulat.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20166) hcl válasza #12516608 (#20163) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gratulálunk... Szereltem olyan gépeket, mondjuk így nem abuzáltam, de azok a Compaq lapok pl. elvittek olyan SD modulokat is, amik másban hibáztak - hát nem gondoltam, hogy a VGA védelme bajos volt :D

Az IDE, floppy legalább nem ölt meg semmit (általában :DDD ) ha fordítva dugtad be.

@jokeph : A perfiériacsatik zárlatvédelme alap.

Nemrég egy T420 alaplapon küldtem el a billentyűzetvezérlőt, a wifi csati csapódott rá :O Nem voltam boldog :(((

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20167) bambano válasza koby11h (#20153) üzenetére


bambano
titán

felrakom a rack tetejére. ahhoz, hogy ráborítson valaki valamit, létrára kell állni.

hcl: terminál = X terminál. soros terminálra használhatnék dec vt420-at, van itthon :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20168) --ka válasza bambano (#20167) üzenetére


--ka
senior tag

"felrakom a rack tetejére. ahhoz, hogy ráborítson valaki valamit, létrára kell állni."

Csak nehogy beázás vagy csőtörés legyen, akkor meg. :DDD

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#20169) koby11h válasza --ka (#20168) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem tud beázni! A rack felett egy másik rack van!!! Az megvédi...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20170) Chaser válasza bambano (#20167) üzenetére


Chaser
titán

mondd a címet és hogy mit öntsek rá ;] ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20171) hcl válasza bambano (#20167) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja ért. De az X-hez se kell akkora kraft, csak megjelenít... i5 akármilyen elég...
Nekem az X-szel inkább a kliens volt a gáz, a szerver a laptopom, az elég volt mindig :) A NAS, meg a Vm host kevés kicsit, hogy igazán jól jöjjön hálón.

...jön Chaser egy tömegoszlató járművel... ;] A kakaóbiztos gépekből van még valahol? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20172) KROK640 válasza dingdongkng (#19963) üzenetére


KROK640
veterán

Hát igen, mondjuk gondolhattam volna, hogy ez van. De korábban is üzleteltem vele mindig fizetett, gondolom most isaz a nagy probléma, hogy leölte a gépet.

Tegnap viszont beszéltem vele, és olyan részletek kerültek napvilágra, amik kapcsán azt mondom ÚÚÚÚÚRISTEN!!!
Két dolog volt ami igazán kiakasztott, és ahol abszolút azt látom,. hogy az ilyen emberek tényleg, soha, de soha nem fognak kijönni abból, hogy tartoznak (ismerek még ilyen embereket, egy évtiezede ismerem és azóta folyamatosan tartozásai vannak mindenfelé) :

1. Mutatta, hogy jelenleg is 70 ezer ft tartozása van a Vodafon felé (éppen a telefonon egy screenshoot is lehetett volna, de ennyi ravaszságot nem feltételezek róla, plusz pontosan tudom, hogy milyen ember, tehát simán hihető a dolog).
Szóval közölte, hogy a haverja a Jani 11 ezres mobilnet csomagot vesz, és hát akkor neki is az kell. Havi fix 11 ezer felugrik neki még ... (a haverja a Jani középvezetőként egy áruházban kb 3× annyit keres ha nem többet, de ami a Janinak van az Tivadarnak is kell)

2. A másik, amiért lassan úgy vagyok vele, hogy nem kéne bántanom mert bántja őt az élet, az az, hogy mutatta nekem, hogy 25-35 ezrekért nézeget RTX2080-as hibátlan dobozos kártyákat a jófogáson, pesze minden hirdetés hamar törlődik, mert jajj de alkalmi vételek. És ő elhiszi, hogy ezek nem átverések, meg jobb esetben is javíthatatlanul rosszak, hanem ezek tuti jók. De úgy állítja mintha ő árulná őket xD Na, és ő most ilyeneket akar venni. Elhiszi, hogy egy 1 millás kártyát ő majd kifog 25-ért, és persze az jó is lesz ... És nem, nem tudtam neki elmagyarázni, hogy csalás, ő tudja h ezek jók és alkalmi vételek. Baszki! :W Tökéletes táptalaja ez az ember mindenféle átverésnek...

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogya pofátlanság netvábja, hogy amikor tartozik valaki(k)nek akkor ő vidám keresgél felső kategóriás VGA kártyákat megvételre. Vajon egy tényleg jó RTX2080-asért a 5 ezeret is részletekbe fizetné meg? :D

Hogy most a korral hülyült meg, vagy azért mert elhagyta az asszony, netán minidg ilyen volt, csak jól titkolta előlem eddig, azt nem tudom, de ahogy szoktam mondani "van baj".
Igéretek persze voltak, mondtam neki úgy ígérgessen, hogyha a saját határidejét nem tarja be, akkor mostmár emelkedni fog a tartozás.

Amúgy ami engem illet lassan ott tartok vágja fel a fát meg párszor nyírja le a füvet, és felejtsük el egymást. csak az zavar, hogy megint egy olyan dolog volt amiről előre láttam h nem szabad belemenni, de csak rá lettem beszélve, és végül csak el lett kótyavetyélve a régi gépem :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20173) KROK640 válasza n4n3x (#19967) üzenetére


KROK640
veterán

Jajj, ilyen nekem is volt, de írtam ide a topciba.
Igaz, ott 4 ezeret kértem a komplett telepítésre (karácsony napján) és csak egy új SUV állt a garázsfelhajtón (garázsba ki tudja mi) és ők sem tudtak fizetni. Végül megígérték, hogy elhozzák, egyszer kaptam 1000ft-ot, aztán elakadt a nagy fizetés. 3 ezerrel lógnak 2013 vége óta ...
Aztán mikor 2014-bem kerülő úton visszakerültem hozzájuk (gy ismerős mondta h a hugának a barátnőjééknél kéne gépet csinálni, és mit tesz Isten? Hová kerültem? hát oda) akkor anyuka vérengző sárkány volt, amikor közöltem vele, hogy csakis akkor nyúlok a géphez, ha 7000ft-ot (3 ezer a múltkori tartozás, a maradék 4 hogy van fedezet arra amit most csinálok) letesz a gép mellé... Majdnem szószerint ki lettem hajítva a házból.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20174) KROK640 válasza E.Kaufmann (#19972) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, ez így van.
Nem mellesleg nem mondtam, hogy adott esetben nincs meg a bevételem mindezek mellett. Még ha sokszor nem is fényesen, de amúgy van "rendes" melóm most is épp. De sokat járok külföldre is (jobban szeretek ott melózni) amikor meg otthon vagyok, akkor igyekszem az ideális képletet hozni, vagyis, hogy én osztom be az időmet.
Azt szeretem amikor persze menni kell és csinálni, de van rugalmasság, és nem egy komplett rendszertől függ, hogy én ekkor vagy akkor ráérek-e.
Pl emlíetttem neked, hogy itt néztem multit, ami eléggé rossz helyen volt, aztán mesésnek volt előadva a kicsit sem varázslatos fizetés, amihez hozzá vettem, hogyha hazajövök akkor a tömegközelekdés miatt napi jobb esteben 3, rosszabb esetben 4 órát töltök ingázással a munkaidőn felül. Az mondjuk egy napi 3,5 órával számolva is azt jelentette volna, hogy reggel 6kor kelek, és este 7-re érek haza. Vagyis élnisincs időm, na ez mehet, de ezt nagyon meg kell fizetni. A B variációm az volt, hogy napi 3,5 óra plusz szabadidőért bérelek a közelben egy lakást, és szószerint az általuk ajánlott fizetés bő 2/3-a lepattant volna az albira. Kb ott tartottam volna, hogy folyamatosan nullára jövök ki minden hónapban.
Akkor már inkább megint külföld. (az a baj egyébként, ha az ember egyszer kimegy külföldre, onnantól nagyon másképp tekint a magyar munkahelyekre, mind bánásmód, mind fizetés tekintetében). Plusz külföld mindig egy tapasztalaás, egy élmény, egy teljesen más izgalmas megismerése. Bizton mondhatom úgy, hogy tizen sok országban jártam, és négy különböző országban dolgoztam eddig.

Volt egy pár szar és alul fizetett munkahelyem és a legutolsó ilyennél jöttem rá, hogy az élet túl rövid és értékes ahhoz, hogy ilyen helyen töltsd el. Meg lehet velem beszélni, hogy pár hónapig élni sincs időm, de csak pár hónapra és nem év(tized)ekre, meg ezt meg kell fizetni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20175) KROK640 válasza BiP (#19978) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, ez sajnos ilyen, bőven átlátom én is, hogy lehúznak a körülöttem élők. De sokkal bonyolultabb ez.
Van tervben újabb külföld, épp ma volt egy kör tanácskozás, hogy a lehetőségek közül melyiket kellene választani (mert hogy több is van), de még semmi konkrétum nincs.
A fránya jó szívem meg valóban nem segít :(

A másik város kizárt. Itt van a saját házam, amit nem akarnék eladni, (bár lenne amiért eladnám). Örülök hogy van.
(Egyébként Veszprém és környéke mindig is nagy favoritom volt, éltem ott is, de ilyen szempontból az sem jobb környezet).

Kocsmát??? Az utóbbi 3 évben 3 kocsma zárt be itt a faluban. Ha valamit, kocsmát most biztos nem nyitnék...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20176) opr válasza KROK640 (#20175) üzenetére


opr
veterán

Aki ilyenben gondolkodik és okos, az most max a helyet nézi ki/veszi meg, szereli fel, stb. Aztán imádkozik, hogy ne álljon benne még 2 évig a pénze (bár én úgy látom, hogy az embereknek úgy kompletten van tele a fasza az egész helyzettel, még egy évet nem húzunk ki ilyen folyamatos lezárások mellett úgy, hogy abból ne legyen hatalmas balhé). Aztán amikor végre újra szabad lesz emberek közé menni, akkor viszont aki addig kihúzta / akkor nyit új helyet, az mennybe megy. Mert igény az lesz rá, az biztos. Több (pláne eleinte), mint ami eltartotta eddig azt a hármat is, ami most bezárt. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20177) KROK640 válasza kenwood (#20022) üzenetére


KROK640
veterán

Na, ez nálam is így volt.
Nekem Rockwell volt, és 2-3 de volt hogy 4-5 kbyte/sec -el is ment. AZ elméleti meg 7K volt.
Emlékszem DC-ről töltöttem zenéket, ha jött akár 1-2-vel sem lőttem ki, közben haverom meg magyarázott ADSLel, hogy ő neki ami nem jön 10-el azt kilövi inkább. Pedig ott még jobban ráért volna, mert nem percre fizetett mint én.
És nekem is váltoó volt h meddig kellett tárcsázni, egy időután már átálltam arra, hogy nem is éjféltől megyek, hanem inkább felkelek reggel 4kor és 6ig netezek, utána készülök és megyek suliba.
Az ADSLben nem is az tetszett a legjobban, hogy gyorsabb, hanem hogy nem kell görcsösen lesni az órát, hogy meddig lehetek fent, és nem kell éjszakázni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20178) KROK640 válasza BiP (#20067) üzenetére


KROK640
veterán

így van, ezt én magam is tapasztalaom, teljesen más volt egy Pentium II-t, egy Athlon XP-t vagy egy mai gépet összerakni.
Pl mikor a mostani gépemet raktam össze, akokr elmondhattam hpgy ilyen új gépet még nem si raktam össze. úgyi s kezdtem neki : "na rakjuk össze ezt az űrtechnikát".

Egyébként meg Zoltán barátom ismeretében azt mondom ma is lehet azért formabontó megoldásokat használni, a fordítva slotba erőltetett memóriája esetét szerintem te is ismered ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20179) KROK640 válasza F.E.K.. (#20101) üzenetére


KROK640
veterán

Teljesen igazad van, elég csak ha saját magamra gondolok. 1999-ben nem volt más szempont csak hogy minélnagyobbMHZ-eslegyen a CPU... aztán már azis, hogy minél több memória legyen benne (mikor 64MB-ról 32-re kellett downgradelnem akkor nagyon feltűnt, később UP 96-ra és akkor egyértelmeűn láttam., hogy a memória igencsak sokat számít). Utána rájöttem, hogy ha az ember játszni akar akkor mindez (minél jobb) 3D kártya nélkül mit sem ér... de ha sok mindennel akarok játszani, akkor a HDD sem feltétlenül elég... aztán láttam egy ugyan olyan Celeron 366-ost mint az enyém, ugyan olyan VGA-val (ASUS V3400 TNT), kevesebb RAMmmal (abban 128MBvolt az enyémben 192MB) és körbeverte az én gépemet. Akkor jöttem rá, hogy nem mindegy, hogy olcsó alaplapot veszel legalja chipsettel, vagy márkás lapot normális chipsettel. Aztán megtanultam a táp jelentőségét is ...

Elnézegettem a környezetemben lévők botladozásait is, akik közül sokan ugyanezt az utat járták, csak volt aki végig sem ért rajta, mert volt olyan aki pl komolyan gondolta, hogy egy HD4870-est majd jó móka 300W-os noname táp mellé betenni, és társai...
De ugyanilyen körök voltak a klieneseknél az áruházi 1700-as Wilamette P4 Celeronok 128MB (olykor SD!) RAMmal, meg Savage 4-es VGAval ... és azt hitték, hogy jó gépet vettek, mert jó sok MHZ-es!

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20180) KROK640 válasza BiP (#20117) üzenetére


KROK640
veterán

Az egyik igényesen oda is hugyozik...
5:30tól próbálják, és kis szünettel közel 3 óra mire kinyitják.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20181) KROK640 válasza PH 5.5 (#20130) üzenetére


KROK640
veterán

Disznózsír XD na az kemény ...
mert az évek során Peti havorommal mikor varacskoltunk, volt nálunk is, vasporos lekvár (Bacsis után szabadon), mustár, testápoló stb.
De ezek általában "mühelygép"ekre kerültek, amik eleve hidegebb környezetben voltak, illetve kis értékű régebbi tucatgépek voltak. Pl 1700-as Celeron, ami egy mp3 lejátszástól vagy PDF megnyitástól még nem is kellett throttlingoljon...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20182) KROK640 válasza opr (#20176) üzenetére


KROK640
veterán

Hát nem tudom ...
Debrecenben a kedvenc helyem is eléggé lapos mostanság. Persze a nyitás után lemennek az emberek, de hamar alább hagyott, főleg a második nyitás után a teltház.
Én azt vettem észre, h az emberek kezdték megszokni, hogy nincs, hogy megveszik a boltból és otthon isszák meg, hogy átmennek egymáshoz pár üveg piával és ott isznak... Meg kell mondjam, mikor a tavalyi lezárásnál mi így csináltuk, akkor megállapítottam, hogy még azzal együtt, hogy kaját is rendeltünk, azzal együtt is olcsóbban jöttünk ki, mintha kocsmába mentünk volna.
OK, nem volt csocsó, nem volt darts :( csak páran voltunk nem sokan, de a pénz és a kényelem (fele olyan messze van a buszmegálló, stb.) bizony olykor nagyúr.

Kicsiny falunkban is, konkrétan két jelenleg működő kocsmáról tudok összesen, pedig régen ha emlékszel utcánként kettő volt. Ehelyett megállnak a kisbolt előtt, főleg péntek és szombat délután, akár a -1 fokban is (pl múlt szombaton is többen álltak ott) és megisszák a bent megvett rakétát meg sört, az üveget már adják is be. Körbe állnak 5-6an és elvannak.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20183) hcl válasza KROK640 (#20172) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:W

"OK, nem volt csocsó, nem volt darts"
Veszel ;)
Némely munkahelyeken is előfordul :D (Ahol eljutottak addig a dőzsölésig, hogy van pihenőszoba :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20184) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Apakezdődik :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#20185) koby11h válasza hcl (#20183) üzenetére


koby11h
aktív tag

Pihenőszoba? Munkahelyen, Te észnél vagy? :D
Ha elakad egy program nagy verzióváltása és a support távjavítja, én meg addig pihenek, már az is nagy szó!
Tudod mekkora megkönnyebbülés volt tegnap a scriptek és köztük az ellenőrzések - amihez nagyon észnél kell lenni - helyett sima géptelepítés 2 órán át, amíg kitalálták mi az elakadás oka? Még majdnem meg is tudtam ebédelni...

Darts helyett mi annak idején egy dvd hengerbe dobáltunk ramokat 3-5-7 méterről, ki mennyivel talál bele... mindenki kapott egy marékkal és egy üres hengert. Nem volt könnyű, amikor már volt benne pár darab és kifordult ami normál esetben belement volna. A hűtőbordások meg tiszta szívás! :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20186) hcl válasza koby11h (#20185) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eddig volt 2 és fél melóhelyem, ahol volt pihenőszoba ;) Sikeres ember-e vagyok? :D

Abban az a jó, hogy most megint local IT-s vagyok, hogy lehet pakolni. Inkább az, mint idióta meetingekben ülni, meg nonszensz Windows problémákat vadászni.

RAM dobás, LOL :D Régi scenepartykon ment ez monitorral is... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20187) koby11h válasza hcl (#20186) üzenetére


koby11h
aktív tag

Olyan "sport" kellett aminek nincs nyoma. :D
A gurulós széken távgurulásnak volt a falon, a mobiltelefon távdobálásnak kamera rögzítette nyoma volt. A légpisztollyal szegecslövésnek is lett tárgyi nyoma, így arról is leszoktunk.
A katódos monitor súlylökés után nem győztünk takarítani, pedig a negyediknél rájöttünk, hogy a korábbiakat érdemes onnan elpakolni... :)
Úgyis óránként 10 percet nem monitor előtt kell munkavégzéssel tölteni. Hát munkának nem nevezném, de néha kell, hogy az ember ne legyen dühöngő őrült... :K De pihenő szoba...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20188) hcl válasza koby11h (#20187) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezek jók :D
A sűrített levegős lövöldözés ment az előző helyen is :D A többi nem (akkor sem, amikor már volt saját irodánk, amíg meg a gyárban volt a termelés Local IT-ja, akkor meg ugye mindenki láthatta, mit csinálunk).

Mutogatni való hater díszpinty

(#20189) koby11h válasza hcl (#20188) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekünk a csarnokok mögötti üres terület volt erre, vagy egy bezárt kertmozi az előző m.hely mellett, ahová be lehetett lógni.
Nekem is látják a monitoromat, egy folyosóra néz, de semmi olyat nem csinálok, ami megszegné a törvényeket vagy bármelyik érintett cég viselkedési szabályait.
Az meg, hogy a szabályalkotók nem elég kreatívak, nincs ekkora fantáziájuk, az nem a mi bajunk.

És az olyanokról mint a "satuba befogatott alaplapot ki tudja átdobni egy csillagcsavarhúzóval", vagy a "ki hány darab 3.5-ös hdd-t tud az 5 kg-os kalapáccsal sorba rakva és egyesével ütve beszakítani" még nem is beszéltem... ezek voltak a vadabb játékok, aminek nagy hangja és sok, akár fél évvel később megtalált darabkája volt szanaszét :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20190) hcl válasza koby11h (#20189) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Nekünk a csarnokok mögötti üres terület volt erre,"
Hát, mi bent a csarnokban. De mindegy, mert az összes hely be volt kamerázva, ugyanis az átlag melós úgy lopta a telefonalkatrészt ahogy lehetett :D
És nem a monitorok látszottak, hanem az, hogy merre mászkálunk, stb. A monitorok pont nem látszottak... szóval néha elég nagy bűnbarlang volt a technikus/IT asztaloknál :D (Pókerezés, online játék külső hálóra dugott gépen, alvás... :D )

A HDD ütéssel meg semmi gond, hiszen a hibás winyókon levő adatokat meg kell semmisíteni... :K :D
UK-ban az ottani datacenter support erre sokszor nem volt hajlandó. (Meg volt a főnöküknek egy cége, ami jó pénzért szétmágnesezte a winyókat...)
De más országokban is volt, hogy alig lehetett rávenni a local supportot arra, hogy a szerverek cseréjekor ugyan törje már össze a winyókat.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20191) koby11h válasza hcl (#20190) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem ugye nincs kalapácsom - hivatalosan nem része a local support kelléktárnak - így mindig lemegyek az üzembe ha szét kell verni - át is fúrhatnám egy állványos fúróval, de abban mi a buli? Ott van 5 cm-es gumiszőnyeg, kalapács is hozzá.
Volt már olyan, hogy a bent lévő szerelők kérték, hogy hagy verjenek már szét ők is párat :) Persze az áldott jó szívem, így mindet Ők verték szét, és szerintük is jó buli! :D

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20192) hcl válasza koby11h (#20191) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"át is fúrhatnám egy állványos fúróval, de abban mi a buli?"
Óóóó, simááán ;]

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20193) frescho válasza koby11h (#20189) üzenetére


frescho
addikt

Merevlemezt jégcsákánnyal ütöttük. Megpróbálkoztunk a baseball módszerrel, de amikor 5 centivel a fejem mellett süvített el egy 2.5"-es példány, akkor azt mondtam, hogy ebből elég volt ennyi.

https://frescho.hu

(#20194) hcl válasza frescho (#20193) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

2,5"-os tök jó volt billegő asztal lába alá.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20195) koby11h válasza hcl (#20194) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én láttam asztalt szervizben, ami alatt 1-1 darab (lábanként) 3.5-ös merevlemez volt emelésként... szóval mindegy mekkora kapacitású és milyen szabványú, asztal lába alá jó :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20196) hcl válasza koby11h (#20195) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az öntvény minősége a kérdés.... ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20197) megott


megott
tag

Hogy nektek is fájjon így Karácsonykor,

-Melyik rádiót hallgatják a rendszergazdák?
-Hát az RTFM-et!

Bocs.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#20198) bambano válasza megott (#20197) üzenetére


bambano
titán

én a retrót hallgatom.
parancssorból indítva...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20199) fatpingvin válasza bambano (#20198) üzenetére


fatpingvin
őstag

én meg nem hallgatok rádiót, legalábbis felszíni adást nem...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20200) hcl válasza megott (#20197) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt a userek :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.