Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20801) koby11h válasza Chaser (#20798) üzenetére


koby11h
aktív tag

Azúgyérdekesebb!!!
Távolból max. pozitív energiát tudok küldeni...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20802) hcl válasza koby11h (#20799) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mennyit b@szott ki anélkül, hogy ellenőrizte volna, jó lesz-e? :D Autóhoz sem úgy vesz lengőkart, hogy milyen masszív... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20803) koby11h válasza hcl (#20802) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem mondta meg, jó pár ezret biztosan... az Ő baja, de nem tudom miért nem előtte kérdez!
Elvileg ismerőstől vette és vissza tudja adni, de ezt sem fogom soha megtudni :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20804) Top cat válasza Chaser (#20798) üzenetére


Top cat
őstag

valamit, nagyon nem vágja a gépet

Akkor az nehéz lesz. Van olyan akinek hiába írod le lépésről lépésre mit kell csinálni, nem tudja megcsinálni.

Nem Debrecen, vagy környékén lakik? Kroknak így lenne egy kis munkája.

(#20805) Chaser válasza koby11h (#20801) üzenetére


Chaser
titán

küldöm neki ( :
notebookja elvileg elhunyt, az asztalit kinullázta, telefonja még jó :d

Top cat
persze, ezért akartam azt a win-es hülyeséget ami még talán menne neki, de el se indul - mondjuk nem értem mi értelme, ennyi erővel bármilyen wines gépen legál ki lehet ütni a jelszót...mondjuk úgy nem, hogy el sem indul ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20806) hcl válasza Chaser (#20805) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, az beazonosítja, hogy melyikhez való. Kérdés, mi alapján, ebbe nem ástam bele magam szerencsére soha :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20807) Chaser válasza hcl (#20806) üzenetére


Chaser
titán

akkor azzal nem is lehetne új jelszót megadni?
akkor nagy karrier volt hogy azzal futottam köröket :d mondjuk azóta sem indul el nálam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20808) Top cat válasza hcl (#20806) üzenetére


Top cat
őstag

Szerintem a SID alapján.

(#20809) E.Kaufmann válasza Top cat (#20808) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Hirens boot CD-n volt ehez eszköz, hogy kiüsse a jelszót, de nem tudom, milyen Windows-sal müxik. Mintha annó XP-hez használtam is volna ilyet.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20810) hcl válasza E.Kaufmann (#20809) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hiren-en van Mini XP. De az Active Password Changer DOS-os :D

@Top Cat : Akkor jó, hogy resetelte :D

@Chaser : Ehhez tudni kéne, milyen fiók volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20811) KROK640 válasza Top cat (#20795) üzenetére


KROK640
veterán

Zoltán áprilisra tervez gépújítást, végre relative normális 250 ezres kerettel, a dolog szépséghibája hogy a 16GB RAM és az SSD (végre rájött, hogy van értelme!) mellé 8GB-os VGA-t is vizionál a keretbe ennyiért. Mondtam neki, hogy az plusz ugyanennyi lesz, ha csak nem történik valami csoda.
Ami Tivadart illeti, meg ki tudja...
De én most a rendes fizető emberekre gondoltam amúgy. :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20812) KROK640 válasza hcl (#20797) üzenetére


KROK640
veterán

Ez mondjuk sajnos igaz.
Nyilván rendes megrendelőre gondoltam.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20813) KROK640 válasza koby11h (#20799) üzenetére


KROK640
veterán

Szóljak Zoltánnak? Ő szívesen belerakja neki :D
(azt nem tudjuk ígérni, hogy működni is fog)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20814) hcl válasza KROK640 (#20812) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gondolni, azt szabad :D
Aztán jönnek a felétadomérte meg hasonló fogalmatlan idióták :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20815) koby11h válasza KROK640 (#20811) üzenetére


koby11h
aktív tag

Annyiért a vga használtan összejöhet... de a többihez kell majd még +200k :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20816) koby11h válasza KROK640 (#20813) üzenetére


koby11h
aktív tag

Úgy akárki be tudja rakni :K Van errefelé sok markos legény....

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20817) Diabolis


Diabolis
tag

Zoltán áprilisra tervez gépújítást,

Idén sem maradunk sztori nélkül!! :C :C
Bocs, ha genyó voltam :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#20818) E.Kaufmann válasza Diabolis (#20817) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem az Intel proci AMD lapba viccesebb sztori. Krok-é inkább már lassan Schiffer Pál féle szociodoku :(

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20819) Diabolis válasza E.Kaufmann (#20818) üzenetére


Diabolis
tag

Nem a pénzre gondolok, a Tivadar féle sztorijai ezért másodlagosak számomra. De mint tudjuk Zoltán nem okos, viszont erős :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#20820) DJGABI válasza Diabolis (#20817) üzenetére


DJGABI
addikt

majd fizeti ő is részletekben, havi 1 fűnyírás. végülis, ha mindkét fél 200 évig él talán meg is érheti Krok-nak :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#20821) BiP válasza KROK640 (#20811) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha 8gigás nem is, de egy 4gigás belefér.
Ha mázlitok van, egy 6gigás 1060 vagy talááán egy 8gigás 1070-et meg tudtok csípni 150ért, viszont akkor a konfig többi részéből erősen kell vágni.

(#20822) Top cat válasza E.Kaufmann (#20809) üzenetére


Top cat
őstag

n+1 ilyen tool van, az összes win-hez. Persze a linux-al is meglehet ugyanezt csinálni.
Kivéve ha titkosítva van a lemez.

(#20823) E.Kaufmann válasza Top cat (#20822) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mostanában nem kellett jelszót rezetelni, mert volt rendszergizda jelszó, amire én viszont emlékeztem :D, onnan meg már simaliba

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20824) Diabolis


Diabolis
tag

HWSW cikk, faszabúk. A cikk szerint ma minimum 12GB RAM kell egy belépő gamer gépbe.
Kedves emberke kommentben írja, hogy az 2X6GB RAM kit.... Vajon egy 1..100 skálán mennyire röhögtem ki? :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#20825) hcl válasza Diabolis (#20824) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

6GB RAM kit elég egyedi dolog :D :D :D :D :D 2x3GB, vagy 1x5 + 1GB? :D :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20826) Pötyi válasza Diabolis (#20824) üzenetére


Pötyi
őstag

Most mér'? Emlékszem, a 32 bites korszak végén, amikor nem tudott többet címezni a rendszer, mint 4 géga, akkor lehetett kapni hivatalosan 3 gégás modulokat. Egyben 3 géga. (Mert ott volt a videokártya memóriája is, ami lejött a négyből.) Ez olyan 2010. környékén volt, amikor már simán tudtál venni 2-4 géga ramot, de nem volt kihasználva. A rendszer látni látta ugyan, de nem tudta használni. Gondolom ezért találták fel a 3 gégás modulokat. Ehez képest a 6 géga smafu.
:DDD

QNX is cool!

(#20827) hcl válasza Pötyi (#20826) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

PAE meg a mesében? :D

@E.Kaufmann : 3GB-os modul. WTF? :D
Amúgy létezik :D
https://www.bestbuy.com/site/kingston-valueram-3gb-ddr3-sdram-memory-module/3946377.p?skuId=3946377&intl=nosplash
Már ha nem kamu az összes ilyen hirdetés.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20828) E.Kaufmann válasza hcl (#20825) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondjuk 3-as kit-ből (3 csatornás procikhoz) már nem olyan hülyeség. Régi i7-hez pl?

PAE, az a szerverek játékszere volt, asztali Windows alatt még ha valamennyire volt is használatban, de le volt korlátozva a használható RAM mennyiség. Otthoni kísérletezgetéseim szerint nem is igazán felhasználókkal kibabrálás állhatott a háttérben és a 64 bites rendszerekre terelésük, inkább a driverek nem szerették a dolgot (kommerszebb gpu driverek pl), és a jobb a békesség alapon csak szervereknél lehetett ezzel bajlódni. Pl talán 9550-es GPU + 32 bites Win2003 (nem warez, egyetemi licenc) néha kifagyott, míg XP alatt stabil volt.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20829) Lenry válasza hcl (#20827) üzenetére


Lenry
félisten

PAE meg a szerver Windowsban.

illetve igazából mindegyikben, de Microsofték az átlagusernek szánt 32 bites Windowsban limitálják a megcímezhető memória mennyiségét 4GB-ban, mert $$$$$ csak

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20830) --ka válasza Pötyi (#20826) üzenetére


--ka
senior tag

Igen, akkor jött el a négy memória slotos lapok igazi kora! 2×512MB+2×1GB pont jó volt.
Nagyon sokat fejlesztettem erre a kiosztásra. ...hú, de rég volt!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#20831) Tim82 válasza Lenry (#20829) üzenetére


Tim82
nagyúr

Most megtudtam a linkről, hogy elvileg van 32 bites Windows 11 is. Van olyan létező, nem 64 bites CPU-s gép, ami - figyelembe véve a Windows 11 egyéb követelményeit - tudná azt futtatni? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20832) E.Kaufmann válasza Tim82 (#20831) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az nem ARM-os? Esetleg valami herélt memóriájú tabletre/ipari tapicskolós gépre?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20833) Tim82 válasza E.Kaufmann (#20832) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az ARM-osat külön oszlopban mutatja a linkelt oldalon a táblázat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20834) quailstorm válasza Tim82 (#20831) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem copypaste áldozata lett a táblázat. Tudtommal nincs 32-bites build a Win 11-ből, és eleve ellentmond az UEFI és CPU követelményeknek, ha lenne.

#20832 E.Kaufmann: ARM32 Windows sose volt igazán. Volt a Windows RT, ami orbitális bukta volt (Surface RT meg valami Lumia tablet). Aztán valahogy kikerült a netre egy 32-bites ARM Windows 10 1607-1703 hibrid build, ami jó Tegrára, tehát felmegy a Surface RT-re. Azt ennyi, itt a vége.
Rendes ARM Windowshoz ARM64 kell.

(#20835) Pötyi válasza hcl (#20827) üzenetére


Pötyi
őstag

(Van itthon PentiumPro, de csak 128 mega van a lapban, az meg messze van a limittől...)

:DDD

QNX is cool!

(#20836) jokeph válasza quailstorm (#20834) üzenetére


jokeph
nagyúr

W10-ből van x86-os ver. Ennyi erővel lehetne W11-ből iss. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20837) Lenry


Lenry
félisten

úgyis rég volt már amerikai ingatlanhirdetés a topikban
itt egy kihagyhatatlan ajánlat alig 155.000 dollárért Delaware államból :D

ha valaki innen venné meg, akkor garázsban álló Ford LTD érdekel :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20838) Chaser válasza hcl (#20810) üzenetére


Chaser
titán

hogy érted?
sima user, de mindegy mert az a csoda nem indul náluk sem - lányának van még egy notebookja ami él -
egyáltalán nem ért a géphez ő sem, mit öszeröhögtem mikor egymásnak magyarázták mit kell nyomkodni, de a csaj is röhögött :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20839) GEIL válasza Lenry (#20837) üzenetére


GEIL
addikt

Ez nem Durándán van fotózva ? ;] :U :C
Város széle....esetleg. 155 ezer dollár :DDD aha....

Hiába van picit körülötte elgereblyézve...attól még passzol ebbe a látképbe.

De már ahogy látom elkezdték azt is széthordani....
:DDD :DDD :DDD
"Pedig nem idevalósiak, csak úgy feljárnak ide..." :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#20840) hcl válasza Lenry (#20829) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz :D :D :D :D :D
Amúgy azért, mert olyan jól volt az is megírva, hogy sok driver instabil volt 4GB-nál többel :D

@Tim82 : LOL? :D
Mondjuk 64 bites procin elfut a 32 bites kód, tehát ha van egy sokadik generációs Core i, TPM, stb., akkor mehet rajta a 32 bites Win11 :D :D :D :D

@Pötyi : Meg ott a lap se fog lekezelni 4 gigát se :D

@Chaser : Helyi fiók, vagy mikrofostos. A mikrofos fiókon tud jelszót cserélni a MS oldalán, ha amúgy hozzáfér a leveleihez. Onnantól kezdve be fog jutni az asztali gépre is.
A Win10 mittoménmelyik buildjétől kezdve meg már úgyis MS fiókot hoz létre.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20841) Chaser válasza hcl (#20840) üzenetére


Chaser
titán

helyi esélyesen, valamikor 4 éve vette a gépet tőlem - illetve bartel volt -
bár passz, rég volt, lehet adott anno mailt is és regeltem neki fiókot, rákérdezek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20842) Tim82 válasza hcl (#20840) üzenetére


Tim82
nagyúr

Abban nincs semmi kihívás, hogy 64 bites procin 32 bites OS.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20843) hcl válasza Chaser (#20841) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hajrá :)

@Tim82 : Fordítva már érdekesebb :D
Bár talán a 386 óta van "ismeretlen utasítás" megszakítás, tehát bármit is lehetne emulálni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20844) Syl válasza hcl (#20843) üzenetére


Syl
nagyúr

Bármilyen számítógép tud bármilyen architektúrájú számítógépet emulálni. Lehet tévedek, de mintha ezt anno Arthur C. Clarke mondta, valamikor a 70-es években.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20845) E.Kaufmann válasza Syl (#20844) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Őőő nem inkábbb Turing teljességre gondoltál? Bár azt lehet már nem Turing mondta ki.
Ugye ha van elég idő és kapacitás, akkor a Turing teljes eszközök egyenértékűek. Az eredeti Turing gépen (ami amúgy csak egy matematikai absztrakciónak indult, talán nincs is létező csak emulátor) is lehet x86-ot emulálva Windowst Futtatni, de érdekes lesz szalagról kiolvasni a képernyőt és kivárni a bootolást még a te életedben ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20846) Syl válasza E.Kaufmann (#20845) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem hiszem. Programozható számítógépekre mondta az illető. És én valahogy Clarke-ra emlékszem - persze fenntartom a jogot, hogy rosszul :B

Emulálásnál nekem a C64-en Apple M1 jutott eszembe. Annak a boot-olása is eltartana egy kis ideig :DDD

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20847) Diabolis válasza Pötyi (#20826) üzenetére


Diabolis
tag

De ez egy mostani, talán két napos cikk. Most nem fog átlag user bemenni az akváriumos számtekboltba, és kérni 2X6GB DDR4 RAMot :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#20848) Diabolis válasza --ka (#20830) üzenetére


Diabolis
tag

Én arra emlékszem, hogy vagy ment minden mindennel, vagy nagyon sokat sípolt :D Annyi RAM modult cserélgettünk egymás között, hogy soha nem volt feltéve a gépem oldala :D

[ Szerkesztve ]

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#20849) fatpingvin válasza Syl (#20846) üzenetére


fatpingvin
őstag

erre szerintem a legvadabb az a mikrovezérlőn futó ARM emulátoron bootolt desktop Ubuntu. ez nem poén, ezt konkrétan megcsinálták.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20850) Top cat válasza Chaser (#20841) üzenetére


Top cat
őstag

Win telepítő van kéznél náluk?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.