Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20601) fatpingvin válasza bambano (#20599) üzenetére


fatpingvin
őstag

nemtom. én ruztinszerűen UTP kábelt használok hangfalhoz, ha nem kell nagy távra vinni a jelet. összefogom a két végén a színes és csíkos 4-4 eret és képsz. eddig nem volt rá panasz.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20602) koby11h válasza bambano (#20600) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az volt a számomra még megfizethető cucc 1995 körül. A fölé már akkor sem mentem anyagiak miatt. A többi meg még számomra is fura hangzású volt. Ez is használt cucc volt, de csak 1-2-3 éves darabokból... állítólag nem szólt rosszul, csak én nem éreztem, hogy jobb lett volna mint bármi más.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20603) --ka válasza fatpingvin (#20601) üzenetére


--ka
senior tag

Az UTP CAT5 kábelt még több hifista is elfogadható dolognak tartja, mint vállalható olcsó alternatívát az OFC kábelek helyett.
...szóval nem csoda hogy nincs rá panaszod. :DDD

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#20604) qqcqqc válasza bambano (#20598) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nekem novemberben másfél hét volt a szállítás Szbatta-BP. Az első hét végén megreklamáltam, utána semmi reakció, majd email, hogy dobozban. Egy boriték volt, benne egy laposba való m2 wifi, a borítékon cipőnyom, ránézésre 43-as túrabakancs....

(#20605) Syl válasza --ka (#20597) üzenetére


Syl
nagyúr

Csupán annyi, hogy a kijelölt ürítés előtt 4-5 órával tettem be a csomagot, de ők bacták aznap (szerdán délután) üríteni, csak másnap reggel jártak arra. És persze még most is azt írja a csomagkövető, hogy várhatóan ma átvehető a csomag... Szóval valóban nincs semmi gond...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20606) bambano válasza fatpingvin (#20601) üzenetére


bambano
titán

nyilván nem panaszkodik senki, aki nem tudja, hogy van jobb is :)
szóval a hiedelmeknek azt a részét, hogy rendes hangfalkábel legyen, én támogatom. hogy milliós, azt már nem annyira. de ha valakinek annyi zsetonja van, hogy a betlijét is csak 10 gurigás iránycsatolt rézdróttal lehet bevontatni, akkor vegyen olyat :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20607) hobizoli válasza bambano (#20575) üzenetére


hobizoli
nagyúr

demié? egy digitalis jel megy at rajta CRC-vel


en ezt nem ertem ezekben a csucs HIFI kabelekben sem, az erosito miert nem direktben a a hangfalban van a hangszoronal es digitalis az egesz
ugy szedne ossze a legkevesebb "zajt" a kornyezetebol

jel eloszto switch a kozponti "erositoben", minden hangfal megkapja a sajat digitalis jelet

manapsag amikor gigabit-s jelatvitelek vannak mar, egy 48 csatornas hangrendszer jelatvitele igenye se okozhatna gondot

több drón kell ;P

(#20608) bambano válasza hobizoli (#20607) üzenetére


bambano
titán

zenelejátszóról volt szó, abban van bőven analóg cucc is, pl. D/A konverter.

azért nem a hangfalban van az erősítő, pláne nem digitális, mert rendes cucc nem digitális. A hangfal belsejét meg egyébként is zűrös megtervezni, jobb, ha abban semmi sincs, ami nem kell oda.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20609) hobizoli válasza bambano (#20608) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem is a reflex legcsatornakba kene lennie, hanem pl az aljaban :DDD

több drón kell ;P

(#20610) Chaser válasza bambano (#20593) üzenetére


Chaser
titán

jövőre megkapod :K ;]

Syl
idén egyszer kipróbáltam, a vége az lett drágább lett a csomag - nem volt megfelelő méretű rekesz, nagyobbat meg csak felárért adott -
extraként qrva lassan jutott el a vevőhöz a csomag, jövőre már nem szándékozom kipróbálni
na most mpl drágább, de meglepim még nem volt és garantált 1 napos az tényleg ott van következő munkanapra - vagy visszafizetik kérésre a feladási díj dupljáját -, a csomagautomatás megoldásuk meg elég olcsónak is mondható mai viszonylatban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20611) hcl válasza koby11h (#20572) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megfelelő cuccon, megfelelő zenével ki is jöhet. Sok hangszernél a digitális kiszárad, és nem ad olyan jó minőséget.

Könyv esetén ugye az információtárolás jellege miatt nem érdekes mi van - de akkor vesd össze, hogy csomóan az e-bookot nem szeretik, mert nem olyan fogni, mint a könyvet :D

Dec. 15 után +1-2 nap? HÉT.

@bambano : A forrasztás elvileg azért gáz, mert az ellenállás :D . És az idióta hallja :D
Az erősítő bejáratása, ha belegondolsz a tranzisztor működésébe, akkor WTF :D

@fatpingvin @bambano : Kábelt bizonyos szintig adom, ld. még haver S100-asa és a kínai réz :D
Na ha ilyenből van a kábeled, akkor az tuti nem jó :D És az olcsó kábel ilyenből van. Ne viccelj, óccó 220-as kábelt, bármilyen táp kábelét leblankolom, és olyan réz van benne, mint pár hajszál, és színre sincs köze a rézhez... Majd biztos az olcsó hangfalkábelbe tesznek jobbat... :D
Az UTP ehhez képest hipertisztaságú rézből van :D

@Syl : Ilyenkor Karácsony körül minden futárszolgálat ilyen gáz. A Posta is külsős céggel szállíttatja a csomagokat már, a Fox a házhozszállítást szintén külsőssel csináltatja... automata esetén a cél automata is lehet dugig.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20612) Top cat válasza hcl (#20611) üzenetére


Top cat
őstag

UTP kábelben is van olyan, ami réznek tűnik de alumínium (CCA).

(#20613) hcl válasza Top cat (#20612) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na azt oszt nem tudtam. :Y SATA tápdrótban láttam ilyen gagyi forraszthatatlan drótost, ami nem tudom, milyen anyag - de azt is forrasztották valahogyan a tápegységbe...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20614) bambano válasza hcl (#20611) üzenetére


bambano
titán

nem azért gáz a hifisták szerint a forrasztás, mert ellenállás, hanem azért, mert kontaktpotenciál különbség van a fémek között.
mondjuk ugyanez van a rátekert csavaros banándugónál is...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20615) Syl válasza hcl (#20611) üzenetére


Syl
nagyúr

> a cél automata is lehet dugig.

"Az automata nem telített, a csomagfeladás zavartalan, kiszállítási késedelem nincs."

Nincs kiszállítási késedelem. Mert nincs kiszállítás. Ennyi.
Nem baj, idén egyszer vettem igénybe a szolgáltatásukat, jövőre majd ritkábban! :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20616) hcl válasza bambano (#20614) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az IS :D De olyat is mondott már valaki, hogy az átmeneti ellenállás miatt.

@Syl : Szerintem az egy automata üzenet :D Mondjuk jövőre ha Karácsonykor adsz fel valamit, akkor annyi lesz, hogy más szolgálattal fogsz szívni. ;] Karácsony környéke mindig szívás.

Tegnap adtam fel egy ajánlottat, nem elsőbbségivel, ma még nincs sehol, ugyanúgy a fogadó postán van. :DDD

A cuccokat, amiket dec.-en utaztattak nekem/tőlem, megkaptam, megkapták a címzettek. Mondjuk dec. közepétől már nem küldtünk semmit. Az egyik házhozszállítós késett Foxon, de ott mondta a Fox üfsz., hogy a cég, aki kiviszi, betelt, és 1 hetet csúszik. És utána hétfőn ott volt a cucc. (A házhozszállításuk mindig tetű volt.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20617) koby11h


koby11h
aktív tag

Na ki jött épp haza anyóstól, mert költöznek és ugye szilveszter napján kell áthozni a gépet és hát össze kellene rakni, meg net kellene rá, meg elakadt a Windows update...
Elmentem, gép összerak, net kábel bedug, ellenőrzés, ok, Windows update meg majd jövőre, net van, kép van, hang van, BUÉK, viszlát!!! De ezt már az udvarról...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20618) hcl válasza koby11h (#20617) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Winupdate el tud akadni a háló hiányától is...

Mutogatni való hater díszpinty

(#20619) koby11h válasza hcl (#20618) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ez már elakadt vagy 2-3 hete, csak eddig messze volt a gép, ismétel egy update-et, de nem tud végigfutni, de most kit érdekel :)
Majd image-ből visszarakom, vagy helyreállítási pontból... jövőre!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20620) hcl válasza koby11h (#20619) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, az elég sz@r hiba. Mondjuk rosszabb nem lesz tőle.
Apósnál volt ilyen, amit meg tudtunk oldani (update cache törlés), meg olyan is, amikor újrarakta :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20621) nullpoint válasza koby11h (#20619) üzenetére


nullpoint
senior tag

"... jövőre!"

Pár óra és indulsz is hozzájuk megint? ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#20622) Pötyi


Pötyi
őstag

Éjfélkor el kell lőjek vagy húszezer forintnyi tüzijátékot. Azon morfondíroztam, hogy rádrótozok egy defektes egygégás DDR2-es modult az egyik robbanófejre...

ERASED!

:DDD

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#20623) jokeph válasza Pötyi (#20622) üzenetére


jokeph
nagyúr

Egy döglött HDD nagyobbat "szólna", a megfelelő mennyiséggel megtámogatva. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20624) Pötyi válasza jokeph (#20623) üzenetére


Pötyi
őstag

Beugrottak a régi szép emlékek a PC romboló bajnokságokról, monitor távdobó versenyekről, amik a scene partik különszámai voltak a Csokonai művházban...

:U

QNX is cool!

(#20625) hcl válasza Pötyi (#20622) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Simány!

@Jokeph : Azt nem bírná el :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20626) Pötyi válasza hcl (#20625) üzenetére


Pötyi
őstag

Bézbólozni, golfozni egész jók voltak. :DDD

QNX is cool!

(#20627) hcl válasza Pötyi (#20626) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20628) bambano válasza Pötyi (#20622) üzenetére


bambano
titán

az usákok egyes államokban azért építkeznek fából, mert hurrikán esetén rohadtul nem mindegy, hogy mi hullik a fejedre.
javaslom levonni a tanulságot :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20629) jokeph válasza Pötyi (#20624) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azért egy 20-30 Kg-os CRT-t elhajítani... ahhoz már az ügyesség önmagában kevés lehet. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20630) hcl válasza bambano (#20628) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg mert ott könnyebb volt fát szerezni, mint követ hordani :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20631) Pötyi válasza bambano (#20628) üzenetére


Pötyi
őstag

Egen, ezt tudjuk, a forgószél leesett légnyomása miatt egy téglaház kipukkadna, mint egy lufi. A könnyűszerkezetes faház meg csak simán összegyűrődik, mint egy papírlap. Kint élő rokon szerint egy floridai Tüzép-telepen nem is kapni téglát, csak 4-5 állammal följebb. Állítólag drágább lenne az építőanyag szállítási díjja, mint maga az egész ház.

QNX is cool!

(#20632) Pötyi válasza jokeph (#20629) üzenetére


Pötyi
őstag

Óóó, a sokadik sör után a monitort a d-sub kábelénél fogva, forgatva állították röppályára az amigások, mint egy modern, digitális kalapácsvető...

:DDD

(Utána szigorúan össze kellett söpörni, eltakarítani a maradványokat...)

QNX is cool!

(#20633) jokeph válasza Pötyi (#20632) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jah, mer a DSUB kábelben legalább meg lehet bízni, nem olyan kis nyápic megoldás no. :DD

Nem kell ahhoz sok sör, elég 2 üveg is, meg vagy 8db 3 centes jóféle hazai pálesz. ;]

#20634Pötyi: sosem bírtam egyszerre meginni az 5 centest, egyszerűen nem esik jól, na. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20634) Pötyi válasza jokeph (#20633) üzenetére


Pötyi
őstag

Mi az, hogy három centi?!? Szabolcsban nem isznak olyan kis adagot csak a gyerekek, illetve a terhes és szoptató anyák. Épp hogy csak a szemfenék megnedvesítésére alkalmas...
:DDD

QNX is cool!

(#20635) Pötyi válasza jokeph (#20633) üzenetére


Pötyi
őstag

Nem megy már a féldeci? Öregszel? :DDD

Legénykoromban, mikor Szentpétervárott éltem, ott szto grammos - egy decis - adagban mértek a vodkát.

:DDD

QNX is cool!

(#20636) jokeph válasza Pötyi (#20635) üzenetére


jokeph
nagyúr

Vodka elmegy, de én a jóféle 48/50-es házi páleszhoz vagyok szokva. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20637) hcl válasza jokeph (#20636) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Matekos ismerős hexában írta ki az évszámot... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20638) Pötyi


Pötyi
őstag

Ma délben történt, még fájóan friss az emléke:
- Fiúk, hoztam egy húszliteres vajling toros káposztát, karácsonyról maradt. Kér valaki?
- Nem, köszönöm, én nem. Ketogén diétán vagyok.
- Akkor te KETTO adagot kapsz. (Ó-val)
:DDD

QNX is cool!

(#20639) fatpingvin válasza Pötyi (#20638) üzenetére


fatpingvin
őstag

ketogén diéta ffs... na, és belediktálták? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20640) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ismerős egy online kurzust csinálna. Azt mondja, Safarin hogyan kell engedélyezni a Javascript-et?
Mondom WTF Safari, Windowsod van.
De telefonon.
:W

Érted az életben nem hallottam az oldalról, pláne nem látom azt a cuccot, ahol ő a regisztrációjával van... :D

...rávettem, hogy nézze már meg a laptopján, ott érdekes módon megy. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20641) E.Kaufmann válasza hcl (#20640) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A F@szari böngésző nem már EoL? Vagy szifonra még nincs más?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20642) hcl válasza E.Kaufmann (#20641) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, én Operával vagyok az ájfonon.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20643) quailstorm válasza E.Kaufmann (#20641) üzenetére


quailstorm
nagyúr

iPhone-on csak Safari van, semmi más.
Operának, Chrome-nak meg van engedve hogy a Safari motort használja viszont szinkronizáljon a másik szolgáltatóval.

(#20644) KROK640 válasza fatpingvin (#20478) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem megszokás kérdése. Anno 14"-os monitoron kezdtem, amiről hatalmas nagy visszalépés volt a mindössze 9" (nemelírás, mindössze 9", nem mellesleg egy 1984-es monitor volt, 800×600-as csúcs felbontással 60Hz-en - ami ugye nagyon nem a mai 60Hz), majd 19-es Eizo monitor után a 15"-ös LG, de aztán 17-19" colnál megállva azt mondtam ettől nem kell nagyobb. És szerintem 2006-2010 környékén nem is kellett nagyobb. A 16:9 és 16:10-es monitorokat akkoriban drága hóbórtnak tartottam ami nem csoda, hiszen a legtöbb játék és weboldal nem volt rájuk felkészülve.
Jelenleg egy 22"-os monitort használok, amit kezdetben "elég nagy"-nak tartottam, ma már úgy érzem, hogy ekkora képernyő a minimumamin megtudok lenni, de el tudom képzelni, hogy olyan 32"-ig még lehet élvezném is a nagyobbodást. A felett már hiszem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20645) hcl válasza KROK640 (#20644) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

60Hz az 60Hz mindenkor.
Max. a LCD-től nem fájdul meg a fejed, mert képfrissítés közben nem sötétül el.

"' 2006-2010 környékén nem is kellett nagyobb. "
Én nagyon szerettem a 19-es LG1919S-t, ami azóta is hibátlan :) Amíg meg nem láttam 2007-ben melóhelyen a 21"-os monitorokat, amikre a TV alaplapok tesztképe ment ki :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20646) koby11h válasza KROK640 (#20644) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én imádtam a 9" mono SVGA-mat! Amikor tesztelni kellett, akkor mindenki lesett, hogy van a táskámban egy monitor... is :)
Akkor még jó volt a szemem, el tudtam mindenhová vinni ha kellett tesztelni...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20647) BiP válasza KROK640 (#20644) üzenetére


BiP
nagyúr

"És szerintem 2006-2010 környékén nem is kellett nagyobb. "
Hát, nem tudom. Én anno sulinetben vettem még egy 17"-os CRT-t, és valamikor 2006-ban váltottam le egy 20"-os Philips 16:9-es S-PVA monitorra. (1680x1050)
Az volt az első TFT-m, (a TN korszakot úgy ahogy volt, kihagytam). És akkoriban a 17"-os volt a nagy átlag, 19-es is elvétve volt, úgyhogy a 20"-lal, pláne hogy szélesvásznú volt, nagy király voltam. Mondjuk nem is volt olcsó, akciósan volt 120-ról volt 90-re leárazva a Saturnban anno. (Fujitsu Siemens P19-2-t akartam venni, de aztán ezt nem lehetett kihagyni)

(#20648) koby11h válasza BiP (#20647) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem 2008 körül talán 710N volt az első TFT-m, nem is tellett többre. Egy F700B-t váltott és már ez is nagy előrelépés volt.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20649) jokeph válasza BiP (#20647) üzenetére


jokeph
nagyúr

2000-2004 között 15" LG CRT 1024*768@60HZ v 800*600@85HZ, ez után megváltás volt a 17"-os Samsung Syncmaster 765MB, 1024*768@100HZ v 1280*1024@85HZ. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20650) Top cat válasza BiP (#20647) üzenetére


Top cat
őstag

Na ha már ilyen nagy a coming out. ;] :DDD

Nekem az első monitorom ilyen volt. Igazi szemkiverő. :D

2004 környékén én is sulinet keretében vettem egy LG 17" Flatront. Nagy megváltás volt. Egy darabig homorúnak láttam a képét. :D

Most meg egy ilyen van már jó pár éve.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.