Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) makoss válasza GoodSpeed (#5998) üzenetére


makoss
addikt

Na most már ezt is tudom ;) :R

#5999 molnarpeter Hát ez nekem még korai, majd ha lesz normális netem, ami most van inkább megszüntetném, vagy becsődöltetném ha tehetném annyira rühellem már ezeket!
A Telekom optikára várok :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6002) GoodSpeed válasza makoss (#6001) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Amúgy régebben még ilyet adtak Gbps alatt:: TP-Link Archer C5 V1.2 AC1200 Dual Band Gbps Router vs TP-Link TL-WDR3600 (N600) NMHH mérődoboz
2020-ban már ilyet kaptam: Linksys WRT3200ACM Router - NMHH mérődoboz

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6003) KROK640 válasza GoodSpeed (#5967) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor pont egy korosztály vagyunk nagyjából (1-2 év ide vagy oda nem számít)
Én nem kezdhettem sajna 486-al mert nem úgy álltunk, havernál kezdem Pentium 166-al (később visszamenőleg 2003-ban retroztam egy 133-as P1-essel), szóval volt a C64, aztán ennyi. 1999 májusában lett egy 366-os Celeronom 64MB RAMmal, meg egy 4MB-os S3 Trio 3D/2X 4MB-os kártyával, ezzel indult meg a PC-s pályafutásom. A RAMból hamar 32MB lett mert a éppel sok baj volt és az egyik szervizelés alkalmával "elkallódott". Egyébként most pont ez előtt tisztelgek a 32GB RAMommal, amúgy már 48GB lenne :D

A Win7-et különösen imádtam, a legjobb oprendszer volt.

Win ME volt nekem is a kedvencem a Win 9X érából, 8 hónap után volt hang a gépemen mikor 2001 január 3-án feltettem a Win ME-t. (valamiért 98 alatt nem volt, IRQ akadás)
Az XP nagy fordulópont volt, 466-os Celeronnal és 192MB RAMmal léptem be az XP korszakba, és végül Phenom 9500 + 2GB RAM kombóval léptem ki belőle, bár a legtöbbet a jó öreg (ma is meglévő) Athlon XP 1700+ @ 2669MHZ és 1GB RAM kombóval volt használva, ami akkoriban kőkemény gépnek számított.

A FAT NTFS téma nekem is nehezen ment, emlékszem h előre csak a HDD-m E meghajtóján tértem át, és a C FAT16 volt (hogy DOS alól is eltudjam érni) a D FAT32, az E meg NTFS volt. (80GB-os HDD volt) Egy Lada Racer nevű játék miatt kellett áttérjek, mert volt benne 4GBnál nagyobb file is, ami csak NTFSre ment fel, ekkor lett az E NTFS. Aztán szép lassan tolódtam NTFS irányba, de kb 1-2 év volt mire a teljes váltás lezajlott (amivel együtt járt a Win ME második oprendszerként történő kivezetése is, valamikor 2006 őszén)

2005-ben nekem Pentium D volt pár meg 2006-tól C2D, de ezek csak eladásra összeépített gépek voltak, a főgépem 2009 novemberéig az agyontuningolt Athlon XP maradt. Akkor viszont egy magról rögtön négyre váltottam :)

Első saját SSD-met 2015 októberében vettem pont itt az oldalon egy 128GB-os OCZ Vertex 3 volt. Mai napig megvan és üzemel.

Emlékszem mikor még a PC-s helyeken hajnaloztunk, hogy netezhessünk és multizhassunk, már akkor korlátlan otthoni netről álmodtam. Sőt, nekem az ADSL ne is annyira a sebesség hanem a korlátlanság miatt kellett, és igazi áldás volt, mert addigra mér kiöregedtem a város másik végére járni különféle PC-s lyukakba, ahol egy kisebb vagyon volt egy-egy éjszakázás, amit kb mindig megbántam hajnalban vidékre hazafelé. Aztán lett itt is ilyen PC-s lyuk, de szar gépekkel és nagyon drágán. Megváltás volt a korlátlan otthoni net, és hogy lehetett itthon is fórumozni, meg játszani.
Ezt próbálom amúgy itt kommunikálni néha, hogy a helyzet nem olyan rossz, mint anno mikor az ADSL-t vártuk mint a messiást, mert manapság akármilyen krumpli netje is van a delivensnek, de legalább időbe korlátlan.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#6004) KROK640 válasza GoodSpeed (#5969) üzenetére


KROK640
veterán

Nekme Quantum LCT 10 10 volt, majd két db LCT 20 20 2GB-os. És igen, a kis ledre én is emlékszem :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#6005) KROK640 válasza makoss (#5979) üzenetére


KROK640
veterán

Ebben igazad van, giganetnél 500Mbit a veszteség, amiből még két ma jónak mondható net is kijön, míg 50Mbitnél 25Mbit, ami hát ... Szóval a 2010-es évek elején még jó volt, de ma észre sem vesszük.
Viszont 50Mbitért 6350ft az szerintem is rablás. Ennyiért úgy kb 500Mbitet kéne adniuk. (szvsz már annak is örülnél)

De most gondolj bele, Cipruson 60 euroért volt 1Mbites "korlátlan" netem... ami akkor volt 1Mbit ha az istenek, és a csillagok is együtt álltak, hajnal 3-kor, és éppen volt net. Ugyanis a szerződésben leszögezték, hogy 49%-os a rendelkezésre állás, amit elsőre nem értettem, de amikor 3 napig folyamatosan nem volt netem a havi 60 eurorért, akkor kezdtem megérteni...
Összehasonlításként MO-n akkor 10 eurért 120Mbitem volt, 99%-os rendelkezésre állással.
Szegények el sem hitték, hogy 1/6-od áron van 120× gyorsabb netem, és az nem úgy működik mint ott, hogy bármikor elmehet és ha elment, simán előfordult, hogy 1-2-3 napig sem volt netem. Volt olyan hónap, hogy 10 napig sem volt netem, (mondjuk két részletben) mert nem volt ... Ennyiért ez járt. Cyta a szolgáltató egyébként.
Ezután szerintem már értékeled a jelenlegi neted is :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#6006) draco31 válasza GoodSpeed (#6002) üzenetére


draco31
veterán

Kedvet kaptam ehhez én is.
De ott elbizonytalanodtam, hogy tesóm nevén van a net előfizu.
Ő viszont nem lakik itthon.
Rendeljem nyugodtan az enyémre, vagy tudnak ezzel kötekedni?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#6007) GoodSpeed válasza draco31 (#6006) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Szia,

szerintem a névnek nincs jelentősége, de tévedhetek. Érdemes őket megkérdezni talán, de szerintem rendelésnél látszani fog, hogy van e jelentősége.
A router nem teljes értékű. A WiFi-jét nem tudod használni, a kezelőfelületére nem tudsz belépni. Érdemes a saját router mögé kötni, annak az egyik szabad LAN portjára. Így például minden órában mér. Ha fordítva csinálod, akkor csak abban az esetben mér, ha nincs forgalmazás rajta keresztül.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6008) draco31 válasza GoodSpeed (#6007) üzenetére


draco31
veterán

Okés, köszi!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#6009) GoodSpeed válasza draco31 (#6008) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Örülök, hogy segíthettem :R

#6003KROK640: Az a helyzet, hogy mi sem voltunk kitömve, de akkor a család látta, hogy ez számítógépőrült :D, hátha ebből fogja enni a kenyerét, és vettek nekem egy új gépet a debreceni Queen Computerből, akkor volt olyan 150 E Ft körül... DOS + Windows 3.1 volt rajta...

https://pcforum.hu/hirek/25992/windows-11-moment-3-frissites-fejlesztesek-ujdonsagok-usb4

"Ezek között lesz pl. hogy a csomag telepítését követően be lehet majd kapcsolni a másodpercek megjelenését a tálcán látható órán"

Ezt a Windows 3.1 már tudta az első PC-men 1997-ben...

Most meg:

"Raymond Chen magyarázza, hogy miért nem jelenik meg a másodperc az órában a Windows operációs rendszerben. Az eredeti ok az volt, hogy a másodperc megjelenítése negatívan befolyásolta a rendszer teljesítményét egy 4 MB-os rendszeren, mivel a rendszernek emlékezetben kellett tartania az idő kiszámításáért és kirajzolásáért felelős kódot. Azonban ma már a számítógépeknek sokkal több mint 4 MB memóriája van, de még mindig nem javasolt a másodperc megjelenítése az órában, mivel ez negatívan befolyásolhatja a rendszer teljesítményét."

Now that computers have more than 4MB of memory, can we get seconds on the taskbar? - The Old New Thing (microsoft.com)

CRT monitorom volt 2005-ig... nem volt más elérhető. Eleinte még monocrome Stamdford Canada monitorral... amit egy Raffles váltott... az már színes volt... A hangkártya is gagyi volt, Sound Blaster Compatible :D az azért rajta virított. Az is elromlott garanciális időn belül. A hölgyek a boltban csípőfogóval műtötték :D

Az S3 Trio 64V+-ban azt hiszem elsőne 1 MB memória volt, azt lehetett bővíteni 2-re...

Az alaplap valami gagyi, a CPU-m meg AMD 5x86 volt ... 1998-ban váltottam Acorp 5TX29 alaplapra + Cyrix (IBM) 233 MHz-es CPU-ra. Pechemre vettem egy Inno 3D Voodoo Rush VGA-t ami kegyetlenül rossz volt, teleszemetelt a képernyőn megjelenő karaktereket :D

2001-ben váltottam előbb Aristo alaplara (az is gagyi volt, és el is romlott), majd garanciális csere után EPOX alaplap + AMD Duron 750-re :D Nvidia RivaTNT2 64-es VGA-val.

2003-ig azon ment a Windows XP. 2003-ban lett új gép, ASUS A7V8X-X LAN + Amd Tbred 2200+ CPU-val...

Nekem az XP volt a kedvenc OS, aztán a Vista is tetszett, és a 7 eleinte nem annyira, de aztán hozzászoktam a SuperBarhoz. A Windows 8.x-ben a Kezdőképernyőt bírtam. Azt is kivették...

Amikor betöltöttem a 18. születésnapomat és nagykorú lettem, még nem volt Windows XP, csak Windows 98, illetve 2000-től Millenium Edition.

Úgy vagyok vele, hogy az XP nem egészen 3 hónappal a 20. születésnapom után jelent meg, szóval a húszak éveimet az XP aranyozta be, és a Vista, majd a végére beköszöntött a Windows 7 is. Ezekhez tehát azért is kötődőm, mert az életem, a fiatalságom részei, sok-sok kedves emlékkel, amik már sosem jönnek vissza...

A 30-as éveim elején jött a Windows 8, eléggé skizoid felülettel, de ez még most is tart, mármint a katyvasz mert a gépház és a vezérlőpult még itt-ott mindig átfedésben van. A Windows 10-től annyira nem voltam elájulva a Windows Update is totál le van butítva kinézetre. A Windows 11-ben egy kicsit csinosítottak rajta. A "Metro" pont arról szólt, hogy egységes legyen a kezelőfelület táblagépen, meg mobilon is. Mobil már nincs, táblagépből meg a Microsoft Surface ... Bizonyos értelemben úgy néz ki a dolog, mintha az OS-t levitték volna olyan szintre külsőre, mint a sötét DOS korszakban volt :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6010) GURUlok válasza rekurzio (#5910) üzenetére


GURUlok
újonc

Erre gondolsz?
https://nmhh.hu/cikk/238540/Ertesites_epitesi_engedelyezesi_eljaras_szunetelteteserol__CS780252023_szamu_vegzes_Balatonalmadi_2_utem_GPON_optikai_halozat

Csak "2. ütem" felfüggesztéséről írnak. Sajnos ezekből a határozatokból semmi érdemi nem derül ki: miért, kinek a kérésére, egyáltalán mit takar a 2. ütem.
Azt biztosan tudom állítani, hogy a kábelek, dobozok Almádiban már 2020 óta megvannak. Még a zártkerti részekre is kiépítették.
PR-nek elvileg már elég kevés lefedetlen régiója van. Részükről Füred le van tudva:
https://pr.hu/doc/Befejezodott_a_balatonfuredi_fejlesztes_20230331.pdf

Nekem szülők ott laknak, és a mai napig egy 5 megás ADSL-el szenvednének, de tavaly rábeszéltem őket a mobilnetre. Így legalább van valami használható sávszélesség, még ha a késleltetés nem is a legjobb.

(#6012) makoss válasza trec12 (#6011) üzenetére


makoss
addikt

Mink is benne lehetnénk már optikai fejlesztés tekintetében tegnapra! ;]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6013) trec12 válasza makoss (#6012) üzenetére


trec12
addikt

Ezzel mit akartál mondani? :F

(#6014) molnarpeter válasza makoss (#6001) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amúgy technikailag tudnál több előfizetést kötni ugyanoda, és azokat összevonva használni nagyobb sebesség elérése érdekében (bonding), ennek mondjuk több 4G modem esetén lehetne értelme, de nem a legolcsóbb dolog.

(#6015) makoss válasza trec12 (#6013) üzenetére


makoss
addikt

Ezzel azt akartam mondani, hogy elég volt a vakarózásukból, ideje bekötni az optikát!

#6014 molnarpeter Én 1 előfizetést szeretnék pont úgy, ahogy a környező településeken van! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6016) rekurzio válasza GURUlok (#6010) üzenetére


rekurzio
kezdő

Igen arra gondoltam. PR-nak a füredi járás = minden kivéve Balatonfüred, mert ide még egy kötődobozt se raktak ki. Minek is ide van nemzeti vodafoneunk és itt most nem a 4iggel van bajom és a felvásárlással kielőtt valaki politikát értene bele, nekem a vodával már 2020 óta bajom van, kicsit később, mint miután átvették a UPC-t. Viszont most, hogy nemzeti a vodafone várhatom, hogy itt javulni fog a helyzez fixen nem fogják engedni, hogy vesszen a monopólium. Én már egy házon belüli Digi optikával kiegyeznék, de minek is jönne az ide ha van koax... amivel épp hogy megelégednék mert 1 hete működik következő map megint beesik a sávszél és többször elmegy a net. Szolgáltató meg biztos nálam a hiba a LAN-on, hát ja majd pont a Mikrotik RB3011em lesz a szűk keresztmetszet nem az ő ipari hulladékjuk...

(#6017) GoodSpeed válasza rekurzio (#6016) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Egyedi hiba lehetséges azért... Próbáltad már, hogy a CB-t legalább addig próbálod használni, mint az eddigi leghosszabb hibamentes intervallum volt a Mikrotikkel? Ha azon túl sem szakad a CB-vel, akkor lehet mégis a másik a ludas.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6018) rekurzio válasza GoodSpeed (#6017) üzenetére


rekurzio
kezdő

Ez meg volt most hogy van NMHH mérődoboz szépen meg tudom cserélni a kettőt és az méri mit lát. Alap esetben bár nem úgy kéne, de Mikrotikre van kötve az NMHH doboz, de teszteltem már úgy is, hogy fordítva NMHH dobozra volt kötve a Mikrotik ugyanaz. Kábelekből is próbáltam vagy 5-öt, mindegyik CAT.6 vagy CAT.7 volt. Jelszintek rendben vannak a modemen. Nekem csak az a tippem, hogy megpróbálnak lerázni, közben pontosan tudják, hogy a helyi CMTS megizzad a meleg időszak közeledtével, amikor mindenki jön a Balatonra, fejleszteni meg ugyan... ez a Voda szerinted fognak fejleszteni?

(#6019) GoodSpeed válasza rekurzio (#6018) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Nem fognak, tapasztalatból mondom, mert 2019 óta lakom Hajdúszoboszló fürdőnegyedében, és sosem volt meg a névleges 500 szinte. DS-bol volt 15 csatorna, US-bol meg 6

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6020) rekurzio válasza GoodSpeed (#6019) üzenetére


rekurzio
kezdő

És ez egyébként tapasztalatból Arrissal se változik. Az egy külön sztori, hogy a szerelő úgy jött, hogy be se akarta kötni, mert hogy ez ED3 terület és nem érti minek Arris, fel kellett világosítanom, hogy bár a Puma 7 se egy csoda a Puma 6-nál még mindig jobb és legyen ED2 terület az se érdekel, de a Puma 6-ot le kellett volna váltani régen.
Megjött az Arris jó volt örültem, hogy megoldódott, aztán jött a meleg ugyanolyan szar.

[ Szerkesztve ]

(#6021) GoodSpeed válasza rekurzio (#6020) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

A PUMA 6 sztori több szempontból is döbbenet.
1. Miután kiderült, hogy még a UPC jól bevásárolt belőle, és sebezhető, sérülékeny, ugyanúgy kint hagyta a szolgáltató az előfizetőknél mintha szoftveresen megoldhatóak lettek volna a hardveres gondjai.
2. Nemcsak kint hagyta, de már Vodafone néven még újat is rendelt belőlük, csak már más dobozba pakolta...
3. Az Intelt tehát nemhogy nem perelte a UPC, de még rendelt is belőle a Vodafone...

A PUMA 7-nél már gondolom javítottak, meg az ED 3.1- miatt erősebb is, de ugye hiába, ha még a kiépített hálózat is gyenge...

"Megjött az Arris jó volt örültem, hogy megoldódott, aztán jött a meleg ugyanolyan szar."

Sajnos a jó fekete színű légkábel miatt meg is szívja magát meleggel a DOCSIS meg eleve érzékeny a környezeti hőmérsékletre.

Ezzel egyébként volt gondom Berettyóújfaluban is, mert jó hosszú volt ott is a légkábelem, de ritkán volt az adásim 50-et elérő. Ja ott még ugyanazon a légkábelen az Invitel kezdett nálam szolgáltatni, majd a UPC.

Cisco EPC3208 volt a kábelmodemem. 8 DS 4 US. Annyiban különbözött az abszolút csak kábelmodem CISCO EPC3008-tól, hogy a 3208-on volt két TEL port.

Annak megvolt az az előnye, hogy csak kábelmodem volt.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6022) Garreth80


Garreth80
újonc

https://kepkuldes.com/image/BUaYUF
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a képen látható tartó, amikből nemrég sok került villanyoszlopokra Gyenesdiáson, már lehet az előkészülete optikai kábel kiépítésének? Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#6023) frici69


frici69
tag

Helyzetjelentés Pápai térség ÉNY-i rész. Egyik irányból már működő Digi optika kb.8 km-re Békáson. Másik irányból is közelítenek, igaz ott még csak engedély megadás van(kb.5Km) [link]

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#6024) the.odzsy válasza Garreth80 (#6022) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Igen ez egy optikai osztódoboz tartó, az optikai gerinc tartóval egyben.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#6025) Garreth80 válasza the.odzsy (#6024) üzenetére


Garreth80
újonc

Köszönöm! Akkor kezdek reménykedni, hogy végre lesz ebből valami 🙂.

(#6026) rekurzio


rekurzio
kezdő

Rákérdeztem az NMHH-nál is a szüneteltetésre, meglepően gyorsan kaptam választ. Hát okosabb talán annyival lettem, hogy lehetséges itt éppen nem szabotálják a Telekomot csak hiánypótlásra van szükség. Remélem tényleg ez a helyzet.

(#6027) draco31


draco31
veterán

Na ki mer feltenni 10Ft-ot rá, hogy ebből lesz valami BÁRMIKOR :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#6028) makoss


makoss
addikt

Na most voltak kint a szerelők, elvileg átáltak egy másik jelre vagy bánat tudja náluk minek hívják, csak ha már 50 megát fizetek, legyen is annyi...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6029) makoss


makoss
addikt

Ezen az nmhh.hu oldalon hogyan lehet keresni?
Ami engem érdekelne semmi nincs :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6030) woodworm válasza makoss (#6029) üzenetére


woodworm
veterán

Mi az, amit keresel?

(#6031) makoss válasza woodworm (#6030) üzenetére


makoss
addikt

Hogy van-e már ami Tiszapalkonyán (3587) lesz, vagy csak a szokásos hazudgálások?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6032) GoodSpeed válasza makoss (#6031) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Jó lenne tudni, hogy az ISP-dnek, mennyi ügyfele lehet Tiszapalkonyán illetve az általa lefedett településeken.. mert ez befolyásolhatja, hogy megérné e neki fejleszteni. Persze az is kérdés, hogy képes lenne e beleinvesztálni a megfelelő összeget? Mert lehet, hogy képes, de úgy értékeli, hogy nagyon sokára térülne meg... viszont az is lehetséges, hogy nem képes, és ha az utóbbi akkor tárgytalan a dolog.

Na most gondolom, hogy nem egy bivaly a cég, ha csak ISP, és TV + Telefon szolgáltatás nincs. A TV-t és a Telefont honnan veszitek igénybe? Műholdas tv?

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6033) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ma kaptam az SMS-t :D
Ha már 51001 Ft-ot fiztetek havonta (van az 55 is, csak már a Mobilinternetet levonták 😃) akkor a 25 GB helyet az 50 GB-os opció havi 71 Ft-ért nem tétel 😃

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6034) draco31 válasza GoodSpeed (#6033) üzenetére


draco31
veterán

Mit kell ehhez csinálni, hogy ekkora a számla? :Y

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#6035) molnarpeter válasza draco31 (#6034) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Több háztartás? (Nekünk is pont 25GB netes az egyik flottás mobil, valami 2000 Ft körüli összeg.)

(#6036) makoss válasza GoodSpeed (#6032) üzenetére


makoss
addikt

Milyen ISP-nek?
Szerintem lenne érdeklődés a Telekom optika felől mivel az az optikán tudná adni egyszerre a net+tv+telefont.
Tegnap beszéltem egy csávóval aki az utcánkban lakik, neki még a réz T-s nete van, hogy amikor legutóbb volt a szolgáltatónál személyesen, akkor mondták neki, hogy át szeretnének állni digitális jelátvitelre :U

Nekünk a TV műholdas Telekom

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6037) GoodSpeed válasza draco31 (#6034) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Van benne pár törlesztő is :D 30K + telefon 5K :D

#6036makoss: Az ISP az angol Internet Service Provider kifejezés rövidítése, a magyar jelentése internetszolgáltató. Akkor viszont a Telefon Telekomtól van sokaknak. Tehát a hármasból az egyik megoldott T-téren.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6038) makoss válasza GoodSpeed (#6037) üzenetére


makoss
addikt

Az a csávó akivel beszéltem annak réz vezetéken megy a nete.
De gondolom a tévét is jobb szeretné tudni optikán :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6039) GoodSpeed válasza makoss (#6038) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Milyen sebességen?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6040) makoss válasza GoodSpeed (#6039) üzenetére


makoss
addikt

A Kádár János korabeli rézhálózaton 30 Mega :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6041) GoodSpeed válasza makoss (#6040) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Azért a rézérpár innen látszik, hogy milyen jó befektetés volt. Ha csak 90-től nézzük is, 33 év.

Viszont ez meg is válaszolja lényegében a korábbi felvetésemet, hogy van e értelme egy olyan kis ISP-nek - ha egyáltalán lenne hozzá tőkéje - beruházni ... és az jön ki, hogy nem nagyon van, mert igaz, hogy elavult infrastruktúrával, de a Telekom ott van... és ha elkezdi, a Telekom meg gyorsan reagál FTTH-val, akkor ők kb csődbe mehetnek, mert a Magenta 1-gyel letarolja a környéket.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6042) makoss


makoss
addikt

Ezzel is mi van?
Ez sem érhető el csak optikán meg koaxon, roh@djanak el! :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6043) GoodSpeed válasza makoss (#6042) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ez a kép honnan van?
4K-n Amazon Prime-on nekem tegnap egy film 10 GB forgalmat jelentett.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6044) makoss válasza GoodSpeed (#6043) üzenetére


makoss
addikt

Telekom oldalán
[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6045) GoodSpeed válasza makoss (#6044) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

UHD tartalomnál a 4K TV ilyen Peeket mutat. Rézen folyamatosan tolná, és kb nem internetezne senki sem...

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6046) rekurzio


rekurzio
kezdő

Ma felhívtak a Telekomtól meglepetésemre bérelt céges hálózat ügyében. Elvileg 1-2 hét és kapni fogok ajánlatot 200/200-as netre. Mondtam, hogy a cégem nem biztos, hogy olyan méretű, aki ezt meg tudja engedni és az ügyintéző azt mondta nem baj ezt végignyomja, nagyon kíváncsi leszek rá :D Felőlem 10x-es DSL bondinggal is adhatják ha végre olyan feltöltésem lesz, amivel lehet dolgozni és tud üzemelni a cégem (ezért nem is gigabitet mondtam be, mert nekem mindig is a feltöltés volt a probléma, nem a letöltés...). De vam egy érzésem, hogy ha beszállok a költségekbe, mint cég, akkor talán idehúzzák az optikát és nem fognak DSL bondinggal szórakozni, tekintve, hogy 1 utcával lejjebb ott az optika.

(#6047) makoss válasza GoodSpeed (#6045) üzenetére


makoss
addikt

A rezet inkább hagyuk, gondolkodjunk inkább optikán ;]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6048) GoodSpeed válasza makoss (#6047) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Szerintem a jelenlegi opciók mellett egy koaxos 500/22-t sem utasítanál vissza, ha pl a Tarr megjelenne.😅

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6049) makoss válasza GoodSpeed (#6048) üzenetére


makoss
addikt

Ha gyors és stabil lenne jóhogy ;] :P
De olyan szolgáltatónak még nem jött meg az esze, hogy olyat telepítsen ide :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6050) GoodSpeed válasza makoss (#6049) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Amúgy ha oda valaki fejleszt valamit, az FTTH lesz, mert 0-ról kell építkezni... akkor meg minek kínlódjon a korszerűtlenebb és drágább ED 3.x-szel? A Tarr.Kft lenne a kakukk, mert ők kábelneten nyomulnak csak tudtommal.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.