Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20201) BiP válasza fatpingvin (#20199) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is a sokkal komolyabb mélyebb témákat szeretem, a felszínesekkel nem foglalkozom. :)

(#20202) Pötyi válasza koby11h (#20185) üzenetére


Pötyi
őstag

...és HCL kolléga figyelmébe is ajánlom ezt:

Idevonatkazó kiadvány

:DDD

Kiegészítés:

5,56-os és 7,62-es és 9 mm-es módszerrel csak én tettem írásvédetté vinyót?

:DDD

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#20203) hcl válasza Pötyi (#20202) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@Pötyi : Pedig az se lehet rossz :D

A kép nem akkora, hogy abból bármit lássak...

Mutogatni való hater díszpinty

(#20204) Pötyi válasza hcl (#20203) üzenetére


Pötyi
őstag

(#20205) Chaser válasza hcl (#20203) üzenetére


Chaser
titán

kereső? ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20206) hcl válasza Chaser (#20205) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

S honnan tudtam, hogy mit kéne keresni? :D

@Pötyi : :D :D :D :D :D :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20207) Chaser válasza hcl (#20206) üzenetére


Chaser
titán

majd gyuri bá meKmongya' ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20208) qqcqqc válasza hcl (#20206) üzenetére


qqcqqc
őstag

Jól csináltad, valaki elvégezte helyetted a feladatot. :C

(#20209) KROK640 válasza hcl (#20183) üzenetére


KROK640
veterán

Volt olyan melóhelyem ahol volt pihenőszoba, de olyan ahol csócs is, olyan nem.
Egyébként szép lett volna távolsági buszon vagy vonaton elvinni egy rendes garlando csocsóasztalt, meg egy rendes darts gépet... a uli után meg visszacipelni oda ahonnan eltulajdonítottuk xD (mert hogy fél milla felett van ezeknek még használtan is az ára, szóval nem kis meló lett volna kitermelni és hazavinni / elhelyezni annál akinél bandázunk).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20210) Top cat válasza koby11h (#20195) üzenetére


Top cat
őstag

Ezt tedd az asztal lába alá. :DDD

(#20211) hcl válasza qqcqqc (#20208) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nézted azt a 10x10-es pixelhalmazt? :D

@KROK640 : ". a uli után meg visszacipelni oda ahonnan eltulajdonítottuk xD"
Vissza? Minek? :D

Darts meg egy tábla. Melóhelyen sincs több. Veszteni azon is tudok :DDD

@Top Cat : Ahhoz akkora asztal kell :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20212) koby11h válasza Top cat (#20210) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az is ér, ha az asztal lába nem ér le? :D

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20213) hcl válasza koby11h (#20212) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre a cuccra ráteszed az asztalt. Ez nem fog alatta billegni. :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20214) Top cat válasza koby11h (#20212) üzenetére


Top cat
őstag

Ezt a cuccot önmagában lehet asztalnak használni. :D

Azért durva hogy az 5MB és most ekkora cumóra rámegy 1TB.

(#20215) KROK640 válasza hcl (#20211) üzenetére


KROK640
veterán

Darts : Euro-Dart gépről beszélek, ilyenről :

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20216) hcl válasza KROK640 (#20215) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, de nyilván nem veszel egy ilyet otthonra, viszont egy tábla elfér. Célozni ugyanúgy nem tudsz :P :D

@Top Cat : Anyám amikor a Videotonban kezdett, akkor még mikroszkóp nélkül fűzték a ferritmagos memóriákba a drót... (egy magba 2-3 szál ment) És akkor mondjuk 1K RAM volt egy fél négyzetméter :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20217) bambano


bambano
titán

Borsodban elég nagy hó esett.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20218) megott válasza bambano (#20217) üzenetére


megott
tag

Ja, már kétszer voltam lent havat lapátolni.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#20219) bambano válasza megott (#20218) üzenetére


bambano
titán

egyrészt örültem, hogy megtudom végre, mit ér az elektronika az autóban.
másrészt az utasok hangoskodtak, mikor körbedrifteltem egy körforgalmat :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20220) megott válasza bambano (#20219) üzenetére


megott
tag

Az enyém farhajtásos, vigyorogtam míg hazaértünk, a töltött káposzta is kapaszkodott a csomagtartóban.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#20221) bambano válasza megott (#20220) üzenetére


bambano
titán

az enyém awd, de simán keresztbe tettem anyámék udvarán is (Sikoly c. sorozat első rész), meg a város szélén is a körforgalomban (Sikoly 2. rész). Majd megbeszéltem az asszonnyal, hogy hazáig másfél óra tömény halálfélelem lesz a része, mert én ezt élvezem :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20222) Lenry válasza bambano (#20217) üzenetére


Lenry
félisten

a Dél-Alföldön szakad az eső :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20223) ElektrikusDE válasza bambano (#20221) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Ez semmi...

Anno még TRABANT-tal jöttem az alagútban kb. 90-el.
Tudtam hogy jön a Clark Ádám téri körforgalom, vissza hármasba, egy kis fék.
Kevés volt... ( alagút mosás volt előtte nem sokkal)

Azt a hangzavart a kocsiban, mikor abszolváltam körforgalmat és még kb. 70-el fel a Lánchídra.

Persze ehhez kétszer keresztbe kellett állitanom az autót, amit valahogy nem értékeltek a kollégáim. (adták a tanácsot hogy lassítsak, persze hogy nem lassítottam, ilyenkor az már nem segít)

Éjjel 2-kor volt, 1985 kőrül, a "drift" szó még nem volt elterjedve.

Ui:

Egy Mercedes jött mögöttem az alagútban, a hídon már feladta. (ezzel a bolonddal nem kezd)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#20224) E.Kaufmann válasza ElektrikusDE (#20223) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én meg a balról pirosban várakozó kamion elé parkoltam be egy szuzukival, de olyan szépen szorosan, mintha direkt lett volna (90 fok helyett 270 fok sikerült vizes őszi aszfalton). Szépen menetirányba kerültem, úgyhogy megvártam a zöldet, lehúzódtam, benyomtam a vészvillogót, megnéztem a gumikat és gatyát cseréltem :DDD . Első randira siettem és bár elsőre úgy tűnt, én nem érek oda, végül a csaj nem jött :W

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20225) koby11h


koby11h
aktív tag

2000 körül, hajnali 3-kor hazafelé, Fiat Croma, szóltam havernak lassítson, mert csúszik. Ott nőttünk fel, ismeri a kanyart, mondta tudja...
10 másodperccel később az árokban álltunk, kb. 17 cm volt a kocsi oldalától a terméskő fal. Én az anyósülésen ültem és próbáltam eldönteni, hogy imádkozzam és hálát adjak az Úrnak, vagy agyonverjem Marcit, aki vezetett. Végül Ő kiszállt, én is kiszálltam a sofőrülésen át, majd egy csomó gallyat, kavicsot hordva a kerekek alá 45 perc alatt sikerült kitolatni az árokból... tudni tudta, csak nem vette komolyan...

Szerk: ott állt meg a kocsi, ahol a nyíl van... az útról nem is látszott.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20226) hcl válasza ElektrikusDE (#20223) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Állítólag a vezetési élmény sokat számít :D

Itt is leszakadt a hó (Somogy, anyámnál), így ma nem akarok anyósékhoz menni, mert ugyan ha kell, megyek hóban, de feleslegesen nem szívatom magam.

@koby11h : Ezt szoktam várni minden ilyen "fúéntudokvezetni" arcnál. :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20227) bambano válasza koby11h (#20225) üzenetére


bambano
titán

Starcsi is azt mondta, hogy tudtam, tudtam, csak nem sejtettem...

:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20228) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mutogatni való hater díszpinty

(#20229) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eddigi fogás
- Após kinyírta sógornő gépét, aztán újratelepítette (Windows update általi többet nem bootolás)
- Após gépe lassan indul (az új, a 10700-assal) - bekapcsgomb, csak félrenéztem, ott volt a Windows
- Apósék kaptak tabletet. Tegyünk rá Messengert. Tettem. Nincs hang.
Na ilyet látott már valaki? :D
(Különben közöltem sógornővel, aki vette nekik, hogy akkor ő foglalkozik velük... miután mi tudtuk, hogy felesleges :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#20230) jokeph


jokeph
nagyúr

Egy mai, ingyér de tegnapra:
Havernál tápcsere volt esedékes, így egyúttal szétszedtük az egész gépet is atomjaira, mert nem láttam mást csak porszínt.

Közbe kiderült, hogy a VGA egyik ventije randán kattog (csapágyas lett a lelkem 6 év folyamat szolgálat után), hát egy ventivel nem lesz nyerő szegényem, le kellene cserélni... ma... tegnapra... :D

Végül, kitaláltam a nem túl szép, de összehozható megoldást (csere ventire esély nem lévén sem most, sem máskor, de volt anyag a garázsom mélyén, csak egy kis fantázia kellett még meg 2 szabad FAN csati a lapon hozzá), szavak helyett beszéljenek a képek (tudom, gány topikba lehet jobb helye lenne, de akkor iss ;] ):


:))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20231) Lenry válasza jokeph (#20230) üzenetére


Lenry
félisten

ahogy az internet bölcs népe mondja: ha működik, akkor nem hülyeség :DDD :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20232) hcl válasza jokeph (#20230) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem a passzív Nvidia 8600GT-n volt ilyen két 5v-ra húzott 8cm-s ventivel. Műxött.

Sógornő délután ledobott egy 3T-s winyót... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20233) jokeph válasza Lenry (#20231) üzenetére


jokeph
nagyúr

Műkszik, biztosra mentem, BIOS-ban manual full speed-re állítottam a ventiket (elviselhető a hangjuk maxon is, 0,14A-es változatok), 28 fokos szobában terhelve max 75 fok (játék alatt), idle 36-38 fok, 2 perc ablaknyitás után terhelve 65 fok, idle 32-33 fok. :D
Asszem, megteszi, ha döglik a pótlása ingyér van. ;]
Látszani nem látszik, a ház teljesen zárt.

Mondatm cimbinek, no, hegesztetem neked egy új Intel VGA-t, ilyen sincs ám mindenkinek. :DD

#20232hcl: :C

Saját cuccom anno egy Inno 3D GF3 Ti 200 64 MB VGA volt, LAN party kellős közepén beállt a ventije (rögtön gyanús volt, mert megszűnt a fülsértő kereplése), na akkor gondolkozzunk Béláim, haver hátrament a műhelybe, azt hozott egy dög tápot, amibe viszont a 80mm-es DC venti jó volt, na VGA-ról kis venti le, bordák maradtak, azt jól felkötöttem rá zsugorcsővel, molexről megtápláltuk - így elment még 3 évet, majd venticsere és ment tovább.
Még az OC potenciálja is jobb lett, simán vitte a Ti 500 órajeleit ezzel a gány megoldással. :))

Jujj... HDD kibírta ? :Y

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20234) virkir válasza jokeph (#20230) üzenetére


virkir
veterán

Azért egy kis ződsárga még dobna a dizájnon.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#20235) Chaser válasza jokeph (#20230) üzenetére


Chaser
titán

nemrég ilyen megoldású újabb nv-t árult valaki, 3 intel ventivel
az nv intellel jobban megy ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20236) Diabolis


Diabolis
tag

Ma reggel, melóban, kavéautomatánál:
- Hívtalak, nem vetted fel.
- Pénteken már karácsony volt nálunk.
- De szombaton és vasárnap sem vetted fel!
- Akkor is karácsony volt nálunk.
- De baj volt a gépel amit vettem karácsonyra. Így nem működött az ajándék! Teljesen ki voltunk borulva! Főleg szegény gyerekem!
- Azt a gépet vetted amit én javasoltam? Nem. Akkor ne haragudj ha nem érdekel. Én családoztam, kutyáztam, más tanácsa után nem tartozok semmilyen felelősseggel vagy garanciával. A kiskutyám és az asszony is kiborult volna ha nem velük foglalkozom.

De komolyan, az emberi pofátlanságtól néha az arcom leszakad... Még csak túl jóban sem vagyunk, általában köszönünk egymásnak és ennyi. De tényleg elvárja, hogy felvegyem neki bármilyen pihenőnapomon? És még csak a kávémat sem fizeti, bejglivel sem kínál meg? Na, ez már tényleg felhágorító :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#20237) tope válasza Diabolis (#20236) üzenetére


tope
addikt

Legalább azt hívta akitől vette?
Az eszem megáll amúgy az ilyentől, tanácsot kér, nem fogadja meg, de azért old meg a baját...

(#20238) szebe válasza Diabolis (#20236) üzenetére


szebe
őstag

Bezzeg ha mondtad volna hogy kiszállás x ezer, hétvégén 2x, de mivel ünnepnap volt, ezért 4x, akkor csodálkozna.
De amúgy sincs az a pénz, amiért otthagyjam a családi karácsonyt, hiába nem pihentető.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#20239) BiP válasza Diabolis (#20236) üzenetére


BiP
nagyúr

Az kemény.
Azt kellett volna hívogatnia 24-25-26-án, akinek a tanácsát megfogadta. (gondolom ő sem vette fel). Ha meg saját kútfőből volt hülye, akkor meg saját kútfőből kéne megoldani is.

De mégis hogy várta el, hogy nem hallgatott rád, de majd Karácsonykor ugrasz neki. Persze.
Értem én, hogy bosszantó, ha nem megy, és az is lehet, hogy telefonon 5perc lett volna megoldani, de az is lehet, hogy el kellett volna menni, x órát elbaszni, stb.

"Teljesen ki voltunk borulva! Főleg szegény gyerekem! "
Tetszett volna előre gondolkodni, és nem másra hallgatni.
Sógoroméknak vettünk gépet, szintén Karácsonyra a gyerekeknek. Ezért már november végén megvette, amit HA-n leboltoltam, egyszer dec.elején elmentem hozzájuk beüzemelni, telepíteni, stb. Minden fasza, hogy amikor kibontják, akkor ne legyen váratlan meglepi. És lám, nem is panaszkodtak.

(#20240) Diabolis


Diabolis
tag

Ja, vidámabb poén:
Kutyát fogadtunk örökbe, karácsonyt már velünk töltötte. A pöttöm neve:

Neo

:D :D Már vagy hatan kérdezték meg, hogy én adtam-e neki a nevet? Merthogytutira én voltam, rendszergazda kutyája!! És szinte senki nem hiszi el, hogy ezzel a névvel hoztuk el, meg kell mutatnom a fél éves örökbeadós faszabúk postot :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#20241) hobizoli válasza Diabolis (#20236) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ecce felhivott egy konyvelo no, hogy az a PC, amit 7 eve osszeraktam neki nem tolti be a windoz-t es hogy meg tudnam-e nezni neki ezt (es most figyelj): GARANCIÁBA

Eloszor azt se tudtam ki ez meg miert engem hiv, meg stb mert akkor mar 5+ eve max ismerosoknek raktam ossze akarmit

7 ev garit a MM se adott volna, nemhogy egy hasznalt cuccokbol osszerakott PC-re (ami akkor par honapos cucokbol allt)

Amugy konyvelokent nem kicsit proli, hogy maganak nem tud leirni egy gepet...

több drón kell ;P

(#20242) Gézengúz válasza hobizoli (#20241) üzenetére


Gézengúz
addikt

Bepróbálkozott, hátha.

(#20243) koby11h válasza hobizoli (#20241) üzenetére


koby11h
aktív tag

Köszönöm az érdeklődést, viszont halásra! :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20244) BiP válasza hobizoli (#20241) üzenetére


BiP
nagyúr

Hiába írja le, akkor is ki kell az új gépet fizetni. Szóval fáj.

Meg lehet, hogy KAtás, és akkor ugyanannyit adózik, ha vesz új gépet, ha nem, szóval még jobban fáj bármi kiadás.

(#20245) bambano válasza BiP (#20244) üzenetére


bambano
titán

"Meg lehet, hogy KAtás, és akkor ugyanannyit adózik, ha vesz új gépet, ha nem, szóval még jobban fáj bármi kiadás.": nyilván nem ugyanannyit adózik, ha vesz egy gépet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20246) bambano válasza Diabolis (#20236) üzenetére


bambano
titán

figyi, a te napod ott lett elcseszve (igényesebbek másik igét is ideképzelhetnek :P ) hogy 27-én kora hajnalban, pitymallat előtt már melóban voltál :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20247) BiP válasza bambano (#20245) üzenetére


BiP
nagyúr

Ám lehet. Én azt hittem, a KATAsok havi fixet adóznak (adott bevételi korlátoktól függően). Szóval minden kiadás zsebre megy.
De nem értek én a lovakhoz.

#20246 bambano : Ezen én is csodálkoztam, hogy 3/4 9 előtt már történésről számol be. Szóval ki tudja mikor kezdte a napot.
Melózni Karácsony utáni első nap, ami ráadásul szünetre esik, és még hétfő is, hát, nem sok jót jelent az álmoskönyv szerint.

[ Szerkesztve ]

(#20248) jokeph válasza virkir (#20234) üzenetére


jokeph
nagyúr

Égetné a VGA-t abból a színezésből még több, inkább vörösre kéne pingálni. :U
Mivel hogy ez egy XFX Radeon R9 380 4 GB VGA. ;]

#20235Chaser: az oszt derék.. :Y

#20236Diabolis: "Én mondom, kegyetlen világban élünk." :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20249) hcl válasza jokeph (#20233) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, jobb lett a légáramlat :D

@Diabolis : Egy szar, szemét, szar alak vagy. Karácsonyozol, miközben valakinél nem működik az a szar, amit más tanácsára vett? :D Miért nem azt b@sztatja, aki azt javasolta neki? :D

Kutyáról meg képet :D

@BiP : Így köllene ezt. Én is októberben állok neki a beszerzésnek (ha saját készítésű, akkor korábban).

Könyvelő meg, ha igazán jó, megoldja, hogy ne kelljen adózni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20250) hobizoli válasza BiP (#20244) üzenetére


hobizoli
nagyúr

akkor nem volt meg ez a KATA....

de probalja ki kifizetni nem KATA-skent, aki 1misi-ig nem 5%-t adozik, hanem 15%-l

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.