Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20501) fatpingvin


fatpingvin
őstag

aha, én meg majd elhiszem hogy valaki egy több GHz-en járó processzorral ezt ténylegesen érzékeli. peeeeersze.

that being said, én is preferálom a PS2-t, ugyanis az olyan elképesztően low level dolog hogy nem nagyon van olyan hogy nem működik.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20502) Pötyi válasza Lenry (#20500) üzenetére


Pötyi
őstag

Volt róla sztori, hogy a rádiózás Morze-korszakában a vájtfülű rádiósok megismerték egymást a ti-ti-tá üteméből, mert az is olyan egyedi, személyes volt, mint egy ujjlenyomat.

QNX is cool!

(#20503) fatpingvin válasza Pötyi (#20502) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez annyira nem meglepő ugyanis ez abban az időtartományban változik amit képesek vagyunk érzékelni. a PS2 és USB válaszidejével kapcsolatban egy mai rendszeren mondjuk úgy szkeptikus vagyok

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20504) Chaser válasza Pötyi (#20498) üzenetére


Chaser
titán

sok lapon már nem is kék az a kék, nem tudom mért variálták meg - jelzik hogy hs pl, csak átlagusernek az lehet bonyolultabb mint a "kék" "

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20505) Lenry válasza Pötyi (#20502) üzenetére


Lenry
félisten

ezt is inkább csak a "ez biztos a Tibi lesz, mert rohadt gyorsan tititázik, a többiek lassabbak" szinten tudom elképzelni.
ezzel együtt simán hihető, de különbséget tenni az USB n milliszekundumja és a PS/2 n-x milliszekundumja közt... nos az kevésbé...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20506) bambano válasza Pötyi (#20502) üzenetére


bambano
titán

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20507) Lenry válasza bambano (#20506) üzenetére


Lenry
félisten

áh, ezt a filmet láttam, nem volt rossz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20508) fatpingvin válasza Lenry (#20505) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez viszonylag közel van a szoros szakterületemhez, biztos vagyok benne hogy nem simán a sebesség, a rövid és hosszú közötti különbségek, az ismétlődő jelek egymás utána hossza, közte szünetek, ezek az apróságok lesznek, gyakorlatilag ugyanaz mint a beszédben az intonáció/tagolás/relatív időtartamok, csak egy kisebb dimenziójú veektortérben.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20509) hobizoli válasza Lenry (#20500) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link] ;] :DDD

több drón kell ;P

(#20510) Chaser válasza hobizoli (#20509) üzenetére


Chaser
titán

bammeg', kép alapján cipőfűzőnek néztem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20511) fatpingvin válasza hobizoli (#20509) üzenetére


fatpingvin
őstag

na álljunk meg egy megveszekedett pillanatra. ugye ez egy elírás és valójában 6800, nem pedig 6.8 millió forint négy darab drót.

amúgy hangosan kacagnék ha kiderülne hogy amúgy egy totál közönséges ződsárga kettes van elrejtve benne :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20512) Chaser válasza fatpingvin (#20511) üzenetére


Chaser
titán

vannak ilyen drága kábelek, ha valaki kifizeti hadd fizesse :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20513) hobizoli válasza Lenry (#20505) üzenetére


hobizoli
nagyúr

PS/2 az 10-16.7kHz a vivőfreki

USB2.0-n vmi 240MHz, 3.0-nal meg mar 2.5GHz
ilyen lepteknel humaniod szempontbol "ido"-rol beszelni... :DDD :DDD

több drón kell ;P

(#20514) hobizoli válasza fatpingvin (#20511) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jajajaja es a hosszabbikabb az +4megaforint :DDD

több drón kell ;P

(#20515) ElektrikusDE válasza fatpingvin (#20511) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nem elírás:

Szerelt ultra high-end hangfalkábel

A minőségnek ára van! :)

Ui:

Lehetne akármennyi pénzem, akkor sem kéne...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#20516) bambano válasza fatpingvin (#20511) üzenetére


bambano
titán

először is ez nyolc darab drót, nem négy :)
másodszor azért kerül 6.8 misibe, mert ezen a szinten ez alsópolcos cucc.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20517) bambano válasza hobizoli (#20513) üzenetére


bambano
titán

a ps/2 nem azért jobb, mint az usb, mert lassabb vagy gyorsabb, hanem azért, mert egy rendesen definiált és megvalósított protokoll, szemben az usb nevű szemétdombbal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20518) Lenry válasza bambano (#20516) üzenetére


Lenry
félisten

Nincs az az isten, hogy ez megérjen ennyi pénzt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20519) hobizoli válasza bambano (#20517) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egysegsugaru juzer szempontjabol ez a ballisztikus ivben pont lesz.rom kategorias tema...

beledugom a kabelt a csatiba, oszt megyen :DDD

több drón kell ;P

(#20520) szebe válasza Pötyi (#20493) üzenetére


szebe
őstag

Ha ez annyira komoly lenne, akkor a zowie-nak meg a többi hc gamer perifériagyártónak lennének ps2-es egerei,
és a major győztes ukránok/oroszok (NA’VI) mosolyogva reklámoznák.
Hint: nem reklámozzák :D

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#20521) bambano válasza Lenry (#20518) üzenetére


bambano
titán

nem is arról szól, hogy megéri :)
a high-end cuccoknál fokozottan érvényesül a csökkenő határhaszon elve.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20522) bambano válasza hobizoli (#20519) üzenetére


bambano
titán

hát ja. bedugom az usb kábelt a vadiúj amd-s alaplapba, oszt nem megyen (hogy téged idézzelek :) ).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20523) fatpingvin válasza bambano (#20517) üzenetére


fatpingvin
őstag

kösziiii hogy nem nekem kellet leírni :D az USB nem lenne rossz... koncepció. csak a megvalósítást tudnánk feledni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20524) hcl válasza fatpingvin (#20488) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondom :)

"aha, én meg majd elhiszem hogy valaki egy több GHz-en járó processzorral ezt ténylegesen érzékeli. peeeeersze."
Szar kóddal bármit be lehet addig lassítani :D

@hobizoli : Sőt, akkoriban az USB úgy volt tervben, hogy elég 2, mert a monitorban, billzetben van hub, amire dugod a többi eszközt. IBM billentyűzeten kívül másban még nem láttam hubot :D Meg pár jobb monitorban, de azt se használja senki, fogalmuk nincs, mire való az USB rajta. Pláne a B aljzat. Senki nem tudja, hogy az egy USB B aljzat :D

"ecce egy vki a milyen alaplapot vegyek thread-ban is keresett olyan deszkat, amin 14db(!) USB3.0 van, mert neki ennyi USB cucca van es fuuuu"
Gyárban volt olyan Via C7 gép, amin lógott PS/2 egér, billentyűzet, minden USB port kivezetve (valami 6 vagy 8), egyen egy kártyaolvasó (belépőkártya), a többin USB-RS232 átalakítók, mert ezen töltötték fel a szoftvert soros porton annyi termékre, amennyit csak rá lehet dugni, egyszerre :D

Amúgy ez az USB3-on nem megy a BIOS, elég meredek - inkább azt érdemes megnézni, hogy az USB legacy support be van-e nyomva, mert anélkül semmi nem fog.
Inkább olyan USB portokban nem megy a legacy support, ami külön chipes. Már ha gagyi a lap, és nincs megoldva az USB normális kezelése BIOS-ból.

Az USB busz órajele meg mindegy, már olyan szempontból, hogy egy periféria késleltetése milye rajta. Azért pl. az egérben van egy proci, ami a bejövő jeleket értelmezi :)

@Pötyi : Arra gondolsz, hogy az Intel Core i óta a procin futó Minix adja az USB-ket a prociból? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20525) fatpingvin válasza hcl (#20524) üzenetére


fatpingvin
őstag

miért kell eszembe jutatnod az IME-t? :O :(((

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20526) hcl válasza fatpingvin (#20525) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

IME?

Mutogatni való hater díszpinty

(#20527) hobizoli válasza hcl (#20524) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jajaja, meg az AGP is ugy volt, hogy nem lesz Video RAM a zsugakon, mert a rendszer RAM-t fogja kajalni....

aha, de bejott ez is :DDD

több drón kell ;P

(#20528) hobizoli válasza hcl (#20524) üzenetére


hobizoli
nagyúr

de ez, hogy USB legacy support meg Init all USB devices ez milyen kotla alaplapnal nincs alapbol Enabled-n :U


a GA-Z270M-D3H a BIOS-ban kiirta milyen USB eszkozok vannak rajta, hany USBhub meg stb


elotte az A75-s AMD A64-nel is csuklobol ment, ott is USB-s bill-m (is) volt

több drón kell ;P

(#20529) hobizoli válasza bambano (#20522) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem az A75-l is ment tiz eve
akkor vettem a noti utan egy A64-II-X4-631 alapu asztali gepet

USB-s bill volt hozza, es a BIOS-ban is ment nyilvan

több drón kell ;P

(#20530) hobizoli válasza hcl (#20524) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a kulon csippes nyilvan nem fog mukodni, amig nincs betoltodve a driver hozza
ebben mi is a fura....?

cegnel nalunk az egyik Lenovo bill-ben van egy USB port egy pendrive-nak
de amugy ennyi

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#20531) Pötyi válasza szebe (#20520) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát őőő... Izé... Játszottam valami Q3 világbajnok, valami Polosatiy mellett ülve egy EarthQuake-en, amikor eljött Gödöllőre, az egyetem aulájában, valamikor a kétezres évek elején. Egyetlenegy dolgot hozott magával: egy soros egeret. Mert azt szerette. Ahhoz szokott hozzá a tenyere. Talán még egy papírfényképem is van róla valahol... Mondjuk reklámozni nem reklámozta.
:D

QNX is cool!

(#20532) Pötyi válasza hcl (#20524) üzenetére


Pötyi
őstag

Az iMac bill is továbbadta a delejt USB-vel az egérnek, bár almáéknál ez a fícsör nem volt újdonság, mert a korábbi Apple Desktop Bus is tudta ezt. (Meg hát ugye a SGI bill is továbbadta anno.)

QNX is cool!

(#20533) hobizoli válasza kgymac (#20499) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en a regi asszem WinXP-s USB driver tulajdonnsag fulek kozott nezelodve azt "szerettem", hogy az meg tudta mondani mennyi mA-t vesz fel az adott USB egyseg aktualisan

igy konnyu volt kideriteni, hogy azert nem megy a passziv USBhub-n ez a 3 vmi egyutt, mert ketto meg OK a 350mA aramfelvetel miatt, de ra radugodik az a 3. is, akkor 550mA lesz belole, es azert dobalja el, meg csatlakozik fel ujra

uj fejhallgatot is vettem majusban, USB hangkartyan, van regi lehuztam rola uj fel, megy a hang, egyszercsak elkussol
eloszor :((( ... na ne mar, hogy behanyt 1 naposan :F
gep ujraindit :DDD, mukodik megint
megy 2-3percig, megint elqssol
restart, megint jáó :DDD

hat a megoldas az lett, hogy lehuztam az USBhub-rol a bill+eger mellol az USB-s hangkartyajat ennek, es azt atdugtam kulon egy USB2.0-s port-ba (ami az alaplapon egyebkent ennek a ikertesoja), es ugy mar jo, azota is ugy van

a regi fejhallgatoval siman ment egyutt egyben az egesz
de ennek van ilyen sajat 7.1-s terhangzasito valamilye meg nyomgombos hangeroszabalyzasa a hangra es a mic-re kulon a zsinoron... nem mintha buzerelnam ezeket rajta

egyebkent a regi es az uj is Kingston gyartmany, csak ez mar egy ujabbikabb modell

több drón kell ;P

(#20534) Pötyi válasza hcl (#20526) üzenetére


Pötyi
őstag

Ha én lettem volna a marketinges, akkor úgy mutattam volna be a szaksajtónak, hogy

"Íme az Intel Management Engine!"

(Mert szóviccekben kurva jók vagyunk!) :))

QNX is cool!

(#20535) hobizoli válasza fatpingvin (#20511) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link] 230VAC madzag ;]

[link] HDMI drót :DDD

[link] USB izé :K

[link] akciós mp3 pléjer :))

több drón kell ;P

(#20536) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link] póverjúzerknek van egy rajabb cuccos is :C

több drón kell ;P

(#20537) koby11h válasza kgymac (#20499) üzenetére


koby11h
aktív tag

Volt egy talán 32MB-os pendrive, 50 Packard Bell gép vásárlása után kaptuk. Az ment vele, a PB-ek között lehetett másolgatni vele - más gép nem tudta kezelni, pl. az én otthonim sem...
Sok értelme így nem volt, mert a belső Novell 3.11 fs és a háló is gyorsabb volt ennél :)
A következő beszerzésnél már a Win98-al vett gépek mindegyike vitte szépen, csak akkor meg már kicsi volt :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20538) koby11h válasza Lenry (#20500) üzenetére


koby11h
aktív tag

Volt egy másik topicban egy srác aki azt magyarázta oldalakon át, hogy ha a merevlemezes audiolejátszójába ssd-t tesz, akkor sokkal jobb a hangzása... de jó Neki.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20539) Syl válasza koby11h (#20538) üzenetére


Syl
nagyúr

Volt itt régebben valami olyan írás, hogy ha a routert spéci fakockákra helyezi, akkor a youtube zenék sokkal szebben szólnak...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20540) hcl válasza hobizoli (#20527) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erről nem hallottam, de már akkor sem volt túl jó ötlet :D

"de ez, hogy USB legacy support meg Init all USB devices ez milyen kotla alaplapnal nincs alapbol Enabled-n :U"
Elég sokon :O

"a kulon csippes nyilvan nem fog mukodni, amig nincs betoltodve a driver hozza"
Vagy ha a BIOS-ban le van kezelve. Szándék kérdése.

Én Lenovo-n kívül is láttam HUB-os billentyűzetet, de egy kezemen meg tudom számolni, hány gyártótól.

@Pötyi : Azaz :R

@Syl : Ne
:DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#20541) Diabolis válasza Pötyi (#20502) üzenetére


Diabolis
tag

Ez annyira nem városi legenda, hogy a II.vh-ban a partraszállás előtt a fantomhadsereg felállításakor színészeket alkalmaztak a kamu hadtest kamu morzejeleinek leadásához.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#20542) Diabolis válasza hobizoli (#20535) üzenetére


Diabolis
tag

B+ :D :D :D :D
Irányhelyes 220-as kábel :D :D :D :D
Én elhiszem, hogy az audiofilek nagyon sok mindent jobban hallanak, és akkor jó nekik ha jól szól. De b+++++++++++ Ennyi pénzt kbszni egy 220-as drótra!!! És komolyan van aki ezeket veszi meg 8 milláért, én pedig küzdök egy 20 millás házért? #apofámleszakad

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#20543) hcl válasza Diabolis (#20542) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

#hülyékbőlkellmegélni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20544) hobizoli válasza Syl (#20539) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ecce itt a PH-n az egyik hazimozi thread-ben is ment a vita arrol, hogy a optikai vagy a koax digitalis kimenet ad-e tisztabb hangot... :)

több drón kell ;P

(#20545) Top cat válasza hobizoli (#20496) üzenetére


Top cat
őstag

LGA 775, LGA 11XX. Van egyáltalán olyan amelyik képes USB-ről bekapcsolni?

És itt tényleges bekapcsolást értek ezalatt, nem pedig Hibernált vagy Alvó állapotot.

(#20546) Lenry válasza Top cat (#20545) üzenetére


Lenry
félisten

LGA775 - Abit AW9D alaplapomat be lehet kapcsolni billentyűzetről, sőt még olyat is tud, hogy jelszóra indul: bepötyögöd a jelszót és az utolsó karakterre fog indulni a gép

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20547) Top cat válasza Lenry (#20546) üzenetére


Top cat
őstag

De USB-ről?

(#20548) Lenry válasza Top cat (#20547) üzenetére


Lenry
félisten

igazad van, most kipróbáltam, de tényleg csak PS/2 billentyűzettel tudja ezt a trükköt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20549) hcl válasza Top cat (#20545) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kéne, hogy legyen, mert a wake funkciónak tudnia kéne. (WOL is működik.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#20550) Lenry válasza hcl (#20549) üzenetére


Lenry
félisten

igen, de az wake, nem power-on

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.