Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21701) KROK640 válasza quailstorm (#21681) üzenetére


KROK640
veterán

Tök érdekes élete lehetett

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21702) KROK640 válasza Diabolis (#21684) üzenetére


KROK640
veterán

Az is szép :D

Nekem meg most ma délután a szokásos heti backup keretében sikerült rájönnöm, hogy a backup meghajtómon lévő hiba miatt január 9 óta egyetlen létrejött file sem olvasható :(
Szerencsére megvannak az eredetiek, jelen pillanatban is a javított meghajtóra folyik a másolás.

És ingyen lesz, mivel saját cucc ... és jó lenne ha már tegnapra készen lenne, mert ma még kötelező jelenésem van a városban is, de ez még egy órát akar szüttyügni...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21703) hcl válasza KROK640 (#21702) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ott hagyod, azt' majd végez...

Mutogatni való hater díszpinty

(#21704) Lenry válasza KROK640 (#21702) üzenetére


Lenry
félisten

De gondolom nem egyesével Ctrl-C Ctrl-V-zed át a fájlokat, akkor meg nem kell hogy ott ülj mellette

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21705) KROK640 válasza Lenry (#21704) üzenetére


KROK640
veterán

Nem, De nálam van egy olyan szabály, hogy a backup amint elkészült a meghajtó megy offline, ráadásul fizikailag egy másik helyre. (addig a gép is offline)
Ez sikerült 1 perccel azelőtt végzett h a későbbi buszhoz indulnom kelljen, szóval a másolat is megvan meg én is eljutottam a dolgomra :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21706) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ez nem annyira IT, de a kérdés színvonala :Y

"Sziasztok ez egy új derék melegítő vezérlése 230 bemegy van egy biszti átad tovább nem jönki semi áram hol lehet a gond tudom hogy nem egyszerü hátha tudtok adni valami ötletet vagy kuka! Elöre kösz a tanácsokat."

Mutogatni való hater díszpinty

(#21707) megott válasza hcl (#21706) üzenetére


megott
tag

Ahogy a drága elektrotanárom mondta 30éve! Mérjél, mérjél, mérjél! 😁

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#21708) frescho válasza megott (#21707) üzenetére


frescho
addikt

Szigorúan exponenciálisan és rekurzívan: Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, négy mérés egy mérés. De ugye egy mérés nem mérés!!

https://frescho.hu

(#21709) megott válasza frescho (#21708) üzenetére


megott
tag

Úgy-Úgy! :D

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#21710) n4n3x válasza Top cat (#21607) üzenetére


n4n3x
csendes tag

Ilyenje van a Genius-nak is fedőneve "csokibillencs"

(#21711) n4n3x


n4n3x
csendes tag

Nem ingyen volt de tegnap történt:
2009-ben vettem itt HA-n telefonos egyeztetéssel egy freezer xtreme rev 2-es procchűtőt használtan, azért adta el az eladó mert nem szabvány a venti felfogatója és ha tönkremegy a venti akkor nem cserélhető.
A pályafutását 2009-ben a 775-ös vasamban kezdődött, majd folytatódott a 1155-ös i5-ös konfigomban, aztán átment az i7-es konfigomba, onnan a szüleim 1155-ös i5-ös konfigjába, aztán most továbbment a szüleim AM4-es konfigjában.
Ha jól számolom az barátok közt is 13 év.. :))
A venti az azóta is jó rajta :B

[ Szerkesztve ]

(#21712) n4n3x


n4n3x
csendes tag


Vajon mire gondolt a költő :U

(#21713) opr válasza n4n3x (#21712) üzenetére


opr
veterán

Egyszeru. :P
Szar a wifi ("szar"->valszeg nem tudja a jelszot vagy ki lett kapcsolva vagy hasonlo), csak mostanaban tipikus modon WiFi-nek hivja az internetet.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21714) hcl válasza n4n3x (#21712) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Wifit csak kábellel viszi :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#21715) fatpingvin válasza n4n3x (#21712) üzenetére


fatpingvin
őstag

te még nem találkoztál a népnyelv "wifikábel" kifejezésével? :DD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21716) hcl válasza fatpingvin (#21715) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én de :O :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#21717) koby11h


koby11h
aktív tag

Nekem egyszer kb. 20 éve mondták, hogy az asztali gépnek túl sok a kábele és nagyon zavaró, hogy látszik! Asztal néven egy 4 láb + szegett bútorlap funkcionált az iroda közepén.
Másnap reggel beértem, nem volt ott senki, elvettem a lan kábelt, hosszabbítót, taposó csatornát amit még szerencsére nem ragasztottam le, gép és monitor tápkábelt, D-sub kábelt.
Manager jelezte, hogy mindjárt sokkal jobb! 10 perc múlva, hogy nem kapcsol be a gép... Mondom áram nélkül hogy a fenébe kapcsolna be? :U
Ekkor fogta fel, hogy semmi nincs sehová bedugva csak a bill+egér a gépbe. Jelezte, hogy azonnal csináljam vissza! Mondom de akkor látszani fog a sok kábel!!!
Itt sajnos a főnököm leállított, hogy nem szekáljuk a managementet...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21718) Syl válasza fatpingvin (#21715) üzenetére


Syl
nagyúr

Sőt, láttunk mi már itt wifi-t erősítő és gyorsító spray-t is ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21719) hcl válasza koby11h (#21717) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D:D:D:D:D

Ma reggel user, hogy a ***** -re hogy lehet bejutni.
Ez ott van nem messze tőlünk. Az ajtó mellett egy mocsok nagy matrica, hogy "CSENGŐ"
Mellette a csengő. Megnyomod, kijönnek:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#21720) Top cat válasza fatpingvin (#21715) üzenetére


Top cat
őstag

Az valami ilyesmi? :D

(#21721) koby11h válasza Top cat (#21720) üzenetére


koby11h
aktív tag

"méterenként" :C de amúgy nem rossz!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21722) Diabolis válasza Syl (#21718) üzenetére


Diabolis
tag

Neeee!!!!!!!!!!!!!

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#21723) Sanyi.mTs válasza n4n3x (#21712) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nekem volt hasonló problémám.
céges laptop + mobil (netes) stick. Csatlakozni mobil hálózatra csak úgy lehetett vele, ha volt (kábeles) net. valami olyan gond volt, hogy a win valami frissítést keresett az alkalmazáshoz minden indításnál, de ez csak nettel tudott megtörténni

(#21724) KROK640 válasza fatpingvin (#21715) üzenetére


KROK640
veterán

Én is sokat találkoztam vele, és rendszeresen megakadtam "HOGY MIT???? " - hibaüzenettel

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21725) hcl válasza Sanyi.mTs (#21723) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D:D:D:D
Azért ez nagyon ritka... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#21726) Syl válasza Diabolis (#21722) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy értem, képen :B Itt, valamelyik topikban.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21727) KROK640 válasza Sanyi.mTs (#21723) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem is akadt a 2010-es évek elején eléggé elszaporodott egy hasonló probléma :
Mikor mentem gépeket újratelepíteni akkor rendszeresen előfordult, hogy az alaplaphoz adott driver CD nem volt meg. De rendszeresen, és sokan nem értették, hogy ilyenkor miért kérdeztem meg, hogy a kocsihoz bezzeg a forgalmi megvan ugye? A személyigazolványra azért sikerül vigyázni?

Na, szembejött egy olyan probléma, (jellemzően brand gépeknél), hogy mikor felkerült a windows, se hálózat, se hang se semmi. Ok, az eber a netről nem tudja letölteni. Ilyenkor jött az, hogy szépen haza buszoztam/bicikliztem, majd letöltöttem a drivert, és visszavittem pendirveon / kiirtam CD-re. Csakhogy akkor a driver telepítője online akarta letölteni a szükséges fileokat, amit nem tudott mivel nem volt internet, ami nem volt, mivel nem volt ismert hálókártya. Ezután is tudok szívből GRATULÁLNI a fejlesztőknek, s kívánom, hogy mindennap szembesüljenek ezzel a problémával, ahogy az is, aki erre az egészre rábólintott, és átengedte ezt így. :W :O
Persze ilyenkor jött h majd letöltöm a saját gépemen a telepítővel a fileokat, de rendszerint sírás volt a driver részéről, hogy jajj nem talál olyan hálózati kártyát ezért a telepítő ki is lép...
Na ekkor jött elő az a megoldás, hogy kezdetben szereztem egy külső wifi sticket, amivel ha szerencsém volt, akkor volt wifi és letudtam szedni, de ehhez driver kellett szintén. Ami CD-n volt meg, emiatt kénytelen voltam egy CD meghajtót is hordozgatni magammal mert ebben az időben kezdett az a hülyeség elterjedni, hogy nem kell ODD a gépbe ... (Igen, nekem 2022-ben is van ODD a gépemben!)
így aztán a menet az volt, hogy telepítés után ODD be a gépbe, stick rá, sticket feltelepítem, gyártó oldaláról lehozom a telepítőt, ami online installálja a hálókártyát. Ezután stick és ODD meghajtó ki, és már lehet is folytatni a telepítést a többivel.
Később ultimate megoldásként szereztem egy 10Mbites generic PCI-os LAN kártyát, amit felismertek a Windowsok és azonnal volt net. Úgy rögtön könnyebb volt a másik kártyát feltelepíteni. Mondanom sem kell minden második helyen azt akarták, hogy ha már benne van, hagyjam is ott. De amikor azt mondtam h rendben de +5 ezer ft, akkor meg ment a szájhúzás. Na így lettek egy hülye elgondolás miatt egy időben szerelősek a Win újratelepítéseim sokaknál, persze az sosem volt egyértelműen realizálva a fejcsikben, hogy IGEN EZ így FELÁRAS!

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21728) Top cat válasza KROK640 (#21724) üzenetére


Top cat
őstag

Igaza lett Tivadar haverodnak, lett kedvező árú VGA. Az Asus megszánta a gémereket.
Piacra dobott ROG Strix VGA-kat olcsóé. :DD

(#21729) vince válasza KROK640 (#21727) üzenetére


vince
őstag

A wifi stick meghajtóprogramja miért cd-n volt (amihez még cipelned kellett egy külső meghajtót) és nem egy pendrive-on?

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#21730) n4n3x válasza Top cat (#21728) üzenetére


n4n3x
csendes tag

Én pendrive-ot kaptam repianyagként hasonló kivitelben

(#21731) hcl válasza vince (#21729) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk nekem ilyenre az offline korszakban volt pendrive, amin mindenhez is volt települő, meg volt USB hálókari (van is).
Meg ezért nem megyek már régóta gépet rendberakni házhoz. Otthon van minden.

Amúgy valami ott nagyon nem volt jó, mert a legtöbb cucchoz volt az idők kezdete óta offline telepítő. Sosem szívtam ilyet, hogy csak nettel ment volna a LAN driver.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21732) Zirowe válasza n4n3x (#21712) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én a hétvégén kaptam az alábbi gyöngyszemet ip kamerával kapcsolatban:

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21733) KROK640 válasza Top cat (#21728) üzenetére


KROK640
veterán

Erre bezzeg van eszük!
Bár ha pár skalperbotot megszivatnak már megérte :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21734) BiP válasza hcl (#21731) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt a részét én sem értettem.
Nyilván a telepítőből nem a 300k-s online telepítőt kell elvinni pendrive-on, hanem a 30megás offline-t, és akkor máris nem kér netet telepítés közben.

(#21735) koby11h válasza Top cat (#21728) üzenetére


koby11h
aktív tag

És tényleg, szinte gombokért lehet megvenni :DD

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21736) hobizoli válasza KROK640 (#21727) üzenetére


hobizoli
nagyúr

En ezt ugy oldottam meg WinXP-vel anno, hogy a Nlite-l csinaltam egy jolly joker telepitot, amiben a popularisabb SATA, EIDE RAID, LAN, Wifi... stb drivereket beintegraltam... egy miniCDRW-re pont kifert
neha update-ltem az ujabbakkal, oszt joido :DDD

több drón kell ;P

(#21737) --ka válasza koby11h (#21735) üzenetére


--ka
senior tag

...és ami külön finommá teszi, hogy olyan billentyűzet kell hozzá, amin fél space van! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#21738) KROK640 válasza vince (#21729) üzenetére


KROK640
veterán

Nem külső, hanem belső ODD volt :D
Már nem emlékszem miért nem pendriveon volt, csak arra, hogy volt annak is valami oka.

Később egyszerbb volt az élet a sima hálókártyával. :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21739) hcl válasza Zirowe (#21732) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

NEM WIFIS?
VALAMI NEM WIFIS? :Y :Y

:DDD

Amúgy real, hogy rengeteg fiatalabb arc nem tudja, hogy a net kábelen is jöhet.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21740) KROK640 válasza hcl (#21731) üzenetére


KROK640
veterán

USB hálókarim sosem volt, pedig olykor jól jött volna.
Mostanában én is alig járok gépet bütykölni, amit valahol sajnálok, mert így nem nagyon jut már ide story, és hát a pénz is jól jönne. Második oldalról, regeteg szívástól kímélem meg magamat.

nem tudom, hogy a gyári alaplap CDjükön (már amelyiknek egyáltalán valaha létezett) milyen volt, de a hivatalos weboldalán a cuccnak ilyen telepítő volt fent. Mondanom sem kell, hogy mekkora mindblow volt mikor először találkoztam ilyennel, és rájöttem, hogy mivel is állok szemben. Szerintem azóta is csuklik annak a kedves mamája is, aki ilyet kitalált és csinált.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21741) Lenry válasza KROK640 (#21727) üzenetére


Lenry
félisten

"mentem gépeket újratelepíteni"
"szépen haza buszoztam/bicikliztem, majd letöltöttem a drivert, és visszavittem pendirveon / kiirtam CD-re"
"szereztem egy külső wifi sticket"
"telepítés után ODD be a gépbe, stick rá, sticket feltelepítem, gyártó oldaláról lehozom a telepítőt, ami online installálja a hálókártyát."

te már régen is indokolatlanul szopattad magad.
legalább mondd, hogy rendesen kifizettek ezek után

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21742) KROK640 válasza --ka (#21737) üzenetére


KROK640
veterán

Jah, az nekem feltűnt, hogy ezáltal még rétegebb termék tud lenni a cucc :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21743) Lenry válasza hcl (#21731) üzenetére


Lenry
félisten

pár hónapja raktam össze egy Asus alaplapos gépet, ami nem tudom honnan, valahogy az alaplap valami rejtett flash tárjából előhúzott magának egy LAN drivert.
felment a szűz Windows, nem volt LAN, de valahonnan előugrott egy Asus program, ami bejelentette, hogy akkor ő most letölt egy drivert.
hahaha, gondoltam én, de megcsinálta. :Y
csak azért újratelepítettem nulláról a Windowst, hogy megbizonyosodjak róla, hogy nem én vagyok a hülye :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21744) KROK640 válasza Lenry (#21741) üzenetére


KROK640
veterán

Persze. Ilyen fokú szívást csak olyan helyen vállaltam be ahol tudtam, hogy ki lesz fizetve.
És nyilván igyekeztem minden ilyet megjegyezni, hogyha XY-hoz megyek akkor van egy ilyen szar hálókari, ha Z-hez megyek akkor van jó landriver de nincs alaplapi CD stb.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21745) KROK640 válasza Lenry (#21743) üzenetére


KROK640
veterán

Ilyennel én is találkoztam, pont az egyik kedvenc ügyfelemnél, vadi új ASUS laptop... Meg is lepődtem rendesen! :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21746) Top cat válasza --ka (#21737) üzenetére


Top cat
őstag

A space-nek semmi köze hozzá. A jobb oldali Shift gombra való.

De megérett a világ a pusztulásra, ha ezért kiadnak 63$-t.

(#21747) jokeph válasza KROK640 (#21727) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez mind megvolt anno nálam is ! :C ;] :W

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#21748) --ka válasza Top cat (#21746) üzenetére


--ka
senior tag

Nem is az írtam, hogy a space helyére kell. Hanem, hogy olyan keyboard kell hozzá, amin a space fele méretű, és itt nem folytattam: mert mellette van a jobb shift. :D :DDD
...egyébként nézte valaki a kompatibilis keyboard list-et?

...szerk.: Itt az enter helyére varázsolták be, a címben - de persze az sem az!

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#21749) koby11h válasza --ka (#21748) üzenetére


koby11h
aktív tag

Meg sem nézem a kompatibilitási listát, egy ilyen bill annyi mint a fél gépem :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21750) --ka válasza koby11h (#21749) üzenetére


--ka
senior tag

...úgy 3-4 ezer forintot még adnék is érte. Igaz soha fel nem szerelném, csak eltenném nézegetni, mint jópofaságot, mert egyébként meg tök vicces. IMHO

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.