Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21751) Top cat válasza Lenry (#21743) üzenetére


Top cat
őstag

Nem valami régebbi Express Gate-es alaplap volt?

Asusék csinálnak trükkös dolgokat. Egyszer egy soket478-as alaplap hozta rám a frászt, amikor megszólalt. :D

(#21752) koby11h válasza --ka (#21750) üzenetére


koby11h
aktív tag

Úgy én is, 10 év múlva akár az árát is visszahozná... de 20k? :(

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21753) Zirowe válasza hcl (#21739) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az semmi, elő kellett készítenem az appot a telefonján, mert "általában más szokta neki ezeket megcsinálni", majd írt, hogy nem sikerült párosítani, bár a küldött screenshot alapján rendben megtörtént.
Aztán amikor szóvá tettem, hogy tán a wifi hatótáv nem jó akkor, azt a választ kaptam, hogy az lehetetlen, mert neki 1000es digije van és amúgy elvitte a munkahelyére és ott se ment.
Inkább nem mentem bele és visszavettem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21754) fatpingvin válasza hcl (#21739) üzenetére


fatpingvin
őstag

rám rendszeresen furán néznek hogy miért van mindenem IS kábelen...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21755) jokeph válasza Top cat (#21751) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jó cucc az express gate, mini linux szerű valamivel. Kábel bedug az integrált hálóba azt mene is a böngészés+filekezelés. :D
Bár, ebből nagyon nincs már fiatal kiadás. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#21756) hcl válasza KROK640 (#21740) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az már 10 éve se volt egy nagy pénz :

"de a hivatalos weboldalán a cuccnak ilyen telepítő volt fent."
Elég sok Dell, Lenovo, stb-hez töltögettem ilyesmit, de ha kicsit keresgélt az ember, akkor be lehetett szerezni az offline cuccot. Ha más nem, abból, amit leszedett.

"Szerintem azóta is csuklik annak a kedves mamája is, aki ilyet kitalált és csinált."
Az mondjuk nem is baj :D

Mondjuk a Lenovo System Update jó dolog, de attól függetlenül is leszedheted a drivereiket.

@fatpingvin : Nekem is azon van, ami nem mozog.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21757) Hintalow válasza hcl (#21756) üzenetére


Hintalow
senior tag

Én jó user vagyok, wifin lógnak a cuccok, pl a gyerek számítógépe is :D
Hiába van légvonalban kb 6 méterre a szobája a routertől, az addig tartó falfelületen 3 komplett ajtó van, amik felett kéne vezetni a cuccot, ráadásul a panellakás különleges képessége, hogy nem szeretnek egyenesek lenni a falfelületek, szóval kábelcsatornát konkrétan csavarozni kéne a falra, mert nem fekszik rá, a vasbetonba belemarni neki helyet meg csinálja, akinek nincs egyéb hobbija :DDD
Bár most emiatt gondolkozom a powerline-on kipróbálni

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#21758) fatpingvin válasza Hintalow (#21757) üzenetére


fatpingvin
őstag

főleg panelban, kérlek ne tedd.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21759) koby11h válasza fatpingvin (#21754) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nincs egyetlen vezeték nélküli eszközöm sem. Amíg a fiamnak nem kellett a wifi az is le volt tiltva a routeremen... nem volt mire használni.
Mindig megmosolygom az embereket, amikor nem megy az egerük, billentyűzetük... mert lemerült az elem, akku, nem süt a nap...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21760) hcl válasza Hintalow (#21757) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Itt az albérletben be van kábelezve, a lakásban meg be lesz.
Nekem az a kívánságom csak, hogy ami lehet, ne a falban legyen, mert az macera. De parketta szélébe, stb. meg nem lehet rendesen tenni, ilyesmi.

Amúgy egyszer kell megcsinálni jóféle Cat 6-tal, és sokáig gyorsabb lesz, mint a wifi valós sebessége.

@koby11h : Én az egeret átalakítottam lítiumosra. Meg hát mindig van vezetékes is, amit be lehet cuppantani. Viszont az király, amikor hely kell, és ezeket félredobod + nem zavar a kábel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21761) koby11h válasza hcl (#21760) üzenetére


koby11h
aktív tag

160 cm x 80 cm asztal, most van rajta asztali gép és két laptop, mondjuk ennyi a max, de általában elég :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21762) hcl válasza koby11h (#21761) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, de attól még kellhet nagyobb hely :)
Az igazi jóság mondjuk a dokkolós egér, estére beleállítod, és jóidő. Meg az always on USB.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21763) Sanyi.mTs válasza koby11h (#21759) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Mobilod otthon nem csatlakozik wifire?

[ Szerkesztve ]

(#21764) fatpingvin válasza Sanyi.mTs (#21763) üzenetére


fatpingvin
őstag

miért kéne neki wifire csatlakoznia?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21765) Top cat válasza Sanyi.mTs (#21763) üzenetére


Top cat
őstag

Mi van ha nincs okostelója?

(#21766) bambano válasza hcl (#21760) üzenetére


bambano
titán

szerintem érdemes lenne szabványos kábelt használni.
a cat6 nem az.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21767) bambano


bambano
titán

visszatérve kicsit a délutáni témára:
anno volt egy sorozat asus alaplap, ami valami elcseszett módon tárolta az integrált ethernet kárgya mac címét. ha nem a saját driverével használtad, akkor nem találta meg, hanem maradt a kártyában valami alapértelmezett cím.

mindezzel semmi baj nem volt mindaddig, amíg el nem kezdték településen belül adni-venni a használt routereket, amikbe mindenki okosan beleklónozta az alaplapi mac címet...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21768) Top cat válasza bambano (#21767) üzenetére


Top cat
őstag

Az nem az Asrock volt?

(#21769) hcl válasza bambano (#21766) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

???????

@Asus lap : Az kemény :D
Anyámnál futottam bele abba, hogy inkább klónozom a router MAC-ét, mert a Vidanet képtelen normális ügyfélszolgálatot adni + lekezelni azt, hogy te másik routert használsz, mint addig. De aminek a címe be lett regelve, az a mai napig ott van, nem adtam el, az a tartalék :) (Azóta vagy a 3. van...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21770) koby11h válasza Sanyi.mTs (#21763) üzenetére


koby11h
aktív tag

Általában nem, ha igen, akkor jellemzően mobilnet inkább. Van ahol a wifi már nem ér el, én meg mászkálok... Meg nekem a mobil az telefon, gyakrabban mint szeretném email, néha böngésző ha hirtelen kell valami vagy HA, és RDP ha elengedhetetlen. Nincs folyamatos online élet rajta. Arra van egy asztali és egy laptop. Fog a halál 6"-on szenvedni.
Fiam sem a telefonját használja, inkább a laptopját. Majd a lányom, de Ő meg még nem kap, csak majd ha elmúlt 12.
Addigra 1. értékelni fogja, 2. normálisan fogja tudni használni, nem baromságokra, mert kicsit felnőttebb gondolkodású lesz.
Legalábbis remélem, mert nőknél ez valahogy máshogy megy :)
Szóval ja, telefonon nem nagyon van használva a wifi.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21771) bambano válasza Top cat (#21768) üzenetére


bambano
titán

nem, asus volt. nem is tudom, akkoriban volt-e asrock egyáltalán. de hogy tömegesen nem volt mifelénk, az tutti.
még régebben volt egy ptc4001 nevű wd8013 klón ethernet kártya, aminek az volt a tulajdonsága, hogy az összes kártyának, amit vettek az egyetemre, ugyanaz volt a mac címe.

a kínaiak egyébként feltalálták a szinte mindig egyedi azonosítót is, így gyártottak olyan navigációs eszközt, amely példányainak csak néhány azonosítója volt. ezzel oldották meg azt, hogy ne kelljen jogdíjat fizetni a szoftver után.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21772) hcl válasza bambano (#21771) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Arra írtad át a MAC-ét, amire akartad? :D

Nforce-os lapokon (meg biztos máson is) pl. némely BIOS-ban lehetett átírni a kártyák MAC-ét :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21773) fatpingvin válasza bambano (#21771) üzenetére


fatpingvin
őstag

erről asszem hallottam én is, eleinte nem értették miért nem akar működni kb a semmi sem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21774) jokeph válasza koby11h (#21759) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kombi egeret vettem (Corsair Harpoon), ha akarom BT/WIFI, ha akarom/lemerül (bár majd egy hétig elvan) akkor kábeles (közben feltölt). :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#21775) Top cat válasza bambano (#21771) üzenetére


Top cat
őstag

Régen az Asrock-nál is (ami akkor olcsó Asus volt) volt valami MAC hiba. Lusta vagyok rákeresni pontosan mi volt az. :D Mintha ugyan az lett volna ott is, minden integrált hálókártya MAC címe.

#21772 hcl
Van olyan kártya, aminél a driverből átlehet írni. De van hozzá egyszerű tool is.

(#21776) koby11h válasza jokeph (#21774) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én monitort vettem ennyiért, de ennyi volt az alaplapom + procim is :)
Számomra egyszerűen nem ér ennyit, nem igénylem.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21777) hcl válasza koby11h (#21776) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hehe, sosem volt párezernél drágább a wireless egerem :D (A mostanit kaptam, hogy szar, nem kell. Nem volt túl sok baja.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21778) jokeph válasza koby11h (#21776) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezt a lustaságom motiválta, hogy tudjak felkelés nélkül is este filmezni. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#21779) koby11h válasza jokeph (#21778) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én este olvasok, most a Mysterious Universe sorozatot... :)

hcl: bent melóhelyen olyan egeret használok, amit visszaadtak ketten is, hogy nem jó. Az a Microsoft Wheelmouse(?) Optical van már 5 éve. Persze nekem jó... :U

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21780) hcl válasza koby11h (#21779) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, én is rendszeresen szedek ki működő cuccokat a selejtből (ami tényleg hibás, az meg sokszor javítható - ez amúgy rengeteg embernek teljesen elfogadhatatlan, elszoktak tőle). Ezeket minimum egy ideig használom, mielőtt visszamegy kiadhatónak.

Azt hadd ne mondjam, hogy azzal az egyszerű művelettel, hogy az itt-ott talált egérvevők és az elhagyott vevős egerek összepárosításával (a gyári szoftverrel) mennyi cucc lett menthető...

A vezeték nélküli cuccok viszont kva kényelmesek, akárki akármit mond, még úgy is, hogy nem viszem a laptopot sehova lakáson belül :)

Az olvasás meg nem zárja ki azt, hogy néha az ágyból akarj filmezni...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21781) koby11h válasza hcl (#21780) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hálószobában nincs TV! Marad a párkapcsolat és az olvasás ;)

"Guberálni" én is szoktam, csomó jó alkatrész van kidobva sokszor. Szóval mielőtt elviszik e-hulladék gyűjtőbe át szoktam nézni a raktárat és mentem ami még kellhet. Volt már, hogy utána abból raktunk össze ideiglenesen egy rövid használatra - célfeladatra - egy működő gépet :)
De volt olyan is, hogy sikerült összerakni egy ssd nélküli, de teljesen működő laptopot 5 másikból. Mindben találtam valami használhatót. Végül került bele ssd is és még használva is lett. Megéri-e? Nem tudom, de lehet belőle tanulni, gyakorolni...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21782) headhunter


headhunter
addikt

GDrive-ra feltöltött és megosztott fájlnál, meg lehet nézni a letöltések számát?

(#21783) bambano válasza hcl (#21772) üzenetére


bambano
titán

én nem akartam semmire sem átírni, csak nem működött semmi.
anno mi használtunk DECnetet, annak volt mániája, hogy átírja a kártya mac címét, ezzel megspórolva az arp jellegű protokollt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21784) bambano válasza koby11h (#21779) üzenetére


bambano
titán

hehe, amikor Wittgen azt mondja a kimondhatatlan nevű gizinek, hogy ahova őt küldik, ott a vége mindig egy orbitális balhé és rombolás? :)

a guberálásról: egyszer egy nagy magyar cégnél dolgoztam külsősként, ott az volt a szokása a rendszergazdáknak, hogyha selejtezés van, azt ők megmentik és abból építenek szervert. ez ilyen házon belüli nem annyira publikus szerver. egyszer láttam a fájllistáját, rendesebb torrent szájtokat is megszégyenített volna :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21785) KROK640 válasza jokeph (#21747) üzenetére


KROK640
veterán

Na, akkor legalább nem csak én szívtam ezekkel ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21786) KROK640 válasza --ka (#21748) üzenetére


KROK640
veterán

A videón látott billentyűzeten képtelen lennék gamelni

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21787) koby11h válasza bambano (#21784) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ez rendes melós gép volt, nem is mi használtuk...
Olyan célra vannak rendes IBM x3650-eseink ;]

MU, igen!

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21788) KROK640 válasza Top cat (#21751) üzenetére


KROK640
veterán

Haveromnak is volt ilyen beszélős lapja, a végén már untuk :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21789) KROK640 válasza fatpingvin (#21754) üzenetére


KROK640
veterán

Nálam is így van, és így is lesz ameddig rajtam múlik :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21790) KROK640 válasza jokeph (#21755) üzenetére


KROK640
veterán

Az volt nekem is a Phenomos lapomban, egyetlen egyszer használtam kipróbálás szintjén, aztán el is felejtettem ahogy volt. Pedig hasznos is lehetett volna ha valamiért nicns oprendszer és kell a gép

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21791) flintnovik válasza KROK640 (#21727) üzenetére


flintnovik
csendes tag

Mi mindig a drp.su offline verziojat hasznaltuk, a HBCD 15.2 Restored Edition (valamint a startsp2.bat, daz loader, es kmspico) mellett az alapkeszlet tagja volt csomo szlovak importos (ld. artisjus) 32 GB-s pendriveon.
Kivaloan megtalalta a legutolso lepukkant gephez is a drivert, de az ethernetet minimum. Mondjuk laptopokon nem szabadott a touchpad drivereket felrakni, mert az szinte mindig tobbet artott, mint hasznalt.

(#21792) hcl válasza koby11h (#21781) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, hogy neked külön van a hálószoba... úgy könnyű :D

"Megéri-e?"
Mindenképpen, főleg, ha azt nézed, hogy esetleg venni kellett volna, illetve ennyivel kevesebb e-hulladék lett.

Mi is tartunk donor gépeket azokból, amik már nem garisak - egy donor 2-3 másikat képes megmenteni. Kijelző, SSD, RAM, ház elemek, billentyűzet... (Laptop esetén, desktopoknál meg értelemszerű. Behalt a táp? Jajgépetkellcserélni... nem, csak tápot. Adminisztráció, macera, kiesés megspórlva.)

@bambano : "én nem akartam semmire sem átírni, "
De, mert nem működött... :D Ha valamire átírod, akkor ment volna :)

@flintnovik : Jaja, a Hiren's az hasznos, bár driver leszedéshez sosem használtam - inkább adatmentés, meg ilyesmihez.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21793) KROK640 válasza flintnovik (#21791) üzenetére


KROK640
veterán

drp.su offline meg HBCD 15.2 Restored Edition ilyen cuccaim nem voltak :(
Szlovák importos Optikai lemezek és pendriveok, azok nálunk is játaszottak :D

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21794) bambano válasza hcl (#21792) üzenetére


bambano
titán

a ptc-t visszaküldték.
az asus alaplapoknál meg a router megoldotta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21795) hobizoli válasza KROK640 (#21740) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem van USB-s minden IS kb
kb 5-6 USBHUB, 2.0-3.0-TypeC verziokban, 100Mbps USB2.0, 1.0Gbps-2.5Gbps USB3.0 LAN, USB FDD, USB DVD

amit ezekkel nem lehet eletre kelteni egy telepiteskor, arra felesleges idot elQrni :DDD

több drón kell ;P

(#21796) Diabolis válasza koby11h (#21779) üzenetére


Diabolis
tag

weeheheee az jóóó! :D Könnyesre tudom magam röhögni némelyiken, ezredik olvasásra is :D

Ellenben a Korona Hatalma új kiadása ki van herélve... Fónyodi erre közölte, hogy készül a külföldi piacra... Pedig csak Polkorrekt fost csinált a könyvéből...

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#21797) jokeph válasza koby11h (#21781) üzenetére


jokeph
nagyúr

A bütykölés szerintem már csak a tanulás és a kreativitás miatt "megéri", nem mindent lehet/érdemes pénzben kifejezni. a pénz jön/megy, a tudás és a tapasztalat marad. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#21798) hcl válasza bambano (#21794) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

PTC?

@jokeph : :K

Mutogatni való hater díszpinty

(#21799) BiP válasza bambano (#21766) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt röviden kifejtenéd? Mi a baj a cat6-tal otthon? Ill.mit érdemes helyette ?

(#21800) koby11h válasza jokeph (#21797) üzenetére


koby11h
aktív tag

és hcl:
Az a gond, hogy ha megjavítom, akkor fasza gyerek vagyok, védem a környezetet és újrahasznosítok, DE nem tudunk új cuccot eladni helyette... és részben abból élünk, mint cég.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.