Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21101) --ka válasza #12516608 (#21100) üzenetére


--ka
senior tag

...és ki kérte kölcsön a fűnyírót! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#21102) koby11h válasza --ka (#21101) üzenetére


koby11h
aktív tag

És ki fogja megölni a kertészt?

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21103) Syl válasza koby11h (#21102) üzenetére


Syl
nagyúr

És mi van após számítógépével?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21104) koby11h válasza Syl (#21103) üzenetére


koby11h
aktív tag

Azt majd Tivadar egyik haverjának az öccsének az unokatesója megcsinálja, egy több éves tartozás fejében... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21105) KROK640 válasza hcl (#21095) üzenetére


KROK640
veterán

Ezt nem gy kell tekinteni, hogy hányan húztak le...
Fiatalabb koromban többször voltak anyagi turbulenciáim, és ilyenkor tök jó volt, ha valaki engedékeny velem, és emiatt még empatikusabb lettem, és beleképzeltem magamat az emberek helyzetébe, és amikor nem kell kenyérre kellett akkor sokkal engedékenyebb voltam.
De lassan ott tartok, hogy nem leszek rendes senkivel sem, mert az emberek nagyon nagy része egyáltalán nem érdemli meg.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21106) KROK640 válasza #12516608 (#21097) üzenetére


KROK640
veterán

Hát köszi :D De tényleg látnod kellene ...

Igyekszem kinőni, meg igyekeztem már kihozni ebből valamit :)
Uh, de rég láttam a macskajaj-t, már túl sok mindenre nem emlékszem belőle, de biztos. Én itt a falu donja XD vagyok xD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21107) KROK640 válasza pn4hvq (#21098) üzenetére


KROK640
veterán

Ez zseniális! :C

(ugyanakkor ha belegondoltok senki sem keresett semmit)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21108) KROK640 válasza koby11h (#21104) üzenetére


KROK640
veterán

Pontosan :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21109) hcl válasza KROK640 (#21105) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"De lassan ott tartok, hogy nem leszek rendes senkivel sem, mert az emberek nagyon nagy része egyáltalán nem érdemli meg."
Mondom.

Ha sokan, sokkal tartoznak neked (és nem adják meg), akikkel nem is vagy olyan hű de szoros baráti viszonyban, az lehúzás.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21110) Lenry válasza KROK640 (#21105) üzenetére


Lenry
félisten

De lassan ott tartok, hogy nem leszek rendes senkivel sem, mert az emberek nagyon nagy része egyáltalán nem érdemli meg.

2-3(?) éve próbáljuk ezt elmagyarázni neked, jó látni, hogy lassan beérik...

ne baszogatásnak vedd, de amúgy tényleg. ezek az emberek - akikről sztorizol - kihasználnak téged. pofátlanul, látványosan. egy tizedmásodpercig sem érdekli őket, hogy neked mi mekkora szívás. ebben egészen biztos lehetsz.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21111) BiP


BiP
nagyúr

Én azon csodálkozom, hogy túl azon, hogy ezek a nem visszafizetések tényleg lehúzások, de mennyire szar lehet ott a környéken a helyzet, amikor szaros 5e forintokért hónapokig kell a másik nyakára járni.

[ Szerkesztve ]

(#21112) F.E.K.. válasza BiP (#21111) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Azért az elmesélés szerint Tivadarnak azért a napi megélhetés, buli, cigi, stb.-re akad pénze... csak a törlesztést "felejtette el"...

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#21113) koby11h válasza BiP (#21111) üzenetére


koby11h
aktív tag

Örülj, ha Neked nem ilyen szar, nekem több ismerősöm is van a környéken akinek igen.
Pl. volt évfolyamtársam, munkáját elvesztette, majd rá pár héttel a felesége is. Ez volt 2020 nyarán. A pénzen összevesztek a feleségével, a házat eladták, kifizették a hitel nagy részét.
A feleség elköltözött a fiukkal haza falura, a pasi pedig vissza a szüleihez és próbált valamiből megélni.
Nem adtam Neki kölcsön, mert sosem tudná visszaadni. Adtam többször neki ruhát, némi pénzt, édesanyám néha kaját. Karácsony előtt halt meg, elesett ittasan és megfagyott.
Nem volt roma, érettségizett, csak szétment az élete és nem tudta magát összerakni.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21114) hcl válasza BiP (#21111) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A legtöbb kistelepülés ilyen :(

@F.E.K.: Gondolom sokaknak tartozik.

@koby11h : Aztakva. :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#21115) F.E.K.. válasza hcl (#21114) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Így szokott kialakulni az adósság spirál... Az elején még meg "lehet fogni", de még jobb ha el se kezdi.

Ők azok, akik bármekkora bevételt el tudnak verni záros határidő belül. (talán a hosszabb távú gondolkodás, tervezés nem megy nekik? Mindenesetre nem egyedi a jelenség sajnos. Lehet, hogy némi pénzügyi tudatosságra nevelés javíthatna még gyerekkorban, de ez sem lenne valószínűleg garancia sajnos)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#21116) hcl válasza F.E.K.. (#21115) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De látod, megélnek :D Így kéne csinálni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21117) Chaser válasza Lenry (#21110) üzenetére


Chaser
titán

és ezt nem akarja észrevenni :(

BiP
híre ment hogy van egy madár a tájon, ennyi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21118) BiP válasza hcl (#21116) üzenetére


BiP
nagyúr

Megélnek. Hát, ha ez élet, hogy állandóan sunnyogni kell, kunyerálni, tartozni, kerülni a másikat, stb.
Igen, valószínűleg a pénzügyi tudatosság nincs meg.
Meg ugye ha kevés pénz van, jobban látszik, ha elmegy piára,cigire, de erről nehéz lemondani, mert "legalább ez hadd legyen".
Nem irigylem őket. De sok esetben maguk ellenségei, legtöbbször annyira demotiváltak, hogy igény sincs a kitörésre. (Oké, lehetőség se sok), de legalább szándék lenne, és nem beletespedni a posványba, meg elszórni szarságokra.

Tivadar is 1-2 hónap nadrágszíjösszehúzással letudta volna a tartozást. Ehelyett 1 évig húzta, és így sem hagyta maga mögött az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#21119) F.E.K.. válasza hcl (#21116) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Egy ideig megélnek... de azt is hogy (és meddig)? Ahogy Chaser is írja... nem annyira irigylése méltó ez azért....

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#21120) hcl válasza BiP (#21118) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

és @F.E.K. : Nekem sem vágyam az ilyen, de lehet, hogy ő jobban élvezi a saját életét, mint mi, akik betartjuk a szabályokat, meg gondolkodunk előre.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21121) KROK640 válasza hcl (#21109) üzenetére


KROK640
veterán

Itt sokszor technikailag nem is feltétlenül pénzt kell érte mindig, hanem forintosítható szívességeket, elvégzett munkákat és olykor valóban ingóságokat, még ritkábban konkrétan pénzt.

Sajnos nem mindig van erre egyszerű kiszűrhető recept (azt ne hidd, hogy bárkinek rohanok), erre legszebb példa pl Feri haverom. Ferencről már meséltem, akit az asszony hajtott bele hitelekbe, és ahogy számolom mostanra 6 Millán túlmutató minuszuk van, két közös ismerős, egy bank és egy gyorskölcsönös cég irányába. Nos tavaly előtt, mikor még ezek a dolgok annyira nem voltak ismertek, akkor kértek 40 ezret. (Amiből 30-at kaptak). De Ferenccel nekünk múltunk volt, 2010 és 2018 között hol az egyikünk tartozott a másiknak, hol fordítva, teljesen természetes volt, hogy kölcsön, majd megadom, majd én kérek, majd megadom, te kérsz megint stb. Mikor épp kinek hogy ment a sora.
Egy ilyennél nem fogod azt mondani, hogy NEM. Legalábbis az első körre... Még akkor sem, ha sejted, hogy esetleg nem ez lesz életed legjobb befektetése.

Amin ki tudok akadni, az az utóbbi 1-2 évben bekövetkezett pénzromlás, és áremelkedés, de soha egyiküknek sem bír eszébe jutni, hogy KAMAT! Mentség legyen, hogy mások se kérnek tőle, de az ilyen 1-2 évre elhúzódó ügyeknél szerintem már ez lenne a minimum ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21122) hcl válasza KROK640 (#21121) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Legalábbis az első körre..."
De nálad már hány embernek van sok köre...

"de soha egyiküknek sem bír eszébe jutni, hogy KAMAT!"
Nem is értem...

Ezek miatt már régen leszoktam dolgok kölcsönadásáról (kéréséről is), mert soha senki nem hozza vissza, leamortizálja, stb. És nekem is macera elmenni érte, visszavinni, stb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21123) KROK640 válasza F.E.K.. (#21112) üzenetére


KROK640
veterán

Ez is rétegfüggő.
Tudom, hogy ki az akinek tényleg nincs (ott eleve úgy vállalom a dolgokat), és ki az akinek lenne csak szarul osztja be (Tivadar csoportja). És van az a réteg akinek meg van, csak azt nem tudod előre, hogy akar-e fizetni? Ezutóbbi úgy a legveszélyesebb, ha 1-2 alkalommal fizet, jó üzletfélként viselkedik, majd egyszercsak úgy gondolja, hogy itt az ideje előre be nem jelentett módon ezt a kapcsolatot egyoldalúan bontani. Egyébként ez sem úgy megy mindig, hogy "na jól kib*szok a másikkal, MUHAHHAHA" hanem történik valami olyasmi dolog az életében, vagy random esemény ami miatt úgy érzi, hogy ki kell hátrálni.
Volt egy aki összetörte a telefonját (tőlem totál függetlenül, ott sem voltam), és arra hivatkozva nem akart fizetni, hogy neki most telefonra kell a pénz ... (végül megoldottuk, de ott sem ment flottul a dolog).
De rengeteg más dolog is belejátszhat, egy véletlen munkahely vesztés, vagy valaminek az elromlása vagy ilyesmi.

Egyébként meg Tivadar is disznófülű, mert tuti, hogy húzott volna a részleteken, de szerintem nagyban belejátszott, hogy elrontotta a gépet, és ugye úgy még kevesebb kedve van kifizetni, hogy nem működik (plusz akkor vennie kellett egy másik gépet, vett is egy 2nd gen I5-öst nemrég). Másik oldalról amikor pár éve dec 25 reggel ott voltam monitor és pénz nélkül, akkor ő hozott házhoz egy monitort.
Ezért nem fekete vagy fehér ám ez sokszor, még azzal együtt sem, hogy az ember érzi néha, hogy ebbe most nem kéne belemenni...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21124) hcl válasza KROK640 (#21123) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"de szerintem nagyban belejátszott, hogy elrontotta a gépet, és ugye úgy még kevesebb kedve van kifizetni,"
Az nem disznófülű, hanem gerinctelen rohadék.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21125) KROK640 válasza F.E.K.. (#21115) üzenetére


KROK640
veterán

Kerültem ebbe a spirálba bele én is (ugye örökölt banki hitellel), és meg kell mondjam, igen rossz amikor az ember bejár 8 órába dolgozni, és hazafelé azon gondolkodik, hogy kitől kérhetne még kölcsön, és mennyit, hogy legalább valamelyik korábbi tartozását is rendezni tudja egyúttal?
Ebből egy idő után csak drasztikus változásokkal lehet kijönni. Ilyen volt pl nekem az, hogy elmentem Ciprusra dolgozni.

De van ismerősöm, aki panaszkodott pár éve, hogy nagy a szar nem is tudja ... mondtam neki h elmegyünk kintre ide-oda dolgozni, és jó lesz. Eleinte nem akart, majd egy nap mikor rájött, hogy üres a bankszámlája, akkor majdnem sírva jött hozzám, hogy na hogy is állunk azzal a ki kéne melózni projecttel? Mert hogy nagyon jönne... Aztán kimentünk, jó volt, sok pénzzel jöttünk haza, mindenki örült. Eltelt cca 2 év, ismét panaszkodott megállás nélkül, hogy nincs pénz. Mondtam neki h ok, menjünk ki valahová... A válasz az volt, hogy jajj nem, mert nincs kedve, meg ez meg az meg amaz... kifogás hegyek, eleinte igyekeztem megoldani őket, egy idő után rájöttem, hogy fölösleges mert mindig lesz újabb kifogás, mert valójában nem él olyan szarul, hogy ismét elhagyja a komfortzónáját. Ugyan egy lágy szellőnyire van tőle, de amíg ez be nem következik addig csak kifogások lesznek... Utána meg lehet h késő lesz. Általában az emberek a 24ik órában ugranak, és ezt még hellyel közzel magamon is észrevettem, bár már igyekszem tudatosan dolgozni ellene.

Sokaknál kényelmesebb "elfelejteni" az adósságot, mint kitermelni. Csak a szegény ember gondolkozik azon, hogy a tartozást meg kell adnia... abszolút ezt tapasztaltam, egy bizonyos szintig ahogy megyek felfelé az anyagi létrán lévő embereknél (tehát teszem azt egyre gazdagabbnak csinálok gépet) egy bizonyos szintig, egyre nagyobb az esélye, hogy valamiféle fillérbhaszásba fogok ütközni. Egy szint felett aztán megint nem, de azért mert ez csikkzsebnyi összeg egy szinten felül és inkább kifizeti az egészet egyben azonnal, csak "róla ne mondják, hogy ilyen vagy olyan". Ez sem neked szól, hanem a saját hírnevének.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21126) headhunter válasza KROK640 (#21092) üzenetére


headhunter
addikt

(#21127) Lenry


Lenry
félisten

dolgozik nálunk fickó. idős már, nyugdíjas, de még bedolgozik. papír-toll alapú életforma, a számítógépet nyűgnek tartja, a munkájához szerencsére elég minimálisan kell hozzányúlnia, de amikor igen, akkor mindig valami baja lesz.
már rángatózik egy ideg a szemem mellett, amikor látom közelít, mert annyira nem ért hozzá és nem is akar, hogy emiatt
- nem tudja mi a probléma
- nem tudja mit csinált, ami a problémát okozza
- elmondani sem tudja.
de oké, ezzel nincs gond, engem ezért fizetnek, hogy rájöjjek és megoldjam.
a plusz probléma, hogy kissé (nagyon) paranoid az öreg.
hogy őt lehallgatják... hogy hazaért és hangokat hallott a telefonkészülékből. hogy amikor telefonál, akkor is hallja hogy lehallgatják.
már visszahallottam kollégáktól, hogy nekem is félve adja ide a laptopját, mert biztosan kémkedek utána :U

ma úgy jött be, hogy vett egy "programozás kezdőknek" jellegű könyvet, hogy majd ő jól megtanulja belőle a mindent is, és akkor majd el tudja hárítani a lehallgatásokat...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21128) jokeph válasza Lenry (#21127) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ebből még lesz pár sztory, úgy érzem. :D
Részvétem ! :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#21129) bambano válasza Lenry (#21127) üzenetére


bambano
titán

én például kifejezetten azért fizettem elő mobilra, hogy hangokat halljak a készülékből :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21130) Top cat válasza Lenry (#21127) üzenetére


Top cat
őstag

Ajánld neki ezt is. :D

(#21131) hcl válasza Lenry (#21127) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És miért kémkedsz bácsik után? :D
BTW hangok a telefonból, nem lehet, hogy SMS? :D

@bambano : És tényleg :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#21132) Top cat válasza hcl (#21131) üzenetére


Top cat
őstag

Vagy a Pegazus. ;]

(#21133) hcl válasza Top cat (#21132) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Manapság... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#21134) Silverboy válasza Lenry (#21127) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Túl sok volt Helyszínelők sorozat, és a History Channel a bácsinál ;]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#21135) Armagedown válasza Lenry (#21127) üzenetére


Armagedown
őstag

Mondjad meg neki nyugodtan, hogy keressen fel egy pszihiátert.
Szerintem sok esetben hasznos az egyenes beszéd.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#21136) koby11h válasza Armagedown (#21135) üzenetére


koby11h
aktív tag

A pszichiáter nem jó, az pénzért hallgatja, a telefon meg ingyen, ráadásul nem is vitatkozik :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21137) Chaser válasza Lenry (#21127) üzenetére


Chaser
titán

nyugtasd meg, hogy mindenkit lehallgatnak ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21138) --ka válasza Chaser (#21137) üzenetére


--ka
senior tag

...és ez igaz is! Ezzel jobb, ha mindenki tisztában van. ;]
Ha nem hiszi, akkor keressen rá az NSA tevékenységére. :Y

szerk.: ...vagy a Five Eyes programra.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#21139) Lenry válasza --ka (#21138) üzenetére


Lenry
félisten

inkább ne keressen rá.
így se hiszi el, hogy 70 éves rajzolóként a kutyát nem érdekli az ő élete, hát még ha ilyeneket olvasna...

mondjuk nem tudom mekkora moszad ügynök lehetett fénykorában, aztán a rajzolás meg csak álca :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21140) KROK640 válasza Lenry (#21127) üzenetére


KROK640
veterán

Ez szép ... ismerem ezt a fajtát :D

Nekem épp tegnap jöttek azzal a szomszéd, hogy ő a hangfalján hallja, ha fel vagy letöltenek a gépéről, és nincs nyitva a torrent ergo valaki adatot lop tőle. Mondtam, hogy húzza i a netkábelt és probem solved.
Aztán jött h most meg valamiért nincs netje... :D

Most Wifin van :D

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21141) koby11h válasza KROK640 (#21140) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az igen!
Vegyen be két ilyen zavarszűrőt nagy pohár vízzel! Segít!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21142) KROK640 válasza Lenry (#21139) üzenetére


KROK640
veterán

"mondjuk nem tudom mekkora moszad ügynök lehetett fénykorában, aztán a rajzolás meg csak álca :D" nekem az electrotechnika tanárom volt ilyen, az Öcsi bácsi.
Elmesélte, hogy Szovjetunóban, meg Kazahsztánban meg itt-ott titkos ügynök volt (szerintem max porszívóügynök)
Meg hogy ledobták a sivatagba 80km menet felsszereléssel egy nap 80km-t gyalogolt a Szaudi sivatagban, aztán rájött h ellenkező irányba ment így visszafordult és másnap legyalogolta a maradék 160km-t. xD
De elmesélte azt6 is mikor Debrecenben a homokkerti felüljáró alatt sugárhajtású géppel átrepült. (vajon a magas feszültségű kábelek alatt, ahol szembejött a villanymozdony, vagy felette ahol 30 centi van és a híd anyaga következik?)
Különben valamelyik volt szovjet utódállamban az ő konkrét szavazatán múlt, hogy megdőljön-e a rezsim vagy sem. Egyébként járt az űrben is, csak ez titok, ezért nem találni róla semmit.

Eleinte még hihetőbb storyjai voltak, egyszer mondta, hogy 20 ezer könyvet olvasott el eddig életében. Osztálytársam megkérdezte egyszercsak h tanár úr hány éves? Mondja h 48... erre azt mondta az osztálytársam : ha tanár úr mindennap csak egy könyvet olvas el, akkor 54 évesnek kéne lennie. Erre öcsi bácsi bevágott neki egy bazi nagy egyest órai munkára, mondván, hogy nem figyelt xD
Akkor jöttünk rá, hogy jobb ha csak csendben mosolygunk azon amit mond. Mivel itt lakik a falumban sokszor találkoztam vele miután kijártam a sulit is. Voltak súlyos történetei, egyszer még inni is elmentem vele, úgy az asztal alá ittam (pedig titkos ügynökként vallatási módszere volt, hogy leitatja az embereket és kikérdezi, ezért neki nagyon jól kell bírnia a piát), hogy rossz volt nézni xD

ha helyén kezeled, akkor hatalmas nagy móka forrása az öreg, persze ő halálosan komolyan veszi magát...
Tanított másik suliban is, onnan is hallottunk vissza vicces történeteket.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21143) Chaser válasza KROK640 (#21142) üzenetére


Chaser
titán

Egyébként járt az űrben is, csak ez titok, ezért nem találni róla semmit.
:C

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21144) hcl válasza KROK640 (#21142) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kicsit odavolt a bácsi, na.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21145) Chaser válasza hcl (#21144) üzenetére


Chaser
titán

nálunk a "pupusz" volt hasonló
pupusznak hívott minket, nem tudom mért
egyszer nem volt felhúzva a slicce és el kezdett vicceket mesélni..
nagyon tolta az öreg, mi meg nagyon röhögtünk, végén már fetrengtünk..persze nem a viccein ;]
5 perccel óra vége előtt vette észre kb a sliccét....:d
még mindig fáj a torkom ha eszembe jut, annyit röhögni már egészségtelen ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21146) hcl válasza Chaser (#21145) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D :D :D :D :D
Nálunk rakás alkesz volt, és nem jártak be órát tartani. Úgy tűnik, ez egyedi volt a 90-es évek közepén, mert máshonnan nem meséltek ilyet, és 2015 körül meg rácsodálkozott az egész ország, amikor valami szakközépben kibukott, hogy gyakorlatilag alig volt óra a diákoknak... :W
Ofő meg kicsit zakkant volt, de bármikor ki lehetett bekkelni az órát, ha megfelelő paranormális témákat + szoci rendszert elkezdtük pedzegetni :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21147) hobizoli válasza hcl (#21146) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nalunk ilyen veszely nem allt fenn

a gepeszet/szakrajz tanarunk egy olyan mernok volt, aki delelott szki-ban tanitott, keso delelott-delben a foiskolan, es delutan ment be a sajat mernoki tervezo irodajaba, ahol voltak alkalmazottjai

ezt azert csinalta igy, hogy a tudasat atadja a kovetkezo generacionak
elso nap bejott, bemutatkozott, mondta kicsoda meg a cege nevet, meg volt nala egy kisebb meg egy nagyobb "taska"
a nagyobban voltak tervrajzok A0-s meretben, a kisebb meg egy 06 60-s 450MHz-s telefon volt
akkoriban egy olyan telo egy tanar 2-3 eves fizetese volt
mindig rendesen oltonyben volt, sosem volt farmerben meg ingben
esku, volt vagy 6-7 kulonbozo oltonye

volt, amikor ora kozben felhivtak a cegetol :DDD
olyan dolgokra kellett erohatasokat szamolgatnunk, hogy kozuti vagy autopalya hid, meg viztorony, eppen amikkel a mernokirodaja foglalkozott, csak nyilvan kisebb szamokkal, de az alapja az volt

-------

egy masik tanarunk magyar (nyelv es irodalom) meg egy abszolut pozitiv ertelemben vett szinhazbuzi volt
ha vhol Bp-n volt egy kotelezo olvasmany szinhazban eppen, akkor szerzett ra jegyeket
mindehol IS ismertek, de frankon
a ruhatarosokkal meg a bufessel is tegezodtek, akarhova is mentunk vele mindenkit a keresztneven szolitott meg

Vaci utcaban volt egy szinhaz, ott Reviczky Gabor szinmuvesszel kezdtek beszelgetni a bufe elott a folyoson, vele is tegezo viszonyban eldiskuralgatott ott par percig, hogy majd a ize darabban a 2 felvonas 1 jelenet 4 szinben majd azt szerinte, hogy kene modositani, mert amugy a tanari allas az szki-ben csak egy sokadik mellekallasa volt, amugy szinhazi dramaturg, jelmez- es diszlettervezo a vegzettsege, tobb bp-i szinhazban is kulsoskent volt ott szerzodessel, ezert is ismertek kb mindenhol, meg csinalt egy gyerek szinhazat is, ahol mindent egymaga vezenyelt le A-tol Z-ig
megneztuk az eloadast a szinhazban, masnap elso ket ora vele volt eppen ket magyar ora, akkor atbeszeltuk az eloadast, semmi masrol nem volt nagyon szo

eccer pont ez a Vaci utcai szinhazban ment a Macskajatek cimu darab, maig nem felejtem el, egy bun rossz rendezes volt
eloszor azt hittuk, csak egy bevezeto poenkodas megy, amikor szunet jott, akkor esett le, hogy ja ez a darab maga mar... mar latszott a tanaron is, hogy ideges
na, masnap reggel ahogy bejott, csak annyit mondott, hogy o ker elnezest a tegnapi formedvenyert (szo szerint ezt a kifejezest hasznalta ra), hogy meltatlannak tartja a rendezot arra, hogy ilyen teatrumban o sajat maga barmiben is reszt vegyen a jovoben, amiben o itt rendez (szoval a Reviczky-vel amit beszelgettek az eloadas elott a folyoson, az kb kuka...)
neztunk csak mi van.... de utana folytattuk a normal tanterv szerint az anyagot, es egy 3 honapig nem mentunk szinhazba, annyira magara vette
amugy 2-3 neha 4 hetente mentunk vmit megnezni, o is ott volt mindig, pedig ezt nem fizettek munkaidoben neki, es volt, amikor az esti eloadasnak 22h utan volt vege

ecce a Varszinhazban neztuk meg a Bánk Bán-t, a foszerepben a Kozák Andrással
sulibol mentunk oda, mert csak ugy jott ki idoben a kora delutani elso eladasra
ott volt a iskoltaska, ruhataros neni mondta, aaa vigyuk be a nezoterre, mert o ezeket itt nem tudja hova tenni
bevittuk, kozepen egy lepcsosor, oda ledobaltauk a tatyokat, hogy el lehessen ferni, mert itt is mint altalaban mindenhol a szeksorok baromi kozel vannak egymashoz, meg ez egy eleg meredek nezoter is volt
na, kezd a darab a, 10.-k sortol ultunk a 15.-k sorig kb, eccercsak elment mellettunk egy arnyek, es puffant egyet
hat a Kozák András a szerepe szerint a nezoter felol jott be a jelenetbe a lepcsosoron, pont arrol erkezve, ahol a iskoltaskak voltak a lepcson
egy ketto lepessel lement 12-11.-sortol a 4.-3-k sorig kb, mert o sem szamott arra, hogy ott barmi lesz majd a lepcsokon, es a puffanas az volt, amikor megbotlott az egyik taskaban, aztan lesodort egy masikat is
a szinpadon is megalltak erre a nem sokasos, nem vart zajra, ami a nezoter felol jon, ahogy a taska is lebukfencezett ott par sornyit, de a 4.-3. sor korul megkapaszkodott a KÁ egy szektamlaban, es megallt, amig visszanyeri a egyesulyat
1 sec mulva mintha mi sem tortent volna ment tovabb fel a szinpadra, nem esett ki a szerepebol
a tobbi szinesz is egybol jatszott tovabb ,ahogy kell

csori tanarunk, meg a ket tenyerebe temette a arcat :DDD
a szunetben bement a rendezohoz meg a KÁ-hoz elnezest kerni, de ok is mondtak neki, hogy nem tudhattuk, hogy ott fog bejonni, de nem lett semmi baja, nem ficamodott ki semmije, egy karcolas nelkul meguszta

nyilvan lehetett volna sokkkkkal nagyobb baj is ebbol

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#21148) --ka válasza hobizoli (#21147) üzenetére


--ka
senior tag

Kösz. Ezt jó volt elolvasni! :C

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#21149) hcl válasza hobizoli (#21147) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az korrekt lehetett.

Érdekes, hogy a szakrajzosok nekem is majdnem mindenhol korrektek voltak. Egy volt idióta ripacs, de a szakmáját az is jól értette.

"egy masik tanarunk magyar (nyelv es irodalom) meg egy abszolut pozitiv ertelemben vett szinhazbuzi volt"
Azt IS így kell. Én a PNSZ-ben voltam pár fotóspróbán ismerőssel fotózni, de ugye akkor már minden, színházbüfé, stb :D

A táskás cucc kemény :D :D :D :D :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#21150) KROK640 válasza hcl (#21146) üzenetére


KROK640
veterán

A rakás alkeszről annyit, hogy kilencedikben volt egy magyartanárnőnk, egy vénasszony, akire elég volt ránézni, és láttad, hogy kocsmatöltelék, de ha kihívott felelni vagy az első padban ültél, akkor garantált volt a szalonspicc óravégére a szájszagától. :D

Volt egy biológia tanárnőnk (valahol 60 és a nyugdíj között) úgyhívtuk hogy "mami" aki még 9-ikben csak tartotta is magát (bár hétszámra fel sem tűnt neki, hogy nem járok be az órájára; mert hétfőn utolsó óraként rossz helyen volt :D ) de 10-ikben volt olyan félév, hogy összesen kétszer láttuk. Sokszor járt "Hollandiába" ami egy idő után már csak azt takarta, hogy bizonyos növények hatásait tesztelte egészen komoly mennyiségben... hamar el is zavarték nyugdíba, de így nem volt Biosz óránk csak kilencedikbe.

Öcsi bácsit egyszer megszívattuk, és volt egy dupla órája bejelentette előtte h nagy dupla órás dolgozat lesz, az osztály meg testületileg úgy döntött, hogy lelép... Persze szarul volt csinálva, mert sokan a sulinbelül maradtak (kint cigiztek az udvaron) volt aki a környező PC barlangba / kocsmába ment, és egy páran haza. így a "második órá"ra (ami utolsó kettő volt) össze lett kalapálva az osztály 3/4-e és bár akkor nem volt dolgozat, de megtartotta az öreg az órát, és megmondta, hogy legközelebbre nehezített dolgozat fog készülni, szigorított osztályzással.

Egy évvel később már jóval okosabban csináltuk :
A szalagavatóra készültünk, és hát Bécsi keringőzni kellett az osztálynak. Na mondanom sem kell, hogy nagyon gyengén ment ez az osztály java részének (nekem pont nem, mert volt tánciskolás múltam), emiatt hát egész sokat kellett gyakorolni, persze általában ahogy a tánctanárnő ráért, utolsó után 1-2 órával, délután 4-5 órai kezdettel. Hát ezért annyira nem rajongtam, mivel vidékiként ez heti 2-3 este 6-7 utáni hazaérkezést jelentett.
Aztán ahogy közeledett kínosan a szalagavató (nov 20 környéke) úgy ügyesedett az osztály , persze nem annyira nagyon, de egy idő után a tanárok inkább hazahúztak nem nézzék a táncoló osztályt. Meg persze elfordult, hogy kora reggelre is be lettünk szervezve 1-1 óra, főleg a vége felé.
Szalagavató előtt egy nappal, (egy pénteki napon) ismét az első óra helyett táncpróba volt, és közben megszületett 1-2 srác fejében az ötlet, hogy lógjuk el az egész napot. Ugyan mi baj lehet belőle?
Megbeszélték a tanárnővel, hogy úgyis megy másik suliba oktatni, mondja azt a tanároknak, hogy elvisz minket is, mert még fejlődnünk kel. A tánctanárnő erre nem volt hajlandó, max annyit tett, hogy nem fogja elárulni mire készülünk, de mondta, ha rajta keresnek a tanárok elmondja h nem vagyunk vele. Ez sem tántorította el a szabadságra éhes osztályt a tervtől. Miután az első óráról kicsengettek, az egész komplett osztály elhúzott. Előre le volt beszélve, hogy senki sem maradhat a suli 1km-es körzetébe... kivéve Andrist mert ő ott lakott, de le volt vele beszélve h senkinek se nyisson ajtót mintha nem is lenne otthon.
A második óra magyar lett volna, de senki sem jelent meg az órán. Aztán volt még valami, majd az ofővel lett volna óra, de azon sem jelent meg senki... Egy komplett osztály eltűnt, ezen némileg felbolydult az iskola, a tanárok tanácstalanok voltak.

Másnap szalagavató, az egész osztály megjelent a sportcsarnokban, gyönyörűen letáncoltunk, az egész szalagavató hibátlanul lement, a tanárok hallgattak, mindenki ünnepelt, mi meg azt hittük megúsztuk... Egész hétvégén.

Aztán hétfőn mikor bement az osztály, akkor megjelent első órán az ofő, meg pár másik tanár, és amit kaptunk azt nem tettük ki a kisablakba. A 3 főkolompos igazgatói megrovást kapott, és csak azért nem lettek kirúgva, mert "ilyet az utolsó évben nem illik", de biztosították őket, hogy nincs több dobásuk, az osztály többi tagja pedig mindenki kapott egy osztályfőnökit és egy komplett igazolatlan napot kapott... A tánctanárnő megőszta, mivel tök élethűen adta, az ő nem sejtett semmit műsort állítólag.

De akkor is nagyon Rock'n'roll volt, hogy az egész suli hetekig arról beszélt, hogy mi voltunk az az osztály, aki kompletten ellógott egy egész napot! Ráadásul mindezt szalcsi előtt...

így volt az, hogy úgy ballagtunk el, hogy kivétel nélkül mindenkinek volt legalább egy osztályfőnökije és 7db igazolatlan órája évvégére, mi pedig mind statisztikailag, mind hírnévben az iskola "legrosszabb osztálya"ként vonultunk be a történelembe.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.