Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#752) Macika66 válasza Ixion77 (#747) üzenetére


Macika66
addikt

Nézd, én abban a helyzetben vagyok (de Te is lehetsz, ha van mobilforgalmazó ŐSZINTE ismerősöd), hogy tudom, mennyibe kerül a magyar, hivatalos nagykerben egy Samsung telefon.

Ha tehát valaki azt mondja, hogy egy 220.000 Ft-os brutto áron, 27%-os ÁFA-s számlával eladott S8+ készülék HIVATALOS magyarországi Samsung garanciával rendelkezik, arra azt kell mondjam, hogy nem mond igazat. Mivel az S8+ 1 hete még valahol 208.700 Ft körül volt nettoban (ha mennyiségi kedvezménnyel vásároltál).
Az erre rájövő ÁFA összege 56.349 Ft.
Ennyit KELL tehát befizessen a cég, ha vettél náluk egy ilyet. És ennyit tudsz jóárasítani rajta.

Ha 220.000 Ft-ért kapnád (265.049 helyett), akkor 173.228 Ft lenne a netto ár.

Szeretném, ha megmagyaráznád, hogy az itthoni nagyker ár (208.700) és a számla szerinti netto ár (173.228 Ft) között lévő 35.472 Ft-ot ki fizeti meg helyetted?
Ki bukik 35 rugót azzal, hogy Te veszel egy S8+ készüléket?
És akkor hol van még a nyereség, amiből lehetne üzletbérletet, rezsit és alkalmazottakat (bejelentve, UGYE?) fizetni???

------------

Meg a vízállóság hiánya, a memóriakártyahely hiánya, OIS hiánya, pentile kijelző, stb. miatt

Senki nem mondta, hogy vízálló lesz az OnePlus5.
Senki nem mondta, hogy a 128 GB mellé kellhet még túl sok embernek bővítés. Ha hirtelen megállnál az utcán és kérdezgetnél embereket, szerinted hány embernek lenne a telefonjában 64 GB-nál nagyobb microSD-kártya?
OIS helyett van EIS, ami giroszenzor alapú, és mint ilyen SOKKAL jobb, precízebb és gyorsabb, mint az OIS. Kétségtelen, egyelőre 4k-s videonál nem működik jól. De mivel tisztán szoftveres a dolog, ezért ez javítható.
Ismerve, hogy havonta adnak ki frissítést az OP-nál (és az OP3-nál is 1-2 hónapon belül javították a videokamra hanghibáját), úgy gondolom, ez cska apróbb bosszúság.

Nem értem, miért használod érvként a Pentilét, amikor az S8-ban is Pentile van.
EGYETLEN készülék volt, amiben stripe RGB volt, az az S2. Érdekes módon, a Samsung azóta sem csinált több stripe kijelzőt, pedig nem ma volt új az S2...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.